مقابله با اسلام ستیزی در آمریکا

14:15 ۱۸۲ روز و ۸ ساعت پیش افکار نیوز 214 0
مقابله با اسلام ستیزی در آمریکا

در حالی سخنرانی و موضع گیری ضد اسلام و مسلمانان در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ افزایش چشمگیری داشته است که جریان‌های سیاسی با رسیدن ترامپ به ریاست جمهوری در آمریکا جسورتر شده‌اند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،جریان‌های سیاسی با رسیدن دونالد ترامپ به کاخ سفیدو جایگاه ریاست جمهوریدر آمریکا جسورتر شده اند و تئوری‌های توطئه ضد مسلمانان به شکلی روزافزون وارد جریان‌های اصلی سیاسی در آمریکا می‌شود؛ به گونه‌ای که گزارشی تازه نشان می‌دهد سخنرانی و موضع گیری ضد اسلام و مسلماناندر انتخاباتمیان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ افزایش چشمگیری داشته است.
یافته‌های گزارش نشان می‌دهد پیام ضد اسلامی در آستانه‌ی انتخابات ششم نوامبر چقدر عمیق است و گویای تاکتیک‌هایی است که از تلاش برای هراس افکنی و شعلهور کردن آتش ترس از مهاجران و رنگین پوستان حکایت دارد.
اسکات سیمپسون، مدیر حامیان مردمی تشکلی با نام هوادار مسلمانان که این گزارش را تدارک دید گفت: «نامزد‌های مخالف مسلمانان در هر منطقه‌ای دیده می‌شوند. افرادی که با اسلام ضدیت دارند در همه سطوح اداری از
مدرسهگرفته تا هیئت‌های برنامه ریزی تا فرمانداری‌ها تا کنگره رخنه کرده اند. ضدیت با اسلام را در مکان‌های محافظه کار و لیبرال شاهد هستیم و این پدیده در واقع ریشه دار شده و بسیار گسترش پیدا کرده است.»
در این گزارش بیش از ۸۰ جریان سیاسی در سراسر آمریکا بررسی شد که نامزد‌های آنان در دو سال گذشته پویش‌هایی ضد مسلمانان براه انداخته اند. تقریبا همه نامزد‌های مخالف مسلمانان جمهوری‌خواه بودند. تئوری‌های توطئه ضد مسلمانان به شکلی روزافزون وارد جریان‌های سیاسی روز شده اند. اکثریت نامزد‌ها - ۶۴ درصد - که آشکارا مسلمانان را هدف می‌گیرند یا مقام‌های منتخب یا انتصابی هستند و یا از حمایت ریاست جمهوری دم می‌زنند.
بر اساس این گزارش، بیش از یک سوم آنان ادعا کرده اند که مسلمانان ذاتا خشونتطلبند یا تهدیدی آنی به شمار می‌آیند و وجود توطئه‌ای از سوی مسلمانان را برای مسلط شدن بر جوامع یا نفوذ به داخل دولتتبلیغ کرده اند. کمتر از یک سوم نامزد‌های بررسی شده خواستار آن شده اند که
حقوقاساسی مسلمانان به آنان تعلق نگیرد یا اعلام کرده اند که اسلام مذهب نیست.
بسیاری از این حملات بازگو کننده رجزخوانی‌های ترامپ و دیگر نامزد‌های ریاست جمهوری از حزب جمهوری‌خواه در سال ۲۰۱۶ است؛ هنگامی که احساسات ضد اسلام و مسلمانان در جریان برگزاری انتخابات درون حزبی به اوج خود رسید. ترامپ ممنوعیت ورود مسلمانان را به آمریکا خواستار شد و ایده ثبت نام مسلمانان را مطرح ساخت. او همچنین به اشتباه ادعا کرد پس از حملات تروریستی
یازده سپتامبرسال ۲۰۰۱، مسلمانان در نیوجرسی جشن گرفتند؛ ترامپ همچنین آشکارا اعلام کرد "اسلام از ما متنفر است. "
محمد گولا، مدیر سیاسی امگاگ، سازمانی که بر انتخاب مسلمانان بیشتری برای خدمت در دستگاه‌های دولتی تمرکز دارد گفت: «پس از انتخابات ۲۰۱۶ خیلی برای نامزد‌ها ساده شده است که از رجزخوانی اسلام هراسانه و سرشار از تنفر و انزجار برای پیشبرد اهداف سیاسی خود بهره بگیرند.» وی افزود «خواه به
مسجدبروید یا بخشی از هر نهادی درون جامعهمسلمانان باشید به اخوان المسلمینوابستگی دارید.»
