فرهنگ ایثار و شهادت به لایه های مختلف جامعه پیوند زده شود

22:49 ۱۸۴ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 354 0
فرهنگ ایثار و شهادت به لایه های مختلف جامعه پیوند زده شود

یاسوج- ایرنا- مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: چنانچه فرهنگ ایثار و شهادت به تمامی لایه ها و حوزه های جامعه از جمله مدرسه سازی، مسجدسازی، اهدای عضو و خدمت رسانی به مردم مناطق محروم پیوند زده شود تحول آفرین بوده و نتایج مطلوبی به همراه دارد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، غلامرضا یاوندعباسی روز یکشنبه در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: تجربه نشان می دهد که ورود فرهنگ ایثار و شهادت به عرصه های مختلف از جمله هوافضا، نانو، ساخت موشک، اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی عامل تعالی و پیشرفت کشور در این حوزه ها بوده است.
وی افزود: سیاست های 12 گانه رهبر معظم انقلاب در مورد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال 1389 ابلاغ شد.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران بیان کرد: این سیاست ها جزو دستورالعمل های شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تمامی استان ها از جمله کهگیلویه و بویراحمد باشد و علاوه بر بومی سازی باید متناسب با ظرفیت هر استان اجرا شوند.
یاوندعباسی عنوان کرد: میزان اعتبارات فرهنگی سالانه دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد احصا و برای هزینه شدن بهتر آن در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.
وی ابراز داشت: عمده ترین وظایف شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان های کشور شامل کیفی سازی برگزاری یادواره های شهدا، المان سازی و تطبیق مناظر شهری با الگوهای ایثار، فعال کردن حوزه چاپ و نشر در زمینه فرهنگ ایثار و شهادت، پرهیز از موازی کاری و مقابله با عوامل مخرب این فرهنگ است.
یاوندعباسی گفت: متولیان امر و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد توجه ویژه ای به مسأله مهم المان سازی و تطبیق مناظر شهری با الگوهای ایثار این استان از طریق نصب تندیس و دیگر اقدام های فرهنگی و هنری داشته باشند.
وی اظهار داشت: چنین اقدام مهمی سبب ترویج روزافزون فرهنگ ایثار و شهادت بین قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد به ویژه نسل جوان و معرفی هر چه بیشتر رشادت های مثال زدنی رزمندگان کشور و استان در دوران هشت سال دفاع مقدس خواهد شد.
یاوندعباسی افزود: ملت های مسلمان و آزادیخواه جهان در حال الگوگیری از فرهنگ ایثار و شهادت ملت ایران و جانفشانی رزمندگان کشور در دوران دفاع مقدس هستند.
مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کشور نیز گفت: بخش عمده ای از مشکلات کنونی جامعه در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ناشی از نهادینه نشدن مطلوب فرهنگ ایثار و شهادت است.
حجت الاسلام احمد ابطحی اظهار داشت: مردم و مسئولان اجرایی کشور عمل کننده به فرهنگ ناب ایثار و شهادت باشند زیرا در این صورت در کاهش مسائل و مشکلات جامعه تأثیرگذارتر خواهد بود.
وی افزود: تاکنون بخش عمده ای از ظرفیت گسترده فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور بدون استفاده مانده است.
حجت الاسلام ابطحی بیان کرد: انتظار می رود که متولیان امر و مسئولان اجرایی و فرهنگی کشور با جدیت بیشتری وارد میدان شده و در راستای تولید محتوا برای فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به منظور کمک به ترویج روزافزون فرهنگ ایثار و شهادت اقدام کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: خرید آمبولانس مورد نیاز برای بیمارستان اعصاب و روان سلمان شهر یاسوج به منظور اعزام جانبازان بستری شده در آن به مراکز درمانی استان و دیگر نقاط کشور از محل اعتبارات ملی پیگیری شود.
جعفر گوهرگانی با اشاره به محدودیت بکارگیری نیروی انسانی در دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: تا اواسط آبان امسال نشستی برای تعیین تکلیف وضعیت اشتغال تعدادی از فرزندان شهدای استان تشکیل می شود.
وی افزود: در اعتبارات امسال کهگیلویه و بویراحمد هیچ مبلغی برای موضوع بیمه تکمیلی ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد و افراد تحت تکفل آنها پیش بینی نشده است.
گوهرگانی بیان کرد: تا 2 روز آینده تعداد ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد و افراد تحت تکفل آنها که مشمول بیمه تکمیلی هستند به همراه بار مالی اجرای آن در استان مشخص تا چاره اندیشی لازم انجام شود.
وی عنوان کرد: بیمه تکمیلی اقدامی مهم برای بهبود وضعیت درمان ایثارگران و افراد تحت تکفل آنها بوده و از مصوبات مهر امسال هیأت وزیران است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این سازمان دارای منع قانونی برای تأمین و پرداخت هزینه خرید آمبولانس مورد نیاز بیمارستان اعصاب و روان سلمان شهر یاسوج است.
حسن نوروزی اظهار داشت: بکارگیری 100 فرزند شهید کهگیلویه و بویراحمد با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر آن در دستگاه های اجرایی این استان منوط به صدور مجوز از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.
وی افزود: انتظار می رود که مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد تلاش، رایزنی و پیگیری لازم برای دریافت این مجوز را انجام دهند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: سهمیه امسال این استان برای بکارگیری فرزندان شهدا با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر آن در دستگاه های اجرایی استان 100 نفر است.
سید منصور موسوی اظهار داشت: 54 نفر از این تعداد تاکنون در طرح کارورزی شرکت کرده اند و 46 نفر دیگر نیز تا پایان امسال تعیین تکلیف می شوند.
وی خواستار همکاری همه جانبه مدیران اجرایی و نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه شد.
موسوی افزود: به منظور اعزام جانبازان بستری شده در بیمارستان اعصاب و روان سلمان شهر یاسوج به مراکز درمانی کهگیلویه و بویراحمد و دیگر نقاط کشور 2 دستگاه آمبولانس نیاز است.
وی بیان کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برای تأمین یک مورد از این 2 دستگاه آمبولانس قول مساعد داده اند.
کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و 880 شهید، 317 آزاده و افزون بر 9 هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرد.
7535/1662


