خطرات دیدار دوباره کیم و ترامپ از نگاه یک رسانه آسیایی

13:42 ۹۱ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 101 0
خطرات دیدار دوباره کیم و ترامپ از نگاه یک رسانه آسیایی

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی خود را برای نشست دوم درباره خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ آماده می سازند؛ اما به گفته ناظران نشست دوم این دو کشور احتمالا متحمل خطرات فراوانی از جمله اعلام زود هنگام پایان جنگ دو کره، خواهد بود.

ایرنا

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، 'خانگ وو' در گزارش منتشر شده در آسیا نیوز نوشت، نظرسنجی ها در کره جنوبی حاکی از افزایش رتبه تایید 'مون جائه این' رئیس جمهوری این کشور پس از اجلاس موفقیت آمیز با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در راستای آغاز روند خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ، از 49 درصد به 65 درصد است.
کیم این شانس را به دست آورد تا خط مشی استراتژیکی مبتنی بر اقتصاد خود را به دنیا نشان دهد و به لطف امضای یک قرارداد نظامی مبنی بر کاهش نیروهای نظامی در مرز بین دو کره، امکان صلح با کره جنوبی را به تصویر کشید.
کره شمالی همچنین توافق کرد آزمایش موشکی خود در 'دونگ چانگ ری' را تحت نظارت بازرسان بین المللی متوقف سازد و اعلام کرده است که اگر واشنگتن تعهدات خود را انجام دهد کره شمالی نیز مجتمع هسته ای 'یونگبیون' را تخریب خواهد کرد.
آسیا نیوز تصریح کرد: درک این موضوع به پایه ریزی دیدار 'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا از پیونگ یانگ و آماده سازی نشست دوم کیم و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بسیار کمک خواهد کرد. احتمال این وجود دارد که ترامپ طی دو ماه آینده و پس از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده در ماه نوامبر (آبان) با کیم دیدار داشته باشد.
واقعیت این است که موافقت ترامپ با برگزاری دومین اجلاس با کیم نشانه استقبال رئیس جمهور آمریکا از رهبر کره شمالی پس از بحث و جدل پیش آمده بعد از نشست سنگاپور بر سر تعریف امتیازات بین این دو کشور می باشد. اگرچه باید پذیرفت که همیشه در هر مذاکره ای با کره شمالی بر سر خلع سلاح هسته ای یک معضل ذاتی وجود دارد.
بنابراین هرچه توجه دنیا به زرادخانه هسته ای پیونگ یانگ افزایش میابد، انگیزه این کشور در جهت متوقف سازی سلاح هسته ای خود کمتر خواهد شد.

*صحبت درباره مذاکره
به لطف پیگیری های بی وقفه از قابلیت های هسته ای کره شمالی، سلاح هسته ای این کره باعث شهرت این کشور شده است و به اهرمی برای توسعه اقتصاد نه چندان پیشرفته این کشور تبدیل شده است.
پیونگ یانگ به عنوان کشوری که احتمال می رفت پس از جنگ سرد نابود شود، حالا کمک های اقتصادی و تضمین های امنیتی بسیاری از آمریکا و کره جنوبی دریافت می کند.
کره شمالی با داشتن قابلیت موشکی و هسته ای کوچک اما ناشناخته، آمریکا و کره جنوبی را بر این داشته است تا با جدیت با کره شمالی برخورد کنند. این موضوع برای کره شمالی مزیتی در راستای توانایی بهره مندی از مذاکرات کنترل تسلیحاتی محسوب می شود.
از آنجایی که هیچ رئیس جمهوری عموما کره شمالی را با سلاح هسته ای نمی پذیرد، واشنگتن باید به دنبال خلع سلاح کامل، قابل اطمینان و غیرقابل برگشت این کره باشد و به تعهدات خود در راستای حفظ رژم جهانی بدون سلاح هسته ای پایبند باشد.
کره شمالی این ضعف را به خوبی درک می کند، در نتیجه تلاش می کند تا روند خلع سلاح هسته ای خود را آهسته طی کند تا زمانی که آمریکا را تشویق به مذاکره کند.
این بدین معناست که چیزی که در حال حاضر به عنوان روند خلع سلاح هسته ای کره شمالی می بینیم، می تواند به سادگی بخشی از استراتژی بلند مدت پیونگ یانگ در جهت ارائه تصویر نادرست از پیشرفت در روند خلع سلاح هسته ای این کشور باشد.

