سرمربی تیم فوتبال نونهالان: شاگردانم در آسیا بزرگی می کنند

14:31 ۱۸۰ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 145 0
سرمربی تیم فوتبال نونهالان: شاگردانم در آسیا بزرگی می کنند

تهران - ایرنا - «محمد یاوری» سرمربی تیم فوتبال نونهالان ایران گفت: شاگردانم در سه تورنمنت گذشته بدون شکست و با 32 گل زده و 2 گل خورده واقعا بزرگی کردند و قطعا پشتوانه محکمی برای تیم نوجوانان و دیگر رده های ملی در آینده خواهند بود.

ایرنا

یاوری امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم نونهالان در پنج ماه گذشته در سه رقابت بین الملی مهم موفق به کسب قهرمانی شد که این باعث امیدواری است و با ادامه این روند و حمایت های فدراسیون قطعا این تیم سال های آینده در رده نوجوانان حرف های زیادی برای گفتن دارد.
وی گفت: در تورنمنت ارمنستان با حضور تیم هایی از کشورهای بلاروس، ارمنستان، مقدونیه، قزاقستان و ایران تیم نونهالان کشورمان موفق شد، بدون شکست و تساوی با 19 گل زده و بدون گل خورده به مقام نخست برسد. همچنین در رقابت های قطر با حضور میزبان، تونس و ایران با دو پیروزی قهرمان شدیم.
سرمربی تیم نونهالان ادامه داد: در تورنمنتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا اخیرا برگزار کرد به نمایندگی از ایران شرکت کردیم و به مصاف تیم های تاجیکستان، ترکمنستان، افغانستان، ازبکستان و قرقیزستان رفتیم و بدون شکست و تساوی و حتی گل خورده به مقام قهرمانی رسیدیم.
یاوری درباره رقابت های هشت جانبه کره جنوبی توضیح داد: برای آمادگی در این تورنمنت اردوی آمادگی تیم نونهالان را در مرکزعلمی پژوهشی صنعتی ایران آغاز کردیم و تیم نونهالان ایران در دو دیدار دوستانه مقابل تیم نوجوانان ماه سمای کرج و نوجوانان فرهاد کرج به ترتیب با نتایج 6 بر صفر و 4 بر صفر به پیروزی رسید. البته رقابت های هشت جانبه کره جنوبی در 2 گروه برگزار می شود که تیم ایران با تیم های کره جنوبی و شمالی و ازبکستان هم گروه است و در گروه دیگر نیز تیم های دوم کره شمالی و جنوبی به همراه ویتنام و ژاپن حضور دارند.
این رقابتها از پنجم آبان ماه به میزبانی کره جنوبی آغاز می شود و تیم نونهالان ایران سوم آبان وارد شهر سئول می شود.
وی افزود: در رقابت های بین المللی گذشته با حریفانی ازغرب آسیا بازی کردیم و برای اینکه تیم نونهالان به خوبی محک زده شوند واقعا نیاز بود مقابل تیم های شرق آسیا به میدان برویم که از تلاش های فدراسیون برای اعزام به مسابقات پیش روتشکر می کنم.

**استعداد یابی و پرورش نونهالان آینده نگری برای فوتبال است
سرمربی تیم نونهالان اعتقاد دارد اقدامات اساسی در فوتبال پایه در حقیقت آینده نگری برای آینده فوتبال کشوراست و با وجود بازیکنان تاکتیک پذیر و با استعداد در تیم نونهالان، با برنامه ریزی صحیح می توان زمینه رشد و توسعه فوتبال را بنا نهاد.
یاوری ادامه داد: بازیکنانی که در اردوی تیم ملی نونهالان حضور دارند، نتیجه یک سال و نیم تلاش کمیته های استعدادیابی در مناطق 9 گانه کشور است که می تواند آینده فوتبال را در رده های ملی تامین کند. البته ممکن است در بعضی از نقاط کشور استعدادهای خوبی در فوتبال باشند که هنوز شناسایی نشده اند، ولی خوشبختانه در کشور آن قدر بازیکن مستعد داریم که نگرانی وجود ندارد.
وی با تاکید بر پیگیری برای تایید سلامت صغرسنی بازیکنان ادامه داد: برای اینکه سلامت سنی بازیکنان حفظ شود، تعدادی از آنها از نظر سنی تست و سنجش می شوند تا بازیکنانی که سن واقعی دارند در کنار ما باقی بمانند و سایرین از جمع ما جدا شده تا مشکلی در رقابت های بین المللی گریبانگیر تیم نونهالان نشود.

