بزرگان پرسپولیس از اهمیت دیدار برابر السد می‌گویند

14:01 ۱۸۳ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 161 0
بزرگان پرسپولیس از اهمیت دیدار برابر السد می‌گویند

تهران - ایرنا - تیم فوتبال پرسپولیس فردا (سه شنبه) بازی سرنوشت سازی مقابل السد پیش رو دارد، مسابقه ای که می تواند سرخپوشان پایتخت را به فینال معتبرترین و مهمترین تورنمنت باشگاهی قاره آسیا برساند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، اگرچه پرسپولیس در قطر و در بازی رفت مرحله نیمه نهایی مقابل السد دست به شاهکار بزرگی زد و به برتری یک بر صفر رسید تا در یک قدمی فینال قرار بگیرد اما فردا کار سختی پیش رو دارد و نباید از السد زخم خورده غافل شود.
نماینده ایران نباید با این پیروزی همه چیز را تمام شده بداند؛ السد تیم خوبی است که از بازیکنان مطرح دنیا بهره می برد و این توانایی در این تیم وجود دارد که هر لحظه جریان بازی را به سود خود عوض کند.
شاگردان برانکو می بایست به این نکته نیز توجه داشته باشند که همین تیم السد در مرحله قبلی این رقابتها موفق شد استقلال، دیگر نماینده ایران را در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از 80 هزار نفر با نتیجه، 3-1 شکست دهد.
به مناسبت برگزاری بازی برگشت میان این دو تیم، خبرنگار ایرنا گفت وگویی را با چند از پیشکسوتان و بزرگان پرسپولیس از جمله «محمود خوردبین»، «مجتبی محرمی»، «سعید نعیم آبادی»، «اسماعیل هلالی» ،«وحید قلیچ»، «جواد منافی» انجام داده است تا نظرات آنها را درباره مهم ترین بازی سال های اخیر پرسپولیس جویا شود.

*محرمی: برانکو کارش را بلد است
مجتبی محرمی ستاره سال های دور پرسپولیس با اشاره به این که قرمز پوشان تهرانی شانس زیادی برای رفتن به فینال لیگ قهرمانان آسیا دارند گفت: نتیجه بازی رفت باعث شده است تا بازیکنان پرسپولیس به لحاظ روحی و روانی شرایط بسیار خوبی داشته و نسبت به السد قطر شانس بیشتری برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا داشته باشند.
او افزود: البته نباید پرسپولیسی ها مغرورانه پا به زمین مسابقه بگذارند چرا که هر تیمی از قبل تصور کند به پیروزی می رسد در پایان دچار افسوس خواهد شد.
محرمی در پایان گفت: برانکو مربی بزرگ و با دانشی است و به خوبی می داند تیمش را برابر السد قطر چگونه آرایش دهد و بازیکنان را با چه تاکتیکی به زمین بفرستد.

*نعیم آبادی: پرسپولیس نباید مغرور شود
سعید نعیم آبادی در خصوص بازی پرسپولیس و السد قطر گفت: بازی سختی است، السد تیم بزرگی است و از بازیکنان مطرح و صاحب نامی در ترکیب خود بهره می برد که می توانند در یک لحظه نتیجه بازی را عوض کنند.
او ادامه داد: اگر پرسپولیسی ها بخواهند در باد پیروزی یک بر صفر در دوحه بخوابند اشتباه بزرگی مرتکب خواهند شد که می تواند برای آنان گران تمام شود.
پیشکسوت پرسپولیس تاکید کرد: بهترین دفاع حمله است و پرسپولیس تحت هیچ شرایطی نباید به بازی دفاعی روی بیاورد، در ورزشگاه آزادی و با حمایت تماشاگران فهیم پرسپولیس شاگردان برانکو باید بازی هجومی را در دستور کار قرار دهند.
نعیم آبادی در پایان اظهار داشت: برگ برنده پرسپولیس یار دوازدهم این تیم یعنی هواداران هستند که همیشه و در روزهای سخت پشتیبان تیم محبوبشان بوده اند و فردا سه شنبه ورزشگاه آزادی را به رنگ قرمز در می آورند.

