همدان از به روزترین روشها برای درمان ناباروری استفاده می کند

09:18 ۸۸ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 97 0
همدان از به روزترین روشها برای درمان ناباروری استفاده می کند

همدان- ایرنا- متخصص زنان و رئیس بخش IVF مرکز آموزشی درمانی فاطمیه همدان گفت: این مرکز برای درمان ناباروری با استفاده از تجهیزات و امکانات موجود از به روز ترین روشها استفاده می کند و به این لحاظ توان و ظرفیت تبدیل شدن به قطب درمان ناباروری کشور را دارد.

ایرنا

دکتر مرضیه فریمانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مرکز ناباروری همدان در بخش دولتی و خصوصی با واسطه عملکرد مثبت و اقبال و پوشش بیماران ساکن در استان های مجاور و نزدیکی به مرزهای غربی و کشورهای همسایه می تواند به یکی از قطب های درمان ناباروری تبدیل شود.
وی گفت: داده های آماری گویای این است که از هر پنج زوج یکی با مشکل ناباروری اولیه یا ثانویه (ناباروری بعد از یک حاملگی) مواجه هستند که این مساله با افزایش سن فرزند آوری رو به افزایش است.
وی علل نازایی بانوان را متنوع دانست و اضافه کرد: عواملی نظیر تولید تخمک با تعداد و ‌کیفیت مناسب بستگی به سن، مولفه های ژنتیکی، جراحی ها، بیماری های غدد داخلی، کبد و کلیه حتی وزن افراد در تخمک گذاری موثر است.
این متخصص زنان و زایمان بیان کرد: برای باروری موفق به اسپرم با تعداد، ‌تحرک و اشکال طبیعی کافی، دهانه رحم سالم با ترشحات طبیعی و بدون واکنش های غیرعادی ایمنی جهت عبور اسپرم نیاز است.
دکتر فریمانی وجود لوله های سالم و باز رحمی و تخمک با کیفیت خوب، زمان مناسب برای باروری، رحم مناسب بدون ناهنجاری و سالم و سیستم ایمنی مناسب مادر در پاسخ به جنین را از ملزومات باروری دانست.
وی اظهار داشت: پیشرفت های علمی راه حل های مختلف برای رفع مشکل نازایی ارایه کرده که برحسب مورد متفاوت است.
رئیس بخش IVF مرکز آموزشی درمانی فاطمیه همدان اضافه کرد: یکی از پیشرفت های موثر در این زمینه امکان حفظ باروری از طریق فریز تخمک، اسپرم و جنین برای افرادی است که به دلایل بیماری، شغلی، تحصیلی و خانوادگی امکان فرزند آوری در حال حاضر را ندارند و نگران از دست رفتن آن در آینده هستند هرچند البته هرگز زوجین به این دلیل نباید فرزند آوری را به تاخیر بیاندازند.
فریمانی گفت: مرکز ناباروری فاطمیه همدان در زمینه خدمات تشخیص و درمان ناباروری از جمله ای وی اف، ای یو ای ، میکرو اینجشن لاپاراسکوپی، هستروسکوپی فریز جنین، اسپرم و تخمک و ‌همچنین اعمال جراحی های ناباروری زنان و مردان فعال بوده و از مراکز خوشنام در سطح کشور است.
وی با بیان اینکه بیمارستان فاطمیه همدان در سال های اخیر یکی از مقاصد بیماران با مشکل ناباروری از استان های مجاور و دور دست حتی تهران با وجود چندین مرکز ناباروری بزرگ و موفق است ادامه داد: در چند سال اخیر دستگاه ها و وسایل جدیدی توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تخصیص و خریداری شده است.
فریمانی اظهار داشت: با توجه به شتاب فن آوری در درمان های ناباروری این دستگاه ها جوابگوی توقع شمار زیاد بیماران نیست.
وی افزود: در پاسخ به این نیاز روز با پیشگام شدن بخش خصوصی و حمایت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی همدان مرکز «باروری - ناباروری امید» با هدف افزایش ظرفیت و کیفیت خدمات به روز در زمینه خدمات ناباروری راه اندازی شده است.
رئیس بخش IVF مرکز آموزشی درمانی فاطمیه همدان اضافه کرد: این مرکز مجهز به لیزر برای هچینیگ جنین با هدف افزایش لانه گزینی جنین است.
دکتر فریمانی بیان کرد: همچنین خدماتی نظیر «پی جی دی» و «پی جی اس» برای بررسی ژنتیک جنین قبل از باروری همگام با پیشرفت های جهانی انجام شده است.
وی اظهار داشت: زوجینی که برای تعیین جنسیت جنین پیشتر به استان تهران ارجاع داده می شدند هم اینک می توانند از این خدمت در همدان بهره مند شوند.
رئیس بخش IVF مرکز آموزشی درمانی فاطمیه همدان گفت: مرکز ناباروری همدان یکی از مراکز موفق در زمینه ارایه خدمات ناباروری بوده است.
دکتر فریمانی اظهار داشت: پژوهش های مهمی در این مرکز طراحی و به نتیجه رسیده است که تعدادی از آنها مانند «پی ار پی» تخمدانی با نوآوری نه تنها در ایران بلکه در جهان بوده است.
وی افزود: درمان ناباوری بسیار هزینه بر است و در کمتر کشوری از جهان این بیماری زیر پوشش بیمه قرار دارد اما در چند سال اخیر داروهای ناباروری زیر پوشش بیمه قرار گرفتند که بزرگترین کمک را به زوجین نابارور کرده است.
7526/2087


