فرهنگ ایثار و شهادت به لایه های مختلف جامعه پیوند زده شود

22:49 ۲۳ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 128 0
فرهنگ ایثار و شهادت به لایه های مختلف جامعه پیوند زده شود

یاسوج- ایرنا- مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: چنانچه فرهنگ ایثار و شهادت به تمامی لایه ها و حوزه های جامعه از جمله مدرسه سازی، مسجدسازی، اهدای عضو و خدمت رسانی به مردم مناطق محروم پیوند زده شود تحول آفرین بوده و نتایج مطلوبی به همراه دارد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، غلامرضا یاوندعباسی روز یکشنبه در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: تجربه نشان می دهد که ورود فرهنگ ایثار و شهادت به عرصه های مختلف از جمله هوافضا، نانو، ساخت موشک، اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی عامل تعالی و پیشرفت کشور در این حوزه ها بوده است.
وی افزود: سیاست های 12 گانه رهبر معظم انقلاب در مورد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال 1389 ابلاغ شد.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران بیان کرد: این سیاست ها جزو دستورالعمل های شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تمامی استان ها از جمله کهگیلویه و بویراحمد باشد و علاوه بر بومی سازی باید متناسب با ظرفیت هر استان اجرا شوند.
یاوندعباسی عنوان کرد: میزان اعتبارات فرهنگی سالانه دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد احصا و برای هزینه شدن بهتر آن در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.
وی ابراز داشت: عمده ترین وظایف شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان های کشور شامل کیفی سازی برگزاری یادواره های شهدا، المان سازی و تطبیق مناظر شهری با الگوهای ایثار، فعال کردن حوزه چاپ و نشر در زمینه فرهنگ ایثار و شهادت، پرهیز از موازی کاری و مقابله با عوامل مخرب این فرهنگ است.
یاوندعباسی گفت: متولیان امر و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد توجه ویژه ای به مسأله مهم المان سازی و تطبیق مناظر شهری با الگوهای ایثار این استان از طریق نصب تندیس و دیگر اقدام های فرهنگی و هنری داشته باشند.
وی اظهار داشت: چنین اقدام مهمی سبب ترویج روزافزون فرهنگ ایثار و شهادت بین قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد به ویژه نسل جوان و معرفی هر چه بیشتر رشادت های مثال زدنی رزمندگان کشور و استان در دوران هشت سال دفاع مقدس خواهد شد.
یاوندعباسی افزود: ملت های مسلمان و آزادیخواه جهان در حال الگوگیری از فرهنگ ایثار و شهادت ملت ایران و جانفشانی رزمندگان کشور در دوران دفاع مقدس هستند.
مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کشور نیز گفت: بخش عمده ای از مشکلات کنونی جامعه در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ناشی از نهادینه نشدن مطلوب فرهنگ ایثار و شهادت است.
حجت الاسلام احمد ابطحی اظهار داشت: مردم و مسئولان اجرایی کشور عمل کننده به فرهنگ ناب ایثار و شهادت باشند زیرا در این صورت در کاهش مسائل و مشکلات جامعه تأثیرگذارتر خواهد بود.
وی افزود: تاکنون بخش عمده ای از ظرفیت گسترده فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور بدون استفاده مانده است.
حجت الاسلام ابطحی بیان کرد: انتظار می رود که متولیان امر و مسئولان اجرایی و فرهنگی کشور با جدیت بیشتری وارد میدان شده و در راستای تولید محتوا برای فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به منظور کمک به ترویج روزافزون فرهنگ ایثار و شهادت اقدام کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: خرید آمبولانس مورد نیاز برای بیمارستان اعصاب و روان سلمان شهر یاسوج به منظور اعزام جانبازان بستری شده در آن به مراکز درمانی استان و دیگر نقاط کشور از محل اعتبارات ملی پیگیری شود.
جعفر گوهرگانی با اشاره به محدودیت بکارگیری نیروی انسانی در دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: تا اواسط آبان امسال نشستی برای تعیین تکلیف وضعیت اشتغال تعدادی از فرزندان شهدای استان تشکیل می شود.
وی افزود: در اعتبارات امسال کهگیلویه و بویراحمد هیچ مبلغی برای موضوع بیمه تکمیلی ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد و افراد تحت تکفل آنها پیش بینی نشده است.
گوهرگانی بیان کرد: تا 2 روز آینده تعداد ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد و افراد تحت تکفل آنها که مشمول بیمه تکمیلی هستند به همراه بار مالی اجرای آن در استان مشخص تا چاره اندیشی لازم انجام شود.
وی عنوان کرد: بیمه تکمیلی اقدامی مهم برای بهبود وضعیت درمان ایثارگران و افراد تحت تکفل آنها بوده و از مصوبات مهر امسال هیأت وزیران است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این سازمان دارای منع قانونی برای تأمین و پرداخت هزینه خرید آمبولانس مورد نیاز بیمارستان اعصاب و روان سلمان شهر یاسوج است.
حسن نوروزی اظهار داشت: بکارگیری 100 فرزند شهید کهگیلویه و بویراحمد با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر آن در دستگاه های اجرایی این استان منوط به صدور مجوز از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.
وی افزود: انتظار می رود که مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد تلاش، رایزنی و پیگیری لازم برای دریافت این مجوز را انجام دهند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: سهمیه امسال این استان برای بکارگیری فرزندان شهدا با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر آن در دستگاه های اجرایی استان 100 نفر است.
سید منصور موسوی اظهار داشت: 54 نفر از این تعداد تاکنون در طرح کارورزی شرکت کرده اند و 46 نفر دیگر نیز تا پایان امسال تعیین تکلیف می شوند.
وی خواستار همکاری همه جانبه مدیران اجرایی و نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه شد.
موسوی افزود: به منظور اعزام جانبازان بستری شده در بیمارستان اعصاب و روان سلمان شهر یاسوج به مراکز درمانی کهگیلویه و بویراحمد و دیگر نقاط کشور 2 دستگاه آمبولانس نیاز است.
وی بیان کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برای تأمین یک مورد از این 2 دستگاه آمبولانس قول مساعد داده اند.
کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و 880 شهید، 317 آزاده و افزون بر 9 هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرد.
7535/1662


