51 حزب برای دریافت یارانه معرفی شدند

12:09 ۱۸۳ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 157 0
51 حزب برای دریافت یارانه معرفی شدند

تهران - ایرنا - دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: تاکنون اسامی 51 تشکل سیاسی برای دریافت یارانه به خانه احزاب ارایه شده و بقیه احزاب پس از پایان مهلت قانونی تطبیق با قانون جدید احزاب معرفی می شوند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، بهرام سرمست روز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: مهلت برای تطبیق اساسنامه و مرامنامه احزاب با قانون جدید تا دهم آبان است و پس از این تاریخ احزابی که این فرآیند را طی کرده باشند و گزارش های آنها تصویب و تایید شود برای دریافت یارانه به خانه احزاب معرفی می شوند.
وی از همکاری احزاب سیاسی کشور با این کمیسیون تشکر کرد و ادامه داد: مصوبات کمیسیون در هفت ماه اخیر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هفت برابر شد.
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب خاطرنشان کرد: در سال گذشته 15 پرونده و مصوبه در این کمیسیون بررسی شد که 10مورد از این مصوبات مربوط به گروه های سیاسی و احزاب و پنج پرونده مربوط به اقلیت های دینی است.
سرمست تصریح کرد: در هفت ماه اول سال مجموعا 93 مصوبه در 12 جلسه داشتیم که 71 مورد از این مصوبات مربوط به احزاب و 22پرونده مربوط به اقلیت های مذهبی بوده است.
وی افزود: در سال 96 مجموعا این کمیسیون هشت جلسه برگزار کرد ولی در هفت ماه گذشته 12 جلسه به صورت منظم برگزار کردیم که رشد 50درصدی در تعداد جلسات را نشان می دهد
‎**مصوبات دوازدهمین جلسه
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب در خصوص مصوبات دوازدهمین جلسه کمیسیون که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد گفت: در جلسه امروز 2مورد استعلام و 3 گزارش مجمع عمومی مورد بررسی قرار گرفت.
سرمست اظهار داشت : درخواست استعلام جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر برای تغییر ماهیت از حزب سیاسی به سازمان مردم نهاد در جلسه کمیسیون مطرح و تصویب شد.
وی توضیح داد: با توجه به اینکه این حزب در اساسنامه خود عبارت تشکل غیرسیاسی را درج کرده است می تواند با رعایت ساز و کار مقرر قانونی، در قالب یک تشکل غیرسیاسی و سازمان مردم نهاد فعالیت کند.
سرمست گفت: جامعه اسلامی دانشگاهیان نیز درخواستی مبنی بر تغییر ماهیت از تشکل سیاسی به انجمن صنفی ارائه کرده بود که در کمیسیون تصویب نشد.
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب یادآور شد: جامعه اسلامی دانشگاهیان بر طبق اساسنامه یک تشکل سیاسی است و تغییر ماهیت آن به تشکل غیرسیاسی مستلزم طی مراحل انحلال حزب است و در صورت تداوم فعالیت نیز ملزم به تطبیق اساسنامه و مرام نامه و رعایت ماده 22قانون جدید احزاب هستند.
وی ادامه داد: در جلسه امروز کمیسیون همچنین گزارش برگزاری مجمع عمومی و انتخابات شورای مرکزی و بازرسان دو حزب « مجمع اسلامی کارکنان بانک ها «انجمن اسلامی مهندسان ایران » بررسی و تصویب شد
دبیر کمیسیون ماده 10احزاب خاطرنشان کرد: گزارش مجمع عمومی حزب کارگزاران سازندگی ایران نیز در جلسه امروز کمیسیون بررسی و تصویب شد ولی به لحاظ کمبود وقت جلسه بررسی و تصویب گزارش انتخابات شورای مرکزی و بازرسان این حزب به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.
سرمست گفت: جزییات هر کدام از مصوبات جلسه امروز کمیسیون ، برای هر کدام از احزابی که پرونده آنها در جلسه مطرح و تصویب شد، به صورت جداگانه و مکتوب ارسال می شود.

