ماموریت نظام اسلامی ایجاد تمدن نوین اسلامی است

15:39 ۸۷ روز و ۱۳ ساعت پیش افکار نیوز 55 0
ماموریت نظام اسلامی ایجاد تمدن نوین اسلامی است

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: ماموریت و رسالت نظام اسلامی، ایجاد تمدن نوین اسلامی است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: ماموریت و رسالت نظام اسلامی، ایجاد تمدن نوین اسلامی است.
محمدمهدی ناظمی اردکانی اظهار کرد: امسال چهلمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامیاست و ظرف چهل سال گذشته علیرغم همه محدودیت هایی که وجود داشته، هم از لحاظ تهدید خارجی و هم تهدیدات درونی که بر سر راه پیشرفت کشور و شکوفایی انقلاب اسلامی بوده، دستاوردهای گران سنگی را در عرصه های مختلف اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی داشته ایم و این دستاوردها بیانگر آن است که ایران ظرفیت تبدیل شدن به یک قدرت منطقه ای و جهانی را داراست.
وی ادامه داد: اگر به برخی اظهارنظرهایی که در رسانه های معتبر جهان صورت می گیرد، توجه کنیم، متوجه خواهیم شد ایران از نظر سیاسی در منطقه و جهان حرف های زیادی برای گفتن دارد، در زمینهتسلیحات نظامیبه یک قدرت منطقه ای تبدیل شده و از نظر دستیابی به انرژی هسته ای که به لحاظ دانش فنی بسیار پیچیده است، موفق عمل کرده است. 
وی ادامه داد: کسب مقام در حوزه علمی با انتشار مقاله در مجلات معتبر دنیا و کشف سلول های بنیادین نشان می دهد ظرفیت کشور به لحاظ مادی و معنوی، بسیار بالاست و در صورتی که مدیریت صحیحی صورت بگیرد و از این ظرفیت ها به طور کامل استفاده شود، ایران می تواند به قدرتی بزرگ تبدیل شود.
ناظمی اردکانی یادآور شد: همان طور که می دانید، روح حاکم بر این سند با اتخاذ و بهره گیری از نظرات کارشناسی بسیار قوی مبتنی بر این است که جمهوری اسلامی ظرف 50 سال آینده با ترسیم دورنما و نگاهی که نسبت به دستاوردهای چهل ساله بوده، می تواند در عرصه جهانی یک ظهور قدرتمند داشته باشد. 
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به فرازهای مهم سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت بیان کرد: در سند مقدمه کوتاهی وجود دارد که در این مقدمه موضوع تحقق آرمان های ملت ایران و همچنین فلسفه وجودی و رسالتی که جمهوری اسلامی در بردارد ترسیم شده و این امر با اجرای تدابیری که ریشه در مبانی متقن دارد، می تواند تحقق پیدا کند. 
ناظمی اردکانی تاکید کرد: مبانی که در این سند مورد اشاره قرار گرفته شامل مبانی خداشناسی است و چهار فراز در این ارتباط تبیین شده، درباره مبانی انسان شناختی هم به این موضوع پرداخته شده که انسان می تواند تا درجه خلیفه الهی تعالی پیدا کند و هفت فراز برای این مبانی تبیین و در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: مبانی جهان شناختی نیز در این سند وجود دارد، اینکه ساخت یافتگی جامعه با نگاه آرمانی چگونه است و سنت های الهی با چه راهکارهایی می تواند محقق شود که هشت فراز در این خصوص تبیین شده و در بخش مبانی ارزش شناختی هم این مسئله مورد تاکید قرار گرفته که ارزش ها و ساحت ارتباطی انسان با خدا و خود فرد، برای تعالی انسان تعیین کننده است. اینکه در خلقت می تواند این ارزش ها جاری و ساری باشد و در نهاد انسان بنشیند و به صورت یک جوهره دربیاید.
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی آخرین مبانی را مربوط به دین شناختی دانست و عنوان کرد: در این حوزه چهار فراز توزیع و تشریح شده و اینکه اسلام با نظام هستی و سرشت انسان یک هماهنگی و انسجام ناگسیخته ای دارد، در این خصوص تعابیر بسیار غنی و قوی وجود دارد. 
وی بیان کرد: در سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، آرمان ها هم مطرح شده، آرمان ها خلاصه می شود در تحقق حیات طیبیه که مختصات حیات طیبیه در این آرمان ها به خوبی ترسیم شده، بعد از پرداختن به آرمان ها، رسالت و فلسفه وجودی نظام جمهوری اسلامی را مطرح و اشاره می کند به اینکه رسالت این نظام، ایجاد تمدن نوین اسلامی است.
به گفته وی بعد از این مسائل چشم انداز و یا افق بلندمدت 50 ساله ترسیم و بر این مسئله تاکید می شود، که جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولید اندیشه و فناوری در بین 5 کشور پیشرفته جهان و از لحاظ اقتصادی در رده 10 کشور‌ بزرگ دنیا قرار بگیرد. 
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصریج کرد: ایران در حال حاضر از بعد اقتصادی، بین کشورها رتبه 18را داراست، پیش بینی بر این است که در افق 1444 جزء 10 کشور پیشرفته جهان باشد، اینکه از نظر سطح کلی پیشرفت و عدالت در شمار  4 کشور برتر آسیا و 7 کشور برتر دنیا شناخته شود.
وی  ادامه داد :در این زمینه مختصات ترسیم شده. برای تحقق این آرمان ها، 56 راهبرد و تدبیر تدوین شده و این راهبردها می تواند ما را به آرمان های پیش بینی شده برساند. 
ناظمی اردکانی با اشاره به بخشی از این راهبردها و یا تدابیر اظهار کرد: باید بتوان آموزه‌های دینی را تعمیق بخشید، در خصوص آموزه های علمی و مهارتی، چگونگی ارتقا باید مدنظر قرار بگیرد و اینکه چگونه زمینه تسهیل فعالیت کارآفرینان فراهم شود. دیگر اینکه بودجه دولت از درآمدهای حاصل از فروش نفت و منابع طبیعی استقلال پیدا کند یعنی این بودجه منهای درآمدهای نفتی بوده و خام فروشی وجود نداشته باشد. 
وی افزود: در خصوص توازن منطقه ای و جمعیتی نیز باید تدبیر صورت بگیرد و ایران به یک قطب راهبردی، فرهنگی، علمی، فناوری و اقتصادی تبدیل شود. اعتلای منزلت و حقوق زنان، حفظ و تقویت مردم سالاری دینی، تقویت فضای آزاداندیشی، گسترش و تقویت تشکل های مردم نهاد، التزام عملی مسئولان و مدیران، به حداقل رسیدن ساختار دولت با فناوری های پیشرفته و تشکیل یک درصدی جمعیت از افراد حقوق بگیر دولت از جمله این تدابیر و راهبردهاست. 
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

