سلب عضویت 2 نفر از بازداشتی های شورای استان تهران

14:45 ۱۸۳ روز و ۳ ساعت پیش افکار نیوز 226 0
سلب عضویت 2 نفر از بازداشتی های شورای استان تهران

رئیس شورای استان تهران با اشاره به وضعیت بازداشت ۷ نفر از اعضای این شورا گفت: برای دو نفر از آنها رای سلب عضویت صادر شده که در مرحله تجدید نظر است و ۴ نفر هم تعلیق عضویت شده اند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،الهام فخاری در نشست خبری شورای اسلامیاستان تهران با بیان اینکه ساختار شورای استان دارای ۱۶ جایگاه شورای شهرستان است اظهار کرد: در استان تهراناعضایی از شهرستان ری و شمیراناتهم وجود دارند. این شورا جلسات خود و ارزیابی های لازم را از آبان ماه سال ۹۶ آغاز کرده است.
وی با بیان اینکه در شورای اسلامی استان تهران کارگروه هایی تخصصی تشکیل شده است، افزود: در دوره چهارم این کمیسیون ها تشکیل نشده بود و روند در قالب ستاد اجرایی و اداری پیگیری می شد اما ما چندین کارگروه تخصصی را در نظر گرفته و با توجه به اینکه حداقل هر ۴۵ روز یکبار باید جلساتی در شورای استان تشکیل شود در سال اول هر ۳۰ روز یکبار این جلسات را تشکیل دادیم.
رئیس شورای اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه هم اکنون ۵ کمیسیون در شورا فعالیت می کنند گفت: کمیسیون عمران، حمل و نقلو توسعه روستایی مسائل مربوط به آبیاری کشاورزی، بارندگی و یخ زدگی و هم اینطور ایمنی راه های درون شهری و بین شهرستان های استان را بررسی کرده و درباره طرحهای روستایی پیشنهاداتی داشته است.
به گفته فخاری استان تهران از نظر توسعه ناپایدار دومین استان نابرخوردار در سطح کشور است و اجرای طرح هادی روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.
وی درباره فعالیت سایر کمیسیون ها گفت: همچنین کمیسیون محیط زیست، بحث معادن شهرستان های استان تهران و نقش آن در آلودگی هوارا مورد بررسی قرار داده است و در کمیسون برنامه و بوجه موضوع سرمایه گذاریو توسعه زیر ساخت ها مورد بحث قرار گرفته. این در حالی است که در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی موضوعات مختلفی از جمله وضعیت
آموزش و پرورشدر شهرستان های استان مورد بحث بررسی قرار گرفته و در بحث آسیب های اجتماعیاین بررسی ها ادامه یافته است.
وی با اشاره به فعالیت کمسیون نظارت و حقوقی دامه داد: اعضای شورا پیگیر نحوه اجرای قوانین در شهرستان های استان تهران هستند و بر آن نظارت می کنند.
فخاری به بازیدهای صورت گرفته از ۶ شهرستان استان تهران اشاره و اضافه کرد: در این بازدیدها دسته کم سه مسئله محوری شهرستان ها مورد بحث و بررسی قرار گرفته. این در حالی است که در این بازدید ها از
اعضای شورایاستان و سایر مسئولان از جمله قوه قضیه حضور داشتند و تلاش این است تا از این ظرفیت های مهم با هم افزایی استفاده کنیم.
رئیس شورای اسلامی استان تهران در ادامه با اشاره به ظرفیت آبی سایر شهرستان های تهران تصریح کرد: در جلسات صورت گرفته، مدیران حوزه آب درباره ظرفیت آبی استان تهران و مسائل مروبط به فاضلاب توضیحاتی را ارائه کردند.
فخاری با تاکید بر اینکه مسائل مربوط به حوزه آبی فراتر از آن چیزی است که درموردش اطلاع رسانی می شود گفت: باید مردم را آگاه کنیم تا رفتار مصرفی خود را تغییر دهند. تهران به دلیل فشردگی جمعیت میزان آب مصرفی اش بسیار زیاد است اما ظرفیت آبی محدودی دارد و این خطراتی را برای آبرسانی از استان های همجوار به تهران وجود می آورد.
