دولت در اجرای قانون بازنشستگی تنها مجری است

16:28 ۹۳ روز و ۱۴ ساعت پیش ایرنا 100 0
دولت در اجرای قانون بازنشستگی تنها مجری است

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش گفت: قانون منع بکار گیری بازنشستگان شامل همه نهادهای وابسته به دولت می شود و هدف ما در وزارت ورزش و جوانان اجرای این قانون است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا داورزنی امروز (دوشنبه ) در حاشیه مجمع انتخاباتی بولینگ، بیلیارد و بولس در خصوص قانون منع بکار گیری بازنشستگان که شامل مسئولان برخی فدراسیون ها می شود، گفت: موضوع بازنشستگی هیچ ارتباطی با دولت ندارد و دولت تنها مجری قانون است. همه باید از قانون تمکین کنند.
وی در مورد بحث بازنشستگی مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال افزود: نمی دانم چرا همیشه به دنبال مصداق هستید، اما دوباره می گویم تمام فدراسیون ها، موسسات غیر دولتی هستند که دولت هیچ نقشی در آنها ندارد بلکه موضوع قانون بازنشستگی، قانون مصوب مجلس است و دولت مجری قوانین است.
وی ادامه داد: تمام نهادها و موسساتی که از منابع دولتی استفاده می کنند، مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان بوده و موظف به اجرای آن هستند.
داورزنی افزود: البته روسا یا مسئولان فدراسیون هایی که سه سال سابقه اسارت داشته، یا 50 درصد جانبازی داشته و یا فرزند شهید باشند از این قانون مستثنی هستند ولی این مساله را نیز در نظر داشته باشید که این قانون به رغم اینکه فشار زیادی به دولت دارد اما دولت در اجرای آن مُصر است.
به گفته داور زنی، قانون منع به کار گیری بازنشستگان شامل روسای فدراسیون ها، خزانه دار و دبیر و تمام مسئولانی که سمت اجرایی در فدراسیون ها دارند، می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان، در مورد نامه نگاری برخی فدراسیون ها به نهادها و فدراسیون های بین المللی مرتبط در خصوص اجرای قانون منع بکار گیری بازنشستگان، اظهارداشت: من در جریان چنین مکاتباتی از سوی فدراسیون ها به نهادهای بین المللی مرتبط نیستم زیرا همه آنان می دانند که دولت در کار فدراسیون ها دخالت نمی کند بلکه تنها مجری قوانین است و بهتر است بدون تحریک نهادهای بین المللی اجرای قوانین را به سرانجام برسانیم.
این مدیر ورزشی به موضوع هزینه 50 هزار دلاری میزبانی فدراسیون شطرنج از رقابت های شطرنج نیز گفت: پس از جلسه ای که با رئیس فدراسیون شطرنج داشتیم و با حمایت وزارت ورزش و حامی مالی بخشی از مبلغ این میزبانی تامین شد، اما لازم است فدراسیون شطرنج از این موضوع درس و تجربه لازم را بگیرد تا برای مسابقاتی که هزینه بالا دارد، درخواست میزبانی ندهد.

** تلاش وزارت ورزش حمایت از برنامه های تیم ملی فوتبال است
داورزنی در خصوص سخنان مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص این که 25 درصد هزینه فدراسیون ریالی و مابقی دلاری است، افرود: تلاش وزارت ورزش و جوانان حمایت از برنامه ای فدراسیون فوتبال برای موفقیت تیم ملی در جام ملت های آسیا است و قطعا نگرانی برای اجرای دیدارهای تدارکاتی و اردوهای تیم ملی وجود نخواهد داشت.
وی در خصوص مشکلات تیم اعزامی کشتی آزاد و فرنگی به مسابقات جهانی برای تهیه ارز ثانویه افزود: با تلاش های مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و ژاله فرامرزیان مشکل تامین ارز با قیمت بازار ثانویه فدراسیون هایی که به رقابت های جهانی اعزام می شوند، برطرف می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: قرار است ارز با قیمت بازار ثانویه فدراسیون هایی که به رقابت های جهانی اعزامی می شوند با یک فرایند جدید پرداخت شود.
داورزنی در پاسخ به سوال خبرنگاری که سوال کرد خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال از سمت خود استعفا داده، گفت: این را الان از زبان شما شنیدم البته خوش خبر حدود 12 سال سرپرست تیم ملی والیبال بود و تلاش های زیادی برای این تیم انجام داد ولی می دانم از مدت ها قبل زمزمه های مبنی بر استعفا از وی شنیده می شد و حالا به این موضوع رسیدگی شود.
داورزنی در مجمع انتخاباتی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس اشاره کرد و اظهار داشت: به هاشم اسکندری برای تصدی این سمت تبریک می گویم ولی 14 رای صمد ولی زاده نشان می دهد فدراسیون در دوره جدید نیاز به برنامه ریزی دارد که کاستی های چهار سال گذشته را مرتفع کند.
وی گفت: با توجه به ظرفیتی که در استان ها وجود دارد نیاز است خلاقیتی در بولینگ و بیلیارد و بولس داشته باشیم تا این رشته های ارتقا یابند.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: نیاز است نقاط ضعف با توجه بیشتر به استان ها در دوره جدید بر طرف شود و امیدوارم رئیس فدراسیون با بازنگری در برنامه های خود توجه بیشتری به استان ها و هیات ها و همچنین اعزام ها داشته باشد.
داورزنی خاطر نشان کرد: البته نباید فقط به جایگاهی که اسنوکر ایران در آسیا و جهان دارد اکتفا کنیم بلکه باید با برنامه ریزی و تلاش بیشتر و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و پخش صدا و سیما حامیان به بولینگ و بولس جذب کرد تا این دو رشته ورزشی نیز در کشور و میادین بین الملی فعال تر شوند.
هاشم اسکندری که پیش از این ریاست فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس را بر عهده داشت امروز در مجمع انتخاباتی کسب کرسی ریاست با 25 رای برای 4 سال دیگر سکان هدایت این نهاد را بر عهده گرفت.
ورزشی **9029**9129


