طرحهای پیشگیری از آسیب اجتماعی با نگاه بومی هر منطقه باشد

15:10 ۲۶ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 61 0
طرحهای پیشگیری از آسیب اجتماعی با نگاه بومی هر منطقه باشد

ایلام - ایرنا - مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در هر منطقه باید با نگاه بومی اجرا و عملیاتی شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا، زهرا همتی روز یکشنبه در کارگاه آموزشی منطقه ای ارزشیابی و پایش طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بهزیستی ایلام افزود: اقدام برای کاهش و رفع آسیب های اجتماعی در هر منطقه باید با نگاه خاص به آن منطقه انجام شود تا بازخورد مثبتی به همراه داشته باشد.
وی با تاکید بر لزوم بازنگری طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ادامه داد: باید در دوره های زمانی مشخص راهبردهای بکار گرفته در این زمینه مورد بررسی قرار گیرد تا روند رو به رشد یا عدم موفقیت این طرح ها مشخص شود.
وی اظهار کرد: این اقدام موجب می شود تاثیر طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مناطق مختلف مشخص و در صورت موفقیت، اجرای آن تداوم و در صورت عدم تاثیر اجرای آنها متوقف شود.
همتی، کاهش طلاق، پیشگیری از خودکشی و اعتیاد، پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه دانش آموزان (ماد) و فعالیت مرکز اورژانس اجتماعی (123) با هدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی مختلف نظیر کودک آزاری، همسر آزاری و غیره را از جمله طرح ها ی این اداره کل برای پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی در این استان برشمرد.
وی به طرح ویژه پیشگیری از آسیب اجتماعی خودکشی در این استان اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح که به تازگی وارد مرحله اجرایی شده 2 میلیارد ریال اعتبار از محل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی اختصاص یافته و این برنامه در شهرستان های ایوان و ملکشاهی اجرا می شود.
به گفته مدیرکل بهزیستی ایلام، این طرح با مشارکت موسسه های مردم نهاد اجرا خواهد شد که در اجرای آن
هفت گروه جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی در این 2 شهرستان مشارکت دارند.
به گزارش ایرنا، این کارگاه با هدف بررسی میزان اثرگذاری طرح ها و برنامه های دفتر آسیب های اجتماعی بهزیستی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی به مدت 2 روز برگزار می شود.
در این کارگاه 2 روزه کارشناسان مسئول آسیب دیدگان اجتماعی استان های چهار محال و بختیاری، فارس، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و ایلام شرکت دارند.
بر اساس آمارهای موجود استان ایلام در زمینه اقدام به خودکشی رتبه بالایی نسبت به سایر مناطق کشور دارد.
7171/6034


