تمرینات گلبال برای کسب سهمیه پارالمپیک اواخرآبان آغاز می شود

10:28 ۹۵ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 100 0
تمرینات گلبال برای کسب سهمیه پارالمپیک اواخرآبان آغاز می شود

تهران-ایرنا- نایب رئیس فدراسیون ورزشهای نابینایان و کم بینایان گفت: برنامه مربیان تیم های ملی گلبال زنان و مردان در کمیته فنی بررسی می شود تا تمرینات آماده سازی به منظور حضور قدرتمند در مسابقات انتخابی پارالمپیک توکیو از اواخر آبان ماه آغاز شود.

ایرنا

علی اصغر هادیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: گلبالیست ها بعد از حضور در بازی های پاراآسیایی جاکارتا نیاز به استراحت دارند و پس از آن با تایید برنامه های آماده سازی، این اردوها آغاز می شود تا هر دو تیم ملی گلبال زنان و مردان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا و جهان و کسب سهمیه المپیک آماده شوند.
مسابقات قهرمانی جهان آمریکا – انتخابی پارالمپیک 2020 توکیو و قهرمانی آسیا – انتخابی پارالمپیک به ترتیب تیرماه و شهریور ماه 98 برگزار می شوند .
هادیزاده در پاسخ به پرسش که اگر فدراسیون هزینه و برنامه های یکسانی برای تیم های زنان و مردان دارد، چرا تیم گلبال زنان به برخی رویدادهای جهانی یا تورنمنت های بین المللی اعزام نمی شود، گفت: گلبال زنان برای اعزام به رویداد های جهانی با معضلی به نام گلبال رژیم اشغالگر قدس مواجه است که با توجه به امکان رویارویی با این تیم اعزام گلبال زنان کشور و هزینه های هنگفت و سنگین آن امکان پذیر نیست.
هایزاده افزود: تیم گلبال زنان رژیم اشغالگر بسیار قوی است و عنوان قهرمانی جهان را در اختیار دارد و در بسیاری از مسابقات و تورنمنت های جهانی حضور می یابد. به همین دلیل ما برای حضور زنان در چنین رویدادهایی باید کاملا همه چیز را بررسی کنیم؛ زیرا یک تصمیم اشتباه می تواند منجر به محرومیت کل گلبال کشور شود.

** رشد 120 درصدی زنان نابینا و کم بینا در بازی های پاراآسیایی جاکارتا
نایب رئیس فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان گفت: چهار سال پیش زنان نابینا با هفت ورزشکار در دو رشته دوومیدانی و گلبال در بازی های پاراآسیایی اینچئون شرکت کردند؛ اما در این دوره 17 ورزشکار زن در سه رشته گلبال، دوومیدانی و شطرنج راهی جاکارتا شدند و نتایج و مدال های خوبی نیز برای کشور کسب کردند.

** قهرمانی کشور و انتخابی تیم های ملی آذر ماه برگزار می شود
هادیزاده ادامه داد: رقابت های قهرمانی کشور دوومیدانی اوایل آذر ماه در دو بخش زنان و مردان و سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می شود و برترین ها به اردوهای آماده سازی تیم ملی که عموما غیر متمرکز است، دعوت خواهند شد.
وی افزود: مسابقات دوومیدانی قهرمانی جوانان جهان تیرماه سال 98 به میزبانی سوئیس برگزار می شود و کشور امارات و شهر دبی نیز میزبان مسابقات دوومیدانی بزرگسالان جهان است که آبان ماه سال آینده برگزار می شود.
نایب رئیس فدراسیون نابینایان گفت: هر استان مجاز است 20 ورزشکار برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان معرفی کند که براساس پیش بینی ها به نظر می رسد، این رقابت ها با حضور 370 ورزشکار شامل 200 زن و 170 مرد برگزار شود.

**پرتغال میزبان مسابقات جهانی جودو و انتخابی پارالمپیک توکیو
هادیزاده گفت: اردوهای آماده سازی تیم ملی جودو از اواخر مهرماه شروع می شود تا تیم خود را برای مسابقات جهانی جودو و انتخابی پارالمپیک توکیو آماده کند.
وی تصریح کرد: واقعیت انکار ناپذیر این است که اگر ما بخواهیم در پارالمپیک توکیو عملکرد موفقی داشته باشیم باید برنامه های آماده سازی خود را در همه رشته های المپیکی از هم اکنون آغاز کنیم و یکی از نخستین گام های ما در این مسیر، جشنواره جام فجر است.
به گفته هادیزاده جشنواره فجر فرصت خوبی برای استعدادیابی ورزشکاران نابینا در رشته های مختلف و نیز انتخاب برترین ها برای اردوی تیم ملی است تا برنامه تمرینات و اعزام ها به منظور حضور قدرتمند ورزشکاران رشته های مختلف پارالمپیکی اجرایی شود.
وی افزود: رقابت های جشنواره فجر با حضور بیش از 2 هزار تن برگزار می شود.
ورزشی **1828**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

