تخلفات شخصی برخی افراد به ساحت و جایگاه شوراها ربطی ندارد

11:58 ۱۸۳ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 127 0
تخلفات شخصی برخی افراد به ساحت و جایگاه شوراها ربطی ندارد

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت کشور گفت: یکی از علل هجمه علیه شوراها این است که این نهاد مسائل و مطالبات مردم را پیگیری می کند اما باید توجه کنیم که مسائل و تخلفات شخصی برخی افراد ربطی به جایگاه و ساحت شوراهای شهر و روستا ندارد.

ایرنا

سیدسلمان سامانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: به اعتقاد من رویکرد دقیق و مناسب نسبت به مسائلی که در حوزه شوراها در چند وقت اخیر پیش آمده، این است که نظارت ها بر شوراها چه در وزارت کشور، چه دستگاه های اجرایی و شوراهاهای فرا دست افزایش یابد.
وی ادمه داد: شوراهای فرادست (شورای بخش، شهرستان، استان و شورای عالی استان ها) شوراهایی هستند که قانونگذار برای آنها ردیف بودجه تعریف کرده است و بر اساس قانون شوراها وظایفی را بر عهده دارند، بنابراین همه این دستگاه ها اگر به نحوه شایسته وظایف خود را انجام دهند، شأن شوراها و صیانت آنها حفظ خواهد شد.
سامانی تصریح کرد: اکثریت قریب به اتفاق جامعه 126 هزار نفری شوراها در کشور صادقانه کار می کنند و اگر معدود افرادی تخلفاتی انجام داده اند این موضوع به ساحت شوراها ربطی ندارد و ساخت شوراها باید از هجمه ها مصون بماند.
وی یاد آوری کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که بر خواسته از قانونی اساسی و میثاق ملی ماست، حقوق و آزادی های متعددی را تعریف کرده است و یک ساختار شورایی در کشور برای اداره امور برای استان ها و شهرستان ها بر اساس مقتضایات محلی را تعریف کرده است.
سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: این مفهوم، یک مفهوم بسیار مترقی است بنابراین چه متولیان دستگاه های حکومتی و چه منتخبان مردم و چه نهادهای که با شوراها تعامل دارند باید جایگاه و شأن شوراها را حفظ کنند.
وی با اشاره به اینکه خودش عضو شورای شهر بوده، گفت: می دانم که در بسیاری از شوراهی شهر و روستا، افرادی به عنوان معتمد محلی کار شورایی را انجام می هند و حتی از جیب و زندگی خودشان مایه می گذارند تا کار شورا پیش برود و صادقانه زحمت می کشند.
سامانی افزود: در تمام سیستم ها حتی سیستم بدن انسان حتما مسائل و مشکلاتی ایجاد می شود و اگر به آن پرداخته نشود و آن مشکل و معضل حل نشود و چاره جویی نشود می تواند تمام خوبی ها و اقدامات مناسب و پسندیده که توسط باقی افراد و اعضا انجام می شود را تحت شعاع قرار دهد و این موضوع در مورد شوراها هم این چنین است.
وی خاطرنشان کرد: شوراها از جمله نهادهای انتخابی هستند که اعضای آن با رأی مستقیم مردم انتخاب می شوند و شاید به مراتب بیشتر از یک نهاد انتصابی که با رأی غیر مستقیم مردم انتخاب می شوند، مردم از آنها انتظار دارند و بنابراین بیشتر هم مورد هجمه هایی قرار می گیرند.
سخنگوی وزارت کشور گفت: این هجمه ها و حساسیت ها و این حجم از نگاه مردمی و رسانه های جمعی به شوراها به نظر من به دلیل این است که مطالبات مردم را پیگیری می کنند و شاید این مسائل مورد انتظار باشد.
وی در پاسخ به اینکه گاهی تخلفات شخصی برخی اعضاء شوراها به حساب شوراها گذاشته می شود، گفت: در تمام مصاحبه هایی که در این زمینه داشتم، اعلام کردم، آنچه فردی به عنوان یک شخص انجام می دهد که مربوط به زندگی شخصی و روزمرگی خودش است، موضوع وزارت کشور نیست و در حدود وظایف و اختیارات شوراها و آنچه یک عضو شورا در اجرای مقرارت انجام می دهد، نیست.
اجتمام *2181 * 3063


