سعید عزت‌اللهی: خیلی‌ها گفتند سبک فوتبالم به انگلیس می‌خورد

16:03 ۱۸۴ روز و ۶ ساعت پیش افکار نیوز 214 0
سعید عزت‌اللهی: خیلی‌ها گفتند سبک فوتبالم به انگلیس می‌خورد

ستاره تیم ملی در فوتبال انگلیس با بیان اینکه با حضور بانوان بی اخلاقی‌ها کمتر شد،گفت: همین که می‌دیدم خانواده‌ها در استادیوم حضور دارند انرژی مضاعفی می‌گرفتیم. آنها حضور بسیار مثبتی داشتند و امیدوارم که این اتفاق تداوم داشته باشد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،سعید عزت اللهی هافبک ملی پوش کشورمان بعد از عملکرد درخشانش در جام جهانی به تیم ردینگ پیوسته و در این تیم به مهره‌ی قابل اتکای پل کلمنت سرمربی مشهور این تیم تبدیل شده است. او به تازگی با یک مصدومیت مواجه شده اما در تلاش است تا هر چه زودتر بتواند خود را به میادین برگرداند. گفت و گوی خواندنی او با ایلنا را از دست ندهید:
*ابتدا از حضور در انگلیس بگویید و اینکه چرا ردینگ را انتخاب کردید؟در این چند سال زحمات زیادی کشیدم و سختی های زیادی متحمل شدم و همه‌ی تلاشم را کردم تا به آرزوهایم برسم و خدا را شکر می‌کنم که مزد زحماتی را کشیدم را گرفتم و زحمات خانواده و مربیانم را به ثمر نشاندم خوشحالم به کشوری آمدم که مهد فوتبال است و لیگش یکی از بهترین لیگهای دنیاست. بعد از اینکه دیدم مربی و باشگاه به من اعتماد دارند و به سبک فوتبال من اعتقاد دارند تصمیم گرفتم به این تیم ملحق شوم و یک قدم به سمت اهداف بزرگتر بردارم.
*فوتبال در انگلیس همانطور که اشاره کردید متفاوت دنبال می شود و بازی کردن و وفق داده شدن با شرایط آنجا کار سختی است. 
سطح فوتبال و نوع نگرش در این کشور واقعا فوق‌العاده است و مخصوصا در تمرینات این تفاوت‌ها مشهود است. نوع تمرینات در اینجا و سرعت و قدرتی که در تمرینات وجود دارد عالی است و من هم سعی کرده‌ام خودم را عادت بدهم و سعی کنم هر روز بهتر از روز گذشته باشم. با توجه به اینکه باشگاه روستوف باید رضایتنامه‌ی من را برای حضور در تیم‌های دیگر صادر می‌کرد و با توجه به آرزوهایی که داشتم، دوست داشتم که این چالش را تجربه کنم و خودم را محک بزنم و احساس کردم این بهترین فرصتی است که می‌توانم به این لیگ بروم. خیلی‌ها به من می‌گفتند که سبک فوتبالم به لیگ انگلیس می‌خورد و طبیعتا با مشاوره‌هایی که گرفتم تصمیم گرفتم به ردینگ ملحق شوم و به آرزوهای خود برسم.
*از کار کردن با پل کلمنت بگویید. او سرمربی شناخته شده ای در فوتبال انگلیس به حساب می آید.
وقتی که به اینجا آمدم انگیزه‌ی زیادی داشتم که بتوانم توانایی خودم را نشان بدهم و وقتی سرمربی تیم در روز اول تمرین با من صحبت کردم و من فهمیدم اعتقاد و توجه ویژه‌ای به من دارد سعی کردم همه‌ی توانایی خودم را در زمین بگذارم و سرمربی را برای اعتقاد و اعتماد به من سربلند کنم و خدا را شکر می‌کنم که تا حدودی به هدفم رسیدم و خوشحالم که مربی بزرگی مثل پل کلمنت که در تیم بزرگی مثل رئال مادرید حضور داشته به من اعتقاد دارد و امیدوارم بتوانم از تجربیاتش استفاده کنم و روز به روز بیشتر پیشرفت کنم.در فوتبال دیگر اسم و رسم ها مطرح نیست . جان اوشی بازیکن سابق منچستر را داریم که خیلی در تمرینات و مسابقات به ما کمک نمی‌کند اما باشگاه به بازیکنان جوان بیشتر اهمیت داده و روی این بازیکنان سرمایه گذاری می‌کند تا در سالهای آینده بتواند به لیگ برتر صعود کند.
