هزینه معاینه چشم کودکان برای خانواده‌های نیازمند رایگان شد

11:27 ۱۸۲ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 230 0
 هزینه معاینه چشم کودکان برای خانواده‌های نیازمند رایگان شد

معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور گفت: تنها با انجام معاینه ساده و کم‌هزینه می‌توان از بروز تنبلی چشم و همچنین کم‌بینایی و نابینایی کودکان جلوگیری کرد ضمن اینکه سازمان بهزیستی از خانواده‌های بی‌بضاعت نیز هزینه‌ای را دریافت نمی‌کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،داریوش بیات‌نژاد در آغاز برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلال‌های بینایی که صبح امروز با حضور مینو رفیعی معاونپیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور در مهدکودک آریان برگزار شد اظهار کرد: برنامه غربالگری و پیشگیری از تنبلی چشم حدود 22 سال است که از سوی سازمان بهزیستی آغاز شده است و یکی از اثربخش‌ترین و زیباترین اتفاقاتی است که در سازمان بهزیستیصورت گرفته است و این طرح اثرات مثبتی را برای جلوگیری از نابینایی و کم‌بینایی کودکانداشته است.
وی تصریح کرد: ما با اقدامات پیشگیرانه می‌توانیم از بروز معلولیت‌ها در بخش‌های مختلف جلوگیری کنیم و در واقع اجرای برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بیماری از این دست برنامه‌ها است.
بیات‌نژاد گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم با هزینه‌های بسیار کم انجام می‌شود اما این طرح از هزینه‌های گزاف و البته نابینایی کودکان در آینده جلوگیری می‌کند و به همین دلیل ما از خانواده‌ها می‌خواهیم کودکان خود را در سنین 3 تا 6 سال در طرح اشاره شده مشارکت بدهند و علاوه بر سلامتکودکانشان از هزینه‌های بعدی جلوگیری کنند.
مدیر کل بهزیستی استان تهرانعنوان کرد: طبق آمار بالغ بر یک میلیون نفر از جمعیت کشور از کم‌بینایی و نابینایی رنج می‌برند و طبیعتاً انجام چنین طرح‌هایی در کشور می‌تواند از معلولیت‌های نابینایی و کم بینایی جلوگیری کند.
وی ادامه داد: بالغ بر 15 هزار و 300 نفر از معلولانشناسایی شده در بهزیستی استان تهران افراد کم‌بینا و نابینا هستند که بخش عمده‌ای از اعتبارات سازمان بهزیستی در حوزه توانبخشی به این افراد اختصاص پیدا می‌کند.
بیات‌نژاد تصریح کرد: ما می‌توانیم با اطلاع‌رسانی و‌آگاهی‌بخشی به موقع به خانواده‌ها از بروز معلولیت‌های نابینایی و کم‌بینایی و همچنین تنبلی چشم کودکان جلوگیری کنیم و امیدواریم خانواده‌ها نیز در این طرح مشارکت داشته باشند.
معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور افزود: رسانه‌ها به ویژه رسانه ملیمی‌تواند با اطلاع‌رسانی به موقع در این موضوع همکاری مطلوبی با سازمان بهزیستی داشته باشند چرا که بسیاری از خانوادهها از اجرای چنین طرح‌هایی بی‌خبر هستند و آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی می‌تواند آنها را در طرح‌های بهزیستی مشارکت بدهد.
وی گفت: تنها با انجام معاینه ساده و کم‌هزینه می‌توان از بروز تنبلی چشم و همچنین کم‌بینایی و نابینایی کودکان جلوگیری کرد ضمن اینکه سازمان بهزیستی از خانواده‌های بی‌بضاعت نیز هزینه‌ای را دریافت نمی‌کند.
بیات نژاد افزود: این طرح از ابتدای آبان ماه در پایگاه‌های دائم و سیار بهزیستی استان تهران اجرا خواهد شد و تا پایان آذر ادامه خواهد داشت.
معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: بیش از 4 هزار و 950 مرکز دائم و غیردائم در طرح غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم مشارکت خواهند داشت ضمن اینکه بر اساس آمار در سال گذشته 590 هزار کودک 3 تا 6 سال در طرح شرکت داشتند که نسبت به سال 95، 24 درصد رشدداشته و ما تلاش می‌کنیم که امسال این طرح را به صورت صددرصد در استان تهران عملیاتی کنیم چرا که حتی یک کودک زیر 6 سال نباید از معاینات این طرح به دور باشد.
وی گفت: در طرح برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلال‌های بینایی همکاری خوبی بین دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش، پایگاه‌های بسیج، مساجد، فرهنگسراهای شهرداریو مهدهای قرآنی برقرار است و امیدواریم ما امسال بتوانیم پوششصددرصدی را در طرح اشاره شده داشته باشیم.
بیات‌نژاد تصریح کرد: خانواده‌ها می‌توانند از برقراری تماس با شماره 78245620 اطلاعات لازم را از پایگاه‌های اجرای طرح داشته باشند ضمن اینکه سامانه پیامک(2000148) پیش‌بینی شده که اطلاعات لازم را در این بخش به خانواده‌ها ارائه می‌کند.
معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور گفت: برخی از کودکان نیز در مهدها و پیش‌دبستانی‌ها نیستند و در خانواده‌ها حضور دارند که امیدواریم این تعداد نیز با همکاری خانواده‌ها در برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلال‌های بینایی مشارکت داشته باشند.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

