اهداف ترامپ از انتشار توییت‎های جنجال برانگیز

15:02 ۱۷۹ روز و ۱ ساعت پیش افکار نیوز 208 0
اهداف ترامپ از انتشار توییت‎های جنجال برانگیز

پایگاه پولیتیکو در یادداشتی به موضوع توییت‌های دونالد ترامپ و حضورش در این رسانه اجتماعی پرداخته و در نتیجه مقایسه وی با یک ترول توییتری روس، تفاوتی میان این دو نمی‌بیند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،پولیتیکو این یادداشت را با طرح این پرسش آغاز می‌کند که چه تفاوتی میان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکاو النا خوساینوا کاربر توییتری ۴۴ ساله روس ساکن آمریکا که روز جمعه به اتهام دخالت در ایجاد اختلاف و دودستگی در نظام سیاسی آمریکا از طریق انتشار اطلاعات نادرست درباره موضوعاتی مثل مهاجرتو کنترل اسلحه سیستم سیاسی آمریکا و توطئه در انتخاباتمیان دوره‌ای ۲۰۱۸ این کشور از طریق ارسال پیام‌ها و تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی در چارچوب پروژه لختا به ۵ سال زندانمحکوم شد، وجود دارد؟آیا تفاوتی وجود دارد؟ پس از ذکر تفاوت‌های آشکاری مانند سن، ملیت، جنسیت، شهر محل اقامت و شغل، باید بگوییم که سبک و دریافت سیاسی دونالد و النا بسیار به هم شبیه است. به همین دلیل انتظار می‌رود که
رئیس جمهوراز این کاربر روس به دلیل محکومیتش عذرخواهی کرده و حتی در مراسم بزرگداشتی در کاخ سفیدنشان افتخار آزادی را به گردن او بیاندازد.
بخش عمده‌ای از آنچه که دادگاه آمریکا در پرونده خوساینوا به عنوان توطئه جنایتکارانه نام برد، نشان دهنده اختلاف نظر و درگیری موجود در سیستم سیاسی آمریکاست. اختلاف نظر‌ها در مسائل
سیاسی و اجتماعیآمریکا، حمایت از انتخاب یا شکست نامزد‌های خاص، ترغیب و تشویق صف آرایی‌های سیاسی در آمریکا، التهابات و درگیری‌های ناشی از مسائلی مانند مهاجرت، کنترل اسلحله و متمم دوم قانوناساسی، پرچم کنفدراسیون، روابط نژادی، حقوق زنانو بحث سرود ملی در لیگ فوتبالآمریکا؛ همه این موضوعات به راحتی تشکیل دهنده توییت‎های یک هفته‌ ترامپ هستند. چه زمانی او از اختلاف افکنی و پاشیدن بذر تفرقه خودداری کرده است؟ چه زمانی او حامی شکست و نابودی کسی نبوده است؟ و چه کسی دوست دارد تا درگیری‌های سیاسی را در آمریکا ترغیب و تشویق کند؟
 پولیتیکو توییت‌های ترامپ را عامل اصلی واکنش‌ها در رسانه‌های اجتماعی و شکل گیری ترول‌ها و جنگجویان کیبوردی می‌داند و در مقایسه کاربران فیک و جعلی روس با ترامپ، توجهات را به آخرین توییت ترامپ در روز گذشته جلب می‌کند. ترامپ روز دوشنبه این توییت را منتشر کرد: "متاسفانه، به نظر می‌رسد پلیس و ارتش
مکزیکقادر به متوقف ساختن کاروان‌ها به سمت مرز‌های جنوبی آمریکا نیستند. جنایتکاران و بی هویت‌های خاورمیانه‌ای با هم در آمیخته‎اند. من به گشت مرزی و نظامی هشدار دادم که این یک بحران ملی است. باید قوانین را تغییر دهیم. " او روز جمعه هم نوشته بود: "بتو اووروک در مقایسه با تد کروز بسیار ضعیف است و به هیچ وجه برای نمایندگی ارزش‌ها و خواسته‌های مردم تگزاس بزرگ مناسب نیست. او هرگز فرصت تبدیل تگزاس به
ونزوئلارا نخواهد داشت. " او هفته گذشته نیز با این توییت اقدام به تفرقه و اختلاف افکنی نمود:" از ملت چروکی (یکی از قبایل سرخ
پوستآمریکا) به دلیل نشان دادن اصالت الیزابت وارن سپاسگزارم. این یک تقلب تام و تمام است. "
پولیتیکو به موارد دیگری از این اختلاف افکنی ترامپ در آمریکا و نیز تشابه پروژه لختا به ادعای آمریکا، با این اقدامات نیز اشاره کرده و ادامه داد: به نظر می‌رسد پروژه لختا در حمایت از ترامپ و علیه مخالفان وی بوده است.
در حالی قاضی پرونده کاربر توییتر روس از هدف وی در راستای ایجاد اختلاف نظر در سیستم سیاسی آمریکا و تضعیف اعتماد به نهاد‌های دموکراتیک به عنوان اتهامات خوساینوا یاد می‌کند که به راحتی می‌توانست کلیه اقدامات دو سال گذشته ترامپ را با این معیار‌ها در چارچوب مبارزه علیه دموکراسیتعریف کند.
پولیتیکو در پایان می‎نویسد: دونالد ترامپ طی دو سال گذشته اعلام کرد در صورت عدم موفقیت در انتخابات ۲۰۱۶، نتایج آن را نخواهد پذیرفت؛ به قضات مخالف خود حمله کرده و اظهار داشت احکام صادره آن‌ها با نظراتش مخالف است؛ او دیکتاتور‌ها را ستایش می‌کند؛ همچنان به موضوع تقلب گسترده در انتخابات ادامه می‌دهد و اطلاعات غلطی را در انتخابات میان دوره‌ای منتشر کرده است. با هر معیاری او مخالف اصلی نهاد‌های آمریکاست و مانند ترول‌های اینترنتی از رسانه‌های اجتماعی سوءاستفاده می‌کند.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

