همدان از به روزترین روشها برای درمان ناباروری استفاده می کند

09:18 ۱۸۳ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 157 0
همدان از به روزترین روشها برای درمان ناباروری استفاده می کند

همدان- ایرنا- متخصص زنان و رئیس بخش IVF مرکز آموزشی درمانی فاطمیه همدان گفت: این مرکز برای درمان ناباروری با استفاده از تجهیزات و امکانات موجود از به روز ترین روشها استفاده می کند و به این لحاظ توان و ظرفیت تبدیل شدن به قطب درمان ناباروری کشور را دارد.

ایرنا

دکتر مرضیه فریمانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مرکز ناباروری همدان در بخش دولتی و خصوصی با واسطه عملکرد مثبت و اقبال و پوشش بیماران ساکن در استان های مجاور و نزدیکی به مرزهای غربی و کشورهای همسایه می تواند به یکی از قطب های درمان ناباروری تبدیل شود.
وی گفت: داده های آماری گویای این است که از هر پنج زوج یکی با مشکل ناباروری اولیه یا ثانویه (ناباروری بعد از یک حاملگی) مواجه هستند که این مساله با افزایش سن فرزند آوری رو به افزایش است.
وی علل نازایی بانوان را متنوع دانست و اضافه کرد: عواملی نظیر تولید تخمک با تعداد و ‌کیفیت مناسب بستگی به سن، مولفه های ژنتیکی، جراحی ها، بیماری های غدد داخلی، کبد و کلیه حتی وزن افراد در تخمک گذاری موثر است.
این متخصص زنان و زایمان بیان کرد: برای باروری موفق به اسپرم با تعداد، ‌تحرک و اشکال طبیعی کافی، دهانه رحم سالم با ترشحات طبیعی و بدون واکنش های غیرعادی ایمنی جهت عبور اسپرم نیاز است.
دکتر فریمانی وجود لوله های سالم و باز رحمی و تخمک با کیفیت خوب، زمان مناسب برای باروری، رحم مناسب بدون ناهنجاری و سالم و سیستم ایمنی مناسب مادر در پاسخ به جنین را از ملزومات باروری دانست.
وی اظهار داشت: پیشرفت های علمی راه حل های مختلف برای رفع مشکل نازایی ارایه کرده که برحسب مورد متفاوت است.
رئیس بخش IVF مرکز آموزشی درمانی فاطمیه همدان اضافه کرد: یکی از پیشرفت های موثر در این زمینه امکان حفظ باروری از طریق فریز تخمک، اسپرم و جنین برای افرادی است که به دلایل بیماری، شغلی، تحصیلی و خانوادگی امکان فرزند آوری در حال حاضر را ندارند و نگران از دست رفتن آن در آینده هستند هرچند البته هرگز زوجین به این دلیل نباید فرزند آوری را به تاخیر بیاندازند.
فریمانی گفت: مرکز ناباروری فاطمیه همدان در زمینه خدمات تشخیص و درمان ناباروری از جمله ای وی اف، ای یو ای ، میکرو اینجشن لاپاراسکوپی، هستروسکوپی فریز جنین، اسپرم و تخمک و ‌همچنین اعمال جراحی های ناباروری زنان و مردان فعال بوده و از مراکز خوشنام در سطح کشور است.
وی با بیان اینکه بیمارستان فاطمیه همدان در سال های اخیر یکی از مقاصد بیماران با مشکل ناباروری از استان های مجاور و دور دست حتی تهران با وجود چندین مرکز ناباروری بزرگ و موفق است ادامه داد: در چند سال اخیر دستگاه ها و وسایل جدیدی توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تخصیص و خریداری شده است.
فریمانی اظهار داشت: با توجه به شتاب فن آوری در درمان های ناباروری این دستگاه ها جوابگوی توقع شمار زیاد بیماران نیست.
وی افزود: در پاسخ به این نیاز روز با پیشگام شدن بخش خصوصی و حمایت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی همدان مرکز «باروری - ناباروری امید» با هدف افزایش ظرفیت و کیفیت خدمات به روز در زمینه خدمات ناباروری راه اندازی شده است.
رئیس بخش IVF مرکز آموزشی درمانی فاطمیه همدان اضافه کرد: این مرکز مجهز به لیزر برای هچینیگ جنین با هدف افزایش لانه گزینی جنین است.
دکتر فریمانی بیان کرد: همچنین خدماتی نظیر «پی جی دی» و «پی جی اس» برای بررسی ژنتیک جنین قبل از باروری همگام با پیشرفت های جهانی انجام شده است.
وی اظهار داشت: زوجینی که برای تعیین جنسیت جنین پیشتر به استان تهران ارجاع داده می شدند هم اینک می توانند از این خدمت در همدان بهره مند شوند.
رئیس بخش IVF مرکز آموزشی درمانی فاطمیه همدان گفت: مرکز ناباروری همدان یکی از مراکز موفق در زمینه ارایه خدمات ناباروری بوده است.
دکتر فریمانی اظهار داشت: پژوهش های مهمی در این مرکز طراحی و به نتیجه رسیده است که تعدادی از آنها مانند «پی ار پی» تخمدانی با نوآوری نه تنها در ایران بلکه در جهان بوده است.
وی افزود: درمان ناباوری بسیار هزینه بر است و در کمتر کشوری از جهان این بیماری زیر پوشش بیمه قرار دارد اما در چند سال اخیر داروهای ناباروری زیر پوشش بیمه قرار گرفتند که بزرگترین کمک را به زوجین نابارور کرده است.
7526/2087


