فاجعه هولناک مرگ خاموش 5 عضو یک خانواده +عکس

09:10 ۱۸۱ روز و ۹ ساعت پیش افکار نیوز 231 0
فاجعه هولناک مرگ خاموش 5 عضو یک خانواده +عکس

صحنــــه دردناک و رقت انگیزی بود. اجساد نحیف دوقلوهای سه ساله، کنار مادربزرگشان در اتاق پذیرایی روی زمین افتاده و پیکر بی‌جان پدربزرگ چند قدم آن طرف‌تر نزدیک در خروجی بود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، صحنــــه دردناک و رقت انگیزی بود. اجساد نحیف دوقلوهای سه ساله، کنار مادربزرگشان در اتاق پذیرایی روی
زمینافتاده و پیکر بی‌جان پدربزرگ چند قدم آن طرف‌تر نزدیک در خروجی بود. انگار او در آخرین لحظات زندگی‌اش تمام تلاش خود را برای نجات کرده بود اما... فاجعه بزرگتر از آن است که تنها بازمانده این
خانوادهیعنی پدردو قلوها بتواند تحملش کند. مات و مبهوت است. می‌گوید وقتی تماس همسرم نیمه کاره ماند، هرگز تصور نمی‌کردم چنین بلایی سرم آمده باشد. نمی‌داند برای کدام یک از عزیزانش باید سوگواری کند...
مادربزرگ و پدربزرگ برای دیدن دختر جوان و نوه‌های دوقلوی شان به خانه داماد خود در فاز 4 شهرستان پردیس رفته بودند. ساعتی از ناهار گذشته بود، «رویا» ظرف‌ها را شست و در حالی که سرگیجه داشت با سپردن «ریحانه» و «علیرضا» به مادرش به حمام رفت. اما هر چه می‌گذشت حالش بدتر می‌شد. مادرش را صدا کرد تا کمکش کند اما او هم جواب نمی‌داد. «رویا» به سختی خودش را به
تلفنرساند و با شوهرش تماس گرفت اما پیش از این‌که بتواند حرفش را تمام کند قاتل خاموش جان او را هم گرفت.
فاجعه هولناک مرگ خاموش 5 عضو یک خانواده +عکس
پدر خانواده صبح برای کار به تهران رفته بود. وقتی تماس «رویا» نیمه کاره ماند، هراسان شد. از وقتی به این خانه آمده بودند همسایه‌ها درباره دودکش‌های غیراستاندارد زیاد حرف زده بودند اما... نمی‌خواست باور کند. بارها به تلفن خانه زنگ زد و جوابی نگرفت. دیگر مطمئن شده بود که اتفاقی افتاده. چند ساعتی طول می‌کشید تا از تهران به خانه شان در پردیس برسد. تنها راهی که به ذهنش آمد این بود که با یکی از آشنایانش تماس بگیرد و از آنها بخواهد تا به خانه‌اش سر بزنند. همزمان نیز با اورژانس تماس گرفت. اما افسوس که تا رسیدن کمک، کار از کار گذشته و نشت
گازدر خانه جان پدربزرگ 66 ساله، مادربزرگ 60 ساله، مادر 35 ساله و دختر و پسر 3 ساله را گرفته بود...
علت ؛گازگرفتگینادر شایان، رئیس مرکز اورژانس شهرستان پردیس در این باره به خبرنگار «ایران» گفت: «ساعت 17 و 5 دقیقه گزارش گازگرفتگی در طبقه اول مجتمع مسکونی در خیابان شهید سجادیان، فاز 4 به همکاران من در مرکز اورژانس رسید. با اعلام این گزارش در فاصله 3، 4 دقیقه نیروها به محل رسیدند. اما مشخص شد دو کودک، دو زن و یک مرد در خانه جان باخته و ساعاتی از مرگشان نیز گذشته است. با توجه به حضور پلیس و
آتش نشانیدر محل تحقیقات آغاز شد. بررسی‌های مقدماتی نشان می‌داد این 5 نفر به دلیل نشت گاز از لوله غیراستاندارد پکیج و گازگرفتگی جان باخته‌اند اما اجساد برای تشخیص دقیق علت
مرگبه پزشکی قانونی انتقال یافتند.»
