نشست خاورمیانه-اروپا در کیش به کار خود پایان داد

18:19 ۱۸۵ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 671 0
نشست خاورمیانه-اروپا در کیش به کار خود پایان داد

کیش - ایرنا - اولین نشست بین المللی خاورمیانه - اروپا با رویکرد همکاری درانتقال تجربیات پژوهشی برای دستیابی به آینده پایدار که طی سه روز گدشته با حضور صاحب نظران و پژوهشگران کشورهای مختلف اروپایی در جزیره کیش جریان داشت، امروز یکشنبه به کار خود پایان داد.

ایرنا

به گزارش ایرنا در این نشست علمی که به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد، مباحث حوزه پژوهشی آب، انرژی‌های تجدید‌پذیر، بیماری‌های غیرواگیر و مسائل شهری و شهرنشینی و نوآوری‌های مربوطه ، انتقال تکنولوژی و راهکارهای گسترش همکاری‌های پژوهشی و تجاری سازی ایده های نو در پنل های تحصصی با حضور صاحب نظران از کشور های مختلف مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
در پایان این نشست دکتر عباس زارعی هنزکی، دبیر علمی نشست ، ماحصل این مباحث را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در این نشست مجموعه ای از پروژه‌ها و مباحث علمی و پژو هشی بین ایران، اروپا و کشورهای خاورمیانه مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
وی، ضرورت و اهمیت تبدیل نتایج پژوهش و نوآوری ها به کسب و کار را از جمله مباحث و نتایج این نشست بین المللی عنوان کرد و افزود: برای بسیاری از صاحب‌نظران اروپایی‌ و شرکت کنندگان در این نشست جای سؤال بود که چرا در ایران با وجود سابقه تمدنی غنی، برخورداری از نیروی های تحصیل کرده و ذهن خلاق؛ پژوهش‌ها آنطور که باید تبدیل به کسب و کار نمی‌شود.
دکتر زارعی با اشاره به ویژگی‌های این نشست گفت : «در خلال این برنامه، مجموعه‌ای از گفتگوهای دو به دو و جمعی درباره موضوعهای نشست صورت گرفت که به غنای بحث‌ها کمک فراوانی کرد.
دبیر علمی همایش با تاکید بر ضرورت تداوم نشست خاورمیانه - اروپا برای رسیدن به اهدف مورد نظر افزود: مجموعه پیشنهادها، ایده‌ها و نقطه نظرات مطرح شده در این نشست پس از جمع بندی در اختیار دبیرخانه دائمی نشست در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قرار می‌گیرد تا برای ترسیم نقشه راه و برنامه عمل مورد استفاده قرار گیرد.
دکتر زارعی اظهار امیدواری کرد که اینگونه نشست ها و همکاری‌ها تداوم یابد و برای تجاری سازی و بین المللی کردن تحقیقاتی که در کشور انجام می‌شود برنامه ریزیهای عملی صورت گیرد، این اقدامی است که ضرورت آن کاملا حس می شود.
وی در خصوص تداوم این نشست ها و تحقق اهداف مورد نظر اضافه کرد: برای رسیدن به نتیجه واقعی لازم است که این گفتگوها و تبادلات علمی ادامه پیدا کند، هرچند ممکن است در قالب نشست مانند آنچه در این چند روز داشتیم، نباشد اما در قالب‌های دیگر و بشکل یک شبکه در خصوص موضوعات مهم و مرتبط از جمله آب، انرژی‌های تجدید پذیر و بیماری‌های غیر واگیر ادامه پیدا خواهد کرد.
دکتر زارعی در پایان گفت: «این کنفرانس نشان داد که پلتفرم هوشمندسازی شهرها با اتکا بر پرداختن به سه حوزه مورد بحث می‌تواند در حل مشکلات به ما کمک کند. مثلاً شهر دانش دانشگاه تهران یک پلتفرم حل مشکل است که می‌تواند در این حوزه‌ها کارایی لازم را داشته باشد.
نشست علمی خاورمیانه اروپا از جمله برنامه هایی است که براساس تفاهمنامه همکاری بین پنج دانشگاه بزرگ کشور تدوین شده و مهمترین اهداف آن ، ایجاد ارتباط بین تیم‌های پژوهشی، یافتن راهکار برای غلبه بر موانع همکاری‌های پژوهشی و نوآوری، شامل موانع سازمانی، موانع عملی و موانع فرهنگی، تقویت همکاری‌های بین‌المللی در ارتباط با تحقیق و نوآوری است.
:این پنج دانشگاه شامل دانشگاه‌های امیرکبیر، صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی ایران با محوریت دانشگاه تهران با تشکیل یک کنسرسیوم ، نشست بین‌المللی خاورمیانه و اروپا را در دستور کار خود قرار داد که اولین نشست آن طی سه روز گذشته در جزیره کیش برگزارشد.
در این نشست علمی استادان و صاحبنظران کشورمان و پژوهشگران موسسه های علمی پژوهشی و دانشگاهی از کشورهای مختلف اروپایی از جمله اتریش، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، پرتقال، سوئد وسوئیس و جمعی از کشورهای خاورمیانه مشارکت داشتند و بیش از 70 سخنرانی و مقاله خلال سه روز برگزاری آن ارائه شد.
1341/ 1339


