«مهرآباد» در پذیرش مسافر رتبه هشتم خاورمیانه و آفریقا شد

13:07 ۲۶ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 61 0
«مهرآباد» در پذیرش مسافر رتبه هشتم خاورمیانه و آفریقا شد

تهران- ایرنا- فرودگاه مهرآباد به‌عنوان پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران در سال 2017، در شاخص اعزام و پذیرش مسافر در رتبه هشتم فرودگاه‎های خاورمیانه و قاره آفریقا قرار گرفت.

ایرنا

به گزارش روز دوشنبه شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، بولتن منتشر شده از سوی گروه تحلیلگران ENAC نشان می دهد، در میان 46 فرودگاه از 25 کشور که دارای بالاترین رتبه در حوزه منطقه خاورمیانه و قاره آفریقا ‎هستند، مهرآباد با اعزام و پذیرش نزدیک به 17 میلیون و 500‌ هزار نفر در جایگاه هشتم قرار گرفت.
فرودگاه مشهد با اعزام و پذیرش نزدیک به 10 میلیون و 500 هزار نفر در جایگاه چهاردهم، فرودگاه امام(ره) با اعزام بیش از هشت میلیون و 850 هزار مسافر در جایگاه هجدهم، فرودگاه شیراز با اعزام بیش از سه‌ میلیون و 500‌ هزار نفر در جایگاه سی و یکم و فرودگاه اهواز با اعزام بیش از 2 میلیون و 900‌ هزار مسافر در جایگاه سی و پنجم قرارگرفته‌اند.
این آمار نشان می‎دهد که در شاخص اعزام و پذیرش مسافر، فرودگاه مهرآباد نسبت به سال 2016، هفت‌ درصد، فرودگاه مشهد چهار درصد، فرودگاه امام 13 درصد، فرودگاه شیراز هفت‌ درصد و فرودگاه اهواز 10‌ درصد رشد داشته‎اند.
همچنین در شاخص نشست‌ و برخاست هواپیما، فرودگاه مهرآباد با بیش از 142‌هزار فروند هواپیما در جایگاه نهم، فرودگاه مشهد با نشست ‌و برخاست 73 هزار و 500 ‌فروند در جایگاه بیست ‌و چهارم، فرودگاه امام با بیش از 58‌ هزار فروند در جایگاه بیست و هفتم، فرودگاه شیراز با بیش از 33 هزار و850 فروند در جایگاه چهل و سوم و فرودگاه اهواز با نشست‌ و برخاست نزدیک به 24 هزار و 500 فروند در جایگاه پنجاهم قرارگرفته‌اند.
در این شاخص فرودگاه مهرآباد نسبت به سال 2016، هفت‌ درصد، فرودگاه مشهد پنج درصد، فرودگاه امام 9 درصد، فرودگاه شیراز 9 درصد و فرودگاه اهواز سه درصد رشد داشته‎اند.
طبق این آمار، در شاخص ارسال و پذیرش بار و پست، فرودگاه امام با ارسال و پذیرش نزدیک به 164 هزار تن در جایگاه هفدهم، فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از 120 هزار تن در جایگاه بیستم، فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از 94 هزار تن در جایگاه بیست و سوم، فرودگاه شیراز با ارسال و پذیرش نزدیک به 33 هزار تن در جایگاه سی و یکم و فرودگاه کیش با ارسال و پذیرش بیش از 32 هزار تن در جایگاه سی و دوم قرارگرفته‌اند.
در این شاخص نیز فرودگاه امام(ره) نسبت به سال 2016، 11‌ درصد، فرودگاه مهرآباد هشت ‌درصد، فرودگاه مشهد هشت‌ درصد، فرودگاه شیراز هفت‌ درصد و فرودگاه کیش پنج‌ درصد رشد داشته‎اند.
به گزارش ایرنا، رحمت الله مه آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز اوایل امسال اعلام کرد: بیش از 61.5 میلیون مسافر از فرودگاه های کشور استفاده کردند که بیش از 92 درصد مسافران معادل 56 میلیون و 802 هزار و 205 نفر از فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها تردد کرده اند.
اقتصام **1070** 2023