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

مشکلات اقتصادی اعتماد عمومی را خدشه دار می کند
سمنان- ایرنا- معاون پارلمانی آستان قدس رضوی گفت: مسایل اقتصادی در کشور، مانند پایین آمدن تراز مالی و مسایل بانکی، باعث خدشه دار شدن اعتماد عمومی می شود.
ˮپروفایل‌های سلامتیˮ به موبایل‌ها می‌آیند
معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت ضمن تشریح الزامات نظام ارجاع و پزشکی خانواده و اقدامات انجام شده در جهت استقرار پرونده الکترونیک، گفت: بنابراین به دنبال این اقدامات، تا پایان سال هر فرد می‌تواند پروفایل سلامتی خود را بر روی موبایلش ببیند.
پیشرفت های علمی یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی است
کیش-ایرنا-امام جمعه کیش گفت:پیشرفت های علمی در زمینه های مختلف از دستاورد های انقلاب و رشد سریع علم در ایران نشان دهنده جدیت در امر آبادانی و پیشرفت کشور است.
اورژانس باید به بالگردهای دید در شب مجهز شود- بالگردهای اورژانس به ۵۴ فروند افزایش می‌یابد
سرپرست سازمان اورژانس کشور با تاکید بر این‌که اورژانس باید به بالگردهای دید در شب مجهز شود، ابراز امیدواری کرد بودجه لازم برای خرید این‌گونه بالگردها تخصیص یابد.
فضای مجازی برای حقانیت ارزش های انقلابی استفاده شود
سمنان- ایرنا- معاون پارلمانی آستان قدس رضوی استان سمنان گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ظرفیت خوبی برای بیان حقانیت و دستاوردهای انقلاب در مقابله با جنگ روانی دشمن است.
همت مردم عامل اصلی پیشرفت بیله سوار است
اردبیل - ایرنا- امام جمعه بیله سوار اصلی ترین عامل پیشرفت این شهرستان را همت مردم دانسته و تاکید کرد: امروز باید مهم ترین دغدغه مردم منطقه عمران، آبادانی و زیبایی شهرباشد.
برخورد خودروی کترینگ با بال هواپیما در فرودگاه مهرآباد
برخورد خودروی کترینگ هواپیمایی تابان با بال هواپیمای این شرکت هواپیمایی خسارت چندانی نداشت و مسافران آن با هواپیمای دیگری عازم مقصد خود شدند.
امروز نیازمند قیام روشنگری در کشور هستیم
قم- ایرنا- عضو پژوهشگران اقتصاد مقاومتی، FATF را بستر نفوذ، استعمار نو و عامل تسلط آمریکا بر ایران دانست و گفت: امروز نیازمند قیام روشنگری در کشور می باشیم
آشنا: برجام نه ورسای است نه ویتنام
مشاور رئیس‌جمهوری تاکید کرد: برجام نه ورسای و نه ویتنام است؛ آمریکایی‌ها و ایرانی‌ها در برجام بدون شلیک گلوله به یک توافق برد - برد تن دادند؛ همین برابری حقوق و دستاوردها در برجام است که از دید ترامپ "وحشتناک " تلقی می‌شود.