شایان با ابراز تأسف از این حادثه توصیه‌ای به شهروندان کرد: «با توجه به آغاز فصل سرما، بسیاری از کارگران کارگاه‌های ساختمانی و نجاری در پارکینگ‌ها استراحت می‌کنند. در این شرایط در صورتی که دودکش بخاری‌ها و آبگرمکن‌ها به درستی نصب نشود، یا هواکش و دریچه‌ای برای خروج هوا نباشد، وقوع فجایع بزرگی مانند آنچه در این حادثه رخ داده، غیر قابل اجتناب است. در سال‌های گذشته هموطنان و کارفرمایان با رعایت اصول ایمنی وقایع را به حداقل رساندند که امیدواریم امسال این آمار کاهش و حتی به صفر برسد.»
رضا گرایلی ،  فرمانده عملیات آتش نشانی حاضر در صحنه  نیز گفت: «بررسی‌های مقدماتی نشت گاز از لوله بخاری یا پکیج را نشان می‌دهد. اما اظهارنظر قطعی نیاز به بررسی
کارشناسیدر محل دارد. در این خانه دودکش پکیج
استانداردنبود. چراکه باید از لوله 19 استفاده می‌شد که متأسفانه اندازه آن 10 بود. همچنین دودکش باید 2 تا 2 و نیم متر بیرون ساختمان بالا برود که این شرایط نیز وجود نداشت. با این حال تا نظر قطعی کارشناسان همچنان نمی‌توان علت را اعلام کرد.»
دودکش های غیر استاندارداهالی مجتمع وقتی متوجه این اتفاق هولناک شدند انگار خطر را بیشتر از گذشته احساس کرده بودند. هر کدامشان شکایتی می‌کرد. یکی از
زنانمی‌گفت: «سازنده طوری دودکش پکیج و بخاری‌ها را تعبیه کرده که با وزش بادگاز بخاری به داخل برمی گردد و ما مجبوریم در و پنجره را بازکنیم. این واحد هم مانند بسیاری از واحدهای دیگر این نقص را داشت که متأسفانه فاجعه ساز شد.»
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

کسب و کار خانگی با آموختن مهارت‌های ضروری
راه‌اندازی کسب و کار خانگی خیلی جذاب است. چه کسی بدش می‌آید در خانه بنشیند و درآمد خوبی داشته باشد و همه چیز را تحت کنترل خودش بگیرد؟ کسب و کار خانگی مزایای بسیار زیادی دارد. البته اگر به صورت فکر شده، برنامه‌ریزی شده و منطقی راه‌اندازی شود. نه بلند پروازانه یا با درصد زیاد ریسک.
نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با حضور ایرانسل برگزار می‌شود
نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX ۲۰۱۹) از ۲ تا ۵ اردیبهشت‌ماه با حضور ایرانسل برگزار می‌شود.
آموزشگاه زبان گات
آموزشگاه زبان گات فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ آغاز کرده و تا به امروز با کسب افتخارات متعدد نظیر بازدید معاون سفیر سوئد و رئیس بخش فرهنگی سفرت سوئد و حضور آقای نم سوک، رئیس شرکت آموزشی هانول در کره‌جنوبی و بالا بردن سطح کیفیت تدریس با توجه به استانداردهای جهانی توانسته تا حد زیادی رضایت زبان آموزان را جلب کند.
یک خاطر آسوده با رزرو بلیط هواپیما
رزرو بلیط هواپیما خیال مسافران را برای سفر راحت‌تر می‌کند ولی برای اطمینان بیشتر از نحوه رزرو و فرایند خرید اینترنتی باید حتما در انتخاب سایت‌های فروش بلیط هواپیما دقت شود تا بلیطی بی‌دردسر و مطمئن خریداری شود.
ارزان‌ترین خانه‌های تهران در کدام مناطق قرار دارند؟
افزایش ناگهانی قیمت خانه طی ماه‌های اخیر در تهران شوک بزرگی بود که تغییرات قابل توجهی را در بازار مسکن به وجود آورد. این موضوع باعث شده، مخاطبان هدف بسیاری از خانه‌های لوکس و بزرگ محله‌های گران‌قیمت پایتخت ریزش کند و افراد زیادی توان مالی خرید و سکونت در چنین خانه‌هایی را از دست بدهند.
