تخلفات شخصی برخی افراد به ساحت و جایگاه شوراها ربطی ندارد

11:58 ۲۳ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 33 0
تخلفات شخصی برخی افراد به ساحت و جایگاه شوراها ربطی ندارد

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت کشور گفت: یکی از علل هجمه علیه شوراها این است که این نهاد مسائل و مطالبات مردم را پیگیری می کند اما باید توجه کنیم که مسائل و تخلفات شخصی برخی افراد ربطی به جایگاه و ساحت شوراهای شهر و روستا ندارد.

ایرنا

سیدسلمان سامانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: به اعتقاد من رویکرد دقیق و مناسب نسبت به مسائلی که در حوزه شوراها در چند وقت اخیر پیش آمده، این است که نظارت ها بر شوراها چه در وزارت کشور، چه دستگاه های اجرایی و شوراهاهای فرا دست افزایش یابد.
وی ادمه داد: شوراهای فرادست (شورای بخش، شهرستان، استان و شورای عالی استان ها) شوراهایی هستند که قانونگذار برای آنها ردیف بودجه تعریف کرده است و بر اساس قانون شوراها وظایفی را بر عهده دارند، بنابراین همه این دستگاه ها اگر به نحوه شایسته وظایف خود را انجام دهند، شأن شوراها و صیانت آنها حفظ خواهد شد.
سامانی تصریح کرد: اکثریت قریب به اتفاق جامعه 126 هزار نفری شوراها در کشور صادقانه کار می کنند و اگر معدود افرادی تخلفاتی انجام داده اند این موضوع به ساحت شوراها ربطی ندارد و ساخت شوراها باید از هجمه ها مصون بماند.
وی یاد آوری کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که بر خواسته از قانونی اساسی و میثاق ملی ماست، حقوق و آزادی های متعددی را تعریف کرده است و یک ساختار شورایی در کشور برای اداره امور برای استان ها و شهرستان ها بر اساس مقتضایات محلی را تعریف کرده است.
سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: این مفهوم، یک مفهوم بسیار مترقی است بنابراین چه متولیان دستگاه های حکومتی و چه منتخبان مردم و چه نهادهای که با شوراها تعامل دارند باید جایگاه و شأن شوراها را حفظ کنند.
وی با اشاره به اینکه خودش عضو شورای شهر بوده، گفت: می دانم که در بسیاری از شوراهی شهر و روستا، افرادی به عنوان معتمد محلی کار شورایی را انجام می هند و حتی از جیب و زندگی خودشان مایه می گذارند تا کار شورا پیش برود و صادقانه زحمت می کشند.
سامانی افزود: در تمام سیستم ها حتی سیستم بدن انسان حتما مسائل و مشکلاتی ایجاد می شود و اگر به آن پرداخته نشود و آن مشکل و معضل حل نشود و چاره جویی نشود می تواند تمام خوبی ها و اقدامات مناسب و پسندیده که توسط باقی افراد و اعضا انجام می شود را تحت شعاع قرار دهد و این موضوع در مورد شوراها هم این چنین است.
وی خاطرنشان کرد: شوراها از جمله نهادهای انتخابی هستند که اعضای آن با رأی مستقیم مردم انتخاب می شوند و شاید به مراتب بیشتر از یک نهاد انتصابی که با رأی غیر مستقیم مردم انتخاب می شوند، مردم از آنها انتظار دارند و بنابراین بیشتر هم مورد هجمه هایی قرار می گیرند.
سخنگوی وزارت کشور گفت: این هجمه ها و حساسیت ها و این حجم از نگاه مردمی و رسانه های جمعی به شوراها به نظر من به دلیل این است که مطالبات مردم را پیگیری می کنند و شاید این مسائل مورد انتظار باشد.
وی در پاسخ به اینکه گاهی تخلفات شخصی برخی اعضاء شوراها به حساب شوراها گذاشته می شود، گفت: در تمام مصاحبه هایی که در این زمینه داشتم، اعلام کردم، آنچه فردی به عنوان یک شخص انجام می دهد که مربوط به زندگی شخصی و روزمرگی خودش است، موضوع وزارت کشور نیست و در حدود وظایف و اختیارات شوراها و آنچه یک عضو شورا در اجرای مقرارت انجام می دهد، نیست.
اجتمام *2181 * 3063


