چیریچ برای واترپلو ایران نعمت است

09:40 ۱۸۵ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 143 0
چیریچ برای واترپلو ایران نعمت است

تهران-ایرنا- «علیرضا پورنگ» عضو تیم واترپلو جوانان ایران با اشاره به حضور 'الکساندر چیریچ' سرمربی تیم ملی واترپلو کشورمان در جمع کادر فنی جوانان گفت: چیریچ برای ایران یک نعمت است و باید او را حفظ کنیم.

ایرنا

علیرضا پورنگ در آستانه رقابتهای قهرمانی آسیا در تاشکند امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چیریچ به تازگی به جمع کادر فنی تیم واترپلو جوانان اضافه شده و در این مدت نیز بسیار به ما کمک کرده است. چنانچه ازحضور چیریچ در کنار کادر فنی در تیم جوانان بیش از این استفاده می کردیم، روند روبه رشد ما سرعت بیشتری می گرفت.
چیریچ سرمربی تیم ملی واترپلو کشورمان که پس از بازی های آسیایی برای سپری کردن تعطیلات به صربستان رفته بود، به محض بازگشت به عنوان مشاور در کنار کادر فنی تیم واترپلو جوانان کشورمان قرار گرفت.
پوررنگ در این باره اظهار داشت: هرچند زمان کافی در اختیار نداشتیم، اما در این مدت کم هم چیزهای زیادی از این مربی آموختیم. او برای واترپلو ایران یک نعمت است و باید حفظش کنیم.
وی ادامه داد: چیریچ تاکتیک های زیادی را در این مدت با تیم کار کرد؛ علاوه بر این بر مهارت های فردی نیز تاکید داشت.
پوررنگ خاطر نشان کرد: مهم ترین اولویت در واترپلو دفاع است و ما نکات زیادی را از این مربی درباره این تکنیک فرا گرفتیم، اما این همه چیز نبود و او نقاط ضعف کار تیمی و چگونگی هماهنگی از دفاع به حمله را به ما آموخت.
بازیکن تیم واترپلو جوانان معتقد است؛ با آموزش و تمریناتی که در این مدت کسب کرده اند، به کسب یکی ازعناوین اول تا سوم این رقابت ها امیدوارتر شده اند.
وی افزود: البته در کل، زمان کوتاهی برای آماده سازی و در کنار هم بودن در اختیار داشتیم و این مدت برای تیمی که قرار است در مسابقات قهرمانی آسیا شنا شرکت کند کافی نیست.
عضو تیم واترپلو جوانان ایران اعزامی به رقابت های قهرمانی آسیا اظهار داشت: یک و ماه نیم پیش اردوی آماده سازی تیم با حضور بیش از 100 ورزشکار که به این اردو دعوت شدند آغاز شد و رفته رفته با حذف تعداد زیادی از دعوت شده ها دو سه هفته ای است که با تعداد معقولی تمرینات را ادامه دادیم و برای این رقابت ها تمرین کردیم.
پوررنگ در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان با توجه به این شرایط برای شرکت در این رقابت ها آماده هستند، افزود: بازیکنان هم به لحاظ جسمانی هم به لحاظ ذهنی برای شرکت در این رقابت ها آماده شده اند و امیدوارم بتوانیم نتیجه دلخواه را کسب کنیم.
