روی کمک هلال احمر ایران به مردم یمن حساب می کنیم

17:52 ۸۷ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 85 0
روی کمک هلال احمر ایران به مردم یمن حساب می کنیم

تهران- ایرنا- رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌ سرخ گفت: برخی موانع خارج از نهضت صلیب سرخ موجب شده، نتوانیم نفوذ بیشتری در اجرای برنامه‌های بشردوستانه در یمن و سوریه داشته باشیم، با این وجود روی کمک هلال‌احمر ایران به خصوص در کمک به مردم یمن حساب می‌کنیم.

ایرنا

به گزارش یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال‌احمر پیتر مائورر در دیدار با علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر با قدردانی از همکاری‌های هلال‌احمر ایران با کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ، افزود: این همکاری‌ها در چند سال گذشته دستاوردهای مهمی در زمینه آموزش، بهداشت، توانبخشی، ترویج حقوق بین‌الملل بشردوستانه و غیره داشته و امیدوارم این همکاری‌ها هرچه بیشتر توسعه یابد.
وی با تاکید بر توسعه همکاری با هلال‌احمر ایران در زمینه حقوق بین‌الملل بشردوستانه، افزود: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ علاقه مند است تا هلال‌احمر ایران همکاری نزدیکی با این کمیته در کنفرانس بین‌المللی 2019 به خصوص در زمینه حقوق بین‌الملل بشردوستانه داشته و به علاوه تحقیقات و یافته‌های جدیدی در کمیته انجام شده که می‌توان در اختیار هلال‌احمر ایران قرار داد.
رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ با اشاره به وضعیت بحرانی در یمن، سوریه، عراق و افغانستان تاکید کرد: اگر تصمیم در ارائه خدمات بشردوستانه در این کشورها با کمیته و نهضت بود، می‌توانستیم اقدامات بشردوستانه منسجم‌تری به‌خصوص در یمن و سوریه انجام دهیم، اما برخی موانع خارج از نهضت موجب می‌شود تا نتوانیم نفوذ بیشتری در اجرای برنامه‌های بشردوستانه داشته باشیم.
وی گفت: اما با همه این موارد تمام تلاش خود را می‌کنیم و در این زمینه روی کمک هلال‌احمر ایران به خصوص در کمک به مردم یمن حساب می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم اقدامات بشردوستانه منسجمی در این زمینه انجام دهیم.
وی با اعلام موافقت در زمینه حضور نماینده کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ در جلسات هیات حاکمه فدراسیون گفت: در این زمینه مکاتبات لازم با فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر و پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.
علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران در این دیدار با اشاره به اینکه این جمعیت به دنبال توسعه همکاری‌ها با کمیته بین‌المللی صلیب‌ سرخ با توجه به ظرفیت‌های بالای طرف است، اظهار داشت: انتظار داریم تا با بهره‌گیری از حمایت کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ بتوان در جهت پیشبرد هرچه بیشتر امور بشردوستانه اقدام کنیم؛ چرا که کمیته نقش بسیار برجسته‌ای در نهضت دارد و همواره سیاست‌های بشردوستانه آن به کاهش آلام‌بشری منجر می‌شود.
وی با توجه به عضویت هلال‌احمر ایران در هیات حاکمه فدراسیون به رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ پیشنهاد داد که کمیته حضور فعال‌تری در جلسات هیات حاکمه فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر داشته باشد و اذعان داشت: حضور فعال نماینده کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ در جلسات هیأت حاکمه فدراسیون، کمک بسیاری به پیشبرد همکاری‌ها و رفع بسیاری از سوء تفاهم‌ها و فعالیت بهتر در داخل نهضت می‎کند و لذا ضروری است تا با توجه به این مهم بتوان به صورت یکدست و هماهنگ برای تحقق اهداف حرکت کرد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر با یادآوری حادثه دردناک حمله مسلحانه به یکی از پرسنل امدادی هلال‌احمر، گفت: بر این اساس ضروری است تا هلال‌احمر و کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ همکاری‌های خود را به‌منظور حفاظت از پرسنل مراکز امدادی، بهداشتی و درمانی بیشتر کنند.
وی با اشاره به اینکه آموزش، از مهمترین زمینه‌های همکاری جمعیت هلال‌احمر و کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ است، اظهارداشت: جمعیت هلال احمر ایران از گذشته همکاری‌های گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف از جمله رسانه و اطلاع‌رسانی، توانبخشی، سلامت، بازپیوند خانواده و ترویج حقوق بشردوستانه، داشته است که امیدواریم بتوانیم این فعالیت‌ها را افزایش دهیم.
پیوندی با اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای انجام هرگونه فعالیت داوطلبانه بشردوستانه در یمن و سوریه و تسریع در روند فعلی امدادرسانی، گفت: جمعیت هلال‌احمر ایران آماده است تا به صورت کاملا داوطلبانه و تحت نظارت کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ به منظور رفع مشکلات بشردوستانه در یمن و سوریه وارد عمل شود.
اجتمام *3377 * 3063


