تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت برای مناطق زلزله زده

08:37 ۹۳ روز و ۶ ساعت پیش افکار نیوز 128 0
تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت برای مناطق زلزله زده

یک مقام مسئول گفت: همکاری مردم و تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت باعث شد پرونده بازسازی واحدهای زلزله زده کرمانشاه در نیمه اول سال 98 بسته شود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، رضا خواجه‌ای مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با بیان اینکه 21 آبان ماه سالگرد وقوع زلزله کرمانشاه است ،گفت: سال گذشته در این تاریخ زلزله7.3 ریشتری در این منطقه رخ داد و باعث شد اکثر شهرها از جمله سر پل ذهاب و ثلاث باباجانی خسارات بسیار زیادی متحمل شوند.
وی ادامه داد: در همان ساعات اولیه 450 تیم ارزیاب در تمامی مناطقاستان کرمانشاه مستقر  و 12 ستاد معین نیز از بسیاری از شهرهای اطراف به این مناطق اعزام شدند.
خواجه‌ای افزود: ستاد خراسان، اصفهان، مازندران در شهرهای پل ذهاب و ستاد همدان، اردبیل و چند شهر دیگر در روستاها مستقر شدند و ارزیابی‌های اولیه از روستاها و شهرها آغاز گردید.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با اشاره به اینکه 12 هزار و 500 واحد مسکونی در روستاها دچار خسارت‌های صددرصدی شدند، گفت: 8 هزار واحد خسارت دیده در شهرها  و برخی از واحدهای فرسوده در لیست‌ بازسازی‌ اولویت اول قرار گرفتند.
وی ادامه کرد:همچنین 35 هزار  واحد مسکونی احداثی در شهرها و روستاهای زلزله زده جزو اولویت‌های بازسازی اول و دوم قرار گرفتند.
خواجه‌ای تعداد واحد‌های تعمیراتی این مناطق را 60 هزار واحد معرفی کرد و افزود: ستادهای معین در تمامی مناطق توزیع شدند و در اولین فرصت عملیات‌های آواربرداری آغاز شد.
 واگذاری اسکان موقت برای واحدهای احداثی کرمانشاهمدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در ادامه به اسکان موقت این مناطق اشاره کرد و افزود: اولویت اولی که کانکس‌ها را دریافت می‌کردند مربوط به واحد‌های احداثی بود. در این بین برخی از افراد نیز تمایل داشتند به جای دریافت کانکس پول آن‌ها را دریافت کنند بنابراین 5 هزار و 500  متقاضی
پولدریافت کردند.همچنین 15 هزار و 500 نفر نیز در شهرها و روستاها کانکس دریافت کردند که در این بین برخی افراد مستأجر نیز مشمول دریافت کانکس شدند.
وی به دریافت تسهیلات زلزله‌زدگان اشاره کرد و افزود: برای واحد‌های احداثی شهری 40 میلیون تومان تسهیلات و 6 میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص داده شد.برای واحدهای احداثی روستایی نیز 30 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شد.10 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و 2 میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی نیز برای این واحد‌ها تخصیص داده شد.
خواجه‌ای تأکید کرد: واحد‌های تعمیراتی شهری و روستاییاین مناطق به سه نوع تقسیم بندی شدند .به واحد‌های تعمیراتی نوع اول؛ 12 میلیون تومان تسهیلات، 2 میلیون  تومان کمک بلاعوض ، 8 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و یک و نیم  میلیون تومان تسهیلات معیشتی بلاعوض پرداخت شد.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ادامه داد: برای واحد‌های تعمیراتی نوع دوم نیز 8 میلیون تومان تسهیلات، یک و نیم میلیون تومان کمک بلاعوض، 6 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و یک میلیون تومان تسهیلات معیشتی بلاعوض  پرداخت شد.
وی درباره تسهیلات تعمیراتی نوع سوم نیز گفت:  6 میلیون تومان تسهیلات، یک میلیون تومان کمک بلاعوض ،40 میلیون تومان تسهیلات برای مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی این مناطق  و 4 و نیم میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص داده شد.
