بیرانوند: به بچه‌ها گفتم کاش السد را نبرده بودیم!

07:10 ۱۸۴ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 268 0
بیرانوند: به بچه‌ها گفتم کاش السد را نبرده بودیم!

گلر تیم ملی و پرسپولیس درباره مهار پنالتی کریس در جام جهانی گفت: وقتی پنالتی رونالدو را گرفتم فقط یاد چیطوری کریس افتادم!

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،گلر تیم ملی، شماره یک پرسپولیس و چهره‌ای محبوب. علیرضا بیرانوند واقعاً فوتبالیست بانمکی است. او شاید قبلاً دافعه داشت ولی حالا فقط طرفداران را به خود جذب می‌کند، مخصوصاً از زمانی که موفق شد آن پنالتی فوق العاده را از کریس رونالدو بگیرد. قبل از جام جهانی او روز‌های سختی داشت. حتی هواداران
پرسپولیسهم به خاطر گل‌های خورده‌اش انتقاد داشتند. وقتی «چیطوری کریس» را مقابل
دوربین۹۰ گفت، شد سوژه اول فضای مجازی. همه می‌گفتند این چه می‌گوید؟ شوخی پشت شوخی و بعد هم توهین. بیرانوند، اما در سرتاسر آن روز‌ها سکوت کرد تا به
جام جهانیرسید. چه کسی باور می‌کرد بعد از «چیطوری کریس؟!» او آن پنالتی تاریخی را بگیرد و بشود قهرمان یک ملت؟ بعد از آن، همه با چشمان بازتری به علیرضا نگاه کردند. به اینکه او چقدر چهره جذاب‌تری شده است. حالا اگر فقط یک بار به تمرین پرسپولیس یا
تیم ملیبروید، متوجه می‌شوید علیرضا چقدر خاکی است و چه خوب ارتباط برقرار می‌کند. دیروز هم علیرضا گفت‌وگویی با سایت
کنفدراسیون فوتبالآسیاداشت که بخش‌هایی از آن را در زیر می‌خوانید. حرف‌های علیرضا خواندنی بود و به زودی متن کامل آن را می‌توانید در سایت AFC بخوانید. 
چنین تفکری غلط استمن چند روز قبل به بچه‌ها (بازیکنان پرسپولیس) گفتم کاش بازیرفت را از السد نبرده بودیم. این برد باعث شد تا انتظارات از ما خیلی خیلی زیاد شود. الان همه وقت از ما توقع دارند که بتوانیم ببریم و به فینال صعود کنیم. همه فکر می‌کنند با توجه به اینکه السد را در
قطربرده‌ایم کارمان در ایرانخیلی راحت است و می‌توانیم به سادگی السد را ببریم و به فینال برسیم در حالی که اصلاً چنین تفکری غلط است. به هیچ عنوان بازی آسانی مقابل السد نداریم. آن‌ها تیم خطرناکی هستند. 
امتیاز بزرگ مااینکه تماشاگران به استادیوم می‌آیند و همه سکو‌ها را پر می‌کنند برای ما یک امتیاز بزرگ است. با همه سختی‌هایی که این بازی دارد، همه تلاش خود را می‌کنیم. ما قبلاً السد را در تهران برده‌ایم. قبل از بازی قبلی هم وقتی به قطر می‌رفتیم، می‌گفتند کار خیلی سخت است ولی دیدید که بالاخره می‌شود این تیم را برد. 
آرزویم استهمین که شنیدم می‌توانم کاندیدای بهترین بازیکن سال آسیا باشم، خیلی برایم امیدبخش است. وقتی این خبر را شنیدم واقعاً خوشحال شدم. این مسئله به من خیلی روحیه و انگیزه داد. یکی از آرزوهایم این است که بتوانم بهترین بازیکن سال آسیا شوم. اگر این اتفاق بیفتد و بتوانم چنین عنوانی را به دست بیاورم، سال‌ها از آن لذت می‌برم. 
