سعید عزت‌اللهی: خیلی‌ها گفتند سبک فوتبالم به انگلیس می‌خورد

16:03 ۸۷ روز و ۲۰ ساعت پیش افکار نیوز 85 0
سعید عزت‌اللهی: خیلی‌ها گفتند سبک فوتبالم به انگلیس می‌خورد

ستاره تیم ملی در فوتبال انگلیس با بیان اینکه با حضور بانوان بی اخلاقی‌ها کمتر شد،گفت: همین که می‌دیدم خانواده‌ها در استادیوم حضور دارند انرژی مضاعفی می‌گرفتیم. آنها حضور بسیار مثبتی داشتند و امیدوارم که این اتفاق تداوم داشته باشد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،سعید عزت اللهی هافبک ملی پوش کشورمان بعد از عملکرد درخشانش در جام جهانی به تیم ردینگ پیوسته و در این تیم به مهره‌ی قابل اتکای پل کلمنت سرمربی مشهور این تیم تبدیل شده است. او به تازگی با یک مصدومیت مواجه شده اما در تلاش است تا هر چه زودتر بتواند خود را به میادین برگرداند. گفت و گوی خواندنی او با ایلنا را از دست ندهید:
*ابتدا از حضور در انگلیس بگویید و اینکه چرا ردینگ را انتخاب کردید؟در این چند سال زحمات زیادی کشیدم و سختی های زیادی متحمل شدم و همه‌ی تلاشم را کردم تا به آرزوهایم برسم و خدا را شکر می‌کنم که مزد زحماتی را کشیدم را گرفتم و زحمات خانواده و مربیانم را به ثمر نشاندم خوشحالم به کشوری آمدم که مهد فوتبال است و لیگش یکی از بهترین لیگهای دنیاست. بعد از اینکه دیدم مربی و باشگاه به من اعتماد دارند و به سبک فوتبال من اعتقاد دارند تصمیم گرفتم به این تیم ملحق شوم و یک قدم به سمت اهداف بزرگتر بردارم.
*فوتبال در انگلیس همانطور که اشاره کردید متفاوت دنبال می شود و بازی کردن و وفق داده شدن با شرایط آنجا کار سختی است. 
سطح فوتبال و نوع نگرش در این کشور واقعا فوق‌العاده است و مخصوصا در تمرینات این تفاوت‌ها مشهود است. نوع تمرینات در اینجا و سرعت و قدرتی که در تمرینات وجود دارد عالی است و من هم سعی کرده‌ام خودم را عادت بدهم و سعی کنم هر روز بهتر از روز گذشته باشم. با توجه به اینکه باشگاه روستوف باید رضایتنامه‌ی من را برای حضور در تیم‌های دیگر صادر می‌کرد و با توجه به آرزوهایی که داشتم، دوست داشتم که این چالش را تجربه کنم و خودم را محک بزنم و احساس کردم این بهترین فرصتی است که می‌توانم به این لیگ بروم. خیلی‌ها به من می‌گفتند که سبک فوتبالم به لیگ انگلیس می‌خورد و طبیعتا با مشاوره‌هایی که گرفتم تصمیم گرفتم به ردینگ ملحق شوم و به آرزوهای خود برسم.
*از کار کردن با پل کلمنت بگویید. او سرمربی شناخته شده ای در فوتبال انگلیس به حساب می آید.
وقتی که به اینجا آمدم انگیزه‌ی زیادی داشتم که بتوانم توانایی خودم را نشان بدهم و وقتی سرمربی تیم در روز اول تمرین با من صحبت کردم و من فهمیدم اعتقاد و توجه ویژه‌ای به من دارد سعی کردم همه‌ی توانایی خودم را در زمین بگذارم و سرمربی را برای اعتقاد و اعتماد به من سربلند کنم و خدا را شکر می‌کنم که تا حدودی به هدفم رسیدم و خوشحالم که مربی بزرگی مثل پل کلمنت که در تیم بزرگی مثل رئال مادرید حضور داشته به من اعتقاد دارد و امیدوارم بتوانم از تجربیاتش استفاده کنم و روز به روز بیشتر پیشرفت کنم.در فوتبال دیگر اسم و رسم ها مطرح نیست . جان اوشی بازیکن سابق منچستر را داریم که خیلی در تمرینات و مسابقات به ما کمک نمی‌کند اما باشگاه به بازیکنان جوان بیشتر اهمیت داده و روی این بازیکنان سرمایه گذاری می‌کند تا در سالهای آینده بتواند به لیگ برتر صعود کند.
