لوح سپاس به 10دانش آموز یاسوجی با چاشنی بیمه سلامت

11:34 ۹۴ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 139 0
لوح سپاس به 10دانش آموز یاسوجی با چاشنی بیمه سلامت

یاسوج -ایرنا-10دانش آموز مدارس پسرانه شهید باهنر و دخترانه مهدیه یاسوج به همراه مدیران خود که در قالب انشا به تبیین کارکردها، مزایا و وظایف بیمه سلامت پرداخته بودند روز یکشنبه در آیینی با حضور مسئولان و متولیان آموزش و پرورش و بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد تجلیل شدند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، با نگاهی به ماموریت ها، راهبردها و کارکردهای سازمان بیمه سلامت در برابر کاهش هزینه های هنگفت درمانی مردم و اتخاذ تدابیر لازم برای برخورداری عموم مردم از چتر بیمه همگانی بیش از پیش به نقش ممتاز و مکمل این نهاد تاثیرگذار در تحقق و اجرای سیاست های راهبردی طرح تحول نظام سلامت می توان پی برد.
نتایج و دستاوردهای مبتنی بر اجرای موفق و رضایت بخش طرح تحول به ویژه نظام بیمه سلامت به عنوان یکی از برجسته‌ترین و درخشان‌ترین برنامه‌های پایه‌ای دولت تدبیر و امید ،افق‌های روشنی را در مسیر عدالت اجتماعی به ویژه در مناطق محروم به ارمغان آورده است.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد در این آیین بر ضرورت آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در زمینه تبیین هرچه بیشتر کارکرد بیمه سلامت تاکید کرد و گفت: نظام سلامت در طول سالیان متمادی آنچنان از متن جامعه و برنامه‌های اولویت دار دولت‌ها خارج شده بود که وظایف و رسالت های سازمانی عظیم و تاثیرگذاری همچون بیمه سلامت تنها در تعویض دفترچه های درمانی روستایی محصور و خلاصه شده بود.
هادی زارع پور اظهار داشت: با اتخاذ تدابیر و سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید موضوع سلامت به عنوان یکی از نیازهای مبرم مردم به متن جامعه برگشت و از اولویت های نخست دولت قرار گرفت.
وی به اجرای طرح تحول سلامت به عنوان یکی از دستاوردهای برجسته دولت های یازدهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف رفاه اجتماعی، کاهش پرداختی از جیب مردم، توسعه زیرساخت‌ها و افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی از اردیبهشت سال 93 عملیاتی شد.
وی تصریح کرد: این طرح تاکنون دستاوردهای بزرگی برای مناطق و استانهای مختلف داشته و البته حلاوت آن در استان محروم کهگیلویه و بویراحمد عینی‌تر و امیدبخش‌تر بوده است.
زارع پور یادآور شد: هم اینک بیش از 41 هزار و 596 نفر از دانش آموزان این استان زیرپوشش بیمه درمانی و سلامت اعم از اصلی و تبعی قرار دارند که بیش از 12 هزار و 500 نفر از آنان بیمه شده اصلی هستند.
150 هزار و 300 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه، فنی و حرفه ای، کار و دانش، بزرگسالان، آموزش از راه دور، غیرانتفاعی و پیش دبستانی در این استان در سال تحصیلی 97-98 مشغول تحصیل هستند.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: کارکنان و مجموعه آموزش و پرورش به عنوان شریک اصلی بیمه سلامت حدود 70درصد از جمعیت 94 هزار نفری بیمه شدگان در حوزه کارکنان دولت در این استان را شامل می شوند.
سید یدالله حسینی مجموع بیمه شدگان زیرپوشش بیمه سلامت استان را اعم از همگانی، کارکنان دولت ، روستایی و سایر بیمه ها را افزون بر 519 هزار نفر دانست و گفت: حدود 344 هزار نفر از این تعداد بیمه شدگان روستایی هستند.
وی تصریح کرد: سالانه افزون بر 500 میلیارد ریال به این تعداد بیمه شده روستایی در قالب خدمات درمانی سطح یک به آنان ارایه می شود.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد گفت که خدمات بهداشتی و درمانی در بین روستاییان این استان پس از اجرای طرح تحول سلامت به حدود پنج برابر افزایش یافته است.
حسینی اظهار داشت که میزان سرانه درمان در طرح پزشک خانواده روستایی و شهرهای زیر 100هزار نفر این استان از 210 هزار ریال قبل از اجرای طرح تحول سلامت اکنون به بیش از 960 هزار ریال رسیده است.
وی یادآور شد: با آغاز دولت تدبیر و امید چتربیمه ای برای تمامی اقشار مختلف جامعه فراهم شد و بیش از 48 هزار نفر که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بودند هم اینک زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.
حسینی تاکید کرد: بیمه سلامت بیش از 40 درصد هزینه‌های درمانی بیماران بستری،70 درصد هزینه بیماران سرپایی و کل هزینه بیماران خاص را پرداخت می‌کند.
مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: هم اینک 385موسسه درمانی در این استان طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.
وی یکی از رویکردها و سیاست های اصلی این نهاد را افزایش سطح آگاهی و اطلاعات حقوقی بیمه شدگان نسبت به دریافت خدمات بیمه ای ذکر کرد.
حسینی یادآور شد: ایجاد زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی و استفاده از ظرفیت نهادهای فرهنگی و اجتماعی به ویژه مجموعه عظیم آموزش و پرورش یکی از ابزارهای لازم برای تحقق این مهم است.
وی افزایش میزان رضایتمندی بیمه شدگان را یکی از سیاست های راهبردی سازمان بیمه سلامت دانست و گفت: مهمترین ضرورت در این راستا بهره مندی از ظرفیت رسانه ها و سایر نهادهای اجتماعی درحوزه سلامت است که بتوانند با کار فرهنگی، ارایه آموزش و اطلاع رسانی به توانمندسازی بیمه شدگان پرداخته و سطح آگاهی آنان را افزایش دهند.
27 مهر تا 3 آبان به عنوان هفته بیمه سلامت نامگذاری شده است.
3016/1662


