چیریچ برای واترپلو ایران نعمت است

09:40 ۹۱ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 91 0
چیریچ برای واترپلو ایران نعمت است

تهران-ایرنا- «علیرضا پورنگ» عضو تیم واترپلو جوانان ایران با اشاره به حضور 'الکساندر چیریچ' سرمربی تیم ملی واترپلو کشورمان در جمع کادر فنی جوانان گفت: چیریچ برای ایران یک نعمت است و باید او را حفظ کنیم.

ایرنا

علیرضا پورنگ در آستانه رقابتهای قهرمانی آسیا در تاشکند امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چیریچ به تازگی به جمع کادر فنی تیم واترپلو جوانان اضافه شده و در این مدت نیز بسیار به ما کمک کرده است. چنانچه ازحضور چیریچ در کنار کادر فنی در تیم جوانان بیش از این استفاده می کردیم، روند روبه رشد ما سرعت بیشتری می گرفت.
چیریچ سرمربی تیم ملی واترپلو کشورمان که پس از بازی های آسیایی برای سپری کردن تعطیلات به صربستان رفته بود، به محض بازگشت به عنوان مشاور در کنار کادر فنی تیم واترپلو جوانان کشورمان قرار گرفت.
پوررنگ در این باره اظهار داشت: هرچند زمان کافی در اختیار نداشتیم، اما در این مدت کم هم چیزهای زیادی از این مربی آموختیم. او برای واترپلو ایران یک نعمت است و باید حفظش کنیم.
وی ادامه داد: چیریچ تاکتیک های زیادی را در این مدت با تیم کار کرد؛ علاوه بر این بر مهارت های فردی نیز تاکید داشت.
پوررنگ خاطر نشان کرد: مهم ترین اولویت در واترپلو دفاع است و ما نکات زیادی را از این مربی درباره این تکنیک فرا گرفتیم، اما این همه چیز نبود و او نقاط ضعف کار تیمی و چگونگی هماهنگی از دفاع به حمله را به ما آموخت.
بازیکن تیم واترپلو جوانان معتقد است؛ با آموزش و تمریناتی که در این مدت کسب کرده اند، به کسب یکی ازعناوین اول تا سوم این رقابت ها امیدوارتر شده اند.
وی افزود: البته در کل، زمان کوتاهی برای آماده سازی و در کنار هم بودن در اختیار داشتیم و این مدت برای تیمی که قرار است در مسابقات قهرمانی آسیا شنا شرکت کند کافی نیست.
عضو تیم واترپلو جوانان ایران اعزامی به رقابت های قهرمانی آسیا اظهار داشت: یک و ماه نیم پیش اردوی آماده سازی تیم با حضور بیش از 100 ورزشکار که به این اردو دعوت شدند آغاز شد و رفته رفته با حذف تعداد زیادی از دعوت شده ها دو سه هفته ای است که با تعداد معقولی تمرینات را ادامه دادیم و برای این رقابت ها تمرین کردیم.
پوررنگ در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان با توجه به این شرایط برای شرکت در این رقابت ها آماده هستند، افزود: بازیکنان هم به لحاظ جسمانی هم به لحاظ ذهنی برای شرکت در این رقابت ها آماده شده اند و امیدوارم بتوانیم نتیجه دلخواه را کسب کنیم.
تیم واترپلو جوانان ایران به دلیل دیر شکل گرفتن در طول برنامه های آماده سازی فرصت شرکت در رقابت های بین المللی و یا برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم های قدرتمند را پیدا نکرد. به همین منظور فدراسیون برای پرکردن این خلاء فرصت دیدارهای تدارکاتی با تیم ملی را برای تیم جوانان مهیا کرد.
وی درباره این دیدارها نیز گفت: دیدارهای تدارکاتی با تیم ملی خوب بود. در دیدارهای اول اختلاف خیلی زیاد بود، اما با ریختن ترس بازیکنان و هماهنگ شدن آنان، این اختلاف به حد قابل قبولی کاهش یافت و این موضوع در کسب آمادگی ما تاثیر گذار بود.
تیم های واترپلو ژاپن، چین، کره جنوبی، ازبکستان، قزاقستان و ایران در ششمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا در تاشکند حضور دارند.
پوررنگ درباره اصلی ترین رقبای تیم جوانان کشورمان در این مسابقات نیز عنوان کرد: به طور حتم همه تیم ها برای کسب یکی از عناوین اول تا سوم این رقابت ها به ازبکستان می آیند و بر همین اساس هیچ تیمی زنگ تفریح نیست و کار دشواری پیش رو داریم.
وی افزود: تمامی تیم های شرکت کننده سابقه طولانی در ورزش شنا داشته و تیم های واترپلو خوبی نیز در تمامی رده های سنی دارند. از این رو باید در تمامی دیدارها با قدرت حاضر شویم.
به اعتقاد پوررنگ، تیم ایران با توجه به توانمندی بالای ورزشکاران خود که این روزها نیز در بهترین شرایط خود قرار دارد، می تواند یکی ازعناوین این رقابت ها را کسب کند و سهمیه شرکت در مسابقات جهانی را بدست آورد.
وی در خصوص استراتژی و برنامه تیم برای شکست رقبا در این مسابقات نیز عنوان کرد: در این مدت تمرکز بر روی بازی های را به صورت اختصاصی آموختیم و بازی به بازی و گام به گام پیش می رویم. به طور حتم با تدابیر کادر فنی برای هر بازی برنامه خاص و جداگانه ای داریم که به پیروزی ما در این رقابت ها کمک می کند.
برنامه کامل رقابت های واترپلو قهرمانی جوانان آسیا به شرح زیر است:
چهارشنبه 02/ 08 /97 روز نخست
1 - چین ژاپن ساعت 12:30
2 -قزاقستان ایران ساعت 13:50
3 -ازبکستان کره ساعت 15:10
پنج‌شنبه 03/ 08 /97 روز دوم
5 - قزاقستان ژاپن ساعت 12:30
6- ازبکستان ایران ساعت 13:50
7 -کره چین ساعت 15:10
جمعه 04/ 08 /97 روز سوم
8 -ازبکستان قزاقستان ساعت 12:30
9 -ژاپن کره ساعت 13:50
10 -چین ایران ساعت 15:10
شنبه 05/ 08 /97 روز چهارم
11 -ژاپن ازبکستان ساعت 12:30
12 -قزاقستان چین ساعت 13:50
13 -کره ایران ساعت 15:10
یکشنبه 06/ 08 /97 روز پنجم
14 -ژاپن ایران ساعت 14:30
15 -کره قزاقستان ساعت 15:50
16 -چین ازبکستان ساعت 17:10
تیم اعزامی ایران به رقابت های قهرمانی آسیا صبح امروز (دوشنبه) تهران را به مقصد تاشکند ترک می کند.
ورزشی **9144**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

