تمرینات گلبال برای کسب سهمیه پارالمپیک اواخرآبان آغاز می شود

10:28 ۲۴ روز پیش ایرنا 33 0
تمرینات گلبال برای کسب سهمیه پارالمپیک اواخرآبان آغاز می شود

تهران-ایرنا- نایب رئیس فدراسیون ورزشهای نابینایان و کم بینایان گفت: برنامه مربیان تیم های ملی گلبال زنان و مردان در کمیته فنی بررسی می شود تا تمرینات آماده سازی به منظور حضور قدرتمند در مسابقات انتخابی پارالمپیک توکیو از اواخر آبان ماه آغاز شود.

ایرنا

علی اصغر هادیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: گلبالیست ها بعد از حضور در بازی های پاراآسیایی جاکارتا نیاز به استراحت دارند و پس از آن با تایید برنامه های آماده سازی، این اردوها آغاز می شود تا هر دو تیم ملی گلبال زنان و مردان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا و جهان و کسب سهمیه المپیک آماده شوند.
مسابقات قهرمانی جهان آمریکا – انتخابی پارالمپیک 2020 توکیو و قهرمانی آسیا – انتخابی پارالمپیک به ترتیب تیرماه و شهریور ماه 98 برگزار می شوند .
هادیزاده در پاسخ به پرسش که اگر فدراسیون هزینه و برنامه های یکسانی برای تیم های زنان و مردان دارد، چرا تیم گلبال زنان به برخی رویدادهای جهانی یا تورنمنت های بین المللی اعزام نمی شود، گفت: گلبال زنان برای اعزام به رویداد های جهانی با معضلی به نام گلبال رژیم اشغالگر قدس مواجه است که با توجه به امکان رویارویی با این تیم اعزام گلبال زنان کشور و هزینه های هنگفت و سنگین آن امکان پذیر نیست.
هایزاده افزود: تیم گلبال زنان رژیم اشغالگر بسیار قوی است و عنوان قهرمانی جهان را در اختیار دارد و در بسیاری از مسابقات و تورنمنت های جهانی حضور می یابد. به همین دلیل ما برای حضور زنان در چنین رویدادهایی باید کاملا همه چیز را بررسی کنیم؛ زیرا یک تصمیم اشتباه می تواند منجر به محرومیت کل گلبال کشور شود.

** رشد 120 درصدی زنان نابینا و کم بینا در بازی های پاراآسیایی جاکارتا
نایب رئیس فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان گفت: چهار سال پیش زنان نابینا با هفت ورزشکار در دو رشته دوومیدانی و گلبال در بازی های پاراآسیایی اینچئون شرکت کردند؛ اما در این دوره 17 ورزشکار زن در سه رشته گلبال، دوومیدانی و شطرنج راهی جاکارتا شدند و نتایج و مدال های خوبی نیز برای کشور کسب کردند.

** قهرمانی کشور و انتخابی تیم های ملی آذر ماه برگزار می شود
هادیزاده ادامه داد: رقابت های قهرمانی کشور دوومیدانی اوایل آذر ماه در دو بخش زنان و مردان و سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می شود و برترین ها به اردوهای آماده سازی تیم ملی که عموما غیر متمرکز است، دعوت خواهند شد.
وی افزود: مسابقات دوومیدانی قهرمانی جوانان جهان تیرماه سال 98 به میزبانی سوئیس برگزار می شود و کشور امارات و شهر دبی نیز میزبان مسابقات دوومیدانی بزرگسالان جهان است که آبان ماه سال آینده برگزار می شود.
نایب رئیس فدراسیون نابینایان گفت: هر استان مجاز است 20 ورزشکار برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان معرفی کند که براساس پیش بینی ها به نظر می رسد، این رقابت ها با حضور 370 ورزشکار شامل 200 زن و 170 مرد برگزار شود.

