اهداف ترامپ از انتشار توییت‎های جنجال برانگیز

15:02 ۲۱ روز و ۱۷ ساعت پیش افکار نیوز 33 0
اهداف ترامپ از انتشار توییت‎های جنجال برانگیز

پایگاه پولیتیکو در یادداشتی به موضوع توییت‌های دونالد ترامپ و حضورش در این رسانه اجتماعی پرداخته و در نتیجه مقایسه وی با یک ترول توییتری روس، تفاوتی میان این دو نمی‌بیند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،پولیتیکو این یادداشت را با طرح این پرسش آغاز می‌کند که چه تفاوتی میان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکاو النا خوساینوا کاربر توییتری ۴۴ ساله روس ساکن آمریکا که روز جمعه به اتهام دخالت در ایجاد اختلاف و دودستگی در نظام سیاسی آمریکا از طریق انتشار اطلاعات نادرست درباره موضوعاتی مثل مهاجرتو کنترل اسلحه سیستم سیاسی آمریکا و توطئه در انتخاباتمیان دوره‌ای ۲۰۱۸ این کشور از طریق ارسال پیام‌ها و تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی در چارچوب پروژه لختا به ۵ سال زندانمحکوم شد، وجود دارد؟آیا تفاوتی وجود دارد؟ پس از ذکر تفاوت‌های آشکاری مانند سن، ملیت، جنسیت، شهر محل اقامت و شغل، باید بگوییم که سبک و دریافت سیاسی دونالد و النا بسیار به هم شبیه است. به همین دلیل انتظار می‌رود که
رئیس جمهوراز این کاربر روس به دلیل محکومیتش عذرخواهی کرده و حتی در مراسم بزرگداشتی در کاخ سفیدنشان افتخار آزادی را به گردن او بیاندازد.
بخش عمده‌ای از آنچه که دادگاه آمریکا در پرونده خوساینوا به عنوان توطئه جنایتکارانه نام برد، نشان دهنده اختلاف نظر و درگیری موجود در سیستم سیاسی آمریکاست. اختلاف نظر‌ها در مسائل
سیاسی و اجتماعیآمریکا، حمایت از انتخاب یا شکست نامزد‌های خاص، ترغیب و تشویق صف آرایی‌های سیاسی در آمریکا، التهابات و درگیری‌های ناشی از مسائلی مانند مهاجرت، کنترل اسلحله و متمم دوم قانوناساسی، پرچم کنفدراسیون، روابط نژادی، حقوق زنانو بحث سرود ملی در لیگ فوتبالآمریکا؛ همه این موضوعات به راحتی تشکیل دهنده توییت‎های یک هفته‌ ترامپ هستند. چه زمانی او از اختلاف افکنی و پاشیدن بذر تفرقه خودداری کرده است؟ چه زمانی او حامی شکست و نابودی کسی نبوده است؟ و چه کسی دوست دارد تا درگیری‌های سیاسی را در آمریکا ترغیب و تشویق کند؟
 پولیتیکو توییت‌های ترامپ را عامل اصلی واکنش‌ها در رسانه‌های اجتماعی و شکل گیری ترول‌ها و جنگجویان کیبوردی می‌داند و در مقایسه کاربران فیک و جعلی روس با ترامپ، توجهات را به آخرین توییت ترامپ در روز گذشته جلب می‌کند. ترامپ روز دوشنبه این توییت را منتشر کرد: "متاسفانه، به نظر می‌رسد پلیس و ارتش
مکزیکقادر به متوقف ساختن کاروان‌ها به سمت مرز‌های جنوبی آمریکا نیستند. جنایتکاران و بی هویت‌های خاورمیانه‌ای با هم در آمیخته‎اند. من به گشت مرزی و نظامی هشدار دادم که این یک بحران ملی است. باید قوانین را تغییر دهیم. " او روز جمعه هم نوشته بود: "بتو اووروک در مقایسه با تد کروز بسیار ضعیف است و به هیچ وجه برای نمایندگی ارزش‌ها و خواسته‌های مردم تگزاس بزرگ مناسب نیست. او هرگز فرصت تبدیل تگزاس به
ونزوئلارا نخواهد داشت. " او هفته گذشته نیز با این توییت اقدام به تفرقه و اختلاف افکنی نمود:" از ملت چروکی (یکی از قبایل سرخ
پوستآمریکا) به دلیل نشان دادن اصالت الیزابت وارن سپاسگزارم. این یک تقلب تام و تمام است. "
پولیتیکو به موارد دیگری از این اختلاف افکنی ترامپ در آمریکا و نیز تشابه پروژه لختا به ادعای آمریکا، با این اقدامات نیز اشاره کرده و ادامه داد: به نظر می‌رسد پروژه لختا در حمایت از ترامپ و علیه مخالفان وی بوده است.
در حالی قاضی پرونده کاربر توییتر روس از هدف وی در راستای ایجاد اختلاف نظر در سیستم سیاسی آمریکا و تضعیف اعتماد به نهاد‌های دموکراتیک به عنوان اتهامات خوساینوا یاد می‌کند که به راحتی می‌توانست کلیه اقدامات دو سال گذشته ترامپ را با این معیار‌ها در چارچوب مبارزه علیه دموکراسیتعریف کند.
پولیتیکو در پایان می‎نویسد: دونالد ترامپ طی دو سال گذشته اعلام کرد در صورت عدم موفقیت در انتخابات ۲۰۱۶، نتایج آن را نخواهد پذیرفت؛ به قضات مخالف خود حمله کرده و اظهار داشت احکام صادره آن‌ها با نظراتش مخالف است؛ او دیکتاتور‌ها را ستایش می‌کند؛ همچنان به موضوع تقلب گسترده در انتخابات ادامه می‌دهد و اطلاعات غلطی را در انتخابات میان دوره‌ای منتشر کرده است. با هر معیاری او مخالف اصلی نهاد‌های آمریکاست و مانند ترول‌های اینترنتی از رسانه‌های اجتماعی سوءاستفاده می‌کند.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

