مقابله با اسلام ستیزی در آمریکا

14:15 ۸۵ روز و ۲۲ ساعت پیش افکار نیوز 85 0
مقابله با اسلام ستیزی در آمریکا

در حالی سخنرانی و موضع گیری ضد اسلام و مسلمانان در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ افزایش چشمگیری داشته است که جریان‌های سیاسی با رسیدن ترامپ به ریاست جمهوری در آمریکا جسورتر شده‌اند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،جریان‌های سیاسی با رسیدن دونالد ترامپ به کاخ سفیدو جایگاه ریاست جمهوریدر آمریکا جسورتر شده اند و تئوری‌های توطئه ضد مسلمانان به شکلی روزافزون وارد جریان‌های اصلی سیاسی در آمریکا می‌شود؛ به گونه‌ای که گزارشی تازه نشان می‌دهد سخنرانی و موضع گیری ضد اسلام و مسلماناندر انتخاباتمیان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ افزایش چشمگیری داشته است.
یافته‌های گزارش نشان می‌دهد پیام ضد اسلامی در آستانه‌ی انتخابات ششم نوامبر چقدر عمیق است و گویای تاکتیک‌هایی است که از تلاش برای هراس افکنی و شعلهور کردن آتش ترس از مهاجران و رنگین پوستان حکایت دارد.
اسکات سیمپسون، مدیر حامیان مردمی تشکلی با نام هوادار مسلمانان که این گزارش را تدارک دید گفت: «نامزد‌های مخالف مسلمانان در هر منطقه‌ای دیده می‌شوند. افرادی که با اسلام ضدیت دارند در همه سطوح اداری از
مدرسهگرفته تا هیئت‌های برنامه ریزی تا فرمانداری‌ها تا کنگره رخنه کرده اند. ضدیت با اسلام را در مکان‌های محافظه کار و لیبرال شاهد هستیم و این پدیده در واقع ریشه دار شده و بسیار گسترش پیدا کرده است.»
در این گزارش بیش از ۸۰ جریان سیاسی در سراسر آمریکا بررسی شد که نامزد‌های آنان در دو سال گذشته پویش‌هایی ضد مسلمانان براه انداخته اند. تقریبا همه نامزد‌های مخالف مسلمانان جمهوری‌خواه بودند. تئوری‌های توطئه ضد مسلمانان به شکلی روزافزون وارد جریان‌های سیاسی روز شده اند. اکثریت نامزد‌ها - ۶۴ درصد - که آشکارا مسلمانان را هدف می‌گیرند یا مقام‌های منتخب یا انتصابی هستند و یا از حمایت ریاست جمهوری دم می‌زنند.
بر اساس این گزارش، بیش از یک سوم آنان ادعا کرده اند که مسلمانان ذاتا خشونتطلبند یا تهدیدی آنی به شمار می‌آیند و وجود توطئه‌ای از سوی مسلمانان را برای مسلط شدن بر جوامع یا نفوذ به داخل دولتتبلیغ کرده اند. کمتر از یک سوم نامزد‌های بررسی شده خواستار آن شده اند که
حقوقاساسی مسلمانان به آنان تعلق نگیرد یا اعلام کرده اند که اسلام مذهب نیست.
بسیاری از این حملات بازگو کننده رجزخوانی‌های ترامپ و دیگر نامزد‌های ریاست جمهوری از حزب جمهوری‌خواه در سال ۲۰۱۶ است؛ هنگامی که احساسات ضد اسلام و مسلمانان در جریان برگزاری انتخابات درون حزبی به اوج خود رسید. ترامپ ممنوعیت ورود مسلمانان را به آمریکا خواستار شد و ایده ثبت نام مسلمانان را مطرح ساخت. او همچنین به اشتباه ادعا کرد پس از حملات تروریستی
یازده سپتامبرسال ۲۰۰۱، مسلمانان در نیوجرسی جشن گرفتند؛ ترامپ همچنین آشکارا اعلام کرد "اسلام از ما متنفر است. "
محمد گولا، مدیر سیاسی امگاگ، سازمانی که بر انتخاب مسلمانان بیشتری برای خدمت در دستگاه‌های دولتی تمرکز دارد گفت: «پس از انتخابات ۲۰۱۶ خیلی برای نامزد‌ها ساده شده است که از رجزخوانی اسلام هراسانه و سرشار از تنفر و انزجار برای پیشبرد اهداف سیاسی خود بهره بگیرند.» وی افزود «خواه به
مسجدبروید یا بخشی از هر نهادی درون جامعهمسلمانان باشید به اخوان المسلمینوابستگی دارید.»
این خط حمله اخیرا رقابتبرای کرسی کنگره را در سرخط‌های ملی قرار داد. دونکن هانتر، نماینده جمهوری‌خواه در یک آگهی تهاجمی به رقیب دموکرات خود عمار کمپانجار حمله کرد و او را خطری امنیتی خواند که می‌خواهد به کنگره نفوذ کند. در آگهی تلویزیونی ادعا شده بود کمپانجار ریشه مکزیکی - فلسطینی دارد و بدون ارائه هیچ گونه سند یا مدرکی مدعی شده بود اخوان المسلمین از او حمایت کرده است.