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
ویژگی تیم برانکو: ۲۷ بازیکن در سه گروه
برانکو بازیکنان پرسپولیس را به سه گروه تقسیم کرده. یک گروه برای حضور در ترکیب اصلی رقابت‌ می‌کنند. گروه دوم به عنوان ذخیره به ترکیب می‌آیند و گروه سوم، جوان‌هایی که شانسی برای فیکس شدن ندارند.
حمایت هنرپیشه مشهور سینما از تیم‌ ملی
بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است برخی حاضرند تیم ملی ایران ببازد، تا آن‌ها به مقصودشان برسند!
رتبه اول ایران در کشف مواد مخدر
مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین و مدیر اجرایی مقابله با مواد مخدر و جرم روز چهارشنبه در دیدار با ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایتخت اتریش با اشاره به اهمیت همکاری‌های دو طرف تصریح کرد که ایران در کشف مواد مخدر رتبه اول را در دنیا دارد.
چند نکته برای رهایی از خستگی مداوم
احساس خستگی پس از گذراندن یک روز کاری سخت، طبیعی است اما درصورتیکه با وجود خواب کافی شبانه، خستگی‌تان برطرف نمی‌شود لازم است عوامل نهفته و موثر در بروز و تداوم این خستگی مورد بررسی قرار گیرد.
سهمیه‌بندی روزانه بنزین زیبنده ملت ایران نیست
نماینده مردم فیروزآباد در مجلس گفت: طرحی که اخیرا مطرح شده و بر اساس آن به هر ایرانی روزی یک لیتر بنزین اختصاص می یابد هنوز در کمیسیون انرژی طرح نشده است و کار کارشناسی در کمیسیون انرژی بر آن انجام نشده است.وی افزود: اینگونه سهمیه بندی زیبنده ملت ایران نیست از سوی دیگر در هیچ کجای دنیا اینگونه سهمیه بندی انجام نمی‌شود.
چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می‌شود؟
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: بیشترین واردات روسیه با 75 درصد به تولیدات کارخانه‌ای و محصولات کشاورزی با 19 درصد اختصاص دارد.
توصیه رسول خدا(ص) برای یاد کردن اموات
مردگانتان را که درقبرها آرمیده اند از یاد نبرید. مردگان شما امید احسان شما را دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
پیروزی با ارزش مقصودلو برابر رقیب کانادایی
مشکل احسان حدادی بزودی حل می‌شود
حدادی: من و کیهانی با هم پدرکشتگی نداریم
موفقیت بزرگ تنیسور فرانسوی با مربی زن
تفتیان: بدون مربی خارجی، شانسی ندارم
حدادی: اختلافی وجود ندارد- چرا باید قهر کنیم
تفتیان: بدون مربی خارجی به نتیجه نمی‌رسم- به آینده امیدوارم
تجلیل از قهرمانان دوومیدانی با حضور صالحی امیری- حدادی هم آمد
برگزاری سلسله نشست های بازخوانی چهل سال ورزش پس از پیروزی انقلاب اسلامی
سلطانی‌فر: سرمایه گذاری‌ها در ورزش خوزستان به بار نشست