ماموریت نظام اسلامی ایجاد تمدن نوین اسلامی است

15:39 ۱۵۵ روز و ۱۹ ساعت پیش افکار نیوز 174 0
ماموریت نظام اسلامی ایجاد تمدن نوین اسلامی است

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: ماموریت و رسالت نظام اسلامی، ایجاد تمدن نوین اسلامی است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: ماموریت و رسالت نظام اسلامی، ایجاد تمدن نوین اسلامی است.
محمدمهدی ناظمی اردکانی اظهار کرد: امسال چهلمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامیاست و ظرف چهل سال گذشته علیرغم همه محدودیت هایی که وجود داشته، هم از لحاظ تهدید خارجی و هم تهدیدات درونی که بر سر راه پیشرفت کشور و شکوفایی انقلاب اسلامی بوده، دستاوردهای گران سنگی را در عرصه های مختلف اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی داشته ایم و این دستاوردها بیانگر آن است که ایران ظرفیت تبدیل شدن به یک قدرت منطقه ای و جهانی را داراست.
وی ادامه داد: اگر به برخی اظهارنظرهایی که در رسانه های معتبر جهان صورت می گیرد، توجه کنیم، متوجه خواهیم شد ایران از نظر سیاسی در منطقه و جهان حرف های زیادی برای گفتن دارد، در زمینهتسلیحات نظامیبه یک قدرت منطقه ای تبدیل شده و از نظر دستیابی به انرژی هسته ای که به لحاظ دانش فنی بسیار پیچیده است، موفق عمل کرده است. 
وی ادامه داد: کسب مقام در حوزه علمی با انتشار مقاله در مجلات معتبر دنیا و کشف سلول های بنیادین نشان می دهد ظرفیت کشور به لحاظ مادی و معنوی، بسیار بالاست و در صورتی که مدیریت صحیحی صورت بگیرد و از این ظرفیت ها به طور کامل استفاده شود، ایران می تواند به قدرتی بزرگ تبدیل شود.
ناظمی اردکانی یادآور شد: همان طور که می دانید، روح حاکم بر این سند با اتخاذ و بهره گیری از نظرات کارشناسی بسیار قوی مبتنی بر این است که جمهوری اسلامی ظرف 50 سال آینده با ترسیم دورنما و نگاهی که نسبت به دستاوردهای چهل ساله بوده، می تواند در عرصه جهانی یک ظهور قدرتمند داشته باشد. 
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به فرازهای مهم سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت بیان کرد: در سند مقدمه کوتاهی وجود دارد که در این مقدمه موضوع تحقق آرمان های ملت ایران و همچنین فلسفه وجودی و رسالتی که جمهوری اسلامی در بردارد ترسیم شده و این امر با اجرای تدابیری که ریشه در مبانی متقن دارد، می تواند تحقق پیدا کند. 
ناظمی اردکانی تاکید کرد: مبانی که در این سند مورد اشاره قرار گرفته شامل مبانی خداشناسی است و چهار فراز در این ارتباط تبیین شده، درباره مبانی انسان شناختی هم به این موضوع پرداخته شده که انسان می تواند تا درجه خلیفه الهی تعالی پیدا کند و هفت فراز برای این مبانی تبیین و در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: مبانی جهان شناختی نیز در این سند وجود دارد، اینکه ساخت یافتگی جامعه با نگاه آرمانی چگونه است و سنت های الهی با چه راهکارهایی می تواند محقق شود که هشت فراز در این خصوص تبیین شده و در بخش مبانی ارزش شناختی هم این مسئله مورد تاکید قرار گرفته که ارزش ها و ساحت ارتباطی انسان با خدا و خود فرد، برای تعالی انسان تعیین کننده است. اینکه در خلقت می تواند این ارزش ها جاری و ساری باشد و در نهاد انسان بنشیند و به صورت یک جوهره دربیاید.