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

کسب و کار خانگی با آموختن مهارت‌های ضروری
راه‌اندازی کسب و کار خانگی خیلی جذاب است. چه کسی بدش می‌آید در خانه بنشیند و درآمد خوبی داشته باشد و همه چیز را تحت کنترل خودش بگیرد؟ کسب و کار خانگی مزایای بسیار زیادی دارد. البته اگر به صورت فکر شده، برنامه‌ریزی شده و منطقی راه‌اندازی شود. نه بلند پروازانه یا با درصد زیاد ریسک.
نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با حضور ایرانسل برگزار می‌شود
نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX ۲۰۱۹) از ۲ تا ۵ اردیبهشت‌ماه با حضور ایرانسل برگزار می‌شود.
آموزشگاه زبان گات
آموزشگاه زبان گات فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ آغاز کرده و تا به امروز با کسب افتخارات متعدد نظیر بازدید معاون سفیر سوئد و رئیس بخش فرهنگی سفرت سوئد و حضور آقای نم سوک، رئیس شرکت آموزشی هانول در کره‌جنوبی و بالا بردن سطح کیفیت تدریس با توجه به استانداردهای جهانی توانسته تا حد زیادی رضایت زبان آموزان را جلب کند.
یک خاطر آسوده با رزرو بلیط هواپیما
رزرو بلیط هواپیما خیال مسافران را برای سفر راحت‌تر می‌کند ولی برای اطمینان بیشتر از نحوه رزرو و فرایند خرید اینترنتی باید حتما در انتخاب سایت‌های فروش بلیط هواپیما دقت شود تا بلیطی بی‌دردسر و مطمئن خریداری شود.
ارزان‌ترین خانه‌های تهران در کدام مناطق قرار دارند؟
افزایش ناگهانی قیمت خانه طی ماه‌های اخیر در تهران شوک بزرگی بود که تغییرات قابل توجهی را در بازار مسکن به وجود آورد. این موضوع باعث شده، مخاطبان هدف بسیاری از خانه‌های لوکس و بزرگ محله‌های گران‌قیمت پایتخت ریزش کند و افراد زیادی توان مالی خرید و سکونت در چنین خانه‌هایی را از دست بدهند.
رانت ٧٥٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠ تومانی
واردکنندگان با دلار ٤٢٠٠ تومانی یک‌ساله ٥ / ٢ برابر خسارت سیل به جیب زدند.
چه شد که گوشت نجومی شد؟
با وجود افزایش قیمت گوشت قرمز تا ۱۰۰ هزار تومان طی یک سال گذشته، همچنان رکورد گرانی این کالا به نام دولت نهم و دهم است.
کاسبی در مال‌های تهران مالی نیست!
اجاره گزاف این واحدها به علاوه رکود اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم باعث شده هم‌اکنون بسیاری از پاساژهای تجاری بزرگ در تهران نیمه‌تعطیل باشند.
صادرات نفت ایران به صفر نمی‌رسد
«ممکن است آمریکایی‌ها تا حدودی بتوانند در مسیر صادرات نفت ایران وقفه ایجاد کنند اما به صراحت این مساله را مطرح می‌کنم که آنها هیچ‌گاه نمی‌توانند صادرات نفت ایران را به صفر برسانند. امکان حذف نفت ایران از بازار انرژی دنیا چیزی نزدیک به صفر است.»
ویدئو- سرلشگر سلامی از دانشگاه تا فرماندهی سپاه
یک روز مانده به چهلمین سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با حکم رهبر انقلاب، فرمانده کل سپاه تغییر کرد.تا پیش از سرلشکر سلامی،سردار محمدعلی جعفری به مدت ۱۲ سال فرماندهی سپاه را برعهده داشت.سرلشکر سلامی که تا پیش از این، جانشین فرمانده کل سپاه بود، به‌واسطه چندین بار حضورش در مصاحبه‌های تلویزیونی جزو چهره‌های شناخته‌شده نظامی کشور محسوب می‌شود.موضع‌گیری‌های صریح و بی‌پرده او در قبال رژیم صهیونیستی،آمریکا و غرب، از مهمترین وجوه اظهارنظرهای فرمانده جدید سپاه است و با توجه به رویکرد اخیر دولت آمریکا در قبال سپاه، این انتصاب می‌تواند حامل پیام‌های روشنی به مقامات آمریکایی و غربی باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
پیام شیرین برانکو برای پرسپولیسی‌ها
مربی کروات قرمزها از هواداران این تیم خواسته تا با خیال راحت و بدون هیچ استرسی بازی با الاهلی عربستان را تماشا کنند.
الماسی: تصمیمات غیرانسانی آمریکا شرایط اقتصادی سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد
نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس گفت: تصمیمات غیرانسانی و غیرقانونی دولتمردان آمریکا شرایط سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد. دغدغه‌های معیشتی و شرایط نامناسب اقتصادی مردم بخشی از تبعات این رفتار است.
«شجریان» به روایت هم‌محله‌ای‌ها-پاتوق خسرو آواز ایران تخریب می‌شود؟
«در محل شایعه شده قرار است ساختمان را بفروشند. لابد می‌کوبند و چند طبقه می‌سازند. کاش اینجا به یاد استاد بماند...»
چاووش اوغلو به اربیل می‌رود
وزیر خارجه ترکیه هفته آینده به اربیل عراق سفر می‌کند.
میزبانی همایش ملی کانون‌های وکلای دادگستری به یزد واگذار شد
جمعیت کیفری گلستان 22 درصد کمتر شد
مردم مناطق سیل زده نگران اسناد مالکیت خود نباشند
سارق سیم برق پس از تعقیب و گریز در بویین زهرا دستگیر شد
رئیس قوه قضاییه انتصاب سرلشکر حسین سلامی را تبریک گفت
وزیر دادگستری انتصاب فرمانده کل سپاه را تبریک گفت
نشست هم اندیشی همایش ملی تخصصی حقوق کودک در یزد برگزار شد
مدیرعامل آبفای جنوب غربی استان تهران بازداشت شد
استخدام شهرداری ها باید از طریق انتشار آگهی عمومی باشد
اتهام صمیمی اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور است