استفاده معلمان از تسهیلات صندوق ذخیره فرهنگان دائمی شد

19:31 ۲۱۴ روز و ۱۴ ساعت پیش ایرنا 134 0
استفاده معلمان از تسهیلات صندوق ذخیره فرهنگان دائمی شد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی از دائمی شدن استفاده معلمان از تسهیلات صندوق ذخیره فرهنگیان از تشریح نشست امروز کمیسیون خبر داد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، محمد حسینی با اشاره به نشست امروز یکشنبه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات، گفت: در طول اجرای قانون برنامه توسعه، از حقوق کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته اند کاسته و به صندوق واریز می شد تا آنها از مزایای این صندوق بهره مند شوند، از آن طرف نیز دولت معادل آن را به حساب فرهنگیان واریز می کند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: این حکم در قانون برنامه پنجم توسعه احصا نشده بود، به همین جهت برخی نمایندگان خواستار دائمی شدن این موضوع هستند تا دیگر دغدغه آن وجود نداشته باشد که موضوع در تنظیم قوانین به دست فراموشی سپرده شود.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: طرح پیشنهادی نمایندگان به عنوان طرح الحاق یک ماده به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در کمیسیون تصویب شد و برای بررسی نهایی به صحن علنی ارسال می شود.
وی بیان کرد: بر این اساس به ماده 15 مکرر قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بندی با متن زیر الحاق می شود: «کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت در صندوق فرهنگیان را پذیرفته اند یا خواهند پذیرفت و ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا 5 درصد به حساب صندوق واریز می کنند، دولت نیز موظف است همه ساله معادل سهم واریزی اعضا به صندوق ذخیره فرهنگیان را به طور کامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سنواتی منظور و پرداخت کند.»
حسینی عنوان داد: همچنین به عنوان کمیسیون فرعی موضوع طرح احکام و مجوزهای ناظر به استثنای وزارتخانه ها، موسسات و سازمان های مستلزم ذکر یا تصریح نام، از شمول قوانین و مقرارات عمومی در دستور قرار گرفت.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس توضیح داد: نتایج حاصل از بررسی ها و رسیدگی های به عمل آمده حاکی از آن است که بسیاری از شرکت های دولتی ضمن استفاده از قوانین و مقررات عمومی که حاوی تسهیلات برای بخش عمومی هستند، از اجرای قوانین و مقرراتی که واجد محدودیت و قید و بندهایی برای آنهاست، خودداری می کنند.
حسینی یادآور شد: علت اصلی شرکت های مذکور در اتخاذ سیاست أخیر استناد به عباراتی نظیر «شرکت های مستلزم ذکر یا تصریح نام» است که در برخی از قوانین و مقررات وجود دارد. این وضعیت ضمن اینکه نهاد قانونگذاری را در موارد زیادی با چالش مواجه ساخته و موجب بروز تفاسیر متعدد از احکام قانونی درخصوص شمول شرکت های مذکور در دامنه قوانین عمومی شده، نظارت بر شرکت ها و سازمان های مزبور را نیز با چالش جدی مواجه ساخته و سوء استفاده از رویه مذکور در برخی از نهادها علاوه بر این که شرکت های مورد بحث را به مأمنی برای گریز از اجرای قوانین و مقرارات عمومی حاکم بر شکرت های دولتی کرده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس خاطرنشان کرد: از این روی کلیات طرح پیشنهاد در کمیسیون مصوب شد اما ایراداتی در متن وجود دارد که می تواند مشکل ساز باشد، به همین منظور کمیته ای برای رفع اشکالات تشکیل می شود و پس از اصلاحیه موضوع را برای بررسی به کمیسیون اصلی ارسال می کنیم.

**ایرادات به لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بررسی شد
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد و ویژه اقتصادی در کمیسیون برای رفع ایرادات شورای نگهبان به این لایحه خبر داد و گفت: وزیر پیشنهادی اقتصاد برنامه‌های خود را برای تصدی این وزارتخانه در جلسه کمیسیون اقتصادی تشریح کرد.
