مشکل اختلال ارتباطات در خانواده های ایرانی جدی است

12:43 ۲۳ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 33 0
مشکل اختلال ارتباطات در خانواده های ایرانی جدی است

تهران- ایرنا- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با تمام پیشرفت ‌ها و به روز شدن تکنولوژی یک مشکل اساسی در خانواده‌ها وجود دارد و آن هم اختلال ارتباطات در خانواده است. این مساله فقط مختص خانواده‌های ایرانی نیست و همه خانواده‌ها در جهان را گرفتار کرده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار روز یکشنبه در نشست با انجمن بین‌المللی دوستی ایران با سایر کشورها خانواده را مهمترین رکن بشری در جهان توصیف کرد و افزود: وقتی خانواده کارکرد و شکوفایی خود را از دست بدهد، جامعه دچار مشکلات بسیار بزرگی خواهد شد که البته مشکل بیکاری و اقتصادی در کارکرد خانواده‌ها دخیل هستند و دولت و معاونت امور زنان و خانواده به این مسائل توجه دارد.
معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: تنهایی به یکی از مشکلات مهم در جهان تبدیل شده است. حتی برخی کشورها وزرای تنهایی و خودکشی انتخاب کرده‌اند و طبق بررسی‌های صورت گرفته این معضل در کشورهای صنعتی رو به افزایش است.
ابتکار، لایحه ‌های حمایت از کودکان و مقابله با خشونت علیه زنان را پیشرو و مهم دانست و تصریح کرد: امیدواریم هرچه زودتر لایحه مقابله با خشونت علیه زنان به مجلس شورای اسلامی بیاید و تصویب شود زیرا از نظر ما این لایحه برای حمایت از زنان و خانواده‌ها مهم است.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: اخیرا مجمع جهانی اقتصاد درباره تنهایی تحقیقات گسترده‌ای روی 55 هزار نفر در سنین و جنسیت ‌های مختلف انجام داده است؛ طبق این پژوهش 27 درصد از سالمندان و 40 درصد از افراد در دوره جوانی احساس تنهایی می‌ کنند. توجه داشته باشید که این افراد دارای خانواده هستند یعنی افراد با داشتن خانواده دچار تنهایی شده‌اند. چون ارتباطات در خانواده‌ها مختل شده است.
وی در ادامه درباره سمن ها تصریح کرد: فعال سازی مجدد انجمن‌ ها فراز و نشیب‌ های فراوانی دارد، اما همکاران به خوبی توانستند دوباره انجمن ‌های مهر و دوستی را احیا کنند تا در مسیر دیپلماسی عمومی فعالیت داشته باشند. بارها رئیس جمهوری به صراحت بیان کرده است که باید فضای امن و نه امنیتی را برای انجمن‌ها و سمن‌ها جهت فعالیت شان فراهم و ایجاد کنیم.
ابتکار به تصویب آیین ‌نامه سازمان‌های مردم نهاد در دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: این آیین ‌نامه توانست بخشی از مشکلاتی که بر سر راه انجمن‌ها و سمن‌ها وجود دارد، کاهش دهد. در حال حاضر قانون جدیدی در این رابطه مراحل نهایی خود را طی می‌کند و به نظر ما این موضوع به روز شده، کارآمد و جامع ‌تر است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت و وزارت امور خارجه به کارکرد دیپلماسی عمومی از ناحیه انجمن‌ها در جهت ارتباطات با ملل مختلف اعتقاد دارد. بنابراین مواضع دولت و دیگر دستگاه‌ها برای فعالیت هر چه بیشتر انجمن‌های دوستی روشن و واضح است، اما ما نیازمند حضور جدی انجمن‌ها هستیم.
وی به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و افزود: این مساله بحثی ملی به حساب می ‌آید و دولت به فعالیت انجمن ‌های دوستی نیاز دارد تا از این طریق مناسبات بین ‌المللی میان ایران با دیگر کشورها گسترش، بهبود و رشد پیدا کند.
معاون رئیس جمهوری اظهار داشت: جنگ روانی و اقتصادی علیه ایران و مردم شکل گرفته است پس چه بسا بهتر که انجمن ‌های دوستی با فعالیت ‌های خود به ویژه در زمینه فرهنگی و هنری بتوانند این مداخلات را کاهش و کمکی بزرگی به دولت و مردم کنند. دشمنان با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌ها و عنصر روانی در حال ترویج ناامیدی در کشور به خصوص در میان جوانان ایرانی هستند، شما انجمن‌ها باید این جنگ را جدی بگیرید و از همه مهمتر فعالیت های خودتان را گسترش و تقویت کنید.