کمپانجار مسیحی است. او به گاردین گفت حمله به او از روی نادانی اتفاق افتاده و هیچ سنخیتی با حقیقت ندارد. گروهی دو حزبی از کارشناسان کهنه کار
امنیت ملیهم آن آگهی را نژادپرستانه و متعصبانه خواندند. در جایی دیگر، کمیته اقدام سیاسی حزب جمهوری‌خواه یکی از نامزد‌های حزب دموکرات، ابیگل اسپانبرگر را به علت همکاری با مدرسه اسلامی در شمال ویرجینیا هدف قرار داده است. اسپانبرگر به عنوان
معلمجایگزین در این مدرسه که از سوی سعودی‌ها تامین مالی می‌شده کار کرده است.
گوینده در آگهی تلویزیونی که از سوی صندوق مدیریت کنگره تامین مالی شده و با پل رایان، رئیس مجلسنمایندگان هم داستان است می‌گوید: ابیگل اسپانبرگر دارد چه چیزی را پنهان می‌کند؟ اسپانبرگر نمی‌خواهد ما بدانیم او در مدرسه‌ای اسلامی تدریس می‌کرده که مرکز پرورش تروریست بوده است. اسپانبرگر از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ در آن مدرسه تدریس کرده در حالی که منتظر بوده صلاحیت امنیتی اش برای همکاری با
سازمان سیاتایید شود.
او این را افشا کرد و دو با صلاحیت امنیتی اش تایید شد و برای جنگضد تروریسمبه خارج از کشور اعزام شد. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد چنین حملاتی کارساز نیست. از ۸۰ نامزدی که در این پژوهش ضد مسلمانان شناخته شدند تنها ۱۱ تا ۱۴ درصد برگزیده شدند و یا براحتی در انتخابات نوامبر برنده می‌شوند.
افزایش شدید پویش‌های اسلام هراسانه در شرایطی اتفاق می‌افتد که شمار بسیاری از مسلمانان آمریکایی دارند برای دستگاه‌های دولتی که با رای مردم برگزیده می‌شوند اقدام می‌کنند. به گفته گولا؛ بهترین راه برای مقابله با احساسات ضد مسلمانان، حضور گسترده مسلمانان در دستگاه‌های دولتی با رای مستقیم مردم است.
وی گفت: «اگر این توانایی بدست بیاید که بتوانیم مسئولیت اجتماعی و تعامل مدنی را در درون جوامع خودمان بازنویسی و بازتعریف کنیم کاری بس بزرگ و پراهمیت اتفاق افتاده است. بیش از یکصد
مسلمانبرای به دست گرفتن سکان در دستگاه‌های دولتی نامزد شده اند؛ رویدادی که هرگز شنیده نشده بود.»
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

خالکوبی‌های عجیب و غریب زندانیان در شوروی
زندانیان در زندان‌های شوروی خالکوبی را زندگینامه خود می‌دانستند. زندگی‌ سراسر خونریزی، خشونت و جنایت برای آنان افتخار محسوب می‌شد.
قدیمی‌ترین نسخه‌های پزشکی تاریخ
یکی از ایرادات این نسخ این است که نسبت مواد سازنده دارو، هیچ جا ذکر نشده است. این مطلب را البته پاره‌ای به خاطر رازداری حرفه‌ای می‌دانند تا مردم عادی و دیگر رقیبان همکار، نتوانند خود رأسا دارو بسازند. عده‌ای هم البته معتقدند که در ان زمان کمیت اجزا، زیاد مهم نبود.
تصاویر فوق العاده زیبای اقیانوس در سال ۲۰۱۸
«مت بورگس» عکاس استرالیایی عکس‌های فوق العاده زیبایی از اقیانوس‌ گرفته است. همه این عکس‌ها در شبه‌جزیره مورنینگتون در استرالیا گرفته شده است.
برای «آریان»، خاطره جمعی یک نسل
‏«این گروه برای بچه‌هاست»، «اینها خودی هستند، برای همین هم توانسته‌اند مجوز بگیرند و ‏آلبوم بدهند و کنسرت اجرا کنند»، «با این نوع موسیقی و اختلاط دختر و پسر دارند قبح‌شکنی ‏می‌کنند و اهداف دیگری پشت ماجراست، موسیقی فقط بهانه است».