این خط حمله اخیرا رقابتبرای کرسی کنگره را در سرخط‌های ملی قرار داد. دونکن هانتر، نماینده جمهوری‌خواه در یک آگهی تهاجمی به رقیب دموکرات خود عمار کمپانجار حمله کرد و او را خطری امنیتی خواند که می‌خواهد به کنگره نفوذ کند. در آگهی تلویزیونی ادعا شده بود کمپانجار ریشه مکزیکی - فلسطینی دارد و بدون ارائه هیچ گونه سند یا مدرکی مدعی شده بود اخوان المسلمین از او حمایت کرده است.
کمپانجار مسیحی است. او به گاردین گفت حمله به او از روی نادانی اتفاق افتاده و هیچ سنخیتی با حقیقت ندارد. گروهی دو حزبی از کارشناسان کهنه کار
امنیت ملیهم آن آگهی را نژادپرستانه و متعصبانه خواندند. در جایی دیگر، کمیته اقدام سیاسی حزب جمهوری‌خواه یکی از نامزد‌های حزب دموکرات، ابیگل اسپانبرگر را به علت همکاری با مدرسه اسلامی در شمال ویرجینیا هدف قرار داده است. اسپانبرگر به عنوان
معلمجایگزین در این مدرسه که از سوی سعودی‌ها تامین مالی می‌شده کار کرده است.
گوینده در آگهی تلویزیونی که از سوی صندوق مدیریت کنگره تامین مالی شده و با پل رایان، رئیس مجلسنمایندگان هم داستان است می‌گوید: ابیگل اسپانبرگر دارد چه چیزی را پنهان می‌کند؟ اسپانبرگر نمی‌خواهد ما بدانیم او در مدرسه‌ای اسلامی تدریس می‌کرده که مرکز پرورش تروریست بوده است. اسپانبرگر از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ در آن مدرسه تدریس کرده در حالی که منتظر بوده صلاحیت امنیتی اش برای همکاری با
سازمان سیاتایید شود.
او این را افشا کرد و دو با صلاحیت امنیتی اش تایید شد و برای جنگضد تروریسمبه خارج از کشور اعزام شد. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد چنین حملاتی کارساز نیست. از ۸۰ نامزدی که در این پژوهش ضد مسلمانان شناخته شدند تنها ۱۱ تا ۱۴ درصد برگزیده شدند و یا براحتی در انتخابات نوامبر برنده می‌شوند.
افزایش شدید پویش‌های اسلام هراسانه در شرایطی اتفاق می‌افتد که شمار بسیاری از مسلمانان آمریکایی دارند برای دستگاه‌های دولتی که با رای مردم برگزیده می‌شوند اقدام می‌کنند. به گفته گولا؛ بهترین راه برای مقابله با احساسات ضد مسلمانان، حضور گسترده مسلمانان در دستگاه‌های دولتی با رای مستقیم مردم است.
وی گفت: «اگر این توانایی بدست بیاید که بتوانیم مسئولیت اجتماعی و تعامل مدنی را در درون جوامع خودمان بازنویسی و بازتعریف کنیم کاری بس بزرگ و پراهمیت اتفاق افتاده است. بیش از یکصد
مسلمانبرای به دست گرفتن سکان در دستگاه‌های دولتی نامزد شده اند؛ رویدادی که هرگز شنیده نشده بود.»
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

حذف براداران عالمیان از رقابت های دو نفره
تهران- ایرنا- تیم دو نفره « نوشاد و نیما عالمیان» سه شنبه شب در چارچوب مسابقات مرحله یک شانزدهم نهایی تنیس روی میز دو نفره قهرمانی جهان مقابل نمایندگان هنگ کنگ مغلوب شده و از گردونه این رقابت ها کنار رفتند.
جوانان از عوامل موثر در توسعه یافتگی جامعه هستند
رشت - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: جوانان از مهمترین عوامل موثر در توسعه یافتگی جامعه محسوب می شوند و لازم است از ظرفیت آنان به درستی استفاده شود.
