نمی‌شود با «استعفا» بر ۵ سال ناکارآمدی سرپوش گذاشت

02:15 ۲۳ روز و ۳ ساعت پیش افکار نیوز 30 0
نمی‌شود با «استعفا» بر ۵ سال ناکارآمدی سرپوش گذاشت

دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه آقای آخوندی، بعد از ۵ سال ناکارآمدی، اعلام می‌کند نمی‌توانم کار کنم و استعفا می‌کند، گفت: نمی‌توانند به همین سادگی بر مسائل سرپوش بگذارند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمّدجواد عامری، دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامیبا اشاره به استعفای آخوندی و معرفی ۴ وزیر پیشنهادی جدید به مجلس گفت: یک اشکال کلی که در دولتوجود دارد این است که کارنامه درخشانی در حوزه‌های مختلف ندارد و عرصه‌هایی از قبیل صنعت، کار، مسکنرا که نگاه می‌کنیم، هر کدام مشکلاتمتعددی دارند.
وی ادامه داد: در چنین شرایطی، دولت بدون اینکه خودش به دنبال بازبینی عملکرد وزرا برود و مشکلات را برطرف کند منتظر است مجلس توان بگذارد و در فرایندی یکی دو ماهه، عدله‌های محکمه پسند برای عزل وزیر پیدا کند؛ یعنی دولت نه تنها مشکل خودش را حل نمی‌کند بلکه وقت ۲۹۰ نماینده را هم می‌گیرد تا آن‌ها اطّلاع پیدا کنند و بگویند دولت محترم لطف این فرد را تغییر بده.
عامری با بیان اینکه آقای آخوندی، بعد از ۵ سال ناکارآمدی، اعلام می‌کند نمی‌توانم کار کنم و استعفا می‌کند، گفت: می‌خواهند به همین سادگی بر مسائل سرپوش بگذارند. اگر دولت این رویه را ادامه دهد، اوضاع نابه‌سامان اقتصادی ادامه خواهد داشت.
وزیر صنعتدر پست خودش خوب کار نکرده و او را به وزارت راه؛ یعنی بخواهیم دوباره با همان نگاه.... با این رویه به مسائل نگاه کنیم، این مطمئناً برای کشور سودی ندارد. همین رویه چندساله را خواهیم داشت. لازم است دولت یک تجدید نظر اساسی در رویه خود انجام دهد. ما چهار سال
وزیر خارجهکه دولت فکر می‌کند بهترین عملکرد را داشته، دل‌خوش به این بود که غرب و آمریکا مشکلات را حل می کند و خود را از توان داخلی محروم کردند و چه ضرباتی را خوردیم.
دبیرکل جمعیت ایثارگران با اشاره به تعطیلی‌ کارخانه‌ها و شرکت‌ها ناشی از اوضاع نابه‌سامان وزارت صنعت و نیز وضعیت نامناسب بخش مسکن گفت: دولت باید به دنبال این باشد که اشکال کار، کجاست و بعد به دنبال وزرایی باشد که روحیه جهادی داشته باشند، به مردم اعتماد داشته باشند و به دور از روحیه لیبرالی باشند و همه فکرشان غرب نباشد.
عامری افزود: بعضا وزرایی مشاهده می‌شود که به برخی اصول انقلابپایبند نیستند؛  دقیق‌تر اینکه برخی وزرا، نکاتی که لازم است یک وزیر داشته باشد؛ از جمله زی سادگی، روحیه جهادی، اعتماد به مردم و استفاده از توان آن‌ها را ندارند.
وی با بیان اینکه ساده‌انگاری است اگر بخواهیم با خیمه شب بازیو یک سری ظاهرسازی‌ها، اوضاع را ختم کنیم، گفت: دولت نمی‌تواند چشم خود را بر واقعیات ببندد و کشور، مجدداً متضرر شود.
عامری با بیان اینکه هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه دولت بخواهد تغییری در رویه خود برای حل مشکلات، مشاهده نمی‌شود، تصریح کرد: از مجلس می‌خواهیم با یک سری توضیحات و جلساتی که می‌گذارد، دولت را نسبت به وظایف خود و شرایط کشور، روشن کند. دولت هم باید میان مردم باشد و سری به مراکز صنعتی بزند و تعطیلی‌ها را ببیند؛ همچنین وضعیت نامناسب مسکن را  ببیند.
وی، لزوم علت‌یابی مشکلات از سوی دولت را ضروری خواند و افزود: نباید یک نفر پنج سال در دولت حضور داشته باشد و از پولهنگفت مملکت خوب استفاده نکند؛ بعد هم بگوید من نتوانستم؛ این ضربات سنگینی را به مردم و کشور وارد می‌کند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سالروز پرتاب کیهان‌پیمایِ ناکام
کیهان‌پیمای "بوران"(به همان معنای بوران در زبان فارسی) در ۱۵ نوامبر ۱۹۸۸(۲۴ آبان ۱۳۶۷) از پایگاه پرتاب‌های فضایی بایکونور راهی مدار زمین شد و ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه بدون سرنشین در خارج از جو پرواز کرد و به زمین برگشت.
