تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت برای مناطق زلزله زده

08:37 ۱۷۸ روز و ۹ ساعت پیش افکار نیوز 243 0
تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت برای مناطق زلزله زده

یک مقام مسئول گفت: همکاری مردم و تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت باعث شد پرونده بازسازی واحدهای زلزله زده کرمانشاه در نیمه اول سال 98 بسته شود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، رضا خواجه‌ای مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با بیان اینکه 21 آبان ماه سالگرد وقوع زلزله کرمانشاه است ،گفت: سال گذشته در این تاریخ زلزله7.3 ریشتری در این منطقه رخ داد و باعث شد اکثر شهرها از جمله سر پل ذهاب و ثلاث باباجانی خسارات بسیار زیادی متحمل شوند.
وی ادامه داد: در همان ساعات اولیه 450 تیم ارزیاب در تمامی مناطقاستان کرمانشاه مستقر  و 12 ستاد معین نیز از بسیاری از شهرهای اطراف به این مناطق اعزام شدند.
خواجه‌ای افزود: ستاد خراسان، اصفهان، مازندران در شهرهای پل ذهاب و ستاد همدان، اردبیل و چند شهر دیگر در روستاها مستقر شدند و ارزیابی‌های اولیه از روستاها و شهرها آغاز گردید.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با اشاره به اینکه 12 هزار و 500 واحد مسکونی در روستاها دچار خسارت‌های صددرصدی شدند، گفت: 8 هزار واحد خسارت دیده در شهرها  و برخی از واحدهای فرسوده در لیست‌ بازسازی‌ اولویت اول قرار گرفتند.
وی ادامه کرد:همچنین 35 هزار  واحد مسکونی احداثی در شهرها و روستاهای زلزله زده جزو اولویت‌های بازسازی اول و دوم قرار گرفتند.
خواجه‌ای تعداد واحد‌های تعمیراتی این مناطق را 60 هزار واحد معرفی کرد و افزود: ستادهای معین در تمامی مناطق توزیع شدند و در اولین فرصت عملیات‌های آواربرداری آغاز شد.
 واگذاری اسکان موقت برای واحدهای احداثی کرمانشاهمدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در ادامه به اسکان موقت این مناطق اشاره کرد و افزود: اولویت اولی که کانکس‌ها را دریافت می‌کردند مربوط به واحد‌های احداثی بود. در این بین برخی از افراد نیز تمایل داشتند به جای دریافت کانکس پول آن‌ها را دریافت کنند بنابراین 5 هزار و 500  متقاضی
پولدریافت کردند.همچنین 15 هزار و 500 نفر نیز در شهرها و روستاها کانکس دریافت کردند که در این بین برخی افراد مستأجر نیز مشمول دریافت کانکس شدند.
وی به دریافت تسهیلات زلزله‌زدگان اشاره کرد و افزود: برای واحد‌های احداثی شهری 40 میلیون تومان تسهیلات و 6 میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص داده شد.برای واحدهای احداثی روستایی نیز 30 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شد.10 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و 2 میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی نیز برای این واحد‌ها تخصیص داده شد.
خواجه‌ای تأکید کرد: واحد‌های تعمیراتی شهری و روستاییاین مناطق به سه نوع تقسیم بندی شدند .به واحد‌های تعمیراتی نوع اول؛ 12 میلیون تومان تسهیلات، 2 میلیون  تومان کمک بلاعوض ، 8 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و یک و نیم  میلیون تومان تسهیلات معیشتی بلاعوض پرداخت شد.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ادامه داد: برای واحد‌های تعمیراتی نوع دوم نیز 8 میلیون تومان تسهیلات، یک و نیم میلیون تومان کمک بلاعوض، 6 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و یک میلیون تومان تسهیلات معیشتی بلاعوض  پرداخت شد.
وی درباره تسهیلات تعمیراتی نوع سوم نیز گفت:  6 میلیون تومان تسهیلات، یک میلیون تومان کمک بلاعوض ،40 میلیون تومان تسهیلات برای مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی این مناطق  و 4 و نیم میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص داده شد.
