جهش از تور و مرز

14:49 ۲۷ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 221 0
جهش از تور و مرز

روزنامه ایران با مهسا صابری و مونا آشفته ملی پوشان گلستانی والیبال ایران که به تیمی در لیگ برتر ترکیه پیوستند، گفت و گو کرد.

ایرنا

روزنامه ایران نوشت: والیبال ایران در بخش زنان رو به پیشرفت است و تعداد لژیونرهای این رشته در حال افزایش. در این بین برخی از بازیکنان تیم ملی بانوان ایران بعد از مسابقات جام فدراسیون آسیا مشتریان خارجی پیدا کردند و با پیشنهادهایی از لیگ ترکیه مواجه شدند.
مهسا صابری و مونا آشفته دو ملی‌پوش والیبال بانوان هستند که به مدت یکسال به تیم «باریکه سیر» در لیگ دسته یک ترکیه پیوستند. پیش از این مائده برهانی هم به تیم کچورن ترکیه پیوسته بود تا با حضور این دو بازیکن تعداد لژیونرهای بانوی ایران به عدد 3 برسد.
به همین بهانه خبرنگار «ایران» با مهسا صابری و مونا آشفته گفت‌وگویی انجام داد که ماحصل آن در ادامه می‌آید.
صابری: چند سال است که دیده می‌شویم
مهسا صابری، ملی‌پوش والیبال ایران درخصوص پیوستنش به تیم «باریکه سیر» می‌گوید: «یک مربی در ترکیه فیلم‌های من و مونا را تماشا کرد و از ما خواست تا به ترکیه بیاییم. ما برای حضور در لیگ ترکیه تحقیق کردیم و به این نتیجه رسیدیم که می‌توانیم در لیگ این کشور پیشرفت کنیم.»
او ادامه می‌دهد: «ترکیه یکی از بهترین لیگ‌های دنیا را دارد و هر بازیکنی آرزو دارد که به اینجا بیاید و در لیگ این کشور بازی کند. این فرصتی است که در اختیارم قرار گرفته و امیدوارم که بتوانم از این فرصت برای پیشرفتم در والیبال استفاده کنم.»
صابری با اشاره به این موضوع که تیم ملی والیبال بانوان ایران کیفیت خوبی دارد، می‌افزاید: از خیلی از کشورها بهتر هستیم. مشکل ما این بود که دیده نمی‌شدیم اما خوشبختانه چند سالی است که دیده می‌شویم.
بازیکنان ما از نظر انفرادی از خیلی از تیم‌ها بهتر هستند. اگر ما 3 لژیونر والیبال امسال در ترکیه خوب بازی کنیم، می‌توان امیدوار بود که سال آینده تعداد لژیونرهای والیبال ایران بیشتر شود.
این دریافت کننده گلستانی 10 سال است که سابقه حضور در تیم ملی را دارد. صابری می‌گوید: از نظر من همه بازیکنان تیم ملی نه تنها می‌توانند در لیگ دسته یک ترکیه بازی کنند بلکه چند بازیکن ما می‌توانند در سوپر لیگ حضور یابند.
صابری با اشاره به این موضوع که لژیونر شدن ما هم از نظر شخصی و هم از نظر تیمی می‌تواند به تیم ملی کمک کند، می‌افزاید: «از نظر شخصی باعث می‌شود تا اعتماد به نفس‌مان بالاتر برود، این اعتماد به نفس به تیم منتقل می‌شود و ما بتوانیم بهتر از قبل بازی کنیم. از نظر تیمی هم قطعاً اینجا می‌تواند از نظر تاکتیکی کیفیت والیبال‌مان را بالاتر ببرد.»
آشفته: هدف من تنها لژیونر شدن نیست
مونا آشفته، یکی دیگر از ملی‌پوشان والیبال ایران است که به تیم «باریکه سیر» ترکیه پیوسته. او می‌گوید: قرار نیست که والیبال بانوان ایران در یک سطح بماند و قطعاً با گذشت زمان و با توجه ویژه فدراسیون به تیم‌های ملی بانوان سطح والیبال بانوان بالاتر می‌رود. پیشرفت والیبال بانوان در چند سال اخیر توجه کشورها را به بازیکنان تیم ملی جلب کرده و کشورهای دیگر به دنبال بازیکنان ایرانی هستند.
در لیگ یک ترکیه 28 تیم حضور دارند و این 28 تیم به 2 گروه 14 تیمی تقسیم می‌شوند و به مدت 6 ماه مسابقه می‌دهند. قدرتی‌زن تیم ملی والیبال بانوان کشورمان می‌افزاید: «قراردادم برای یک فصل است که مدت آن شش ماه خواهد بود. برای ادامه همکاری با این تیم و یا دیگر تیم‌های ترکیه پس از پایان لیگ تصمیم خواهم گرفت.»
در حال حاضر والیبال بانوان ایران 3 لژیونر دارد (مونا آشفته، مهسا صابری و مائده برهانی). آشفته با اشاره به این موضوع که تمامی بازیکنان تیم ملی توانایی لژیونر شدن را دارند، می‌افزاید: «والیبال ایران در بخش بانوان رو به رشد است و امیدوارم که در سال‌های بعد تعداد لژیونرهای والیبال بانوان بیشتر شود.»
این ملی‌پوش والیبال بانوان می‌گوید: امسال تیم ملی در مسابقات جام فدراسیون آسیا کیفیت بالایی داشت و این موضوع باعث شد تا نگاه رقبا به تیم ملی تغییر کند و تیم‌های آسیایی ما را به عنوان رقیب اصلی خود می‌شناسند. در حالی که در چند سال گذشته این گونه نبود و ما در مسابقات مختلف تنها شرکت کننده بودیم اما هم اکنون به دنبال حضور بر روی سکو هستیم.
آشفته تنها 17 سال دارد و به عنوان جوان‌ترین لژیونر والیبال ایران شناخته می‌شود. او می‌افزاید: «از اینکه در سن پایین لژیونر شدم، بسیار خوشحالم. با وجود سن پایینی که دارم، سختی‌های زیادی کشیدم. هدف من تنها لژیونر شدن نیست بلکه هدف من خیلی بزر‌گ‌تر از اینهاست.
3091/2729


