مقابله با اسلام ستیزی در آمریکا

14:15 ۲۳ روز پیش افکار نیوز 30 0
مقابله با اسلام ستیزی در آمریکا

در حالی سخنرانی و موضع گیری ضد اسلام و مسلمانان در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ افزایش چشمگیری داشته است که جریان‌های سیاسی با رسیدن ترامپ به ریاست جمهوری در آمریکا جسورتر شده‌اند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،جریان‌های سیاسی با رسیدن دونالد ترامپ به کاخ سفیدو جایگاه ریاست جمهوریدر آمریکا جسورتر شده اند و تئوری‌های توطئه ضد مسلمانان به شکلی روزافزون وارد جریان‌های اصلی سیاسی در آمریکا می‌شود؛ به گونه‌ای که گزارشی تازه نشان می‌دهد سخنرانی و موضع گیری ضد اسلام و مسلماناندر انتخاباتمیان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ افزایش چشمگیری داشته است.
یافته‌های گزارش نشان می‌دهد پیام ضد اسلامی در آستانه‌ی انتخابات ششم نوامبر چقدر عمیق است و گویای تاکتیک‌هایی است که از تلاش برای هراس افکنی و شعلهور کردن آتش ترس از مهاجران و رنگین پوستان حکایت دارد.
اسکات سیمپسون، مدیر حامیان مردمی تشکلی با نام هوادار مسلمانان که این گزارش را تدارک دید گفت: «نامزد‌های مخالف مسلمانان در هر منطقه‌ای دیده می‌شوند. افرادی که با اسلام ضدیت دارند در همه سطوح اداری از
مدرسهگرفته تا هیئت‌های برنامه ریزی تا فرمانداری‌ها تا کنگره رخنه کرده اند. ضدیت با اسلام را در مکان‌های محافظه کار و لیبرال شاهد هستیم و این پدیده در واقع ریشه دار شده و بسیار گسترش پیدا کرده است.»
در این گزارش بیش از ۸۰ جریان سیاسی در سراسر آمریکا بررسی شد که نامزد‌های آنان در دو سال گذشته پویش‌هایی ضد مسلمانان براه انداخته اند. تقریبا همه نامزد‌های مخالف مسلمانان جمهوری‌خواه بودند. تئوری‌های توطئه ضد مسلمانان به شکلی روزافزون وارد جریان‌های سیاسی روز شده اند. اکثریت نامزد‌ها - ۶۴ درصد - که آشکارا مسلمانان را هدف می‌گیرند یا مقام‌های منتخب یا انتصابی هستند و یا از حمایت ریاست جمهوری دم می‌زنند.
بر اساس این گزارش، بیش از یک سوم آنان ادعا کرده اند که مسلمانان ذاتا خشونتطلبند یا تهدیدی آنی به شمار می‌آیند و وجود توطئه‌ای از سوی مسلمانان را برای مسلط شدن بر جوامع یا نفوذ به داخل دولتتبلیغ کرده اند. کمتر از یک سوم نامزد‌های بررسی شده خواستار آن شده اند که
حقوقاساسی مسلمانان به آنان تعلق نگیرد یا اعلام کرده اند که اسلام مذهب نیست.
بسیاری از این حملات بازگو کننده رجزخوانی‌های ترامپ و دیگر نامزد‌های ریاست جمهوری از حزب جمهوری‌خواه در سال ۲۰۱۶ است؛ هنگامی که احساسات ضد اسلام و مسلمانان در جریان برگزاری انتخابات درون حزبی به اوج خود رسید. ترامپ ممنوعیت ورود مسلمانان را به آمریکا خواستار شد و ایده ثبت نام مسلمانان را مطرح ساخت. او همچنین به اشتباه ادعا کرد پس از حملات تروریستی
یازده سپتامبرسال ۲۰۰۱، مسلمانان در نیوجرسی جشن گرفتند؛ ترامپ همچنین آشکارا اعلام کرد "اسلام از ما متنفر است. "
محمد گولا، مدیر سیاسی امگاگ، سازمانی که بر انتخاب مسلمانان بیشتری برای خدمت در دستگاه‌های دولتی تمرکز دارد گفت: «پس از انتخابات ۲۰۱۶ خیلی برای نامزد‌ها ساده شده است که از رجزخوانی اسلام هراسانه و سرشار از تنفر و انزجار برای پیشبرد اهداف سیاسی خود بهره بگیرند.» وی افزود «خواه به
مسجدبروید یا بخشی از هر نهادی درون جامعهمسلمانان باشید به اخوان المسلمینوابستگی دارید.»
