آیا زوج مشهور سینما، تاریخ ساز می شوند؟ -«ستاره‌ای متولد شده است»

08:40 ۲۵ روز و ۱ ساعت پیش افکار نیوز 66 0
آیا زوج مشهور سینما، تاریخ ساز می شوند؟ -«ستاره‌ای متولد شده است»

فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» ساخته بردلی کوپر، این شانس را دارد که با کسب سه جایزه اسکار در شاخه بازیگری به رکورد فیلم‌های «اتوبوسی به نام هوس» و «شبکه» برسد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،«بردلی کوپر» و «استفانی جوآن انجلینا جرمنوتا» معروف به «لیدی گاگا» شانس این را دارند تا با کسب جایزه اسکار در فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» به اولین زوج سینما در ۲۱ سال اخیر که موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن در یک فیلم شده‌اند تبدیل شوند. آخرین بار این اتفاق در سال ۱۹۹۷ با فیلم «بهتر از این نمیشه» رخ داده است که در آن سال زوج جک نیکلسون و هلن هانت جوایز اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن را با این فیلم ساخته جیمز ال بروکس با خود به خانه بردند.
جالب است بدانیم در طول تاریخ نود ساله اسکار به جز سال ۱۹۹۷، فقط ۶ بار دیگر زوج اصلی یک فیلم توانسته‌اند جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن را از آن خود کنند؛کلارک گیبل و کلودت کولبرت در فیلم «در یک شب اتفاق افتاد» (۱۹۳۴)جک نیکلسون و لوییس فلچر در فیلم «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» (۱۹۷۵)پیتر فینچ و فی داناوی در فیلم «شبکه» (۱۹۷۶)جان وویت و جین فوندا در فیلم «بازگشت به وطن» (۱۹۷۸)هنری فوندا و کاترین هپبورن در فیلم «کنار برکه طلایی» (۱۹۸۱)آنتونی هاپکینز و جودی فاستر در فیلم «سکوت بره‌ها» (۱۹۹۱)«ستاره‌ای متولد شده است» داستان خواننده مشهوری به نام جکسون با بازیبردلی کوپر است که از مشکل اعتیادبه الکلو مواد مخدررنج می‌برد، او در یک کافه با خواننده گمنامی به نام آلی با بازی لیدی گاگا آشنا می‌شود و او را تشویق می‌کند که به عنوان ترانه‌ساز و خواننده با او همراهی کند. آلی ابتدا از این کار سرباز می‌زند اما به مرور تشویق می‌شود و در مدتی کوتاه به خواننده‌ای بسیار معروف مبدل می‌شود.
این فیلم که تا به امروز ۹۷ میلیون دلاردر باکس آفیس داخلی ایالات متحده آمریکافروش داشته است، به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران، با گروه بازیگری شگفت‌انگیزش شانس این را نیز دارد که به رکوردی تاریخی دست یابد این رکورد زمانی اتفاق می‌افتد که سام الیوت بازیگر نقش برادر بزرگ‌تر بردلی کوپر، که اکنون در نظرسنجی‌ها به عنوان شانس سوم اسکار بازیگری نقش مکمل مرد پس از تیموتی شالامی و ماهرشالا علی به حساب می‌آید بتواند به همراه بردلی کوپر و لیدی گاگا که در حال حاضر شانس‌های اصلی کسب جایزه اسکار در بخش خود هستند اسکار را از آن خود کنند.
در صورتی که این ۳ بازیگر، شب جوایز اسکار را با موفقیت پشت سر بگذارند نام فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» در تاریخ جوایز اسکار جاودانه می‌شود. دریافت ۳ جایزه اسکار، فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» را در کنار فیلم‌های «اتوبوسی به نام هوس» و «شبکه» که پیش از این توانسته بودند در ۳ شاخه از ۴ شاخه بازیگری، موفق به دریافت جایزه اسکار شوند قرار می‌دهد.
در فیلم «اتوبوسی به نام هوس» (۱۹۵۱)، ویوین لی، کیم هانتر و کارل مالدن جوایز اسکار بازیگری را از آن خود کردند و تنها بازنده شاخه بازیگری فیلم، مارلون براندو ایفاگر نقش استنلی کوالسکی بود که جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به همفری بوگارت بازیگر افسانه‌ای سینما در فیلم «ملکه آفریقا» واگذار کرد.
