آقای رئیس جمهور! همدردی با مردم خوب است اما ما نیاز به کار و تلاش داریم

14:33 ۱۵۲ روز و ۴ ساعت پیش افکار نیوز 145 0
آقای رئیس جمهور! همدردی با مردم خوب است اما ما نیاز به کار و تلاش داریم

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای رئیس جمهور همدردی و هم‌نوایی با مردم خوب است اما ما نیاز به عمل، کار، تلاش و تأثیرگذاری داریم، دولت باید به صورت جهادی کار مردم را پیگیری و اجرا کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمد علی پورمختار در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۲۹ مهر ۹۷) گفت: قیام امام حسین(ع) دارای درس‌های فراوانی است که باید آنها را بشناسیم و به کار بندیم از جمله این درس‌ها نقش خواص بی‌بصیرت در وقوع این فاجعه تاریخی است. از دنیا طلبان، پست و مسئولیت‌خواهان، ورشکستگان سیاسی تا ترسوها از قدرت پوشالی معاویه و یزید و مذاکره طلبان با باطل در برابر امام جبهه گرفتند.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامیاظهارداشت: امروز همین ناکسین در مقابل ولی و علی زمان ایستاده و قبله خود را غرب و آمریکای جنایتکار قرار داده‌اند البته حضور و پشتیبانی میلیون‌ها دلباخته ولایت از رهبر عزیز عرصه را بر بدخواهان تنگ کرده گرچه هر از چندی شاهد حرکات مذبوهانه و ایضایی آنان هستیم ولی حق پیروز است.
وی افزود: قتلجمال خاشقجی توسط عربستانبه دستور ولیعهد هوس‌ران و نوکر آمریکا و حمایت‌های بی‌دریغ ترامپ مهر باطلی بر تمام ادعاهای حقوقبشری آمریکاست.
پورمختار خاطرنشان کرد: خداوند در حال رسوا کردن دروغگویان است، آمریکا که ایرانرا به رفتارهای ضد حقوق بشری متهم می‌کند امروز در رأس حامیان رژیم ضد بشری آل‌سعود قرار گرفته و با خروج از شورای حقوق بشرسازمانملل چهره ضد انسانی خود را افشا و مردم جهانو ایران را بیش از پیش از نیات پلیدش آگاه ساخت. آیا با چنین رژیمی می‌توان مذاکره کرد؟ و با چنین رژیمی می‌توان کنار آمد؟ آیا حرف‌های سران این
دولتجنایتکار برای حمایت از حقوق بشر قابل باور است؟ نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامیاظهارداشت: سران جنایتکار هیأت حاکمه آمریکا در حالی این حمایت‌ها را از آل‌سعود قاتل که در صدد تحریم مردم ایرانهستند اما بدانند همانگونه که امام راحلفرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ما آمریکا را زیر پا له می‌کنیم و البته در طول ۴۰ سال گذشته ملت ایرانآمریکا را لِه و بی‌حیثیت کرده است و یک بار دیگر جشن ۴۰ سالگی انقلابرا با روسیاهی آمریکا برگزار خواهیم کرد.
وی افزود: اقتصاد مقاومتیو ضرورت حمایت عملی از تولید داخل و کالای ایرانی باید همچنان در رأس دغدغه‌ها و اقدامات دولت باشد، مجلس هم آمادگی کامل برای حمایت از همه طرح‌ها و لوایح دولت دارد.