«ایرانسل‌من سازمانی» معرفی شد
ایرانسل به منظور سهولت در مدیریت یکپارچه خدمات سازمانی، نرم‎افزارکاربردی «ایرانسل‌من سازمانی» را معرفی کرد.
سومین کنفرانس ملی فرهنگ‌سازمانی با حمایت از تولید ملی
سومین کنفرانس ملی فرهنگ‌سازمانی با حمایت از تولیدملی در بستر اقتصاد مقاومتی و همچنین مراسم اعطای سومین جایزه مسئولیت‌اجتماعی مدیریت، با حمایت بانک‌پاسارگاد و در دانشگاه خاتم برگزار شد.
افزایش قیمت خودرو و آرزوهای بربادرفته‌ یک جوان
من مهدی هستم ۳۱ ساله، مهندس IT و کارمند یک شرکت خصوصی که بعد از کلی زحمت کشیدن، وام گرفتن و قسط دادن توانستم سال ۹۵ یک ماشین ۲۰۶ تیپ ۲ رنگ سفید رو به صورت اقساطی از ایران‌خودرو بخرم. خلاصه با هر سختی بود قسط‌ها شو دادم و بعد از یکم استراحت تصمیم گرفتم ماشینم را بفروشم، باز وام بگیرم و یه ماشین بهتر مثل پژو ۲۰۷، ساندرو استپ وی، یا جک J۵ بخرم که هم اتومات باشه، هم کیفیت بهتری داشته باشد، قیمتش مناسب باشد و اینکه بتوانم از عهده هزینه‌های تعمیر و نگهداری ماشین بربیام.
پرطرفدارترین مسیرهای پروازی کدام‌اند؟
خرید بلیت هواپیما و سفر با آن به انتخاب اول بسیاری از مسافران تبدیل‌ شده، آسایش و آرامش بیشتر و همچنین صرفه‌جویی در وقت، از مواردی است که سفر با هواپیما را در لیست وسایل نقلیه پرطرفدار قرار داده است. در میان مسیرهای مختلف هوایی، بعضی مسیرها پرترددند و روزانه مسافران زیادی در این مسیرها جابجا می‌شوند. با توجه به تقاضای بیشتر سفر در این مسیرها، بسیاری از آژانس‌های گردشگری اقدام به چارتر کردن هواپیما در این مسیرها کرده‌اند؛ بنابراین مسافران می‌توانند بلیت هواپیما را به صورت چارتری نیز در این مسیرها خریداری کنند.
چطور در فراسوی مرزها تجارت کنیم؟
گسترش کسب‌وکارتان در کشور یا کشورهای دیگر می‌تواند بازارهای جدید بسیاری را برای شما به ارمغان آورد. اگر تجارت بین‌المللی کار آسانی بود تمام کسب‌وکارها، حتی کسب‌وکارهای کوچک، وارد این حوزه می‌شدند.
تماس‌ها، آخرین شانس خدمه سانچی
خانواده‌های سرنشینان نفتکش سانحه‌دیده ایرانی از تجربه‌های عجیب خود می‌گویند.
سه میلیون تومان بگیرید، فرزند بیاورید!
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داده حداقل سه میلیون تومان برای تولد فرزند پرداخت یا وام داده شود. هر چند هر حمایتی خوب است اما این گفتار ۲۰ دلیل درباره فرزند نیاوری یا کم فرزندی آورده است.
ژیان ۴۰ ساله گران‌تر از پراید صفر کیلومتر!
بازار خرید و فروش خودروهای قدیمی حالا وارد فاز تازه‌ای شده است، خودروی ژیان، این پر سر و صدای ۵۰ ساله، حالا روی ۵۵ میلیون تومان را هم دیده است.
خاطرات خوش نیکبخت واحدی از نبرد با اژدهای زرد
ما در چند بازی چینی‌ها را ۴ تایی کردیم و این پیشینه خوب به ما کمک می‌کند تا امروز با اعتماد به نفس بیشتری به مصاف این تیم برویم. امیدوارم تیم ملی همانند سنت گذشته خود بار دیگر چین را ۴ تایی کند.
تولد ۵ میمون شبیه‌ سازی‌ شده در چین
محققان چینی موفق به تولد ۵ نوزاد میمون شبیه‌سازی شدند که در ژنتیک آن‌ها نشانگرهای بیماری‌های گوناگون وجود دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیانی: فوتبال ایران قابل پیش‌بینی نیست
بازیکن پیشین تیم ملی گفت: اگرچه خط دفاع ما هنوز گلی دریافت نکرده، اما نگران اشتباهات فردی مدافعان تیم ملی هستم.
دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
لغو محدودیت اعتبار ثبت سفارش برخی کالا‌ها
بر اساس تصمیم جدید دولت که در روزهای آینده اعلام رسمی خواهد شد، کالاهای اساسی مشمول انقضای ثبت سفارش نشده و مهلت اعتبار ثبت سفارش برای تمامی کالاها از سه ماه به ۶ ماه افزایش خواهد یافت.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
سلطانی‌فر: دینمان را تا حدود زیادی به مردم خوزستان ادا می‌کنیم
داورزنی: از کیهانی گله دارم
کیهانی: اگر سفر زیاد می‌روم تذکر دهید- حدادی: غیاثی اسطوره است اما مراقب حرفهایش باشد
پیروزی با ارزش مقصودلو برابر رقیب کانادایی
مشکل احسان حدادی بزودی حل می‌شود
حدادی: من و کیهانی با هم پدرکشتگی نداریم
موفقیت بزرگ تنیسور فرانسوی با مربی زن
تفتیان: بدون مربی خارجی، شانسی ندارم
حدادی: اختلافی وجود ندارد- چرا باید قهر کنیم
تفتیان: بدون مربی خارجی به نتیجه نمی‌رسم- به آینده امیدوارم