طراحی 4 طرح استارت آپ برای بهبود فضای کسب و کار

13:06 ۲۳ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 33 0
طراحی 4 طرح استارت آپ برای بهبود فضای کسب و کار

شهرکرد- ایرنا- این روزها که فعالیت جوانان در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی پررنگ تر از همیشه است، تعدادی از جوانان اقدام به ایجاد 4 طرح فناورانه و کاربردی در حوزه آموزش، بهبود فضای کسب و کار، ایجاد اشتغال وکمک به افزایش فروش تولیدات ایرانی کرده اند.

ایرنا

چندی پیش معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان در سفر به شهرکرد در شورای اداری استان اعلام کرد: دوره استفاده از صنعت دودکشی گذشته است و باید به سمت صنایع نو با رویکرد دانش بنیان رفت.
سورنا ستاری در جلسه شورای اداری چهارمحال و بختیاری افزود: صنایع دودکشی دیگر ارزش افزوده نخواهند داشت و تنها محیط زیست را نابود می کنند.
وی تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان بدنبال ارزش افزوده اند و حافظ صنایع و محیط زیست خواهند بود.
ستاری اظهار داشت: با اقتصاد متکی به نفت و منابع زیرزمینی نمی توان رشد اقتصاد را رقم زد، بلکه برای رشد اقتصادی، شرکت های دانش بنیان را باید تقویت کرد.
وی تصریح کرد: مهمترین سرمایه شرکت های دانش بنیان نیروی انسانی و جوانان نخبه هستند که این سرمایه باعث رانت نمی شود.
ستاری، گردش مالی شرکت های دانش بنیان را 500 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: بیش از نیمی از این گردش مالی از صادرات محصولات دانش بنیان است.
وی توسعه ایده های «استارت آپ» در بین جوانان را یادآور شد و افزود: استارت آپ ها در زمینه های مختلف توانسته اند در بازار نقش آفرین باشند، از این رو استارت آپ های بخش بهداشت و غذا مورد حمایت قرار می گیرند.
حالا تعدادی از جوانان از جمله گروه بازرگانان برتر با بهره گیری از دانش خود اقدام به طراحی اپلیکشین هایی کرده اند که می تواند در آینده تحولی سازنده در بخش آموزش و کسب و کار در فضای مجازی ایجاد نماید .
اسماعیل کیانی مدیر عامل گروه بازرگانان برتر در گفت و گو با ایرنا می گوید: سامانه جامع کسب و کار گزینه ، شبکه جامع کارآفرینی وینکر، اپلیکیشن آموزش تعاملی کودکان یار مهربان و سامانه دانشکده کارآفرینان برتر به عنوان 4 دستاورد جدیدی است که می تواند در بخش آموزش ، رشد فردی، رشد کسب و کار، ایجاد اشتغال و توسعه مهارت های کارآفرینی بسیار نقش آفرین باشد.
بگفته وی، «گزینه» یک شبکه اجتماعی کسب و کار با هدف قرارگیری تمامی ارائه دهندگان محتوا، محصول و خدمت و همچنین مردم در یک سامانه است.
این سامانه با هدف ایجاد تحول در حوزه آموزش ، فروش و ارائه خدمات در کشور و ایجاد بستری مناسب برای برندینگ واحدهای تولیدی کالای ایرانی، معرفی تخصصی، جامع و کاربردی استانها و ایجاد اشتغال و درآمد برای مردم ایجاد شده است.
وی گفت: تمامی امکانات و ابزارهای مورد نیاز کسب و کارها به منظور ارائه بهتر محتوا، محصول و خدمت و ابزار مناسب برای مردم به منظور دریافت خدمات برنامه ریزی و ایجاد شده است.
این جوان کارآفرین برتر افزود: این سامانه قرار است در تمامی کشور تولید کنندگان، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان را در فضایی امن به هم متصل کند.
کیانی ادامه داد: این سامانه نقش بسزایی در افزایش صادرات محصولات بومی و تولیدی استان ها ایفا خواهد کرد.
به گفته وی، تمامی سازمان ها و ادارات و دستگاه ها در این سامانه قادر به ارائه فرایندهای اداری، اخبار و اطلاع رسانی های خود به مردم خواهند بود.
وی یادآور شد: ایده راه اندازی سامانه جامع کسب و کار گزینه از سال 1388 آغاز شد و پس از چند سال کارهای کارشناسی، مطالعاتی، بررسی بازار، نیازسنجی مردم و بازار و با استفاده از دانش متخصصان در 2 سال اخیر نسخه نرم افزاری قابل ارائه آماده گردید که امسال رسما مورد بهره برداری قرار گرفت.