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

منفورترین افراد نزد خداوند چه کسانی هستند؟
حدیث امام سجاد(ع) درباره منفورترین مردم نزد خداوند را در اینجا بخوانید.
گنبد بارگاه امام رضا (ع) در اوایل سال ۱۳۱۰- عکس
تصویری نایاب از گنبد امام رضا (ع) در گذشته را مشاهده خواهید کرد.
ماجراهای بامزه «علی اوجی» و هواپیما سوارشدنش-عکس
علی اوجی با انتشار این عکس ، صفحه شخصی اش را به روز کرد.
سریال جدید کره ای روی آنتن شبکه 5
سریال کره ای افسانه «جونگ میونگ» به زودی از شبکه پنج سیما پخش می شود.
نجات ۳ کوهنورد در توچال
مدیر جمعیت هلال احمر شمیرانات از عملیات نجات ۳ کوهنورد مصدوم در ارتفاعات توچال خبر داد.
قتل ۲ شهروند آبادانی، تروریستی نبود
دادستان عمومی و انقلاب آبادان گفت: حادثه دلخراش قتل دو نفر شهروند در آبادان به هیچ وجه امنیتی و تروریستی نبوده است.
سیل در عربستان ۳۰ قربانی گرفت
نیروهای امداد رسانی عربستان سعودی موسوم به «دفاع شهری» در بیانیه‌ای از جان باختن ۳۰ نفر از شهروندان آن در اثر وقوع سیل در برخی از مناطق این کشور طی یک ماه اخیر خبر دادند.
تیپ دهه شصتی «لیندا کیانی» را دیده اید؟ -عکس
لیندا کیانی این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.
تصویر هابل از یک کهکشان کوتوله
آژانس فضایی اروپا اخیرا تصویری از یک کهکشان کوتوله منتشر کرده است.
از سنگ‌نبشته ساسانی چه می دانید؟!
سنگ‌نبشته ساسانی سنگ‌نبشته‌ای تاریخی در نزدیکی مشکین‌شهر در یکی از دره‌ های رودخانه خیاو چای معروف به نوروز یاماجی واقع شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

منفورترین افراد نزد خداوند چه کسانی هستند؟
حدیث امام سجاد(ع) درباره منفورترین مردم نزد خداوند را در اینجا بخوانید.
ماجراهای بامزه «علی اوجی» و هواپیما سوارشدنش-عکس
علی اوجی با انتشار این عکس ، صفحه شخصی اش را به روز کرد.
سریال جدید کره ای روی آنتن شبکه 5
سریال کره ای افسانه «جونگ میونگ» به زودی از شبکه پنج سیما پخش می شود.
قتل ۲ شهروند آبادانی، تروریستی نبود
دادستان عمومی و انقلاب آبادان گفت: حادثه دلخراش قتل دو نفر شهروند در آبادان به هیچ وجه امنیتی و تروریستی نبوده است.
سیل در عربستان ۳۰ قربانی گرفت
نیروهای امداد رسانی عربستان سعودی موسوم به «دفاع شهری» در بیانیه‌ای از جان باختن ۳۰ نفر از شهروندان آن در اثر وقوع سیل در برخی از مناطق این کشور طی یک ماه اخیر خبر دادند.
همایش باستان شناسی و حفاظت در امتداد راه ابریشم آغاز شد
برف، خودروهای بدون زنجیرچرخ را در جاده هراز زمینگیر کرد
پنج گزینه شهرداری مشهد انتخاب شدند
کوروش، اسلام و ادبیات؛ گواه بر صلح دوستی تاریخی ملت ایران
گیلان قهرمان بوکس نوجوانان کشور شد
نماینده مجلس: عملکرد استاندار هرمزگان رضایت بخش است
مشاور وزیر نیرو: راه حل مناقشه آب، مذاکره است
حضور بانوان در ورزشگاه ها، موضوعی قابل حل است
سیاست گذاری خرما نیازمند بکارگیری ظرفیت بخش خصوصی است
موزه های کشور تا سال 1400 به هزار باب افزایش می یابد