شکست انتخاباتی صهیونیست ها در جولان اشغالی سوریه

11:34 ۲۶ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 61 0
شکست انتخاباتی صهیونیست ها در جولان اشغالی سوریه

دمشق- ایرنا- رژیم صهیونیستی شهروندان جولان اشغالی سوریه را مجبور به شرکت در انتخابات سیاسی شوراهای محلی کرده بود که با مقاومت مردم این مناطق مواجه شد و بار دیگر این رژیم در این کمپین انتخاباتی شکست خورده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، آرییه ادرعی وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی سال گذشته اعلام کرده بود که در راستای طرح‌های این رژیم برای تحمیل هویت صهیونیستی به ساکنان جولان اشغالی سوریه، انتخابات محلی در این مناطق برگزار می کند.
این رژیم به دنبال تحمیل هویت صهیونیستی به ساکنان بلندی های اشغالی جولان در تدارک برگزاری انتخابات محلی بود که با واکنش شدید شهروندان سوری این مناطق اشغالی مواجه شد.
اسرائیل غاصب برای اجبار کردن شهروندان جولان اشغالی سوریه در چند روز گذشته برگ های انتخاباتی را چاپ و برنامه ریزی برای انتخابات محلی در مهر ماه امسال کرده بود که این بار نیز همانند توطئه های دیگر این رژیم با مقاومت مردم و پایداری آنان شکست دیگری را تجربه کرد.
36 سال پیش در سال 1982 نیز ساکنان جولان اشغالی سوریه با برگزاری تحصن کارت های شناسایی صادر شده توسط اسرائیل را به آتش کشیدند و شیمون پرز نخست وزیر وقت این رژیم را از جولان اخراج کردند.
با وجود اشغال سرزمین جولان سوریه توسط صهیونیست ها اما مردم مقاوم این مناطق اشغالی، هنوز پایبند به دولت مرکزی سوریه هستند.
ساکنان منطقه جولان اشغالی سه روز قبل نیز مانند دیگر خواسته های به حق خود در اعتراض به انتخابات به اصطلاح فرمایشی شوراهای محلی، دست به تحصن زدند و اعلام کردند که سیاست های یهودی‌سازی رژیم صهیونیستی را نمی‌پذیرند.
ساکنان این منطقه اشغالی سوریه ضمن آتش زدن برگه‌های انتخاباتی، پلاکاردهایی در دست داشتند و تأکید کردند که سیاست های یهودی‌سازی رژیم صهیونیستی را نمی‌پذیرند.
این افراد که برگه‌های رای را در برابر سربازان اسرائیلی به آتش کشیدند، بار دیگر تأکید کردند که در این انتخابات شرکت نخواهند کرد.
اهالی جولان با تاکید بر پایداری خود بر مقاومت در برابر تصمیمات رژیم صهیونیستی که در پی سلب هویت عربی ـ سوری آنها است، تصریح کردند: اقدامات این رژیم را باطل دانسته و به رسمیت نمی‌شناسند.
ساکنان منطقه اشغالی جولان سوریه تاکید کردند که ما به هویت عربی سوری خود پایبند خواهیم ماند و تصمیمات رژیم صهیونیستی که در راستای یهودی‌سازی این مناطق است، از نظر ما ارزشی ندارد.

**مخالفت ساکنان جولان سوریه با برگزاری انتخابات صهیونیستی
ساکنان جولان اشغالی سوریه دو روز گذشته (شنبه) با تجمع در میدان مجدل الشمس جولان اشغالی کارت های انتخاباتی رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.
این کارت ها مجوز مشارکت در انتخابات شوراهای محلی در سرزمین های اشغالی بود که توسط رژیم صهیونیستی برای واجدین شرایط شرکت در انتخابات صادر شده بود.
تجمع کنندگان با برافراشتن پرچم سوریه و پارچه نوشته هایی با سیاست های یهودی سازی این رژیم مخالفت کردند.
فرزندان جولان با رد مشارکت در این انتخابات، آن را یکی از انواع اشغالگری برشمردند و تعلق خود را به سوریه تاکید و اعلام کردند که اشغالگری دیر یا زود پایان خواهد یافت.
وزارت خارجه سوریه نیز با برگزاری انتخابات در سرزمین های اشغالی خود مخالفت و این مناطق را جز جدایی ناپذیر خاک کشورش اعلام کرد که دیر یا زود به آغوش وطن بازمی گردد.

**محکوم کردن اقدام صهیونیست ها توسط سوریه در جولان اشغالی
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت که دمشق اقدام های رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی را به طور قاطع رد و محکوم می کند.
بشار الجعفری هفته گذشته پنجشنبه شب در نشست شورای امنیت که به بررسی اوضاع خاورمیانه اختصاص داشت، افزود: سرزمین های اشغالی سوریه با شیوه های مورد تائید منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه های شورای امنیت آزاد خواهد شد.
وی تصریح کرد: بیش از هفت دهه از تلاش های گسترده برخی از کشورها و اعضای شورای امنیت برای قانونی کردن این اشغالگری توسط رژیم صهیونیستی در جولان سوریه از سال 1967می گذرد.
الجعفری ادامه داد: چند دهه باید در این اشغالگری اسرائیل در سرزمین های عربی بگذرد تا برخی به ضرورت تحرک شورای امنیت برای پایان آن اعتقاد پیدا کنند و چه تعداد بی گناه ها باید قربانی شوند تا برخی ها در یابند که اشغالگری رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های عربی اصلی ترین عامل عدم ثبات در منطقه است.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت که اسرائیل همچنان یکی از عزیزترین بخش های خاک کشورش را در جولان، اشغال کرده است و برادران ما در آنجا از این اشغالگری و اقدام های سرکوبگرانه و خصمانه این رژیم که حتی به حمایت علنی نظامی از گروه‌های تروریستی نیز رسیده است، در رنج هستند.
الجعفری گفت: شورای امنیت در سال 1981 در قطعنامه 497 که با اجماع تصویب شد، اقدامات اسرائیل در تحمیل قوانین خود در جولان اشغالی را باطل اعلام کرد و از آن به عنوان گروه اشغالگر خواست که این اقدامات را فوری متوقف کند.
این مقام سوری افزود: سوریه برگزاری انتخابات شوراهای محلی در جولان سوریه را به شدت محکوم می‌کند و ساکنان جولان نیز اقدام های سرکوبگرانه اشغالگران اسرائیلی را که مقدمه ای برای برگزاری این انتخابات در اواخر ماه جاری است ، محکوم می کند.
این اتحاد شهروندان جولان اشغالی نشان می دهد سوری ها با هیچ نوع برنامه رژیم صهیونیستی در مناطق تحت اشغال اسرائیل موافقت ندارند و به شدت اقدامات این رژیم را محکوم می کنند.
ساکنان جولان اشغالی که بیشتر آنها از طایفه دروزی های سوری هستند، ارتباط تنگاتنگی با هموطنان خود در خاک سوریه دارند.
شیخ حمکت الهجری یکی از بزرگان قنیطره و از شیوخ طایفه دروزی ها هفته گذشته در آیین بازگشایی گذرگاه مرزی و راهبردی قنیطره بین سوریه و جولان اشغالی پس از پنج سال، گفت: امروز عید ملی واقعی همه ماست.
وی ادامه داد: بازگشایی گذرگاه قنیطره به معنای بازشدن شریان حیات جولان است که ما برادران خود و پایداری و مقاومت آن ها بر اصول و هویت ملی را در آن فراموش نمی کنیم.
این اتحاد و همبستگی طایفه دروزی ها که بیشترین جمعیت جولان اشغالی را تشکیل می دهند، نشان از نزدیک شدن پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در این مناطق به دلیل همراهی نکردن آنان با این رژیم غاصب است.
ساکنان جولان اشغالی بارها از سازمان های بین المللی و نهادهای حقوقی خواسته بودند هرچه سریع تر مقدمات فعالیت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جولان اشغالی را فراهم و بر رژیم صهیونیستی فشار وارد کنند تا معبر مرزی قنیطره با جولان اشغالی باز شود.
باز شدن این معبر سبب شده که ساکنان روستاهای اشغالی مجدل الشمس، بقعاثا، مسعده و عین قنیه بتوانند با بستگان خود در خاک کشورشان مانند دوران پیش از بحران رفت و آمد داشته باشند.
بازگشایی گذرگاه قنیطره عامل جاری شدن زندگی و تقویت پایداری ساکنان جولان اشغالی و تمسک آن ها به سرزمین خود و شکست قید و بندهای ایجاد شده توسط اشغالگران در زندگی آن هاست.
بلندی های جولان٬ منطقه ای کوهستانی است که در جنوب غربی ترین بخش خاک سوریه واقع شده و از نظر تقسیمات اداری از توابع استان قنیطره سوریه است. این منطقه تنها 70 کیلومتر از شهر دمشق فاصله دارد.
رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه در سال 1967 بخش بزرگی از بلندی های جولان را که متعلق به سوریه است٬ به اشغال خود در آورد.
گزارش از حسینعلی راشکی
خاروم**8005*1436*