پورمختار اضافه کرد: گرچه اقداماتی صورت گرفته است اما هنوز در ابتدای راهیم، ناکارآمدی مدیریت‌ها، نابسامانی امور بانکی و مالی، عدم دقت نظر و توجه دستگاه‌های مسئول به امر تولید از قطع برقواحدهای بزرگ تولیدی به بهانه بدهی و مشکلاتبانکی که ایجاد می‌کنند و بسنده کردن به مصوبات توخالی و بدون پشتوانه از آسیب‌های جدی به اجرای سیاست‌های اقتصادمقاومتی است.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورایاسلامی اظهارداشت: وزیر جهاد کشاورزیبه عنوان متولی امور کشاورزان باید از این قشر حمایت عملی را داشته باشد. آقای حجتی شما به‌رقم مسئولیتتان در حمایت از کشاورزان متأسفانه راه صادرات و
ارزآوری محصولاتی همچون سیب‌زمینی را بسته‌اید، امید است قبل از استیضاحی که در راه است دست از اینگونه اقدامات بردارید و از کشاورز حمایت عملی کنید.
وی افزود: هرازچندگاهی شنیده می‌شود که رئیس جمهورباید بیاید و واقعیت‌ها را بگوید یا اینکه گفته می‌شود نمی‌گذارند کار کنیم، اینها توجیهات نخ‌نما و بی‌خاصیت برای گریز از تنبلی و کم‌کاری است مردم می‌دانند که مقام معظم رهبریهر آنچه را که جهت تصمیم‌گیری و کار توسط دولت و قوه قضاییهبرای عبور از شرایط اقتصادیامروز لازم است اعطا و واگذار کرده و انتظار کار اجرایی از جابجایی وزیر و مدیر از رهبر معظم انقلابامر بیهوده‌ای است.
پورمختار خاطرنشان کرد: از برگزاری همایش یک میلیون نفری بسیجیان و نمایش اقتدار و آمادگی‌های دفاعی کمال تشکر را دارم، از آقای روحانی می‌خواهم ضمن اینکه از شرایط اقتصادی مردم مستحضر هستند اگرچه همدردی و همنوایی خوب است اما ما نیاز به عمل، کار و تلاش و تاثیرگذاری داریم.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: دولت باید با همه توان به صورت شبانه‌روزی و به صورت جهادی و بدون ملاحظات فامیلی، حزبی، جناحی و عاطفی کار مردم را پیگیری و اجرا کند چرا که مشکلات در این جهت قابل حل است.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

آب آشامیدنی 265 روستای سیلزده مازندران وصل شد
ساری - ایرنا - مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: آب آشامیدنی 265 روستای سیلزده در مناطق شرقی و مرکزی استان که براثر سیلاب اخیر قطع شده بود، با تلاش ماموران آبفار وصل شده است .
70 درصد شهر مرزی آق قلا گلستان در محاصره سیل است
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان مرزی آق قلا در شمال غرب استان گلستان و هم مرز با ترکمنستان گفت: با وجود تلاش فراوان نیروهای امدادرسان در رفع مشکلات ناشی از سیل و روان آب ناشی از سرریز شدن سدهای منطقه، حدود 70 درصد سطح شهر به زیر آب رفته و همچنان در محاصره سیل است.
مامور پلیس راه در مسیر خاش به شهادت رسید
زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از ماموران پلیس راه این استان ظهر امروز/جمعه/ براثر برخورد یک دستگاه خودروی ناشناس در مسیر خاش به شهادت رسید.
امامان جمعه: رونق تولید استقلال اقتصادی را به دنبال دارد
استان ها - ایرنا - امامان جمعه کشور در خطبه های این هفته نماز با اشاره به شعار سال جدید مبنی بر رونق تولید که توسط رهبری تبیین شد گفتند : نامگذاری امسال به نام رونق تولید بیانگر توجه رهبر معظم انقلاب به مسائل اقتصادی است و توجه به رونق تولید استقلال اقتصادی را به دنبال دارد.
رانش زمین به 27 روستا در استان گلستان خسارت زد
گنبدکاووس - ایرنا - بخشدار گلیداغ از توابع شهرستان مراوه تپه در منتهی الیه شمال شرقی استان گلستان گفت: رانش زمین ناشی از بارش های چند روز اخیر در27 روستای بخش گلیداغ به واحدهای مسکونی، خدماتی، عمرانی و زیربنایی خساراتی را وارد کرد.
