تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت برای مناطق زلزله زده

08:37 ۲۵ روز و ۱۰ ساعت پیش افکار نیوز 61 0
تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت برای مناطق زلزله زده

یک مقام مسئول گفت: همکاری مردم و تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت باعث شد پرونده بازسازی واحدهای زلزله زده کرمانشاه در نیمه اول سال 98 بسته شود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، رضا خواجه‌ای مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با بیان اینکه 21 آبان ماه سالگرد وقوع زلزله کرمانشاه است ،گفت: سال گذشته در این تاریخ زلزله7.3 ریشتری در این منطقه رخ داد و باعث شد اکثر شهرها از جمله سر پل ذهاب و ثلاث باباجانی خسارات بسیار زیادی متحمل شوند.
وی ادامه داد: در همان ساعات اولیه 450 تیم ارزیاب در تمامی مناطقاستان کرمانشاه مستقر  و 12 ستاد معین نیز از بسیاری از شهرهای اطراف به این مناطق اعزام شدند.
خواجه‌ای افزود: ستاد خراسان، اصفهان، مازندران در شهرهای پل ذهاب و ستاد همدان، اردبیل و چند شهر دیگر در روستاها مستقر شدند و ارزیابی‌های اولیه از روستاها و شهرها آغاز گردید.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با اشاره به اینکه 12 هزار و 500 واحد مسکونی در روستاها دچار خسارت‌های صددرصدی شدند، گفت: 8 هزار واحد خسارت دیده در شهرها  و برخی از واحدهای فرسوده در لیست‌ بازسازی‌ اولویت اول قرار گرفتند.
وی ادامه کرد:همچنین 35 هزار  واحد مسکونی احداثی در شهرها و روستاهای زلزله زده جزو اولویت‌های بازسازی اول و دوم قرار گرفتند.
خواجه‌ای تعداد واحد‌های تعمیراتی این مناطق را 60 هزار واحد معرفی کرد و افزود: ستادهای معین در تمامی مناطق توزیع شدند و در اولین فرصت عملیات‌های آواربرداری آغاز شد.
 واگذاری اسکان موقت برای واحدهای احداثی کرمانشاهمدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در ادامه به اسکان موقت این مناطق اشاره کرد و افزود: اولویت اولی که کانکس‌ها را دریافت می‌کردند مربوط به واحد‌های احداثی بود. در این بین برخی از افراد نیز تمایل داشتند به جای دریافت کانکس پول آن‌ها را دریافت کنند بنابراین 5 هزار و 500  متقاضی
پولدریافت کردند.همچنین 15 هزار و 500 نفر نیز در شهرها و روستاها کانکس دریافت کردند که در این بین برخی افراد مستأجر نیز مشمول دریافت کانکس شدند.
وی به دریافت تسهیلات زلزله‌زدگان اشاره کرد و افزود: برای واحد‌های احداثی شهری 40 میلیون تومان تسهیلات و 6 میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص داده شد.برای واحدهای احداثی روستایی نیز 30 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شد.10 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و 2 میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی نیز برای این واحد‌ها تخصیص داده شد.
خواجه‌ای تأکید کرد: واحد‌های تعمیراتی شهری و روستاییاین مناطق به سه نوع تقسیم بندی شدند .به واحد‌های تعمیراتی نوع اول؛ 12 میلیون تومان تسهیلات، 2 میلیون  تومان کمک بلاعوض ، 8 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و یک و نیم  میلیون تومان تسهیلات معیشتی بلاعوض پرداخت شد.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ادامه داد: برای واحد‌های تعمیراتی نوع دوم نیز 8 میلیون تومان تسهیلات، یک و نیم میلیون تومان کمک بلاعوض، 6 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و یک میلیون تومان تسهیلات معیشتی بلاعوض  پرداخت شد.
وی درباره تسهیلات تعمیراتی نوع سوم نیز گفت:  6 میلیون تومان تسهیلات، یک میلیون تومان کمک بلاعوض ،40 میلیون تومان تسهیلات برای مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی این مناطق  و 4 و نیم میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص داده شد.
 واگذاری 8 تن سیمانرایگان از سوی بنیاد مستضعفانخواجه‌ای با اشاره به اینکه 8 تن سیمان رایگان از طریق بنیاد مستضعفان به این مناطق تخصیص داده شده و  بصورت کاملا عادلانه در بین واحد‌های مسکونی توزیع گردید،گفت: علاوه بر سیمان هزینه‌های آواربرداری، نظارت، طراحی نقشه، پروانه‌های ساختمانی و سایر هزینه‌ها نیز به صورت کاملا رایگان در این مناطق انجام شد.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه توضیح داد: پی‌ کنی ، بسترسازی واحد‌ها و دیوار حائل؛ هزینه‌های زیادی‌ برای متقاضیان داشت که بنیاد مسکنتمامی این موارد را به صورت رایگان برای مردم انجام داد.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن آهن آلات، تیرچه و بتن آماده ارزان قیمت را با کیفیت بالا و مرغوب در این مناطق توزیع کرد، افزود: هم زمان با بالا رفتن قیمت سیمان و مصالح ساختمانی سعی کرده‌ایم سیمان ارزان قیمت در این مناطق توزیع کنیم تا قیمت تمام شده ساخت واحدهای مسکونی افزایش نیابد.
خواجه‌ای تصریح کرد: هم زمان با افزایش قیمت مصالح ساختمانی و نوسات ارزی ؛دولت مصوبه‌ جدید افزایش تسهیلات را مطرح کرد و در همین راستا برای هر واحد احداثی شهری 10 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض و برای واحد‌های احداثی روستایی 5 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض تخصیص داده شد.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تأکید کرد:در صورت تامین زمینتوسط مستأجران هر واحد مسکونی ، بنیاد مسکن برای شهرها تسهیلات 40 میلیون تومانی و برای روستاها تسهیلات 30 میلیون تومانی پرداخت می‌کند بنابراین مستأجران  می‌توانند صاحب خانه شوند.
وی ادامه داد: هم اکنون برای مستأجرانی که در شهرها حضور دارند 5 میلیون تومان کمک بلاعوض جهت اسکان موقت ، 10 میلیون تومان تسهیلات معیشتی و 2 میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی پرداخت می‌شود که در مجموع یک مستأجر در این مناطق 17 میلیون تسهیلات دریافت می‌کند.
تحویل تمامی واحدهای تعمیراتی در ماه گذشتهخواجه‌ای یادآوری کرد: طبق تعهد مطرح شده باید 12 هزار و 500 واحد احداثی اولویت اول به متقاضیان تحویل داده می‌شد که خوشبختانه توانستیم در مدت زمان تعیین شده این واحد‌ها را به متقاضیان تحویل دهیم.
مدیر کل ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه توضیح داد: در بحث تحویل واحد‌های احداثی اولویت دوم نیز در صورتی که مردم این مناطق پای کار باشند تلاش می‌کنیم تا پایان سال تمامی این واحد‌ها به بهره‌برداری برسد.
وی اظهار کرد: مقرر شده بود تا پایان سال 98 پرونده بازسازی واحد‌های زلزله زده کرمانشاه بسته شود اما حضور خوب مردم ، همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و تأمین به موقع مصالح ساختمانی باعث شد که در 6 ماه اول سال  98 پرونده این بازسازی‌ها بسته شود. 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

