جهش از تور و مرز

14:49 ۱۸۵ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 645 0
جهش از تور و مرز

روزنامه ایران با مهسا صابری و مونا آشفته ملی پوشان گلستانی والیبال ایران که به تیمی در لیگ برتر ترکیه پیوستند، گفت و گو کرد.

ایرنا

روزنامه ایران نوشت: والیبال ایران در بخش زنان رو به پیشرفت است و تعداد لژیونرهای این رشته در حال افزایش. در این بین برخی از بازیکنان تیم ملی بانوان ایران بعد از مسابقات جام فدراسیون آسیا مشتریان خارجی پیدا کردند و با پیشنهادهایی از لیگ ترکیه مواجه شدند.
مهسا صابری و مونا آشفته دو ملی‌پوش والیبال بانوان هستند که به مدت یکسال به تیم «باریکه سیر» در لیگ دسته یک ترکیه پیوستند. پیش از این مائده برهانی هم به تیم کچورن ترکیه پیوسته بود تا با حضور این دو بازیکن تعداد لژیونرهای بانوی ایران به عدد 3 برسد.
به همین بهانه خبرنگار «ایران» با مهسا صابری و مونا آشفته گفت‌وگویی انجام داد که ماحصل آن در ادامه می‌آید.
صابری: چند سال است که دیده می‌شویم
مهسا صابری، ملی‌پوش والیبال ایران درخصوص پیوستنش به تیم «باریکه سیر» می‌گوید: «یک مربی در ترکیه فیلم‌های من و مونا را تماشا کرد و از ما خواست تا به ترکیه بیاییم. ما برای حضور در لیگ ترکیه تحقیق کردیم و به این نتیجه رسیدیم که می‌توانیم در لیگ این کشور پیشرفت کنیم.»
او ادامه می‌دهد: «ترکیه یکی از بهترین لیگ‌های دنیا را دارد و هر بازیکنی آرزو دارد که به اینجا بیاید و در لیگ این کشور بازی کند. این فرصتی است که در اختیارم قرار گرفته و امیدوارم که بتوانم از این فرصت برای پیشرفتم در والیبال استفاده کنم.»
صابری با اشاره به این موضوع که تیم ملی والیبال بانوان ایران کیفیت خوبی دارد، می‌افزاید: از خیلی از کشورها بهتر هستیم. مشکل ما این بود که دیده نمی‌شدیم اما خوشبختانه چند سالی است که دیده می‌شویم.
بازیکنان ما از نظر انفرادی از خیلی از تیم‌ها بهتر هستند. اگر ما 3 لژیونر والیبال امسال در ترکیه خوب بازی کنیم، می‌توان امیدوار بود که سال آینده تعداد لژیونرهای والیبال ایران بیشتر شود.
این دریافت کننده گلستانی 10 سال است که سابقه حضور در تیم ملی را دارد. صابری می‌گوید: از نظر من همه بازیکنان تیم ملی نه تنها می‌توانند در لیگ دسته یک ترکیه بازی کنند بلکه چند بازیکن ما می‌توانند در سوپر لیگ حضور یابند.
