حضور روحانی در جلسه رای اعتماد به وزیران

13:41 ۲۴۸ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 213 0
حضور روحانی در جلسه رای اعتماد به وزیران

معاون پارلمانی رئیس جمهور از حضور روحانی در جلسه رای اعتماد ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس خبر داد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،حسینعلی امیری در حاشیه جلسه علنیامروز مجلس شورایاسلامی، در نشست خبری درباره معرفی چهار وزیر پیشنهادی دولتبه مجلس اظهار داشت: معرفی وزیران به مجلس فرآیند مشخصی دارد که بر اساس آن رئیس جمهوریا شخصا فردی را بر اساس علم و اطلاع شخصی خود برای وزارتخانهای به مجلس معرفی می کند یا آنکه ممکن است این انتخاب ها را بر اساس مشورت با نمایندگان، فراکسیون های مجلس و کنشگران سیاسی انجام دهد.
وی ادامه داد: از آنجایی که کانال های معرفی افراد برای وزارتخانه ها متعدد است، ممکن است برای تصدی یک وزارتخانه افراد مختلفی به رئیس جمهور معرفی شوند یا آنکه خودش افراد مختلفی را برای یک وزارتخانه مورد بررسی قرار دهد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: در نهایت رئیس جمهور به جمع‌بندی نهایی برای انتخاب وزرا می رسد و آن را به مجلس معرفی می کند و البته رئیس جمهور استعلامات قانونی هم نسبت به افرادی که انتخاب می کند از دستگاه های ذیربط به عمل می آورد.
امیری یادآور شد: چهار وزیر پیشنهادی که رئیس جمهور امروز به مجلس معرفی کرد نتیجه بحث ها، بررسی ها و جلسات کارشناسیمفصل هستند.
وی بیان کرد: رئیس جمهور از ابتدای دولت به اعضای کابینه اعلام کرده بود که در هر مقطعی که نیاز به تغییر در دولت باشد، این اقدام را انجام می دهد و بنابراین معرفی این چهار فرد در راستای تغییر در کابینه و همچنین تعیین تکلیف دو وزارتخانه ای بود که با سرپرست اداره می شوند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه زمانی جلسه رای اعتماد برگزار می شود، بیان کرد: بر اساس آیین نامهداخلی مجلس، یک هفته بعد از معرفی، رای اعتماد این چهار وزیر باید در مجلس انجام گیرد اما تا این لحظه هیات رئیسه مجلس روزی را به ما اعلام نکرده است.
امیری تصریح کرد: برای معرفی وزرای پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، اقتصادو امور دارایی و صنعت، معدن و تجارترئیس جمهور در روز رای اعتماد در خانه ملتحاضر می شود.
وی در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه هنگام قرائت نام شریعتمداری برای وزارت کار، بسیاری از نمایندگان مخالفت خود را با فریاد «دو دو» اعلام کردند، گفت: البته برخی از نمایندگان هم موافقت خود را با فریاد «چهار چهار» اعلام کردند و البته حق نمایندگان مجلساست که به وزرای پیشنهادی رأی مثبت یا منفی دهند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه وزرای پیشنهادی باید پاسخ نمایندگان را به طور کامل دهند، تصریح کرد: البته ما نباید ملاک عمل را «دو دو» گفتن عده ای از نمایندگان قلمداد کنیم و امیدواریم در این هفته وزرای پیشنهادی گفتگوهای سازنده ای با نمایندگان داشته باشند و به سؤالات و ابهامات آنان پاسخ دهند.
آخوندی آماده پاسخ به استیضاح‌کنندگان بود، اما شرایط اقتضا کرد جابجایی انجام شودوی با اشاره به اینکه هیچ یک از وزرای معرفی شده به مجلس وزیر استیضاحشده نبوده اند، اظهارداشت: وزیری هم که استیضاحش مطرح بود، آمادگی خود را برای پاسخگویی در مجلس با حضور در کمیسیون های تخصصی نشان داد اما نهایتا شرایط موجود اقتضا می کرد که تغییراتی در دولت صورت گیرد و این جابجایی انجام شود.
امیری در پاسخ به سؤالی پیرامون گلایه فراکسیون ها برای عدم مشورت دولت در معرفی وزرای پیشنهادی گفت: نظرات و پیشنهادات نمایندگان درباره چهار وزارتخانه مذکور در دولت به شخص رئیس جمهور ابلاغ شده است و اینطور نبوده که تصور شود ارتباط بین مجلس و دولت قطع بوده، بلکه مشورت هایی در انتخاب وزرا با مجلس داشته ایم.
امیدواریم شورای نگهبانCFT را تایید کندمعاون پارلمانی رئیس جمهور درباره جلسات دولت با اعضای شوراینگهبان برای بررسی مصوبه مجلس پیرامون الحاق ایرانبه کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم(CFT) اظهارداشت: چهارشنبه هفته گذشته با حضور بنده، آقایان جهانگیری، ظریف و همتی در جلسه شورای نگهبان این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و اعضای دولت درباره ضرورت الحاق به این کنوانسیون توضیحاتی را مطرح کردند.