حرفِ دل، حرفِ حساب (۲۱۱)
یک جمله و سخن تاثیر گذار و شنیدنی لزومی ندارد که حتما توسط یک نویسنده، فیلسوف، دانشمند یا انسان مشهور و شناخته شده‌ای گفته شود، گاهی جملاتی ساده و خودمانی که گوینده و نویسنده‌ی آن‌ها در حریم کوچک و دوست داشتنی خود و اکانت توئیترش می‌نویسد و فرد مشهوری هم نیست، ولی جمله اش خیلی تاثیر گذار‌تر از هزاران جمله دیگر است.
این ماجرا‌های واقعی را می‌توان تبدیل به فیلم کرد!
گاهی اوقات ماجرا‌هایی در زندگی واقعی پیش می‌آید که به سختی می‌توان باورشان کرد، مثل اینکه یک بازیگر زن عاشق یک مرد معتاد بی خانمان شود و با هم ازدواج کنند، یا زنی دختر معلولی را به فرزندی بگیرد که در آینده یک ورزشکار مشهور شود.
شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ نون سنگک بدون سنگ
هر نوشته‌ای نویسنده‌ای دارد. هر نویسنده‌ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته‌هایی که در این صفحه می‌خوانید، Status‌های کپی پیست شده‌ای است که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
فوکوس؛ «سیستینوزیس»، یک بیماری خیلی خاص
در اولین قسمت از برنامه «فوکوس» به سراغ یک بیماری فوق العاده خاص رفته ایم. «سیستینوزیس» یک اختلال نادر ژنتیکی است که اثرات منفی نیز بر روی سیستم‌های بدن مخصوصاً کلیه‌ها و چشم‌ها دارند و اگر دیالیز و یا پیوند کلیه نشوند، زنده نخواهند ماند. پای صحبت های این عزیزان می‌نشینیم.
بیوگرافی آن ماری سلامه، «ساره» حوالی پاییز
آن ماری سلامه بازیگر لبنانی است که در سریال حوالی پاییز نقش آفرینی کرد. در ادامه این مطلب بیوگرافی و عکس‌های اورا ببینید.
زمان نشست خبری برانکو و جلالی اعلام شد
زمان نشست خبری سرمربیان دو تیم پرسپولیس و پیکان اعلام شد.
گزارش تمرین تیم امید
آخرین تمرین تیم فوتبال امید قبل از اعزام به عمان ظهر امروز برگزار شد.
باقری دروازه بان جدید پرسپولیس شد!
تیم فوتبال پرسپولیس تمرین امروز شنبه خود را در حالی انجام داد که مربی سرخپوشان در بازی فوتبال، درون دروازه ایستاد.
ویدال در تلاش برای حضور مجدد در کالچو
رسانه‌ها می‌گویند آرتورو ویدال از حضور در بارسلونا پشیمان است و راهی برای حضور مجدد در فوتبال ایتالیا را دنبال می‌کند.
واکنش نیمار به بازگشت احتمالی به بارسلونا
مهاجم پاری سن ژرمن نسبت به بازگشت احتمالی‌اش به بارسلونا واکنش نشان داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
سرمایه گذاری خارجی 78 درصد در خراسان جنوبی افزایش یافت
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاری خارجی جذب شده از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 78 درصد در این استان رشد داشته است.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
سکه در بازار آزاد چند؟
دفاع از قیمت ۱۱ هزار تومانی مرغ
نفت ایران گران شد
نماینده مجلس: دلار ۹ هزار تومانی هم گران است
وضعیت نامعلوم قیمت لوازم خانگی خارجی
شرایط واردات خودروی بالای ۲۵۰۰ سی‌سی
انتقاد نماینده مجلس از نفوذ برخی از دستگاه های اجرایی به خودروسازی
زمان اعلام گزینه های نهایی مدیریت بر سه شرکت ملی نفت، گاز و پتروشیمی
قیمت پالادیوم به طلا نزدیک شد
ارز مسافرتی ارزان شد