کیانی با بیان اینکه قرار است در نسخه های بعدی، امکاناتی ایجاد شود تا به وضعیت اقتصادی خانواده ها نیز کمک کند، افزود: این سامانه در استان چهارمحال و بختیاری راه اندازی شده است و از ابتدای سال جدید در کل کشور مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
به گفته وی، شبکه جامع کارآفرینی وینکر به منظور توسعه بخش کارآفرینی و برای مشاغل خانگی و کسانی طراحی شده است که در هر زمینه ای از مبتدی تا حرفه ای مهارتی دارند و به دنبال بازاری برای مهارت ، کالا و خدمات خود هستند تا بتوانند کسب و کار خود را احیا ، ایجاد و توسعه دهند و در آینده برند شوند.
کیانی ادامه داد: وینکر یک فضای رقابتی سالم برای کسب و کارها بوجود آورده که در نهایت این مردم خواهند بود که بهترین ها را انتخاب و به همدیگر معرفی می کند .
وی گفت: ایده پردازی و انجام برنامه های مطالعاتی این پروژه از سال 1394 آغاز شد و مدت زمان آماده شدن و تکمیل ایده و طرح یک سال به طول انجامیده است و مردم با ارسال عدد 8 به سامانه 10002404 می توانند لینک دانلود و نصب این اپلیکیشن را دریافت کنند.
کیانی افزود: نرم افزار یار مهربان بعنوان یک رسانه تعاملی و حرفه ای در حوزه آموزش کودکان ، با بهره گیری از جدیدترین روشهای آموزش تعاملی با هدف ارائه بهترین نوع آموزش به کودکان و افزایش سطح سرانه مطالعه آن ها در حال فعالیت است.
این محقق کسب و کار اینترنتی افزود: در این بستر قرار است با همکاری سازمان ها و دستگاه های مرتبط ، محتواهای تخصصی در حوزه حجاب و عفاف ، مسائل اجتماعی و پیشگیرانه ، راهنمایی و رانندگی ، بهینه سازی الگوی مصرف و آموزش مهارت ایجاد شود . به گفته وی، این محتواها با کمترین میزان هزینه در مقایسه با روش های موجود، بیشترین تأثیرگذاری را ایجاد خواهند کرد.
این مدرس کارآفرینی می گوید : یار مهربان دارای بیش از 400 محتوای آموزشی است و می تواند از طریق گوش دادن، خواندن، دیدن و بازی کردن به دانش آموز برای درک بهتر مطلب کمک کند.
وی هزینه راه اندازی این نرم افزار را بین 50 تا 100 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این نرم افزار بعنوان یک محصول دانش بنیان توسط شرکتهای دانش بنیان و نخبگان کشور طراحی و تولید شده است.
کیانی یادآور شد: سامانه «دانشکده کارآفرینان برتر» در آینده فضایی خواهد بود که افراد بتوانند از دوران راهنمایی و دبیرستان به صورت علمی و عملی و در کنار مربیان کارآزموده به جدیدترین خدمات آموزش و مشاوره و کسب مهارت دسترسی پیدا کنند، از راهنمایی های بهترین مشاوران کشور بهره مند شوند و در زمان انتخاب شغل ، تصمیمات بهتری گرفته و آینده مطمئن تری را در پیش بگیرند.
وی یاد آور شد: در این سامانه قرار است برای نخستین بار در کشور ابزارهای تخصصی در حوزه رشد فردی و رشد کسب و کار در اختیار کاربران قرار گیرد و آنان را از هر ابزار دیگری بی نیاز سازد.
کیانی عنوان کرد : ایده پردازی و انجام برنامه های مطالعاتی این پروژه از سال 1388آغاز شده و این پروژه در مرحله طراحی نسخه اولیه جهت ارائه به بازار است.
به گفته وی این سامانه با هدف ایجاد شبکه ای علمی و متخصص از کارآفرینان به منظور ایجاد اشتغالی جدید و وسیع و بی نیاز به منابع دولتی و فرهنگ سازی کارآفرینی در کشور ایجاد شده است.
کیانی خاطر نشان کرد: جوانان استان آمادگی کامل دارند تا در حوزه اشتغال و ارتقای جایگاه تجارت الکترونیک استان گام های سازنده ای را بردارند.
به گزارش ایرنا، سال گذشته بیش از 170هزار دلار صادرات محصولات شبیه سازی آزمایشگاهی و نرم افزار از سوی شرکت های دانش بنیان چهارمحال و بختیاری انجام شد.
2097