اصلاً ناامید نیستیمرسیدن به فینال؟ فعلاً همه تمرکزم روی بازی برگشت مقابل السد است. اگر اجازه دهید اول در این بازی موفق باشیم و بعد درباره فینال برنامه‌ریزی خواهیم کرد. اگر بتوانیم السد را ببریم و به فینال برویم، به هر حال یک سر بازی در تهران خواهد بود و این برای ما خیلی خوب است. شک نکنید برای آن بازی هم تماشاگران زیادی می‌آیند. اصلاً ناامید نیستیم و فعلاً فقط به بازی السد فکر می‌کنیم. 
درست نبود بروموقتی از جام جهانی برگشتم، چند پیشنهاد داشتم ولی آن زمان برای باشگاه مشکلاتی به وجود آمده بود. به هر حال تیم محروم بود و نمی‌توانست بازیکن بگیرد. از سوی دیگر یکسری از بازیکنان رفتند. من هم خودم را مدیون پرسپولیس می‌دیدم و به همین خاطر گفتم بمانم. دو فصل خیلی خوب با این تیم داشتم و قهرمان شدیم. دیدم منهای اینکه پیشنهادات خوب باشد یا بد، درست نیست که پرسپولیس را در این شرایط ترک کنم. حق هواداران نبود که بخواهم بروم. با خودم فکر کردم بهتر است اگر پیشنهادی بود، در زمان مناسب‌تر پرسپولیس را ترک کنم. به هر حال حضور در
لیگ قهرمانانهم مهم بود. می‌خواستم شانس خودم را با تیم امتحان کنم. پارسال ما تا نیمه‌نهایی رفتیم. امسال هم فکر می‌کردیم می‌توانیم شانس داشته باشیم این جام را فتح کنیم. 
بدم نمی‌آید برومراستش من هم مثل هر فوتبالیست دیگری بدم نمی‌آید یک روز در باشگاه‌های خارجی بازی کنم ولی برایم خیلی مهم است به یک تیم بزرگ بروم که به پیشرفت فوتبالم کمک کند. 
می‌دانستم کریس کجا می‌زنددر جام جهانی آن لحظه که پنالتی کریس رونالدو را گرفتم فقط یاد چیطوری کریس افتادم که گفته بودم. فکر می‌کردم من که این پنالتی را گل می‌خورم. ولی این را بگویم که از قبل پنالتی‌های کریس رونالدو را دیده بودم. می‌دانستم او ضرباتش را به چپ می‌زند. قبل از اینکه جلوی ضربه بایستم تصمیمم را گرفته بودم و می‌دانستم به چپ می‌روم. دیگر به آن فکر نکردم. وقتی پنالتی رونالدو را گرفتم آرامش خاصی گرفتم، چون می‌دانستم با توجه به چیطوری کریس که گفته بودم اگر گل می‌‎شد، آن وقت سوژه می‌شدم.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

فیلتر اینستاگرام فعلا در دستور نیست
دبیر شورای عالی فضای مجازی می‌گوید رفتار اخیر اینستاگرام محکوم است ولی فعلا محدودسازی در دستور نیست.
اعترافات قاتل مرد دلارفروش
مردی که با شلیک گلوله به دلارفروشی او را به قتل رسانده بود وقتی پای میز محاکمه رفت توضیح داد که چطور فقر پدر و مهاجرت مادرش زندگی او را نابود و او را به یک قاتل تبدیل کرد.
خداحافظی دو کره‌ای معروف از بازار ایران
بازار لوازم خانگی همچنان روزهای پرالتهابی را می‌گذراند و به اذعان متقاضیان خرید لوازم خانگی، گرانی در این بازار بیداد می‌کند. گرایش خریداران به خرید لوازم خانگی خارجی به‌ویژه تولیدات دو برند «ال‌جی» و «سامسونگ» به‌حدی است که بعضا برخی خانواده‌ها حاضر به پرداخت چندین برابر قیمت واقعی یکی از لوازم خانگی این دو برند هستند.