**آکادمی ها فوتبال ایران حرفه ای نیستند
وی در خصوص وضعیت بازیکن سازی در آکادمی های باشگاه ها برای فوتبال پایه گفت: در باشگاه های فوتبال نیاز است آموزش مربیان و چگونگی تمرینات در مدارس فوتبال ارتقاء یابد. طبیعی است وقتی مربیان از دانش روز فوتبال برخوردار شوند، این علم به بازیکنان هم منتقل می شود.
سرمربی تیم نونهالان با ابراز نگرانی از مواظبت نکردن از بازیکنان نونهال در باشگاه ها گفت: بازیکنان نونهال وقتی وارد جو و فضای جدیدی می شوند، آمادگی ذهنی مناسبی ندارند و ممکن است آسیب ببینند. بر همین اساس نیاز است باشگاه با استفاده از مدیران و روانشناس های ورزشی آنها را از آسیب دور نگه دارند.
وی در پاسخ به این سوال که شرایط آکادمی های فوتبال کشور را چگونه ارزیابی می کند؟ افزود: حقیقتا با این گونه هدایت و پرورش بازیکنان در آکادمی های موافق نیستم. زیرا زمانی یک آکادمی حرفه ای و دارای بازدهی مناسبی است که زندگی شخصی بازیکنان، تحصیل و اسکان و تغذیه آنها بر عهده باشگاه باشد. ولی متاسفانه اسم آکادمی در باشگاه ها وجود دارد، ولی برنامه های حرفه ای برای آنها اجرا نمی شود.
یاوری از زحمات مهدی حیدری، محمد اسماعیل قاسمی، دکتر کیانی (پزشک تیم) و دیگر اعضای کادر فنی که در کنار او برای موفقیت تیم نونهالان تلاش می کنند تشکر و ابراز امیدواری کرد که تجربه 20 سال فعالیت خود را به بهترین شکل به بازیکنان رده نونهالان منتقل کند.
ورزشی**9029**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

جلوه‌های موعود در شعر فارسی
شیراز-ایرنا- همزمانی نیمه شعبان سالروز میلاد امام زمان (عج) و اول اردیبهشت 98 یادروز سعدی شاعر بلندآوازه ایران، فرصتی را برای بازخوانی مفاهیم پیوند خورده با موعود و آخرین ناجی در شعر و ادب فارسی پدید آورده است.
آغوش سرد جامعه برای معتادان بهبود یافته
قزوین - ایرنا - دست اندرکاران و کارشناسان حوزه مددکاری آسیب های اجتماعی معتقدند معتادان بهبود یافته با مشکل بزرگی به نام 'عدم اعتماد و پذیرش از سوی جامعه' روبرو هستند که این موضوع آنان را با خطر بازگشت به اعتیار روبرو می کند.
آفت ملخ در منطقه گنبدکاووس تحت کنترل است
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس با اشاره به مشاهده موارد بسیار محدودی از جمعیت ملخ مراکشی در مراتع شمال شهرستان گفت: تیم هایی از جهادکشاورزی شهرستان به صورت مستمر، در حال رصد و کنترل این آفت بوده و آماده اقدامات مقابله ای با آن هستند.
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز  در اصفهان آغاز شد
اصفهان - ایرنا - مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز2019 « ITF juniors 2019 » با حضور 80 تنیسور ایرانی و خارجی روز شنبه در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد.
راهنمای خرید مطمئن محصولات شیائومی
شاید در طول چند دهه گذشته، تکنولوژی نقش زیادی در زندگی مردم نداشت. اما امروزه با پیشرفت علم و دانش، فناوری تاثیر زیادی در زندگی روزمره ما می‌گذارد.
استاندار کرمانشاه: قوانین مزاحم را باید در اقتصاد مقاومتی حذف کنیم
کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با بیان اینکه یک سری قوانین مزاحم و غیرضروری وجود دارد که باید تکلیف آنها مشخص شود، گفت: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید به دنبال اصلاح قوانین برویم و قوانین مزاحم را حذف کنیم.
دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمکها به مناطق سیلزده دارند
قم- ایرنا- استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمک های مردمی به مناطق سیل زده دارند که یکی از آنها می تواند کمک به ساخت مسکن برای مردم سیلزده باشد.
آبی که بر باد رفت
«چرا نتوانستیم از میلیاردها متر مکعب بارش استفاده کنیم؟ هفت میلیارد متر مکعب آب از دست دادیم و آن را تبدیل به تهدیدی بزرگ کردیم. معلوم نیست آیا آسمان دوباره با ما سخاوتمندانه رفتار می‌کند یا نه؟»
احیای شب نیمه شعبان، پالایش روح منتظران
شیراز- ایرنا - نیمه شعبانی دیگر در راه است و دوستداران خاندان امامت و ولایت ضمن گرامیداشت این مناسبت و برپایی مجالس جشن و سرور، از فضیلت معنوی این شب نیز بهره می گیرند و به مناجات و دعا می پردازند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید و باعث محبوس شدن اپراتور در داخل اتاقک این دستگاه شد.
گزارش تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا محبوبیت ترامپ را کاهش داد
تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت ترامپ پس از انتشار گزارش نتایج تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا به پائین ترین حد خود در سال 2019 رسیده است.
حر مدافعان حرم چه کسی بود؟+عکس و فیلم
شهید مجید قربانخانی متولد مرداد ماه ۱۳۶۹ در محله یافت آباد تهران بود. تک پسر خانواده و لوتی مسلک بود که در کنار پدرش در بازار کار می کرد.
پرسپولیس گناوه درلیگ دسته دوم ماندگار شد
مهندسی فوتبال؛ واژه ای برای فرار از پاسخگویی
دعوت حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از دانشگاه ها برای بررسی آلودگی «کاوه سودا»
نمایندگان گیلان دو پیروزی کسب کردند
تاخیر در انتخابات هیات فوتبال استان تهران؟
علی دایی و روغن‌نباتی‌های کهنه
برای انتخاب سرمربی نباید از «مشرق تا مغرب» را گشت
محکومیت انضباطی ۳ باشگاه فوتبال- حسن‌زاده: در اولین فرصت درباره اتفاقات تبریز تصمیم می‌گیریم
قضاوت داوران چینی در دیدار الاهلی و پرسپولیس
ویدئو - گل‌های هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال