بیماران خاص به توجه ویژه نیاز دارند

13:29 ۱۸۰ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 171 0
بیماران خاص به توجه ویژه نیاز دارند

تبریز- ایرنا - بیماران خاص از جمله اقشار حساس و نیازمند توجه ویژه جامعه هستند که از کوچک ترین تغییرات در شرایط اقتصادی متاثر و در تهیه داروهای مورد نیازشان دچار مشکل می شوند؛ بر این اساس اهتمام مضاعف برای تامین داروهای آنان در شرایط ویژه اقتصادی کشور ضروری است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، بیماری خاص به جمعی از بیماری ها اطلاق می شود که صعب العلاج بوده و قابل درمان نمی باشد و لازم است بیمار تا آخر عمر خویش تحت مراقبت های خاص قرار گیرد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تالاسمی، هموفیلی ، نارسایی مزمن کلیوی تحت دیالیز را به عنوان بیماری های خاص در نظر گرفته و در امر درمان از آنها حمایت می کند.
در این میان آذربایجان شرقی نیز همچون دیگر مناطق کشور، طیفی از بیماران خاص دارد که نگران تامین داروی خود در شرایط خاص بازار و در وضعیت موج آفرینی برخی سوداگران هستند.
اهمیت تامین داروی بیماران خاص به ویژه زمانی بیشتر می شود که بدانیم بخش چشمگیری از آن وارداتی است و به همین دلیل هر گونه نوسان در بازار ارز و سوء استفاده از این موضوع بر نگرانی این بیماران و خانواده های آنان می افزاید.
خوشبختانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دیگر نهادهای مسوول می کوشند که با تامین دارو و دیگر خدمات درمانی مورد نیاز بیماران خاص، آرامش را برای آنان به ارمغان بیاورند.


** 2 هزار و800 بیمار خاص در آذربایجان شرقی دارای بیمه سلامت هستند
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: 2 هزار و 800 بیمار خاص بیمه شده این اداره کل می باشند که 0.1 درصد کل بیمه شده های استان را تشکیل می دهند.
وحید مجیدی افزود: سال گذشته 50 میلیارد تومان برای بیماران خاص هزینه شد که 6.7 درصد کل هزینه های بیمه سلامت در استان است.
وی با اشاره به اینکه برخی افراد دارای چند دفترچه بیمه از بیمه های مختلف درمانی هستند، افزود: برای جلوگیری از دریافت داروهای خاص که نیاز به تایید دارویی دارند، سیستمی طراحی شده که نشان می دهد فرد از چند دفترچه اقدام به خرید کرده و به او هشدار داده می شود که باید دیگر دفترچه ها را در کمترین زمان باطل کند.

**ایجاد درمانگاه جامع برای بیماران هموفیلی و تالاسمی
رئیس مرکز پیوند و اداره بیمارهای دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز گفت: دانشگاه مسایل درمانی و دارویی بیماران خاص را به طور جدی پیگیری می کند.
دکتر محمدرضا جمشیدی با اشاره به موضوع کمبود و نایابی داروهای بیماران خاص افزود: اگر دارویی کمیاب یا نایاب شود، بلافاصله به وزارت بهداشت اطلاع می دهیم و تامین آن را به جد پیگیری می کنیم.
وی همچنین در خصوص مشکلات تایید دارو و درمان بیماران هموفیلی و تالاسمی در بیمارستان شهید قاضی تبریز، اظهار داشت: برای رفع مشکلات این بیماران تا چند ماه آینده بخش های تالاسمی و هموفیلی بیمارستان شهید قاضی به منظور ایجاد درمانگاه جامع برای این بیماران به بیمارستان کودکان انتقال می یابد.

**اولویت اصلی مسئولان پاسخگویی به نیاز بیماران خاص است
مدیرکل امور اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز گفت: پاسخگویی به نیازهای بیماران خاص باید اولویت اصلی مسئولان باشد.
علی بدرشکوهی افزود: تامین داروی بیماران خاص از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا این بیماران استرسی در این خصوص نداشته باشند.
وی ادامه داد: 10 درصد از مجموع جمعیت استان به انواع بیماری های خاص و سرطانی مبتلا هستند که باید تدابیر لازم برای رفع مشکلات این افراد اتخاذ شود.