محبوب‌ترین‌های تلویزیون در زمستان ۹۷
بر‭ ‬اساس ‬‭ ‬نظرسنجی‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬۱۰‭ ‬دی‌‭ ‬با‭ ‬نمونه‭ ‬آماری‭ ‬۴۰۴‭ ‬نفر‭ ‬از‭ ‬افراد‭ ‬۱۵ سال‭ ‬و‭ ‬بالاتر‭ ‬ساکن‭ ‬شهر‭ ‬تهران‭ ‬به‭ ‬انجام‭ ‬رسیده‭ ‬است، ‭ ‬۷۸‭ ‬درصد‭ ‬از‭ ‬پاسخگویان‭ ‬بیننده‭ ‬حداقل‭ ‬یکی‭ ‬از‭ ‬برنامه‌های‭ ‬شاخص‭ ‬شبکه‌های‭ ‬سیمای‭ ‬رسانه‭ ‬ملی‭ ‬بوده‌اند‭
ضعیف‌ترین قسمت‌های پایانی سریال‌های تلویزیونی
تمام کردن یک سریال تلویزیونی کار سختی است، به خصوص اگر که مدت زیادی در حال پخش باشد. یک قسمت پایانی خوب باید حال و هوای کل سریال را داشته باشد و در عین حال ماجرا‌های سریال را به انتها برساند. اما اکثر اوقات سریال‌ها از پس این کار بر نمی‌آیند و بسیاری از سریال‌های موفق و قوی تاریخ تلویزیون، خیلی بد تمام شدند.
سونوگرافی آنومالی چیست؟
سه تا سه ماهه در دوران بارداری وجود دارد و هر سه ماهه در دوران زایمان اهمیت دارد. ضروری است که اسکن های مختلف و بررسی های بهداشتی در طی 9 ماهه انجام شود تا اطمینان حاصل شود که رشد کودک طبیعی در مسیر است. تست آنومالی یا اسکن در سه ماهه دوم بارداری به طور عمده برای پیگیری پیشرفت رشد جنین انجام می شود.
رژیم کتوژنیک یا مدیترانه‌ای؟ کدامیک برایتان مناسب‌تر است؟
اگر شما هم مانند میلیون‌ها نفر دیگری که به دنبال شیوه‌ی جدیدی از تغذیه هستند سعی دارید رژیم غذایی مناسبی برای خودتان پیدا کنید، شاید رژیم کتوژنیک که این روز‌ها شهرت زیادی پیدا کرده توجه شما را به خود جلب کرده باشد
شیره خرما؛ جایگزین طبیعی عسل و میان وعده دانش آموزان
شیره خرما یکی از آن جایگزین‌های سالم و طبیعی عسل و قند است که علاوه بر داشتن قند دارای خواص مفید خرما نیز هست. در جنوب ایران یکی از خوراکی‌های سنتی و اصیل ارده شیره است که در واقع تلفیقی از شیره خرما و ارده کنجد است.
مرغ چوبی؛ غذای هیجان انگیز مخصوص بچه‌ها
سینه مرغ از غذا‌های مقوی و خوشمزه است که به انواع مختلف پخته می‌شود. این مدل مرغ چوبی برای تشویق بچه‌ها به غذا خوردن مناسب است. مرغ‌ها را به شکل بستنی چوبی تهیه کنید و بچه‌ها را سورپرایز کنید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دفاع تراکتوری‌ها از خرج‌های میلیاردی زنوزی
رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی با بیان این موضوع که باشگاه تبریزی دولتی نیست از خرج‌هایی که طی این مدت انجام شده دفاع کرد.
برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد
عضو شورای شهر تهران گفت: برگزاری نمایشگاه در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد و وضعیت ترافیک را تشدید می‌کند.
عربستان - قطر؛ بازی سیاسی در ابوظبی
چهاردهمین روز از مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا امشب با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد.
کاملا سفید، کاملا زمستان؛ برف در ۲۹ استان
سازمان هواشناسی کشور برای امروز در ۲۹ استان کشورمان بارش "برف و باران" پیش‌بینی کرد.
راز نگاه مرموز «مونالیزا» فاش شد
بسیاری معتقدند چشم‌های نقاشی «‌مونالیزا» اثر «لئوناردو داوینچی»‌ هنگامی که در سراسر اتاق حرکت می‌کنند آنها را دنبال می‌کند. این پدیده با نام «‌اثر مونالیزا» شناخته شده است اما تحقیقات جدید چنین ادعایی را رد می‌کند.
دلیل استقرار سامانه دفاع موشکی در اروپا چیست؟
پکن: از نگرانی‌های بین‌المللی در خصوص حکم اعدام تبعه کانادایی «سر سوزنی ناراحت» نیستیم
صربستان آماده استقبال گرم از پوتین
شکست پمپئو در رسیدن به اهداف خود در خاورمیانه
مواضع مختلف معاون ترامپ درباره داعش در فاصله چند ساعت!
جوانی که می‌خواست با راکت ضدتانک به کاخ سفید حمله کند، بازداشت شد
پارلمان یونان به دولت این کشور رای اعتماد داد
رئیس دادگاه عالی پاکستان پس از 2 سال فعالیت ارزنده به خط پایان رسید
اعتصاب عمومی تمام تونس را فرا می‌گیرد
آغاز ارتباط مرتب دریایی بین بنادر کریمه و سوریه