هزینه معاینه چشم کودکان برای خانواده‌های نیازمند رایگان شد

11:27 ۲۳ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 66 0
 هزینه معاینه چشم کودکان برای خانواده‌های نیازمند رایگان شد

معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور گفت: تنها با انجام معاینه ساده و کم‌هزینه می‌توان از بروز تنبلی چشم و همچنین کم‌بینایی و نابینایی کودکان جلوگیری کرد ضمن اینکه سازمان بهزیستی از خانواده‌های بی‌بضاعت نیز هزینه‌ای را دریافت نمی‌کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،داریوش بیات‌نژاد در آغاز برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلال‌های بینایی که صبح امروز با حضور مینو رفیعی معاونپیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور در مهدکودک آریان برگزار شد اظهار کرد: برنامه غربالگری و پیشگیری از تنبلی چشم حدود 22 سال است که از سوی سازمان بهزیستی آغاز شده است و یکی از اثربخش‌ترین و زیباترین اتفاقاتی است که در سازمان بهزیستیصورت گرفته است و این طرح اثرات مثبتی را برای جلوگیری از نابینایی و کم‌بینایی کودکانداشته است.
وی تصریح کرد: ما با اقدامات پیشگیرانه می‌توانیم از بروز معلولیت‌ها در بخش‌های مختلف جلوگیری کنیم و در واقع اجرای برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بیماری از این دست برنامه‌ها است.
بیات‌نژاد گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم با هزینه‌های بسیار کم انجام می‌شود اما این طرح از هزینه‌های گزاف و البته نابینایی کودکان در آینده جلوگیری می‌کند و به همین دلیل ما از خانواده‌ها می‌خواهیم کودکان خود را در سنین 3 تا 6 سال در طرح اشاره شده مشارکت بدهند و علاوه بر سلامتکودکانشان از هزینه‌های بعدی جلوگیری کنند.
مدیر کل بهزیستی استان تهرانعنوان کرد: طبق آمار بالغ بر یک میلیون نفر از جمعیت کشور از کم‌بینایی و نابینایی رنج می‌برند و طبیعتاً انجام چنین طرح‌هایی در کشور می‌تواند از معلولیت‌های نابینایی و کم بینایی جلوگیری کند.
وی ادامه داد: بالغ بر 15 هزار و 300 نفر از معلولانشناسایی شده در بهزیستی استان تهران افراد کم‌بینا و نابینا هستند که بخش عمده‌ای از اعتبارات سازمان بهزیستی در حوزه توانبخشی به این افراد اختصاص پیدا می‌کند.
بیات‌نژاد تصریح کرد: ما می‌توانیم با اطلاع‌رسانی و‌آگاهی‌بخشی به موقع به خانواده‌ها از بروز معلولیت‌های نابینایی و کم‌بینایی و همچنین تنبلی چشم کودکان جلوگیری کنیم و امیدواریم خانواده‌ها نیز در این طرح مشارکت داشته باشند.
معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور افزود: رسانه‌ها به ویژه رسانه ملیمی‌تواند با اطلاع‌رسانی به موقع در این موضوع همکاری مطلوبی با سازمان بهزیستی داشته باشند چرا که بسیاری از خانوادهها از اجرای چنین طرح‌هایی بی‌خبر هستند و آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی می‌تواند آنها را در طرح‌های بهزیستی مشارکت بدهد.
وی گفت: تنها با انجام معاینه ساده و کم‌هزینه می‌توان از بروز تنبلی چشم و همچنین کم‌بینایی و نابینایی کودکان جلوگیری کرد ضمن اینکه سازمان بهزیستی از خانواده‌های بی‌بضاعت نیز هزینه‌ای را دریافت نمی‌کند.
بیات نژاد افزود: این طرح از ابتدای آبان ماه در پایگاه‌های دائم و سیار بهزیستی استان تهران اجرا خواهد شد و تا پایان آذر ادامه خواهد داشت.
معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: بیش از 4 هزار و 950 مرکز دائم و غیردائم در طرح غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم مشارکت خواهند داشت ضمن اینکه بر اساس آمار در سال گذشته 590 هزار کودک 3 تا 6 سال در طرح شرکت داشتند که نسبت به سال 95، 24 درصد رشدداشته و ما تلاش می‌کنیم که امسال این طرح را به صورت صددرصد در استان تهران عملیاتی کنیم چرا که حتی یک کودک زیر 6 سال نباید از معاینات این طرح به دور باشد.
وی گفت: در طرح برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلال‌های بینایی همکاری خوبی بین دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش، پایگاه‌های بسیج، مساجد، فرهنگسراهای شهرداریو مهدهای قرآنی برقرار است و امیدواریم ما امسال بتوانیم پوششصددرصدی را در طرح اشاره شده داشته باشیم.
بیات‌نژاد تصریح کرد: خانواده‌ها می‌توانند از برقراری تماس با شماره 78245620 اطلاعات لازم را از پایگاه‌های اجرای طرح داشته باشند ضمن اینکه سامانه پیامک(2000148) پیش‌بینی شده که اطلاعات لازم را در این بخش به خانواده‌ها ارائه می‌کند.
معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور گفت: برخی از کودکان نیز در مهدها و پیش‌دبستانی‌ها نیستند و در خانواده‌ها حضور دارند که امیدواریم این تعداد نیز با همکاری خانواده‌ها در برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلال‌های بینایی مشارکت داشته باشند.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

روسیه میزبان والیبال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ شد
میزبانان رقابت‌های جهانی پیش‌روی والیبال در جریان نشست فدراسیون جهانی مشخص شدند.
پیروزی قاطع پتروشیمی مقابل رعد
در آخرین بازی از هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال، تیم پگاه ایران مقابل شهرداری گرگان تن به شکست داد.
۵ آزادکار ایران رقبایشان را شناختند
نمایندگان ایران در پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در بخارست رومانی حریفان خود را شناختند.
ادامه قهر کی‌روش با مردم و رسانه‌ها
کارلوس کی‌روش همچنان به قهر خود با مردم و رسانه‌ها ادامه می‌دهد و این در شرایطی است که فدراسیون فوتبال هم واکنشی به این موضوع نشان نمی‌دهد.
نرسیدن توپ طلا به مودریچ، بی‌عدالتی است
داوور شوکر، رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی، مودریچ را شایسته دریافت توپ طلا می داند.
تمرین بازیکنان ذخیره تیم ملی در آزادی
با تصمیم سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، بازیکنان ذخیره و نفراتی که مقابل ترینیداد و توباگو به میدان نرفتند، به تمرین پرداختند.
شفر: صحبتی درباره بازگشت نورافکن نداشتم
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: صحبتی درباره بازگشت نورافکن به استقلال نداشتم.
گرت بیل نزدیک به مسی و رونالدو است
کریستن اریکسن، هافبک خلاق تیم ملی دانمارک به ستایش از عملکرد گرت بیل پرداخت.
دنیس لارنز: برای پیروزی به ایران آمده بودیم
سرمربی تیم فوتبال ترینیداد و توباگو با بیان اینکه برای پیروزی به زمین آمده بودند، گفت: با توجه به خستگی نمایش خوبی داشتیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعتماد به رهبری و توسل به اهل بیت(ع) از ضرورت های امروز است
اصفهان – ایرنا – استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان گفت: اعتماد به رهبری، انجام و ظیفه و توسل به اهل بیت (ع) سه وظیفه مهم امروز و لازمه دفاع از اسلام و هدایتگری در نیروهای مسلح است.
پایان رویای شیرین پرسپولیس در آزادی
تهران- ایرنا- خبرگزاری فرانسه با بازتاب شکست پرسپولیس ایران مقابل کاشیما آنتلرز ژاپن در مجموع دیدارهای رفت و برگشت در فینال لیگ قهرمانان آسیا، ثبت نتیجه 2-0 در اسکوربورد «ورزشگا مملو از تماشاگر» آزادی تهران را پایان رویای شیرین پرسپولیس عنوان کرد.
واکنش متفاوت مدیران به شایعات در صداوسیما
تهران- ایرناپلاس- در حالی که معاون توسعه و فناوری رسانه صداوسیما از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در این معاونت خبر می‌دهد، روابط عمومی سازمان از توضیح درباره استثنا شدن برخی مدیران معاونت سیاسی صداوسیما خودداری می‌کند.
روایت خواندنی شیطان و طناب شیخ مرتضی انصاری
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو؛ روایتی خواندنی از شیطان و طناب شیخ مرتضی انصاری را نقل کرده اند، که در ادامه می خوانید.
توضیحات پلیس در خصوص انتشار کلیپ درگیری چند جوان با یک طلبه+ جزئیات
سرهنگ حسین دهقان پور درخصوص انتشار کلیپی مبنی بر درگیری چند جوان با یک طلبه در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.
چرا حرکت قطارهای کرمانشاه-ملایر متوقف شد؟
بررسی علت تصادف خودروی نوربخش
ایران موفق به تولید داروی سرطان خون شد
جاده چالوس در دهه ۲۰
حضور ۲۱ هزار تبعه غیرمجاز در استان مرکزی
گزارش نشدن آنفلوآنزای پرندگان در خوزستان
دستگیری ۳ سارق مسلح فراری در دشت آزادگان
انحراف اتوبوس در کاشان ٢٧ مصدوم برجای گذاشت
واکنش پلیس به شایعه آزار و اذیت کودکان از سوی نگهبان پارک
واکنش علی ربیعی به فوت «رئیس سازمان تامین اجتماعی» +عکس