ابتکار اضافه کرد: هوشیاری انجمن‌ها و دیپلماسی عمومی شما در این جنگ روانی بسیار مهم و ارزشمند به شمار می‌آید. بنابراین دولت دوازدهم از تمام سمن‌ ها و انجمن‌ها می‌خواهد که وارد میدان شوند و فعالیت‌های خود را بیشتر از گذشته ارتقا دهند.
وی افزود: تحریم‌هایی که در گذشته علیه ایران اعمال شد و تحریم‌هایی که قراراست در آینده از سوی ایالات متحده اجرا شوند به هیچ عنوان نباید باعث محدودیت علم و پژوهش در ایران شود. بنابراین انجمن‌های دوستی در علم، پژوهش و بخصوص دارو نقش مهمی در دیپلماسی عمومی دارند و با فعالیت و مشارکت‌ قادرند اثرات تحریم‌های آمریکا علیه ایران را به حداقل برسانند.
ابتکار در عین حال نقش زنان را در مقابله با تحریم‌ها و ایجاد صلح در میان ملت ‌ها تعیین کننده دانست و گفت: بیشترین آسیب‌ ها در زمان درگیری در همه کشورها متوجه زنان است. بنابراین زنان با فعالیت در انجمن ‌ها می ‌توانند در سازمان‌ ملل و انجمن‌ های صلح و دوستی در جهان آسیب‌ ها را کاهش دهند.
ابتکار با بیان اینکه معاونت امور زنان و خانواده از همکاری با انجمن‌های مهر و دوستی استقبال می‌ کند، افزود: مشکلات و آسیب‌ ها را توضیح دادم؛ به صراحت می ‌گویم که آغوش ما بر روی شما باز است و ما حاضریم از تمام فعالیت ‌ها و ظرفیت ‌های انجمن ‌های دوستی بهره ‌ببریم تا مشکلات به وجود آمده رفع شوند.

* دولت سمن ها را رقیب خود نمی داند
کمال اکبری معاون مشارکت ‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور نیز اظهار داشت: به دنبال توسعه سازمان‌های مردم نهاد داخلی و بین‌المللی هستیم؛ قفل بسیاری از مشکلات داخلی و خارجی صرفا با حضور مقامات و مسئولان باز نخواهد شد و باید سازمان‌ های مردم نهاد قفل مشکلات را باز کنند.
وی افزود: افرادی که در سازمان های مردم نهاد فعالیت و حضور دارند با توسعه اقدامات خود می‌توانند بستر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی را با دیگر کشورها گسترش دهند.
اکبری درباره فقدان شبکه برای سازمان‌های مردم نهاد توضیح داد: این مساله با مشکلات آیین‌نامه ‌ای مواجه شده است، اما دولت در حال تلاش برای رفع موانع ایجاد شبکه و گسترش آن در میان سازمان‌ های مردم نهادست.
وی با تاکید بر اینکه زمینه ‌های مشترکی برای همکاری بیشتر میان سمن ‌ها با دستگاه‌ ها وجود دارد، گفت: ما منکر مشکلات نیستیم، اما وزارت ‌خانه‌ های کشور و امور خارجه بارها اعلام کرده‌ اند که بسیاری از انجمن‌ های دوستی یا فعال نیستند یا برخی از آنان خارج از حیطه اصلی و ذاتی خودشان فعالیت دارند.
اکبری در این باره اضافه کرد: دولت و دستگاه‌ های مختلف، سمن‌ها و انجمن‌ها را رقیب خود نمی ‌دانند و به دنبال سنگ‌ اندازی در مسیر فعالیت شما نیستند. برای وزارت کشور گزارش عملکرد انجمن‌ ها و فعالیت تان مهم است و باید چنین گزارشی از سوی سمن‌ها به ما ارائه شود.
معاون مشارکت‌ های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور خطاب به صاحبان سمن ها گفت: برخی از انجمن‌ ها برای دریافت مجوز از وزارت گلایه دارند و برخی دیگر نیز می ‌گویند می ‌خواهیم با آن انجمن فعالیت مشترک داشته باشیم، اما یا اجازه چنین کاری را به ما نمی ‌دهند یا اینکه اصلا نمی‌توانیم آن سمن را پیدا کنیم و معلوم نیست کجاست؛ بنابراین برخی از مشکلات از ناحیه شما به وجود می‌آید و اینطور نیست که تصور کنیم فقط دستگاه‌ های دولتی باعث ایجاد مشکلات هستند.
