سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس

12:25 ۹۳ روز و ۹ ساعت پیش افکار نیوز 67 0
سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس

صبح امروز ۴ وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدن و تجارت، راه و شهرسازی و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از سوی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شدند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،صبح امروز ۴ وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدنو تجارت، راه و شهرسازیو وزارت تعاون کار و رفاهاجتماعیاز سوی معاونپارلمانی رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شدند.
بر اساس نامه معاون امور مجلس رئیس جمهور، که وزیران پیشنهادی برای رای اعتماد به مجلس معرفی شدند، فرهاد دژپسند برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی، رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدنو تجارت، محمد اسلامی برای وزارت راه و شهر سازی و محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعیمعرفی شدند.
فرهاد دژپسند کیست؟وی ۵۶ سال پیش در رستم‌کلای بهشهر به دنیا آمده و دکترای اقتصادی خود را از دانشگاه آزاد اسلامیاخذ کرده است و کارشناسی ارشدبرنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی از دانشکده اقتصاددانشگاه بهشتی داشته و همچنین کارشناسیخود را در این دانشگاه سپری کرد.
رساله دکتری وزیر پیشنهادی در رابطه با عوامل مؤثر رشد اقتصادیایران با تاکید بر نقش شاخص‌های توسعه انسانی بوده است.
مهمترین سابقه اجرایی دژپسند حضور در معاونت امور اقتصادی و بودجهسازمان برنامه و بودجهدر دولتیازدهم بوده و هم اکنون ریاست مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان برنامه و بودجهرا برعهده دارد.
سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس
پیشتر  نیز مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و داراییبود که توسط مجلس استیضاحشد و سید رحمت اله اکرمی مسئولیت سرپرستی این وزارتخانهرا بر عهده دارد.
وزیر پیشنهادی صنعتمعدن و تجارتهرچند اسامی متعددی پس قطعی شدن رفتن شریعتمداری برای این وزارتخانه بر سر زبان‌ها آمد اما در نهایت رضا رحمانی که پیشتر قائم ‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارتدر امور تولید، بود به عنوان سرپرست و وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شد. 
تحصیلاترضا رحمانی متولد ۱۳۴۵ در شهر تبریز و دارای مدرک تحصیلی لیسانس حقوق، فوق‌لیسانس مدیریت منابع انسانی و دکتری در رشته مدیریت استراتژیک است.
سوابق اجرایی و فعالیت‌هارحمانی در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامیاز شهر تبریز به مجلس راه پیداکرده بود.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارتدر دوره نهم مجلس شورای اسلامیریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلسشورای اسلامی را بر عهده داشت.
رحمانی پیش از نمایندگی در مجلس، مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی، همچنین مدیرکل بازرسی و مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقیبود.
- کارمند وزارت صنایع و معادن- معاون منابع انسانی گروه صنعتی تراکتورسازی تبریز- مدیرعامل کارخانه آلومینیوم المهدی- مدیرکل بازرسی استانداری آذربایجان شرقی- مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقی- نایب‌رئیس اول کمیسیون صنایع و معادنمجلسوزارت راه و شهرسازیروز گذشته نامه‌ای از استعفای عباس آخوندیدر رسانه‌ها منتشر شد که نشان می‌داد وی شهریور ماه استعفا کرده است. عملکرد ضعیف آخوندی و نیز اختلاف دیدگاه با
رئیس جمهورباعث شد تا راه برای تغییر باز شود با این حال مجلس نیز دست به کار شده و طرح استیضاح چندباره آخوندی را کلید زدند. همه این عوامل باعث شد تا در نهایت با پذیرش استعفا محمد اسلامی به عنوان سرپرست و گزینه پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس معرفی شود.
محمد اسلامی فرزند رجب متولد اول مهر ماه ۱۳۳۵ در شهر اصفهاناست‌. تحصیلات محمد اسلامی اسلامی ، دانش‌آموخته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه دیترویت میشیگان آمریکا در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناس ارشد مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه ‘ تولیدو ‘ اوهایو آمریکاست.