**پرتغال میزبان مسابقات جهانی جودو و انتخابی پارالمپیک توکیو
هادیزاده گفت: اردوهای آماده سازی تیم ملی جودو از اواخر مهرماه شروع می شود تا تیم خود را برای مسابقات جهانی جودو و انتخابی پارالمپیک توکیو آماده کند.
وی تصریح کرد: واقعیت انکار ناپذیر این است که اگر ما بخواهیم در پارالمپیک توکیو عملکرد موفقی داشته باشیم باید برنامه های آماده سازی خود را در همه رشته های المپیکی از هم اکنون آغاز کنیم و یکی از نخستین گام های ما در این مسیر، جشنواره جام فجر است.
به گفته هادیزاده جشنواره فجر فرصت خوبی برای استعدادیابی ورزشکاران نابینا در رشته های مختلف و نیز انتخاب برترین ها برای اردوی تیم ملی است تا برنامه تمرینات و اعزام ها به منظور حضور قدرتمند ورزشکاران رشته های مختلف پارالمپیکی اجرایی شود.
وی افزود: رقابت های جشنواره فجر با حضور بیش از 2 هزار تن برگزار می شود.
ورزشی **1828**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

مو سفیدهای جهان فوتبال + عکس
برخی از بازیکنان بزرگ جهان موهای‌شان را به رنگ سفید درآوردند.
حنای شهرداری پررنگ شد
تهران- ایرنا- روزنامه همدلی امروز (چهارشنبه) درگزارشی نوشت: شورای‌شهر پایتخت پس‌از چند دهه سکان شهرداری را به دست یک متخصص حوزه شهری با سوابق فراوان اجرایی سپرد، به آن پرداخت.
توهین شدید بازیگر مشهور به آقای رئیس جمهور!
رابرت دنیرو بازیگر مطرح سینما که هنگام اهدای جایزه به بیلی کریستال در مراسمی در نیویورک روی سن رفته بود بار دیگر فحش رکیکی نثار دونالد ترامپ کرد.
حاکمیت مردم به جای شهردار
حاکمیت مردم به جای شهردار،از عنوان های خبری شماره 39 هفته نامه «نامه اراک» است که به قلم «سیمه بصیرت» در خصوص انتخاب شهردار و وظایف آن نگاشته شده است.
تاکید وراتی به ماندن در پاری‌سن‌ژرمن
هافبک پاری سن ژرمن بار دیگر تاکید کرد که قصد جدایی از این تیم را ندارد.
تجدید بیعت اهالی قلم با آرمان‌های امام خمینی(ره)
مراسم تجدید بیعت اهالی فرهنگ با آرمان‌های امام خمینی (ره) روز چهارشنبه ۲۳ آبان برگزار می‌شود.
پدر
هفته نامه سراسری مهرطلبان در سرمقاله شماره 76 خود با عنوان پدر نوشت: وقتی کلمه بابا را بخواهید به زبان بیاورید، خود به خود یک ابهت و یک اعتماد به نفس وجود شما را فرا می گیرد چرا که بابا برای همه ما نشان ایثار و گذشت است.
آخرین خبرها از «احمد بای»؛ جدیدترین فیلم جمال شورجه
فیلمبرداری فیلم سینمایی «احمد بای» به کارگردانی جمال شورجه در الجزایر ادامه دارد.
گزینه دفاعی یونایتد در اینتر می‌ماند
مدیر برنامه‌های میلان اشکرینیار اعلام کرد این بازیکن به احتمال زیاد در اینتر خواهد بود و قراردادش را تمدید خواهد کرد.
رسانه دیده بان واقعی جامعه
کرمان – ایرنا – حضور اهالی رسانه و مطبوعات در چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه های استان کرمان فرصت مغتنمی فراهم کرده که آنان به عنوان دیده بانان واقعی و زبان گویای جامعه با مخاطبان خود از نزدیک سخن بگویند و به ارزیابی خود در ترازوی افکار عمومی بپردازند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
هرمزگان قهرمان رقابت های ورزش سه گانه کشور شد
ملی‌پوش وزنه‌برداری ۱۵ درصد شنوایی‌ گوش چپش را از دست داد
استقلال به لیگ‌برتر واترپلو نیامد
دعوت از مقصودلو و خادم الشریعه به لیگ شطرنج چین
واکنش رئیس فدراسیون شطرنج به خبر دو تابعیتی بودنش!
اذن پدر و همسر برای کوهنوردی زنان تکذیب شد
نخستین پیروزی فدرر در فینال تور ATP لندن
جریمه‌ای عجیب برای انتخابی تیم ملی ژیمناستیک دختران!
هاشمی: دوباره قهرمان جهان شدم اما باز هم از من ایراد می‌گیرند
کمبود اعتبار مهمترین مشکل ورزش خراسان رضوی است