درآمدهای ارزی غیر نفتی اولویت آزمایشگاههای راهبردی است
مشهد- ایرنا- مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توجه بیشتر به ظرفیتهای داخلی و کشف راههای کسب درآمدهای غیرنفتی باعث پیشرفت کشور خواهد شد،گفت که ارتقا تعاملات بین المللی این آزمایشگاهها با هدف افزایش درآمدهای ارزی اولویت دارد.
برف برخی مناطق شمال استان سمنان را سفیدپوش کرد
سمنان- ایرنا- بارش برف در سی و چهارمین روز از سال 98 و در سومین روز اردیبهشت ماه برخی مناطق شمال و شمال شرقی استان سمنان را سفیدپوش کرد.
معاون وزیر کشور: مشارکت و رقابت مهمترین ارکان انتخابات است
زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی وزیر کشور گفت: مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت چهار رکن و پایه مهم در انتخابات جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.
چهره اثرتاریخی بندمیزان در شوشتر نمایان شد
اهواز - ایرنا - اثر تاریخی بندمیزان یکی از آثار ثبت جهانی شوشتر که با افزایش دبی سد گتوند تا مرز یک هزار و700متر مکعب در ثانیه، به طور کامل زیر آب رفته بود با کاهش دبی خروجی آب سد، چهره آن بار دیگر نمایان شد.
دانشگاه خلیج فارس با اتریشی ها تفاهمنامه همکاری امضا کرد
بوشهر-ایرنا- دانشگاه خلیج فارس در راستای توسعه روابط و همکاری های بین الملل خود روز سه شنبه در آیینی با دانشگاه فنی TU Wien اتریش تفاهمنامه همکاری امضا کرد.
اسکان دائم با لوازم، نیاز فوری سیلزدگان- پیمان پاکزاد*
پلدختر- ایرنا- سیل برای مردم و مسئولان آزمون بزرگی بود که تمام اقشار جامعه و نهادهای دولتی و غیردولتی را منسجم و متحد کرد، به طوری که سیل دیگری بنام کمک های مردمی راهی مناطق سیل زده کشور شد اما اکنون نیاز اصلی سیلزدگان تغییر کرده و آنها به جنس دیگری از کمک ها نیاز مبرم دارند.
نقش برجسته ادارات کل اقتصاد و دارایی استانها در رونق تولید
ارومیه - ایرنا - سال 1398 در حالی از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان «رونق تولید» مزین شد که نوسان نرخ ارز طی سال گذشته نه تنها قدرت خرید مصرف‌کنندگان را کاهش داد بلکه با افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تولید، مشکلاتی را نیز برای تولیدکنندگان ایجاد کرد.
گلستان در پرداخت خسارت از دیگر استان های سیل زده عقب تر است
گرگان - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت که پرداخت خسارت سیل در این استان به دلیل تاخیر در ارزیابی و کارشناسی از دیگر استان های سیل زده عقب تر است.
دانلود فیلم لس آنجلس تهران با کیفیت FULL HD در حلال دانلود
نسخه کامل فیلم سینمایی لس آنجلس تهران به کارگردانی تینا پاکروان امروز سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه توسط شرکت هنراول و در سایت دانلود قانونی حلال دانلود منتشر شد.
معرفی فرصت‌های شغلی ایرانسل
دومین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران جابکس ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از ۲ تا ۵ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود و ایرانسل در غرفه اختصاصی خود در سالن ۳۸A فرصت‌های شغلی خود را به متقاضیان ارائه می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.
بهمن کشاورز درگذشت
تهران - ایرنا - بهمن کشاورز وکیل دادگستری و حقوقدان برجسته کشور صبح امروز(سه شنبه) در 75 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهراد تهران در گذشت.
جنبش کتاب‌بازها علیه رکود
شمارگان کتاب‌ها متاسفانه به 200 یا 300 نسخه رسیده است. البته بماند که برخی ناشران ممکن است حتی یک نسخه کتاب منتشر کنند، اما در بهترین حالت شمارگان کتاب‌ها از 500 نسخه بالاتر نخواهد رفت.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
آمریکا ضمن تأکید بر تعهد خود برای استفاده از تمامی امکاناتش به منظور از بین بردن شبکه مالی حزب‌الله، ۱۰ میلیون دلار جایزه برای شناسایی منابع مالی مقاومت لبنان و اطلاعاتی که به دستیابی آمریکا به سه تن از گردانندگان امور مالی آن شود، تعیین کرد.
تعلیق ۲ مأمور پلیس به دلیل آزادی ضارب پدر شهید
رحمانی‌فضلی: دستور رهبر انقلاب برای کمک‌ به سیل‌زدگان را در سریع ترین زمان ممکن محقق می‌کنیم
انتصاب جدید در ستاد مبارزه با مواد مخدر
ساخت خانه در حریم رودخانه- عکس
طرح انتظامی ترافیکی نمایشگاه کتاب شروع شد
بیشترین احتمال سقوط سنگ در جاده چالوس کدام نقطه است؟
واکنش اعطا به خبر مخالفت علی نصیریان با نامگذاری خیابانی در تهران
دلایل عجیبی که خواب‌تان را مختل می‌کنند
فردا؛ برگزاری گردهمایی مدیران نمایندگی ستاد‌های دیه
آخرین جزئیات از صدور حکم حسین هدایتی