صابری با اشاره به این موضوع که لژیونر شدن ما هم از نظر شخصی و هم از نظر تیمی می‌تواند به تیم ملی کمک کند، می‌افزاید: «از نظر شخصی باعث می‌شود تا اعتماد به نفس‌مان بالاتر برود، این اعتماد به نفس به تیم منتقل می‌شود و ما بتوانیم بهتر از قبل بازی کنیم. از نظر تیمی هم قطعاً اینجا می‌تواند از نظر تاکتیکی کیفیت والیبال‌مان را بالاتر ببرد.»
آشفته: هدف من تنها لژیونر شدن نیست
مونا آشفته، یکی دیگر از ملی‌پوشان والیبال ایران است که به تیم «باریکه سیر» ترکیه پیوسته. او می‌گوید: قرار نیست که والیبال بانوان ایران در یک سطح بماند و قطعاً با گذشت زمان و با توجه ویژه فدراسیون به تیم‌های ملی بانوان سطح والیبال بانوان بالاتر می‌رود. پیشرفت والیبال بانوان در چند سال اخیر توجه کشورها را به بازیکنان تیم ملی جلب کرده و کشورهای دیگر به دنبال بازیکنان ایرانی هستند.
در لیگ یک ترکیه 28 تیم حضور دارند و این 28 تیم به 2 گروه 14 تیمی تقسیم می‌شوند و به مدت 6 ماه مسابقه می‌دهند. قدرتی‌زن تیم ملی والیبال بانوان کشورمان می‌افزاید: «قراردادم برای یک فصل است که مدت آن شش ماه خواهد بود. برای ادامه همکاری با این تیم و یا دیگر تیم‌های ترکیه پس از پایان لیگ تصمیم خواهم گرفت.»
در حال حاضر والیبال بانوان ایران 3 لژیونر دارد (مونا آشفته، مهسا صابری و مائده برهانی). آشفته با اشاره به این موضوع که تمامی بازیکنان تیم ملی توانایی لژیونر شدن را دارند، می‌افزاید: «والیبال ایران در بخش بانوان رو به رشد است و امیدوارم که در سال‌های بعد تعداد لژیونرهای والیبال بانوان بیشتر شود.»
این ملی‌پوش والیبال بانوان می‌گوید: امسال تیم ملی در مسابقات جام فدراسیون آسیا کیفیت بالایی داشت و این موضوع باعث شد تا نگاه رقبا به تیم ملی تغییر کند و تیم‌های آسیایی ما را به عنوان رقیب اصلی خود می‌شناسند. در حالی که در چند سال گذشته این گونه نبود و ما در مسابقات مختلف تنها شرکت کننده بودیم اما هم اکنون به دنبال حضور بر روی سکو هستیم.
آشفته تنها 17 سال دارد و به عنوان جوان‌ترین لژیونر والیبال ایران شناخته می‌شود. او می‌افزاید: «از اینکه در سن پایین لژیونر شدم، بسیار خوشحالم. با وجود سن پایینی که دارم، سختی‌های زیادی کشیدم. هدف من تنها لژیونر شدن نیست بلکه هدف من خیلی بزر‌گ‌تر از اینهاست.
3091/2729