*تلاش برای اعلام پایان جنگ خطرناک است
نویسنده در این مقاله افزوده است: آسیا نیوز در واقع کره شمالی با تعهد به متوقف ساختن برنامه هسته ای خود در 'دونگ چانگ ری' که در واقع نام دیگر سایت آزمایش موشکی 'سوهایی' می باشد و پس از نشست ماه ژوئن (خرداد) سال جاری میلادی تخریب شد، سعی در فریب آمریکا داشته است.
آسیا نیوز نوشت: نشست دوم ترامپ با کیم فقط ممکن است معضل کنترل تسلیحات را تشدید کند، پیش از نشست اول، ترامپ قول داده بود تا به سرعت و تمام کمال کره شمالی را خلع سلاح کند.
متاسفانه بیانیه مشترک سنگاپور پس از ایجاد روابط جدید و دوجانبه کره شمالی و آمریکا و صلح در شبه جزیره کره، فقط به تعهد مبهمی در راستای خلع سلاح کره شمالی انجامید.
ترامپ اعلام کرده است که ضرب الاجلی برای خلع سلاح کره شمالی در نظر نگرفته است و احتمال امضای توافق نامه کنترل سلاح بین دو کشور کاهش یافته است. مسئله خطرناک تر این است که ترامپ ممکن است بدون اینکه به عواقب حضور نیروهای آمریکایی در خاک کره بی اندیشد پایان جنگ دو کره را اعلام کند.

*آمریکا باید کره شمالی را به عنوان قدرت هسته ای تایید کند
زمان آن فرا رسیده است که آمریکا کره شمالی را به عنوان یک قدرت هسته ای بالقوه به شمار بی آورد و نشست های دو کشور را به دیدار وزرای امور خارجه یکدیگر محدود سازد تا از توجه جهانی به کره شمالی بکاهد.
نشست های ریاست جمهوری دو کشور نه تنها پیونگ یانگ را متقاعد به امضای قرارداد هسته ای قابل اعتماد و برگشت ناپذیر نکرده است بلکه با انجام نشستی دیگر قابلیت هسته ای خود را به اولویت اول تبدیل خواهد کرد.
پذیرش کره شمالی به عنوان یک قدرت هسته ای این کشور را خلع سلاح هسته ای نخواهد کرد اما به آمریکا دید واقع بینانه تری نسبت به این کشور خواهد داد.
از حالا تا نشست ماه دسامبر، دو کره به سختی تلاش می کنند تا برای مذاکره دوم ترامپ و کیم آماده شوند؛ با این وجود پیش از هرگونه امید به این رویدادها، باید به یاد داشت که معضل کنترل تسلیحاتی، هرگونه معامله بر سر خلع سلاح هسته ای کره را محدود خواهد کرد.
**آساق**9470**1663**