اکبری افزود: تمام تلاش خود را در دولت و وزارت کشور برای رفع مشکلات شما انجام داده و خواهم داد و این را هم بدانید که بنده روبه‌روی سمن‌ها قرار ندارم و در یک طرف میز مقابل انجمن‌ها نیستم چراکه همه ما با یکدیگر دوست و همکار هستیم.
اجتمام* 7268*1834


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
روستای هابیتون یک مکان واقعی است و هیچ بحثی در مورد آن وجود ندارد. مزرعه الکساندر یکی از اموال او به مساحت ۱۲۵۰ هکتار است که در ماتاماتا در کشور نیوزیلند قرار گرفته و مجموعه ای از خانه هایی است که در فیلم های ارباب حلقه‌ها و همچنین سه قسمتی هابیت مشاهده نموده اید. اما این منطقه تنها برای فیلم ها استفاده نمی شود.
گفتگو با احمد زیدآبادی درباره زندگی‌نامه خواندنی و پرفروش‌اش
زندانی شد و زمانی از زندان آزاد شد که قرار بود به تبعید برود و در حکمش آمده بود از هرگونه فعالیت سیاسی و نوشتاری ممنوع است.
فیلم سینمایی «تاریک‌ترین ساعت»؛ چرچیل، هیتلر، ترامپ و مذاکره!
فیلم سینمایی «تاریک‌ترین ساعت» Darkest Hour به روی آنتن شبکه یک سیما رفت. فیلمی که به بخش‌هایی از زندگی وینستون چرچیل، نخست وزیر بریتانیا در زمان جنگ جهانی دوم اشاره می‌کند.
علل سوزش معده؛ لطفا جدی بگیرید!
همه‌ی ما گاهی دچار سوزش معده می‌شویم و تجربه‌اش را داریم. ۶۰ میلیون آمریکایی یک بار در ماه دچار سوزش معده می‌شوند، اما علل سوزش معده می‌تواند گیج کننده یا گول زننده هم باشد که باید کاملا جدی گرفته شوند.
تقویت عضلات بدن با این راهکار‌ها
دستیابی به عضلات شش تکه شکم هرچند ممکن است، اما ساده نیست. از طرف دیگر رسیدن به میان تنه قوی تنها شامل حذف کربوهیدرات و ساعت‌ها تمرین در باشگاه هم نیست.
روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
علی کریمی را به استقلال قالب کردند!
علی کریمی – استقلال؛ رابطه‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده و قصه‌ای که هنوز کسی عاقبت آن را نمی‌داند.
حاشیه‌سازی ترفند کی‌روش است!
رفتارهای کارلوس کی‌روش تازگی ندارد. او همیشه می‌خواهد به هر نحوی سایران را سورپرایز کند.
زرینچه: کمیته فنی تمرکز شفر را به هم می‌زند
تشکیل کمیته فنی در باشگاه استقلال تهران موافقان و مخالفانی دارد. برخی آن را اهرمی برای کمک به وینفرد شفر می‌دانند و برخی دیگر معتقدند دخالت این کمیته باعث مزاحمت سرمربی می‌شود.
تاج برای جلوگیری از تعلیق استعفا می‌دهد؟
به‌دنبال ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی و فدراسیون‌های ورزشی، این مهلت به روسای فدراسیون‌ها داده شد تا اسامی بازنشسته‌های خود را اعلام کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
پیام کنگره سلامت برای صلح باید به همه دنیا مخابره شود
چرا اضافه وزن به افسردگی منجر می‌شود؟
اینفوگرافی - سینوزیت و راه‌های درمان آن
واکنش فضای مجازی به فیلم درگیری یک پزشک ایذه ای با بیمارش
کنگره بین المللی سلامت برای صلح در شیراز گشایش یافت
رویکردهای‌ خشونت‌آمیز در جهان محدود شود
3 میلیارد ریال برای ایمن سازی دام استان هزینه شد
سازمان‌های مردم‌نهاد پیام‌آوران صلح و دوستی‌ هستند
همکاری دو دانشگاه پزشکی اردبیل و جمهوری آذربایجان بررسی شد
استاندار فارس: تمدن ایران با صلح درآمیخته است