سعید عزت‌اللهی: خیلی‌ها گفتند سبک فوتبالم به انگلیس می‌خورد

16:03 ۲۴ روز و ۱۷ ساعت پیش افکار نیوز 30 0
سعید عزت‌اللهی: خیلی‌ها گفتند سبک فوتبالم به انگلیس می‌خورد

ستاره تیم ملی در فوتبال انگلیس با بیان اینکه با حضور بانوان بی اخلاقی‌ها کمتر شد،گفت: همین که می‌دیدم خانواده‌ها در استادیوم حضور دارند انرژی مضاعفی می‌گرفتیم. آنها حضور بسیار مثبتی داشتند و امیدوارم که این اتفاق تداوم داشته باشد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،سعید عزت اللهی هافبک ملی پوش کشورمان بعد از عملکرد درخشانش در جام جهانی به تیم ردینگ پیوسته و در این تیم به مهره‌ی قابل اتکای پل کلمنت سرمربی مشهور این تیم تبدیل شده است. او به تازگی با یک مصدومیت مواجه شده اما در تلاش است تا هر چه زودتر بتواند خود را به میادین برگرداند. گفت و گوی خواندنی او با ایلنا را از دست ندهید:
*ابتدا از حضور در انگلیس بگویید و اینکه چرا ردینگ را انتخاب کردید؟در این چند سال زحمات زیادی کشیدم و سختی های زیادی متحمل شدم و همه‌ی تلاشم را کردم تا به آرزوهایم برسم و خدا را شکر می‌کنم که مزد زحماتی را کشیدم را گرفتم و زحمات خانواده و مربیانم را به ثمر نشاندم خوشحالم به کشوری آمدم که مهد فوتبال است و لیگش یکی از بهترین لیگهای دنیاست. بعد از اینکه دیدم مربی و باشگاه به من اعتماد دارند و به سبک فوتبال من اعتقاد دارند تصمیم گرفتم به این تیم ملحق شوم و یک قدم به سمت اهداف بزرگتر بردارم.
*فوتبال در انگلیس همانطور که اشاره کردید متفاوت دنبال می شود و بازی کردن و وفق داده شدن با شرایط آنجا کار سختی است. 
سطح فوتبال و نوع نگرش در این کشور واقعا فوق‌العاده است و مخصوصا در تمرینات این تفاوت‌ها مشهود است. نوع تمرینات در اینجا و سرعت و قدرتی که در تمرینات وجود دارد عالی است و من هم سعی کرده‌ام خودم را عادت بدهم و سعی کنم هر روز بهتر از روز گذشته باشم. با توجه به اینکه باشگاه روستوف باید رضایتنامه‌ی من را برای حضور در تیم‌های دیگر صادر می‌کرد و با توجه به آرزوهایی که داشتم، دوست داشتم که این چالش را تجربه کنم و خودم را محک بزنم و احساس کردم این بهترین فرصتی است که می‌توانم به این لیگ بروم. خیلی‌ها به من می‌گفتند که سبک فوتبالم به لیگ انگلیس می‌خورد و طبیعتا با مشاوره‌هایی که گرفتم تصمیم گرفتم به ردینگ ملحق شوم و به آرزوهای خود برسم.
*از کار کردن با پل کلمنت بگویید. او سرمربی شناخته شده ای در فوتبال انگلیس به حساب می آید.
وقتی که به اینجا آمدم انگیزه‌ی زیادی داشتم که بتوانم توانایی خودم را نشان بدهم و وقتی سرمربی تیم در روز اول تمرین با من صحبت کردم و من فهمیدم اعتقاد و توجه ویژه‌ای به من دارد سعی کردم همه‌ی توانایی خودم را در زمین بگذارم و سرمربی را برای اعتقاد و اعتماد به من سربلند کنم و خدا را شکر می‌کنم که تا حدودی به هدفم رسیدم و خوشحالم که مربی بزرگی مثل پل کلمنت که در تیم بزرگی مثل رئال مادرید حضور داشته به من اعتقاد دارد و امیدوارم بتوانم از تجربیاتش استفاده کنم و روز به روز بیشتر پیشرفت کنم.در فوتبال دیگر اسم و رسم ها مطرح نیست . جان اوشی بازیکن سابق منچستر را داریم که خیلی در تمرینات و مسابقات به ما کمک نمی‌کند اما باشگاه به بازیکنان جوان بیشتر اهمیت داده و روی این بازیکنان سرمایه گذاری می‌کند تا در سالهای آینده بتواند به لیگ برتر صعود کند.