فخاری با اشاره به راه اندازی سیستم های تصفیه فاضلاب عنوان کرد: این سیستم ها می تواند در بازتولید آب موثر باشد و در واقع از آن می توانیم به عنوان پساب های بهداشتی استفاده کنیم.
او در پاسخ به سوالی مبنی بر تبدیل شدن شهرستان های استان تهران به حیاط خلوتی برای تخلفات توضیح داد: پایتختشدن برای تهران عوارض مثبت و منفی داشته است و البته پیامدهای منفی مردم شهرستان های تهران را اذیت می کند و بیشتر این پیامد ها را مردم دو شهرستان ری و شمیرانات متحمل می شوند.
وی درباره وضعیت پیگیری حریم پایتخت عنوان کرد: حریم پایتخت و استان تهران موضوع مهم و پررنگی است البته این پیگیری ها در دو شهرستان قدس و اسلام شهر حائز اهمیت تر است. در برخی ار شهرستان ها مردم به صورت غیر قانونی سکنی گزیده اند و مسائلی مربوط به داشتن سند مطرح است به همین دلیل وضعیت ثبتی و خدماتی شهرستان قدس را باید پیگیری کرده و برای آن راه حلی در نطر بگیریم.
وی همچنین درباره برخورد بامساله کوه خواری اضافه کرد: این موضوع در شمیران، فیروزکوه و دماونددیده می شود و باید آن را به وسیله نهادهای مردمی متوقف کنیم. در واقع
استفاده از ظرفیتمردمی می تواند برای به سرانجام رساندن این مطالبه موثر باشد.
فخاری درباه آخرین وضعیت بازداشتی های اعضای شورای اسلامی استان تهران گفت: بر اساس آخرین اطلاعات ۷ نفر بازداشت شده اند که در مورد آنها بحث های مالی مطرح است البته هنوز هیچکدام از این بازداشتی ها سلب عضویت نشده اند و برای دو نفر از آنها در هیات حل اختلاف به سلب عضویت رای داده شده اما این رای در مرحله تجدید نظر قرار دارد. ۴نفر هم تعلیق عضویت شده اند و یک نفر با قید وثیقه آزاد است. اگر اتهام های آنها اثبات شود وضیعت عضویت آنها هم مشخص خواهد شد.
وی ادامه داد: در مورد تعدادی از ازآنها مدارک ارائه شده هنگام ثبت نامشان دارای اشکالاتی بوده است که سوال اینجاست چرا به هنگام ثبت نام این اشکالات دیده نشده است و افراد با مدارک غیر واقعی ثبت نام کرده اند.
بخشی از تخلفات هم به دلیل آگاهی کم شوراها به خصوص در روستاها است که به موضوع اجرا و عزل و نصب و انتصابات وارد شده اند که باید برای این دسته از افراد از ابتدا تا پایان دوره کاری کلاس های اموزشی در نظر بگیرند و درنهایت برخی از اتهامات مالی بوده که نسبت به جامعهشورای استان ها ۵ درصد را شامل می شود.
فخاری درباره پایش آسیب های اجتماعی در استان تهران گفت: اعتیادکودکان، کار و طلاقبر اساس سند آمایش سه چالش بزرگ استان تهران هستند.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

روانشناسان شهرداری تهران به مناطق سیل زده اعزام می شوند
تهران-ایرنا-مدیرکل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه مددکاران اجتماعی، روانشناسان، مشاوران و تسهیل گران اجتماعی به مناطق سیل زده جنوب کشور به زودی اعزام می شوند گفت: دوره های آموزشی حمایت های روانی و اجتماعی در بلایا ویژه این افراد آغاز شد.
70درصد مدارس کشور نمازخانه دارند
کرج - ایرنا - مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه ترویج فرهنگ نماز در بین دانش آموزان گفت: اکنون 70 درصد مدارس کشور دارای نمازخانه هستند.
انتقاد از شهرداری تهران بابت تامین مکان نگهداری معتادان
تهران- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: شهرداری موظف بوده است تا بر اساس تفاهمنامه های امضا شده ظرفیت نگهداری 2 هزار معتاد را فراهم سازد که این امر محقق نشده است.