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سد ایلام سرریز کرد
ایلام - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای ایلام گفت: با ادامه بارندگی پائیزی طی روزهای اخیر مخزن آب سد چم گردلان ایلام تکمیل و سرریز کرد.
محیط بانان گرفتار در سیل ملکشاهی نجات یافتند
ایلام – ایرنا - مدیر محیط زیست ملکشاهی گفت: محیط بانان اداره محیط زیست این شهرستان پس از یک شبانه روز گرفتار شدن در اثر طغیان رودخانه گاوی نجات یافتند.
تامین مواد اولیه، چالش جدی صنایع دستی
تبریز-ایرنا- صنایع دستی آذربایجان شرقی با رشته های مختلف و متنوع و کسب 13 عنوان فاخر نشان مرغوبیت بین المللی، در حال حاضر با چالش جدی تامین مواد اولیه برخوردار است که آینده این صنعت مهم و ارزآور را نگران کننده کرده است.
افزایش ضریب مکانیزاسیون، تدبیری برای بهبود معیشت کشاورزان
ارومیه- ایرنا- افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در آذربایجان غربی طی 6 سال گذشته از 1.12 به 1.63 اسب بخار بر هکتار و تلاش برای اصلاح الگوی کشت و افزایش راندمان تولید در واحد سطح، تدبیر دولت برای بهبود معیشت 235 هزار بهره بردار این بخش به شمار می رود؛ تدبیری که نتیجه بخش بودن آن به رفع مشکلات و مشارکت کشاورزان وابسته است.
برداشت 1.4 میلیارد مترمکعبی از آبخوان های البرز
کرج-ایرنا-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز با بیان اینکه یک میلیاردو 400 میلیون مترمکعب طی 2 سال گذشته از آبخوان های البرز آب برداشت شده ، گفت: این مقدار آب مصرف شده باید با اجرای پروژه های عمرانی به سفره های زیر زمینی بازگردانده شود.
نعمتی که تاکسی ها را فراری می دهد
تهران- ایرنا- خیلی وقت است آنقدر خودخواه شده ایم که فقط به دنبال منافع خودمان هستیم؛ که اگر غیر از این بود وقتی باران می بارید، خدمات رسانی رانندگان تاکسی به شهروندان هم باریدن می گرفت، با اولین قطره های باران، دربستی پیشه شان نمی شد یا تاکسی ها از خیابان ها پر نمی کشیدند.
126صندوق حمایت توسعه کشاورزی در کشور فعال است
بوشهر- ایرنا- رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت: در زمان حاضر 126 صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در قالب هفت هزار و 600 تشکل و سهامدار در کشور فعال است.
جهان درانتظار شنیدن نوای الهی سلاله ای از تبار پیامبر(ص)
قم- ایرنا- در عصر حاضر که جهان پر از ظلم و ستم است، انسان ها در انتظار فریادرسی از نسل انبیای الهی هستند تا از کنار کعبه، نوای الهی و برحق خود را به گوش تشنگان عدالت برسانند.
65 درصد سازه های آبخیزداری بوشهر آبگیری شد
بوشهر- ایرنا- سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: بارندگی های پاییزی اخیر منجر به آبگیری 65درصد سازه های آبخیزداری این استان شد.
فرهنگسرای رسانه شیراز، یک نام و دیگر هیچ
شیراز-ایرنا -اصحاب رسانه و خبرنگاران استان فارس و شیراز، هیچکدام در حافظه خود سابقه فعالیت رسانه ای در فرهنگسرایی که به همین نام در شیراز راه اندازی شده به خاطر ندارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ضرر ۵۰۰۰میلیارد تومانی ایران‌خودرو و سایپا طی شش ماه
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: تعلل‌ها و گفت‌وگوهای بی‌نتیجه برای واقعی‌سازی قیمت خودرو باعث شده که در نیمه اول امسال دو خودروساز اصلی بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان ضرر کنند.
وعده همتی برای تسهیل بازگشت ارز حاصل از صادرات
رییس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به اهمیت صادرات در مبحث اقتصاد و سخت شدن شرایط بازگشت ارز حاصل از آن در شرایط تحریم وعده داد که بانک مرکزی نهایت تلاش و همکاری خود را در این زمینه به کار خواهد بست.
ویژه برنامه امامت حضرت مهدی(عج) در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)
مصادف با نهم ربیع الاول، ویژه برنامه آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) فردا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می‌شود.
سد ایلام سرریز کرد
ایلام - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای ایلام گفت: با ادامه بارندگی پائیزی طی روزهای اخیر مخزن آب سد چم گردلان ایلام تکمیل و سرریز کرد.
محیط بانان گرفتار در سیل ملکشاهی نجات یافتند
ایلام – ایرنا - مدیر محیط زیست ملکشاهی گفت: محیط بانان اداره محیط زیست این شهرستان پس از یک شبانه روز گرفتار شدن در اثر طغیان رودخانه گاوی نجات یافتند.
مادر باردار اندیکایی در یک عملیات هشت ساعت نجات یافت
فرزند آزاری معضلی با آثار روحی دلخراش اجتماعی
کودک همسری نسبتی با مبانی دینی ندارد
یک نوزاد در شهر گوریه شوشتر در آمبولانس به دنیا آمد
450 بسته غذایی بین خانواده زندانیان مراغه توزیع شد
همایش فرهنگی خانواده کارکنان ناجا در شرق گلستان برگزار شد
سهم مدیریت زنان در دولت 16.5 درصد رشد کرد
نماینده مجلس: جایگاه وکالت در محاکم شایسته نیست
محیط امنی برای ترویج بد حجابی در فضای مجازی ایجاد شده است
بنیاد بین المللی مادر در راه ثبت جایزه نوبل