وی همچنین در سال ۱۳۸۳ مدرک ‘ ام بی ای MBA ‘ مدیریت جهانی هوانوردی مشترک را از دانشگاه ‘ رویال رودز ‘ کاناداو دانشگاه شریف دریافت کرد.  
سوابق اجرایی و فعالیت‌ها معاون مهندسی و طرح‌های توسعه سازمان صنایع دفاع بزرگ ۱۳۷۴ ـ ۱۳۶۶ .
– مدیرعامل شرکت هواپیماسازی ایران۱۳۸۲ ـ ۱۳۷۴ – قائم‌مقام سازمان صنایع هوافضا ۱۳۸۴ ـ ۱۳۸۳ – رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی ۱۳۸۶ ـ ۱۳۸۳ – معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع۱۳۹۶ ـ ۱۳۸۶ – معاون مهندسی پدافند غیرعامل وزارت دفاع و همزمان دبیر ستاد توسعه سواحل مکران ۱۳۹۳ تاکنون . – عضو شورای برنامه‌ریزی بنیاد مستضعفان به مدت سه سال 
– عضو ستاد مرزهای کشور در وزارت کشوربه مدت چهار سال  – عضو ستاد بحران کشور و کمیته دائمی سازمان پدافند غیرعامل از سال ۹۳ تاکنون – عضو شورای عالی هواپیمایی کشور از سال ۸۸ تاکنون – عضو شورای عالی معماریو شهرسازی ایران از سال ۹۳ تاکنون – عضو کمیته ملی مقابله با ریزگردها از سال ۹۳ تاکنون – عضو هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از سال ۱۳۸۵ ـ ۱۳۸۲ – عضو گروه‌های مطالعاتی پژوهش‌محور دوره‌های دکتری به‌عنوان استاد راهنما در دانشگاه عالی دفاع ملی از سال ۹۳ تاکنون– مدرس دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر از سال ۹۵ تاکنون – رئیس هیا مدیره شرکت ملی ساختمان وابسته به بنیاد مسضعفان از سال ۱۳۹۰ ـ ۱۳۹۱– رئیس هیات مدیره شرکت عمران و مسکنایران ۱۳۹۵ ـ ۱۳۹۱ – عضو انجمن هوافضا ایران– عضو نظام مهندسی ساختمان– استاندار مازندران از ۹۶ تا ۹۷وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی پس از استیضاح علی ربیعی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعیکه با حواشی متعددی در نحوه بنگاه‌داری و شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه همراه بود، محسنی بند‌پی سرپرستی این وزارتخانه را عهده‌دار شد. گزینه‌های متعددی برای این وزارتخانه مطرح بود تا اینکه شریعتمداری برای فرار از استیضاح مجلس در پست
وزارت صنعت معدنو تجارت،‌ استعفا داد تا گمانه‌ها برای معرفی تصدی وزارت رفاهبرای او پررنگ‌تر شود. در حال حاضر نیز محمد شریعتمداری از سوی رئیس جمهور به مجلس معرفی شد.
سوابق اجرایی و فعالیت‌ها-مرداد ماه ١٣٩٦ به عنوان وزیر صنعت،معدن و تجارت انتخاب شد.
 - در مهر ماه سال ۱۳۹۲ از سوی حسن روحانی، به عنوان  معاون اجرایی رئیس جمهور انتخاب شد.
 جانشین رئیس‌جمهور ایران در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استانداردو تحقیقات صنعتی و رئیس ستاد تنظیم بازاراست و در آغاز کار دولت یازدهم حسن روحانی، بیست روز سرپرست وزارت ورزش و جوانانو در دولت های هفتم و هشتم وزیر بازرگانی بوده‌است.