این خط حمله اخیرا رقابتبرای کرسی کنگره را در سرخط‌های ملی قرار داد. دونکن هانتر، نماینده جمهوری‌خواه در یک آگهی تهاجمی به رقیب دموکرات خود عمار کمپانجار حمله کرد و او را خطری امنیتی خواند که می‌خواهد به کنگره نفوذ کند. در آگهی تلویزیونی ادعا شده بود کمپانجار ریشه مکزیکی - فلسطینی دارد و بدون ارائه هیچ گونه سند یا مدرکی مدعی شده بود اخوان المسلمین از او حمایت کرده است.
کمپانجار مسیحی است. او به گاردین گفت حمله به او از روی نادانی اتفاق افتاده و هیچ سنخیتی با حقیقت ندارد. گروهی دو حزبی از کارشناسان کهنه کار
امنیت ملیهم آن آگهی را نژادپرستانه و متعصبانه خواندند. در جایی دیگر، کمیته اقدام سیاسی حزب جمهوری‌خواه یکی از نامزد‌های حزب دموکرات، ابیگل اسپانبرگر را به علت همکاری با مدرسه اسلامی در شمال ویرجینیا هدف قرار داده است. اسپانبرگر به عنوان
معلمجایگزین در این مدرسه که از سوی سعودی‌ها تامین مالی می‌شده کار کرده است.
گوینده در آگهی تلویزیونی که از سوی صندوق مدیریت کنگره تامین مالی شده و با پل رایان، رئیس مجلسنمایندگان هم داستان است می‌گوید: ابیگل اسپانبرگر دارد چه چیزی را پنهان می‌کند؟ اسپانبرگر نمی‌خواهد ما بدانیم او در مدرسه‌ای اسلامی تدریس می‌کرده که مرکز پرورش تروریست بوده است. اسپانبرگر از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ در آن مدرسه تدریس کرده در حالی که منتظر بوده صلاحیت امنیتی اش برای همکاری با
سازمان سیاتایید شود.
او این را افشا کرد و دو با صلاحیت امنیتی اش تایید شد و برای جنگضد تروریسمبه خارج از کشور اعزام شد. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد چنین حملاتی کارساز نیست. از ۸۰ نامزدی که در این پژوهش ضد مسلمانان شناخته شدند تنها ۱۱ تا ۱۴ درصد برگزیده شدند و یا براحتی در انتخابات نوامبر برنده می‌شوند.
افزایش شدید پویش‌های اسلام هراسانه در شرایطی اتفاق می‌افتد که شمار بسیاری از مسلمانان آمریکایی دارند برای دستگاه‌های دولتی که با رای مردم برگزیده می‌شوند اقدام می‌کنند. به گفته گولا؛ بهترین راه برای مقابله با احساسات ضد مسلمانان، حضور گسترده مسلمانان در دستگاه‌های دولتی با رای مستقیم مردم است.
وی گفت: «اگر این توانایی بدست بیاید که بتوانیم مسئولیت اجتماعی و تعامل مدنی را در درون جوامع خودمان بازنویسی و بازتعریف کنیم کاری بس بزرگ و پراهمیت اتفاق افتاده است. بیش از یکصد
مسلمانبرای به دست گرفتن سکان در دستگاه‌های دولتی نامزد شده اند؛ رویدادی که هرگز شنیده نشده بود.»
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

علیرضا منصوریان سرمربی ذوب آهن شد
مربی اسبق استقلال به عنوان سرمربی ذوب آهن انتخاب شد.
شافعی: پرسپولیس در ژاپن جام را جا گذاشت
محمود شافعی یکی از قدیمی های پرسپولیس است که همواره ثابت کرده قلبش برای باشگاهی که عمری در آن حضور داشته می زند .
