سلب عضویت 2 نفر از بازداشتی های شورای استان تهران

14:45 ۲۳ روز و ۸ ساعت پیش افکار نیوز 30 0
سلب عضویت 2 نفر از بازداشتی های شورای استان تهران

رئیس شورای استان تهران با اشاره به وضعیت بازداشت ۷ نفر از اعضای این شورا گفت: برای دو نفر از آنها رای سلب عضویت صادر شده که در مرحله تجدید نظر است و ۴ نفر هم تعلیق عضویت شده اند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،الهام فخاری در نشست خبری شورای اسلامیاستان تهران با بیان اینکه ساختار شورای استان دارای ۱۶ جایگاه شورای شهرستان است اظهار کرد: در استان تهراناعضایی از شهرستان ری و شمیراناتهم وجود دارند. این شورا جلسات خود و ارزیابی های لازم را از آبان ماه سال ۹۶ آغاز کرده است.
وی با بیان اینکه در شورای اسلامی استان تهران کارگروه هایی تخصصی تشکیل شده است، افزود: در دوره چهارم این کمیسیون ها تشکیل نشده بود و روند در قالب ستاد اجرایی و اداری پیگیری می شد اما ما چندین کارگروه تخصصی را در نظر گرفته و با توجه به اینکه حداقل هر ۴۵ روز یکبار باید جلساتی در شورای استان تشکیل شود در سال اول هر ۳۰ روز یکبار این جلسات را تشکیل دادیم.
رئیس شورای اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه هم اکنون ۵ کمیسیون در شورا فعالیت می کنند گفت: کمیسیون عمران، حمل و نقلو توسعه روستایی مسائل مربوط به آبیاری کشاورزی، بارندگی و یخ زدگی و هم اینطور ایمنی راه های درون شهری و بین شهرستان های استان را بررسی کرده و درباره طرحهای روستایی پیشنهاداتی داشته است.
به گفته فخاری استان تهران از نظر توسعه ناپایدار دومین استان نابرخوردار در سطح کشور است و اجرای طرح هادی روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.
وی درباره فعالیت سایر کمیسیون ها گفت: همچنین کمیسیون محیط زیست، بحث معادن شهرستان های استان تهران و نقش آن در آلودگی هوارا مورد بررسی قرار داده است و در کمیسون برنامه و بوجه موضوع سرمایه گذاریو توسعه زیر ساخت ها مورد بحث قرار گرفته. این در حالی است که در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی موضوعات مختلفی از جمله وضعیت
آموزش و پرورشدر شهرستان های استان مورد بحث بررسی قرار گرفته و در بحث آسیب های اجتماعیاین بررسی ها ادامه یافته است.
وی با اشاره به فعالیت کمسیون نظارت و حقوقی دامه داد: اعضای شورا پیگیر نحوه اجرای قوانین در شهرستان های استان تهران هستند و بر آن نظارت می کنند.
فخاری به بازیدهای صورت گرفته از ۶ شهرستان استان تهران اشاره و اضافه کرد: در این بازدیدها دسته کم سه مسئله محوری شهرستان ها مورد بحث و بررسی قرار گرفته. این در حالی است که در این بازدید ها از
اعضای شورایاستان و سایر مسئولان از جمله قوه قضیه حضور داشتند و تلاش این است تا از این ظرفیت های مهم با هم افزایی استفاده کنیم.
رئیس شورای اسلامی استان تهران در ادامه با اشاره به ظرفیت آبی سایر شهرستان های تهران تصریح کرد: در جلسات صورت گرفته، مدیران حوزه آب درباره ظرفیت آبی استان تهران و مسائل مروبط به فاضلاب توضیحاتی را ارائه کردند.
فخاری با تاکید بر اینکه مسائل مربوط به حوزه آبی فراتر از آن چیزی است که درموردش اطلاع رسانی می شود گفت: باید مردم را آگاه کنیم تا رفتار مصرفی خود را تغییر دهند. تهران به دلیل فشردگی جمعیت میزان آب مصرفی اش بسیار زیاد است اما ظرفیت آبی محدودی دارد و این خطراتی را برای آبرسانی از استان های همجوار به تهران وجود می آورد.