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز: ترامپ چهره واقعی آمریکا را به همه نشان داد
کرمانشاه- ایرنا- دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: ترامپ چهره واقعی آمریکا را برای همه مشخص کرد و شیطان بزرگ بودن رژیم آمریکا را به اثبات رساند.
اقتصاد مقاومتی شجاعت و اختیارات مدیران را افزایش داده است
اردبیل- ایرنا- معاون هماهنگی، نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری گفت: اقتصاد مقاومتی با افزایش دوچندان شجاعت و اختیارات مدیران و استانداران کشور، ایران را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار داده است.
جوان‌گرایی و شفافیت خدمات آموزشی به حرفه آموزان را دنبال می کنیم
اردبیل- ایرنا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای جوان گرایی و شفافیت خدمات آموزشی به حرفه آموزان را دنبال می کند.
تلگرام طلایی آلوده به نرم افزار جاسوسی است
کیش- ایرنا- رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات کیش (فتا) هشدار داد: اپلیکیشن هایی که از فیلترینگ عبورمی کنند همانند تلگرام طلایی و تلگرام X ٬ دوست یابی و همسریابی، آلوده به بد افزار و یا نرم افزار های جاسوسی بوده و به محض نصب شدن روی تلفن همراه، اقدام به ارسال اطلاعات به مقصد از پیش تعیین شده می کنند.
خیرین 700 مدرسه از سال 74 تاکنون در استان تهران احداث کردند
تهران- ایرنا – مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران گفت : خیرین مدرسه ساز از سال 1374 تا کنون 700 مدرسه در شهرستان های استان تهران احداث کردند.
تندیس نخستین استاد بشردوست به پرستار نمونه جهان اهدا شد
همدان - ایرنا - دکتر «هادی غروی» پرستار نمونه جهان در سال 2001 و دارنده مدال «فلورانس نایتینگل»، تندیس بشردوستی هلال احمر را با عنوان «نخستین استاد بشردوست» دریافت کرد.
فاصله بسکتبال ایران با کشورهای اروپایی کاهش می یابد
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: فاصله بسکتبال ایران با کشورهای اروپایی کاهش می یابد و در همین راستا نیز برنامه هایی از سوی فدراسیون تدوین و به هیأت های استانی ابلاغ شده است.
دایی: سایپا به دنبال کسب رتبه ششم جدول است
تبریز - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال سایپا با اشاره به اهمیت بازی مقابل ماشین سازی تبریز در هفته بیست و هفتم گفت:به برتری در این بازی و کسب سه امتیاز آن برای قرارگرفتن در بین 6 تیم بالای جدول نیاز داریم.
عضو شورای شهر تهران: جشنواره عکس مترو قصه مردم را روایت کند
تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: جشنواره عکس مترو به روایت قصه مردم استفاده کننده از این وسیله نیز بپردازد و رویکرد اجتماعی داشته باشد.
معاون شهردار:1400 دوربین پایتخت تخلف معاینه فنی راثبت میکنند
تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که 1400 دوربین سطح پایتخت تخلف نداشتن معاینه فنی خودروها را به صورت روزانه ثبت می کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فعالیت های حوزه پارالمپیک در آکادمی المپیک توسعه می‌یابد
تهران- ایرنا- فعالیت های علمی و ورزشی حوزه پارالمپیک از این پس و با تصمیم «محمود خسروی وفا» رییس کمیته ملی پارالمپیک و «رضا قراخانلو» رییس آکادمی ملی المپیک توسعه می یابد و این مرکز بیش از گذشته پذیرای قهرمانان معلول و جانباز خواهد شد.
آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» منتشر می‌شود
آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» با آهنگسازی و تنظیم مهدی عطاریان و خوانندگی مهدی قربانی، امیر محسنی و مهدی عطاریان در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.
گاز ادارات مازندران قطع شد- رانش زمین ادامه دارد
بارش برف در بالادست و باران در پایین دست مازندران طی دو روز گذشته، باز هم دردسرساز شده و خسارت‌های زیادی به بار آورده است به طوری که پل روستای منگل به عنوان مسیر ارتباطی بین محور سوادکوه با جاده نظامی قائمشهر فروریخت و برخی از منازل روستایی در فریدونکنار با مشکل آبگرفتگی رو به رو هستند و نیز باران به بسیاری از اراضی کشاورزی و بانک نشای کشاورزان آسیب جدی وارد کرده است.
واکنش سخنگوی ذوب آهن به پرسپولیسی شدن مظاهری
جمشیدی گفت: در مورد مظاهری هم هنوز هیچ صحبتی نشده، ولی این بازیکن قراردادش در پایان فصل تمام می‌شود و می‌تواند به هر تیمی برود.
ایستاده در گرای صفر نفتی
بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد وضعیت بازار انرژی جهان، آمار مربوط به صادرات نفت ایران در ماه گذشته بالغ بر ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز: ترامپ چهره واقعی آمریکا را به همه نشان داد
اقتصاد مقاومتی شجاعت و اختیارات مدیران را افزایش داده است
جوان‌گرایی و شفافیت خدمات آموزشی به حرفه آموزان را دنبال می کنیم
تلگرام طلایی آلوده به نرم افزار جاسوسی است
خیرین 700 مدرسه از سال 74 تاکنون در استان تهران احداث کردند
تندیس نخستین استاد بشردوست به پرستار نمونه جهان اهدا شد
فاصله بسکتبال ایران با کشورهای اروپایی کاهش می یابد
دایی: سایپا به دنبال کسب رتبه ششم جدول است
عضو شورای شهر تهران: جشنواره عکس مترو قصه مردم را روایت کند
معاون شهردار:1400 دوربین پایتخت تخلف معاینه فنی راثبت میکنند