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

روانشناسان شهرداری تهران به مناطق سیل زده اعزام می شوند
تهران-ایرنا-مدیرکل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه مددکاران اجتماعی، روانشناسان، مشاوران و تسهیل گران اجتماعی به مناطق سیل زده جنوب کشور به زودی اعزام می شوند گفت: دوره های آموزشی حمایت های روانی و اجتماعی در بلایا ویژه این افراد آغاز شد.
70درصد مدارس کشور نمازخانه دارند
کرج - ایرنا - مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه ترویج فرهنگ نماز در بین دانش آموزان گفت: اکنون 70 درصد مدارس کشور دارای نمازخانه هستند.
انتقاد از شهرداری تهران بابت تامین مکان نگهداری معتادان
تهران- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: شهرداری موظف بوده است تا بر اساس تفاهمنامه های امضا شده ظرفیت نگهداری 2 هزار معتاد را فراهم سازد که این امر محقق نشده است.
سپاه 77 هزار جهیزیه به نوعروسان محروم کشور اهدا کرد
ایلام - ایرنا - دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه طی 2 سال گذشته 77 هزار سری جهیزیه بین نوعروسان تحت پوشش نهادهای حمایتی توزیع کرده است.
سیل زدگان خوزستان خدمات روان درمانی دریافت می کنند
اهواز- ایرنا- معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: تیم های سامانه حمایت های روانی و اجتماعی هلال احمر موسوم به «سحر» از پنج استان در خوزستان در حال خدمات رسانی به سیل زدگان هستند.
عملیات ایمن سازی دام های مناطق سیل زده خوزستان انجام شد
اهواز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: عملیات ایمن سازی دام های سبک و سنگین در برابر بیماری های شایع در مناطق سیل زده استان با مشارکت تیمهای استان های معین انجام شد.
ارتفاع آب رودخانه نیسان در هویزه سه متر کاهش یافت
اهواز-ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه گفت: ارتفاع آب رودخانه نیسان در شهرستان هویزه تا سه متر کاهش یافته است که با توجه به این میزان کاهش ارتفاع رودخانه خطری این شهرستان را تهدید نمی کند.
پاسخ آموزش و پرورش به درگیری در یک هنرستان پایتخت
تهران-ایرنا- طی روزهای اخیر خبری مبنی بر «کورشدن» دانش آموزی در جریان درگیری بین معلم و او در یک مدرسه پایتخت منتشر شد که مسئولان آموزش و پرورش در پاسخ به پیگیری های ایرنا می گویند این دانش آموز نابینا نشده بلکه چشم وی آسیب دیده است و از نظر پزشکان، بهبود می یابد.
500 چشمه فصلی و دائمی در شهرستان اندیکا پرآب شد
اهواز-ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان اندیکا گفت:بارش های مناسب و پر شدن سفره های زیرزمینی باعث شده بیش از 500دهنه چشمه و رودخانه فصلی در شهرستان اندیکا جان تازه ای بگیرند.
معاون شهردار: ساخت و ساز در حریم تهران 20 درصد کاهش یافت
تهران- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: با حضور گشت های حریم بان و بازدیدهای میدانی از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم تهران، آمار تخلفات طی یک ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال 20 درصد کاهش یافت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
آمریکا ضمن تأکید بر تعهد خود برای استفاده از تمامی امکاناتش به منظور از بین بردن شبکه مالی حزب‌الله، ۱۰ میلیون دلار جایزه برای شناسایی منابع مالی مقاومت لبنان و اطلاعاتی که به دستیابی آمریکا به سه تن از گردانندگان امور مالی آن شود، تعیین کرد.
مشتریان فاقد کد شهاب سریعتر به شعب بانک مراجعه کنند
تهران- ایرنا- حساب بانکی مشتریانی که اطلاعات هویتی آنها ناقص و کد شهاب برای آنها صادر نشده با پایان مهلت تعیین شده توسط بانک مرکزی مسدود و ارایه خدمات برایشان متوقف می شود؛ این دسته از مشتریان برای رفع نواقص هویتی، سریعتر به به شعب بانک محل افتتاح حساب مراجه کنند.
ایران: آقای قالیباف! کلی گویی بس است
اقدام امریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی بهانه جدیدی به دست مخالفان تصویب لوایح مرتبط با اف‌ای‌تی‌اف داده است.
روانشناسان شهرداری تهران به مناطق سیل زده اعزام می شوند
چهار انتصاب جدید در ستاد مبارزه با مواد مخدر
توان یاب سازمان بهزیستی رکورد 10 کیلومتر ویلچر رانی را ثبت کرد
آزمون زبان عمومی وزارت بهداشت به تعویق افتاد
تصویب قوانین پیشگیری از وقوع سیل در اختیارات مدیریت شهری است
24 درصد جمعیت قزوین دچار اختلال روان هستند
امام جمعه: رضایتمندی مردم در حوزه سلامت نیازمند اهتمام متولیان است
مدیرکل جدید انتقال خون قزوین معرفی شد
سن ابتلا به بیماری‌های اسکلتی عضلانی در کشور کاهش یافته است
39 کارشناس روان در مراکز خدمات جامع سلامت قزوین فعالیت می کنند