دولت در اجرای قانون بازنشستگی تنها مجری است

16:28 ۱۸۳ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 160 0
دولت در اجرای قانون بازنشستگی تنها مجری است

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش گفت: قانون منع بکار گیری بازنشستگان شامل همه نهادهای وابسته به دولت می شود و هدف ما در وزارت ورزش و جوانان اجرای این قانون است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا داورزنی امروز (دوشنبه ) در حاشیه مجمع انتخاباتی بولینگ، بیلیارد و بولس در خصوص قانون منع بکار گیری بازنشستگان که شامل مسئولان برخی فدراسیون ها می شود، گفت: موضوع بازنشستگی هیچ ارتباطی با دولت ندارد و دولت تنها مجری قانون است. همه باید از قانون تمکین کنند.
وی در مورد بحث بازنشستگی مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال افزود: نمی دانم چرا همیشه به دنبال مصداق هستید، اما دوباره می گویم تمام فدراسیون ها، موسسات غیر دولتی هستند که دولت هیچ نقشی در آنها ندارد بلکه موضوع قانون بازنشستگی، قانون مصوب مجلس است و دولت مجری قوانین است.
وی ادامه داد: تمام نهادها و موسساتی که از منابع دولتی استفاده می کنند، مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان بوده و موظف به اجرای آن هستند.
داورزنی افزود: البته روسا یا مسئولان فدراسیون هایی که سه سال سابقه اسارت داشته، یا 50 درصد جانبازی داشته و یا فرزند شهید باشند از این قانون مستثنی هستند ولی این مساله را نیز در نظر داشته باشید که این قانون به رغم اینکه فشار زیادی به دولت دارد اما دولت در اجرای آن مُصر است.
به گفته داور زنی، قانون منع به کار گیری بازنشستگان شامل روسای فدراسیون ها، خزانه دار و دبیر و تمام مسئولانی که سمت اجرایی در فدراسیون ها دارند، می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان، در مورد نامه نگاری برخی فدراسیون ها به نهادها و فدراسیون های بین المللی مرتبط در خصوص اجرای قانون منع بکار گیری بازنشستگان، اظهارداشت: من در جریان چنین مکاتباتی از سوی فدراسیون ها به نهادهای بین المللی مرتبط نیستم زیرا همه آنان می دانند که دولت در کار فدراسیون ها دخالت نمی کند بلکه تنها مجری قوانین است و بهتر است بدون تحریک نهادهای بین المللی اجرای قوانین را به سرانجام برسانیم.
این مدیر ورزشی به موضوع هزینه 50 هزار دلاری میزبانی فدراسیون شطرنج از رقابت های شطرنج نیز گفت: پس از جلسه ای که با رئیس فدراسیون شطرنج داشتیم و با حمایت وزارت ورزش و حامی مالی بخشی از مبلغ این میزبانی تامین شد، اما لازم است فدراسیون شطرنج از این موضوع درس و تجربه لازم را بگیرد تا برای مسابقاتی که هزینه بالا دارد، درخواست میزبانی ندهد.

** تلاش وزارت ورزش حمایت از برنامه های تیم ملی فوتبال است
داورزنی در خصوص سخنان مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص این که 25 درصد هزینه فدراسیون ریالی و مابقی دلاری است، افرود: تلاش وزارت ورزش و جوانان حمایت از برنامه ای فدراسیون فوتبال برای موفقیت تیم ملی در جام ملت های آسیا است و قطعا نگرانی برای اجرای دیدارهای تدارکاتی و اردوهای تیم ملی وجود نخواهد داشت.
وی در خصوص مشکلات تیم اعزامی کشتی آزاد و فرنگی به مسابقات جهانی برای تهیه ارز ثانویه افزود: با تلاش های مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و ژاله فرامرزیان مشکل تامین ارز با قیمت بازار ثانویه فدراسیون هایی که به رقابت های جهانی اعزام می شوند، برطرف می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: قرار است ارز با قیمت بازار ثانویه فدراسیون هایی که به رقابت های جهانی اعزامی می شوند با یک فرایند جدید پرداخت شود.
داورزنی در پاسخ به سوال خبرنگاری که سوال کرد خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال از سمت خود استعفا داده، گفت: این را الان از زبان شما شنیدم البته خوش خبر حدود 12 سال سرپرست تیم ملی والیبال بود و تلاش های زیادی برای این تیم انجام داد ولی می دانم از مدت ها قبل زمزمه های مبنی بر استعفا از وی شنیده می شد و حالا به این موضوع رسیدگی شود.
داورزنی در مجمع انتخاباتی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس اشاره کرد و اظهار داشت: به هاشم اسکندری برای تصدی این سمت تبریک می گویم ولی 14 رای صمد ولی زاده نشان می دهد فدراسیون در دوره جدید نیاز به برنامه ریزی دارد که کاستی های چهار سال گذشته را مرتفع کند.
وی گفت: با توجه به ظرفیتی که در استان ها وجود دارد نیاز است خلاقیتی در بولینگ و بیلیارد و بولس داشته باشیم تا این رشته های ارتقا یابند.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: نیاز است نقاط ضعف با توجه بیشتر به استان ها در دوره جدید بر طرف شود و امیدوارم رئیس فدراسیون با بازنگری در برنامه های خود توجه بیشتری به استان ها و هیات ها و همچنین اعزام ها داشته باشد.
داورزنی خاطر نشان کرد: البته نباید فقط به جایگاهی که اسنوکر ایران در آسیا و جهان دارد اکتفا کنیم بلکه باید با برنامه ریزی و تلاش بیشتر و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و پخش صدا و سیما حامیان به بولینگ و بولس جذب کرد تا این دو رشته ورزشی نیز در کشور و میادین بین الملی فعال تر شوند.
هاشم اسکندری که پیش از این ریاست فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس را بر عهده داشت امروز در مجمع انتخاباتی کسب کرسی ریاست با 25 رای برای 4 سال دیگر سکان هدایت این نهاد را بر عهده گرفت.
ورزشی **9029**9129