جانشین ناجا: خرید سربازی منتفی شود
جانشین فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به موضوع خرید غیبت خدمت سربازی گفت: هر چند مسئول تصمیم‌گیری در این زمینه ستاد کل نیروهای مسلح است اما باید این موضوع به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز برسد.
مخدر گل با یک بار هم ساختار مغز را تغییر می‌دهد
مطالعه جدید دانشکده پزشکی دانشگاه ورمونت(Vermont ) نشان داد که حتی یک بار استعمال ماده گل توسط نوجوانان تاثیرات شناختی مخربی روی ساختار مغز آنها می‌گذارد.
روسیه؛ پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا در سال ۲۰۲۰
بر اساس پیش‌بینی یک شرکت در زمینه ارائه خدمات بانکی روسیه در سال ۲۰۲۰ پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا خواهد شد.
یارانه دی ماه واریز شد
نود و پنجمین مرحله یارانه نقدی مربوط به دی ماه سال جاری ساعت ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۹۷.۱۰.۲۶ به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت شد.
برکات بی نظیر سجده طولانی که از آن بی خبرید
سجده ‌هاى خود را طولانى کنید، زیرا سخت ‌ترین ناراحتى را بر شیطان، سجده انسان وارد مى ‌کند.
12 پند جاودانه امام علی(ع)
عفو، زکات پیروزی است. و دوری کردن، کیفر خیانتکار، و مشورت چشم هدایت است. و آن کس که با رأی خود احساس بی نیازی کند به کام خطرها افتد.
۱۰ خاصیت دمنوش بابونه
با دم کردن گل بابونه می‌توانید از مزایای این گیاه پرخاصیت بهره مند شوید.
میکروب‌ها را بیشتر و بهتر بشناسیم
حضرت امام رضا (ع) در کتاب طب الرضا به چرایی عدم نابودی کامل میکروب‌ها پرداخته اند.
درمان بی‌خوابی با ۴ روش فوق‌العاده
مقابله با بی خوابی ، درمان بی خوابی و آرامش و رضایت داشتن کافی از یک خواب خوب شبانه می تواند انرژی یک روز را کامل کند.
شیر و ماست کم چرب بهتر است یا پر چرب؟
پژوهش‌ها نشان می‌دهد که مصرف محصولات لبنی پرچرب، از جمله شیر و پنیر، با کاهش وزن بدن همراه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هشدار  امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس
حدیث امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس را در اینجا بخوانید.
مخدر گل با یک بار هم ساختار مغز را تغییر می‌دهد
مطالعه جدید دانشکده پزشکی دانشگاه ورمونت(Vermont ) نشان داد که حتی یک بار استعمال ماده گل توسط نوجوانان تاثیرات شناختی مخربی روی ساختار مغز آنها می‌گذارد.
روسیه؛ پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا در سال ۲۰۲۰
بر اساس پیش‌بینی یک شرکت در زمینه ارائه خدمات بانکی روسیه در سال ۲۰۲۰ پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا خواهد شد.
برکات بی نظیر سجده طولانی که از آن بی خبرید
سجده ‌هاى خود را طولانى کنید، زیرا سخت ‌ترین ناراحتى را بر شیطان، سجده انسان وارد مى ‌کند.
12 پند جاودانه امام علی(ع)
عفو، زکات پیروزی است. و دوری کردن، کیفر خیانتکار، و مشورت چشم هدایت است. و آن کس که با رأی خود احساس بی نیازی کند به کام خطرها افتد.
ویژگی و قابلیت‌های ماهواره بر سیمرغ تشریح شد
حضور بدون تشریفات امام جمعه جوان در فرودگاه- عکس
«ترزا می» در سمتش ابقا شد
زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شدند
سخنرانی سالانه ترامپ لغو شد
حزب الله، بازداشت مرضیه هاشمی را محکوم کرد
فساد مالی و هزینه‌های میلیاردی نامزدها از مضرات استانی شدن انتخابات است
تکذیب توقف صدور روادید گردشگری ایران برای اتباع لهستانی
طرح نمایندگان مجلس برای ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام‌‌نور
انتقاد تند و بی‌جای فرانسه از پرتاب ماهواره «پیام»