خوراک های سنتی، گیلان را دلپذیرتر می کند
آستارا - ایرنا - گیلان آراسته به جنگل و جلگه و دریا از تنوع غذاهای محلی و سنتی نیز برخوردار است و معرفی خوراکهای گوناگون و خوش عطر و طعم آن، برای جذب و ماندگاری مسافران و رونق صنعت گردشگری استان ضرورت دارد.
سیلاب به 700 سردهنه زراعی مازندران آسیب زد
ساری - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران از آسیب سیل به 700 سردهنه زراعی این استان خبرداد و گفت که اکثر این سردهنه ها سنتی و تعداد کمی از سردهنه های آسیب دیده از نوع مدرن و بتنی بودند.
تعداد مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری 98 کاهش نمی یابد
تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: تعداد مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری در سال 98 نسبت به پارسال تغییری نخواهد کرد.
چرا غرب از توسعه موشک‌های ماهواره‌بر ایران هراس دارد؟
تهران - ایرنا - دولتمردان غربی بویژه آمریکا از ابتدای پرتاب‌های‌ موشک ماهواره‌بر ایران، با لفاظی‌ و فضاسازی علیه کشورمان، افزایش توانمندی‌های ایران در این بخش را، تهدیدی برای اروپا و خاورمیانه قلمداد می‌کنند؛ اما واقعیت ماجرا چیست؟
بازگشت آوارگان به راه حل سیاسی بحران سوریه گره زده شده است
بیروت- ایرنا- میشل عون رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد،جامعه بین المللی اصرار دارد تا بازگشت آوارگان سوری را به راه حل سیاسی در سوریه مرتبط کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خاطره‌ای از عملیاتی شیرین در روز دوم فروردین
سردار حسین علایی گفت: در عملیات فتح المبین وقتی به پای تانک‌ها و نفربرهای نیروهای عراقی رسیدیم خیلی گرسنه بودیم و به داخل یکی از این نفربرها رفتیم. دیدیم نظامیان عراقی نیمرو درست کرده‌اند اما از ترس نیروهای ما این غذای‌شان را رها کرده و رفته بودند. ما نیز گرسنه بودیم و نیمرویی که آنها برای خودشان درست کرده بودند را خوردیم.
صعود تیم دونفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال به یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان
تیم دو نفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال ایران به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان صعود کردند.
ساروی قهرمان کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا شد- دلخانی و محبی یک گام تا مدال طلا
محمدهادی ساروی به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا دست یافت، همچنین میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد نیز در صورت کسب چهارمین پیروزی به مدال طلای آسیا خواهند رسید.
هوای پایتخت در دومین روز بهار پاک است
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز(جمعه) با کاهش هشت واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص عددی 37 پاک است.
۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان
معتاد عنوانی است که گرچه هم به زنان و هم به مردان مصرف کننده موادمخدر گفته می شود اما الگو، نوع و حتی عوارض مصرف در میان دو جنس بسیار متفاوت از یکدیگر است، تفاوتی که سازمان ملل متحد را نیز وارد مساله کرده است.
امیرعبداللهیان: بلندی‌های جولان به سوریه برمی‌گردد
دیدار و رایزنی ظریف با وزیر خارجه پاکستان
واکنش ایران به حمله انتحاری داعش به برنامه نوروز در کابل
ظریف: باید به‌طور یکپارچه در برابر اسلام‌هراسی در دنیا بایستیم
حجت‌الاسلام خاتمی:با کاغذبازی‌ اداری نمی‌توان انتظار رونق تولید داشت
مطهری: موافق تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی نیستم
دریادار تنگسیری: تجهیزات موجود در نیروی دریایی سپاه ارتقا می‌یابد
سفارت ایران در تفلیس: مراقب کلاهبرداران باشید
جولان جزو سرزمین سوریه است و جز خاتمه اشغال هیچ راه حل دیگری ندارد
دیدار وزیران امور خارجه ایران و ترکیه در استانبول