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

فیلتر اینستاگرام فعلا در دستور نیست
دبیر شورای عالی فضای مجازی می‌گوید رفتار اخیر اینستاگرام محکوم است ولی فعلا محدودسازی در دستور نیست.
اعترافات قاتل مرد دلارفروش
مردی که با شلیک گلوله به دلارفروشی او را به قتل رسانده بود وقتی پای میز محاکمه رفت توضیح داد که چطور فقر پدر و مهاجرت مادرش زندگی او را نابود و او را به یک قاتل تبدیل کرد.
خداحافظی دو کره‌ای معروف از بازار ایران
بازار لوازم خانگی همچنان روزهای پرالتهابی را می‌گذراند و به اذعان متقاضیان خرید لوازم خانگی، گرانی در این بازار بیداد می‌کند. گرایش خریداران به خرید لوازم خانگی خارجی به‌ویژه تولیدات دو برند «ال‌جی» و «سامسونگ» به‌حدی است که بعضا برخی خانواده‌ها حاضر به پرداخت چندین برابر قیمت واقعی یکی از لوازم خانگی این دو برند هستند.
صعود ملی پوشان اسنوکر ایران به مرحله حذفی رقابت‌های آسیایی
رقابت‌های اسنوکر ده توپ تور رنکینگ آسیایی در مرحله گروهی انجام شد و نمایندگان ایران موفق شدند به مرحله حذفی صعود کنند.
مشخص شدن نتیجه تایم تریل تیمی قهرمانی آسیا یک روز پس از برگزاری مسابقه- ایران آخر شد
پس از یک روز از برگزاری ماده تایم تریل تیمی دوچرخه سواری جاده قهرمانی آسیا مشخص شد تیم ایران آخر شده است.
جستجو برای نجات 4 خدمه لنج غرق شده در خلیج فارس ادامه دارد
بوشهر- ایرنا - رئیس اداره حفاظت و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: جستجو برای یافتن و نجات 4 خدمه شناوری که ساعت 9.30دقیقه روز سه شنبه در آب های سرزمینی خلیج فارس واژگون شده بود توسط این اداره کل ادامه دارد.
پایان مسابقات گرنک با عنوان ۱۴ و ۲۶ شطرنج‌بازان ایران
نمایندگان شطرنج ایران در مسابقات بزرگ بین‌المللی «گرنک» آلمان عناوین چهاردهم و بیست و ششم را به دست آوردند.
تصادف اتوبوس در کرمان یک کشته و 11زخمی برجا گذاشت
کرمان - ایرنا - مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمان گفت: بر اثر برخورد اتوبوس با کامیون در محور باغین به جوپار این استان یک نفر کشته و 11 نفر زخمی شدند.
رقابت‌های تیراندازی جام جهانی چین- سبقت‌اللهی فینالیست شد
گلنوش سبقت‌اللهی در تپانچه بادی بانوان رقابت‌های تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک فینالیست شد.
دومین سهمیه المپیک در تیراندازی پرید- سبقت اللهی هشتم شد
گلنوش سبقت اللهی در فینال تپانچه بادی مسابقات تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک در چین هشتم شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش سخنگوی ذوب آهن به پرسپولیسی شدن مظاهری
جمشیدی گفت: در مورد مظاهری هم هنوز هیچ صحبتی نشده، ولی این بازیکن قراردادش در پایان فصل تمام می‌شود و می‌تواند به هر تیمی برود.
ایستاده در گرای صفر نفتی
بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد وضعیت بازار انرژی جهان، آمار مربوط به صادرات نفت ایران در ماه گذشته بالغ بر ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.
آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
دبیر فدراسیون بدنسازی: امیدوارم به قهرمانی آسیا اعزام شویم- نظارت بر باشگاه‌ها بر عهده ما نیست
دبیر فدراسیون بدنسازی می‌گوید نظارت بر باشگاه‌های بدنسازی و برخورد با متخلفین فروش مکمل‌های غیرقانونی بر عهده ما نیست و ادارات کل ورزش و جوانان مسئولیت این کار را بر عهده دارند.
سرقت خانوادگی با نوزاد یک ساله
ماموران انتظامی مشهد با حضور در محل سرقت زن جوانی را دستگیر کردند که نوزادی یک ساله داخل کالسکه را نیز با وسایل سرقتی حمل می کرد و در حال فرار بود.
صعود ملی پوشان اسنوکر ایران به مرحله حذفی رقابت‌های آسیایی
مشخص شدن نتیجه تایم تریل تیمی قهرمانی آسیا یک روز پس از برگزاری مسابقه- ایران آخر شد
پایان مسابقات گرنک با عنوان ۱۴ و ۲۶ شطرنج‌بازان ایران
رقابت‌های تیراندازی جام جهانی چین- سبقت‌اللهی فینالیست شد
گلف قم در جمع پنج استان برتر کشور قرار گرفت
همدان پنجشنبه میزبان وزیر ورزش است
همکاری های ورزشی کمیته با وزارت علوم افزایش می یابد
ورزش کارگری زنجان در 40 رشته فعال است
اردوی تیم ملی ریکرو ایران در چین آغاز شد
کاشف: برای فرهنگ سازی ورزش نیازمند طرح ملی هستیم