صعود ملی پوشان اسنوکر ایران به مرحله حذفی رقابت‌های آسیایی
رقابت‌های اسنوکر ده توپ تور رنکینگ آسیایی در مرحله گروهی انجام شد و نمایندگان ایران موفق شدند به مرحله حذفی صعود کنند.
مشخص شدن نتیجه تایم تریل تیمی قهرمانی آسیا یک روز پس از برگزاری مسابقه- ایران آخر شد
پس از یک روز از برگزاری ماده تایم تریل تیمی دوچرخه سواری جاده قهرمانی آسیا مشخص شد تیم ایران آخر شده است.
جستجو برای نجات 4 خدمه لنج غرق شده در خلیج فارس ادامه دارد
بوشهر- ایرنا - رئیس اداره حفاظت و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: جستجو برای یافتن و نجات 4 خدمه شناوری که ساعت 9.30دقیقه روز سه شنبه در آب های سرزمینی خلیج فارس واژگون شده بود توسط این اداره کل ادامه دارد.
پایان مسابقات گرنک با عنوان ۱۴ و ۲۶ شطرنج‌بازان ایران
نمایندگان شطرنج ایران در مسابقات بزرگ بین‌المللی «گرنک» آلمان عناوین چهاردهم و بیست و ششم را به دست آوردند.
تصادف اتوبوس در کرمان یک کشته و 11زخمی برجا گذاشت
کرمان - ایرنا - مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمان گفت: بر اثر برخورد اتوبوس با کامیون در محور باغین به جوپار این استان یک نفر کشته و 11 نفر زخمی شدند.
رقابت‌های تیراندازی جام جهانی چین- سبقت‌اللهی فینالیست شد
گلنوش سبقت‌اللهی در تپانچه بادی بانوان رقابت‌های تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک فینالیست شد.
دومین سهمیه المپیک در تیراندازی پرید- سبقت اللهی هشتم شد
گلنوش سبقت اللهی در فینال تپانچه بادی مسابقات تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک در چین هشتم شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش سخنگوی ذوب آهن به پرسپولیسی شدن مظاهری
جمشیدی گفت: در مورد مظاهری هم هنوز هیچ صحبتی نشده، ولی این بازیکن قراردادش در پایان فصل تمام می‌شود و می‌تواند به هر تیمی برود.
ایستاده در گرای صفر نفتی
بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد وضعیت بازار انرژی جهان، آمار مربوط به صادرات نفت ایران در ماه گذشته بالغ بر ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.
آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
دبیر فدراسیون بدنسازی: امیدوارم به قهرمانی آسیا اعزام شویم- نظارت بر باشگاه‌ها بر عهده ما نیست
دبیر فدراسیون بدنسازی می‌گوید نظارت بر باشگاه‌های بدنسازی و برخورد با متخلفین فروش مکمل‌های غیرقانونی بر عهده ما نیست و ادارات کل ورزش و جوانان مسئولیت این کار را بر عهده دارند.
سرقت خانوادگی با نوزاد یک ساله
ماموران انتظامی مشهد با حضور در محل سرقت زن جوانی را دستگیر کردند که نوزادی یک ساله داخل کالسکه را نیز با وسایل سرقتی حمل می کرد و در حال فرار بود.
یک داور زن در لیگ یک فرانسه قضاوت می‌کند
سوپرجام اسپانیا در عربستان برگزار می‌شود؟
ایکاردی ۱۰۰ درصد در اینتر می ماند
روز انتخاب برای منچستریونایتد، خداحافظی با لیگ قهرمانان یا قهرمانی دشمن دیرینه- نیمه نهایی جام حذفی در ایتالیا و آلمان
احتمال رویارویی ۴ باره استقلال و پرسپولیس در تابستان ۹۸!
فیلم- زد و خورد شدید در لیگ دسته سوم ایران
تکلیف ایکاردی در اینترمیلان روشن شد
سعودی‌ها هم از «زمین بی طرف» خسته شدند! +عکس
بازیکنان استقلال به شفر اعتماد ندارند!
فیلم- جشن هواداران شاهین بوشهر پس‌از صعود به لیگ برتر