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
ویژگی تیم برانکو: ۲۷ بازیکن در سه گروه
برانکو بازیکنان پرسپولیس را به سه گروه تقسیم کرده. یک گروه برای حضور در ترکیب اصلی رقابت‌ می‌کنند. گروه دوم به عنوان ذخیره به ترکیب می‌آیند و گروه سوم، جوان‌هایی که شانسی برای فیکس شدن ندارند.
حمایت هنرپیشه مشهور سینما از تیم‌ ملی
بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است برخی حاضرند تیم ملی ایران ببازد، تا آن‌ها به مقصودشان برسند!
رتبه اول ایران در کشف مواد مخدر
مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین و مدیر اجرایی مقابله با مواد مخدر و جرم روز چهارشنبه در دیدار با ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایتخت اتریش با اشاره به اهمیت همکاری‌های دو طرف تصریح کرد که ایران در کشف مواد مخدر رتبه اول را در دنیا دارد.
چند نکته برای رهایی از خستگی مداوم
احساس خستگی پس از گذراندن یک روز کاری سخت، طبیعی است اما درصورتیکه با وجود خواب کافی شبانه، خستگی‌تان برطرف نمی‌شود لازم است عوامل نهفته و موثر در بروز و تداوم این خستگی مورد بررسی قرار گیرد.
سهمیه‌بندی روزانه بنزین زیبنده ملت ایران نیست
نماینده مردم فیروزآباد در مجلس گفت: طرحی که اخیرا مطرح شده و بر اساس آن به هر ایرانی روزی یک لیتر بنزین اختصاص می یابد هنوز در کمیسیون انرژی طرح نشده است و کار کارشناسی در کمیسیون انرژی بر آن انجام نشده است.وی افزود: اینگونه سهمیه بندی زیبنده ملت ایران نیست از سوی دیگر در هیچ کجای دنیا اینگونه سهمیه بندی انجام نمی‌شود.
چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می‌شود؟
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: بیشترین واردات روسیه با 75 درصد به تولیدات کارخانه‌ای و محصولات کشاورزی با 19 درصد اختصاص دارد.
توصیه رسول خدا(ص) برای یاد کردن اموات
مردگانتان را که درقبرها آرمیده اند از یاد نبرید. مردگان شما امید احسان شما را دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
چند نکته برای رهایی از خستگی مداوم
افزایش بیمارهای کبدی ناشی از مصرف الکل در ایالات متحده
اهداف توسعه طب سنتی به روایت معاون کل وزارت بهداشت
تاثیر نوعی افزودنی غذایی رایج بر الگوهای رفتاری
سرطان‌، گران‌ترین بیماری دنیا-لزوم جلوگیری از هزینه‌های تشخیصی غیرضرور
افراد سالم از مصرف آسپرین خودداری کنند
کمبودهای دارویی تحت کنترل است
نامه نظام پزشکی به وزارت بهداشت درباره ˮپزشک خانواده و نظام ارجاعˮˮ
خط قرمز وزارت بهداشت درباره آبیاری زمین‌های کشاورزی
161 ایرانی، خون‌شان ˮخیلی نادرˮ است