*با جهانبخش هم تقریبا همسایه شده اید. او هم به تازگی توانسته به ترکیب اصلی تیمش راه پیدا کند.
علیرضا رفته رفته شرایطش بهتر می‌شود و قاعدتا هر بازیکنی که به کشور جدیدی نقل مکان می‌کند زمان نیاز دارد تا با آن محیط آشنا شده و به آن عادت کند و مطمئنم علیرضا به شرایط آرمانی خود برمی‌گردد و هم به تیم خود و هم به تیم ملی کمک خواهد کرد.
*شما به شماره 6 علاقه خاصی دارید اما در ردینگ شماره 32 را برگزیده اید. به طور اتفاقی این شماره نصیب شما شد یا آن را حساب شده انتخاب کردید؟
من همیشه در تیمهای مختلف علاقه داشتم شماره‌ی 6 را بر تن کنم اما وقتی به اینجا آمدم این شماره در اختیار بازیکن دیگری بود وبه همین دلیل تصمیم گرفتم شماره‌ی 32 را انتخاب کنم. 3 ضربدر 2 می‌شود 6 و به همین دلیل این شماره را انتخاب کردم و وقتی دلیل خود را توضیح دادم برای مسئولان باشگاه نیز جالب بود که من چقدر به شماره‌ی 6 علاقه دارم.
*انگلیس ایرانی های زیادی دارد و می خواهم بدانم با آنها برخوردی داشتید یا خیر؟ایرانی‌های زیادی در این شهر حضور دارند و همواره در این چند وقت از من حمایت کرده‌اند و به ورزشگاه آمده و به تشویق من پرداختند و خیلی باعث انگیزه من می‌شود که هموطنان خودم را می‌بینیم و از آنها تشکر می‌کنم که خیلی به من لطف داشته و دارند.
*از مصدومیت بدموقعی که به سراغتان آمد بگویید و اینکه مدت زمان دوری اتان چقدر است؟متاسفانه در تمرین دو روی قبل از بازی با بولیوی وقتی خواستم شوت بزنم یک صدایی در بالای کشاله‌ام شنیدم و دیگر نتوانستم به تمرین ادامه بدهم و نتواستم تیم را در مسابقه با بولیوی همراهی کنم. در آزمایشات اولیه مشخص شد که بیش از 4 هفته نمی‌توانم به تمرین و مسابقه بپردازم و باید نزد متخصص تاندون بروم تا او نظر نهایی را اعلام کند اما فکر می‌کنم بین 4 تا 6 هفته دور از میادین خواهم بود. الآن هم زیر نظر پزشک به فیزیوتراپی می‌پردازم و امیدوارم هر چه سریعتر به شرایط آرمانی برسم.
* نظرتان درباره حضور بانوان برای اولین بار در ورزشگاه آزادی چیست؟خیلی اتفاق مثبتی بود و باید از مسئولین تشکر کرد که باعث شدند خانواده‌هایمان در کنارمان باشند. البته من خانواده خود را در کنارم نداشتم ولی همین که می‌دیدم خانواده‌ها در استادیوم حضور دارند انرژی مضاعفی می‌گرفتیم و همانطور که دیدیم با حضور آنها بی اخلاقی ها کمتر شد و حضور بسیار مثبتی داشتند و امیدوارم که این اتفاق تداوم داشته باشد. 