*با جهانبخش هم تقریبا همسایه شده اید. او هم به تازگی توانسته به ترکیب اصلی تیمش راه پیدا کند.
علیرضا رفته رفته شرایطش بهتر می‌شود و قاعدتا هر بازیکنی که به کشور جدیدی نقل مکان می‌کند زمان نیاز دارد تا با آن محیط آشنا شده و به آن عادت کند و مطمئنم علیرضا به شرایط آرمانی خود برمی‌گردد و هم به تیم خود و هم به تیم ملی کمک خواهد کرد.
*شما به شماره 6 علاقه خاصی دارید اما در ردینگ شماره 32 را برگزیده اید. به طور اتفاقی این شماره نصیب شما شد یا آن را حساب شده انتخاب کردید؟
من همیشه در تیمهای مختلف علاقه داشتم شماره‌ی 6 را بر تن کنم اما وقتی به اینجا آمدم این شماره در اختیار بازیکن دیگری بود وبه همین دلیل تصمیم گرفتم شماره‌ی 32 را انتخاب کنم. 3 ضربدر 2 می‌شود 6 و به همین دلیل این شماره را انتخاب کردم و وقتی دلیل خود را توضیح دادم برای مسئولان باشگاه نیز جالب بود که من چقدر به شماره‌ی 6 علاقه دارم.
*انگلیس ایرانی های زیادی دارد و می خواهم بدانم با آنها برخوردی داشتید یا خیر؟ایرانی‌های زیادی در این شهر حضور دارند و همواره در این چند وقت از من حمایت کرده‌اند و به ورزشگاه آمده و به تشویق من پرداختند و خیلی باعث انگیزه من می‌شود که هموطنان خودم را می‌بینیم و از آنها تشکر می‌کنم که خیلی به من لطف داشته و دارند.
*از مصدومیت بدموقعی که به سراغتان آمد بگویید و اینکه مدت زمان دوری اتان چقدر است؟متاسفانه در تمرین دو روی قبل از بازی با بولیوی وقتی خواستم شوت بزنم یک صدایی در بالای کشاله‌ام شنیدم و دیگر نتوانستم به تمرین ادامه بدهم و نتواستم تیم را در مسابقه با بولیوی همراهی کنم. در آزمایشات اولیه مشخص شد که بیش از 4 هفته نمی‌توانم به تمرین و مسابقه بپردازم و باید نزد متخصص تاندون بروم تا او نظر نهایی را اعلام کند اما فکر می‌کنم بین 4 تا 6 هفته دور از میادین خواهم بود. الآن هم زیر نظر پزشک به فیزیوتراپی می‌پردازم و امیدوارم هر چه سریعتر به شرایط آرمانی برسم.
* نظرتان درباره حضور بانوان برای اولین بار در ورزشگاه آزادی چیست؟خیلی اتفاق مثبتی بود و باید از مسئولین تشکر کرد که باعث شدند خانواده‌هایمان در کنارمان باشند. البته من خانواده خود را در کنارم نداشتم ولی همین که می‌دیدم خانواده‌ها در استادیوم حضور دارند انرژی مضاعفی می‌گرفتیم و همانطور که دیدیم با حضور آنها بی اخلاقی ها کمتر شد و حضور بسیار مثبتی داشتند و امیدوارم که این اتفاق تداوم داشته باشد. 
* فرصت زیادی تا جام ملت های آسیا باقی نمانده است، شرایط را چگونه ارزیابی می کنید؟شرایط تیم ملی خیلی سخت است و انتظارات از تیم ملی بسیار بالاست و همه انتظار دارند تیم قهرمان آسیا شوند و امیدوارم حمایتها از تیم ملی بیشتر شود و حمایت زیادی را نیاز داریم و امیدوارم همه برای این هدف متحد شوند. ما خودمان هم سخت تلاش می‌کنیم علیرغم کمبودها بهترین عملکرد خود را به نمایش بکذاریم و امیدوارم حمایت‌ها هم از تیم ملی بیشتر شود تا بتوانیم به آن هدفی که مدنظرمان است برسیم.
*نسبت به کمبود بازی های دوستانه انتقادات زیادی می شود. رقبای ما با تیم‌های به مراتب باکیفیت تری نسبت به ما بازی می کنند اما برای تیم ملی ما چنین اتفاقی رخ نداده است. چرا؟
ما به عنوان بازیکن وقتی می‌بینیم تیمی مثل عراق با آرژانتین بازی می‌کند خیلی ناراحت می‌شویم البته این مشکلاتی که بر سر بازی با تیمهای معتبر وجود دارد جنبه ورزشی ندارد و ماهم با این موضوع کنار آمدیم و تلاش می‌کنیم با تمام این کمبودها به اهداف خود برسیم.