 آیا زوج مشهور سینما، تاریخ ساز می شوند؟ -«ستاره‌ای متولد شده است»
اما در فیلم «شبکه» (۱۹۷۶)، پیتر فینچ (پس از مرگ)، فی داناوی و بیاتریس استرایت جوایز اسکار را از آن خود کردند، در این فیلم ویلیام هولدن در شاخه بهترین بازیگر مرد و ند بیتی در شاخه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نیز از دریافت جایزه اسکار محروم شدند.
هولدن که جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را به پیتر فینچ بازیگر همین فیلم واگذار کرد و بیتی نیز قافیه را به جیسون روباردز در فیلم «همه مردانرییس جمهور» باخت.  
آیا زوج مشهور سینما، تاریخ ساز می شوند؟ -«ستاره‌ای متولد شده است»
البته باید متذکر شد که تاکنون هیچ فیلمی در تاریخ سینما نتوانسته ۴ جایزه اسکار بازیگری را از آن خود کند، به عقیده اکثر منتقدان فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» ساخته بردلی کوپر نیز به هیچ وجه شانس این را ندارد که ۴ جایزه بازیگری را از آن خود کند و البته برخلاف «اتوبوسی به نام هوس» و «شبکه» به نظر می‌رسد حتی شانس نامزدی در ۴ رشته بازیگری را هم نداشته باشد.
با این حال بخت بردن ۲ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد (بردلی کوپر) و نقش اول زن (لیدی گاگا) برای این فیلم در پیش‌بینی‌های ماه‌های اخیر بسیار بالا ارزیابی شده و به نظر می‌رسد فیلم برای رسیدن به رکورد تاریخی فوق تنها نیاز به موفقیت سام الیوت در شاخه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد دارد اتفاقی که با وجود رقبایی چون تیموتی شالامی (پسر زیبا) و ماهرشالا علی (کتاب سبز) سخت اما شدنی به نظر می‌رسد حال باید دید با گرم تر شدن تنور فصل جوایز، شانس‌های کسب جوایز بازیگری چگونه دستخوش تغییرات قرار می‌گیرند.
 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ادبیات
ادبیات

آخرین اخبار

لحظات عجیبی که در زندگی واقعی اتفاق افتاده اند!
گاهی در روز‌های خیلی عادی شاهد چیز‌های واقعا عجیب و غیرعادی هستیم. چیز‌هایی که لازم نیست حتما مافوق طبیعی یا وحشتناک باشند تا حیرت ما را برانگیزند.
کتاب‌هایی با موضوع مفاسد اقتصادی
در هر دوره‌ای می‌توان اتفاقات و رخداد‌هایی را در کشور دید که از قضا جایشان در آثار داستانی ما خالی است و عموماً نویسندگان به دلایلی ترجیح می‌دهند به جای رفتن سراغ موضوعات چالشی به حدیث نفس‌های خودشان بپردازند.
۱۲ فیلم ناراحت‌کننده که جرأت تماشای دوباره آن‌ها را ندارید
میلیون‌ها فیلم در طول بیش از یک قرن فعالیت سینما ساخته شده اند، اما تعداد کمی از آن‌ها به عنوان فیلم‌هایی قوی و شاهکار خود را متمایز از بقیه ساخته اند. بعضی از فیلم‌های بزرگ تاریخ سینما اگر چه بدون شک ارزش یک بار تماشا را دارند، اما شاید دوست نداشته باشیم بعد از مدتی برای بار دوم به تماشای آن‌ها بنشینیم و حتی شاید هیچوقت!
خواص متنوع و جالب میوه کاج
میوه درخت کاج، مخروط چوبی خشک، قهوه‌ای و پولکی است که دانه‌ها بین پولک‌ها قرار گرفته‌ و به دلیل همین شکل قرار گرفتن دانه‌ها، کاج جزو خانواده بازدانگان است.