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه
وزیر نفت: خواب آشفته آمریکا تعبیر نمی‌شود، بهمن کشاورز حقوقدان و وکیل درگذشت، واریز ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق تا پایان هفته و سخنگوی قوه قضائیه: سعید قاسمی به دادگاه احضار شده است از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
تأثیر همنشین بر زندگی آدمی از زبان امیرالمؤمنین(ع)
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
جوهر خالکوبی سرطان‌زاست؟
در سال ۲۰۱۶ بازه‌ی عظیمی از رنگدانه‌های مورد استفاده در خالکوبی به لحاظ شیمیایی آنالیز شده و نگران‌کننده‌ترین آن‌ها معرفی شدند. خطرناک‌ترین این دسته هیدروکربن‌های حلقوی آروماتیک هستند که در جوهر‌های مشکی به وفور یافت میشوند و حاوی موادی سرطانزا هستند که میتوانند مسیر خود را از پوست به سمت غدد لنفاوی هموار کنند.
تصویری زیبا از گونه نادر گورخر ایرانی
تصویری دیدنی از یک گلّه گور خر ایرانی که در پارک ملی توران زندگی می‌کنند را مشاهده می‌کنید.
کاشف: برای فرهنگ سازی ورزش نیازمند طرح ملی هستیم
مدیرکل سابق تربیت ‌بدنی وزارت آموزش وپرورش معتقد است که برای فرهنگ سازی نیازمند طرح ملی هستیم و تلاش ها ی صورت گرفته برای علاقه مند کردن مردم به ورزش کافی نبوده و باید بیشتر در این زمینه تلاش شود.
مکمل‌های ویتامین بهتر است چه زمانی مصرف شود
بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها و مواد معدنی هنگام صبح به همراه وعده غذایی است. با این وجود، برخی مکمل ها وجود دارند که مصرف آنها اندکی پیش از رفتن به تختخواب ممکن است به خواب بهتر کمک کنند.
۴ گزینه هدایت تیم ملی فوتبال عربستان- از کی‌روش تا کلینزمن
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران علیرغم حضور بر روی نیکمت کلمبیا از گزینه‌های هدایت تیم ملی فوتبال عربستان برای جایگزینی پیتسی است.
بهترین ترفند برای جلوگیری از پیر شدن مغز
برخی معتقدند که یک رژیم غذایی خاص می‌تواند در پیری مغز تاثیر بگذارد اما گروهی دیگر باور دارند تغییر عادات زندگی غلط می‌تواند در روند کاهش قدرت ذهن کارساز باشد.
واکنش رسانه های عربی به شکست استقلال؛ انتقام الهلال
رسانه‌های عربی همچنان که پیش‌بینی می‌شد به پیروزی الهلال برابر تیم فوتبال استقلال واکنش نشان دادند و از شایستگی نماینده عربستان مقابل استقلال سخن به میان آوردند.
هرگز این وعده غذایی را حذف نکنید
نتایج بدست آمده از چندین مطالعه نشان می‌دهد حذف وعده غذایی صبحانه با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های دیابت و فشار خون و کلسترول بالا مرتبط است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
دبیر فدراسیون بدنسازی: امیدوارم به قهرمانی آسیا اعزام شویم- نظارت بر باشگاه‌ها بر عهده ما نیست
دبیر فدراسیون بدنسازی می‌گوید نظارت بر باشگاه‌های بدنسازی و برخورد با متخلفین فروش مکمل‌های غیرقانونی بر عهده ما نیست و ادارات کل ورزش و جوانان مسئولیت این کار را بر عهده دارند.
سرقت خانوادگی با نوزاد یک ساله
ماموران انتظامی مشهد با حضور در محل سرقت زن جوانی را دستگیر کردند که نوزادی یک ساله داخل کالسکه را نیز با وسایل سرقتی حمل می کرد و در حال فرار بود.
اظهارات عجیب یک بازیگر در توجیه یک فیلم مبتذل
یک بازیگر سینما و تلویزیون، برای حمایت از فیلمی ضدخانواده، در اقدامی عجیب مقدسات دینی را دستاویز قرار داد.
۶ ترفند برای مقابله با موخوره
موخوره از جمله عارضه‌های شایعی است که کمبود مواد غذایی لازم برای موها می‌تواند این مشکل را تشدید کند.
زمین لرزه 4.1 ریشتری انارک اصفهان را لرزاند
فرماندار رازوجرگلان خراسان شمالی گرفتار سیلاب شد
شهروندان یزدی دستگیری ضارب پدرشهید مدافع حرم را خواستار شدند
اطلس حوزه های آبخیز کشور در قفسه خاک می خورد
روند رو به رشد تیم ذوب آهن ادامه می یابد
بازیکنانم مقابل ذوب آهن تلاش خود را کردند
درگیری در شهرک زراعی دزفول سه کشته برجا گذاشت
240 تفاهمنامه سرمایه گذاری در هرمزگان به امضا رسید
بارندگی، تنش آبی نیمی از روستاهای خراسان شمالی را رفع کرد
پدر مطالعات خلیج فارس در زادگاهش گراش به خاک سپرده شد