چراغپور: عمان را شکست ندادیم، فقط عبور کردیم!
جلال چراغپور می‌گوید که چین هم نمی‌تواند جلوی تیم ملی فوتبال ایران را بگیرد اما ژاپن تیم خطرناکی است و در صورت برتری برابر آنها در مرحله نیمه نهایی، قهرمان خواهیم شد.
رونالدو باز هم پنالتی خراب کرد
کریس رونالدو، ستاره یوونتوس، 8 ماه بعد از ناکامی مقابل علیرضا بیرانوند در جام جهانی، در دیدار امشب مقابل کیه وو نیز یک ضربه پنالتی را از دست داد.
مقایسه بیرانوند با حجازی و عابدزاده زود است
رسول کربکندی دروازه‌بان پیشین تیم ملی ایران گفت: هنوز زود است که علیرضا بیرانوند را در بین بزرگترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال ایران قرار دهیم.
کودک آزاری؛ این بار در مهدکودکی در آمریکا
مربی مهدکودکی در آمریکا که با کشیدن موهای کودک قصد داشت به زور به او غذا بدهد سریعا اخراج شد . پس از پخش شدن این فیلم تحقیقات پلیس نیز در این زمینه آغاز شد .
توصیه‌های ضد سرقت ماهرترین سارق تهران!
در ویدیوی زیر توصیه های ضد سرقت ماهرترین سارق تهران را ببینید! او امروز مهمان برنامه‌ی حالا خورشید بود.
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
5 توصیه بی نظیر امام باقر(ع)
حدیثی از امام باقر (علیه السلام) را در اینجا بخوانید.
حدیث پُرامید امیرالمؤمنین(ع) برای گنهکاران
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
عوارض مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و موادغذایی مناسب حین و بعد از مصرف آنتی‌بیوتیک
عوارض آنتی بیوتیک ها در مردان و زنان مشابه است. برخی از این عوارض نسبت به سایر عوارض رایج‌تر هستند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
5 توصیه بی نظیر امام باقر(ع)
حدیثی از امام باقر (علیه السلام) را در اینجا بخوانید.
حدیث پُرامید امیرالمؤمنین(ع) برای گنهکاران
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
عوارض مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و موادغذایی مناسب حین و بعد از مصرف آنتی‌بیوتیک
عوارض آنتی بیوتیک ها در مردان و زنان مشابه است. برخی از این عوارض نسبت به سایر عوارض رایج‌تر هستند.
تأثیر استرس روانی بر عملکرد ورزشی
مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد افرادی که مدام تحت استرس روانی هستند کمتر ممکن است به فکر ورزش کردن بیفتند. در واقع استرس روانی تأثیر منفی بر انگیزه‌ ورزش کردن دارد.
صعود جوکوویچ به یک چهارم تنیس استرالیا
سلیمی: فدراسیون تمایلی به همکاری با من ندارد
وداع تلخ فدرر از تنیس اپن استرالیا
بیرانوند: ما به جای بهداد سلیمی تصمیم نمی‌گیریم
چهارمی یخنورد ایرانی در جام جهانی پکن
حذف کمانداران ایران از جام جهانی فرانسه
2 فوتوالی کار استان سمنان استعداد برتر کشور معرفی شدند
رئیس هیات اسکواش خراسان رضوی انتخاب شد
پیست اسکی یاسوج جاذبه ای زیبا اما بدون امکانات
تیرانداز سمنانی به اردوی آمادگی تیم ملی دعوت شد