اپل ابزار ضد هک آیفون ساخته است؟
شواهد نشان می‌دهند که اپل و دو شرکت که روی سیستم قفل و رمزگذاری آیفون کار کرده‌اند، تلاش‌های خود را در پشت‌ صحنه جهت ارتقای دستگاه‌های امنیتی این شرکت ادامه می‌دهند.
کاریکاتور: واکنش آخوندی به شهردار شدن حناچی!
انتخاب پیروز حناچی با اختلاف یک رای توسط اعضای شورای شهر برای شهرداری تهران، تیتر یک صفحه طنز «بی قانون» شده است.
با این میوه، سرخوش شوید
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: مصرف میوه‌ی «به»، شادی‌آور و مقوی معده است لذا مصرف آن برای افرادی که از رفلاکس معده یا به اصطلاح ترش کردن گلایه‌ دارند، به ویژه به صورت رب بسیار موثر است.
تجاوز به ۲ پسر دبستانی به بهانه دیدن خرگوش!
پسری که به اتهام آزار و اذیت دو کودک دستگیر شده در بازجویی‌ها مدعی شد خودش در کودکی قربانی تعرض شده بود.
۱۳ هشدار صندوق جهانی حیات وحش
صندوق جهانی حیات وحش در آخرین گزارش خود ۱۳ هشدار را مطرح کرد که نابودی ۵۰ درصد از آب‌های شیرین دنیا و ورود دست کم ۴.۵ میلیون تن پلاستیک در سال ۲۰۱۰ به دریاها و اقیانوس‌ها از جمله آن‌هاست.
آخرین وضعیت بارش‌های ایران
بیشترین میزان رشد بارش‌ها در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته (سال آبی ۹۷-۹۶) مربوط به حوضه آبریز قره قوم (شمال شرقی کشور) و حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان (جنوب کشور) است.
خرید هواپیما از ژاپنی‌ها در ازای پول فروش نفت
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان در شرایط کنونی تمام تمرکز خود را برای خرید هواپیماهای نو گذاشته اند و دیگر خرید هواپیماهای دست دوم در دستور کار نیست.
دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست
در پی روند نزولی قیمت دلار در روزهای گذشته، یکی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران علت این نوسانات را مسائل سیاسی می‌داند و معتقد است که پارامترهای اقتصادی تاثیر چندانی در کاهش یا افزایش نرخ ارز ندارد.
حقوق‌ها در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان در سال آینده را اعلام کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ˮظریفˮ
برخی از نمایندگان مجلس در واکنش به اظهارات ظریف درباره پولشویی خواستار حضور وی در کمیسیون امنیت ملی مجلس و توضیح درباره اظهاراتش شدند.
بی بی سی کشتار کودکان را سانسور و نگران آزار سگ‌ها شد!
رسانه سلطنتی انگلستان درحالی که در مقابل کشتار کودکان در یمن سکوت کرده، گزارشی را با تیتر نگرانی از «سگ آزاری» در ایران منتشر کرد!
علت کارشکنی اصلاح‌طلبان در مسیر شهردار شدن هاشمی
یک روزنامه نزدیک به خانواده هاشمی و کارگزاران می‌گوید حسادت‌ها نگذاشت محسن هاشمی شهردار شود.
ویدئو - برداشت طلای سرخ
هرساله با شروع فصل برداشت زعفران، اکثر مردم منطقه تربت حیدریه صبح ها را در زمین های کشاروزی مشغولند و عصرها را در بازار سپری می‌کنند. با توجه به سطح کشت ۸۰ هزار هکتاری زعفران در این منطقه، کارگران زیادی از شهرها و روستاهای اطراف از جمله تربت‌جام، خواف و گناباد برای کار وارد این شهر می‌شوند، به طوری که این محصول برای حدود ۷۰ هزار نفر به طور مستقیم ایجاد شغل می‌کند. خراسان رضوی با در اختیار داشتن سهم ۸۰ درصدی از تولید زعفران ایران به عنوان قطب تولید زعفران جهان شناخته می‌شود.
سالروز پرتاب کیهان‌پیمایِ ناکام
کیهان‌پیمای "بوران"(به همان معنای بوران در زبان فارسی) در ۱۵ نوامبر ۱۹۸۸(۲۴ آبان ۱۳۶۷) از پایگاه پرتاب‌های فضایی بایکونور راهی مدار زمین شد و ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه بدون سرنشین در خارج از جو پرواز کرد و به زمین برگشت.
مکرون: فرانسه دست نشانده آمریکا نیست
سردار نقدی: مشکلات جامعه ربطی به انقلاب ندارد
تکذیب تسلط عراق بر ۲۵ پاسگاه در مرز سوریه
درخواست پناهندگی نخست وزیر پیشین مقدونیه
بعد از اعدام اخلالگران حالا نوبت محاکمه مدیران زمینه ساز است
ماجرای زندگی مولتی میلیاردی که شهید شد
نفت عراق از وابستگی نفتی ترکیه به ایران نمی‌کاهد
تلاش صهیونیست‌ها برای کاهش اهمیت تنگه هرمز
چرا کشورهای عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی‌پذیرند؟
ترامپ، معاون بولتون را با توصیه ملانیا برکنار کرد