*رقابت شدیدی در پست شما مانند دیگر پست ها در تیم ملی وجود دارد. در این باره صحبت کنید. نگرانی بابت از دست دادن جایگاهتان ندارید؟ علی کریمی, احسان حاج صفی, امید ابراهیمی و همچنین احمد نوراللهی که به تازگی به تیم اضافه شده است.
اعتماد و لطف آقای کی‌روش و کادرفنی همیشه شامل حال من بوده و من هم همیشه سعی داشته‌ام بهترین عملکرد را از خودم نشان بدهم و قطعا رقابت در تیم ملی جذاب است و بازیکنان با کیفیتی در پست من هستند و همین موضوع باعث پیشرفت بازیکنان می‌شود . تمام این بازیکنان بسیار خوب هستند و از دوستان من نیز هستند و امیدوارم که هر کسی که برای تیم ملی کشورمان بازی کرد بتواند بهترن عملکرد خود را نشان دهد.
*پرسپولیس باید با السد پیکار کند و در این تیم بازیکن بزرگی به نام گابی مشغول است. شما در اتلتیکو با او دیدار داشتید. از این بازی بگویید.
گابی بازیکن باتجربه‌ای است و کاپیتان اتلتیکو بوده است و تاثیر گذار خواهد بود و ژاوی و سایر بازیکنان این تیم خطرناک هستند. برای تیم پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم و به عنوان نماینده فوتبال ایران امیدوارم به فینال رقابتها راه پیدا کنند.
*و سوال پایانی. تیم محبوبتان ملوان وضعیت خوبی ندارد و حالا در لیگ دسته یک هم جایگاه آنها نگران کننده است...
ملوان چندین سال است که به خاطر سیاستهای مدیران در حال درجا زدن است و به غیر از مردم کسی دلش برای این تیم نمی‌سوزد. یک سری از افراد هستند که به دنبال منافع خودشان هستند و با خودخواهی اجازه نمی‌دهند ملوان به روزهای آرمانی خود بازگردد. وقتی میبینم تیم شهرم در این شرایط است خیلی ناراحت می‌شوم من هر چه دارم از شهرم و از ملوان دارم و امیدوارم روز به روز شرایط این تیم بهتر از قبل شود.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

خالکوبی‌های عجیب و غریب زندانیان در شوروی
زندانیان در زندان‌های شوروی خالکوبی را زندگینامه خود می‌دانستند. زندگی‌ سراسر خونریزی، خشونت و جنایت برای آنان افتخار محسوب می‌شد.
قدیمی‌ترین نسخه‌های پزشکی تاریخ
یکی از ایرادات این نسخ این است که نسبت مواد سازنده دارو، هیچ جا ذکر نشده است. این مطلب را البته پاره‌ای به خاطر رازداری حرفه‌ای می‌دانند تا مردم عادی و دیگر رقیبان همکار، نتوانند خود رأسا دارو بسازند. عده‌ای هم البته معتقدند که در ان زمان کمیت اجزا، زیاد مهم نبود.
تصاویر فوق العاده زیبای اقیانوس در سال ۲۰۱۸
«مت بورگس» عکاس استرالیایی عکس‌های فوق العاده زیبایی از اقیانوس‌ گرفته است. همه این عکس‌ها در شبه‌جزیره مورنینگتون در استرالیا گرفته شده است.
برای «آریان»، خاطره جمعی یک نسل
‏«این گروه برای بچه‌هاست»، «اینها خودی هستند، برای همین هم توانسته‌اند مجوز بگیرند و ‏آلبوم بدهند و کنسرت اجرا کنند»، «با این نوع موسیقی و اختلاط دختر و پسر دارند قبح‌شکنی ‏می‌کنند و اهداف دیگری پشت ماجراست، موسیقی فقط بهانه است».
