لوح سپاس به 10دانش آموز یاسوجی با چاشنی بیمه سلامت

11:34 ۱۸۶ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 191 0
لوح سپاس به 10دانش آموز یاسوجی با چاشنی بیمه سلامت

یاسوج -ایرنا-10دانش آموز مدارس پسرانه شهید باهنر و دخترانه مهدیه یاسوج به همراه مدیران خود که در قالب انشا به تبیین کارکردها، مزایا و وظایف بیمه سلامت پرداخته بودند روز یکشنبه در آیینی با حضور مسئولان و متولیان آموزش و پرورش و بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد تجلیل شدند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، با نگاهی به ماموریت ها، راهبردها و کارکردهای سازمان بیمه سلامت در برابر کاهش هزینه های هنگفت درمانی مردم و اتخاذ تدابیر لازم برای برخورداری عموم مردم از چتر بیمه همگانی بیش از پیش به نقش ممتاز و مکمل این نهاد تاثیرگذار در تحقق و اجرای سیاست های راهبردی طرح تحول نظام سلامت می توان پی برد.
نتایج و دستاوردهای مبتنی بر اجرای موفق و رضایت بخش طرح تحول به ویژه نظام بیمه سلامت به عنوان یکی از برجسته‌ترین و درخشان‌ترین برنامه‌های پایه‌ای دولت تدبیر و امید ،افق‌های روشنی را در مسیر عدالت اجتماعی به ویژه در مناطق محروم به ارمغان آورده است.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد در این آیین بر ضرورت آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در زمینه تبیین هرچه بیشتر کارکرد بیمه سلامت تاکید کرد و گفت: نظام سلامت در طول سالیان متمادی آنچنان از متن جامعه و برنامه‌های اولویت دار دولت‌ها خارج شده بود که وظایف و رسالت های سازمانی عظیم و تاثیرگذاری همچون بیمه سلامت تنها در تعویض دفترچه های درمانی روستایی محصور و خلاصه شده بود.
هادی زارع پور اظهار داشت: با اتخاذ تدابیر و سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید موضوع سلامت به عنوان یکی از نیازهای مبرم مردم به متن جامعه برگشت و از اولویت های نخست دولت قرار گرفت.
وی به اجرای طرح تحول سلامت به عنوان یکی از دستاوردهای برجسته دولت های یازدهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف رفاه اجتماعی، کاهش پرداختی از جیب مردم، توسعه زیرساخت‌ها و افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی از اردیبهشت سال 93 عملیاتی شد.
وی تصریح کرد: این طرح تاکنون دستاوردهای بزرگی برای مناطق و استانهای مختلف داشته و البته حلاوت آن در استان محروم کهگیلویه و بویراحمد عینی‌تر و امیدبخش‌تر بوده است.
زارع پور یادآور شد: هم اینک بیش از 41 هزار و 596 نفر از دانش آموزان این استان زیرپوشش بیمه درمانی و سلامت اعم از اصلی و تبعی قرار دارند که بیش از 12 هزار و 500 نفر از آنان بیمه شده اصلی هستند.
150 هزار و 300 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه، فنی و حرفه ای، کار و دانش، بزرگسالان، آموزش از راه دور، غیرانتفاعی و پیش دبستانی در این استان در سال تحصیلی 97-98 مشغول تحصیل هستند.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: کارکنان و مجموعه آموزش و پرورش به عنوان شریک اصلی بیمه سلامت حدود 70درصد از جمعیت 94 هزار نفری بیمه شدگان در حوزه کارکنان دولت در این استان را شامل می شوند.
سید یدالله حسینی مجموع بیمه شدگان زیرپوشش بیمه سلامت استان را اعم از همگانی، کارکنان دولت ، روستایی و سایر بیمه ها را افزون بر 519 هزار نفر دانست و گفت: حدود 344 هزار نفر از این تعداد بیمه شدگان روستایی هستند.
وی تصریح کرد: سالانه افزون بر 500 میلیارد ریال به این تعداد بیمه شده روستایی در قالب خدمات درمانی سطح یک به آنان ارایه می شود.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد گفت که خدمات بهداشتی و درمانی در بین روستاییان این استان پس از اجرای طرح تحول سلامت به حدود پنج برابر افزایش یافته است.
حسینی اظهار داشت که میزان سرانه درمان در طرح پزشک خانواده روستایی و شهرهای زیر 100هزار نفر این استان از 210 هزار ریال قبل از اجرای طرح تحول سلامت اکنون به بیش از 960 هزار ریال رسیده است.
وی یادآور شد: با آغاز دولت تدبیر و امید چتربیمه ای برای تمامی اقشار مختلف جامعه فراهم شد و بیش از 48 هزار نفر که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بودند هم اینک زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.
حسینی تاکید کرد: بیمه سلامت بیش از 40 درصد هزینه‌های درمانی بیماران بستری،70 درصد هزینه بیماران سرپایی و کل هزینه بیماران خاص را پرداخت می‌کند.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: هم اینک 385موسسه درمانی در این استان طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.
وی یکی از رویکردها و سیاست های اصلی این نهاد را افزایش سطح آگاهی و اطلاعات حقوقی بیمه شدگان نسبت به دریافت خدمات بیمه ای ذکر کرد.
حسینی یادآور شد: ایجاد زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی و استفاده از ظرفیت نهادهای فرهنگی و اجتماعی به ویژه مجموعه عظیم آموزش و پرورش یکی از ابزارهای لازم برای تحقق این مهم است.
وی افزایش میزان رضایتمندی بیمه شدگان را یکی از سیاست های راهبردی سازمان بیمه سلامت دانست و گفت: مهمترین ضرورت در این راستا بهره مندی از ظرفیت رسانه ها و سایر نهادهای اجتماعی درحوزه سلامت است که بتوانند با کار فرهنگی، ارایه آموزش و اطلاع رسانی به توانمندسازی بیمه شدگان پرداخته و سطح آگاهی آنان را افزایش دهند.
27 مهر تا 3 آبان به عنوان هفته بیمه سلامت نامگذاری شده است.
3016/1662


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

مهم‌ترین عامل وقوع سیلاب گلستان چه بود؟
معاون پیشین آب منطقه ای استان گلستان معتقد است: عامل اصلی ایجاد سیلاب اخیر در استان بارش بارانی است که باید در طی یک سال می‌بارید اما در دو شبانه روز بارید و در واقع شدت بارش و تداوم بلندمدت آن عامل اصلی تشدید سیلاب بود.
ایران چهارمین کشور سیل‌خیز دنیا
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: ایران چهارمین کشور سیل‌خیز دنیاست و حدود ۲۶ درصد از پهنه کشور در معرض سیل های شدید و طغیانی قرار دارد.
مترو سواری دوچرخه‌ها
با تکیه زدن حناچی به صندلی سبز شهرداری تهران، دوچرخه و دوچرخه سواری رنگ و بوی دیگری به خود گرفت و دوچرخه سواری سه شنبه های شهردار باعث شد که دوچرخه از دوران مهجوریت خود خارج شده و بیشتر در شهر دیده شود.
شتاب‌زدگی وزیر خارجه انگلیس و تکرار ادعاهای بی پشتوانه
لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه انگلیس در اقدامی شتاب‌زده، پیشنهاد ساختگی رسانه‌های انگلیسی از قول ایران، برای آزادی نازنین زاغری را 'یک ترفند دیپلماتیک ' ارزیابی کرد تا به این ترتیب ادعای بی‌گناهی متهم به جاسوسی برای دولت لندن را تکرار کند.
کمک 60 هزار دلاری کادر بیمارستانی در لبنان به سیل زدگان ایران
بیروت - ایرنا - نماینده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت: 60 هزار دلار از سوی پزشکان، متخصصان و کادر بیمارستان شهید شیخ راغب حرب در لبنان برای سیل زدگان ایران جمع آوری شد.
اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها نیست
قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین درباره این‌که گفته شده بعد از ماه رمضان قرار است طرح معامله قرن آمریکا اجرایی شود، گفت؛ اگر آمریکایی‌ها می‌توانستند در همان زمانی که مساله انتقال سفارت را مطرح کردند طرح خود را هم اجرایی می‌کردند اما دائما امروز و فردا می‌کنند.
برای کودکم کالسکه بخرم یا نخرم؟
قرار دادن طولانی مدت نوزادان و کودکان در کالسکه یا کریر‌های دستی (ساک‌های حمل کودک)، از لحاظ فیزیکی و روحی برای نوزادان استرس‌زاست و در رشد متعادل آن‌ها اخلال ایجاد می‌کند.
شاهزاده انگلیس با خانواده قربانیان حادثه تروریستی نیوزیلند دیدار کرد
تهران - ایرنا - نوه ملکه انگلیس با حضور در دو مسجد نیوزیلند که هدف حملات تروریستی قرار گرفته بودند، با خانواده های قربانیان این حادثه دیدار کرد.
میرزایی: برای مقابله با تحریم اخیر آمریکا نیازمند وفاق دولت و مجلس هستیم
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که برای مقابله با اقدام اخیر آمریکا در عدم تمهید معافیت‌های نفتی باید وفاقی بین مجلس و دولت در مورد راهکارها ایجاد شود.
چگونه فضای مجازی را برای فرزندانمان امن کنیم؟
گروه‏‌های سنی مختلف به مقادیر مختلف نظارت نیاز دارند؛ حتی در یک سن خاص، بچه‏‌های مختلف تمایلات مختلف و بر آن اساس نیاز‌های متفاوتی دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصادف در جاده فراشبند - جم 7 کشته داشت
شیراز- ایرنا- تصادف خودروهای پژو 405 و سمند در محور فراشبند فارس – جم استان بوشهر، هفت کشته و 2 مصدوم به دنبال داشت.
ترامپ دستور بستن پیمان جدید تسلیحاتی با چین و روسیه را داد
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری آمریکا پس از لغو قراردادهای پیشین کنترل تسلیحات، به مقام های دولتش دستور داده چین و روسیه را برای انعقاد پیمان های جدید تحت فشار بگذارند.
نرخ انواع برنج در آستانه ماه مبارک رمضان- جدول
برای خرید انواع برنج در میادین شهرداری بسته به نوع آن‌ها باید قیمت‌های مختلفی پرداخت کرد.
توئیتر از حذف نکردن توئیت ترامپ درباره نماینده مسلمان دفاع کرد
تهران - ایرنا - توئیتر در تماس با نماینده زن مسلمان آمریکایی از حذف نکردن توئیت ترامپ که به افزایش تهدید به قتل علیه این نماینده منجر شد، دفاع کرد.
مهم‌ترین عامل وقوع سیلاب گلستان چه بود؟
معاون پیشین آب منطقه ای استان گلستان معتقد است: عامل اصلی ایجاد سیلاب اخیر در استان بارش بارانی است که باید در طی یک سال می‌بارید اما در دو شبانه روز بارید و در واقع شدت بارش و تداوم بلندمدت آن عامل اصلی تشدید سیلاب بود.
احتمال افزایش ۶۰۰ میلیاردی یارانه داروهای صعب‌العلاج
مرکز شیمی درمانی جهاد دانشگاهی قزوین به بهره برداری رسید
اشتغالزایی بهبودیافتگان مواد مخدر زمینه ساز سلامت جامعه است
بیمه پایه مددجویان کهگیلویه وبویراحمد به بیمه سلامت واگذارشد
اراده ایران برای حذف مالاریا جدی است
استاندار یزد از بیمارستان حکیم بهابادی بهاباد بازدید کرد
اراده ایران برای حذف مالاریا جدی است
تشخیص ریسک آلزایمر با استفاده از بازی موبایل
شیوع بی سابقه بیماری سرخک در آمریکا
سهمیه استان های سیل زده از آمبولانس های وارداتی بیشتر است