وی با بیان اینکه این جلسه بسیار خوب بود و امیدواریم این لایحهدر شورای نگهبان مورد تأیید قرار گیرد، خاطرنشان کرد: علی‌رغم آنکه برخی از افراد لوایح مربوط به FATF را به برجام ربط می دهند، این لوایح هیچ ارتباطی به برجام ندارند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟
وقتی پای مسافرت به میان می‌آید اتحاد و اعتماد عجیبی بین کاربران وبسایت‌های گردشگری دیده می‌شود. به طوری که، پیشنهاد مقصد بعدی برای مسافرت یک موضوع بسیار داغ در حوزه وب است. آمار و ارقام نشان می‌دهند وقتی کاربران درباره سفر یک رپورتاژ آگهی می‌خوانند، هوس مسافرت به سرشان می‌زند. بنابراین، امروزه در دنیایی که همه با گوشی‌های هوشمند سر و کار دارند، اینترنت در هر لحظه نقش تاثیرگذاری در رونق صنعت گردشگری دارد.
در تعطیلات از خرید بلیط هواپیما اجتناب کنید...
وقتی به دنبال بلیط ارزان هواپیما هستید، این مورد کاملا واضح است که نباید در تاریخ تعطیلات به دنبال بلیط ارزان هواپیما گشت. حتما بخاطر بسپارید که هفت روز قبل یا بعد از یک دوره تعطیلات شلوغ و مهم پرواز نکنید.
دیپورتی‌ها گره‌گشا هستند؟
ویژگی خاص بازار امسال اما،‌ خیز سرخابی‌ها برای بازگرداندن برخی بازیکنان قدیمی‌شان است؛ نفراتی که قبلا پرسپولیس و استقلال را به قصد حضور در تیم‌های دیگر ترک کردند و حالا معلوم نیست با چه کیفیتی، دوباره مد نظر دو باشگاه قرار گرفته‌اند.
این چهارراه دیگر گلفروش ندارد
به شیشه اتومبیل می‌زند و می‌خواهد از او چند شاخه گل بخرند. شیشه ماشین بالا می‌رود، گل‌ها پخش زمین می‌شود. دخترک خودش را از اتومبیل‌ها دور می‌کند...
شریعتمداری: ورزشکاران کارگر باید در اسپانیا توانمندیهای اخلاقی را به نمایش بگذارند
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم بدرقه ورزشکاران کارگر به مسابقات جهانی اسپانیا گفت: ورزشکاران کارگر در جریان مسابقات جهانی باید با به نمایش گذاشتن توانمندی‌های اخلاقی از آنها به عنوان سفیران باارزش نام برده شود.
ورزشکاران اعزامی به جهانی اسپانیا بدرقه شدند
مراسم بدرقه ورزشکاران اعزامی به ششمین دوره مسابقات جهانی ورزش کارگری با حضور مسئولان وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان امروز در محل این وزارت‌خانه برگزار شد.
شطرنج بازان ایران بر روی سکوهای غرب آسیا - جدال خادم الشریعه و علی نسب برای کسب مجوز جام جهانی
شطرنج بازان ایرانی در هر دو بخش آزاد و بانوان رقابت‌های زون غرب آسیا بر روی سکوهای اول تا سوم ایستادند.
صعود اولسان هیوندای به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
اولسان هیوندای با برتری سه بر صفر برابر اوراوا ردز ژاپن در بازی برگشت، موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان ‌آسیا صعود کند.
صعود شانگهای چین به دور بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
شانگهای چین با برتری برابر چونبوک موتورز کره جنوبی موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.
تمرین مشترک تیم های تکواندو دانشجویان، نوجوانان و جوانان در هفته المپیک
تمرین مشترک تیم های ملی تکواندو ایران به مناسبت فرارسیدن هفته المپیک برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحاتی درباره خانم بازداشت شده در وزارت نفت- هیچ تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری اتفاق درست نیست.
این چهارراه دیگر گلفروش ندارد
به شیشه اتومبیل می‌زند و می‌خواهد از او چند شاخه گل بخرند. شیشه ماشین بالا می‌رود، گل‌ها پخش زمین می‌شود. دخترک خودش را از اتومبیل‌ها دور می‌کند...
ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران افزایش یافت
متوسط پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران از خردادماه به دو میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و این در شرایطی است که ظرفیت پالایش کشور در ابتدای سال 1396 یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه بوده است و پیش‌بینی شده که این میزان تا پایان امسال به حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟
وقتی پای مسافرت به میان می‌آید اتحاد و اعتماد عجیبی بین کاربران وبسایت‌های گردشگری دیده می‌شود. به طوری که، پیشنهاد مقصد بعدی برای مسافرت یک موضوع بسیار داغ در حوزه وب است. آمار و ارقام نشان می‌دهند وقتی کاربران درباره سفر یک رپورتاژ آگهی می‌خوانند، هوس مسافرت به سرشان می‌زند. بنابراین، امروزه در دنیایی که همه با گوشی‌های هوشمند سر و کار دارند، اینترنت در هر لحظه نقش تاثیرگذاری در رونق صنعت گردشگری دارد.
سردار فضلی در سلامت کامل است
وعده دژپسند در مورد تسهیلات صندوق حمایت از مستأجران
چالش و درگیری؛ چاشنی دولت روحانی
قائم مقام وزیر کشور درگذشت نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس را تسلیت گفت
ورود مجلس به تبانی هزار میلیاردی یک شرکت هواپیمایی
غیر واقعی بودن ابراز تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران
کشف و ضبط 11 هزار تن از انواع مختلف مواد مخدر در سه دهه گذشته
تحریم فرماندهان سپاه ناشی از واماندگی آمریکا در برابر اقتدار ایران اسلامی است
کارشناس بی‌بی‌سی مورد هجمه سلطنت‌طلبان و منافقین+فیلم
پامپئو در هند، ادعاهایش علیه ایران را تکرار کرد