رانت ٧٥٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠ تومانی
واردکنندگان با دلار ٤٢٠٠ تومانی یک‌ساله ٥ / ٢ برابر خسارت سیل به جیب زدند.
چه شد که گوشت نجومی شد؟
با وجود افزایش قیمت گوشت قرمز تا ۱۰۰ هزار تومان طی یک سال گذشته، همچنان رکورد گرانی این کالا به نام دولت نهم و دهم است.
کاسبی در مال‌های تهران مالی نیست!
اجاره گزاف این واحدها به علاوه رکود اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم باعث شده هم‌اکنون بسیاری از پاساژهای تجاری بزرگ در تهران نیمه‌تعطیل باشند.
صادرات نفت ایران به صفر نمی‌رسد
«ممکن است آمریکایی‌ها تا حدودی بتوانند در مسیر صادرات نفت ایران وقفه ایجاد کنند اما به صراحت این مساله را مطرح می‌کنم که آنها هیچ‌گاه نمی‌توانند صادرات نفت ایران را به صفر برسانند. امکان حذف نفت ایران از بازار انرژی دنیا چیزی نزدیک به صفر است.»
ویدئو- سرلشگر سلامی از دانشگاه تا فرماندهی سپاه
یک روز مانده به چهلمین سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با حکم رهبر انقلاب، فرمانده کل سپاه تغییر کرد.تا پیش از سرلشکر سلامی،سردار محمدعلی جعفری به مدت ۱۲ سال فرماندهی سپاه را برعهده داشت.سرلشکر سلامی که تا پیش از این، جانشین فرمانده کل سپاه بود، به‌واسطه چندین بار حضورش در مصاحبه‌های تلویزیونی جزو چهره‌های شناخته‌شده نظامی کشور محسوب می‌شود.موضع‌گیری‌های صریح و بی‌پرده او در قبال رژیم صهیونیستی،آمریکا و غرب، از مهمترین وجوه اظهارنظرهای فرمانده جدید سپاه است و با توجه به رویکرد اخیر دولت آمریکا در قبال سپاه، این انتصاب می‌تواند حامل پیام‌های روشنی به مقامات آمریکایی و غربی باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
پیام شیرین برانکو برای پرسپولیسی‌ها
مربی کروات قرمزها از هواداران این تیم خواسته تا با خیال راحت و بدون هیچ استرسی بازی با الاهلی عربستان را تماشا کنند.
الماسی: تصمیمات غیرانسانی آمریکا شرایط اقتصادی سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد
نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس گفت: تصمیمات غیرانسانی و غیرقانونی دولتمردان آمریکا شرایط سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد. دغدغه‌های معیشتی و شرایط نامناسب اقتصادی مردم بخشی از تبعات این رفتار است.
«شجریان» به روایت هم‌محله‌ای‌ها-پاتوق خسرو آواز ایران تخریب می‌شود؟
«در محل شایعه شده قرار است ساختمان را بفروشند. لابد می‌کوبند و چند طبقه می‌سازند. کاش اینجا به یاد استاد بماند...»
چاووش اوغلو به اربیل می‌رود
وزیر خارجه ترکیه هفته آینده به اربیل عراق سفر می‌کند.
پیام وزیر آموزش‌ و پرورش به مناسبت هفته سلامت
نقش سونوگرافی در شناسایی ناهنجاری‌های جنین در دوران بارداری
سر ریز شدن سد شهید رجایی ساری پس از 7 سال- عکس
امکان محاسبه آسان عوارض تردد طرح ترافیک توسط شهروندان
سیل زدگان نگران اسناد مالکیتی خود نباشند
آزادی دختر 14 ساله از چنگال گروگان‌گیران
تبعید حامد کرمی به جرم مخالفت با «حضرت آزاد»- نحوه قتل رئیس شعبه کرج توسط همسرش
برخورد شدید پژو206 با تیرچراغ برق- عکس
بارش‌ها تا اواخر پاییز ادامه می یابد
واژگونی خودروی تیبا در فرمانیه- عکس