فخاری با اشاره به راه اندازی سیستم های تصفیه فاضلاب عنوان کرد: این سیستم ها می تواند در بازتولید آب موثر باشد و در واقع از آن می توانیم به عنوان پساب های بهداشتی استفاده کنیم.
او در پاسخ به سوالی مبنی بر تبدیل شدن شهرستان های استان تهران به حیاط خلوتی برای تخلفات توضیح داد: پایتختشدن برای تهران عوارض مثبت و منفی داشته است و البته پیامدهای منفی مردم شهرستان های تهران را اذیت می کند و بیشتر این پیامد ها را مردم دو شهرستان ری و شمیرانات متحمل می شوند.
وی درباره وضعیت پیگیری حریم پایتخت عنوان کرد: حریم پایتخت و استان تهران موضوع مهم و پررنگی است البته این پیگیری ها در دو شهرستان قدس و اسلام شهر حائز اهمیت تر است. در برخی ار شهرستان ها مردم به صورت غیر قانونی سکنی گزیده اند و مسائلی مربوط به داشتن سند مطرح است به همین دلیل وضعیت ثبتی و خدماتی شهرستان قدس را باید پیگیری کرده و برای آن راه حلی در نطر بگیریم.
وی همچنین درباره برخورد بامساله کوه خواری اضافه کرد: این موضوع در شمیران، فیروزکوه و دماونددیده می شود و باید آن را به وسیله نهادهای مردمی متوقف کنیم. در واقع
استفاده از ظرفیتمردمی می تواند برای به سرانجام رساندن این مطالبه موثر باشد.
فخاری درباه آخرین وضعیت بازداشتی های اعضای شورای اسلامی استان تهران گفت: بر اساس آخرین اطلاعات ۷ نفر بازداشت شده اند که در مورد آنها بحث های مالی مطرح است البته هنوز هیچکدام از این بازداشتی ها سلب عضویت نشده اند و برای دو نفر از آنها در هیات حل اختلاف به سلب عضویت رای داده شده اما این رای در مرحله تجدید نظر قرار دارد. ۴نفر هم تعلیق عضویت شده اند و یک نفر با قید وثیقه آزاد است. اگر اتهام های آنها اثبات شود وضیعت عضویت آنها هم مشخص خواهد شد.
وی ادامه داد: در مورد تعدادی از ازآنها مدارک ارائه شده هنگام ثبت نامشان دارای اشکالاتی بوده است که سوال اینجاست چرا به هنگام ثبت نام این اشکالات دیده نشده است و افراد با مدارک غیر واقعی ثبت نام کرده اند.
بخشی از تخلفات هم به دلیل آگاهی کم شوراها به خصوص در روستاها است که به موضوع اجرا و عزل و نصب و انتصابات وارد شده اند که باید برای این دسته از افراد از ابتدا تا پایان دوره کاری کلاس های اموزشی در نظر بگیرند و درنهایت برخی از اتهامات مالی بوده که نسبت به جامعهشورای استان ها ۵ درصد را شامل می شود.
فخاری درباره پایش آسیب های اجتماعی در استان تهران گفت: اعتیادکودکان، کار و طلاقبر اساس سند آمایش سه چالش بزرگ استان تهران هستند.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

سر رباتیک که حالات چهره افراد را تشخیص می‌دهد
یک استارتاپ سوئدی یک سر رباتیک تولید کرده است که حالت چهره‌های مختلف داشته و می‌تواند صحبت کند و گوش کند.
تصادف در جاده جوادآباد ورامین با ۲ کشته
تصادف در جاده جوادآباد ورامین ۵ مصدوم و ۲ کشته برجا گذاشت.
وقوع ۲ زلزله ۳.۷ و ۳.۴ ریشتری در مردهک کرمان
زمین‌لرزه‌هایی به بزرگی 3.7 و 3.4 ریشتر مردهک از توابع شهرستان عنبرآباد در جنوب استان کرمان را لرزاند.