زهرا سعیدی مبارکه درباره نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اعاده لایحه ایجاد مناطق آزاد و اقتصادی از سوی شورای نگهبان به مجلس، در جلسه کمیسیون اقتصادی این لایحه با حضور ره‌پیک عضو حقوقدان شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با استناد به اصول 74 و 110 قانون اساسی ناظر به اینکه دولت درباره ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی لایحه‌ای ارائه کرده بود که در صحن علنی مجلس لایحه مذکور به نحوی مصوب شد که تفاوت ماهوی به وجود آمده است و این موضوع از سوی شورای نگهبان بر اساس اصول مذکور مورد ایراد واقع شد.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در اصل 110 قانون اساسی موضوع نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام مدنظر است، به استناد قانون اخیری که در مجمع تشخیص مصلحت نظام اعمال شد و حوزه نظارتی بر حسن اجرای سیاست‌های نظام به هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام سپرده شده هیات عالی ورود کرده و بر اساس آن ایرادات در زمینه محتوا، وارد شده که در نشست دو هفته گذشته کمیسیون اقتصادی با حضور آقایان دانش جعفری و مصباحی مقدم نمایندگان هیات عالی نظارت توافق صورت گرفت که بر این اساس پیش‌بینی می‌شود ایرادات بر اساس اصل 110 قانون اساسی به لایحه برطرف شود.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در خصوص ایرادات به لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به استناد اصل 74 قانون اساسی مقرر شد در حوزه مناطق آزاد دولت در خصوص مناطقی مانند ماکو، ارس و چابهار لایحه را تکمیل کنند و اگر مناطق ویژه اقتصادی را دولت پذیرفت به لایحه مذکور اضافه کند در غیر این صورت در قالب طرح مناطق ویژه اقتصادی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا ایرادات شورای نگهبان برطرف شود.
سعیدی مبارکه خاطرنشان کرد: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی با حضور محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی تهران، الویری رئیس شورای عالی استان‌ها و افشانی شهردار تهران مسائلی که درباره جمع‌بندی کمیسیون اقتصادی درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده داشته مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها تأکید شد.
به گزارش خانه ملت، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی دژپسند وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی حضور یافت و برنامه‌های خود را برای تصدی این وزارتخانه تشریح کرد و مقرر شد در این رابطه جلسه دیگری برگزار شود.
سیام*3061*1535


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

شهرام هروی: باید بدون اشتباه حرکت کنیم- نتیجه نگرفتن برخی چهره‌ها طبیعی بود
سرمربی تیم ملی کاراته گفت: هنوز برای کسب سهمیه کامل المپیک راه درازی در پیش داریم و باید با تمرکز بالا و بدون اشتباه به سمت جلو حرکت کنیم.
برای درمان «فشار خون» و «دیابت» به کجا مراجعه کنیم؟
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درباره نحوه ارائه خدمت در مراکز درمان بیماری‌های غیرواگیری چون دیابت و فشار خون توضیح داد.
چرا چینی‌ها نمی‌توانند اپل را تحریم کنند؟
با توجه به اقدامات تلافی جویانه چین و آمریکا در طول یک سال اخیر، بسیاری از مردم چین خواستار تحریم محصولات اپل و ضربه زدن به اقتصاد ایالات متحده شده اند. این در حالیست که بسیاری از کارشناسان این اقدام را به ضرر چین می دانند.
ماندگاری شغل در بخش صنعت بیشتر است
یک مقام مسئول کارگری با بیان این که بدون ایجاد زیرساختهای لازم برنامه های اشتغال به نتیجه نمی‌رسد، گفت: اگر چه اشتغال پایدار هزینه‌بر است ولی باید به سمت پایداری مشاغل برویم.