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

علی کریمی را به استقلال قالب کردند!
علی کریمی – استقلال؛ رابطه‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده و قصه‌ای که هنوز کسی عاقبت آن را نمی‌داند.
حاشیه‌سازی ترفند کی‌روش است!
رفتارهای کارلوس کی‌روش تازگی ندارد. او همیشه می‌خواهد به هر نحوی سایران را سورپرایز کند.
زرینچه: کمیته فنی تمرکز شفر را به هم می‌زند
تشکیل کمیته فنی در باشگاه استقلال تهران موافقان و مخالفانی دارد. برخی آن را اهرمی برای کمک به وینفرد شفر می‌دانند و برخی دیگر معتقدند دخالت این کمیته باعث مزاحمت سرمربی می‌شود.
تاج برای جلوگیری از تعلیق استعفا می‌دهد؟
به‌دنبال ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی و فدراسیون‌های ورزشی، این مهلت به روسای فدراسیون‌ها داده شد تا اسامی بازنشسته‌های خود را اعلام کنند.
نوآوری‌های تاثیرگذار در دوربین گوشی‌ها
گوشی های هوشمند مدت‌هاست که از رقیبی دست و پا بسته برای دوربین های دیجیتال، فراتر رفته و به رقیبی قدرتمند برای این دستگاه‌های الکترونیکی تبدیل شده‌اند. محبوبیت دوربین گوشی های هوشمند و البته همراهی همیشگی آن‌ها با کاربران باعث شده شرکت‌های سازنده به نیازهای کاربرانی که برای آن‌ها استفاده از دوربین، اولویتی مهم به حساب می‌آید، پاسخ داده و در بعد نرم افزاری و سخت افزاری، تمهیداتی را به کار ببندند.
آیا می دانید سلاح پیامبران چیست؟
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نیویورک گردی ˮنیکی کریمیˮ و ˮغزل شاکریˮ -عکس
غزل شاکری با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: به یادگار؛ از روزهای دور و نزدیک...به همراه عزیزان و همکاران در دانشگاه استونی بروک نیویورک با فیلم"آینه های روبرو"...
استایل متفاوت و دیده نشده «بهنوش بختیاری» -عکس
تصاویر صحنه فیلم سینمایی «تورنادو» به کارگردانی و تهیه کنندگی سید جواد هاشمی را در این عکس ها می بینید.
پاییزگردی بازیگر جوانی که یک شبه محبوب شد-عکس
سینا مهراد این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
کودکان چگونه قران حفظ می‌کنند؟
آیا خدایی که آتش را بر ابراهیم گلستان کرد با خدایی که در زندگی‌های ما وجود دارد، فرق می‌کند؟ اگر پاسخ این است که خدا فرق نمی‌کند، پس چرا آتش زندگی ما گلستان نمی‌شود؟
سلطان سکه به دار مجازات آویخته شد
پرونده محتکران کرمان بزودی به مرحله صدور حکم می رسد
حادثه قتل 2 شهروند در آبادان امنیتی و تروریستی نیست
دادستان عمومی و انقلاب خرمشهر معرفی شد
کمبودهای اعتباری زندان های کهگیلویه و بویراحمد جبران شود
486 نفر در پرونده های اقتصادی اخیر ممنوع الخروج شدند
مهاجرت روستاییان از علل اصلی حاشیه نشینی در بیرجند است
طلاق در استان بوشهر کاهش یافت
رسانه های داخلی مدیریت فضای مجازی را به دست بگیرند
زندانیان مالی خراسان شمالی 100 میلیارد ریال بدهی دارند