نمی‌شود با «استعفا» بر ۵ سال ناکارآمدی سرپوش گذاشت

02:15 ۸۶ روز و ۱۰ ساعت پیش افکار نیوز 85 0
نمی‌شود با «استعفا» بر ۵ سال ناکارآمدی سرپوش گذاشت

دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه آقای آخوندی، بعد از ۵ سال ناکارآمدی، اعلام می‌کند نمی‌توانم کار کنم و استعفا می‌کند، گفت: نمی‌توانند به همین سادگی بر مسائل سرپوش بگذارند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمّدجواد عامری، دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامیبا اشاره به استعفای آخوندی و معرفی ۴ وزیر پیشنهادی جدید به مجلس گفت: یک اشکال کلی که در دولتوجود دارد این است که کارنامه درخشانی در حوزه‌های مختلف ندارد و عرصه‌هایی از قبیل صنعت، کار، مسکنرا که نگاه می‌کنیم، هر کدام مشکلاتمتعددی دارند.
وی ادامه داد: در چنین شرایطی، دولت بدون اینکه خودش به دنبال بازبینی عملکرد وزرا برود و مشکلات را برطرف کند منتظر است مجلس توان بگذارد و در فرایندی یکی دو ماهه، عدله‌های محکمه پسند برای عزل وزیر پیدا کند؛ یعنی دولت نه تنها مشکل خودش را حل نمی‌کند بلکه وقت ۲۹۰ نماینده را هم می‌گیرد تا آن‌ها اطّلاع پیدا کنند و بگویند دولت محترم لطف این فرد را تغییر بده.
عامری با بیان اینکه آقای آخوندی، بعد از ۵ سال ناکارآمدی، اعلام می‌کند نمی‌توانم کار کنم و استعفا می‌کند، گفت: می‌خواهند به همین سادگی بر مسائل سرپوش بگذارند. اگر دولت این رویه را ادامه دهد، اوضاع نابه‌سامان اقتصادی ادامه خواهد داشت.
وزیر صنعتدر پست خودش خوب کار نکرده و او را به وزارت راه؛ یعنی بخواهیم دوباره با همان نگاه.... با این رویه به مسائل نگاه کنیم، این مطمئناً برای کشور سودی ندارد. همین رویه چندساله را خواهیم داشت. لازم است دولت یک تجدید نظر اساسی در رویه خود انجام دهد. ما چهار سال
وزیر خارجهکه دولت فکر می‌کند بهترین عملکرد را داشته، دل‌خوش به این بود که غرب و آمریکا مشکلات را حل می کند و خود را از توان داخلی محروم کردند و چه ضرباتی را خوردیم.
دبیرکل جمعیت ایثارگران با اشاره به تعطیلی‌ کارخانه‌ها و شرکت‌ها ناشی از اوضاع نابه‌سامان وزارت صنعت و نیز وضعیت نامناسب بخش مسکن گفت: دولت باید به دنبال این باشد که اشکال کار، کجاست و بعد به دنبال وزرایی باشد که روحیه جهادی داشته باشند، به مردم اعتماد داشته باشند و به دور از روحیه لیبرالی باشند و همه فکرشان غرب نباشد.
عامری افزود: بعضا وزرایی مشاهده می‌شود که به برخی اصول انقلابپایبند نیستند؛  دقیق‌تر اینکه برخی وزرا، نکاتی که لازم است یک وزیر داشته باشد؛ از جمله زی سادگی، روحیه جهادی، اعتماد به مردم و استفاده از توان آن‌ها را ندارند.
وی با بیان اینکه ساده‌انگاری است اگر بخواهیم با خیمه شب بازیو یک سری ظاهرسازی‌ها، اوضاع را ختم کنیم، گفت: دولت نمی‌تواند چشم خود را بر واقعیات ببندد و کشور، مجدداً متضرر شود.
عامری با بیان اینکه هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه دولت بخواهد تغییری در رویه خود برای حل مشکلات، مشاهده نمی‌شود، تصریح کرد: از مجلس می‌خواهیم با یک سری توضیحات و جلساتی که می‌گذارد، دولت را نسبت به وظایف خود و شرایط کشور، روشن کند. دولت هم باید میان مردم باشد و سری به مراکز صنعتی بزند و تعطیلی‌ها را ببیند؛ همچنین وضعیت نامناسب مسکن را  ببیند.
وی، لزوم علت‌یابی مشکلات از سوی دولت را ضروری خواند و افزود: نباید یک نفر پنج سال در دولت حضور داشته باشد و از پولهنگفت مملکت خوب استفاده نکند؛ بعد هم بگوید من نتوانستم؛ این ضربات سنگینی را به مردم و کشور وارد می‌کند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

خالکوبی‌های عجیب و غریب زندانیان در شوروی
زندانیان در زندان‌های شوروی خالکوبی را زندگینامه خود می‌دانستند. زندگی‌ سراسر خونریزی، خشونت و جنایت برای آنان افتخار محسوب می‌شد.
قدیمی‌ترین نسخه‌های پزشکی تاریخ
یکی از ایرادات این نسخ این است که نسبت مواد سازنده دارو، هیچ جا ذکر نشده است. این مطلب را البته پاره‌ای به خاطر رازداری حرفه‌ای می‌دانند تا مردم عادی و دیگر رقیبان همکار، نتوانند خود رأسا دارو بسازند. عده‌ای هم البته معتقدند که در ان زمان کمیت اجزا، زیاد مهم نبود.
تصاویر فوق العاده زیبای اقیانوس در سال ۲۰۱۸
«مت بورگس» عکاس استرالیایی عکس‌های فوق العاده زیبایی از اقیانوس‌ گرفته است. همه این عکس‌ها در شبه‌جزیره مورنینگتون در استرالیا گرفته شده است.
برای «آریان»، خاطره جمعی یک نسل
‏«این گروه برای بچه‌هاست»، «اینها خودی هستند، برای همین هم توانسته‌اند مجوز بگیرند و ‏آلبوم بدهند و کنسرت اجرا کنند»، «با این نوع موسیقی و اختلاط دختر و پسر دارند قبح‌شکنی ‏می‌کنند و اهداف دیگری پشت ماجراست، موسیقی فقط بهانه است».
محبوب‌ترین‌های تلویزیون در زمستان ۹۷
بر‭ ‬اساس ‬‭ ‬نظرسنجی‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬۱۰‭ ‬دی‌‭ ‬با‭ ‬نمونه‭ ‬آماری‭ ‬۴۰۴‭ ‬نفر‭ ‬از‭ ‬افراد‭ ‬۱۵ سال‭ ‬و‭ ‬بالاتر‭ ‬ساکن‭ ‬شهر‭ ‬تهران‭ ‬به‭ ‬انجام‭ ‬رسیده‭ ‬است، ‭ ‬۷۸‭ ‬درصد‭ ‬از‭ ‬پاسخگویان‭ ‬بیننده‭ ‬حداقل‭ ‬یکی‭ ‬از‭ ‬برنامه‌های‭ ‬شاخص‭ ‬شبکه‌های‭ ‬سیمای‭ ‬رسانه‭ ‬ملی‭ ‬بوده‌اند‭
ضعیف‌ترین قسمت‌های پایانی سریال‌های تلویزیونی
تمام کردن یک سریال تلویزیونی کار سختی است، به خصوص اگر که مدت زیادی در حال پخش باشد. یک قسمت پایانی خوب باید حال و هوای کل سریال را داشته باشد و در عین حال ماجرا‌های سریال را به انتها برساند. اما اکثر اوقات سریال‌ها از پس این کار بر نمی‌آیند و بسیاری از سریال‌های موفق و قوی تاریخ تلویزیون، خیلی بد تمام شدند.
سونوگرافی آنومالی چیست؟
سه تا سه ماهه در دوران بارداری وجود دارد و هر سه ماهه در دوران زایمان اهمیت دارد. ضروری است که اسکن های مختلف و بررسی های بهداشتی در طی 9 ماهه انجام شود تا اطمینان حاصل شود که رشد کودک طبیعی در مسیر است. تست آنومالی یا اسکن در سه ماهه دوم بارداری به طور عمده برای پیگیری پیشرفت رشد جنین انجام می شود.
رژیم کتوژنیک یا مدیترانه‌ای؟ کدامیک برایتان مناسب‌تر است؟
اگر شما هم مانند میلیون‌ها نفر دیگری که به دنبال شیوه‌ی جدیدی از تغذیه هستند سعی دارید رژیم غذایی مناسبی برای خودتان پیدا کنید، شاید رژیم کتوژنیک که این روز‌ها شهرت زیادی پیدا کرده توجه شما را به خود جلب کرده باشد
شیره خرما؛ جایگزین طبیعی عسل و میان وعده دانش آموزان
شیره خرما یکی از آن جایگزین‌های سالم و طبیعی عسل و قند است که علاوه بر داشتن قند دارای خواص مفید خرما نیز هست. در جنوب ایران یکی از خوراکی‌های سنتی و اصیل ارده شیره است که در واقع تلفیقی از شیره خرما و ارده کنجد است.
مرغ چوبی؛ غذای هیجان انگیز مخصوص بچه‌ها
سینه مرغ از غذا‌های مقوی و خوشمزه است که به انواع مختلف پخته می‌شود. این مدل مرغ چوبی برای تشویق بچه‌ها به غذا خوردن مناسب است. مرغ‌ها را به شکل بستنی چوبی تهیه کنید و بچه‌ها را سورپرایز کنید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دفاع تراکتوری‌ها از خرج‌های میلیاردی زنوزی
رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی با بیان این موضوع که باشگاه تبریزی دولتی نیست از خرج‌هایی که طی این مدت انجام شده دفاع کرد.
برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد
عضو شورای شهر تهران گفت: برگزاری نمایشگاه در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد و وضعیت ترافیک را تشدید می‌کند.
عربستان - قطر؛ بازی سیاسی در ابوظبی
چهاردهمین روز از مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا امشب با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد.
کاملا سفید، کاملا زمستان؛ برف در ۲۹ استان
سازمان هواشناسی کشور برای امروز در ۲۹ استان کشورمان بارش "برف و باران" پیش‌بینی کرد.
لبنان دعوت آمریکا برای کنفرانس ورشو را رد کرد
شبکه خبری المیادین از نپذیرفتن دعوت آمریکا از سوی لبنان برای شرکت در کنفرانس ضد ایرانی در ورشو پایتخت لهستان خبر داد.
ابطحی: پاسخ تاریخی به حرف‌های خوئینی‌ها بدهید
زیباکلام: مطالبات اصلی ۲۴ میلیون رأی چی شد؟
مظنون اصلی حمله به کاخ سفید دستگیر شد
لبنان دعوت آمریکا برای کنفرانس ورشو را رد کرد
رودی جولیانی: تیم ترامپ با روسیه تبانی کرده است
ترکیه حمله منبج را محکوم کرد
موگرینی در اجلاس ضد ایرانی ورشو شرکت نمی‌کند
اقدام ضدایرانی سفیر هلند در تهران- عکس
مرغ نمایندگان مستعفی همچنان یک پا دارد!
منتظر دو‌مین ‌بسته حمایتی دولت باشید