طرح های کارشناسی شده در حوزه فرهنگ و هنر حمایت می شود

21:42 ۹۴ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 139 0
طرح های کارشناسی شده در حوزه فرهنگ و هنر حمایت می شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: طرح های کارشناسی شده و موثر که منجر به ارتقای جایگاه فرهنگ و هنر استان شود، حمایت می شود.

ایرنا

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ناصر نبی زاده در نشست شورای هماهنگی و برنامه ریزی ادارات شهرستان های تابعه با تاکید بر اینکه جنس کار فرهنگ بسیار متفاوت با دیگر حوزه هاست، از ترسیم سند چشم انداز چهار ساله فرهنگ و هنر استان خبر داد.
وی با بیان اینکه باید از همه ابزارها در ارتقای فرهنگ و هنر استان استفاده شود گفت: در راستای توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری، دینی و قرآنی همکاری و مساعدت همه دستگاه های اجرایی لازم و ضروری است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: باید ظرفیت های جدیدی در حوزه فرهنگ و هنر استان ایجاد کنیم.
وی افزود: انتظار من از شهرستان های استان این است که با تعامل و همفکری با مجموعه این اداره کل به سمت توانمندسازی بیشتر حرکت کنیم تا بستری حرفه ای تر در حوزه فرهنگ و هنر در استان بوجود آید، این حاصل نخواهد شد مگر با برنامه ریزی و مشورت که باید به طور مستمر انجام گیرد.
نبی زاده بیان کرد: تهیه برنامه جامع به منظور پیگیری مطالبات و افزایش همکاری با سایر نهادهای دولتی به منظور افزایش برنامه های فرهنگی و اجتماعی ارزشمند است.
وی گفت: در دوران کاری در مجموعه اداری خود باید قدر فرصت به وجود آمده در راستای خدمت رسانی بی منت به مردم را بدانیم، وظیفه شناس باشیم و به اموری که به ما واگذار شده است به نحو احسن عمل کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر توجه به کلان پروژه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: دستگاه های اجرایی وابسته به این اداره کل استان مکمل همدیگر هستند و در برگزاری باشکوه برنامه های فرهنگی و اجتماعی باید همکاری های همه جانبه داشته باشند.
وی تاکید کرد: شورای فرهنگ عمومی از جایگاه بسیار ویژه و حساسی برخوردار است چراکه این شورا مباحث فرهنگی کلان جامعه را رصد و بررسی می کند.
نبی زاده گفت: اصلاح فرهنگ عمومی اگر محقق نشود اهداف نظام اسلامی تحقق نخواهد یافت، پس باید صاحب نظران و اصحاب فکر و اندیشه در مورد مشکلات و فرهنگ های غلط و آسیب ها را در هر منطقه شناسایی و به دنبال آن چاره اندیشی کنند.
وی ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی با آن بخش از فرهنگ عامه مردم بر اساس قانون سر و کار دارد چرا که این شورا ناظر بر رفتار عمومی مردم است و چون نمی تواند یک نسخه واحد برای مشکلات موجود در مناطق را داشته باشد، لذا شورا باید در هر منطقه بر اساس اولویت ها و ویژگی های خاص همان منطقه شکل بگیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر تشکیل به موقع جلسات شورای فرهنگ عمومی، خواستار توجه جدی مسئولان عضو این شورا شد و گفت: شورای فرهنگ عمومی زمانی موفق است که مصوبات آن درون جامعه قابلیت اجرایی داشته باشد.
وی اظهار داشت: تمامی شوراهای فرهنگ عمومی باید دارای شورای علمی و مشورتی باشند چرا که با بارش فکری توسط صاحبنظران و صاحبان اندیشه موضوع و مشکلات استان و شهرستان بهتر رفع می شود.
بنابراین این گزارش در این نشست هر یک از روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های تابعه گزارشی از برنامه ها و نیازهای فرهنگی و هنری شهرستان ها را به لحاظ زیرساختی و اعتباری بیان کردند.
7557*3028


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
ویژگی تیم برانکو: ۲۷ بازیکن در سه گروه
برانکو بازیکنان پرسپولیس را به سه گروه تقسیم کرده. یک گروه برای حضور در ترکیب اصلی رقابت‌ می‌کنند. گروه دوم به عنوان ذخیره به ترکیب می‌آیند و گروه سوم، جوان‌هایی که شانسی برای فیکس شدن ندارند.
حمایت هنرپیشه مشهور سینما از تیم‌ ملی
بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است برخی حاضرند تیم ملی ایران ببازد، تا آن‌ها به مقصودشان برسند!
رتبه اول ایران در کشف مواد مخدر
مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین و مدیر اجرایی مقابله با مواد مخدر و جرم روز چهارشنبه در دیدار با ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایتخت اتریش با اشاره به اهمیت همکاری‌های دو طرف تصریح کرد که ایران در کشف مواد مخدر رتبه اول را در دنیا دارد.
چند نکته برای رهایی از خستگی مداوم
احساس خستگی پس از گذراندن یک روز کاری سخت، طبیعی است اما درصورتیکه با وجود خواب کافی شبانه، خستگی‌تان برطرف نمی‌شود لازم است عوامل نهفته و موثر در بروز و تداوم این خستگی مورد بررسی قرار گیرد.
سهمیه‌بندی روزانه بنزین زیبنده ملت ایران نیست
نماینده مردم فیروزآباد در مجلس گفت: طرحی که اخیرا مطرح شده و بر اساس آن به هر ایرانی روزی یک لیتر بنزین اختصاص می یابد هنوز در کمیسیون انرژی طرح نشده است و کار کارشناسی در کمیسیون انرژی بر آن انجام نشده است.وی افزود: اینگونه سهمیه بندی زیبنده ملت ایران نیست از سوی دیگر در هیچ کجای دنیا اینگونه سهمیه بندی انجام نمی‌شود.
چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می‌شود؟
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: بیشترین واردات روسیه با 75 درصد به تولیدات کارخانه‌ای و محصولات کشاورزی با 19 درصد اختصاص دارد.
توصیه رسول خدا(ص) برای یاد کردن اموات
مردگانتان را که درقبرها آرمیده اند از یاد نبرید. مردگان شما امید احسان شما را دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
هما؛ پرنده اساطیری استخوان‌خوار سرزمین‌مان
نمایشنامه‌هایی به اندازه رمان خواندنی
رسانه ها در قضاوت عدالت را رعایت کنند
رویدادهای فرهنگی وفاق اجتماعی را تقویت می کند
سوگواره اربعین رقابت برنده شدن نیست
کتابخوانی در مناطق محروم اردبیل ترویج می شود
فلسفه در پاییز رونق گرفت
عکاس مولف باید شناخت فرهنگی و جامعه‌شناسانه داشته باشد
ساعد باقری: 'شعر آیینی' اسم جامع و مانعی نیست
سرنوشت ادبیات فارسی در فضای مجازی