بیماری‌های خون؛ اختلال گلبول‌های سفید و قرمز، پلاسما و پلاکت
بیماری‌های خون اختلالاتی هستند که نشانه وجود مشکلی در سلول‌های گلبول قرمز و سفید یا سلول‌های کوچکتر همانند پلاکت هستند که برای تشکیل لخته خون ضروری است.
دیگچه مشهدی؛ یک دسر آسان و خوشمزه
دسر دیگچه مشهدی خوشمزه و مورد علاقه خانواده هاست و همانند شیر برنج تهیه میشود و برای افطار در ماه رمضان مناسب است. دسر دیگچه را به شکل لوزی برش داده و سرو نمائید.
طرز تهیه میت لوف (گوشت قالبی) مرحله به مرحله
میت لوف یکی از غذاهای پرطرفدار با طرز تهیه ی آسون آمریکاییه که همون طور که از اسمش پیداس پایه اش از گوشت هست.
جدایی‌های غیر منتظره و روابط پایدار سلبریتی‌ها
میلیون‌ها نفر در کشور‌های مختلف چشم‌شان به سبک زندگی سلبریتی مورد علاقه‌شان است و چهره محبوب خود را در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها دنبال می‌کنند تا ببیند سلبریتی دلخواهشان به چه کسی دل بسته یا اینکه از چه کسی دل بریده است.
هرمز علی‌پور از عصیانگری در عالم شعر می‌گوید
هرمز علی‌پور شاعری است که پنجاه سال حضور موثر در عالم ادبیات دارد و آنچنان که خودش می‌گوید از نزدیک با بسیاری از جریان‌های شعری همراه بوده و از حال و هوای هرکدام از آن‌ها برای پیشبرد شعرش استفاده کرده.
راهکار‌های مراقبت از اکستنشن مژه
یکی از جدید ترین روش ها برای افزایش زیبایی چشم ها، اکستنشن مژه است. تارهای مصنوعی مژه که در لابه لای مژه ها قرار می گیرد، اکستنشن مژه نام دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اطلاعیه وزارت صنعت درباره افزایش قیمت خودرو
روابط عمومی وزارت صمت اعلام کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو از سوی این وزارتخانه اتخاذ نشده است.
حقایقـی در مورد قلیـــان که از آن بی خبرید- اینفوگرافی
برخی از سودجویان و عرضه کنندگان قلیان برای جذب مشتری و سود بیشتر، اقدام به افزودن مواد مخدر و روان گردان به توتون مصرفی و الکل در آب محتوی ابزار قلیان می نمایند.
روایتی از لحظه تصادف خودروی نوربخش با تریلی
استاندار گلستان گفت: پشت یکی از تقاطع‌ها ‌در لحظه‌ای کوتاه یک تریلی با سرعت بسیار زیاد به خودروی لندکروز رئیس سازمان تأمین اجتماعی برخورد کرد.
لحظات عجیبی که در زندگی واقعی اتفاق افتاده اند!
گاهی در روز‌های خیلی عادی شاهد چیز‌های واقعا عجیب و غیرعادی هستیم. چیز‌هایی که لازم نیست حتما مافوق طبیعی یا وحشتناک باشند تا حیرت ما را برانگیزند.
کتاب‌هایی با موضوع مفاسد اقتصادی
در هر دوره‌ای می‌توان اتفاقات و رخداد‌هایی را در کشور دید که از قضا جایشان در آثار داستانی ما خالی است و عموماً نویسندگان به دلایلی ترجیح می‌دهند به جای رفتن سراغ موضوعات چالشی به حدیث نفس‌های خودشان بپردازند.
تورنتو گردی بازیگر محبوب «ممنوعه» -عکس
بلایی که «خانم یایا» سر رضا عطاران آورد- عکس
شوخی جالب مهران مدیری با رضا گلزار و امین حیایی-فیلم
شوخی بامزه اکبر عبدی با بهاره رهنما +عکس
«سحر قریشی» تصادف کرد +عکس
چرا مسابقه گلزار امشب پخش نمی‌شود؟
کتابی مخصوص نوجوانان در تکریم امام‌زاده‌ها
گالری گردی زیر باران پاییزی
«شیخ مصطفی» سلبریتی بدون هیاهو
ولخرجی ۳۵ میلیون دلاری