بیرانوند: به بچه‌ها گفتم کاش السد را نبرده بودیم!

07:10 ۹۳ روز و ۲۲ ساعت پیش افکار نیوز 139 0
بیرانوند: به بچه‌ها گفتم کاش السد را نبرده بودیم!

گلر تیم ملی و پرسپولیس درباره مهار پنالتی کریس در جام جهانی گفت: وقتی پنالتی رونالدو را گرفتم فقط یاد چیطوری کریس افتادم!

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،گلر تیم ملی، شماره یک پرسپولیس و چهره‌ای محبوب. علیرضا بیرانوند واقعاً فوتبالیست بانمکی است. او شاید قبلاً دافعه داشت ولی حالا فقط طرفداران را به خود جذب می‌کند، مخصوصاً از زمانی که موفق شد آن پنالتی فوق العاده را از کریس رونالدو بگیرد. قبل از جام جهانی او روز‌های سختی داشت. حتی هواداران
پرسپولیسهم به خاطر گل‌های خورده‌اش انتقاد داشتند. وقتی «چیطوری کریس» را مقابل
دوربین۹۰ گفت، شد سوژه اول فضای مجازی. همه می‌گفتند این چه می‌گوید؟ شوخی پشت شوخی و بعد هم توهین. بیرانوند، اما در سرتاسر آن روز‌ها سکوت کرد تا به
جام جهانیرسید. چه کسی باور می‌کرد بعد از «چیطوری کریس؟!» او آن پنالتی تاریخی را بگیرد و بشود قهرمان یک ملت؟ بعد از آن، همه با چشمان بازتری به علیرضا نگاه کردند. به اینکه او چقدر چهره جذاب‌تری شده است. حالا اگر فقط یک بار به تمرین پرسپولیس یا
تیم ملیبروید، متوجه می‌شوید علیرضا چقدر خاکی است و چه خوب ارتباط برقرار می‌کند. دیروز هم علیرضا گفت‌وگویی با سایت
کنفدراسیون فوتبالآسیاداشت که بخش‌هایی از آن را در زیر می‌خوانید. حرف‌های علیرضا خواندنی بود و به زودی متن کامل آن را می‌توانید در سایت AFC بخوانید. 
چنین تفکری غلط استمن چند روز قبل به بچه‌ها (بازیکنان پرسپولیس) گفتم کاش بازیرفت را از السد نبرده بودیم. این برد باعث شد تا انتظارات از ما خیلی خیلی زیاد شود. الان همه وقت از ما توقع دارند که بتوانیم ببریم و به فینال صعود کنیم. همه فکر می‌کنند با توجه به اینکه السد را در
قطربرده‌ایم کارمان در ایرانخیلی راحت است و می‌توانیم به سادگی السد را ببریم و به فینال برسیم در حالی که اصلاً چنین تفکری غلط است. به هیچ عنوان بازی آسانی مقابل السد نداریم. آن‌ها تیم خطرناکی هستند. 
امتیاز بزرگ مااینکه تماشاگران به استادیوم می‌آیند و همه سکو‌ها را پر می‌کنند برای ما یک امتیاز بزرگ است. با همه سختی‌هایی که این بازی دارد، همه تلاش خود را می‌کنیم. ما قبلاً السد را در تهران برده‌ایم. قبل از بازی قبلی هم وقتی به قطر می‌رفتیم، می‌گفتند کار خیلی سخت است ولی دیدید که بالاخره می‌شود این تیم را برد. 
آرزویم استهمین که شنیدم می‌توانم کاندیدای بهترین بازیکن سال آسیا باشم، خیلی برایم امیدبخش است. وقتی این خبر را شنیدم واقعاً خوشحال شدم. این مسئله به من خیلی روحیه و انگیزه داد. یکی از آرزوهایم این است که بتوانم بهترین بازیکن سال آسیا شوم. اگر این اتفاق بیفتد و بتوانم چنین عنوانی را به دست بیاورم، سال‌ها از آن لذت می‌برم. 
اصلاً ناامید نیستیمرسیدن به فینال؟ فعلاً همه تمرکزم روی بازی برگشت مقابل السد است. اگر اجازه دهید اول در این بازی موفق باشیم و بعد درباره فینال برنامه‌ریزی خواهیم کرد. اگر بتوانیم السد را ببریم و به فینال برویم، به هر حال یک سر بازی در تهران خواهد بود و این برای ما خیلی خوب است. شک نکنید برای آن بازی هم تماشاگران زیادی می‌آیند. اصلاً ناامید نیستیم و فعلاً فقط به بازی السد فکر می‌کنیم. 
درست نبود بروموقتی از جام جهانی برگشتم، چند پیشنهاد داشتم ولی آن زمان برای باشگاه مشکلاتی به وجود آمده بود. به هر حال تیم محروم بود و نمی‌توانست بازیکن بگیرد. از سوی دیگر یکسری از بازیکنان رفتند. من هم خودم را مدیون پرسپولیس می‌دیدم و به همین خاطر گفتم بمانم. دو فصل خیلی خوب با این تیم داشتم و قهرمان شدیم. دیدم منهای اینکه پیشنهادات خوب باشد یا بد، درست نیست که پرسپولیس را در این شرایط ترک کنم. حق هواداران نبود که بخواهم بروم. با خودم فکر کردم بهتر است اگر پیشنهادی بود، در زمان مناسب‌تر پرسپولیس را ترک کنم. به هر حال حضور در