 واگذاری 8 تن سیمانرایگان از سوی بنیاد مستضعفانخواجه‌ای با اشاره به اینکه 8 تن سیمان رایگان از طریق بنیاد مستضعفان به این مناطق تخصیص داده شده و  بصورت کاملا عادلانه در بین واحد‌های مسکونی توزیع گردید،گفت: علاوه بر سیمان هزینه‌های آواربرداری، نظارت، طراحی نقشه، پروانه‌های ساختمانی و سایر هزینه‌ها نیز به صورت کاملا رایگان در این مناطق انجام شد.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه توضیح داد: پی‌ کنی ، بسترسازی واحد‌ها و دیوار حائل؛ هزینه‌های زیادی‌ برای متقاضیان داشت که بنیاد مسکنتمامی این موارد را به صورت رایگان برای مردم انجام داد.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن آهن آلات، تیرچه و بتن آماده ارزان قیمت را با کیفیت بالا و مرغوب در این مناطق توزیع کرد، افزود: هم زمان با بالا رفتن قیمت سیمان و مصالح ساختمانی سعی کرده‌ایم سیمان ارزان قیمت در این مناطق توزیع کنیم تا قیمت تمام شده ساخت واحدهای مسکونی افزایش نیابد.
خواجه‌ای تصریح کرد: هم زمان با افزایش قیمت مصالح ساختمانی و نوسات ارزی ؛دولت مصوبه‌ جدید افزایش تسهیلات را مطرح کرد و در همین راستا برای هر واحد احداثی شهری 10 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض و برای واحد‌های احداثی روستایی 5 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض تخصیص داده شد.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تأکید کرد:در صورت تامین زمینتوسط مستأجران هر واحد مسکونی ، بنیاد مسکن برای شهرها تسهیلات 40 میلیون تومانی و برای روستاها تسهیلات 30 میلیون تومانی پرداخت می‌کند بنابراین مستأجران  می‌توانند صاحب خانه شوند.
وی ادامه داد: هم اکنون برای مستأجرانی که در شهرها حضور دارند 5 میلیون تومان کمک بلاعوض جهت اسکان موقت ، 10 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و 2 میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی پرداخت می‌شود که در مجموع یک مستأجر در این مناطق 17 میلیون تسهیلات دریافت می‌کند.
تحویل تمامی واحدهای تعمیراتی در ماه گذشتهخواجه‌ای یادآوری کرد: طبق تعهد مطرح شده باید 12 هزار و 500 واحد احداثی اولویت اول به متقاضیان تحویل داده می‌شد که خوشبختانه توانستیم در مدت زمان تعیین شده این واحد‌ها را به متقاضیان تحویل دهیم.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه توضیح داد: در بحث تحویل واحد‌های احداثی اولویت دوم نیز در صورتی که مردم این مناطق پای کار باشند تلاش می‌کنیم تا پایان سال تمامی این واحد‌ها به بهره‌برداری برسد.
وی اظهار کرد: مقرر شده بود تا پایان سال 98 پرونده بازسازی واحد‌های زلزله زده کرمانشاه بسته شود اما حضور خوب مردم ، همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و تأمین به موقع مصالح ساختمانی باعث شد که در 6 ماه اول سال  98 پرونده این بازسازی‌ها بسته شود. 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

سیل به 819 واحد مسکونی سبزوار آسیب زد
سبزوار - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سبزوار گفت: بارش شدید باران و جریان سیلاب در ماه جاری به 819 واحد مسکونی شهری و روستایی این شهرستان خسارت زد.
کمک های بین المللی به سیل زدگان در حد هیچ
گرگان - ایرنا - برخی سازمان های بین المللی از کمک به سیل زدگان ایران در روزهای گذشته سخن گفته اند اما گویا برای سیلی با این حجم، گستردگی و تخریب که حداقل برای استان گلستان بی سابقه بوده است، کمک های صورت گرفته تاکنون خیلی جزئی و در حد هیچ بوده است.
کمیسیون بودجه مجلس از مدل توسعه اقتصادی خراسان رضوی حمایت می کند
مشهد - ایرنا - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون از اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی حمایت می کند.
خطیبان نماز جمعه:مردم و دولت همراه انقلاب و رهبری هستند
استانها - ایرنا - خطیبان نماز جمعه کشور تاکید کردند که گروه های مختلف مردم، دولتمردان و نهادهای برآمده از انقلاب، همگی همراه انقلاب و رهبری هستند و در هر شرایطی برای حل مشکلات کشور عزم راسخ خود را برای نظام اسلامی به نمایش گذاشته اند.
بچه من همان‌قدر که خارجی است، ایرانی هم هست!
درحالی‌که مردان ایرانی در صورت ازدواج با زن ایرانی و تولد فرزندانشان در خارج از کشور می‌توانند برای او اوراق هویتی ایرانی بگیرند، اما این مسئله برای زنان ایرانی اتفاق نمی‌افتد.
سیل 2هزارو500 میلیارد ریال به شهرستان باوی خوزستان خسارت زد
اهواز - ایرنا - فرماندار شهرستان باوی گفت: سیلاب اخیر و زیرآب رفتن تاسیسات، مزارع و همچنین منازل در این شهرستان، موجب شد بیش از 2 هزار و 500 میلیارد ریال در حوزه روستایی و شهری خسارت وارد شود.
غول لاکچری‌پسند
بازار بزرگ ایران به مساحت ۲۷ هکتار که حالا با نام ایران‌مال شناخته می‌شود، یکی از 5 مال بزرگ دنیاست اما تخلفات موجود در ساخت این پروژه پرونده‌ای مفصل دارد که در انتظار رای کمیسیون ماده 100 است.
سردار سلیمانی:تا آخرین لحظه کنار مردم سیل زده هستیم
دزفول - ایرنا - فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه و نیروهای مسلح را خادم مردم دانست و گفت: تا آخرین لحظه کنار مردم سیل زده هستیم.
ماجرای قرارداد ۱۹۱۹
ایران دوره قاجار از یک منظر دوره امضا و تحمیل قراردادهای متعدد با کشورهای اروپایی بود. از جمله مهم‌ترین آنها، قرارداد ۱۹۱۹ میلادی، به شمار می‌رود.
راننده بی احتیاط  نوه خود را زیر گرفت
همدان - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: یک راننده بی احتیاط هنگام حرکت با دنده عقب، نوه خود را زیر گرفته و موجب مرگ او شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیش از 20 هزار هکتار از زمین های کشاورزی هرمزگان سمپاشی شد
بندرعباس- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت که به منظور مقابله با هجوم ملخ ها بیش از 20 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان توسط سازمان جهاد کشاورزی سمپاشی شده است.
تختی را شهید کردند- لاریجانی با تعداد معدودی نماینده بین دو جناح بازی می‌کند
رییس کمیسیون ویژه برجام در مجلس نهم در پاسخ به سوالی بر این اساس که مگر مجلس متکی به یک نفر است، تصریح کرد: بله؛ مجلس ما یکنفره است. من از نظر دوستی به لاریجانی علاقه‌مندم اما منتقد جدی او هم هستم.
کمانداران معلول اعزامی به جهانی هلند مشخص شدند
رییس انجمن تیروکمان معلولان از اعزام 10 کماندار معلول به مسابقات جهانی هلند خبر داد و گفت: هرچند همانند کمانداران سالم برای شرکت در جهانی هلند از مسابقات برون مرزی برخوردار نیستیم اما سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در جهانی هلند داشته باشیم.
کیهانی: در آسیایی انتظار مدال از نفرات مطرح داریم-نمی‌دانیم سهمیه جهانی به حدادی داده شده یا نه
رییس فدراسیون دوومیدانی می گوید که حتماً از ورزشکاران سرشناس و مطرح که ظرفیت کسب مدال دارند در مسابقات قهرمانی آسیا انتظار کسب مدال دارد.
آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت از زبان یک نماینده
رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی آخرین وضعیت بررسی لایحه دولت برای آزاد سازی سهام عدالت را تشریح کرد.
بقیه کشورها برای مبارزه با فساد چه‌کار کردند؟- رانت‌های محل‌کارتان را اطلاع دهید و جایزه بگیرید+جدول
قیمت طلا روی ˮشیب ملایمˮ
وضعیت نرخ دلار در دنیا
ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال لغو شد
سراب دلالان برای خریداران مسکن مهر و سودجویی با فریب مردم
طلا ارزان شد
ممنوعیت صادرات سیب درختی و پرتقال لغو شد
نظر رئیس کمیسیون انرژی مجلس درباره سهمیه‌بندی بنزین
کدام تدبیر درباره بنزین عاقلانه تر است؛ تثبیت یا افزایش انفجاری قیمت
۱۷ کشور عربی به جاده ابریشم جدید پیوستند