فاجعه هولناک مرگ خاموش 5 عضو یک خانواده +عکس

09:10 ۲۷ روز و ۱۳ ساعت پیش افکار نیوز 68 0
فاجعه هولناک مرگ خاموش 5 عضو یک خانواده +عکس

صحنــــه دردناک و رقت انگیزی بود. اجساد نحیف دوقلوهای سه ساله، کنار مادربزرگشان در اتاق پذیرایی روی زمین افتاده و پیکر بی‌جان پدربزرگ چند قدم آن طرف‌تر نزدیک در خروجی بود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، صحنــــه دردناک و رقت انگیزی بود. اجساد نحیف دوقلوهای سه ساله، کنار مادربزرگشان در اتاق پذیرایی روی
زمینافتاده و پیکر بی‌جان پدربزرگ چند قدم آن طرف‌تر نزدیک در خروجی بود. انگار او در آخرین لحظات زندگی‌اش تمام تلاش خود را برای نجات کرده بود اما... فاجعه بزرگتر از آن است که تنها بازمانده این
خانوادهیعنی پدردو قلوها بتواند تحملش کند. مات و مبهوت است. می‌گوید وقتی تماس همسرم نیمه کاره ماند، هرگز تصور نمی‌کردم چنین بلایی سرم آمده باشد. نمی‌داند برای کدام یک از عزیزانش باید سوگواری کند...
مادربزرگ و پدربزرگ برای دیدن دختر جوان و نوه‌های دوقلوی شان به خانه داماد خود در فاز 4 شهرستان پردیس رفته بودند. ساعتی از ناهار گذشته بود، «رویا» ظرف‌ها را شست و در حالی که سرگیجه داشت با سپردن «ریحانه» و «علیرضا» به مادرش به حمام رفت. اما هر چه می‌گذشت حالش بدتر می‌شد. مادرش را صدا کرد تا کمکش کند اما او هم جواب نمی‌داد. «رویا» به سختی خودش را به
تلفنرساند و با شوهرش تماس گرفت اما پیش از این‌که بتواند حرفش را تمام کند قاتل خاموش جان او را هم گرفت.
فاجعه هولناک مرگ خاموش 5 عضو یک خانواده +عکس
پدر خانواده صبح برای کار به تهران رفته بود. وقتی تماس «رویا» نیمه کاره ماند، هراسان شد. از وقتی به این خانه آمده بودند همسایه‌ها درباره دودکش‌های غیراستاندارد زیاد حرف زده بودند اما... نمی‌خواست باور کند. بارها به تلفن خانه زنگ زد و جوابی نگرفت. دیگر مطمئن شده بود که اتفاقی افتاده. چند ساعتی طول می‌کشید تا از تهران به خانه شان در پردیس برسد. تنها راهی که به ذهنش آمد این بود که با یکی از آشنایانش تماس بگیرد و از آنها بخواهد تا به خانه‌اش سر بزنند. همزمان نیز با اورژانس تماس گرفت. اما افسوس که تا رسیدن کمک، کار از کار گذشته و نشت
گازدر خانه جان پدربزرگ 66 ساله، مادربزرگ 60 ساله، مادر 35 ساله و دختر و پسر 3 ساله را گرفته بود...
علت ؛گازگرفتگینادر شایان، رئیس مرکز اورژانس شهرستان پردیس در این باره به خبرنگار «ایران» گفت: «ساعت 17 و 5 دقیقه گزارش گازگرفتگی در طبقه اول مجتمع مسکونی در خیابان شهید سجادیان، فاز 4 به همکاران من در مرکز اورژانس رسید. با اعلام این گزارش در فاصله 3، 4 دقیقه نیروها به محل رسیدند. اما مشخص شد دو کودک، دو زن و یک مرد در خانه جان باخته و ساعاتی از مرگشان نیز گذشته است. با توجه به حضور پلیس و
آتش نشانیدر محل تحقیقات آغاز شد. بررسی‌های مقدماتی نشان می‌داد این 5 نفر به دلیل نشت گاز از لوله غیراستاندارد پکیج و گازگرفتگی جان باخته‌اند اما اجساد برای تشخیص دقیق علت
مرگبه پزشکی قانونی انتقال یافتند.»