* فرصت زیادی تا جام ملت های آسیا باقی نمانده است، شرایط را چگونه ارزیابی می کنید؟شرایط تیم ملی خیلی سخت است و انتظارات از تیم ملی بسیار بالاست و همه انتظار دارند تیم قهرمان آسیا شوند و امیدوارم حمایتها از تیم ملی بیشتر شود و حمایت زیادی را نیاز داریم و امیدوارم همه برای این هدف متحد شوند. ما خودمان هم سخت تلاش می‌کنیم علیرغم کمبودها بهترین عملکرد خود را به نمایش بکذاریم و امیدوارم حمایت‌ها هم از تیم ملی بیشتر شود تا بتوانیم به آن هدفی که مدنظرمان است برسیم.
*نسبت به کمبود بازی های دوستانه انتقادات زیادی می شود. رقبای ما با تیم‌های به مراتب باکیفیت تری نسبت به ما بازی می کنند اما برای تیم ملی ما چنین اتفاقی رخ نداده است. چرا؟
ما به عنوان بازیکن وقتی می‌بینیم تیمی مثل عراق با آرژانتین بازی می‌کند خیلی ناراحت می‌شویم البته این مشکلاتی که بر سر بازی با تیمهای معتبر وجود دارد جنبه ورزشی ندارد و ماهم با این موضوع کنار آمدیم و تلاش می‌کنیم با تمام این کمبودها به اهداف خود برسیم.
*رقابت شدیدی در پست شما مانند دیگر پست ها در تیم ملی وجود دارد. در این باره صحبت کنید. نگرانی بابت از دست دادن جایگاهتان ندارید؟ علی کریمی, احسان حاج صفی, امید ابراهیمی و همچنین احمد نوراللهی که به تازگی به تیم اضافه شده است.
اعتماد و لطف آقای کی‌روش و کادرفنی همیشه شامل حال من بوده و من هم همیشه سعی داشته‌ام بهترین عملکرد را از خودم نشان بدهم و قطعا رقابت در تیم ملی جذاب است و بازیکنان با کیفیتی در پست من هستند و همین موضوع باعث پیشرفت بازیکنان می‌شود . تمام این بازیکنان بسیار خوب هستند و از دوستان من نیز هستند و امیدوارم که هر کسی که برای تیم ملی کشورمان بازی کرد بتواند بهترن عملکرد خود را نشان دهد.
*پرسپولیس باید با السد پیکار کند و در این تیم بازیکن بزرگی به نام گابی مشغول است. شما در اتلتیکو با او دیدار داشتید. از این بازی بگویید.
گابی بازیکن باتجربه‌ای است و کاپیتان اتلتیکو بوده است و تاثیر گذار خواهد بود و ژاوی و سایر بازیکنان این تیم خطرناک هستند. برای تیم پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم و به عنوان نماینده فوتبال ایران امیدوارم به فینال رقابتها راه پیدا کنند.
*و سوال پایانی. تیم محبوبتان ملوان وضعیت خوبی ندارد و حالا در لیگ دسته یک هم جایگاه آنها نگران کننده است...
ملوان چندین سال است که به خاطر سیاستهای مدیران در حال درجا زدن است و به غیر از مردم کسی دلش برای این تیم نمی‌سوزد. یک سری از افراد هستند که به دنبال منافع خودشان هستند و با خودخواهی اجازه نمی‌دهند ملوان به روزهای آرمانی خود بازگردد. وقتی میبینم تیم شهرم در این شرایط است خیلی ناراحت می‌شوم من هر چه دارم از شهرم و از ملوان دارم و امیدوارم روز به روز شرایط این تیم بهتر از قبل شود.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران با سوریه
تیم ملی فوتبال سوریه در دیداری دوستانه به مصاف ایران خواهد رفت.
هر روز یک کتاب از روزنامه ایران هدیه بگیرید
تهران - ایرنا - همزمان با آغاز سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران در طرحی برای نخستین بار طرح «هر روز یک کتاب هدیه بگیرید» را توسط این نشریه در نمایشگاه اجرا می کند.