*خوردبین: پرسپولیس را در فینال آسیا می‌بینم
محمود خوردبین سرپرست سابق باشگاه پرسپولیس البته با امیدواری زیادی از رفتن این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا سخن به میان می آورد.
او گفت: همانطور که در بازی رفت موفقیت پرسپولیس را پیش بینی کرده بودم، شک ندارم در بازی برگشت نیز تیم برتر میدان خواهد بود.
پیشکسوت پرسپولیس افزود: به نظر من شاگردان برانکو باید با همان تاکتیک و تدابیر بازی رفت پا به زمین مسابقه بگذارند و به موقع دفاع و به موقع حمله کنند.
خوردبین در پایان یادآور شد: اگر پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد شانس بیشتری برای قهرمانی در این جام بزرگ خواهد داشت.

*هلالی: پرسپولیس مثل تیم ملی به دنبال دفاع مطلق نیست
اسماعیل هلالی در خصوص بازی برگشت پرسپولیس و السد قطر گفت: پرسپولیس برانکو نشان داده است هیچ وقت دنبال دفاع مطلق نیست و به طور حتم در بازی برگشت برابر السد نیز این کار را انجام نمی دهد.
او افزود: پرسپولیس مدرن فوتبال بازی می کند و مثل تیم ملی فشرده و در محوطه 18 قدم خود خود فقط دفاع نمی کند. برانکو برای تمامی نقاط زمین و تک تک بازیکنان برنامه ویژه دارد.
هلالی در پایان گفت: حتم دارم پرسپولیس می تواند یک روز خاطره انگیز را برای فوتبال ایران رقم بزند و فینالست لیگ قهرمانان آسیا شود.

*قلیچ: السد در جهنم آزادی شانسی ندارد
«وحید قلیچ» سنگربان سال های دور پرسپولیس با اشاره به این نکته که پرسپولیس توانایی شکست دادن السد در ورزشگاه آزادی را دارد، یادآور شد: پرسپولیس تیمی شایسته و پر قدرت است که می تواند پیروزی دور رفت را این بار در تهران تکرار کند.
او افزود: تیم برانکو با شایستگی به این مرحله رسیده است، تیمی که از نقل و انتقالات محروم بود و نتوانست بازیکنی جذب کند اما با غیرت و همت کادر فنی و بازیکنان تا این جای کار بالا آمده است.
«قلیچ» تصریح کرد: السد تیم بسیار خوبی است اما بازی در جهنم ورزشگاه آزادی برای هر تیمی دشوار است و بعید می دانم پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا نرسد.

*منافی: پرسپولیس در آزادی نباید گل بخورد
جواد منافی بازیکن اوایل دهه 70 پرسپولیس نیز در خصوص این بازی گفت: پرسپولیس از نبود بازیکن رنج می برد و این موضوع کار را برای رویارویی با حریفان سخت می کند.
او افزود: فوتبال حرفه ای است و نباید اینگونه تصور شود که چون بازی رفت را با پیروزی پشت سر گذاشتیم به فینال صعود کرده ایم. ما یک تجربه تلخ در آسیا داریم. چند سال پش در جام باشگاه های آسیا با نیسان ژاپن در توکیو یک بر یک مساوی کردیم و در ورزشگاه آزادی می توانستیم با تساوی قهرمان شویم اما متاسفانه یک بر صفر شکست خوردیم و جام را از دست دادیم.
منافی تاکید کرد: پرسپولیس باید با یک بازی حساب شده و با برنامه بازی کند، رقیب سرسخت و کاملا حرفه ای به نام السد روبروی پرسپولیس قرار دارد که از بازیکنان توانمندی بهره می برد.
پیشکسوت پرسپولیس در پایان اظهار داشت: این تیم نباید ابتدا گلی دریافت کند و برانکو می تواند با تدابیر فنی اش به طلسم ناکامی تیم های ایرانی در قاره آسیا پایان دهد و برای ایران افتخار آفرینی کند.
ورزشی م.ت**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

