لوح سپاس به 10دانش آموز یاسوجی با چاشنی بیمه سلامت

11:34 ۲۲ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 72 0
لوح سپاس به 10دانش آموز یاسوجی با چاشنی بیمه سلامت

یاسوج -ایرنا-10دانش آموز مدارس پسرانه شهید باهنر و دخترانه مهدیه یاسوج به همراه مدیران خود که در قالب انشا به تبیین کارکردها، مزایا و وظایف بیمه سلامت پرداخته بودند روز یکشنبه در آیینی با حضور مسئولان و متولیان آموزش و پرورش و بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد تجلیل شدند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، با نگاهی به ماموریت ها، راهبردها و کارکردهای سازمان بیمه سلامت در برابر کاهش هزینه های هنگفت درمانی مردم و اتخاذ تدابیر لازم برای برخورداری عموم مردم از چتر بیمه همگانی بیش از پیش به نقش ممتاز و مکمل این نهاد تاثیرگذار در تحقق و اجرای سیاست های راهبردی طرح تحول نظام سلامت می توان پی برد.
نتایج و دستاوردهای مبتنی بر اجرای موفق و رضایت بخش طرح تحول به ویژه نظام بیمه سلامت به عنوان یکی از برجسته‌ترین و درخشان‌ترین برنامه‌های پایه‌ای دولت تدبیر و امید ،افق‌های روشنی را در مسیر عدالت اجتماعی به ویژه در مناطق محروم به ارمغان آورده است.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد در این آیین بر ضرورت آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در زمینه تبیین هرچه بیشتر کارکرد بیمه سلامت تاکید کرد و گفت: نظام سلامت در طول سالیان متمادی آنچنان از متن جامعه و برنامه‌های اولویت دار دولت‌ها خارج شده بود که وظایف و رسالت های سازمانی عظیم و تاثیرگذاری همچون بیمه سلامت تنها در تعویض دفترچه های درمانی روستایی محصور و خلاصه شده بود.
هادی زارع پور اظهار داشت: با اتخاذ تدابیر و سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید موضوع سلامت به عنوان یکی از نیازهای مبرم مردم به متن جامعه برگشت و از اولویت های نخست دولت قرار گرفت.
وی به اجرای طرح تحول سلامت به عنوان یکی از دستاوردهای برجسته دولت های یازدهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف رفاه اجتماعی، کاهش پرداختی از جیب مردم، توسعه زیرساخت‌ها و افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی از اردیبهشت سال 93 عملیاتی شد.
وی تصریح کرد: این طرح تاکنون دستاوردهای بزرگی برای مناطق و استانهای مختلف داشته و البته حلاوت آن در استان محروم کهگیلویه و بویراحمد عینی‌تر و امیدبخش‌تر بوده است.
زارع پور یادآور شد: هم اینک بیش از 41 هزار و 596 نفر از دانش آموزان این استان زیرپوشش بیمه درمانی و سلامت اعم از اصلی و تبعی قرار دارند که بیش از 12 هزار و 500 نفر از آنان بیمه شده اصلی هستند.
150 هزار و 300 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه، فنی و حرفه ای، کار و دانش، بزرگسالان، آموزش از راه دور، غیرانتفاعی و پیش دبستانی در این استان در سال تحصیلی 97-98 مشغول تحصیل هستند.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: کارکنان و مجموعه آموزش و پرورش به عنوان شریک اصلی بیمه سلامت حدود 70درصد از جمعیت 94 هزار نفری بیمه شدگان در حوزه کارکنان دولت در این استان را شامل می شوند.
سید یدالله حسینی مجموع بیمه شدگان زیرپوشش بیمه سلامت استان را اعم از همگانی، کارکنان دولت ، روستایی و سایر بیمه ها را افزون بر 519 هزار نفر دانست و گفت: حدود 344 هزار نفر از این تعداد بیمه شدگان روستایی هستند.
وی تصریح کرد: سالانه افزون بر 500 میلیارد ریال به این تعداد بیمه شده روستایی در قالب خدمات درمانی سطح یک به آنان ارایه می شود.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد گفت که خدمات بهداشتی و درمانی در بین روستاییان این استان پس از اجرای طرح تحول سلامت به حدود پنج برابر افزایش یافته است.
حسینی اظهار داشت که میزان سرانه درمان در طرح پزشک خانواده روستایی و شهرهای زیر 100هزار نفر این استان از 210 هزار ریال قبل از اجرای طرح تحول سلامت اکنون به بیش از 960 هزار ریال رسیده است.
وی یادآور شد: با آغاز دولت تدبیر و امید چتربیمه ای برای تمامی اقشار مختلف جامعه فراهم شد و بیش از 48 هزار نفر که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بودند هم اینک زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.
حسینی تاکید کرد: بیمه سلامت بیش از 40 درصد هزینه‌های درمانی بیماران بستری،70 درصد هزینه بیماران سرپایی و کل هزینه بیماران خاص را پرداخت می‌کند.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: هم اینک 385موسسه درمانی در این استان طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.
وی یکی از رویکردها و سیاست های اصلی این نهاد را افزایش سطح آگاهی و اطلاعات حقوقی بیمه شدگان نسبت به دریافت خدمات بیمه ای ذکر کرد.
حسینی یادآور شد: ایجاد زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی و استفاده از ظرفیت نهادهای فرهنگی و اجتماعی به ویژه مجموعه عظیم آموزش و پرورش یکی از ابزارهای لازم برای تحقق این مهم است.
وی افزایش میزان رضایتمندی بیمه شدگان را یکی از سیاست های راهبردی سازمان بیمه سلامت دانست و گفت: مهمترین ضرورت در این راستا بهره مندی از ظرفیت رسانه ها و سایر نهادهای اجتماعی درحوزه سلامت است که بتوانند با کار فرهنگی، ارایه آموزش و اطلاع رسانی به توانمندسازی بیمه شدگان پرداخته و سطح آگاهی آنان را افزایش دهند.
27 مهر تا 3 آبان به عنوان هفته بیمه سلامت نامگذاری شده است.
3016/1662