هواداران پرسپولیس در لیست بهترین‌ها
هواداران پرسپولیس مورد توجه سایت اسپانیایی قرار گرفته‌اند.
رونالدو جدید از نگاه رئیس ناپولی
رئیس باشگاه ناپولی پیش‌بینی می‌کند که کاپیتان اینتر راهی چلسی شود تا شاگرد ساری شود.
کلهر: با مهره چینی برانکو مشکل داشتم
محمو کلهر بازیکن سابق پرسپولیس که اتفاقا چند صباحی را هم دراستقلال بازی کرد با وجود احترام زیادی که برای برانکو همیشه قائل بود است نسبت به مهره چینی او همیشه نقد داشته است.
کنایه جدید برانکو به کی‌روش
سرمربی پرسپولیس در اظهارنظری تازه کنایه‌ای به کارلوس کی‌روش زده و مدعی شده رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا از رسیدن به فینال جام ملتها سخت تر است.
خط دفاعی پرسپولیس تقویت می‌شود
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس قصد دارد ۲ مدافع را برای نیم فصل دوم به تیمش اضافه کند.
دادکان: خوشحالم که حرف‌هایم با سانسور پخش نشد
رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در مورد پخش نشدن صحبت‌های صریح و افشاگرانه خود در یک برنامه تلویزیونی واکنش نشان داد.
تابش: ادامه همکاری با قلعه‌نویی توافقی نیست
مسعود تابش می گوید صحبت در مورد قرارداد توافقی با امیرقلعه نویی برای حضور در سال دوم به عنوان سرمربی سپاهان صحت ندارد.
گزارش تمرین تیم ملی امید
تمرین تیم ملی فوتبال امید ایران روز پنج شنبه با حضور بازیکنان دعوت شده از باشگاه استقلال برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش وزارت ارشاد به خبر انتصاب سرپرست رئیس سازمان سینمایی
همایون امیرزاده نسبت به انتشار خبری مبنی بر انتخاب سرپرست جدید سازمان سینمایی واکنش نشان داد.
مکانیسم روپیه تجارت هند با ایران را گسترش خواهد داد
دهلی نو-ایرنا- رییس شورای ترویج تجارت هند(TPCI) در بیانیه ای اعلام کرد که مکانیسم روپیه تجارت هند با ایران را گسترش خواهد داد.
آخرین وضعیت بارش‌های ایران+جدول
بیشترین میزان رشد بارش‌ها در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته (سال آبی ۹۷-۹۶) مربوط به حوضه آبریز قره قوم (شمال شرقی کشور) و حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان (جنوب کشور) است.
عکس ساده اما لوکس «سحر قریشی»
سحر قریشی با انتشار این عکس نوشت:زندگی زیباست ساده لباس بپوش، ساده راه برو ولی در برخورد با دیگران ساده نباش زیرا سادگیت را نشانه میگیرند برای در هم شکستن ِ غرورت.
کتاب «عروسی درخت» در ملایر رونمایی شد
همدان- ایرنا- همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با حضور جمعی از مسئولان کتاب شعر کودک «عروسی درخت» نوشته هنرمند برجسته کشوری «حمید هنرجو» روز پنجشنبه در ملایر رونمایی شد.
زیرساخت های لازم برای توسعه روابط فرهنگی با روسیه فراهم است
وزیر برگزیت انگلیس استعفا کرد
صالحی برای آغاز فصل تازه ای از روابط فرهنگی وارد روسیه شد
وزیر بریگزیت بریتانیا استعفا کرد
هزینه ˮجنگ با ترورˮ آمریکا ۵.۹ تریلیون دلار می‌شود
معترضان سخنرانی میچل باچله را مختل کردند
ماکرون خطاب به ترامپ: فرانسه رعیت آمریکا نیست-پاریس: بهتر بود ترامپ اصول نزاکت را رعایت می‌کرد
کشته شدن 30 پلیس در حمله طالبان
آمریکا عربستان را مجازات می کند؟
انگلیس وزیر سابق خزانه داری پاکستان را تحویل می دهد؟