سپاه 77 هزار جهیزیه به نوعروسان محروم کشور اهدا کرد
ایلام - ایرنا - دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه طی 2 سال گذشته 77 هزار سری جهیزیه بین نوعروسان تحت پوشش نهادهای حمایتی توزیع کرده است.
سیل زدگان خوزستان خدمات روان درمانی دریافت می کنند
اهواز- ایرنا- معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: تیم های سامانه حمایت های روانی و اجتماعی هلال احمر موسوم به «سحر» از پنج استان در خوزستان در حال خدمات رسانی به سیل زدگان هستند.
عملیات ایمن سازی دام های مناطق سیل زده خوزستان انجام شد
اهواز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: عملیات ایمن سازی دام های سبک و سنگین در برابر بیماری های شایع در مناطق سیل زده استان با مشارکت تیمهای استان های معین انجام شد.
ارتفاع آب رودخانه نیسان در هویزه سه متر کاهش یافت
اهواز-ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه گفت: ارتفاع آب رودخانه نیسان در شهرستان هویزه تا سه متر کاهش یافته است که با توجه به این میزان کاهش ارتفاع رودخانه خطری این شهرستان را تهدید نمی کند.
پاسخ آموزش و پرورش به درگیری در یک هنرستان پایتخت
تهران-ایرنا- طی روزهای اخیر خبری مبنی بر «کورشدن» دانش آموزی در جریان درگیری بین معلم و او در یک مدرسه پایتخت منتشر شد که مسئولان آموزش و پرورش در پاسخ به پیگیری های ایرنا می گویند این دانش آموز نابینا نشده بلکه چشم وی آسیب دیده است و از نظر پزشکان، بهبود می یابد.
500 چشمه فصلی و دائمی در شهرستان اندیکا پرآب شد
اهواز-ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان اندیکا گفت:بارش های مناسب و پر شدن سفره های زیرزمینی باعث شده بیش از 500دهنه چشمه و رودخانه فصلی در شهرستان اندیکا جان تازه ای بگیرند.
معاون شهردار: ساخت و ساز در حریم تهران 20 درصد کاهش یافت
تهران- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: با حضور گشت های حریم بان و بازدیدهای میدانی از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم تهران، آمار تخلفات طی یک ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال 20 درصد کاهش یافت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
آمریکا ضمن تأکید بر تعهد خود برای استفاده از تمامی امکاناتش به منظور از بین بردن شبکه مالی حزب‌الله، ۱۰ میلیون دلار جایزه برای شناسایی منابع مالی مقاومت لبنان و اطلاعاتی که به دستیابی آمریکا به سه تن از گردانندگان امور مالی آن شود، تعیین کرد.
مشتریان فاقد کد شهاب سریعتر به شعب بانک مراجعه کنند
تهران- ایرنا- حساب بانکی مشتریانی که اطلاعات هویتی آنها ناقص و کد شهاب برای آنها صادر نشده با پایان مهلت تعیین شده توسط بانک مرکزی مسدود و ارایه خدمات برایشان متوقف می شود؛ این دسته از مشتریان برای رفع نواقص هویتی، سریعتر به به شعب بانک محل افتتاح حساب مراجه کنند.
ایران: آقای قالیباف! کلی گویی بس است
اقدام امریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی بهانه جدیدی به دست مخالفان تصویب لوایح مرتبط با اف‌ای‌تی‌اف داده است.
انتصاب جدید در ستاد مبارزه با مواد مخدر
ساخت خانه در حریم رودخانه- عکس
طرح انتظامی ترافیکی نمایشگاه کتاب شروع شد
بیشترین احتمال سقوط سنگ در جاده چالوس کدام نقطه است؟
واکنش اعطا به خبر مخالفت علی نصیریان با نامگذاری خیابانی در تهران
دلایل عجیبی که خواب‌تان را مختل می‌کنند
فردا؛ برگزاری گردهمایی مدیران نمایندگی ستاد‌های دیه
آخرین جزئیات از صدور حکم حسین هدایتی
پیش‌بینی‌تداوم بارش‌ها تا اواخر پاییز
آخرین جزئیات از احکام مفاسد اقتصادی-حکم برادر رئیس جمهور بزودی صادر می‌شود