 واگذاری 8 تن سیمانرایگان از سوی بنیاد مستضعفانخواجه‌ای با اشاره به اینکه 8 تن سیمان رایگان از طریق بنیاد مستضعفان به این مناطق تخصیص داده شده و  بصورت کاملا عادلانه در بین واحد‌های مسکونی توزیع گردید،گفت: علاوه بر سیمان هزینه‌های آواربرداری، نظارت، طراحی نقشه، پروانه‌های ساختمانی و سایر هزینه‌ها نیز به صورت کاملا رایگان در این مناطق انجام شد.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه توضیح داد: پی‌ کنی ، بسترسازی واحد‌ها و دیوار حائل؛ هزینه‌های زیادی‌ برای متقاضیان داشت که بنیاد مسکنتمامی این موارد را به صورت رایگان برای مردم انجام داد.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن آهن آلات، تیرچه و بتن آماده ارزان قیمت را با کیفیت بالا و مرغوب در این مناطق توزیع کرد، افزود: هم زمان با بالا رفتن قیمت سیمان و مصالح ساختمانی سعی کرده‌ایم سیمان ارزان قیمت در این مناطق توزیع کنیم تا قیمت تمام شده ساخت واحدهای مسکونی افزایش نیابد.
خواجه‌ای تصریح کرد: هم زمان با افزایش قیمت مصالح ساختمانی و نوسات ارزی ؛دولت مصوبه‌ جدید افزایش تسهیلات را مطرح کرد و در همین راستا برای هر واحد احداثی شهری 10 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض و برای واحد‌های احداثی روستایی 5 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض تخصیص داده شد.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تأکید کرد:در صورت تامین زمینتوسط مستأجران هر واحد مسکونی ، بنیاد مسکن برای شهرها تسهیلات 40 میلیون تومانی و برای روستاها تسهیلات 30 میلیون تومانی پرداخت می‌کند بنابراین مستأجران  می‌توانند صاحب خانه شوند.
وی ادامه داد: هم اکنون برای مستأجرانی که در شهرها حضور دارند 5 میلیون تومان کمک بلاعوض جهت اسکان موقت ، 10 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و 2 میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی پرداخت می‌شود که در مجموع یک مستأجر در این مناطق 17 میلیون تسهیلات دریافت می‌کند.
تحویل تمامی واحدهای تعمیراتی در ماه گذشتهخواجه‌ای یادآوری کرد: طبق تعهد مطرح شده باید 12 هزار و 500 واحد احداثی اولویت اول به متقاضیان تحویل داده می‌شد که خوشبختانه توانستیم در مدت زمان تعیین شده این واحد‌ها را به متقاضیان تحویل دهیم.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه توضیح داد: در بحث تحویل واحد‌های احداثی اولویت دوم نیز در صورتی که مردم این مناطق پای کار باشند تلاش می‌کنیم تا پایان سال تمامی این واحد‌ها به بهره‌برداری برسد.
وی اظهار کرد: مقرر شده بود تا پایان سال 98 پرونده بازسازی واحد‌های زلزله زده کرمانشاه بسته شود اما حضور خوب مردم ، همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و تأمین به موقع مصالح ساختمانی باعث شد که در 6 ماه اول سال  98 پرونده این بازسازی‌ها بسته شود. 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

ناسی‌لماک؛ غذای ملی مالزی
ناسی‌لماک یکی از پرطرفدارترین غذاهای مالزی است که به‌عنوان غذای ملی این کشور محسوب می‌شود. عطر و بوی این غذا یکی از نکات مثبت آن است که‌ انگیزه خوردنش را چندبرابر می‌کند.
۵ ستاره پرکار حاضر در جشنواره فجر امسال
بهنوش طباطبایی بعد از بازی در فیلم «زیر سقف دودی» دو سالی کار نکرد و بیشتر تمرکز خود را معطوف به تئاتر کرد و حالا بعد از دو‌سال غیبت امسال با دو فیلم «ماجرای نیمروز ٢-رد خون» و «غلامرضا تختی» حاضر است. از فیلم دومی و مختصات نقش او چیزی رسانه‌ای نشده، نه عکسی منتشر شده و نه اطلاعاتی به بیرون درز کرده، اما در فیلم محمد حسین مهدویان، از نقشش با انتشار پوستری از فیلم رونمایی شده است.