۲ معلم کرمانی بر اثر تصادف جان باختند
بخشدار چترود گفت: دو معلم که در منطقه چترود تدریس می‌کردند، هنگام برگشت به کرمان بر اثر تصادف جان باختند.
گازگرفتگی ۱۳ نفر را روانه بیمارستان کرد
رئیس شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: مسمومیت بر اثر گازگرفتگی در یکی از تالارهای شیروان، ساعتی پیش 13 نفر از شهروندان را روانه بیمارستان امام خمینی(ره) این شهر کرد.
شمار قربانیان آتش‌سوزیِ کالیفرنیا به ۵۰ نفر رسید
آتش در ایالت کالیفرنیای آمریکا همچنان قربانی می‌گیرد تا آنجا که شمار کشته‎شدگان به ۵۰ نفر رسیده است.
تصادف ۲ خودرو در قرچک با ۶ کشته و مجروح
سخنگوی اورژانس کشور از تصادف ۲ خودرو در قرچک خبر داد و گفت: در این حادثه ۲ نفر کشته و ۴ تَن مصدوم شدند.
تقاضای تخفیف در حکم محیط‌بان منطقه «نشر»
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور بابیان اینکه عقیده دارم محیط بان همدانی سهوی شلیک کرده است، گفت: تقاضای تخفیف در حکم محیط‌بان منطقه «نشر» را داریم.
عسل مخصوص دیابتی‌ها نداریم
عضو هیات علمی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه عسل مخصوص افراد دیابتی وجود ندارد،گفت: تبلیغاتی در فضای مجازی و اماکن عمومی در مورد عسل مخصوص دیابتی ها مشاهده می شود که غیر واقعی است.
رونمایی از شگرد جدید کلاهبرداران در اینترنت
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه کیش از سوء استفاده مجرمین سایبری از عواطف انسان دوستانه افراد خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحات پلیس در خصوص انتشار کلیپ درگیری چند جوان با یک طلبه+ جزئیات
سرهنگ حسین دهقان پور درخصوص انتشار کلیپی مبنی بر درگیری چند جوان با یک طلبه در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.
آمادگی راه آهن برای زمستان-اتمام پروژه‌های بهسازی خدمات به مسافران تا پایان سال
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از اتمام پروژه‌های بهسازی خدمات به مسافران تا پایان سال خبر داد و گفت: راه آهن آمادگی کامل برای فصل زمستان را دارد.
«طلای سرخ» روی اقتصاد را سپید کرد
نایب رئیس شورای ملی زعفران از رشد 60 درصدی صادرات زعفران ایران و درآمد ارزی ۱۴۵ میلیون دلاری در شش ماهه نخست امسال خبر داد و همین کشور آذربایجان را وسوسه کرده تا آنها نیز این محصول را کشت کنند.
اعلام جزئیات اجرای حکم سلطان سکه
از سوی دادستانی تهران جزئیات اجرای حکم وحید مظلومین ملقب به سلطان سکه و همدستش منتشر شد.
زن نیمه برهنه در یاسوج دستگیر شد
یاسوج- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: غروب سه شنبه یک زن نیمه عریان در بلوار خلیج فارس یاسوج توسط ماموران پلیس و با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شد.
تقاضای تخفیف در حکم محیط‌بان منطقه «نشر»
عسل مخصوص دیابتی‌ها نداریم
رونمایی از شگرد جدید کلاهبرداران در اینترنت
۲ معلم کرمانی بر اثر تصادف جان باختند
آخرین جزییات انهدام باند «شبح طالقان»
تکذیب ممنوعیت ورود گردشگران به جزیره هرمز
استقرار روحانیون در مدارس کشور
آنچه باید درباره پرکاری و کم کاری تیروئید بدانید
اجرای مرحله دوم طرح کاهش از شنبه
تکذیبِ تجاوز در مهدکودکِ ولنجک