حضور روحانی در جلسه رای اعتماد به وزیران

13:41 ۱۵۰ روز و ۲۱ ساعت پیش افکار نیوز 165 0
حضور روحانی در جلسه رای اعتماد به وزیران

معاون پارلمانی رئیس جمهور از حضور روحانی در جلسه رای اعتماد ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس خبر داد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،حسینعلی امیری در حاشیه جلسه علنیامروز مجلس شورایاسلامی، در نشست خبری درباره معرفی چهار وزیر پیشنهادی دولتبه مجلس اظهار داشت: معرفی وزیران به مجلس فرآیند مشخصی دارد که بر اساس آن رئیس جمهوریا شخصا فردی را بر اساس علم و اطلاع شخصی خود برای وزارتخانهای به مجلس معرفی می کند یا آنکه ممکن است این انتخاب ها را بر اساس مشورت با نمایندگان، فراکسیون های مجلس و کنشگران سیاسی انجام دهد.
وی ادامه داد: از آنجایی که کانال های معرفی افراد برای وزارتخانه ها متعدد است، ممکن است برای تصدی یک وزارتخانه افراد مختلفی به رئیس جمهور معرفی شوند یا آنکه خودش افراد مختلفی را برای یک وزارتخانه مورد بررسی قرار دهد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: در نهایت رئیس جمهور به جمع‌بندی نهایی برای انتخاب وزرا می رسد و آن را به مجلس معرفی می کند و البته رئیس جمهور استعلامات قانونی هم نسبت به افرادی که انتخاب می کند از دستگاه های ذیربط به عمل می آورد.
امیری یادآور شد: چهار وزیر پیشنهادی که رئیس جمهور امروز به مجلس معرفی کرد نتیجه بحث ها، بررسی ها و جلسات کارشناسیمفصل هستند.
وی بیان کرد: رئیس جمهور از ابتدای دولت به اعضای کابینه اعلام کرده بود که در هر مقطعی که نیاز به تغییر در دولت باشد، این اقدام را انجام می دهد و بنابراین معرفی این چهار فرد در راستای تغییر در کابینه و همچنین تعیین تکلیف دو وزارتخانه ای بود که با سرپرست اداره می شوند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه زمانی جلسه رای اعتماد برگزار می شود، بیان کرد: بر اساس آیین نامهداخلی مجلس، یک هفته بعد از معرفی، رای اعتماد این چهار وزیر باید در مجلس انجام گیرد اما تا این لحظه هیات رئیسه مجلس روزی را به ما اعلام نکرده است.
امیری تصریح کرد: برای معرفی وزرای پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، اقتصادو امور دارایی و صنعت، معدن و تجارترئیس جمهور در روز رای اعتماد در خانه ملتحاضر می شود.
وی در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه هنگام قرائت نام شریعتمداری برای وزارت کار، بسیاری از نمایندگان مخالفت خود را با فریاد «دو دو» اعلام کردند، گفت: البته برخی از نمایندگان هم موافقت خود را با فریاد «چهار چهار» اعلام کردند و البته حق نمایندگان مجلساست که به وزرای پیشنهادی رأی مثبت یا منفی دهند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه وزرای پیشنهادی باید پاسخ نمایندگان را به طور کامل دهند، تصریح کرد: البته ما نباید ملاک عمل را «دو دو» گفتن عده ای از نمایندگان قلمداد کنیم و امیدواریم در این هفته وزرای پیشنهادی گفتگوهای سازنده ای با نمایندگان داشته باشند و به سؤالات و ابهامات آنان پاسخ دهند.
آخوندی آماده پاسخ به استیضاح‌کنندگان بود، اما شرایط اقتضا کرد جابجایی انجام شودوی با اشاره به اینکه هیچ یک از وزرای معرفی شده به مجلس وزیر استیضاحشده نبوده اند، اظهارداشت: وزیری هم که استیضاحش مطرح بود، آمادگی خود را برای پاسخگویی در مجلس با حضور در کمیسیون های تخصصی نشان داد اما نهایتا شرایط موجود اقتضا می کرد که تغییراتی در دولت صورت گیرد و این جابجایی انجام شود.
امیری در پاسخ به سؤالی پیرامون گلایه فراکسیون ها برای عدم مشورت دولت در معرفی وزرای پیشنهادی گفت: نظرات و پیشنهادات نمایندگان درباره چهار وزارتخانه مذکور در دولت به شخص رئیس جمهور ابلاغ شده است و اینطور نبوده که تصور شود ارتباط بین مجلس و دولت قطع بوده، بلکه مشورت هایی در انتخاب وزرا با مجلس داشته ایم.
امیدواریم شورای نگهبانCFT را تایید کندمعاون پارلمانی رئیس جمهور درباره جلسات دولت با اعضای شوراینگهبان برای بررسی مصوبه مجلس پیرامون الحاق ایرانبه کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم(CFT) اظهارداشت: چهارشنبه هفته گذشته با حضور بنده، آقایان جهانگیری، ظریف و همتی در جلسه شورای نگهبان این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و اعضای دولت درباره ضرورت الحاق به این کنوانسیون توضیحاتی را مطرح کردند.
وی با بیان اینکه این جلسه بسیار خوب بود و امیدواریم این لایحهدر شورای نگهبان مورد تأیید قرار گیرد، خاطرنشان کرد: علی‌رغم آنکه برخی از افراد لوایح مربوط به FATF را به برجام ربط می دهند، این لوایح هیچ ارتباطی به برجام ندارند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

فوتبال جهان| بررسی پرداخت پاداش جام جهانی 2018 به تیم منحل‌شده روسی
فوتبال جهان - فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) موضوع پرداخت پاداش جام جهانی ۲۰۱۸ به تیم منحل‌شده روسیه را تحت بررسی قرار دارد.
کشتی فرنگی زیر 23 سال آسیا| نتایج نمایندگان ایران در مسابقات صبح امروز
مسابقات هفت وزن کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا برگزار شد.
فوتبال جهان| دیک ادووکات: چرچسوف مرد خوبی است اما بلژیک 2 بر صفر برنده می‌شود
فوتبال جهان - دیک ادووکات سرمربی پیشین تیم‌های ملی فوتبال بلژیک و روسیه به پیش‌بینی رویارویی امشب (پنجشنبه) آنها در انتخابی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ پرداخت.
والری گازایف: سردار آزمون یک مهاجم عالی و تاثیرگذار است
والری گازایف، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال روسیه و عضو مجلس دومای دولتی این کشور سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ را یک مهاجم عالی و تاثیرگذار دانست.
زینب کبری موسوی: در رویای المپیک هستم
بانوی یخ‌نورد کشورمان گفت: در رویای المپیک هستم و می‌خواهم در بازی‌های زمستانی حضور داشته باشم.
سرمربی فرانسوی تیم طارمی رفتنی شد
کریستین ژورکوف، سرمربی فرانسوی الغرافه قطر تصمیم به جدایی از این تیم گرفته است.
فوتبال جهان|تساوی خانگی آلمان در بازی دوستانه
فوتبال جهان - تیم ملی آلمان در دیداری دوستانه به تساوی رضایت داد.
فوتبال جهان| فسخ قرارداد بازیکن شفیلد یونایتد پس از حرکت نژادپرستانه
فوتبال جهان - تیم شفلید یونایتد انگلیس پس از محرومیت پنج جلسه‌ای بازیکن این تیم به خاطر حرکت نژادپرستانه‌اش تصمیم به فسخ قرارداد او گرفت.
فوتبال جهان|«تودور» سرمربی اودینزه شد
فوتبال جهان - مدافع کروات سابق تیم فوتبال یوونتوس سرمربی اودینزه شد.
فوتبال جهان|توتی سفیر یورو 2020 شد
فوتبال جهان - اسطوره تیم رم سفیر دوره آینده جام ملت‌های اروپا نام گرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
تهران- ایرنا- تاکید رهبر انقلاب بر رونق تولید به عنوان راه حل مشکل معیشت مردم ضمن نامگذاری سال 98 به عنوان سال «رونق تولید»، توصیف رئیس جمهوری از سال جدید به عنوان سال مهار تورم و متعادل کردن قیمت ارز در پیام نوروزی، تاکید وزیر خارجه ایران بر اینکه برگزاری جشن نوروز در میانه تحریم ها و فشارهای بی سابقه آمریکا نشان دهنده امیدواری ایرانیان است، تاکید وزیر خارجه آمریکا بر تداوم مذاکرات کشورش با عراق پیرامون تحریم های ضد ایرانی، وعده وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با حضور ایران در منطقه، تغییر سیاست واشنگتن از خروج همه نظامیان آمریکایی از سوریه به ماندن 400 نظامی در این کشور، مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته ایرنا بود.
٩٧؛ سالی پر از خاطره‌های تکرار نشدنی برای پرسپولیس
سالی که گذشت برای پرسپولیس و هوادارانش خاطره‌ساز شد. شاید هوادارن تیم قرمز پایتخت این سال را هیچ‌وقت از خاطر نبرند چرا که برای‌شان قهرمانی و حضور در فینال آسیا را به همراه داشت.
بازدید سرزده روحانی از 2 مجموعه در اولین روز سال 98
ویژه‌نامه نوروزی-2| نگاهی به 20 نکته مهم از بیانات رهبری در سال 97
پیام نوروزی آیت‌الله جنتی؛ ˮمسئولان برای حل مشکلات معیشتی مردم مجدانه تلاش کنندˮ
تخلف اروپا برای تأخیر در راه‌‌ا‌ندازی ˮاینستکسˮ
یک نماینده مجلس: استانی شدن انتخابات باعث فراموشی شهرهای کوچک می‌شود
روحانی در پیام نوروزی: مردم را امسال در ˮرفاه بیشترˮ قرار می‌دهیم
رهبر معظم انقلاب سال 98 را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند
مهم‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال 97 انتخاب شد
ˮواگذاری زمین‌های رباط‌کریم به افراد دو‌تابعیتیˮ
روایت سخنران مذهبی از توصیه حجت‌الاسلام رئیسی برای انتقاد دلسوزانه به قوه قضائیه