کارشناسی داوری دیدار استقلال و الهلال
پیروز سیف‌الله‌پور معتقد است داور ژاپنی دیدار استقلال و الهلال قضاوت خوبی را پشت سر نگذاشته است.
حساسیت مردم نسبت به حفاظت از آثار تاریخی افزایش می یابد
تهران- ایرنا- مسئول حفاظت و مرمت مجموعه فرهنگی تاریخی نیاروان از برگزاری کارگاه آموزشی حفاظت مردمی از میراث فرهنگی به منظور ایجاد حساسیت مردم نسبت به آثار تاریخی خبر داد.
شفر: هرگز تسلیم نمی‌شویم- اکنون وقت فکر کردن به پدیده است
سرمربی استقلال می‌گوید تیمش هنوز امید برای صعود به مرحله بعد دارد و باید برابر الدحیل در تهران پیروز شود.
53 پایگاه سلامت در فردیس راه اندازی شد
کرج - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس گفت: پس از طرح تحول سلامت تمام جمعیت فردیس تحت پوشش قرار گرفت و در 53 نقطه این شهرستان پایگاه سلامت راه اندازی شد.
ذوب آهن مثل آب خوردن الوصل را برد
هرچند تیم فوتبال ذوب‌آهن موفق شد برابر الوصل به پیروزی برسد اما با پیروزی النصر برابر الزورا صعود سبزپوشان ایران به بازی بعدی این تیم موکول شد.
آگاهی از فعالیت های شوراها حق مردم است
قزوین - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: آگاهی از فعالیت های شوراها حق مردم است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
آمار و ارقام بازی استقلال – الهلال
الهلال با برتری نسبی برابر استقلال در آمارها، توانست این تیم را شکست دهد.
تفکیک زباله های شهری و روستایی پردیس از مبدا اجرایی شد
تهران-ایرنا- شهردار پردیس گفت: تفکیک زباله های شهری و روستایی این شهر از مبدا و جمع آوری نخاله های ساختمانی در دست اقدام و اجرا است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.
بهمن کشاورز درگذشت
تهران - ایرنا - بهمن کشاورز وکیل دادگستری و حقوقدان برجسته کشور صبح امروز(سه شنبه) در 75 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهراد تهران در گذشت.
جنبش کتاب‌بازها علیه رکود
شمارگان کتاب‌ها متاسفانه به 200 یا 300 نسخه رسیده است. البته بماند که برخی ناشران ممکن است حتی یک نسخه کتاب منتشر کنند، اما در بهترین حالت شمارگان کتاب‌ها از 500 نسخه بالاتر نخواهد رفت.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
آمریکا ضمن تأکید بر تعهد خود برای استفاده از تمامی امکاناتش به منظور از بین بردن شبکه مالی حزب‌الله، ۱۰ میلیون دلار جایزه برای شناسایی منابع مالی مقاومت لبنان و اطلاعاتی که به دستیابی آمریکا به سه تن از گردانندگان امور مالی آن شود، تعیین کرد.
راهکار منتظری برای صعود استقلال به دور حذفی
الدحیل با بردن العین کار استقلال را سخت‌تر کرد
شفر: بیش از حد به الهلال احترام گذاشتیم-هنوز شانس داریم و تسلیم نمی‌شویم!
ادامه درخشش ذوب آهن با شکست الوصل- شاگردان منصوریان در یک قدمی صعود +جدول
استقلال و الهلال از نگاه آمار +عکس
قطع برق ورزشگاه فولاد شهر و آبروریزی در سطح آسیا +فیلم
شکست استقلال مقابل الهلال ۱۰ نفره - شاگردان شفر در آستانه حذف از آسیا! +جدول
درگیری بازیکنان منچستر با چاشنی فحاشی
مهاجم پرسپولیس به کرواسی بازگشت!
مدافع استقلال بازی با الدحیل را از دست داد