شایان با ابراز تأسف از این حادثه توصیه‌ای به شهروندان کرد: «با توجه به آغاز فصل سرما، بسیاری از کارگران کارگاه‌های ساختمانی و نجاری در پارکینگ‌ها استراحت می‌کنند. در این شرایط در صورتی که دودکش بخاری‌ها و آبگرمکن‌ها به درستی نصب نشود، یا هواکش و دریچه‌ای برای خروج هوا نباشد، وقوع فجایع بزرگی مانند آنچه در این حادثه رخ داده، غیر قابل اجتناب است. در سال‌های گذشته هموطنان و کارفرمایان با رعایت اصول ایمنی وقایع را به حداقل رساندند که امیدواریم امسال این آمار کاهش و حتی به صفر برسد.»
رضا گرایلی ،  فرمانده عملیات آتش نشانی حاضر در صحنه  نیز گفت: «بررسی‌های مقدماتی نشت گاز از لوله بخاری یا پکیج را نشان می‌دهد. اما اظهارنظر قطعی نیاز به بررسی
کارشناسیدر محل دارد. در این خانه دودکش پکیج
استانداردنبود. چراکه باید از لوله 19 استفاده می‌شد که متأسفانه اندازه آن 10 بود. همچنین دودکش باید 2 تا 2 و نیم متر بیرون ساختمان بالا برود که این شرایط نیز وجود نداشت. با این حال تا نظر قطعی کارشناسان همچنان نمی‌توان علت را اعلام کرد.»
دودکش های غیر استاندارداهالی مجتمع وقتی متوجه این اتفاق هولناک شدند انگار خطر را بیشتر از گذشته احساس کرده بودند. هر کدامشان شکایتی می‌کرد. یکی از
زنانمی‌گفت: «سازنده طوری دودکش پکیج و بخاری‌ها را تعبیه کرده که با وزش بادگاز بخاری به داخل برمی گردد و ما مجبوریم در و پنجره را بازکنیم. این واحد هم مانند بسیاری از واحدهای دیگر این نقص را داشت که متأسفانه فاجعه ساز شد.»
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تعداد مراکز دانشگاه علمی کاربردی به 550 مرکز  کاهش یافت
مشهد - ایرنا - رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: تعداد مراکز این دانشگاه در کشور از یکهزار مرکز به 550 مرکز رسید.
صنعت غذا جاذبه گردشگری در خراسان رضوی
مشهد - ایرنا - صنعت غذا در خراسان رضوی به عنوان منبع مهم درآمد سهم بسیار در جذب گردشگر، اشتغال و توسعه استان دارد که باید به این ثروت نهفته بهای بیشتری داده شود.
دولت تدبیر در هر یک روز به 10 روستا گازرسانی کرد
ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به عزم جدی دولت تدبیر و امید برای گسترش شبکه گازرسانی، گفت: دولت تدبیر و امید طی پنج سال گذشته در هر یک روز به 10 روستا گازرسانی کرد.
وزیر کشاورزی: کشت گلخانه ای رکورد زد
مهاباد- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: در نیمه نخست امسال با احداث یک هزار و 400 هکتار کشت گلخانه ای در کشور، رکورد جدیدی در این نوع کشت از نظر افزایش بهره وری ثبت شد.
گام های توسعه کشور در بخش بهداشت و درمان شتابان بوده است
ارومیه- ایرنا- رییس جمهوری کشورمان با بیان اینکه گام های مهمی در بخش بهداشت و درمان برداشته شده که یکی از مهمترین آنها اجرای طرح تحول سلامت است، گفت: گام های توسعه کشور در بخش بهداشت و درمان شتابان بوده است.
فرودگاه ماکو نماد توجه دولت به جوان ترین منطقه آزاد کشور
ارومیه- ایرنا- فرودگاه ماکو چندی پیش به صورت جهادی و با هدف تسهیل تردد گردشگران و فعالان اقتصادی به این منطقه راه اندازی شد و اکنون در حال شکوفایی است تا یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در راستای توسعه جوان ترین منطقه آزاد کشور باشد.