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

۵ نماینده کشتی ایران رقبای خود را شناختند
مراسم قرعه کشی پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان عصر روز گذشته در شهر بخارست رومانی برگزار شد‌.
لیگ برتر هجدهم در ثلث اول مردود شد
هجدهیمن دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران از کم گل ترین ادوار تاریخ این رقابتها به حساب می آید و نسبت به ادوار پیشین، آمار بسیار ضعیفی دارد.
چراغ سبز آلگری به مربی‌گری در خارج از ایتالیا
مکس آلگری، سرمربی یوونتوس به تجربه مربی گری در خارج از مرزهای ایتالیا چراغ سبز نشان داد.
سکوهای آزادی در کثیف‌ترین حالت ممکن
بی شک نمره منفی فینال لیگ قهرمانان آسیا را هوادارانی گرفتند که سکوهای آزادی را با زباله هایی که ایجاد کرده بودند، ترک کردند.
از آن اردو تا این اردو برای سید حسین، فرج بود
دروازه بان استقلالی تیم ملی نسبت به اردوی قبل شرایط متفاوتی دارد.
کیه‌لینی: تیم ملی ایتالیا مهم‌تر از یوونتوس است
جورجیو کیه لینی، مدافع تیم ملی ایتالیا معتقد است که بازی کردن برای تیم ملی، برای او ارزشمندتر از باشگاهش است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ادامه جدال توییتری وزرای خارجه ایران و آمریکا - ظریف، سند رو کرد
وزیر امور خارجه ایران با انتشار توییتی به یاوه‌گویی‌های همتای آمریکایی خود واکنش نشان داد.
عفو بین‌الملل مدال آنگ سان سوچی را پس گرفت
سازمان عفو بین‌الملل جایزه اعطایی خود را از آنگ سان سوچی که عملا رهبری میانمار را برعهده دارد، پس می‌گیرد.
کاری که خواندن قرآن با دلهایتان می کند
حدیث رسول اکرم(ص) درباره تلاوت قرآن را در اینجا بخوانید.
مبیناعلی‌نسب: خوشحالم دو استاد بزرگ مطرح جهان را شکست دادم
دختر شطرنج‌باز ایرانی که در رقابت‌های قهرمانی بانوان جهان با صعود به دور سوم تاریخ ساز و شگفتی ساز شده بود، خوشحال است که توانسته دو استاد بزرگ مطرح را شکست دهد.
ˮرمان‌ˮهای خوراکی و خوشمزه؟
افزون بر 40 میلیارد تومان قرارداد در حوزه عمرانی منعقد شد
بیش از 900 مدرسه آذربایجان غربی مروج سلامت است
حیوان ولگرد، کودک هفت ساله ای را در میبد از پای در آورد
همه بیماران روستای دریاس مهاباد از بیمارستان ترخیص شده اند
ابتلا به دیابت در کودکان افزایش یافته است
بیش از 12 درصد جمعیت بالای 20 سال ایران دیابتی هستند
12 درصد جمعیت بالای 20 سال ایران دیابتی هستند
داروهای شیمی درمانی تولید داخل با کیفیت و تحت پوشش بیمه است
24 طرح در حوزه سلامت در دست اجراست