امام جمعه نیر بر رفع مشکلات آموزش و پرورش تاکید کرد
اردبیل - ایرنا - امام جمعه نیر بر فراهم کردن امکانات آموزش مناسب و استفاده بهینه از دانش و فناوری روز برای پیشرفت جایگاه علمی دانش آموزان توسط معلمان تاکید کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ˮپروفایل‌های سلامتیˮ به موبایل‌ها می‌آیند
معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت ضمن تشریح الزامات نظام ارجاع و پزشکی خانواده و اقدامات انجام شده در جهت استقرار پرونده الکترونیک، گفت: بنابراین به دنبال این اقدامات، تا پایان سال هر فرد می‌تواند پروفایل سلامتی خود را بر روی موبایلش ببیند.
دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه «تعلیم و تربیت»
در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد دستاوردهای قابل توجهی در حوزه تعلیم و تربیت هستیم که این موارد بیانگر پیشرفت‌های فراوانی در این حوزه است.
۲۹ دی ۱۳۵۷؛ برگزاری تظاهرات میلیونی اربعین
جمعه ۲۹ دی ۱۳۵۷؛ برگزاری تظاهرات میلیونی به درخواست امام در تهران و شهرستان‌ها مهم‌ترین خبر امروز بود.
وقتی عکس «فرهاد» مانع مجوز شد
«من دلم سخت گرفته‌ست از این میهمان‌خانه مهمان‌کش روزش تاریک که به جان هم نشناخته، انداخته است، چند تن خواب آلود، چند تن ناهموار، چند تن ناهشیار...»
چرا شهره سلطانی فیلمش را در شبکه خانگی عرضه کرد؟
شهره سلطانی کارگردان فیلم سینمایی «کوتاه مثل زندگی» که به تازگی در شبکه نمایش خانگی عرضه شده است،بیان کرد: اگر من هم فیلمی مفرح برای سینما یا حتی نمایش خانگی ساخته بودم الان شرایط بهتری داشتم. متاسفانه خیلی سلیقه‌ای و شخصی به آثار نگاه می‌شود و توجهی ندارند که چقدر برای آن زحمت کشیده شده. من در آخرین صحبت‌هایی که با گروه سینمایی «هنروتجربه» داشتم و پرسیدم که چرا این اثر به نمایش نرسید؟! آنها بیان کردند که "سلیقه" ما این بوده است.
ˮپروفایل‌های سلامتیˮ به موبایل‌ها می‌آیند
اورژانس باید به بالگردهای دید در شب مجهز شود- بالگردهای اورژانس به ۵۴ فروند افزایش می‌یابد
اعضای بدن کودک مهابادی به چند بیمار دیگر زندگی بخشید
پرستاران نمونه فامنین تجلیل شدند
2قلم داروی درمان طیور در کهگیلویه و بویراحمد تولید شد
تردد در جاده های کالپوش با زنجیر چرخ امکان پذیر است
سازمان بیمه سلامت: مطالبات سال 96 داروخانه‌ها پرداخت شده است
تغییر وزیر و بازنگری در نظام جامع سلامت - سیدعبدالحمید بهشتی
شناسایی انواع بی‌خوابی
بدهی سال ٩٦ بیمه سلامت به داروخانه ها پرداخت شده است