گروه های زیر مجموعه علمی پزشکی

بهداشت و درمان
بهداشت و درمان

آخرین اخبار

روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
علی کریمی را به استقلال قالب کردند!
علی کریمی – استقلال؛ رابطه‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده و قصه‌ای که هنوز کسی عاقبت آن را نمی‌داند.
حاشیه‌سازی ترفند کی‌روش است!
رفتارهای کارلوس کی‌روش تازگی ندارد. او همیشه می‌خواهد به هر نحوی سایران را سورپرایز کند.
زرینچه: کمیته فنی تمرکز شفر را به هم می‌زند
تشکیل کمیته فنی در باشگاه استقلال تهران موافقان و مخالفانی دارد. برخی آن را اهرمی برای کمک به وینفرد شفر می‌دانند و برخی دیگر معتقدند دخالت این کمیته باعث مزاحمت سرمربی می‌شود.
تاج برای جلوگیری از تعلیق استعفا می‌دهد؟
به‌دنبال ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی و فدراسیون‌های ورزشی، این مهلت به روسای فدراسیون‌ها داده شد تا اسامی بازنشسته‌های خود را اعلام کنند.
نوآوری‌های تاثیرگذار در دوربین گوشی‌ها
گوشی های هوشمند مدت‌هاست که از رقیبی دست و پا بسته برای دوربین های دیجیتال، فراتر رفته و به رقیبی قدرتمند برای این دستگاه‌های الکترونیکی تبدیل شده‌اند. محبوبیت دوربین گوشی های هوشمند و البته همراهی همیشگی آن‌ها با کاربران باعث شده شرکت‌های سازنده به نیازهای کاربرانی که برای آن‌ها استفاده از دوربین، اولویتی مهم به حساب می‌آید، پاسخ داده و در بعد نرم افزاری و سخت افزاری، تمهیداتی را به کار ببندند.
آیا می دانید سلاح پیامبران چیست؟
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نیویورک گردی ˮنیکی کریمیˮ و ˮغزل شاکریˮ -عکس
غزل شاکری با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: به یادگار؛ از روزهای دور و نزدیک...به همراه عزیزان و همکاران در دانشگاه استونی بروک نیویورک با فیلم"آینه های روبرو"...
استایل متفاوت و دیده نشده «بهنوش بختیاری» -عکس
تصاویر صحنه فیلم سینمایی «تورنادو» به کارگردانی و تهیه کنندگی سید جواد هاشمی را در این عکس ها می بینید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
کودکان چگونه قران حفظ می‌کنند؟
آیا خدایی که آتش را بر ابراهیم گلستان کرد با خدایی که در زندگی‌های ما وجود دارد، فرق می‌کند؟ اگر پاسخ این است که خدا فرق نمی‌کند، پس چرا آتش زندگی ما گلستان نمی‌شود؟
نگاه به حوزه علم و فناوری کشور باید متحول شود
نباید از پیشرفت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات غفلت کرد
طراحی و ساخت ربات هپتیکی توسط محققان دانشگاه تربیت مدرس
آمریکا بیانیه منع حملات سایبری را امضا نکرد
صندوق پژوهش و فناوری کردستان 40 میلیارد ریال کمک دریافت می کند
رئیس پارک علم و فناوری گیلان:رسالت ما حل مشکلات مردم است
ساختمان بنیاد نخبگان کردستان افتتاح شد
فروش شرکت های فناور به 100 هزار میلیارد تومان می رسد
وظیفه ترویج گر علم تنها ترجمه پیشرفت های تکنولوژی غرب نیست
برترین آثار رقابت علمی کنز معرفی شدند