لیگ قهرمانانهم مهم بود. می‌خواستم شانس خودم را با تیم امتحان کنم. پارسال ما تا نیمه‌نهایی رفتیم. امسال هم فکر می‌کردیم می‌توانیم شانس داشته باشیم این جام را فتح کنیم. 
بدم نمی‌آید برومراستش من هم مثل هر فوتبالیست دیگری بدم نمی‌آید یک روز در باشگاه‌های خارجی بازی کنم ولی برایم خیلی مهم است به یک تیم بزرگ بروم که به پیشرفت فوتبالم کمک کند. 
می‌دانستم کریس کجا می‌زنددر جام جهانی آن لحظه که پنالتی کریس رونالدو را گرفتم فقط یاد چیطوری کریس افتادم که گفته بودم. فکر می‌کردم من که این پنالتی را گل می‌خورم. ولی این را بگویم که از قبل پنالتی‌های کریس رونالدو را دیده بودم. می‌دانستم او ضرباتش را به چپ می‌زند. قبل از اینکه جلوی ضربه بایستم تصمیمم را گرفته بودم و می‌دانستم به چپ می‌روم. دیگر به آن فکر نکردم. وقتی پنالتی رونالدو را گرفتم آرامش خاصی گرفتم، چون می‌دانستم با توجه به چیطوری کریس که گفته بودم اگر گل می‌‎شد، آن وقت سوژه می‌شدم.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
ویژگی تیم برانکو: ۲۷ بازیکن در سه گروه
برانکو بازیکنان پرسپولیس را به سه گروه تقسیم کرده. یک گروه برای حضور در ترکیب اصلی رقابت‌ می‌کنند. گروه دوم به عنوان ذخیره به ترکیب می‌آیند و گروه سوم، جوان‌هایی که شانسی برای فیکس شدن ندارند.
حمایت هنرپیشه مشهور سینما از تیم‌ ملی
بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است برخی حاضرند تیم ملی ایران ببازد، تا آن‌ها به مقصودشان برسند!
رتبه اول ایران در کشف مواد مخدر
مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین و مدیر اجرایی مقابله با مواد مخدر و جرم روز چهارشنبه در دیدار با ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایتخت اتریش با اشاره به اهمیت همکاری‌های دو طرف تصریح کرد که ایران در کشف مواد مخدر رتبه اول را در دنیا دارد.
چند نکته برای رهایی از خستگی مداوم
احساس خستگی پس از گذراندن یک روز کاری سخت، طبیعی است اما درصورتیکه با وجود خواب کافی شبانه، خستگی‌تان برطرف نمی‌شود لازم است عوامل نهفته و موثر در بروز و تداوم این خستگی مورد بررسی قرار گیرد.
سهمیه‌بندی روزانه بنزین زیبنده ملت ایران نیست
نماینده مردم فیروزآباد در مجلس گفت: طرحی که اخیرا مطرح شده و بر اساس آن به هر ایرانی روزی یک لیتر بنزین اختصاص می یابد هنوز در کمیسیون انرژی طرح نشده است و کار کارشناسی در کمیسیون انرژی بر آن انجام نشده است.وی افزود: اینگونه سهمیه بندی زیبنده ملت ایران نیست از سوی دیگر در هیچ کجای دنیا اینگونه سهمیه بندی انجام نمی‌شود.
چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می‌شود؟
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: بیشترین واردات روسیه با 75 درصد به تولیدات کارخانه‌ای و محصولات کشاورزی با 19 درصد اختصاص دارد.
توصیه رسول خدا(ص) برای یاد کردن اموات
مردگانتان را که درقبرها آرمیده اند از یاد نبرید. مردگان شما امید احسان شما را دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
سردار یک کلاس از فوتبال ایران بالاتر است
کریم باقری: بیرانوند را عابدزاده مقایسه نکنید
تمجید بازیکن پرسپولیس از مهاجم جدید
استقلالی‌ها با درد و ناله به ایران برگشتند!
پور علی گنجی: دست بیرانوند را می بوسم- جهانبخش داداش خودم است
اعتراض مایلی‌کهن به کی روش- چرا مهدی ترابی فیکس نیست؟
هافبک پرسپولیس جراحی می‌شود
محسن مسلمان از خیریت گفت
دیوید بکام مالک باشگاه منچستری شد