تیم واترپلو جوانان ایران به دلیل دیر شکل گرفتن در طول برنامه های آماده سازی فرصت شرکت در رقابت های بین المللی و یا برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم های قدرتمند را پیدا نکرد. به همین منظور فدراسیون برای پرکردن این خلاء فرصت دیدارهای تدارکاتی با تیم ملی را برای تیم جوانان مهیا کرد.
وی درباره این دیدارها نیز گفت: دیدارهای تدارکاتی با تیم ملی خوب بود. در دیدارهای اول اختلاف خیلی زیاد بود، اما با ریختن ترس بازیکنان و هماهنگ شدن آنان، این اختلاف به حد قابل قبولی کاهش یافت و این موضوع در کسب آمادگی ما تاثیر گذار بود.
تیم های واترپلو ژاپن، چین، کره جنوبی، ازبکستان، قزاقستان و ایران در ششمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا در تاشکند حضور دارند.
پوررنگ درباره اصلی ترین رقبای تیم جوانان کشورمان در این مسابقات نیز عنوان کرد: به طور حتم همه تیم ها برای کسب یکی از عناوین اول تا سوم این رقابت ها به ازبکستان می آیند و بر همین اساس هیچ تیمی زنگ تفریح نیست و کار دشواری پیش رو داریم.
وی افزود: تمامی تیم های شرکت کننده سابقه طولانی در ورزش شنا داشته و تیم های واترپلو خوبی نیز در تمامی رده های سنی دارند. از این رو باید در تمامی دیدارها با قدرت حاضر شویم.
به اعتقاد پوررنگ، تیم ایران با توجه به توانمندی بالای ورزشکاران خود که این روزها نیز در بهترین شرایط خود قرار دارد، می تواند یکی ازعناوین این رقابت ها را کسب کند و سهمیه شرکت در مسابقات جهانی را بدست آورد.
وی در خصوص استراتژی و برنامه تیم برای شکست رقبا در این مسابقات نیز عنوان کرد: در این مدت تمرکز بر روی بازی های را به صورت اختصاصی آموختیم و بازی به بازی و گام به گام پیش می رویم. به طور حتم با تدابیر کادر فنی برای هر بازی برنامه خاص و جداگانه ای داریم که به پیروزی ما در این رقابت ها کمک می کند.
برنامه کامل رقابت های واترپلو قهرمانی جوانان آسیا به شرح زیر است:
چهارشنبه 02/ 08 /97 روز نخست
1 - چین ژاپن ساعت 12:30
2 -قزاقستان ایران ساعت 13:50
3 -ازبکستان کره ساعت 15:10
پنج‌شنبه 03/ 08 /97 روز دوم
5 - قزاقستان ژاپن ساعت 12:30
6- ازبکستان ایران ساعت 13:50
7 -کره چین ساعت 15:10
جمعه 04/ 08 /97 روز سوم
8 -ازبکستان قزاقستان ساعت 12:30
9 -ژاپن کره ساعت 13:50
10 -چین ایران ساعت 15:10
شنبه 05/ 08 /97 روز چهارم
11 -ژاپن ازبکستان ساعت 12:30
12 -قزاقستان چین ساعت 13:50
13 -کره ایران ساعت 15:10
یکشنبه 06/ 08 /97 روز پنجم
14 -ژاپن ایران ساعت 14:30
15 -کره قزاقستان ساعت 15:50
16 -چین ازبکستان ساعت 17:10
تیم اعزامی ایران به رقابت های قهرمانی آسیا صبح امروز (دوشنبه) تهران را به مقصد تاشکند ترک می کند.
ورزشی **9144**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