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

محبوب‌ترین‌های تلویزیون در زمستان ۹۷
بر‭ ‬اساس ‬‭ ‬نظرسنجی‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬۱۰‭ ‬دی‌‭ ‬با‭ ‬نمونه‭ ‬آماری‭ ‬۴۰۴‭ ‬نفر‭ ‬از‭ ‬افراد‭ ‬۱۵ سال‭ ‬و‭ ‬بالاتر‭ ‬ساکن‭ ‬شهر‭ ‬تهران‭ ‬به‭ ‬انجام‭ ‬رسیده‭ ‬است، ‭ ‬۷۸‭ ‬درصد‭ ‬از‭ ‬پاسخگویان‭ ‬بیننده‭ ‬حداقل‭ ‬یکی‭ ‬از‭ ‬برنامه‌های‭ ‬شاخص‭ ‬شبکه‌های‭ ‬سیمای‭ ‬رسانه‭ ‬ملی‭ ‬بوده‌اند‭
ضعیف‌ترین قسمت‌های پایانی سریال‌های تلویزیونی
تمام کردن یک سریال تلویزیونی کار سختی است، به خصوص اگر که مدت زیادی در حال پخش باشد. یک قسمت پایانی خوب باید حال و هوای کل سریال را داشته باشد و در عین حال ماجرا‌های سریال را به انتها برساند. اما اکثر اوقات سریال‌ها از پس این کار بر نمی‌آیند و بسیاری از سریال‌های موفق و قوی تاریخ تلویزیون، خیلی بد تمام شدند.
سونوگرافی آنومالی چیست؟
سه تا سه ماهه در دوران بارداری وجود دارد و هر سه ماهه در دوران زایمان اهمیت دارد. ضروری است که اسکن های مختلف و بررسی های بهداشتی در طی 9 ماهه انجام شود تا اطمینان حاصل شود که رشد کودک طبیعی در مسیر است. تست آنومالی یا اسکن در سه ماهه دوم بارداری به طور عمده برای پیگیری پیشرفت رشد جنین انجام می شود.
رژیم کتوژنیک یا مدیترانه‌ای؟ کدامیک برایتان مناسب‌تر است؟
اگر شما هم مانند میلیون‌ها نفر دیگری که به دنبال شیوه‌ی جدیدی از تغذیه هستند سعی دارید رژیم غذایی مناسبی برای خودتان پیدا کنید، شاید رژیم کتوژنیک که این روز‌ها شهرت زیادی پیدا کرده توجه شما را به خود جلب کرده باشد
شیره خرما؛ جایگزین طبیعی عسل و میان وعده دانش آموزان
شیره خرما یکی از آن جایگزین‌های سالم و طبیعی عسل و قند است که علاوه بر داشتن قند دارای خواص مفید خرما نیز هست. در جنوب ایران یکی از خوراکی‌های سنتی و اصیل ارده شیره است که در واقع تلفیقی از شیره خرما و ارده کنجد است.
مرغ چوبی؛ غذای هیجان انگیز مخصوص بچه‌ها
سینه مرغ از غذا‌های مقوی و خوشمزه است که به انواع مختلف پخته می‌شود. این مدل مرغ چوبی برای تشویق بچه‌ها به غذا خوردن مناسب است. مرغ‌ها را به شکل بستنی چوبی تهیه کنید و بچه‌ها را سورپرایز کنید.
مادران شلخته در مقابل مادران مرتب هالیوودی
تصور اکثر مردم از خانه ستاره های مشهور جهان، قصری بزرگ و لوکس است اما آنچه ما از بیرون می بینیم، با آنچه درون خانه آنهاست، زمین تا آسمان فرق دارد. برخی از ستاره ها هستند که با وجود خدمتکارهای تمام وقت، باز هم خانه ای شلوغ و بهم ریخته دارند، در حالی که برخی دیگر حتی با وجود فرزندان و مشغله های زیاد، همیشه خانه شان تمییز مرتب است.
قادرخان افغانستانی، چطور ستاره بالیوود شد؟
