حضور روحانی در جلسه رای اعتماد به وزیران

13:41 ۸۷ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 55 0
حضور روحانی در جلسه رای اعتماد به وزیران

معاون پارلمانی رئیس جمهور از حضور روحانی در جلسه رای اعتماد ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس خبر داد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،حسینعلی امیری در حاشیه جلسه علنیامروز مجلس شورایاسلامی، در نشست خبری درباره معرفی چهار وزیر پیشنهادی دولتبه مجلس اظهار داشت: معرفی وزیران به مجلس فرآیند مشخصی دارد که بر اساس آن رئیس جمهوریا شخصا فردی را بر اساس علم و اطلاع شخصی خود برای وزارتخانهای به مجلس معرفی می کند یا آنکه ممکن است این انتخاب ها را بر اساس مشورت با نمایندگان، فراکسیون های مجلس و کنشگران سیاسی انجام دهد.
وی ادامه داد: از آنجایی که کانال های معرفی افراد برای وزارتخانه ها متعدد است، ممکن است برای تصدی یک وزارتخانه افراد مختلفی به رئیس جمهور معرفی شوند یا آنکه خودش افراد مختلفی را برای یک وزارتخانه مورد بررسی قرار دهد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: در نهایت رئیس جمهور به جمع‌بندی نهایی برای انتخاب وزرا می رسد و آن را به مجلس معرفی می کند و البته رئیس جمهور استعلامات قانونی هم نسبت به افرادی که انتخاب می کند از دستگاه های ذیربط به عمل می آورد.
امیری یادآور شد: چهار وزیر پیشنهادی که رئیس جمهور امروز به مجلس معرفی کرد نتیجه بحث ها، بررسی ها و جلسات کارشناسیمفصل هستند.
وی بیان کرد: رئیس جمهور از ابتدای دولت به اعضای کابینه اعلام کرده بود که در هر مقطعی که نیاز به تغییر در دولت باشد، این اقدام را انجام می دهد و بنابراین معرفی این چهار فرد در راستای تغییر در کابینه و همچنین تعیین تکلیف دو وزارتخانه ای بود که با سرپرست اداره می شوند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه زمانی جلسه رای اعتماد برگزار می شود، بیان کرد: بر اساس آیین نامهداخلی مجلس، یک هفته بعد از معرفی، رای اعتماد این چهار وزیر باید در مجلس انجام گیرد اما تا این لحظه هیات رئیسه مجلس روزی را به ما اعلام نکرده است.
امیری تصریح کرد: برای معرفی وزرای پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، اقتصادو امور دارایی و صنعت، معدن و تجارترئیس جمهور در روز رای اعتماد در خانه ملتحاضر می شود.
وی در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه هنگام قرائت نام شریعتمداری برای وزارت کار، بسیاری از نمایندگان مخالفت خود را با فریاد «دو دو» اعلام کردند، گفت: البته برخی از نمایندگان هم موافقت خود را با فریاد «چهار چهار» اعلام کردند و البته حق نمایندگان مجلساست که به وزرای پیشنهادی رأی مثبت یا منفی دهند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه وزرای پیشنهادی باید پاسخ نمایندگان را به طور کامل دهند، تصریح کرد: البته ما نباید ملاک عمل را «دو دو» گفتن عده ای از نمایندگان قلمداد کنیم و امیدواریم در این هفته وزرای پیشنهادی گفتگوهای سازنده ای با نمایندگان داشته باشند و به سؤالات و ابهامات آنان پاسخ دهند.
آخوندی آماده پاسخ به استیضاح‌کنندگان بود، اما شرایط اقتضا کرد جابجایی انجام شودوی با اشاره به اینکه هیچ یک از وزرای معرفی شده به مجلس وزیر استیضاحشده نبوده اند، اظهارداشت: وزیری هم که استیضاحش مطرح بود، آمادگی خود را برای پاسخگویی در مجلس با حضور در کمیسیون های تخصصی نشان داد اما نهایتا شرایط موجود اقتضا می کرد که تغییراتی در دولت صورت گیرد و این جابجایی انجام شود.
امیری در پاسخ به سؤالی پیرامون گلایه فراکسیون ها برای عدم مشورت دولت در معرفی وزرای پیشنهادی گفت: نظرات و پیشنهادات نمایندگان درباره چهار وزارتخانه مذکور در دولت به شخص رئیس جمهور ابلاغ شده است و اینطور نبوده که تصور شود ارتباط بین مجلس و دولت قطع بوده، بلکه مشورت هایی در انتخاب وزرا با مجلس داشته ایم.
امیدواریم شورای نگهبانCFT را تایید کندمعاون پارلمانی رئیس جمهور درباره جلسات دولت با اعضای شوراینگهبان برای بررسی مصوبه مجلس پیرامون الحاق ایرانبه کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم(CFT) اظهارداشت: چهارشنبه هفته گذشته با حضور بنده، آقایان جهانگیری، ظریف و همتی در جلسه شورای نگهبان این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و اعضای دولت درباره ضرورت الحاق به این کنوانسیون توضیحاتی را مطرح کردند.
وی با بیان اینکه این جلسه بسیار خوب بود و امیدواریم این لایحهدر شورای نگهبان مورد تأیید قرار گیرد، خاطرنشان کرد: علی‌رغم آنکه برخی از افراد لوایح مربوط به FATF را به برجام ربط می دهند، این لوایح هیچ ارتباطی به برجام ندارند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

انتقامِ کی‌روشی؛ عراق در سمت ترسناک جدول!
عراق با مساوی برابر ایران کار سختی در مرحله بعدی مسابقات خواهد داشت و احتمال حذف این تیم بسیار زیاد است.
یوونتوس با گل رونالدو فاتح سوپرجام ایتالیا شد
کریستیانو رونالدو با گلزنی، اولین جام دوران حضورش در تیم فوتبال یوونتوس را جشن گرفت.
طارق همام: نگاه من در این جام، صرفا ملی است
طارق همام معتقد است این بازی نه بازی استقلال بود نه پرسپولیس و نگاه من در این جام فقط ملی است.
گزارش AFC از بازی ایران و عراق
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا از بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق به عنوان یک بازی پرشور یاد کرد.
یک ستاره آینده دار در رادار بارسلونا
لوکا یوویچ، مهاجم صربستانی و 21 ساله که به طور قرضی از بنفیکا در فرانکفورت بازی می کند، مورد توجه بارسلونا قرار گرفته است.
ایرماتوف نمی‌خواست مانند ویلیامز بدنام شود
مرتضی پورعلی‌گنجی، مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: داور بازی امروزذهنیت قبلی از بنجامین ویلیامز استرالیایی داشت و نمی‌خواست مانند او بد نام شود.
قدوس: بله، فهمیدم خطای خطرناکی انجام دادم!
هافبک تیم ملی ایران می‌گوید در زمان وقوع خطای شدید بر روی بازیکن عراق هیچ عمدی در کارش نداشته است.
خون و غرش در بازی بدون گل ایران و عراق
خبرگزاری فرانسه بازی ایران و عراق در دور پایانی مرحله گروهی جام هفدهم آسیا را یک بازی فیزیکی و درگیرانه خواند.
دژاگه: چرا باید جلوی عراق ریسک می‌کردیم؟
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران گفت: به هدفی که در این بازی داشتیم، یعنی همان صدرنشینی در گروه دست یافتیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خیرونا، شاگردان سیمئونه را حذف کرد
اتلتیکو مادرید در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مقابل خیرونا به تساوی دست یافت اما به دلیل گل خورده در خانه حذف شد.
واکنش سرمربی بارسلونا به احتمال جذب دی یونگ
ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا، در مورد احتمال انتقال فرانکی دی یونگ به این تیم صحبت کرد.
سایت گل: صدرنشینی ایران در یک بازی بی‌روح
سایت جهانی «گل» در گزارشی، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق را خسته‌کننده و بی‌روح توصیف کرد.
وینیسوس باید در ترکیب ثابت رئال مادرید باشد
گایزکا مندیتا، هافبک خلاق و سابق اسپانیایی به تمجید از بازی وینیسوس جونیور برای رئال مادرید پرداخت.
برابری ایران و عراق در آمار بازی
آمارهای بازی ایران و عراق نشان می‌دهد دو تیم درجریان این مسابقه برابری تقریبی داشته‌اند.
تناقض آشکار مدعیان دروغین آزادی بیان
شاه چقدر از ایران برد؟
اصلاح‌طلبان نمی‌گذارند روحانی از زیر دین آنها خارج شود
گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران
تاکید مجدد فرانسه بر حمایت از برجام
گاف و دروغ شاخدار سایت انتخاب در دفاع از BBC
همکاری ایران با اروپا قطع می‌شود؟
گفت و شنود- ماهیگیری
هشدار پمپئو به عراق
حزب‌الله بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی را محکوم کرد