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

حرفِ دل، حرفِ حساب (۲۱۱)
یک جمله و سخن تاثیر گذار و شنیدنی لزومی ندارد که حتما توسط یک نویسنده، فیلسوف، دانشمند یا انسان مشهور و شناخته شده‌ای گفته شود، گاهی جملاتی ساده و خودمانی که گوینده و نویسنده‌ی آن‌ها در حریم کوچک و دوست داشتنی خود و اکانت توئیترش می‌نویسد و فرد مشهوری هم نیست، ولی جمله اش خیلی تاثیر گذار‌تر از هزاران جمله دیگر است.
این ماجرا‌های واقعی را می‌توان تبدیل به فیلم کرد!
گاهی اوقات ماجرا‌هایی در زندگی واقعی پیش می‌آید که به سختی می‌توان باورشان کرد، مثل اینکه یک بازیگر زن عاشق یک مرد معتاد بی خانمان شود و با هم ازدواج کنند، یا زنی دختر معلولی را به فرزندی بگیرد که در آینده یک ورزشکار مشهور شود.
شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ نون سنگک بدون سنگ
هر نوشته‌ای نویسنده‌ای دارد. هر نویسنده‌ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته‌هایی که در این صفحه می‌خوانید، Status‌های کپی پیست شده‌ای است که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
فوکوس؛ «سیستینوزیس»، یک بیماری خیلی خاص
در اولین قسمت از برنامه «فوکوس» به سراغ یک بیماری فوق العاده خاص رفته ایم. «سیستینوزیس» یک اختلال نادر ژنتیکی است که اثرات منفی نیز بر روی سیستم‌های بدن مخصوصاً کلیه‌ها و چشم‌ها دارند و اگر دیالیز و یا پیوند کلیه نشوند، زنده نخواهند ماند. پای صحبت های این عزیزان می‌نشینیم.
بیوگرافی آن ماری سلامه، «ساره» حوالی پاییز
آن ماری سلامه بازیگر لبنانی است که در سریال حوالی پاییز نقش آفرینی کرد. در ادامه این مطلب بیوگرافی و عکس‌های اورا ببینید.
زمان نشست خبری برانکو و جلالی اعلام شد
زمان نشست خبری سرمربیان دو تیم پرسپولیس و پیکان اعلام شد.
گزارش تمرین تیم امید
آخرین تمرین تیم فوتبال امید قبل از اعزام به عمان ظهر امروز برگزار شد.
باقری دروازه بان جدید پرسپولیس شد!
تیم فوتبال پرسپولیس تمرین امروز شنبه خود را در حالی انجام داد که مربی سرخپوشان در بازی فوتبال، درون دروازه ایستاد.
ویدال در تلاش برای حضور مجدد در کالچو
رسانه‌ها می‌گویند آرتورو ویدال از حضور در بارسلونا پشیمان است و راهی برای حضور مجدد در فوتبال ایتالیا را دنبال می‌کند.
واکنش نیمار به بازگشت احتمالی به بارسلونا
مهاجم پاری سن ژرمن نسبت به بازگشت احتمالی‌اش به بارسلونا واکنش نشان داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
سرمایه گذاری خارجی 78 درصد در خراسان جنوبی افزایش یافت
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاری خارجی جذب شده از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 78 درصد در این استان رشد داشته است.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
کمیته امور ورزشی بانوان کارگر کشور تشکیل شد
خراسانی ها برنده مسابقات ورزشی بانوان وزارت کشور شدند
خراسانی ها برنده مسابقات ورزشی بانوان وزارت کشور شدند
صعود ۷۶ پله ای بانوان والیبال ایران در رنکینگ جهانی
هفته‌ چهاردهم لیگ برتر فوتسال بانوان - توقف نامینو در خانه مس
مقام اول و سوم برای تیم های پومسه ایران در مسابقات جهانی
عضو فراکسیون زنان: ورود زنان به ورزشگاه‌ها ادامه می‌یابد
هفته چهاردهم لیگ برتر فوتسال بانوان-  تقابل صدرنشین و قعرنشین  جدول
رسیدگی به اتهامات یک مربی والیبال بانوان توسط فدراسیون
انتصاب مربی جدید تیم ملی پینگ پنگ بانوان- ایرانمنش جای کیوانی را گرفت