سرمربی تیم فوتبال نونهالان: شاگردانم در آسیا بزرگی می کنند

14:31 ۲۴ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 30 0
سرمربی تیم فوتبال نونهالان: شاگردانم در آسیا بزرگی می کنند

تهران - ایرنا - «محمد یاوری» سرمربی تیم فوتبال نونهالان ایران گفت: شاگردانم در سه تورنمنت گذشته بدون شکست و با 32 گل زده و 2 گل خورده واقعا بزرگی کردند و قطعا پشتوانه محکمی برای تیم نوجوانان و دیگر رده های ملی در آینده خواهند بود.

ایرنا

یاوری امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم نونهالان در پنج ماه گذشته در سه رقابت بین الملی مهم موفق به کسب قهرمانی شد که این باعث امیدواری است و با ادامه این روند و حمایت های فدراسیون قطعا این تیم سال های آینده در رده نوجوانان حرف های زیادی برای گفتن دارد.
وی گفت: در تورنمنت ارمنستان با حضور تیم هایی از کشورهای بلاروس، ارمنستان، مقدونیه، قزاقستان و ایران تیم نونهالان کشورمان موفق شد، بدون شکست و تساوی با 19 گل زده و بدون گل خورده به مقام نخست برسد. همچنین در رقابت های قطر با حضور میزبان، تونس و ایران با دو پیروزی قهرمان شدیم.
سرمربی تیم نونهالان ادامه داد: در تورنمنتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا اخیرا برگزار کرد به نمایندگی از ایران شرکت کردیم و به مصاف تیم های تاجیکستان، ترکمنستان، افغانستان، ازبکستان و قرقیزستان رفتیم و بدون شکست و تساوی و حتی گل خورده به مقام قهرمانی رسیدیم.
یاوری درباره رقابت های هشت جانبه کره جنوبی توضیح داد: برای آمادگی در این تورنمنت اردوی آمادگی تیم نونهالان را در مرکزعلمی پژوهشی صنعتی ایران آغاز کردیم و تیم نونهالان ایران در دو دیدار دوستانه مقابل تیم نوجوانان ماه سمای کرج و نوجوانان فرهاد کرج به ترتیب با نتایج 6 بر صفر و 4 بر صفر به پیروزی رسید. البته رقابت های هشت جانبه کره جنوبی در 2 گروه برگزار می شود که تیم ایران با تیم های کره جنوبی و شمالی و ازبکستان هم گروه است و در گروه دیگر نیز تیم های دوم کره شمالی و جنوبی به همراه ویتنام و ژاپن حضور دارند.
این رقابتها از پنجم آبان ماه به میزبانی کره جنوبی آغاز می شود و تیم نونهالان ایران سوم آبان وارد شهر سئول می شود.
وی افزود: در رقابت های بین المللی گذشته با حریفانی ازغرب آسیا بازی کردیم و برای اینکه تیم نونهالان به خوبی محک زده شوند واقعا نیاز بود مقابل تیم های شرق آسیا به میدان برویم که از تلاش های فدراسیون برای اعزام به مسابقات پیش روتشکر می کنم.

**استعداد یابی و پرورش نونهالان آینده نگری برای فوتبال است
سرمربی تیم نونهالان اعتقاد دارد اقدامات اساسی در فوتبال پایه در حقیقت آینده نگری برای آینده فوتبال کشوراست و با وجود بازیکنان تاکتیک پذیر و با استعداد در تیم نونهالان، با برنامه ریزی صحیح می توان زمینه رشد و توسعه فوتبال را بنا نهاد.
یاوری ادامه داد: بازیکنانی که در اردوی تیم ملی نونهالان حضور دارند، نتیجه یک سال و نیم تلاش کمیته های استعدادیابی در مناطق 9 گانه کشور است که می تواند آینده فوتبال را در رده های ملی تامین کند. البته ممکن است در بعضی از نقاط کشور استعدادهای خوبی در فوتبال باشند که هنوز شناسایی نشده اند، ولی خوشبختانه در کشور آن قدر بازیکن مستعد داریم که نگرانی وجود ندارد.
وی با تاکید بر پیگیری برای تایید سلامت صغرسنی بازیکنان ادامه داد: برای اینکه سلامت سنی بازیکنان حفظ شود، تعدادی از آنها از نظر سنی تست و سنجش می شوند تا بازیکنانی که سن واقعی دارند در کنار ما باقی بمانند و سایرین از جمع ما جدا شده تا مشکلی در رقابت های بین المللی گریبانگیر تیم نونهالان نشود.