علی کریمی را به استقلال قالب کردند!
علی کریمی – استقلال؛ رابطه‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده و قصه‌ای که هنوز کسی عاقبت آن را نمی‌داند.
حاشیه‌سازی ترفند کی‌روش است!
رفتارهای کارلوس کی‌روش تازگی ندارد. او همیشه می‌خواهد به هر نحوی سایران را سورپرایز کند.
زرینچه: کمیته فنی تمرکز شفر را به هم می‌زند
تشکیل کمیته فنی در باشگاه استقلال تهران موافقان و مخالفانی دارد. برخی آن را اهرمی برای کمک به وینفرد شفر می‌دانند و برخی دیگر معتقدند دخالت این کمیته باعث مزاحمت سرمربی می‌شود.
تاج برای جلوگیری از تعلیق استعفا می‌دهد؟
به‌دنبال ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی و فدراسیون‌های ورزشی، این مهلت به روسای فدراسیون‌ها داده شد تا اسامی بازنشسته‌های خود را اعلام کنند.
نوآوری‌های تاثیرگذار در دوربین گوشی‌ها
گوشی های هوشمند مدت‌هاست که از رقیبی دست و پا بسته برای دوربین های دیجیتال، فراتر رفته و به رقیبی قدرتمند برای این دستگاه‌های الکترونیکی تبدیل شده‌اند. محبوبیت دوربین گوشی های هوشمند و البته همراهی همیشگی آن‌ها با کاربران باعث شده شرکت‌های سازنده به نیازهای کاربرانی که برای آن‌ها استفاده از دوربین، اولویتی مهم به حساب می‌آید، پاسخ داده و در بعد نرم افزاری و سخت افزاری، تمهیداتی را به کار ببندند.
آیا می دانید سلاح پیامبران چیست؟
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نیویورک گردی ˮنیکی کریمیˮ و ˮغزل شاکریˮ -عکس
غزل شاکری با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: به یادگار؛ از روزهای دور و نزدیک...به همراه عزیزان و همکاران در دانشگاه استونی بروک نیویورک با فیلم"آینه های روبرو"...
استایل متفاوت و دیده نشده «بهنوش بختیاری» -عکس
تصاویر صحنه فیلم سینمایی «تورنادو» به کارگردانی و تهیه کنندگی سید جواد هاشمی را در این عکس ها می بینید.
پاییزگردی بازیگر جوانی که یک شبه محبوب شد-عکس
سینا مهراد این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
کودکان چگونه قران حفظ می‌کنند؟
آیا خدایی که آتش را بر ابراهیم گلستان کرد با خدایی که در زندگی‌های ما وجود دارد، فرق می‌کند؟ اگر پاسخ این است که خدا فرق نمی‌کند، پس چرا آتش زندگی ما گلستان نمی‌شود؟
«سی‌ان‌ان» از ترامپ و دستیارانش شکایت کرد
مایک پنس: فشار بر کره شمالی ادامه خواهد یافت
رسانه عربی: شاهزادگان سعودی علیه ولیعهد وارد عمل شدند
بدترین قتل دسته جمعی استرالیا غیر تروریستی شناخته شد
ارتش فرانسه هم ترامپ را مسخره کرد!
خرس ترامپی بازار را تسخیر کرد- عکس
پوتین جوانتر از همیشه به پاریس سفر کرد- عکس
بولتون هوای ولیعهد سعودی را دارد!
بهانه های دموکرات‌ها برای مچ‌گیری از ترامپ
کنسول عربستان در استانبول گم شد