باور‌های اشتباه خانم‌ها در لباس پوشیدن
قوانین مختلفی در مورد مد وجود دارد که برخی از آنها به مرور تبدیل به اصول ثابت مد شده اند اما گذشت زمان اشتباه بودن برخی از آنها را ثابت کرده است. شاید شما هم باورهایی در زمینه مد داشته باشید که اشتباه باشد، برای این منظور بهتر است که در ادامه مطلب همراه ما باشید.
درباره کلیپ عجیبی که ترویج کودک‌همسری می‌کند
این زوج احتمالا تا همان ۱۳، ۱۴‌سالگی هرگز دست به سیاه و سفید نزده‌اند و شاید یک سالی نامزد بوده‌اند و سپس به خانه بخت رفته‌اند. با آرزوی خوشبختی برای این دوستان، من درباره بچه‌هایی صحبت می‌کنم که، چون «نان‌خور» اضافه هستند، شوهر داده می‌شوند.
لیگ NBA؛ پیروزی راکتس با شاهکار هاردن
تیم هیوستون راکتس با شاهکار دیگری از گارد رأس خود مقابل نیویورک نیکس به پیروزی رسید.
سرمربی عراق در یک قدمی اخراج
سایت اسپورت عراق خبر داد که سرمربی تیم ملی عراق در آستانه برکناری قرار دارد.
محمدخانی‌: نوشتند ناصر دیوار چین را فروریخت
مهاجم اسبق پرسپولیس و تیم ملی به خبرورزشی گفت: بیرانوند نشان داد بهترین تبدیل به بهترین دروازه‌بان فوتبال آسیا شده است.
قرارداد جلالی با باشگاه نساجی امضا شد
قرارداد مجید جلالی سرمربی جدید تیم فوتبال نساجی با مسئولان این باشگاه امضا شد.
پیام وزیر ورزش برای تیم کارلوس کی روش
وزیر ورزش و جوانان در آستانه بازی تیم های ایران و چین در پیامی خطاب به ملی پوشان کشورمان گفت: دیوار چین در مقابل اراده شما دوام نخواهد آورد.
والورده: به خاطر بازی ندادن مسی پشیمان نیستم
سرمربی آبی اناری ها به شکست تیمش برابر سویا در جام حذفی واکنش نشان داد. البته او از قرار ندادن نام مسی در فهرست نهایی این دیدار پشیمان نیست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیانی: فوتبال ایران قابل پیش‌بینی نیست
بازیکن پیشین تیم ملی گفت: اگرچه خط دفاع ما هنوز گلی دریافت نکرده، اما نگران اشتباهات فردی مدافعان تیم ملی هستم.
دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
لغو محدودیت اعتبار ثبت سفارش برخی کالا‌ها
بر اساس تصمیم جدید دولت که در روزهای آینده اعلام رسمی خواهد شد، کالاهای اساسی مشمول انقضای ثبت سفارش نشده و مهلت اعتبار ثبت سفارش برای تمامی کالاها از سه ماه به ۶ ماه افزایش خواهد یافت.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
بسته حمایتی برای دختران کارمند مجرد
کره جنوبی خرید نفت ایران را از سرگرفت
قیمت بازار؛ گوشت ۸۷، مرغ ۱۴، برنج ۲۰ هزار تومان
قیمت دلار به ۱۱۵۱۰ تومان رسید
لغو محدودیت اعتبار ثبت سفارش برخی کالا‌ها
آغاز ماراتن مذاکرات دستمزد ۹۸ کارگران
تکذیب برکناری مدیرعامل هما و سازمان بنادر
زمان افتتاح فاز اول آزادراه تهران - شمال
پیش‌بینی مسیر اقتصاد ایران در سال ۹۸
تبدیل سود روزشمار به ماه‌شمار به نفع بانک‌ها شد