نفت ایران، برگ برنده چین در مقابله با آمریکا
درحالی که ترکش‌های جنگ تجاری آمریکا و چین تمام بازارهای جهانی را تحت تأثیر قرار داده است، بازار طلای سیاه نیز از این ماجرا بی‌تاثیر نبوده است. چینی‌ها که از رفتارهای غیرمنطقی دولت آمریکا در وضع تعرفه‌های تجاری علیه محصولات خود شاکی هستند، ممکن است تصمیم‌هایی در بازار نفت بگیرند که چندان مورد پسند آمریکایی‌ها نباشد.
سمامی: عدم آشنایی مردم از حقوق‌شان یکی از دلایل کثرت دعاوی است
یک وکیل دادگستری گفت: عدم آشنایی مردم نسبت به حق و حقوق خودشان یکی از دلایل مهم کثرت دعاوی و نزاع‌ها در جامعه است.
برای حفاظت از غیرنظامیان در درگیری‌ها باید از ملاحظات سیاسی خودداری کرد
نماینده دائم ایران گفت: یکی از مشکلات اساسی در حفاظت از غیر نظامیان در درگیری‌های مسلحانه تصمیم‌گیری بر اساس ملاحظات سیاسی و مسئول نشناختن عاملان جنایات است.
تخت‌روانچی: ترامپ خصومت بی حد و حصر نسبت به ملت ایران دارد
نماینده ایران در سازمان ملل گفت: حرف‌های متناقض رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ایران و ملت بزرگ ایران است.
یاغی در پرسپولیس بهتر بود یا استقلال!
در جدولی که بر اساس داده‌های متریکا جمع‌آوری شده، مقایسه می‌کنیم که در لیگ هجدهم منشا برای ثبت هر کنش در پیراهن استقلال و پرسپولیس چقدر منتظر می‌ماند و در کدام تیم عملکرد بهتری داشت.
ترابی از ملی‌پوش سابق برزیل پیش افتاد
گل مهدی ترابی به السد قطر در صدر نظرسنجی AFC برای کسب عنوان بهترین گل هفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
وجود حیات روی کره زمین به خاطر ماه است
محققان دانشگاه مونستر آلمان می‌گویند بیشتر آب‌های موجود روی کره زمین از برخورد کیهانی که باعث شکل گرفتن ماه شده، آمده است.
خبر خوش برای تولیدکنندگان
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح بازنگری‌هایی که در طرح‌ رونق تولید صورت گرفته، از پیش‌بینی پرداخت ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۳۵ هزار و ۶۱۰ واحد صنعتی طی این طرح در سال جاری خبر داد و اظهار کرد که واحدهای صنعتی در سال جاری مجموعاً به ۷۲۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارند که درخواست پرداخت این مبلغ به بانک مرکزی اعلام شده است.
سبحانی‌فر: طرح ساماندهی بازار خودرو در بلند مدت در مدیریت بازار موثر خواهد بود
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که طرح ساماندهی بازار خودرو نمی‌تواند در شرایط کنونی تاثیر بسزایی را در بازار خودرو ایفا کند، گفت‌: آن چه که امروز می‌تواند در مدیریت بازار خودرو موثر باشد، افزایش تولید و رساندن خودرو به دست مصرف کننده واقعی است.
تخت روانچی: اظهارات سخیف ترامپ گواه خصومتش با ملت ایران است
روحانی:‌ صدای ذلت و تسلیم از ایران و ملت بلند نخواهد شد
تقدیر روحانی از برگزیدگان دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران
ظریف: تحریم های آمریکا نظم جهانی را نشانه گرفته است
روحانی: ملت ایران بار دیگر دشمنان را در جنگ اقتصادی پشیمان خواهد کرد
تقدیر رئیس جمهوری از برگزیدگان  کنگره ملی تجلیل از ایثارگران
وزیرخارجه: سازمان بنادر درتوسعه چابهار به بهترین نحو از برجام استفاده کرد
وزیر امور خارجه: سازمان بنادر درتوسعه چابهاربه بهترین نحو ازبرجام استفاده کرد
ظریف: چابهار حلقه اتصال کشورهای منطقه است
وزیر امور خارجه: چابهار حلقه اتصال کشورهای منطقه است