** وجود بیش از پنج هزار بیمار خاص در آذربایجان شرقی
علی هاشمی، مدیرعامل انجمن بیماران «ام اس» آذربایجان شرقی نیز گفت: 4 هزار و 200 بیمار ام اس در استان عضو این انجمن هستند.
رسول رستگار، مدیرعامل انجمن تالاسمی آذربایجان شرقی نیز از وجود 134 بیمار تالاسمی در استان خبر داد.
عادل فیروزی، رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آذربایجان شرقی نیز اظهار داشت: حدود یک هزار و 600 بیمار دیالیزی در سطح استان عضو این انجمن هستند که از این تعداد یک هزار و 100 نفر در تبریز می باشند.
اکرم طبقچی، مدیرعامل کانون انجمن هموفیلی آذربایجان شرقی گفت: بیش از 500 بیمار هموفیلی در استان وجود دارد.
استان آذربایجان شرقی طبق آخرین سرشماری نفوس و مسکن حدود سه میلیون و 909 هزار نفر جمعیت دارد.
6120/518


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

جلوه‌های موعود در شعر فارسی
شیراز-ایرنا- همزمانی نیمه شعبان سالروز میلاد امام زمان (عج) و اول اردیبهشت 98 یادروز سعدی شاعر بلندآوازه ایران، فرصتی را برای بازخوانی مفاهیم پیوند خورده با موعود و آخرین ناجی در شعر و ادب فارسی پدید آورده است.
آغوش سرد جامعه برای معتادان بهبود یافته
قزوین - ایرنا - دست اندرکاران و کارشناسان حوزه مددکاری آسیب های اجتماعی معتقدند معتادان بهبود یافته با مشکل بزرگی به نام 'عدم اعتماد و پذیرش از سوی جامعه' روبرو هستند که این موضوع آنان را با خطر بازگشت به اعتیار روبرو می کند.
آفت ملخ در منطقه گنبدکاووس تحت کنترل است
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس با اشاره به مشاهده موارد بسیار محدودی از جمعیت ملخ مراکشی در مراتع شمال شهرستان گفت: تیم هایی از جهادکشاورزی شهرستان به صورت مستمر، در حال رصد و کنترل این آفت بوده و آماده اقدامات مقابله ای با آن هستند.
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز  در اصفهان آغاز شد
اصفهان - ایرنا - مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز2019 « ITF juniors 2019 » با حضور 80 تنیسور ایرانی و خارجی روز شنبه در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد.
راهنمای خرید مطمئن محصولات شیائومی
شاید در طول چند دهه گذشته، تکنولوژی نقش زیادی در زندگی مردم نداشت. اما امروزه با پیشرفت علم و دانش، فناوری تاثیر زیادی در زندگی روزمره ما می‌گذارد.
استاندار کرمانشاه: قوانین مزاحم را باید در اقتصاد مقاومتی حذف کنیم
کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با بیان اینکه یک سری قوانین مزاحم و غیرضروری وجود دارد که باید تکلیف آنها مشخص شود، گفت: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید به دنبال اصلاح قوانین برویم و قوانین مزاحم را حذف کنیم.
دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمکها به مناطق سیلزده دارند
قم- ایرنا- استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمک های مردمی به مناطق سیل زده دارند که یکی از آنها می تواند کمک به ساخت مسکن برای مردم سیلزده باشد.
آبی که بر باد رفت
«چرا نتوانستیم از میلیاردها متر مکعب بارش استفاده کنیم؟ هفت میلیارد متر مکعب آب از دست دادیم و آن را تبدیل به تهدیدی بزرگ کردیم. معلوم نیست آیا آسمان دوباره با ما سخاوتمندانه رفتار می‌کند یا نه؟»
احیای شب نیمه شعبان، پالایش روح منتظران
شیراز- ایرنا - نیمه شعبانی دیگر در راه است و دوستداران خاندان امامت و ولایت ضمن گرامیداشت این مناسبت و برپایی مجالس جشن و سرور، از فضیلت معنوی این شب نیز بهره می گیرند و به مناجات و دعا می پردازند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید و باعث محبوس شدن اپراتور در داخل اتاقک این دستگاه شد.
گزارش تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا محبوبیت ترامپ را کاهش داد
تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت ترامپ پس از انتشار گزارش نتایج تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا به پائین ترین حد خود در سال 2019 رسیده است.
حر مدافعان حرم چه کسی بود؟+عکس و فیلم
شهید مجید قربانخانی متولد مرداد ماه ۱۳۶۹ در محله یافت آباد تهران بود. تک پسر خانواده و لوتی مسلک بود که در کنار پدرش در بازار کار می کرد.
جلوه‌های موعود در شعر فارسی
آغوش سرد جامعه برای معتادان بهبود یافته
آفت ملخ در منطقه گنبدکاووس تحت کنترل است
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز  در اصفهان آغاز شد
استاندار کرمانشاه: قوانین مزاحم را باید در اقتصاد مقاومتی حذف کنیم
مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمکها به مناطق سیلزده دارند
احیای شب نیمه شعبان، پالایش روح منتظران
شهروند مشهدی در رودخانه ناپدید شد
سیستان و بلوچستان سیراب شد
هدیه ویژه دولت به سیل زدگان