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

کلاس زبان تضمینی در آموزشگاه زبان سخن برتر
ویژگی‌های یک آموزشگاه زبان خوب چیست؟ این روزها در همه شهرها به ویژه شهرهای بزرگ شاهد افزایش تعداد آموزشگاه زبان هستیم. رشد جمعیت و نیاز مردم به فراگیری زبان و برقراری ارتباط با دیگر نقاط دنیا، باعث شده تا شاهد افزایش تقاضای ثبت‌نام در آموزشگاه‌های زبان باشیم که خود این مسئله هم بر بیشتر شدن تعداد آموزشگاه‌ها تأثیرگذار بوده است.
انعقاد توافق‌نامه شرکت‌های تأمین سرمایه امین و تجارت الکترونیکی ارتباط فردا
شرکت‌های تأمین سرمایه امین و تجارت الکترونیکی ارتباط فردا توافق‌نامه همکاری امضا کردند.
چرا از ایران نرفتم
«به دفعات با این سوال روبه‌رو شده‌ام که چرا از ایران نرفتید؟ شما که در دوران تحصیلات تکمیلی خود در خارج از کشور سابقه کار در رشته تخصصی خودتان را دارید و به سهولت می‌توانید اشتغال و زندگی خوبی داشته باشید، چرا از این فرصت‌ها استفاده نکرده‌اید؟»
بفرمائید شعبه پیاده‌رو!
فروش پوشاک در تهران وارد مرحله جدیدی شده؛ در این روش نوظهور دیگر احتیاج به اتاق پرو ندارید و لازم نیست بعد از شنیدن قیمت‌ها با رودربایستی بگویید: «می‌رویم دوری در بازار بزنیم و برگردیم.»
برنامه دو سال آینده کاخ سفید علیه ایران
شرایط بحرانی روابط آمریکا و ایران به تدریج وخیم‌تر می‌شود. اقدام بی‌سابقه آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی نشانه‌ای از جدی‌تر شدن ابعاد خصومت دولت آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید.
بازخوانی قصه مریم؛ ۱۵ سال پس از آن شب تلخ
چند قدمی بیشتر به چشمه نمانده اما انگار بدنش دیگر نمی‌خواهد همراه او بیاید. سطل خالی توی دستش سنگینی می‌کند؛ درد در تمام سرش می‌پیچد. کرختی و سوزش بر نیمی از بدنش مستولی می‌شود و دیگر همه جهان سیاه می‌شود.
پاسخ شرکت کره‌ای به گزارش یک روزنامه
در پی انتشار گزارشی در روزنامه فرهیختگان درباره خروج تدریجی دو شرکت کره‌ای از بازار ایران، روابط عمومی سامسونگ جوابیه‌ای منتشر کرد.
آمریکایی‌ها وارد بازی نظامی با ایران نمی‌شوند
نماینده ایران در سازمان ملل گفت: این که همه مسائل و مشکلات اقتصادی را بخواهیم به برجام ارتباط دهیم یا به یک توافق دیگر بین‌المللی، یا این که بگوییم اگر در آینده به فلان کنوانسیون بپیوندیم، وضع اقتصادمان بدتر می‌شود، از مباحثی است که به صورت غیر تخصصی با آن برخورد می‌شود.
صانعی: در سفرهای برون مرزی، ورزشکاران هدف سرویس‌های امنیتی هستند
سرپرست اداره کل حراست وزارت ورزش وجوانان اصل فعالیت‌های این دفتر را پیشگیری و حاکم کردن رفتار انقلابی و اسلامی در حوزه حراست عنوان کرد.
احسان حدادی: هدفم مسابقات جهانی است- با پرتاب ۶۸ متر می‌توان روی سکوی جهانی رفت
احسان حدادی گفت: همه هدف من مسابقات جهانی است، گرفتن مدال در مسابقات جهانی باید بالاتر از رکورد ۶۷ متر باشد و پرتاب ۶۸ متر قطعاً می‌تواند روی سکوی جهانی برود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» منتشر می‌شود
آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» با آهنگسازی و تنظیم مهدی عطاریان و خوانندگی مهدی قربانی، امیر محسنی و مهدی عطاریان در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.
واکنش سخنگوی ذوب آهن به پرسپولیسی شدن مظاهری
جمشیدی گفت: در مورد مظاهری هم هنوز هیچ صحبتی نشده، ولی این بازیکن قراردادش در پایان فصل تمام می‌شود و می‌تواند به هر تیمی برود.
ایستاده در گرای صفر نفتی
بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد وضعیت بازار انرژی جهان، آمار مربوط به صادرات نفت ایران در ماه گذشته بالغ بر ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.
استاندار فارس: واحدهای صنعتی غیر فعال به چرخه تولید بازگردند
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: آن دسته از واحدهای صنعتی که بنا به دلایلی غیر فعال هستند باید با همکاری بانک صنعت و معدن به چرخه تولید بازگردند.
آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
دو بانوی وزنه بردار ایران در گروه B آسیا چهارم و پنجم شدند+ فیلم- تشویق باجلانی در روز تولدش
دعوت 2 گلستانی به تیم ملی گلف زنان
سبقت الهی در تپانچه 10 متر هشتم شد
دومین سهمیه المپیک در تیراندازی پرید- سبقت اللهی هشتم شد
سرمربی تیم تفنگ ایران: «خدمتی» موفقیت بزرگی کسب کرد
بانوی وزنه‌بردار ایران: از خودم راضی هستم- امیدوارم محکم کارمان را ادامه دهیم
تیم هندبال دختران نونهال کیش به مسابقات قهرمانی کشور اعزام شد
۱۷ بازیکن به اردوی تیم ملی فوتسال بانوان دعوت شدند
دوومیدانی قهرمانی آسیا - الناز کمپانی در مقدماتی ۱۰۰ متر بامانع متوقف شد
دبیر هیات تکواندو استان: نونهال سمنانی سوم کشور شد