*با جهانبخش هم تقریبا همسایه شده اید. او هم به تازگی توانسته به ترکیب اصلی تیمش راه پیدا کند.
علیرضا رفته رفته شرایطش بهتر می‌شود و قاعدتا هر بازیکنی که به کشور جدیدی نقل مکان می‌کند زمان نیاز دارد تا با آن محیط آشنا شده و به آن عادت کند و مطمئنم علیرضا به شرایط آرمانی خود برمی‌گردد و هم به تیم خود و هم به تیم ملی کمک خواهد کرد.
*شما به شماره 6 علاقه خاصی دارید اما در ردینگ شماره 32 را برگزیده اید. به طور اتفاقی این شماره نصیب شما شد یا آن را حساب شده انتخاب کردید؟
من همیشه در تیمهای مختلف علاقه داشتم شماره‌ی 6 را بر تن کنم اما وقتی به اینجا آمدم این شماره در اختیار بازیکن دیگری بود وبه همین دلیل تصمیم گرفتم شماره‌ی 32 را انتخاب کنم. 3 ضربدر 2 می‌شود 6 و به همین دلیل این شماره را انتخاب کردم و وقتی دلیل خود را توضیح دادم برای مسئولان باشگاه نیز جالب بود که من چقدر به شماره‌ی 6 علاقه دارم.
*انگلیس ایرانی های زیادی دارد و می خواهم بدانم با آنها برخوردی داشتید یا خیر؟ایرانی‌های زیادی در این شهر حضور دارند و همواره در این چند وقت از من حمایت کرده‌اند و به ورزشگاه آمده و به تشویق من پرداختند و خیلی باعث انگیزه من می‌شود که هموطنان خودم را می‌بینیم و از آنها تشکر می‌کنم که خیلی به من لطف داشته و دارند.
*از مصدومیت بدموقعی که به سراغتان آمد بگویید و اینکه مدت زمان دوری اتان چقدر است؟متاسفانه در تمرین دو روی قبل از بازی با بولیوی وقتی خواستم شوت بزنم یک صدایی در بالای کشاله‌ام شنیدم و دیگر نتوانستم به تمرین ادامه بدهم و نتواستم تیم را در مسابقه با بولیوی همراهی کنم. در آزمایشات اولیه مشخص شد که بیش از 4 هفته نمی‌توانم به تمرین و مسابقه بپردازم و باید نزد متخصص تاندون بروم تا او نظر نهایی را اعلام کند اما فکر می‌کنم بین 4 تا 6 هفته دور از میادین خواهم بود. الآن هم زیر نظر پزشک به فیزیوتراپی می‌پردازم و امیدوارم هر چه سریعتر به شرایط آرمانی برسم.
* نظرتان درباره حضور بانوان برای اولین بار در ورزشگاه آزادی چیست؟خیلی اتفاق مثبتی بود و باید از مسئولین تشکر کرد که باعث شدند خانواده‌هایمان در کنارمان باشند. البته من خانواده خود را در کنارم نداشتم ولی همین که می‌دیدم خانواده‌ها در استادیوم حضور دارند انرژی مضاعفی می‌گرفتیم و همانطور که دیدیم با حضور آنها بی اخلاقی ها کمتر شد و حضور بسیار مثبتی داشتند و امیدوارم که این اتفاق تداوم داشته باشد. 
* فرصت زیادی تا جام ملت های آسیا باقی نمانده است، شرایط را چگونه ارزیابی می کنید؟شرایط تیم ملی خیلی سخت است و انتظارات از تیم ملی بسیار بالاست و همه انتظار دارند تیم قهرمان آسیا شوند و امیدوارم حمایتها از تیم ملی بیشتر شود و حمایت زیادی را نیاز داریم و امیدوارم همه برای این هدف متحد شوند. ما خودمان هم سخت تلاش می‌کنیم علیرغم کمبودها بهترین عملکرد خود را به نمایش بکذاریم و امیدوارم حمایت‌ها هم از تیم ملی بیشتر شود تا بتوانیم به آن هدفی که مدنظرمان است برسیم.