کودکی قادرخان با فقر و تنگدستی گره خورد. او تحصیل و آموزش را راه بیرون رفتن از شرایط سخت زندگی انتخاب کرد و چند دهه بعد کمدین مشهور سینمای هند شد. این هنرپیشه مسلمان هند که فیلمنامه‌نویسی را نیز در کارنامه خود داشت، شب ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ پس از بیماری طولانی مدتی در ۸۱ سالگی در بیمارستانی در کانادا از دنیا رفت.
گفتگو با آیدین آغداشلو درباره نسبت هنر و اجتماع
هنر در دوران‌های مختلف کارکرد‌های اجتماعی گوناگونی داشته است. آنچه امروز از «کارکرد اجتماعی هنر» مراد می‌شود، قدر مسلم محصول دگردیسی این مفهوم در طول سده‌ها و حتی دهه‌های پشت سر است.
جنایت والدینی که کودکان خود را سوژه اینستاگرام می‌کنند
مساله‌ای که این روز‌ها در کشور ما کم نیست و متاسفانه در اینستاگرام بار‌ها شاهد این اتفاق بوده و هستیم، مساله‌ی انتشار عکس‌های کودکان با آرایش‌های غلیظ است که نقض حقوق کودک به شمار می‌رود و می‌تواند جرم هم تلقی شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دفاع تراکتوری‌ها از خرج‌های میلیاردی زنوزی
رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی با بیان این موضوع که باشگاه تبریزی دولتی نیست از خرج‌هایی که طی این مدت انجام شده دفاع کرد.
عربستان - قطر؛ بازی سیاسی در ابوظبی
چهاردهمین روز از مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا امشب با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد.
کاملا سفید، کاملا زمستان؛ برف در ۲۹ استان
سازمان هواشناسی کشور برای امروز در ۲۹ استان کشورمان بارش "برف و باران" پیش‌بینی کرد.
برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد
عضو شورای شهر تهران گفت: برگزاری نمایشگاه در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد و وضعیت ترافیک را تشدید می‌کند.
راز نگاه مرموز «مونالیزا» فاش شد
بسیاری معتقدند چشم‌های نقاشی «‌مونالیزا» اثر «لئوناردو داوینچی»‌ هنگامی که در سراسر اتاق حرکت می‌کنند آنها را دنبال می‌کند. این پدیده با نام «‌اثر مونالیزا» شناخته شده است اما تحقیقات جدید چنین ادعایی را رد می‌کند.
طرح ارتقای سلامت غذایی وکاهش آلاینده ها در بوشهر تدوین شد
خدمات پرستاری در بیمارستان خلخال ارتقا می یابد
یک هزار و 89 زن سرپرست خانوار درالبرز بیمه شدند
تیتکانلوی فاروج پایلوت اجرای طرح تحکیم خانواده شد
پرستاری شغلی عجین شده با عشق است
16 مرکز تحقیقات پرستاری به یکدیگر متصل شدند
50 پرستار ایرانشهری تجلیل شدند
مصرف نمک ید دار، هیچ ضرری ندارد
طلای کثیف، ثروتی در کهگیلویه و بویراحمد که دردسرساز می شود
وجود کارت خوان در مطب پزشکان تاثیری در مالیات ندارد