130هزار نفر ساعت مهارت آموزی در خمین ارایه شد

14:03 ۱۸۳ روز پیش ایرنا 183 0
130هزار نفر ساعت مهارت آموزی در خمین ارایه شد

خمین - ایرنا - سرپرست مرکز فنی و حرفه ای خمین گفت: 130 هزار و 730 نفر ساعت آموزش های مهارتی نیمه نخست امسال در این شهرستان ارایه شد.

ایرنا

«مجید نصیری» روز دوشنبه در نخستین نشست شورای مهارت، افزود: 311 نفر در بخش ثابت با 48 هزار و 966 نفر ساعت، 86 نفر در روستا با 11 هزار و 697 نفر ساعت، 100 نفر در بخش زندان با هفت هزار و 491 نفر ساعت، 80 نفر در صنایع و اصناف با یکهزار و 481 نفر ساعت از آموزش های مهارتی بهره مند شدند.
وی بیان کرد: 52 نفر در بخش پادگان با چهار هزار و 379 نفر ساعت، 41 نفر در بخش جوار دانشگاه با چهار هزار و 660 نفر ساعت و 6 نفر در بخش کارآموزی در محیط واقعی با یکهزار و 497 نفرساعت نیز امسال زیر پوشش مهارت آموزی قرار گرفتند.
وی اظهار داشت: 6 کارگاه آموزشی فنی و حرفه ای در 30 رشته، در حوزه برق صنعتی، اتو مکانیک، تراشکاری جوشکاری، عمران و معماری و 20 آموزشگاه آزاد در خمین فعال است.
سرپرست مرکز فنی حرفه ای خمین بیان کرد: مهمترین مشکل این شهرستان بیکاری است که علت اصلی این مشکل نداشتن مهارت است.
نصیری بیان کرد: تناسب نداشتن آموزش‌ها با نیاز بازار کار یکی از علت های بیکاری است و برای حل این معضل تلاش شده که دوره های استاندارد و مهارت آموزی هدفمند ارایه شود.
وی ادامه داد: آموزش های مهارتی در خمین تاکنون عرضه محور بود و بر اساس نیاز بازار مهارت آموزی نمی شد و رویکرد جدید در این بخش تقاضا محور شده است.
سرپرست مرکز فنی حرفه ای خمین بیان کرد: استان مرکزی در شورای مهارت و اجرای برنامه ششم توسعه و تحقق شعار هر ایرانی یک مهارت به عنوان نمونه انتخاب شده است.
نصیری ادامه داد: شورای مهارت با هدف ترسیم خطوط کلی آموزشی و دور نمای سند آموزش مهارت، افزایش توان علمی و مهارتی و بهبود کمی و کیفی خدمات آموزشی با ایجاد رقابت سالم، ایجاد ارتباط و هماهنگی بین دستگاهای مرتبط با آموزش و اشتغال، گسترش مهارت حرفه ای مبتنی بر انجام کار در محیط واقعی با تامین فضای آموزشی استاد شاگردی و برنامه ریزی برای افزایش مهارت نیروی انسانی شاغل و فعال تشکیل شده است.
نصیری بیان کرد: شورای مهارت در شهرستان ها در راستای جمع بندی نیازهای آموزشی بخش های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ، برنامه ریزی آموزش های مورد نیاز بر اساس ماده 17 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده 61 و پرداخت هزینه برای اجرا توسط فنی و حرفه ای و ایجاد تسهیلات لازم برای مربیان مهارتی فعال شده است.
رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی خمین نیز در این نشست گفت: مهارت آموزی راهبرد موثر در ایجاد اشتغال در خمین است و مهارت هایی که در این شهرستان ارایه می شود باید متناسب با اقلیم منطقه و نیاز صنعت و بازار کسب و کار باشد.
«محمدرضا مختاری» ادامه داد: با توجه به خشکسالی های اخیر مهارت آموزی در کشت محصولات کم آب بر نظیر زعفران و گل محمدی باید جایگزین محصولات پر مصرف آب نظیر لوبیا شود.
وی با اشاره به اهمیت نظام آموزش به روش استاد شاگردی گفت: یکی از نکات مثبت این طرح استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های بخش خصوصی برای مهارت آموزی است.
مختاری افزود: شیوه آموزشی استاد شاگردی مبتنی بر نیاز بازار کار است زیرا این آموزش ها در محیط کار ارائه می شود بنابراین بخشی از نیازهای شهرستان را پوشش می دهد.
دستگا ههای عضو شورای مهارت مکلف شدند که فهرست نیاز های مهارتی را تهیه و ظرف 2 هفته به دبیرخانه شورای مهارت و فرمانداری ارسال کنند.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای 105 هزار نفر جمعیت و دارای بالاترین نرخ بیکاری در استان است.
7277/6013/


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

برند چه کمکی به کسب‌وکارها می‌کند؟
احتمالاً به عنوان کسی که دستی بر آتش کسب‌وکار دارد، اطلاعات زیادی در رابطه با کسب‌وکار خود و حوزه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید دارید، اما هیچ بعید نیست که نتوانید تعریف دقیقی از برند و «برندینگ» ارائه بدهید.
یک روز خاطره‌انگیز دو نفره چند؟
ارزان‌ترین و گران‌ترین تفریح برای یک زوج در تهران چقدر آب می‌خورد؟
ما همه «نفر دوم» هستیم!
«بدبختانه انگار ما مشروعیت لازم برای انجام هر خطایی را از خطاکار قبلی می‌گیریم؛ یک وضع اسفبار که وقتی رواج می‌یابد، دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.»
استکبار جهانی نقاط قدرت جمهوری اسلامی را هدف گرفته است
قزوین – ایرنا – معاون وزیر و رییس سازمان اطلاعات خارجی و نهضت های وزارت اطلاعات گفت: استکبار جهانی برای عملیاتی کردن نقشه های براندازانه خود نقاط قدرت جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است و باید با هوشیاری برای مقابله با آن اقدام کرد.
دستگاه های اجرایی در بی مهری به هورالعظیم مقصر هستند
کرج - ایرنا - عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور با بیان اینکه بخشی از گرد وخاک استان خوزستان و پدیده ریزگردها در جنوب ایران مربوط به خشک شدن تالاب هورالعظیم در سال های گذشته است، گفت: دستگاه های اجرایی این استان در بی می مهری به این تالاب مقصر هستند.
سرمایه صندوق حمایت از بخش کشاورزی 1600 میلیارد تومان است
بیرجند - ایرنا - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت: اکنون 130 صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با یکهزار و 600 میلیارد تومان سرمایه در کشور فعال است.
سرانه فضای ورزشی استان قم بسیار ناچیز است
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: ایجاد امکانات ورزشی برای جوانان، یکی از دغدغه‌های مهم است و متأسفانه سرانه فضای ورزشی قم برای هر نفر، ۲۴ صدم مترمربع و بسیار ناچیز است.
رییس ستاد اقامه نماز : مبلغان با مطالعه به منبر بروند
همدان - ایرنا - رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت: مبلغان فرهنگی در ماه مبارک مبارک رمضان با مطالعه و متناسب با علم مخاطبان به منبر بروند.
تمرین شاداب وزنه برداران در نینگو+ عکس- ایرانی‌ها مورد توجه کشورهای دیگر
وزنه برداران ایران یک جلسه تمرینی دیگر را در چین پشت سر گذاشتند.
سارقان میلیاردی طلا و جواهر در سمنان دستگیر شدند
سمنان-ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: اعضای باند سرقت های طلا و جواهر به ارزش 23 میلیارد ریال در شهرستان سمنان دستگیر شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
آمریکا ضمن تأکید بر تعهد خود برای استفاده از تمامی امکاناتش به منظور از بین بردن شبکه مالی حزب‌الله، ۱۰ میلیون دلار جایزه برای شناسایی منابع مالی مقاومت لبنان و اطلاعاتی که به دستیابی آمریکا به سه تن از گردانندگان امور مالی آن شود، تعیین کرد.
ایران: آقای قالیباف! کلی گویی بس است
اقدام امریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی بهانه جدیدی به دست مخالفان تصویب لوایح مرتبط با اف‌ای‌تی‌اف داده است.
«هوای پاک» دیگر آرزو نیست
یادمان نرفته که سال‌ها نوشتیم تهران «هوا» ندارد و باور کردیم که داستان دنباله‌دار تشدید آلودگی هوا در روزهای سرد پایانی ندارد. باور کردیم که داستان آلودگی هوا تنها زمانی مسئولان امر را به تکاپو می اندازد که شاخص‌های آلودگی هوا بالارود و آن‌ها در جلسات متعدد خود که دست آخر به تعطیلی مدارس و اجرای طرح‌های ضربتی می انجامید، یادشان بیاید که دچار آلودگی هوا هستیم اما با پایین رفتن شاخص‌ها باز موضوع را از یاد ببرند و تا سال بعد هم خدا بزرگ است!
پیشرفت فیزیکی ۷۸ درصدی محور بجنورد به جنگل گلستان بعد از گذشت ۹ سال
بخش تعاون از بازرسی دوباره سازمان تامین اجتماعی معاف می شود
عزم جدی مسوولان برای رفع مشکل کارخانه کاشی و سرامیک ابرکوه
4 هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد زنجان ایجاد می شود
11 هزار نفر در ایلام گواهینامه مهارت کسب کردند
بازنشستگی 2035 کارگر مشاغل سخت لرستان تایید شد
عجیب‌ترین ایده‌های موفق کاریابی دنیا
کارشکنی علیه هواپیماهای ایرانی؛ از اروپا تا خلیج فارس
اعمال افزایش حقوق مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی از اردیبهشت-واریز معوقات ظرف ماه‌های آتی
چه کسانی بیشترین حقوق را می‌گیرند؟