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی آخرین مبانی را مربوط به دین شناختی دانست و عنوان کرد: در این حوزه چهار فراز توزیع و تشریح شده و اینکه اسلام با نظام هستی و سرشت انسان یک هماهنگی و انسجام ناگسیخته ای دارد، در این خصوص تعابیر بسیار غنی و قوی وجود دارد. 
وی بیان کرد: در سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، آرمان ها هم مطرح شده، آرمان ها خلاصه می شود در تحقق حیات طیبیه که مختصات حیات طیبیه در این آرمان ها به خوبی ترسیم شده، بعد از پرداختن به آرمان ها، رسالت و فلسفه وجودی نظام جمهوری اسلامی را مطرح و اشاره می کند به اینکه رسالت این نظام، ایجاد تمدن نوین اسلامی است.
به گفته وی بعد از این مسائل چشم انداز و یا افق بلندمدت 50 ساله ترسیم و بر این مسئله تاکید می شود، که جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولید اندیشه و فناوری در بین 5 کشور پیشرفته جهان و از لحاظ اقتصادی در رده 10 کشور‌ بزرگ دنیا قرار بگیرد. 
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصریج کرد: ایران در حال حاضر از بعد اقتصادی، بین کشورها رتبه 18را داراست، پیش بینی بر این است که در افق 1444 جزء 10 کشور پیشرفته جهان باشد، اینکه از نظر سطح کلی پیشرفت و عدالت در شمار  4 کشور برتر آسیا و 7 کشور برتر دنیا شناخته شود.
وی  ادامه داد :در این زمینه مختصات ترسیم شده. برای تحقق این آرمان ها، 56 راهبرد و تدبیر تدوین شده و این راهبردها می تواند ما را به آرمان های پیش بینی شده برساند. 
ناظمی اردکانی با اشاره به بخشی از این راهبردها و یا تدابیر اظهار کرد: باید بتوان آموزه‌های دینی را تعمیق بخشید، در خصوص آموزه های علمی و مهارتی، چگونگی ارتقا باید مدنظر قرار بگیرد و اینکه چگونه زمینه تسهیل فعالیت کارآفرینان فراهم شود. دیگر اینکه بودجه دولت از درآمدهای حاصل از فروش نفت و منابع طبیعی استقلال پیدا کند یعنی این بودجه منهای درآمدهای نفتی بوده و خام فروشی وجود نداشته باشد. 
وی افزود: در خصوص توازن منطقه ای و جمعیتی نیز باید تدبیر صورت بگیرد و ایران به یک قطب راهبردی، فرهنگی، علمی، فناوری و اقتصادی تبدیل شود. اعتلای منزلت و حقوق زنان، حفظ و تقویت مردم سالاری دینی، تقویت فضای آزاداندیشی، گسترش و تقویت تشکل های مردم نهاد، التزام عملی مسئولان و مدیران، به حداقل رسیدن ساختار دولت با فناوری های پیشرفته و تشکیل یک درصدی جمعیت از افراد حقوق بگیر دولت از جمله این تدابیر و راهبردهاست. 
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

پارک ملی تندوره بهشت پلنگ ایرانی
مشهد- ایرنا- پارک ملی تندوره یکی از بزرگترین مناطق حفاظت شده ایران است که می‌ توان پلنگ کمیاب ایرانی را در آن یافت. این منطقه با طبیعت بکر و زیبای خود زیستگاه جانوران و رویشگاه گیاهان زینتی و دارویی بسیاری است.
جاده شهرکرد - اندیکا در خوزستان زیر آب رفت
اهواز- ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای اندیکا گفت:از بامداد امروز سه شنبه جاده اندیکا-شهرکرد در امتداد تالاب شیمبار زیر آب رفته و ارتباط کلیه روستاهای بخش چلو با مرکزشهرستان اندیکا در استان خوزستان قطع شده است.
وزیر کشور ترکیه: با ایران عملیات مشترک انجام دادیم
تهران – ایرنا – سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه گفت که حدود ششصد نیروی ترکیه ای و ایرانی اخیرا عملیات مشترکی را علیه پ.ک.ک در مرزهای شرقی ترکیه انجام دادند.