درآمدهای ارزی غیر نفتی اولویت آزمایشگاههای راهبردی است
مشهد- ایرنا- مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توجه بیشتر به ظرفیتهای داخلی و کشف راههای کسب درآمدهای غیرنفتی باعث پیشرفت کشور خواهد شد،گفت که ارتقا تعاملات بین المللی این آزمایشگاهها با هدف افزایش درآمدهای ارزی اولویت دارد.
برف برخی مناطق شمال استان سمنان را سفیدپوش کرد
سمنان- ایرنا- بارش برف در سی و چهارمین روز از سال 98 و در سومین روز اردیبهشت ماه برخی مناطق شمال و شمال شرقی استان سمنان را سفیدپوش کرد.
معاون وزیر کشور: مشارکت و رقابت مهمترین ارکان انتخابات است
زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی وزیر کشور گفت: مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت چهار رکن و پایه مهم در انتخابات جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.
چهره اثرتاریخی بندمیزان در شوشتر نمایان شد
اهواز - ایرنا - اثر تاریخی بندمیزان یکی از آثار ثبت جهانی شوشتر که با افزایش دبی سد گتوند تا مرز یک هزار و700متر مکعب در ثانیه، به طور کامل زیر آب رفته بود با کاهش دبی خروجی آب سد، چهره آن بار دیگر نمایان شد.
دانشگاه خلیج فارس با اتریشی ها تفاهمنامه همکاری امضا کرد
بوشهر-ایرنا- دانشگاه خلیج فارس در راستای توسعه روابط و همکاری های بین الملل خود روز سه شنبه در آیینی با دانشگاه فنی TU Wien اتریش تفاهمنامه همکاری امضا کرد.
اسکان دائم با لوازم، نیاز فوری سیلزدگان- پیمان پاکزاد*
پلدختر- ایرنا- سیل برای مردم و مسئولان آزمون بزرگی بود که تمام اقشار جامعه و نهادهای دولتی و غیردولتی را منسجم و متحد کرد، به طوری که سیل دیگری بنام کمک های مردمی راهی مناطق سیل زده کشور شد اما اکنون نیاز اصلی سیلزدگان تغییر کرده و آنها به جنس دیگری از کمک ها نیاز مبرم دارند.
نقش برجسته ادارات کل اقتصاد و دارایی استانها در رونق تولید
ارومیه - ایرنا - سال 1398 در حالی از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان «رونق تولید» مزین شد که نوسان نرخ ارز طی سال گذشته نه تنها قدرت خرید مصرف‌کنندگان را کاهش داد بلکه با افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تولید، مشکلاتی را نیز برای تولیدکنندگان ایجاد کرد.
گلستان در پرداخت خسارت از دیگر استان های سیل زده عقب تر است
گرگان - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت که پرداخت خسارت سیل در این استان به دلیل تاخیر در ارزیابی و کارشناسی از دیگر استان های سیل زده عقب تر است.
دانلود فیلم لس آنجلس تهران با کیفیت FULL HD در حلال دانلود
نسخه کامل فیلم سینمایی لس آنجلس تهران به کارگردانی تینا پاکروان امروز سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه توسط شرکت هنراول و در سایت دانلود قانونی حلال دانلود منتشر شد.
معرفی فرصت‌های شغلی ایرانسل
دومین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران جابکس ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از ۲ تا ۵ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود و ایرانسل در غرفه اختصاصی خود در سالن ۳۸A فرصت‌های شغلی خود را به متقاضیان ارائه می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.
بهمن کشاورز درگذشت
تهران - ایرنا - بهمن کشاورز وکیل دادگستری و حقوقدان برجسته کشور صبح امروز(سه شنبه) در 75 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهراد تهران در گذشت.
جنبش کتاب‌بازها علیه رکود
شمارگان کتاب‌ها متاسفانه به 200 یا 300 نسخه رسیده است. البته بماند که برخی ناشران ممکن است حتی یک نسخه کتاب منتشر کنند، اما در بهترین حالت شمارگان کتاب‌ها از 500 نسخه بالاتر نخواهد رفت.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
آمریکا ضمن تأکید بر تعهد خود برای استفاده از تمامی امکاناتش به منظور از بین بردن شبکه مالی حزب‌الله، ۱۰ میلیون دلار جایزه برای شناسایی منابع مالی مقاومت لبنان و اطلاعاتی که به دستیابی آمریکا به سه تن از گردانندگان امور مالی آن شود، تعیین کرد.
شاهین بوشهر پس از 10 سال دوباره لیگ برتری شد
گل گهر و شاهین شهرداری بوشهر به لیگ برتر صعود کردند
ترکیب ذوب آهن مقابل الوصل اعلام شد
تغییر موضع به سبک تارتار
تساوی اف.سی سیدنی در حضور قوچان نژاد
محصص: موفقیت تیم امید دور از دسترس نیست
پیشکسوت پرسپولیس: بازیکنان آدم آهنی نیستند
«دی بروین» شهرآورد منچستر را از دست داد
هیروشیما ژاپن در آستانه صعود قرار گرفت
«انصاری فرد» رئیس سازمان لیگ فوتسال شد