سه عضو یک خانواده کرمانشاهی به علت نامعلومی فوت کردند
کرمانشاه- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه، از مرگ یک خانواده سه نفره در شهر کرمانشاه به علت نامعلوم خبر داد.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا: امنیت درمناطق سیل زده خوزستان برقرار است
اهواز - ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: نظم و امنیت مناطق سیل زده خوزستان، اردوگاه های اسکان سیل زدگان و کاروان های حامل کمک های مردمی با تدابیر خوبی که اندیشیده شده به بهترین شکل برقرار است.
سرمربی نساجی مازندران:بازیکنان استقلال خوزستان دونده تراز ما بودند
اهواز - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: انتظار داشتم امروز بازی بهتری به نمایش بگذاریم اما بازیکنان استقلال خوزستان دونده تر از ما بودند و در دقایقی از بازی بهتر کار کردند.
توسعه مشاغل خرد راه حل جلوگیری از بیکاری کارگران است
یزد - ایرنا - وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران بر زندگی مزد بگیران ثابت تاثیر دارد و بیشترین فشار را به آنها تحمیل می‌کند، گفت: اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران با توسعه مشاغل خرد ممکن است.
سرمربی استقلال خوزستان:بهتر از نساجی بودیم ،حقمان برد بود
اهواز - ایرنا - سرمربی تیم استقلال خوزستان گفت: در بازی مقابل نساجی مازندران برتر از حریف بودیم و حقمان پیروزی در این دیدار بود.
هفت هزار واحد صنعتی در کشور به چرخه تولید بازگشتند
اراک - ایرنا - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هفت هزار واحد تولیدی تعطیل از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون به چرخه تولید بازگشتند.
١١ مصدوم در تصادف اتوبان بهشت زهرا (س) تهران
تهران- ایرنا- تصادف در اتوبان بهشت زهرا (س) تهران ١١ مصدوم به جا گذاشت.
مرد ریگانی تنها دارایی اش را به سیل زدگان هدیه داد
کرمان - ایرنا - مرد روستایی اهل شهرستان ریگان از توابع استان کرمان تنها سرمایه اش که یک گاو بود را فروخت و پول آن را برغم داشتن فرزندی بیمار به سیل زدگان خوزستان اهدا کرد.
سرپرست استانداری توجه بیشتر دولت به اولویتهای گلستان را خواستار شد
گرگان - ایرنا - سرپرست استانداری گلستان با ابراز گلایه از تخصیص دیرهنگام اعتبار برای پروژه های اولویت دار استان همچون سدهای نرماب و آقدکش خواستار تغییر این رویه به منظور مهار سیلاب ها شد.
کنکور، مانعی نهادی در مقابل ایجاد تحول عمیق در مدارس است
ارومیه - ایرنا - معاون پژوهش و برنامه ریزی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: کنکور، یک مانع نهادی در مقابل ایجاد تحول عمیق در مدارس است و برنامه های سند تحول را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز: مصباح اسکویی مرد اخلاق و قانون بود
رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه اسماعیل مصباح اسکویی عضو چندین دوره از هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، مرد اخلاق و قانون بود، گفت: مراسم تدفین این وکیل دادگستری فردا ( یکشنبه) در شهر تبریز برگزار می‌شود.
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز  در اصفهان آغاز شد
اصفهان - ایرنا - مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز2019 « ITF juniors 2019 » با حضور 80 تنیسور ایرانی و خارجی روز شنبه در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد.
معاون نخست وزیر روسیه راهی سوریه شد
مسکو - ایرنا - معاون امور نظامی نخست وزیر روسیه برای دیدار با بشار اسد و بررسی آخرین تحولات میدانی سوریه راهی دمشق شد.
نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
رییس جمهوری درگذشت کارشناسان بنیاد مسکن اردبیل را تسلیت گفت
تهران – ایرنا - رییس جمهوری در پیامی درگذشت شهادت گونه دو تن از کارشناسان دلسوز و خدوم بنیاد مسکن استان اردبیل در حین ماموریت و خدمت به هموطنان سیل زده در استان لرستان را تسلیت گفت.
نماینده ملایر: ورزشگاه پنج هزار نفری بزودی بهره برداری می شود
نماینده ملایر: خانه کشتی 700 میلیون ریال اعتبار گرفت
توجه به ورزش بیماران خاص و پیوند عضو یزد در اولویت قرار دارد
والیبال کهگیلویه و بویراحمد توانایی کسب سکوهای ملی را دارد
سرپرست هیأت شمشیربازی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
35.6 میلیارد ریال برای تعمیر اماکن ورزشی جوانرود اختصاص یافت
هفته سوم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد
وزیر ورزش و جوانان:تکمیل 500 طرح در کشور هدفگذاری شده است
وزیر ورزش: تکمیل 500 طرح در کشور هدفگذاری شده است
نماینده اسنوکر ایران نایب قهرمان آسیا شد