محبوب‌ترین‌های تلویزیون در زمستان ۹۷
بر‭ ‬اساس ‬‭ ‬نظرسنجی‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬۱۰‭ ‬دی‌‭ ‬با‭ ‬نمونه‭ ‬آماری‭ ‬۴۰۴‭ ‬نفر‭ ‬از‭ ‬افراد‭ ‬۱۵ سال‭ ‬و‭ ‬بالاتر‭ ‬ساکن‭ ‬شهر‭ ‬تهران‭ ‬به‭ ‬انجام‭ ‬رسیده‭ ‬است، ‭ ‬۷۸‭ ‬درصد‭ ‬از‭ ‬پاسخگویان‭ ‬بیننده‭ ‬حداقل‭ ‬یکی‭ ‬از‭ ‬برنامه‌های‭ ‬شاخص‭ ‬شبکه‌های‭ ‬سیمای‭ ‬رسانه‭ ‬ملی‭ ‬بوده‌اند‭
ضعیف‌ترین قسمت‌های پایانی سریال‌های تلویزیونی
تمام کردن یک سریال تلویزیونی کار سختی است، به خصوص اگر که مدت زیادی در حال پخش باشد. یک قسمت پایانی خوب باید حال و هوای کل سریال را داشته باشد و در عین حال ماجرا‌های سریال را به انتها برساند. اما اکثر اوقات سریال‌ها از پس این کار بر نمی‌آیند و بسیاری از سریال‌های موفق و قوی تاریخ تلویزیون، خیلی بد تمام شدند.
سونوگرافی آنومالی چیست؟
سه تا سه ماهه در دوران بارداری وجود دارد و هر سه ماهه در دوران زایمان اهمیت دارد. ضروری است که اسکن های مختلف و بررسی های بهداشتی در طی 9 ماهه انجام شود تا اطمینان حاصل شود که رشد کودک طبیعی در مسیر است. تست آنومالی یا اسکن در سه ماهه دوم بارداری به طور عمده برای پیگیری پیشرفت رشد جنین انجام می شود.
رژیم کتوژنیک یا مدیترانه‌ای؟ کدامیک برایتان مناسب‌تر است؟
اگر شما هم مانند میلیون‌ها نفر دیگری که به دنبال شیوه‌ی جدیدی از تغذیه هستند سعی دارید رژیم غذایی مناسبی برای خودتان پیدا کنید، شاید رژیم کتوژنیک که این روز‌ها شهرت زیادی پیدا کرده توجه شما را به خود جلب کرده باشد
شیره خرما؛ جایگزین طبیعی عسل و میان وعده دانش آموزان
شیره خرما یکی از آن جایگزین‌های سالم و طبیعی عسل و قند است که علاوه بر داشتن قند دارای خواص مفید خرما نیز هست. در جنوب ایران یکی از خوراکی‌های سنتی و اصیل ارده شیره است که در واقع تلفیقی از شیره خرما و ارده کنجد است.
مرغ چوبی؛ غذای هیجان انگیز مخصوص بچه‌ها
سینه مرغ از غذا‌های مقوی و خوشمزه است که به انواع مختلف پخته می‌شود. این مدل مرغ چوبی برای تشویق بچه‌ها به غذا خوردن مناسب است. مرغ‌ها را به شکل بستنی چوبی تهیه کنید و بچه‌ها را سورپرایز کنید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دفاع تراکتوری‌ها از خرج‌های میلیاردی زنوزی
رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی با بیان این موضوع که باشگاه تبریزی دولتی نیست از خرج‌هایی که طی این مدت انجام شده دفاع کرد.
برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد
عضو شورای شهر تهران گفت: برگزاری نمایشگاه در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد و وضعیت ترافیک را تشدید می‌کند.
عربستان - قطر؛ بازی سیاسی در ابوظبی
چهاردهمین روز از مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا امشب با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد.
کاملا سفید، کاملا زمستان؛ برف در ۲۹ استان
سازمان هواشناسی کشور برای امروز در ۲۹ استان کشورمان بارش "برف و باران" پیش‌بینی کرد.
راز نگاه مرموز «مونالیزا» فاش شد
بسیاری معتقدند چشم‌های نقاشی «‌مونالیزا» اثر «لئوناردو داوینچی»‌ هنگامی که در سراسر اتاق حرکت می‌کنند آنها را دنبال می‌کند. این پدیده با نام «‌اثر مونالیزا» شناخته شده است اما تحقیقات جدید چنین ادعایی را رد می‌کند.
نیمار در رقابت شترسواری اول شد!
وقتی جاه طلبی های رونالدو تمامی ندارد- خوشحالی کریس از کسب اولین جام با یووه
آیا واقعا «فردوسی‌پور» ممنوع‌التصویر شده است؟
صحبت های طارمی بعد از بازی دیشب-آن‌طور که می‌خواستیم عمل کردیم
سرمربی ویتنام به حرف ده‌نمکی گوش کرد!
دغدغه جدید پرسپولیسی ها- برانکو و این همه بازیکن!
وقتی وزیر ورزش دست به جیب می شود- پرداخت پاداش تیم ملی در جام ملت‌ها
بازتاب درخشش «بیرانوند» در رسانه عراقی
پرسپولیسی ها سر شوخی را با مهاجم کروات باز کردند
پنالتی‌های ایران را دزدیدند- پیشخوان