روی کمک هلال احمر ایران به مردم یمن حساب می کنیم

17:52 ۲۶۸ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 225 0
روی کمک هلال احمر ایران به مردم یمن حساب می کنیم

تهران- ایرنا- رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌ سرخ گفت: برخی موانع خارج از نهضت صلیب سرخ موجب شده، نتوانیم نفوذ بیشتری در اجرای برنامه‌های بشردوستانه در یمن و سوریه داشته باشیم، با این وجود روی کمک هلال‌احمر ایران به خصوص در کمک به مردم یمن حساب می‌کنیم.

ایرنا

به گزارش یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال‌احمر پیتر مائورر در دیدار با علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر با قدردانی از همکاری‌های هلال‌احمر ایران با کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ، افزود: این همکاری‌ها در چند سال گذشته دستاوردهای مهمی در زمینه آموزش، بهداشت، توانبخشی، ترویج حقوق بین‌الملل بشردوستانه و غیره داشته و امیدوارم این همکاری‌ها هرچه بیشتر توسعه یابد.
وی با تاکید بر توسعه همکاری با هلال‌احمر ایران در زمینه حقوق بین‌الملل بشردوستانه، افزود: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ علاقه مند است تا هلال‌احمر ایران همکاری نزدیکی با این کمیته در کنفرانس بین‌المللی 2019 به خصوص در زمینه حقوق بین‌الملل بشردوستانه داشته و به علاوه تحقیقات و یافته‌های جدیدی در کمیته انجام شده که می‌توان در اختیار هلال‌احمر ایران قرار داد.
رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ با اشاره به وضعیت بحرانی در یمن، سوریه، عراق و افغانستان تاکید کرد: اگر تصمیم در ارائه خدمات بشردوستانه در این کشورها با کمیته و نهضت بود، می‌توانستیم اقدامات بشردوستانه منسجم‌تری به‌خصوص در یمن و سوریه انجام دهیم، اما برخی موانع خارج از نهضت موجب می‌شود تا نتوانیم نفوذ بیشتری در اجرای برنامه‌های بشردوستانه داشته باشیم.
وی گفت: اما با همه این موارد تمام تلاش خود را می‌کنیم و در این زمینه روی کمک هلال‌احمر ایران به خصوص در کمک به مردم یمن حساب می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم اقدامات بشردوستانه منسجمی در این زمینه انجام دهیم.
وی با اعلام موافقت در زمینه حضور نماینده کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ در جلسات هیات حاکمه فدراسیون گفت: در این زمینه مکاتبات لازم با فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر و پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.
علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران در این دیدار با اشاره به اینکه این جمعیت به دنبال توسعه همکاری‌ها با کمیته بین‌المللی صلیب‌ سرخ با توجه به ظرفیت‌های بالای طرف است، اظهار داشت: انتظار داریم تا با بهره‌گیری از حمایت کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ بتوان در جهت پیشبرد هرچه بیشتر امور بشردوستانه اقدام کنیم؛ چرا که کمیته نقش بسیار برجسته‌ای در نهضت دارد و همواره سیاست‌های بشردوستانه آن به کاهش آلام‌بشری منجر می‌شود.
وی با توجه به عضویت هلال‌احمر ایران در هیات حاکمه فدراسیون به رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ پیشنهاد داد که کمیته حضور فعال‌تری در جلسات هیات حاکمه فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر داشته باشد و اذعان داشت: حضور فعال نماینده کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ در جلسات هیأت حاکمه فدراسیون، کمک بسیاری به پیشبرد همکاری‌ها و رفع بسیاری از سوء تفاهم‌ها و فعالیت بهتر در داخل نهضت می‎کند و لذا ضروری است تا با توجه به این مهم بتوان به صورت یکدست و هماهنگ برای تحقق اهداف حرکت کرد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر با یادآوری حادثه دردناک حمله مسلحانه به یکی از پرسنل امدادی هلال‌احمر، گفت: بر این اساس ضروری است تا هلال‌احمر و کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ همکاری‌های خود را به‌منظور حفاظت از پرسنل مراکز امدادی، بهداشتی و درمانی بیشتر کنند.
وی با اشاره به اینکه آموزش، از مهمترین زمینه‌های همکاری جمعیت هلال‌احمر و کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ است، اظهارداشت: جمعیت هلال احمر ایران از گذشته همکاری‌های گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف از جمله رسانه و اطلاع‌رسانی، توانبخشی، سلامت، بازپیوند خانواده و ترویج حقوق بشردوستانه، داشته است که امیدواریم بتوانیم این فعالیت‌ها را افزایش دهیم.
پیوندی با اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای انجام هرگونه فعالیت داوطلبانه بشردوستانه در یمن و سوریه و تسریع در روند فعلی امدادرسانی، گفت: جمعیت هلال‌احمر ایران آماده است تا به صورت کاملا داوطلبانه و تحت نظارت کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ به منظور رفع مشکلات بشردوستانه در یمن و سوریه وارد عمل شود.
اجتمام *3377 * 3063