سیام**3070**1336


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

روانشناسان شهرداری تهران به مناطق سیل زده اعزام می شوند
تهران-ایرنا-مدیرکل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه مددکاران اجتماعی، روانشناسان، مشاوران و تسهیل گران اجتماعی به مناطق سیل زده جنوب کشور به زودی اعزام می شوند گفت: دوره های آموزشی حمایت های روانی و اجتماعی در بلایا ویژه این افراد آغاز شد.
70درصد مدارس کشور نمازخانه دارند
کرج - ایرنا - مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه ترویج فرهنگ نماز در بین دانش آموزان گفت: اکنون 70 درصد مدارس کشور دارای نمازخانه هستند.
انتقاد از شهرداری تهران بابت تامین مکان نگهداری معتادان
تهران- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: شهرداری موظف بوده است تا بر اساس تفاهمنامه های امضا شده ظرفیت نگهداری 2 هزار معتاد را فراهم سازد که این امر محقق نشده است.
سپاه 77 هزار جهیزیه به نوعروسان محروم کشور اهدا کرد
ایلام - ایرنا - دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه طی 2 سال گذشته 77 هزار سری جهیزیه بین نوعروسان تحت پوشش نهادهای حمایتی توزیع کرده است.
سیل زدگان خوزستان خدمات روان درمانی دریافت می کنند
اهواز- ایرنا- معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: تیم های سامانه حمایت های روانی و اجتماعی هلال احمر موسوم به «سحر» از پنج استان در خوزستان در حال خدمات رسانی به سیل زدگان هستند.
عملیات ایمن سازی دام های مناطق سیل زده خوزستان انجام شد
اهواز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: عملیات ایمن سازی دام های سبک و سنگین در برابر بیماری های شایع در مناطق سیل زده استان با مشارکت تیمهای استان های معین انجام شد.
ارتفاع آب رودخانه نیسان در هویزه سه متر کاهش یافت
اهواز-ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه گفت: ارتفاع آب رودخانه نیسان در شهرستان هویزه تا سه متر کاهش یافته است که با توجه به این میزان کاهش ارتفاع رودخانه خطری این شهرستان را تهدید نمی کند.
پاسخ آموزش و پرورش به درگیری در یک هنرستان پایتخت
تهران-ایرنا- طی روزهای اخیر خبری مبنی بر «کورشدن» دانش آموزی در جریان درگیری بین معلم و او در یک مدرسه پایتخت منتشر شد که مسئولان آموزش و پرورش در پاسخ به پیگیری های ایرنا می گویند این دانش آموز نابینا نشده بلکه چشم وی آسیب دیده است و از نظر پزشکان، بهبود می یابد.
500 چشمه فصلی و دائمی در شهرستان اندیکا پرآب شد
اهواز-ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان اندیکا گفت:بارش های مناسب و پر شدن سفره های زیرزمینی باعث شده بیش از 500دهنه چشمه و رودخانه فصلی در شهرستان اندیکا جان تازه ای بگیرند.
معاون شهردار: ساخت و ساز در حریم تهران 20 درصد کاهش یافت
تهران- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: با حضور گشت های حریم بان و بازدیدهای میدانی از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم تهران، آمار تخلفات طی یک ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال 20 درصد کاهش یافت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
آمریکا ضمن تأکید بر تعهد خود برای استفاده از تمامی امکاناتش به منظور از بین بردن شبکه مالی حزب‌الله، ۱۰ میلیون دلار جایزه برای شناسایی منابع مالی مقاومت لبنان و اطلاعاتی که به دستیابی آمریکا به سه تن از گردانندگان امور مالی آن شود، تعیین کرد.
مرمت بخش تخریب شده تیمچه بازار قم  آغاز شد
قم- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، با اشاره به تخریب بخشی از سقف تاریخی تیمچه بازار این استان بر اثر بارش های اخیر باران گفت: خسارت ها به این مکان تاریخی در حال بررسی است و درحال حاضر مرمت این اثر آغاز شده است.
مشتریان فاقد کد شهاب سریعتر به شعب بانک مراجعه کنند
تهران- ایرنا- حساب بانکی مشتریانی که اطلاعات هویتی آنها ناقص و کد شهاب برای آنها صادر نشده با پایان مهلت تعیین شده توسط بانک مرکزی مسدود و ارایه خدمات برایشان متوقف می شود؛ این دسته از مشتریان برای رفع نواقص هویتی، سریعتر به به شعب بانک محل افتتاح حساب مراجه کنند.
تحقق دولت الکترونیک مورد تاکید تمام ارکان نظام است
معاون وزیر کشور: شایسته سالاری مهمترین اصل در انتخاب مدیران است
معاون وزیر کشور: شایسته سالاری مهمترین اصل در انتخاب مدیران است
سرپرست فرمانداری دشت آزادگان پس از 2 هفته استعفا کرد
فرماندار: صنعت گردشگری فرصتی برای رونق اقتصاد نظرآباد است
معاون استاندارخوزستان: استعفا نداده ام
سرپرست فرمانداری جیرفت:اتحاد و همدلی رمز موفقیت نظام است
مدیریت واحد مانع از هدررفت سرمایه در استان کرمانشاه شد
مردم در زلزله و سیل حکومت و دولت را در کنار خود دیدند
ایران و پاکستان، خیلی دور خیلی نزدیک