**آکادمی ها فوتبال ایران حرفه ای نیستند
وی در خصوص وضعیت بازیکن سازی در آکادمی های باشگاه ها برای فوتبال پایه گفت: در باشگاه های فوتبال نیاز است آموزش مربیان و چگونگی تمرینات در مدارس فوتبال ارتقاء یابد. طبیعی است وقتی مربیان از دانش روز فوتبال برخوردار شوند، این علم به بازیکنان هم منتقل می شود.
سرمربی تیم نونهالان با ابراز نگرانی از مواظبت نکردن از بازیکنان نونهال در باشگاه ها گفت: بازیکنان نونهال وقتی وارد جو و فضای جدیدی می شوند، آمادگی ذهنی مناسبی ندارند و ممکن است آسیب ببینند. بر همین اساس نیاز است باشگاه با استفاده از مدیران و روانشناس های ورزشی آنها را از آسیب دور نگه دارند.
وی در پاسخ به این سوال که شرایط آکادمی های فوتبال کشور را چگونه ارزیابی می کند؟ افزود: حقیقتا با این گونه هدایت و پرورش بازیکنان در آکادمی های موافق نیستم. زیرا زمانی یک آکادمی حرفه ای و دارای بازدهی مناسبی است که زندگی شخصی بازیکنان، تحصیل و اسکان و تغذیه آنها بر عهده باشگاه باشد. ولی متاسفانه اسم آکادمی در باشگاه ها وجود دارد، ولی برنامه های حرفه ای برای آنها اجرا نمی شود.
یاوری از زحمات مهدی حیدری، محمد اسماعیل قاسمی، دکتر کیانی (پزشک تیم) و دیگر اعضای کادر فنی که در کنار او برای موفقیت تیم نونهالان تلاش می کنند تشکر و ابراز امیدواری کرد که تجربه 20 سال فعالیت خود را به بهترین شکل به بازیکنان رده نونهالان منتقل کند.
ورزشی**9029**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