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

چگونه بفهمیم معتاد دیجیتال هستیم یا نه؟ +اینفوگرافی
همه ما به طور روزافزونی در فعالیت‌های روزانه خود به وسایل هوشمند و دیجیتال وابسته شده‌ایم. اما چگونه بفهمیم این وابستگی زیاد و خطرناک شده است؟
ثبت بیش از ۲۹۹ هزار ولادت در سه ماه اول سال جاری
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از ولادت بیش از ۲۹۹ هزار نوزاد در سه ماه اول سال ۹۸ خبر داد.
نقش تغذیه در سلامت پروستات
التهاب یا عفونت پروستات ممکن است توسط عفونت باکتریایی که از جریان خون یا مجرای ادراری وارد پروستات می‌شود به طور ناگهانی بروز کند.
خمیازه سمور- عکس
این تصویر دیدنی توسط جیمز راجرسون در اسکاتلند به ثبت رسیده است.
قصر متحرک مرسدس بنز در تهران- عکس
مرسدس بنز میباخ S600 مدل ۲۰۱۹، یکی از لوکسترین محصولات بنز که به تازگی وارد کشور شده و با پلاک گذرموقت در حال تردد در خیابان های پایتخت است.
گردش خون ضعیف را چطور می‌توان درمان کرد؟
علائم گردش خون ضعیف عبارتند از درد پا هنگام راه رفتن، بی حسی و ضعف در دست ها و پاها، سردی و ورم دست ها و پاها، زخم های التیام نیافته، تعییر در رنگ پوست، نبض ضعیف در پاها، درد قفسه سینه.
آخرین لحظه عمر یک ماهی- عکس
تصویری دیدنی از شکار ماهی توسط پلیکان در پارک سنت جیمز لندن را می‌بینید.
ماموریت نخست‌وزیران سابق لبنان در ریاض
سه نفر از نخست‌وزیران سابق لبنان دوشنبه ۲۴ تیر، به طور ناگهانی به ریاض سفر کردند که این اقدام پیامدهای زیادی در سطوح مختلف لبنان دارد.
قیمت مسکن در محله شادآباد
آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان در محله شادآباد تهران در تیر ماه ۹۸ می باشد.
لزوم دریافت مالیات از خانه‌های خالی
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: در نیمه دوم سال جاری به شرط ثبات قیمت ارز، احتمال افت قیمت خانه‌های زیر ۱۵۰ متر وجود دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ثبت بیش از ۲۹۹ هزار ولادت در سه ماه اول سال جاری
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از ولادت بیش از ۲۹۹ هزار نوزاد در سه ماه اول سال ۹۸ خبر داد.
خمیازه سمور- عکس
این تصویر دیدنی توسط جیمز راجرسون در اسکاتلند به ثبت رسیده است.
قصر متحرک مرسدس بنز در تهران- عکس
مرسدس بنز میباخ S600 مدل ۲۰۱۹، یکی از لوکسترین محصولات بنز که به تازگی وارد کشور شده و با پلاک گذرموقت در حال تردد در خیابان های پایتخت است.
آغاز مربیگری ژاوی در السد قطر
ژاوی هرناندس در آغاز فعالیت مربیگری خود، تمرینات تیم السد قطر را برای نخستین بار در بارسلونا زیر نظر گرفت.
درهای بوستان‌های جنگلی تا ساعت ۱۲ شب باز است
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، ماجرای قطع برق در یکی از بوستان‌های جنگلی را تشریح کرد و گفت: پارک‌های جنگلی تا ساعت ۱۲ شب پذیرای شهروندان هستند.