انتظار مجلس درباره وزرای پیشنهادی دولت

02:45 ۲۵ روز و ۱۳ ساعت پیش افکار نیوز 61 0
انتظار مجلس درباره وزرای پیشنهادی دولت

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور چهره‌های توانمندتری برای معرفی وزرا نداشته، بنابراین از همان نیروهای قبلی استفاده کرده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،حمید گرمابی، درباره تغییرات صورت گرفته در چهار وزارتخانهدولت، اظهار کرد: ظاهرا به نظر می‌رسد که دست دولتبسته است وگرنه در صورت داشتن چهره‌های جدید و چهره‌هایی که برای مجلس و مردم معقول باشند و بتوانند از عهده وظایف سنگین وزارتخانه بر بیایند، آن‌ها را معرفی می‌کردند. 
گرمابی بیان کرد: مجلس انتظار داشت که چهره‌های جدید را در بین وزرا شاهد باشد اما این اتفاق نیفتاد.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه شرایط فعلی کشور شرایط ویژه‌ای است، عنوان کرد: به دلیل این شرایط ویژه، حساسیت بر وزرایی که معرفی شده‌اند و در وزارتخانه‌هایی هستند که بار عمده اقتصادی بر دوش آن‌ها بوده، بسیار زیاد است. 
وی ادامه داد: باید دید که این وزرا در نهایت در صحن مجلس چگونه رای می‌آورند اما قطعا رای گرفتن در چنین شرایطی از مجلس کار چندان راحتی نخواهد بود. 
گرمابی با اشاره به اینکه دولت بر مبنای تشخیص و تصمیم خود این وزرا را معرفی کرده است، تصریح کرد: در این خصوص چندان با فراکسیون امید رایزنی نشده اگرچه در موارد محدودی در جریان هستند و مشورتی صورت گرفته اما به طور کلی دولت و رئیس‌جمهور خودشان تصمیم گرفتند و این وزرا را معرفی کردند.
این عضو فراکسیون امید مجلس بیان کرد: قاعدتا بعد از مدتی که وزارتخانه‌ها بدون وزرا بودند، زمانی باقی نمانده بود و باید این کار انجام می‌شد.
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامیخاطرنشان کرد: اقتصاد کشوردر این چهار وزارتخانه تعیین می‌شود و بخش عمده اقتصادما در آن‌ها رقم می‌خورد. ما در حال
جنگاقتصادی هستیم که در این صورت اهمیت این چهار وزارتخانه دو چندان می‌شود و وظیفه و کاری که بر عهده این وزرا قرار می‌گیرد، فوق‌العاده سنگین خواهد بود. 
گرمابی اضافه کرد: امیدوارم در مجموع این چهار وزارتخانه به همراه سایر بدنه دولت بتوانند شرایط را مدیریت کنند، مشکلاتی که طی این ۶ ماهه اول سال ۹۷ با آن روبه‌رو شدیم را کاهش دهند و وضعیت معاش و اقتصاد مردم را بهبود بخشند به این دلیل که قشر میانی جامعهدر حال کوچک شدن و تغییر به سمت دهک‌های پایین است.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

متکی: آمریکا برای تامین منافع از حربه تحریم استفاده می کند
مشهد- ایرنا- معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: آمریکا برای تامین مطامع خود از کوبا تا هند، چین، روسیه و اتحادیه اروپایی را تحت تحریمهای مختلف دارد و از آن به عنوان حربه ای برای تامین منافعش استفاده می کند.
جذب دانشجویان دکتری برای گذراندن فرصت مطالعاتی در پژوهشگاه علوم ورزشی
پژوهشگاه علوم ورزشی، دانشجویان دوره دکتری دانشگاه‌های سراسر کشور را برای گذراندن فرصت مطالعاتی کوتاه‌مدت جذب می‌کند.
پاسخ وزیر به شایعات پیرامون مالکیت خطوط ارتباطی برای مهاجرین افغان در کشور
ایتنا - آذری جهرمی: مردم افغانستان مشکلی برای مالکیت خطوط ارتباطی در ایران ندارند.
دوره‎گردی هیأت آمریکایی در حمایت از تحریم‎های ضدایرانی
تیمی متشکل از اعضای وزارتخانه‎های امور خارجه و خزانه‏‌داری آمریکا راهی کشورهای ارمنستان، گرجستان و آذربایجان شده‎اند تا آنها را به حمایت از تحریم‎های ضدایرانی ترغیب کنند.
وزیر کشور: آمادگی عملیات در خاک پاکستان را داریم
وزیر کشور گفت: ما آمادگی داریم تحت نظر و تحت اجازه پاکستان در مناطقی که اشرار حضور دارند، عملیات کنیم و نشان بدهیم که در هر شرایطی می‌توانیم امنیت کشور را حفظ کنیم.
به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم از عراق برای لطمه زدن به منافع ایران استفاده کند
رئیس جمهور عراق در دیدار شمخانی تصریح کرد: به هیچ کشور و یا گروهی اجازه نخواهیم داد که از عراق برای لطمه زدن به منافع جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.
استقبال رسمی روحانی از رئیس‌جمهور عراق
رئیس‌جمهور کشورمان از برهم صالح به صورت رسمی استقبال کرد.
افزایش ضریب‌تأثیر نمره آزمون عملی تربیت بدنی در آزمون سراسری
ضریب نمره آزمون عملی تربیت بدنی در امتیاز نهایی آزمون سراسری از ۲ به ۴ افزایش یافت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
سناریو‌های جدید برای قیمت‌گذاری خودرو
حداکثر تا دو روز دیگر وضعیت قیمت خودروهای داخلی مشخص می‌شود. طبق سناریوهای جدیدی که وزارت صنعت برای 4 گروه متقاضی خودرو تهیه کرده است خودروسازان می‌توانند روند فروش خود را بر اساس آن تغییر دهند، هر چند که رویه جدید هم مطابق با خواسته خودروسازان نیست و آنها معتقدند تنها راه برای برون رفت از مشکلات بازار خودرو، آزادسازی قیمت‌ها است.
بُرد مکتب ولایت‌فقیه دقیق‌تر از بُرد موشک‌ها
دوره‎گردی هیأت آمریکایی در حمایت از تحریم‎های ضدایرانی
وزیر کشور: آمادگی عملیات در خاک پاکستان را داریم
به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم از عراق برای لطمه زدن به منافع ایران استفاده کند
واکنش توییتری به تجاوز علینژاد به کودکان شوشتری +تصاویر
استقبال رسمی روحانی از رئیس‌جمهور عراق
ظریف و زنگنه به روحانی نامه زدند
ˮپولشوییˮ اسم رمز راضی‌کردن اروپایی‌ها
آقای ظریف! از کدام جوسازی سخن می‌گویید؟
تماشای ورزش مردان در استادیوم،برای سلامت زنان ضروری است!- آخوندی: چون من «ضدِ فساد» هستم، مورد حمله قرار گرفتم!