بدهی های بانکی فعالان اقتصادی تهاتر می شود

14:09 ۸۶ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 85 0
بدهی های بانکی فعالان اقتصادی تهاتر می شود

یاسوج- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج گفت: براساس قانون بودجه 1397 بدهی های بانکی فعالان اقتصادی و پیمانکاران می تواند با مطالبات آنان از دولت بصورت تهاتری تسویه شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا جبار کیانی پور روز دوشنبه در نشست کاری با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیران عامل بانک های استان اظهار داشت: بند 'و' تبصره 5 قانون بودجه 97 فقط مختص پیمان کاران نیست بلکه تهاتر به کلیه فعالان اقتصادی که از دولت مطالبه دارند و بانک هایی که به بانک مرکزی بدهی دارند مربوط می شود.
وی عنوان کرد: در پایان سال گذشته تشکیل نهضت تهاتر بدهی های دولت و بخش خصوصی در حوزه مالیاتی 140 میلیارد ریال تهاتر در استان انجام شد.
وی بیان کرد : در راستای قانون حمایت از تولید ملی و ارتقای آن موادی به بودجه سال 1397 اضافه شده که به بخش خصوصی کمک کرده است.
کیانی پور ضمن تشکر از مدیران بانک های استان در راستای شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که همکاری بسیار خوبی با بخش خصوصی داشته اند اضافه کرد: این کمک در رابطه با بدهی های بخش خصوصی و همچنین مطالباتش نسبت به دولت است.
وی عنوان کرد: این میزان تهاتر مالیاتی هم به بخش خصوصی کمک کرد که بدهی هایش را به سازمان امور مالیاتی بپردازد و هم اداره امور مالیاتی به مطالبات خود برسد.
کیانی پور تصریح کرد: سال جاری علاوه بر تهاتر مالیاتی تهاتر بدهی های بانکی افزوده شده که سهم بخش خصوصی 500 هزار میلیارد ریال است.
وی گفت: حداقل تهاتر بدهی ها برای اشخاص حقیقی، حقوقی خصوصی و تعاونی 5000 هزار میلیارد ریال است که اگر این مبالغ جذب نشود توسط شرکت های خصولتی جذب خواهد شد که خسران زیادی هم به بخش خصوصی و هم استان ها وارد خواهد کرد.
کیانی پور افزود: اگر بتوان 1000 میلیارد ریال از این منابع را جذب کرد همین میزان به بودجه عمرانی استان اضافه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تهاتر بدهی ها عقب است اظهار داشت: خراسان رضوی 2000 هزار میلیارد ریال تهاتر بدهی ها را انجام داده است.
کیانی پور بیان کرد: تنها مجموعه ای که از وجوه اداره شده ، کمک های ستاد تسهیل و کارگروه اشتغال استفاده نکرده حوزه صنعت احداث است.
کیانی ضمن اشاره به تشکیل کمیسیون خدمات فنی مهندسی در اتاق بازرگانی عنوان کرد: 60 درصد بحث شورای گفت و گو خدمات فنی مهندسی است و با وجود بهترین تیم اجرایی در استان و تعامل با مجموعه دولت می توان به اهداف تهاتری دست پیدا کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز گفت: در قانون بودجه سال 1397 ظرفیت خوبی برای تهاتر بدهی های بخش خصوصی تعریف شده و آیین نامه اجرایی آن از طرف دولت به بانک مرکزی و بانک های عامل و وزارت اقتصاد و دارایی هر استان ابلاغ شده است.
عزیز فیلی اظهار داشت: 23 بانک و موسسه برای این آیین نامه معرفی شده و اگر بانک یا موسسه ای خارج از این فهرست باشد تهاتر قابل انجام نیست.
وی افزود: فهرست معرفی شده شامل بانک ملی ایران، سپه، کشاورزی، مسکن، صنعت و معدن، توسعه تعاون، توسعه صادرات، تجارت، رفاه کارگران، صادرات، ملت، دی، قوامین ، اقتصاد نوین، آینده، انصار، گردشگری، پارسیان، سرمایه، پاسارگاد، سامان، کارآفرین و موسسه اعتباری ملت است.
فیلی بیان کرد: صاحبان حساب ها و دستگاه های اجرایی با این بانک ها و موسسه ها مکاتبه کنند و پیمان کاران را معرفی کنند.
وی عنوان کرد: میزان بدهی ها به تفکیک سال و اینکه این بدهی مربوط به چه چیزی بوده باید به دستگاه اجرایی مربوطه اعلام شود.

خادمی عضو انجمن پیمانکاران استان گفت: بالاترین میزان ارزش افزوده ، مالیات و جذب نیرو را پیمان کاران دارند اما در هیچ جایی از آنها حمایت نمی شود.
وی اضافه کرد سال گذشته 110 میلیارد تهاتر کرده اما برای دیدن یک مدیر باید ساعت ها پشت در بماند.
مدیر عامل بانک تجارت استان نیز گفت: سیستم بانکی استان چه دولتی و چه خصوصی در زمینه تهاتر بدهی ها با پیمان کاران مشکلی ندارد.
محسن ده محسنی با اشاره به اینکه تنها یار پیمان کاران باید سیستم بانکی باشد اظهار داشت: بر اساس بخش نامه خزانه نوع دوم این تهاتر بدون دخالت سلیقه شخصی و هیچ محدودیتی از سوی بانک ها انجام خواهد شد.
وی افزود: بخشودگی جرایم طی دستورالعمل اجرایی ابلاغی در سطح استان تصویب شده است و برای هر بانکی دولت یک سهمیه مشخص تخصیص داده است.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان نیز گفت: بخش نامه تهاتر شامل سه قسمت مالیاتی، بانکی و تامین اجتماعی است و زیرساخت های آن فراهم شده است.
غضنفر آرام افزود: کهگیلویه و بویراحمد سال گذشته در بحث مالیاتی جز 10 استان برتر کشور بوده است.
وی اظهار داشت: بانک ها در زمینه مالیاتی همکاری خوبی داشته و در تهاتر بدهی ها نیز همکاری خواهند کرد.
6110


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سونوگرافی آنومالی چیست؟
سه تا سه ماهه در دوران بارداری وجود دارد و هر سه ماهه در دوران زایمان اهمیت دارد. ضروری است که اسکن های مختلف و بررسی های بهداشتی در طی 9 ماهه انجام شود تا اطمینان حاصل شود که رشد کودک طبیعی در مسیر است. تست آنومالی یا اسکن در سه ماهه دوم بارداری به طور عمده برای پیگیری پیشرفت رشد جنین انجام می شود.
رژیم کتوژنیک یا مدیترانه‌ای؟ کدامیک برایتان مناسب‌تر است؟
اگر شما هم مانند میلیون‌ها نفر دیگری که به دنبال شیوه‌ی جدیدی از تغذیه هستند سعی دارید رژیم غذایی مناسبی برای خودتان پیدا کنید، شاید رژیم کتوژنیک که این روز‌ها شهرت زیادی پیدا کرده توجه شما را به خود جلب کرده باشد
شیره خرما؛ جایگزین طبیعی عسل و میان وعده دانش آموزان
شیره خرما یکی از آن جایگزین‌های سالم و طبیعی عسل و قند است که علاوه بر داشتن قند دارای خواص مفید خرما نیز هست. در جنوب ایران یکی از خوراکی‌های سنتی و اصیل ارده شیره است که در واقع تلفیقی از شیره خرما و ارده کنجد است.
مرغ چوبی؛ غذای هیجان انگیز مخصوص بچه‌ها
سینه مرغ از غذا‌های مقوی و خوشمزه است که به انواع مختلف پخته می‌شود. این مدل مرغ چوبی برای تشویق بچه‌ها به غذا خوردن مناسب است. مرغ‌ها را به شکل بستنی چوبی تهیه کنید و بچه‌ها را سورپرایز کنید.
مادران شلخته در مقابل مادران مرتب هالیوودی
تصور اکثر مردم از خانه ستاره های مشهور جهان، قصری بزرگ و لوکس است اما آنچه ما از بیرون می بینیم، با آنچه درون خانه آنهاست، زمین تا آسمان فرق دارد. برخی از ستاره ها هستند که با وجود خدمتکارهای تمام وقت، باز هم خانه ای شلوغ و بهم ریخته دارند، در حالی که برخی دیگر حتی با وجود فرزندان و مشغله های زیاد، همیشه خانه شان تمییز مرتب است.
قادرخان افغانستانی، چطور ستاره بالیوود شد؟
کودکی قادرخان با فقر و تنگدستی گره خورد. او تحصیل و آموزش را راه بیرون رفتن از شرایط سخت زندگی انتخاب کرد و چند دهه بعد کمدین مشهور سینمای هند شد. این هنرپیشه مسلمان هند که فیلمنامه‌نویسی را نیز در کارنامه خود داشت، شب ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ پس از بیماری طولانی مدتی در ۸۱ سالگی در بیمارستانی در کانادا از دنیا رفت.
گفتگو با آیدین آغداشلو درباره نسبت هنر و اجتماع
هنر در دوران‌های مختلف کارکرد‌های اجتماعی گوناگونی داشته است. آنچه امروز از «کارکرد اجتماعی هنر» مراد می‌شود، قدر مسلم محصول دگردیسی این مفهوم در طول سده‌ها و حتی دهه‌های پشت سر است.
جنایت والدینی که کودکان خود را سوژه اینستاگرام می‌کنند
مساله‌ای که این روز‌ها در کشور ما کم نیست و متاسفانه در اینستاگرام بار‌ها شاهد این اتفاق بوده و هستیم، مساله‌ی انتشار عکس‌های کودکان با آرایش‌های غلیظ است که نقض حقوق کودک به شمار می‌رود و می‌تواند جرم هم تلقی شود.
مردانی که می‌خواهند ازدواج دوم داشته باشند، بخوانند!
تعدد زوجات ریشه تاریخی بسیار قدیمی دارد و از زمان‌های گذشته وجود داشته است و این تفکر که اسلام مبتکر تعدد زوجات بوده نادرست است و تعدد زوجات قبل از اسلام هم در میان بسیاری از ملل شایع بوده است.
کاربرد‌های غیر خوراکی شکر؛ دشمن کرم و نگهدارِ پنیر
جالب‌است بدانید که برخلاف تصور ‏خیلی‌ها شکر علاوه بر مصرف در انواع غذا و نوشیدنی‌ها کاربرد‌های دیگری نیز در سلامت، شست‌وشو، ‏باغبانی، زیبایی و... دارد. ‏

پر بازدید ترین اخبار امروز

دفاع تراکتوری‌ها از خرج‌های میلیاردی زنوزی
رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی با بیان این موضوع که باشگاه تبریزی دولتی نیست از خرج‌هایی که طی این مدت انجام شده دفاع کرد.
عربستان - قطر؛ بازی سیاسی در ابوظبی
چهاردهمین روز از مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا امشب با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد.
کاملا سفید، کاملا زمستان؛ برف در ۲۹ استان
سازمان هواشناسی کشور برای امروز در ۲۹ استان کشورمان بارش "برف و باران" پیش‌بینی کرد.
برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد
عضو شورای شهر تهران گفت: برگزاری نمایشگاه در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد و وضعیت ترافیک را تشدید می‌کند.
راز نگاه مرموز «مونالیزا» فاش شد
بسیاری معتقدند چشم‌های نقاشی «‌مونالیزا» اثر «لئوناردو داوینچی»‌ هنگامی که در سراسر اتاق حرکت می‌کنند آنها را دنبال می‌کند. این پدیده با نام «‌اثر مونالیزا» شناخته شده است اما تحقیقات جدید چنین ادعایی را رد می‌کند.
450 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کرمان پرداخت شد
سالانه 44 میلیارد دلار کلاه برداری آنلاین اتفاق می افتد
25هزار میلیارد ریال اعتبار برای فقر زدایی در هرمزگان نیاز است
تکمیل جاده ارکان بجنورد حدود 100 میلیارد ریال نیاز دارد
تلاش بانک های فسا برای دادن تسهیلات قابل توجه نیست
معاملات الگوریتمی جلوی رفتارهای هیجانی در بورس را می گیرد
رییس کل بیمه مرکزی: شرکت های ارزیابی خسارت بین المللی تاسیس شود
ایجاد شرکت ملی اتکایی به نفع صنعت بیمه است
همتی: تامین نیاز ارزی کشور باید روان تر شود
29 هنرمند کامیارانی تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کردند