*نسبت به کمبود بازی های دوستانه انتقادات زیادی می شود. رقبای ما با تیم‌های به مراتب باکیفیت تری نسبت به ما بازی می کنند اما برای تیم ملی ما چنین اتفاقی رخ نداده است. چرا؟
ما به عنوان بازیکن وقتی می‌بینیم تیمی مثل عراق با آرژانتین بازی می‌کند خیلی ناراحت می‌شویم البته این مشکلاتی که بر سر بازی با تیمهای معتبر وجود دارد جنبه ورزشی ندارد و ماهم با این موضوع کنار آمدیم و تلاش می‌کنیم با تمام این کمبودها به اهداف خود برسیم.
*رقابت شدیدی در پست شما مانند دیگر پست ها در تیم ملی وجود دارد. در این باره صحبت کنید. نگرانی بابت از دست دادن جایگاهتان ندارید؟ علی کریمی, احسان حاج صفی, امید ابراهیمی و همچنین احمد نوراللهی که به تازگی به تیم اضافه شده است.
اعتماد و لطف آقای کی‌روش و کادرفنی همیشه شامل حال من بوده و من هم همیشه سعی داشته‌ام بهترین عملکرد را از خودم نشان بدهم و قطعا رقابت در تیم ملی جذاب است و بازیکنان با کیفیتی در پست من هستند و همین موضوع باعث پیشرفت بازیکنان می‌شود . تمام این بازیکنان بسیار خوب هستند و از دوستان من نیز هستند و امیدوارم که هر کسی که برای تیم ملی کشورمان بازی کرد بتواند بهترن عملکرد خود را نشان دهد.
*پرسپولیس باید با السد پیکار کند و در این تیم بازیکن بزرگی به نام گابی مشغول است. شما در اتلتیکو با او دیدار داشتید. از این بازی بگویید.
گابی بازیکن باتجربه‌ای است و کاپیتان اتلتیکو بوده است و تاثیر گذار خواهد بود و ژاوی و سایر بازیکنان این تیم خطرناک هستند. برای تیم پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم و به عنوان نماینده فوتبال ایران امیدوارم به فینال رقابتها راه پیدا کنند.
*و سوال پایانی. تیم محبوبتان ملوان وضعیت خوبی ندارد و حالا در لیگ دسته یک هم جایگاه آنها نگران کننده است...
ملوان چندین سال است که به خاطر سیاستهای مدیران در حال درجا زدن است و به غیر از مردم کسی دلش برای این تیم نمی‌سوزد. یک سری از افراد هستند که به دنبال منافع خودشان هستند و با خودخواهی اجازه نمی‌دهند ملوان به روزهای آرمانی خود بازگردد. وقتی میبینم تیم شهرم در این شرایط است خیلی ناراحت می‌شوم من هر چه دارم از شهرم و از ملوان دارم و امیدوارم روز به روز شرایط این تیم بهتر از قبل شود.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

عجیب‌ترین سپرده‌گذاری جهان!
ر مکانی زیرزمینی حومه شهر انگلیسی "ساسکس" که ضد بمب، اشعه رادیو اکتیو، مقاوم در برابر سیل و دمای آن منفی 20 درجه سانتی گراد بوده ، قفسه هایی حاوی دانه های گیاهان ذخیره شده (19هزار مجموعه برای بیش از 39 هزار نوع گیاه) قرار گرفته که از کشورهای گوناگون جمع آوری شده است.
محمدی: کشتی هیچ‌وقت برای من بدبدرقه نبوده!
درحالی که همچنان همه مشغول گمانه‌زنی در مورد وضعیت فدراسیون کشتی بودند، حمید بنی‌تمیم، سرپرست این روزهای کشتی، حکم سرمربیگری تیم ملی آزاد را برای غلامرضا محمدی صادر کرد.
بیرانوند می‌رود، مظاهری می‌آید
پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی 21 آذرماه باز شده و تیم های فوتبال ایران می توانند از این روز وارد بازار نقل و انتقالات زمستانی شوند.
خطیر: سوپرجام را از پرسپولیس پس می‌گیریم
روز گذشته برخی اعضای تیم پرسپولیس ازجمله گرشاسبی، باقری و سیدجلال حسینی راهی سازمان لیگ شدند و سوپرجام را از مسئولان این سازمان تحویل گرفتند که این اقدام، خشم مدیران استقلال را برانگیخت؛ چراکه معتقدند هنوز دادگاه بین المللی CAS به پرونده شکایت استقلال رسیدگی نکرده و احتمالا قرمزها باید جام را پس بدهند!