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

بهترین و مهیج‌ترین مسابقات تلویزیونی صدا و سیما
یکی‭ ‬از‭ ‬قالب‌های‭ ‬جذاب‭ ‬برنامه‌سازی، ‭ ‬مسابقات‭ ‬تلویزیونی‭ ‬است‭. ‬بنابراین‭ ‬در‭ ‬ضرورت‭ ‬تولید‭ ‬این‭ ‬ساختار‭ ‬تلویزیونی‭ ‬شکی‭ ‬نیست، ‭ ‬اما‭ ‬کیفیت‭ ‬و‭ ‬چگونگی‭ ‬تولید‭ ‬مسابقات‭ ‬اهمیت‭ ‬به‌سزایی‭ ‬دارد‭. ‬به‭ ‬همین‭ ‬دلیل‭ ‬برنامه‌سازان‭ ‬باید‭ ‬در‭ ‬گروه‭ ‬طراحی‭ ‬مسابقات‭ ‬حتما‭ ‬از‭ ‬کارشناسان‭ ‬فرهنگی، ‭ ‬رسانه، ‭ ‬روان‌شناس‭ ‬و‭ ‬جامعه‌شناس‭ ‬بهره‭ ‬ببرنند‭
چرا «قانون مورفی» را ببینیم؟
بعد از فیلم خوب و موفق «نگار»، همه منتظر بودند ببینند رامبد جوان در اثر بعدی‌اش یعنی «قانون مورفی» چه کرده، اکنون که این فیلم به صورت عمومی اکران شده و نظرات مثبت و منفی بسیاری را به دنبال داشته است.
آلبینیسم؛ بیماری ژنتیکی افسانه‌ای
زالی یک نوع اختلال ارثی است که بر اثر عدم وجود آنزیمی که در تشکیل ملانین نقش دارد بروز می‌کند. مبتلایان به زالی یا با کمبود رنگدانه مواجهند یا نمی‌توانند رنگدانه تولید کنند. از هر ۱۷ هزار نفر یک نفر به زالی دچار می‌شود.
تخم مرغ، معجزه‌ای برای کاهش وزن
تخم مرغ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاهش وزن سالم است. تخم مرغ سرشار از چربی‌های سالم، پروتئین‌های عضله ساز و املاح و ویتامین‌هاست و کمک‌تان می‌کند به شیوه‌ای سالم وزن کم کنید.
چگونه چیپس هویج ترد درست کنیم؟
با نحوه درست کردن چیپس هویج که غذایی مناسب کودکان است، آشنا شوید و این خوراکی خانگی را تهیه کرده و لذت ببرید.
آیا می‌دانستید این ستاره‌ها نقاش هم هستند؟
ما معمولا ستاره‌های مشهور جهان را تنها با یکی از مهارت هایشان می‌شناسیم، به عنوان مثال جیم کریما معمولا ستاره‌های مشهور جهان را تنها با یکی از مهارت هایشان می‌شناسیم، به عنوان مثال جیم کریر را به عنوان بازیگر یا لیدی گاگا را به عنوان خواننده می‌شناسیم، اما آیا می‌دانید که آن‌ها به جز این توانایی، هنر‌های دیگری، چون نقاشی هم دارند؟
محسن کیایی؛ مردی که همه جور نقشی را خوب در می‌آورد
من شش فیلم با برادرم مصطفی و یازده فیلم با کارگردان‌های دیگر کار کرده‌ام و اتفاقا در تمام این سال‌ها، تلاشم بر این بوده که کار با شخصیت‌های مهم سینما را تجربه کنم. اما گاهی اوقات پیشنهاد‌هایی که از سمت همان شخصیت‌های مهم برای من می‌آمد، آن چیزی نبود که به دنبال آن بودم.
راهنمای ست کردن پیراهن جین مردانه
پیراهن جین یکی از مدل لباس‌هایی ست که هیچگاه از مد نمی‌افتد، اما باید بدانیم که این مدل لباس را با چه چیز‌هایی ست کنیم. خوبی اش آن است که پیراهن جین را هم می‌توان برای موقعیت‌های رسمی و هم غیر رسمی و کژوال به تن کرد. اگر دوست دارید بهترین تیپ‌هایی را که می‌توان با پیراهن جین زد ببینید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
«گل‌پسر‌ها» و جاذبه مردانگی نرم در کره جنوبی
فرض کنید مردی آرایش کرده در خیابان راه برود. احتمالا خیلی‌ها بد نگاهش می‌کنند. بعضی‌ها ممکن است مردانگی یا حتی جنسیتش را زیر سوال ببرند. اما در کره جنوبی وضع فرق می‌کند. مرد زیبا تعریفی متفاوت دارد، و این تعریف متفاوت روی برخورد و نگاه عمومی در کشورهای دیگر جهان هم اثر می‌گذارد.
شما نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید اگر...
سالهاست که موضوع پیدا کردن نیمه گمشده خیلی جا‌ها مطرح است، اما نیمه گمشده چیست؟ ساده است؛ کسی که کاملا مناسب شما باشد، فقط شما! هرچند ایده‌ی پیدا کردن نیمه گمشده رومانتیک و جذاب است، اما واقعیت ندارد. در واقع خیلی از کارشناسان روابط، مفهوم نیمه گمشده را کاملا رد می‌کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سکوت رسانه‌های بیگانه در قبال اعتراف جاسوسان پیشانی سفید
رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که معمولا به بازتاب‌های رسانه‌ای جاسوسان غرب واکنش نشان می‌دادند ودر مقام وکیل مدافع آنها اقدام می‌کردند،در مواجهه باپخش تصاویر جدیدازاعترافات این جاسوس‌ها سکوت پیشه کردند.
روسیه در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند
بنا بر اعلام وزیر امور خارجه لهستان، روسیه اعلام کرده است که در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد.
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
سئول و توکیو از اجلاس سران آمریکا و کره شمالی استقبال کردند
تنش های سیاسی در تایلند افزایش یافت
رهبر کره شمالی به کره جنوبی دعوت شد
پرواز مستقیم ایران و ازبکستان از سرگرفته می شود
پاکستان 100 هزار کیلو گرم  موی انسان به چین صادر کرد
چین به بازرسی فدرال آمریکا از هوآوی اعتراض کرد
هند متحد دفاع موشکی آمریکا در منطقه آسیا اقیانوسیه می‌شود
سود ایران از ترانزیت کالا به افغانستان بیش از پاکستان است
تفاهم نامه توسعه همکاری گردشگری ایران-پاکستان امضا می شود
نخستین سرباز آمریکا در سال جدید میلادی در افغانستان کشته شد