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

فوکوس؛ «سیستینوزیس»، یک بیماری خیلی خاص
در اولین قسمت از برنامه «فوکوس» به سراغ یک بیماری فوق العاده خاص رفته ایم. «سیستینوزیس» یک اختلال نادر ژنتیکی است که اثرات منفی نیز بر روی سیستم‌های بدن مخصوصاً کلیه‌ها و چشم‌ها دارند و اگر دیالیز و یا پیوند کلیه نشوند، زنده نخواهند ماند. پای صحبت های این عزیزان می‌نشینیم.
بیوگرافی آن ماری سلامه، «ساره» حوالی پاییز
آن ماری سلامه بازیگر لبنانی است که در سریال حوالی پاییز نقش آفرینی کرد. در ادامه این مطلب بیوگرافی و عکس‌های اورا ببینید.
زمان نشست خبری برانکو و جلالی اعلام شد
زمان نشست خبری سرمربیان دو تیم پرسپولیس و پیکان اعلام شد.
گزارش تمرین تیم امید
آخرین تمرین تیم فوتبال امید قبل از اعزام به عمان ظهر امروز برگزار شد.
باقری دروازه بان جدید پرسپولیس شد!
تیم فوتبال پرسپولیس تمرین امروز شنبه خود را در حالی انجام داد که مربی سرخپوشان در بازی فوتبال، درون دروازه ایستاد.
ویدال در تلاش برای حضور مجدد در کالچو
رسانه‌ها می‌گویند آرتورو ویدال از حضور در بارسلونا پشیمان است و راهی برای حضور مجدد در فوتبال ایتالیا را دنبال می‌کند.
واکنش نیمار به بازگشت احتمالی به بارسلونا
مهاجم پاری سن ژرمن نسبت به بازگشت احتمالی‌اش به بارسلونا واکنش نشان داد.
وضعیت عجیب نیمکت پرسپولیس مقابل پیکان
با برگزاری مسابقه پرسپولیس در روزهای فیفا و عدم حضور ملی‌پوشان، نیمکت سرخپوشان مقابل پیکان تهران خالی خواهد ماند.
گرو در چه صورتی از استقلال جدا می‌شود؟
مهاجم تیم فوتبال استقلال به دلیل عملکرد ضعیفی که داشته ممکن است از تیمش جدا شود.
توصیه ونگر به پاریسی‌ها برای جذب رمزی
سرمربی سابق آرسنال رمزی را به مسئولان باشگاه پاری‌سن‌ژرمن پیشنهاد کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
سرمایه گذاری خارجی 78 درصد در خراسان جنوبی افزایش یافت
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاری خارجی جذب شده از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 78 درصد در این استان رشد داشته است.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
40 شهروند سوری در بمباران ائتلاف آمریکایی کشته شدند
نقش بن سلمان در قتل خاشقچی، همچنان مورد توجه رسانه های ترکیه
91 عضو پ.ک.ک در ترکیه دستگیر شدند
مقامات سعودی توئیتر فرزند خاشقچی را مدیریت می کنند
مذاکرات رسمی برای تشکیل دولت محلی اقلیم کردستان عراق آغاز شد
العربی الجدید: تل آویو از پیروزی حماس در غزه به وحشت افتاد
الشرق:الجبیر دیپلماسی پوسیده خود را زیر لوای اسلام پنهان می کند
سئول: شی جینپینگ سال آینده به کره‌شمالی می‌رود
انتشار عکسی که وزیر دفاع ترکیه را عصبانی کرد
کشته شدن ۴۰ غیرنظامی سوری در حمله ائتلاف آمریکایی به روستایی در حومه دیرالزور