رهبری‌فرد: قنبرپور شده «یوهان کرویف» پرسپولیس!
کاپیتان پیشین سرخپوشان درباره نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا گفت: اگر قهرمان می‌شدیم، استقلالی‌ها به جای کری خواندن تبریک می‌گفتند.
پاداش بزرگ پرسپولیس در پیچ و تاب تحریم
برای مقدمه، بد نیست یک چرتکه بیندازیم و ببینیم پرسپولیس از هر بازی و هر مرحله‌ی لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ چقدر درآمد داشته.
تاوانی که برای برانکو تبدیل به فرصت شد
برانکو ایوانکوویچ طی این چند سال حضورش در پرسپولیس گام بسیار بلند و هدفمندی در جهت ایستادن مقابل بازیکن سالاری برداشته.
گوگل اینترنت امن خود را معرفی کرد
پروژه جدید گوگل موسوم به «Project Fi» به‌صورت خودکار شما را برای هر اتصال به یک وی‌پی‌ان متصل می‌کند. این به معنای حفظ حریم خصوصی و امنیت بیشتر برای کاربران است.
رده بندی کاربران از سوی واتس اپ
واتس اپ فهرست دوستان کاربر را براساس میزان تعامل با آنها رده‌بندی می‌کند. دوستانی که بیشترین ارتباط با کاربر را دارند در بالای فهرست قرار می‌گیرند. به‌گزارش مهر، واتس اپ قابلیت جدیدی ارائه کرده است. این پیام رسان دوستان کاربر را به ترتیب چگونگی تعامل و نوع محتوایی که با آنها به اشتراک گذاشته می‌شود، رده‌بندی می‌کند.
متهم: برادرم قاتل است نه من!
مرد جوانی که به‌خاطر ارتکاب قتل بر سر جای پارک متواری بود پس از بازداشت مدعی شد برادرش عامل اصلی جنایت است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عکس ساده اما لوکس «سحر قریشی»
سحر قریشی با انتشار این عکس نوشت:زندگی زیباست ساده لباس بپوش، ساده راه برو ولی در برخورد با دیگران ساده نباش زیرا سادگیت را نشانه میگیرند برای در هم شکستن ِ غرورت.
احتساب رایگان مدت سربازی به سوابق بیمه افراد متقاضی
بر اساس استفساریه ماده 95 قانون تأمین اجتماعی مصوب مجلس، افرادی که متقاضی احتساب مدت سربازی به سوابق بیمه خود هستند می توانند بصورت رایگان از این مزایا بهره مند شوند. ‌‌‌‌‌
سنای آمریکا برای قطع فروش تسلیحات به بحرین رای گیری می کند
تهران - ایرنا - سناتور آمریکایی که قطعنامه ای برای قطع فروش تسلیحات به بحرین در سنای آمریکا ارائه کرده است، گفت: امروز (پنجشنبه) برای این قطعنامه رای گیری می شود.
قربون صدقه های خانم بازیگر برای یک گربه -عکس
متین ستوده با انتشار این عکس نوشت: قربون نگاهت با جذبه من.
نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ˮظریفˮ
برخی از نمایندگان مجلس در واکنش به اظهارات ظریف درباره پولشویی خواستار حضور وی در کمیسیون امنیت ملی مجلس و توضیح درباره اظهاراتش شدند.
موضوع پیچیده در مورد پیشنهاد تراکتور به رامین
من بودم، پرسپولیس را زودتر به ژاپن می بردم
عصبانیت دوباره پرسپولیسی ها از مهدی طارمی
چرا گذاشتید طارمی برود، مگر او چکار کرده؟
استقلال و سوپر جام؛ همچنان در انتظار رای CAS
کریمی و دایی در تیم منتخب فیلیپ تروسیه
مقابل پرسپولیس تنها نیستیم
معاون باشگاه استقلال: برای پرسپولیس زشت است جام را برگرداند
طاهری: شفر برود یک دقیقه هم نمی مانم
پرسپولیس ابر و باد و مه و خورشید و فلک را داشت و دوم شد!