110 ورزشکار برتر و جوان منتخب گیلان تجلیل شدند
رشت - ایرنا - طی مراسمی که عصر سه شنبه در رشت برگزار شد، از ورزشکاران برتر و جوانان منتخب استان گیلان تجلیل و تقدیر شد.
راهیابی نمایندگان دو 1500 ایران به مرحله نهایی
تهران- ایرنا- نمایندگان دو 1500 متر ایران که با موفقیت مرحله مقدماتی را پشت سرگذاشته و راهی مرحله نهایی این مسابقات شدند.
باشگاه نفت مسجدسلیمان نسبت به قضاوت داوران معترض شد
اهواز - ایرنا - باشگاه نفت مسجدسلیمان نسبت به قضاوت داوران علیه این تیم معترض شد و اعلام کرد در صورت ادامه این شرایط تصمیمات جدی تری خواهیم گرفت.
منتظری: شکست مقابل الهلال بد موقع بود
تهران- ایرنا- مدافع تیم فوتبال استقلال گفت: باخت مقابل الهلال در زمان بدی رقم خورد و امیدوارم بتوانیم در دیدار های باقی مانده این شکست را جبران کنیم.
الدحیل برابر العین به پیروزی رسید
تهران-ایرنا- تیم فوتبال الدحیل قطر با پیروزی مقابل العین امارات در رتبه دوم گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.
حاشیه های دیدار تیم های ذوب آهن ایران و الوصل امارات
اصفهان- ایرنا- خاموشی ورزشگاه فولادشهر اصفهان در دقیقه 50 به مدت پنج دقیقه از جمله حاشیه های دیدارتیم های ذوب آهن ایران و الوصل امارات در دوربرگشت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بود.
ذوب آهن در یک قدمی صعود قرار گرفت
تهران- ایرنا- ذوب آهن اصفهان در فولاد شهر دست به کار بزرگی زد و با برتری برابر الوصل امارات در یک قدمی صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.
شفر: هنوز برای صعود شانس داریم
تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: کار استقلال با شکست مقابل الهلال در لیگ قهرمانان آسیا به پایان نمی رسد و ما همچنان شانس خوبی برای صعود به مرحله بعد داریم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.
بهمن کشاورز درگذشت
تهران - ایرنا - بهمن کشاورز وکیل دادگستری و حقوقدان برجسته کشور صبح امروز(سه شنبه) در 75 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهراد تهران در گذشت.
جنبش کتاب‌بازها علیه رکود
شمارگان کتاب‌ها متاسفانه به 200 یا 300 نسخه رسیده است. البته بماند که برخی ناشران ممکن است حتی یک نسخه کتاب منتشر کنند، اما در بهترین حالت شمارگان کتاب‌ها از 500 نسخه بالاتر نخواهد رفت.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
آمریکا ضمن تأکید بر تعهد خود برای استفاده از تمامی امکاناتش به منظور از بین بردن شبکه مالی حزب‌الله، ۱۰ میلیون دلار جایزه برای شناسایی منابع مالی مقاومت لبنان و اطلاعاتی که به دستیابی آمریکا به سه تن از گردانندگان امور مالی آن شود، تعیین کرد.
کرملین: تاریخ دیدار اون مشخص شد- پوتین با زلنسکی دیدار نمی‌کند
احضار مشاور حقوقی پیشین ترامپ برای ادای شهادت
ریاض 32 تن از شیعیان را اعدام کرد
آقای رئیس جمهور: هیچکس از دستورات من سرپیچی نمی‌کند!
هیچ اطلاعاتی در خصوص ارتباط حملات سریلانکا با کرایست‌چرچ وجود ندارد
رد درخواست عناصر داعشی برای بازگشت به فرانسه
رهبر کره شمالی تاکنون به چه شهر‌ها و کشور‌هایی سفر کرده است؟ + تصاویر
پایبندی به تصمیم آمریکا، نقض حاکمیت عراق
در روز‌های آینده یک برنامه مهاجرتی به دونالد ترامپ ارائه می‌کنم
زن اماراتی که پس از حدود ۳ دهه از کما خارج شد +عکس