کره شمالی اهمال کره جنوبی در همکاری را محکوم کرد
پکن- ایرنا- کره شمالی آنچه را که اهمال کره جنوبی در اجرای طرح های مرزی مشترک و تقویت همکاری های دو کشور خوانده است، محکوم کرد.
شاخص سهام نیکی ژاپن سقوط کرد
پکن- ایرنا- درپی افزایش نگرانی ها از رکود اقتصادی و کاهش رشد اقتصاد دنیا در سال پیش رو، شاخص سهام نیکی ژاپن این هفته 3 درصد سقوط کرد.
مکرون: فرانسه و چین بر حمایت از توافق هسته ای با ایران تاکید کردند
تهران – ایرنا – امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفت که در دیدار با همتای چینی اش «شی جینپینگ» دو کشور بر حمایت خود از توافق هسته ای با ایران تاکید کردند.
سیاست‌های سوسیالیستی سندرز و نظام سرمایه داری آمریکا
لندن – ایرنا – «برنی سندرز» 77ساله در حالی برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا شرکت خواهد کرد که ایده‌های او در باره خدمات پزشکی و تحصیلات عالیه رایگان در مقابل نظام سرمایه داری آمریکا می‌تواند خریداران زیادی داشته باشد.
ترامپ برای اجرای معامله قرن به نتانیاهو فشار خواهد آورد
تهران – ایرنا – روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» روز دوشنبه در مطلبی با اشاره به اقدامات دونالد ترامپ در همراهی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، نوشت: در پایان این نتانیاهو است که باید برای اجرای توافق معامله قرن ترامپ دست به عقب نشینی بزند.
رئیس جمهوری مکزیک خواستار عذرخواهی اسپانیا و واتیکان شد
تهران – ایرنا - «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهوری مکزیک از اسپانیا و واتیکان خواست تا بابت فتح قاره آمریکا و نقض حقوق بشر در دوره استعمار عذرخواهی کنند.
گزارش مولر دموکرات ها را علیه وزیر دادگستری آمریکا شوراند
تهران – ایرنا – دموکرات ها و شماری از جمهوریخواهان که از انتشار یک خلاصه چهار صفحه ای گزارش رابرت مولر بازپرس ویژه دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا خشمگین شده اند دست به دست هم داده اند تا وزارت دادگستری آمریکا را برای انتشار کامل یا بخش اعظمی از آن تحت فشار قرار دهند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
افزایش تعداد کشته‌های سیل شیراز به ١٩ نفر
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که حادثه روز دوشنبه شیراز ١٩ کشته و ١٠٥ مصدوم برجای گذاشته که پس از مداوای تعداد زیادی از مصدومین هم‌اینک ٢٨ نفر در مراکز درمانی شیراز تحت درمان قرار دارند.
رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه طغیان کرد
اصفهان- ایرنا - برخی منابع محلی از طغیان رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه واقع در شرق اصفهان خبر دادند.
جزئیات سیل شیراز از زبان وزیر اطلاعات
وزیر اطلاعات با بیان اینکه در محل وقوع سیل در شیراز بستری برای نجات مردم وجود نداشته است، گفت: از صبح امروز وضعیت سیل ‌پیگیر بودم و به مقامات اطلاع‌رسانی کردیم و رئیس جمهور دستور ‌پیگیری را داد.
توسل آیت‌الله خامنه‌ای به تربت اباعبدالله (ع) هنگام سیل
دستور جهانگیری به مدیران تهران
جزئیات سیل شیراز از زبان وزیر اطلاعات
اظهارات نوبخت در ستادبحران شیراز
جزئیات سیل امروز شیراز از زبان وزیر اطلاعات
اظهارات نوبخت در ستادبحران فارس
دستور جهانگیری به مدیران تهران
روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا
دستور روحانی به وزیر کشور برای رسیدگی به حادثه شیراز
هرمزگان به حالت آماده باش درآمد