فلاحت پیشه: جمهوری اسلامی به آمریکا اعتمادی ندارد
فلاحت پیشه گفت: اگرچه نگاه ایران به اینستکس دائمی است اما به شرایط برجام هم بازگردیم، جمهوری اسلامی به آمریکا اعتمادی ندارد. همچنین سایر عضو‌های برجام باید با تضمین، سازوکار‌های عملی را به ویژه در حوزه اقتصادی تعریف کنند.
ناکارآمدی؛ علت ناتوانی در بهره‌گیری از ظرفیت‌های بارش‌های اخیر
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، بهره نگرفتن از ظرفیت بارش‌های اخیر کشور را ناشی از ناکارآمدی خواند و گفت: در بحث ارزی نیز سال گذشته بین ۱۸ الی ۱۹ میلیون دلار از ذخایر ارزی کشور نابود شد.
شریعتمداری:هماهنگی با مدیران بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به بوم‌گردی
وزیرکار از هماهنگی با مدیران بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به بوم‌گردی خبر داد.
فرماندار منوجان استعفا داد
جیرفت - ایرنا - فرماندار منوجان از اعلام استعفای خود خبر داد و گفت: منتظر نظر استاندار کرمان هستم.
هر جا تفکر جهادی بیشتر بوده، شاهد پیشرفت هستیم- دولت به مجمع نگاه مزاحم نداشته باشد
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بعد از پایان جنگ تحمیلی تفکر جهادی تضعیف شد اما با نگاه به عملکردها درمی‌یابیم هر جا تفکر جهادی بیشتر بوده، شاهد پیشرفت و موفقیت هستیم.
افتتاح دستگاه هوشمند بازیافتی ساخت محققان دانشگاهی در دانشگاه شهید باهنر کرمان
دو دستگاه هوشمند بازیافت زباله، در راستای تحقق «دانشگاه سبز» و کمک به محیط زیست در دانشگاه شهید باهنر کرمان افتتاح شد.
همکاری پاکستان با ایران برای اقدام عملی علیه تروریست‌ها
وزارت امور خارجه پاکستان با ارسال نامه کتبی به سفارت ایران در اسلام‌آباد خواهان همکاری بیشتر برای مبارزه با تروریسم در بلوچستان شد.
واعظی: آینده کسب و کارها در کشور به استارت آپ گره خورده است
تهران-ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اهمیت استارت آپ ها و کسب و کارهای اینترنتی در کشور یادآور شد: آینده کسب و کار و پیشرفت کشور به این حوزه گره خورده است و باید ازهمه ظرفیت ها برای توسعه آن استفاده کرد.
تولید و تکثیر بچه ماهی سوف برای اولین بار دز کشور
برای اولین بار در کشور، بچه ماهی سوف توسط عضو هیات علمی گروه شیلات دانشگاه گیلان تولید شد.
مهار ملخ‌ها در جنوب، حشره‌ای که طوفان به پا می‌کند
استانها -ایرنا- چند استان جنوبی کشور تحت ‌تاثیر کوچ بزرگ ملخ‌ها قرار گرفته‌اند و سازمان حفظ نباتات این حمله را سنگین‌ترین حمله ملخی در40 سال گذشته توصیف می‌کند که در صورت تداوم می تواند امنیت غذایی را نیز مختل کند ولی به گفته مسولین تاکنون آسیب جدی به زمین‌های کشاورزی وارد نشده و با مبارزه با این آفت تلاش می شود در سریع ترین زمان برنامه های مقابله و مهار آنها به اجرا درآید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

معاون نخست وزیر روسیه راهی سوریه شد
مسکو - ایرنا - معاون امور نظامی نخست وزیر روسیه برای دیدار با بشار اسد و بررسی آخرین تحولات میدانی سوریه راهی دمشق شد.
انفجاری در نزدیکی وزارت مخابرات افغانستان رخ داد
تهران - ایرنا - منابع خبری افغانستان امروز شنبه از وقوع یک انفجار در شهر کابل پایتخت افغانستان خبر دادند و منابع رسمی دولت از وقوع تیراندازی در نزدیکی محل انفجار گفتند.
دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
300 هزار تُن کالا از استان سمنان صادر شد
سمنان- ایرنا- مدیرکل گمرک استان سمنان گفت: 300 هزار تُن کالا در سال 97 از استان سمنان به 45 کشور جهان صادر شد.
انتقاد رئیس کمیسیون اروپا از سیاست های آب وهوایی آلمان
شرکت 41 حزب و 1380 نامزد آلمانی در انتخابات پارلمان اروپا
بزرگترین آکادمی یهودیان روسیه به آتش کشیده شد
گرامیداشت یاد سازنده بمب اتم در تبعید
معاون نخست وزیر روسیه راهی سوریه شد
پوتین محور مناظره نامزدهای انتخابات اوکراین
مبارزه با خشونت‌های هدفمند در دایره جنگ با ترور آمریکا قرار گرفت
سفیر فرانسه: ترامپ غیرقابل پیش‌بینی و ناآگاه است، مثل لویی چهاردهم!
آمریکا: کشورهای جهان مسیر هواپیماهای روسیه به مقصد ونزوئلا را ببندند
برگزاری انتخابات یهودیان در مراکش پس از ۵۰ سال