مطالعات 12 ساله منجر به قهرمانی ووشو در جهان شد
شیراز-ایرنا- رئیس فدراسیون ووشو گفت: اگر امروز ووشو ایران توانسته است گوی سبقت را از چینی ها بگیرد و قهرمان جهان شود، با 12 سال کار مطالعاتی علمی و هم افزایی صورت گرفته است.
جوانی که قربانی کری خوانی فوتبال شد
اردبیل - ایرنا- جوانی در اردبیل که تصور می شد بر اثر تصادف جان باخته ، در واقع قربانی کری خوانی با دوست خود پس از بازی دو تیم فوتبال شده بود.
کره جنوبی روابط بازرگانی با ایران را ادامه می دهد
رشت - ایرنا - سفیر کره جنوبی در کشورمان با یادآوری روابط دیپلماتیک تهران و سئول از سال 1962 میلادی گفت: می توانیم به روابط بازرگانی خود ادامه دهیم.
وزیر اطلاعات: دشمن از تقابل ایران اسلامی با استکبار جهانی عصبانی است
مهاباد- ایرنا- وزیر اطلاعات با بیان اینکه دشمن از تقابل جمهوری اسلامی با استکبار جهانی عصبانی است، گفت: دشمنان به همین دلیل تلاش می کنند این تقابل را به تقابل شیعه و سنی و قومیت ها تبدیل کند، ولی وحدت و همدلی مردم و مسوولان تاکنون این دسیسه آنها را با شکست مواجه کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مسیری که همه مدیران خواهند رفت
۲۶ آبان یا ۱۵ آذر چندان تفاوتی ندارد. به هر حال طبق قانون، بازنشسته‌ها باید پست‌های خود را تحویل دهند. با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در سال ۹۷، تعداد زیادی از مدیران دولتی باید از میزهای خود دل بکنند و جا را برای تازه‌نفس‌ها باز کنند.
نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی- عکس
نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی در روزنامه های کثیرالانتشار منتشر شد.
عکس‌های باورنکردنی گاه هراس‌انگیز از موجودات ژرفای دریا‌ها
رومن فدورتسوف، ماهیگیر روسی ساکن مرمانسک است. او که اینک ۳۹ ساله است، ۱۷ سال است که ماهیگیری می‌کند و با دریا و سطح اقیانوس می‌رود. آن‌ها در سفرهایشان بار‌ها موجودات عجیبی صید کرده‌اند که در عمق دریا‌ها و اقیانوس‌ها زیست می‌کنند. موجوداتی که کمتر پیش می‌آید عکس آن‌ها را دیده باشیم.
گریم عجیب مصطفی زمانی- عکس
مصطفی زمانی به جمع بازیگران سریال «نهنگ آبی» پیوست.
مطالبات بیمه سلامت زنجان با مراکز طرف قرار داد به روز شد
زنجان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: امسال با رایزنی انجام گرفته در کشور و استان؛ پرداختی مطالبات بخش دانشگاهی، خصوصی و داروخانه ها به روز شده و در مقایسه با سال های گذشته وضعیت بهتری حاکم است.
نجات دختر ۱۴ ساله از دست آدم ربایان رودهن
تاکید بر صرفه جویی در هزینه‌های حج ۹۸‌
واکنش آملی‌لاریجانی به حواشی اجرای حکم مفسدان اقتصادی
اجرای دعوای کارگر ایرانی با سرکارگر چینی
«پدر شوهر آینده» سارق طلاجات منزل از کار درآمد
پای یک قتل در کری‌خوانی خونین دو هوادار فوتبال در اردبیل
هوای پایتخت ناسالم شد
دادستان کرج: ریختن گازوئیل در جاده چالوس صحت ندارد
تکذیب تلف شدن مرغ‌ها با آنفلوآنزای پرندگان در یزد
تشریح علت فوت مدیرعامل تامین اجتماعی توسط پزشکی قانونی