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

پنهان‌کاری در کودک آزاری ممنوع!
اخبار کودک آزاری هر از گاهی در کشور رسانه‌ای می‌شود. در ماه‌های نخستین سال‌جاری هم خبر کودک آزاری در یکی از مدارس در غرب تهران رسانه‌ای شد.
دوقلو‌های جدید در پرسپولیس
رفاقت شجاع خلیل زاده و سروش رفیعی در نوع خود جالب توجه است.
قطعی نبودن جدایی مظاهری از ذوب‌آهن
سرمربی جدید تیم فوتبال ذوب‌آهن اعلام کرده که از بازیکنان خود رضایت دارد و فعلا قرار نیست تغییراتی در تیمش ایجاد کند.
بازی جدید در اردوگاه یوز‌های ایرانی
کی‌روش با سناریویی از پیش طراحی شده که به کمک تیم رسانه‌ای تیم ملی و بازیکنان اجرا می‌شود در صدد است تا توقع را از تیم ملی پایین بیاورد.
تهدید تراکتور به محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی!
فدراسیون جهانی فوتبال به دلیل پرداخت نشدن مطالبات دروازه بان برزیلی، تراکتورسازی را تهدید به محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی کرد.
چهارمین روز تمرین استقلال دور از زمین چمن
بازیکنان استقلال برای چهارمین روز متوالی باز هم در زمین چمن تمرین نکردند.
افاضلی: برانکو با پرسپولیس معجزه کرد
هومن افاضلی می‌گوید وقتی مربی مثل برانکو ایوانکوویچ پیدا می‌شود مدیران نباید به سادگی او را از دست بدهند.
پنج‌شنبه عزیز وریا غفوری
در بازی با ترینیداد و توباگو اتفاق جالبی رخ داد که در این چند روز کمتر به آن پرداخته شد آن هم بازی دادن کی روش به هر سه دفاع راست دعوت شده بود.
بحران دو قطبی در تیم ملی
به خودتان بیایید لطفا! پرسپولیس یک تیم پرهوادار از کشور ماست و تیم‌ ملی هم نماد مشترک ۸۰ میلیون ایرانی محسوب می‌شود. آسیب دیدن هیچ‌کدام از این دو به سود دیگری نیست. اصلا به نفع هیچ‌کس نیست.
فوتبال ایرانی چگونه شکل گرفت؟
پرسپولیس مربی انگلیسی داشت و غریزی‌تر بازی می‌کرد اما مربی تاج یوگسلاو بود و سبک بازی تیم را به سمت فوتبال اروپای مرکزی برده بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
سناریو‌های جدید برای قیمت‌گذاری خودرو
حداکثر تا دو روز دیگر وضعیت قیمت خودروهای داخلی مشخص می‌شود. طبق سناریوهای جدیدی که وزارت صنعت برای 4 گروه متقاضی خودرو تهیه کرده است خودروسازان می‌توانند روند فروش خود را بر اساس آن تغییر دهند، هر چند که رویه جدید هم مطابق با خواسته خودروسازان نیست و آنها معتقدند تنها راه برای برون رفت از مشکلات بازار خودرو، آزادسازی قیمت‌ها است.
او خواهد آمد یا آمده است؟
قلب مؤمنین به این امر، روشن و مطمئن است؛ چرا که قادر مطلق در آیه ای دیگر فرموده: «إنّما أَمْرُهُ إِذا أَرادَ شَیْئاً أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ» همانا فرمان اوست که هرگاه چیزی را اراده کند که باشد، پس آن چیز خواهد بود و محقق خواهد شد.
تراز آب سد کوثر گچساران سه متر بالا آمد
173 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی در کرمان وجود دارد
اعتبارات عمرانی عشایر در سال جاری پنج برابر شد
مطالعات 400 کیلومتر حریم رودخانه ای در لرستان انجام شد
بیش از 33 هزار مسافر از طریق فرودگاه ماکو جابجا شدند
اتصال راه آهن فردوس به شبکه ریلی وارد مرحله مناقصه شد
700 تن شن و نمک در جاده های تهران پاشیده شد
نعمتی که تاکسی ها را فراری می دهد
کمربندی خلخال تکمیل می شود
120 نقطه حادثه خیز جاده های خوزستان ایمن سازی شد