سفیر جدید ایران در هند ماموریت خود را آغاز کرد
دهلی نو - ایرنا - علی چگنی سفیر جدید ایران در هند روز پنجشنبه دوره ماموریت خود، در دهلی نو را آغاز کرد.
مکانیسم روپیه تجارت هند با ایران را گسترش خواهد داد
دهلی نو-ایرنا- رییس شورای ترویج تجارت هند(TPCI) در بیانیه ای اعلام کرد که مکانیسم روپیه تجارت هند با ایران را گسترش خواهد داد.
روابط آمریکا و چین پیامدهای عمیقی بر آسه آن دارد
کوالالامپور- ایرنا- نخست وزیر سنگاپور که کشورش ریاست اتحادیه جنوب شرق آسیا 'آسه آن 'را برعهده دارد گفت:روابط میان آمریکا و چین به ویژه جنگ تجاری میان این دوقدرت اقتصادی جهان پیامدهای عمیقی بر این اتحادیه دارد.
بسته سه میلیارد دلاری عربستان به زودی به پاکستان می رسد
تهران - ایرنا - سفیر عربستان سعودی در پاکستان که روز گذشته دیداری با عمران خان نخست وزیر این کشور انجام داد، اعلام کرد طی دو سه روز آینده، بخش اول کمک های مالی عربستان به مبلغ 3 میلیارد دلار در اختیار دولت اسلام آباد قرار خواهد گرفت.
پاکستان نسبت به حملات رژیم صهیونیستی به غزه ابراز نگرانی کرد
تهران - ایرنا - پاکستان با ابراز نگرانی از حملات اخیر اسرائیل به فلسطینی های محصور در باریکه غزه، خواستار تلاش بیشتر در راستای حل و فصل چند دهه اختلاف و درگیری در خاورمیانه و بازرگرداندن صلح و آرامش به این منطقه شد.
رسانه ژاپنی: قتل خاشقچی به دلیل حمایت های امریکا در حال فراموشی است
پکن- ایرنا- یک رسانه ژاپنی نوشت: سر و صدای زیادی درباره قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار مخالف آل سعود در کنسولگری عربستان در ترکیه شد اما به دلیل حمایت های آمریکا این موضوع در حال فراموشی است.
رونیه الطرابلسی، سومین وزیر یهودی در تاریخ معاصر تونس
الجزیره-ایرنا- «یوسف الشاهد » نخست وزیر تونس دوشنبه هفته گذشته برای دومین بار در طول مسئولیت دوساله اش، اقدام به ترمیم کابینه کرد و در این چارچوب یک شهروند یهودی به نام «رونیه الطرابلسی» را به عنوان وزیر جدید گردشگری این کشور تعیین کرد.
آمریکا به رغم قتل خاشقچی، از ولیعهدی بن سلمان حمایت می کند
آنکارا ـ ایرنا ـ قتل خاشقچی و فشار افکار عمومی جهان علیه حکومت آل سعود همچنان موضوع داغ محافل سیاسی ترکیه است و به اعتقاد اکثریت کارشناسان سیاسی این کشور، به رغم آلوده بودن دست محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به خون این روزنامه نگار، وی همچنان از حمایت آمریکا برخوردار است.
چین به درخواست اصلاحات تجاری آمریکا پاسخ داد
تهران - ایرنا - سه مقام دولتی ایالات متحده شب گذشته اعلام کردند چین پاسخی کتبی به درخواست ایالات متحده مبنی بر اصلاحات گسترده تجاری ارائه کرده است که می تواند منجر به پایان یافتن جنگ تجاری این دو کشور شود. مقامات یاد شده به جزئیات و محتوای پاسخ پکن اشاره نکرده اند.
رانندگان در استان‌های برفی زنجیر چرخ ببندند
رئیس مرکز کنترل ترافیک و راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: با توجه به بالا رفتن برودت هوا و پیش بینی ادامه بارش برف در جاده های برفگیر، به رانندگان توصیه می شود تا در صورت تردد در این جاده ها، خودروهای خود را به زنجیر چرخ تجهیز کرده و سوخت کافی به همراه داشته باشند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آخرین وضعیت بارش‌های ایران+جدول
بیشترین میزان رشد بارش‌ها در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته (سال آبی ۹۷-۹۶) مربوط به حوضه آبریز قره قوم (شمال شرقی کشور) و حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان (جنوب کشور) است.
عکس ساده اما لوکس «سحر قریشی»
سحر قریشی با انتشار این عکس نوشت:زندگی زیباست ساده لباس بپوش، ساده راه برو ولی در برخورد با دیگران ساده نباش زیرا سادگیت را نشانه میگیرند برای در هم شکستن ِ غرورت.
پیامک‌های پیکسل ۳ خود به خود حذف می‌شوند!
به نظر می‌رسد گوگل هنوز توانایی عرضه یک گوشی بدون نقص را ندارد. از پیکسل نسل اول و دوم گرفته و حالا پیکسل نسل سوم، شاهد انواع و اقسام مشکلات عجیب و غریب هستند که البته اغلب با بروزرسانی نرم‌افزاری هم قابل حل بوده‌اند.
نامزد‌های The Game Awards ۲۰۱۸
حدود سه هفته تا رویداد سالانه‌ی The Game Awards فاصله داریم؛ مراسمی که در تجلیل از بهترین بازی‌های سال و با همکاری شرکت‌ها و فعالان مختلف صنعت بازی برگزار می‌شود. دسته‌ها و نامزدهای مراسم امسال یعنی The Game Awards 2018 مشخص شده‌اند.
الکلی‌ها بیشتر آلزایمر می‌گیرند
برخی شواهد علمی حاکی از آن است که مصرف الکل خطر ابتلا به دِمانس را افزایش می‌دهد.
دیدار با همسایه دیوار به دیوارِ رنکینگ فیفا در دوحه
AFC کمک داور ویدئویی را در بازی های آسیا فراخواند
علیرضا منصوریان سرمربی فوتبال ذوب آهن شد
«منصوریان» سرمربی فوتبال ذوب آهن شد
مربی پرسپولیس: برای بازی با پیکان بازیکن نداریم
تمرین تیم امید با حضور ملی پوشان استقلال برگزار شد
جهانبخش از نگاه AFC: همه منتظر گلزنی‌های باشگاهی او در تیم‌ملی
محل و زمان بازی ایران - ونزوئلا مشخص شد
منصوریان سرمربی ذوب آهن شد
حریفان عجیب ایران در جام ملت‌های آسیا