شریعتمداری به عنوان نامزد تصدی وزارت بازرگانیدر دولت هفتم به مجلس شورای اسلامی معرفی و با کسب رأی اعتمادی بالا از مجلس پنجم و تنها با ۹ رأی مخالف تایید و به حکم رئیس جمهور،به سمت وزیر بازرگانی جمهوری اسلامی ایرانمنصوب شد.
ازسال ۱۳۷۰ تاکنون عضویت در هیئت امناء آستان حضرت عبدالعظیم(ع) و عضویت و دبیری هیئت امناء مؤسسه علمی - فرهنگی دارالحدیث در قمرا نیز تحت اشراف محمدی ری شهری بر عهده دارد.
از سال ۱۳۶۸ در دولت اول مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، همزمان با خدمت در سمت معاون نظارت و حسابرسی دفتر، بعنوان قائم مقام وزیر بازرگانی انجام وظیفه کرد.
معاون و جانشین معاونت امور انقلابنخست وزیری در زمان نخست وزیری رجایی، عضویت در کمیته مرکزی انقلاب اسلامیدر زمان آیت الله مهدوی کنیاز مهمترین مناسب از انقلاب وی به شمار می‌رود، همچنین کاندیدای ریاست جمهوریدر سال 92 بوده که به نفع مرحوم هاشمی رفسنجانیکنار کشید.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

صعود نادال به نیمه نهایی تنیس اپن استرالیا
تنیسور اسپانیایی با پیروزی برابر فرانسز تیافو به مرحله نیمه نهایی تنیس اپن استرالیا راه یافت.
جلسه فتحی و شفر در باشگاه استقلال
امیرحسین فتحی، سرپرست باشگاه استقلال پس از بازگشت آبی‌پوشان از ترکیه، جلسه‌ای را با وینفرد شفر برگزار کرد.
لیورپول، رکورددار کسب سود مالی در طول یک فصل
قرمزپوشان مرسی‌ساید به لطف موفقیت‌های اخیرشان توانستند رکورد جهانی جدیدی برای کسب سود در طول یک فصل به ثبت برسانند.
چراغ سبز مجدد هازارد به رئال مادرید
از ادن هازارد به عنوان یکی از گزینه های جدی رئال برای تابستان آینده نام برده می شود.
به بهانه انتقال مرد خانه به دوش به بارسلونا
مهاجم غنایی خاطرات خوبی از رویارویی با بارسلونا دارد.
استقبال خبرنگاران چینی از تمرین امروز تیم ملی
تعدادزیادی از نمایندگان رسانه‌های کشور چین در تمرین امروز تیم ملی فوتبال ایران حضور پیدا کردند.
محسن مسلمان به سپاهان پیوست
محسن مسلمان، با عقد قراردادی به تیم فوتبال سپاهان پیوست.
قطع امید امدادگران از زنده یافتن بازیکن کاردیف
احتمال مرگ بازیکن جدید تیم فوتبال کاردیف، در حادثه هوایی قوت گرفت.
رونالدو با مسی بی‌حساب شد!
مهار پنالتی کریس رونالدوی یوونتوسی از سوی دروازه‌بان کیه‌وو در آخرین بازی هفته سری A، بیست و پنجمین ناکامی ستاره پرتغالی در گل کردن پنالتی در دوران حرفه‌ای‌اش را رقم زد و از این نظر او با لیونل مسی، رقیب ازل و ابدی‌اش برابر شد.
خوشبینی ستاره اسپانیایی به آینده شیاطین سرخ
خوان ماتا، هافبک منچستریونایتد، مدعی شد که این تیم با حضور اوله گونار سولسشر به دنبال کسب موفقیت های بیشتر خواهد بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سلفی گوچی با خواننده مشهور ترکیه‌ای
رضا قوچان نژاد، بازیکن محبوب کشورمان عکسی از خود با خواننده مشهور ترکیه ای، «اِبرو گوندش» را در اینستاگرام خود منتشر کرد.
ضرب و شتم دانش‌آموز افغان در مدرسه
معلمی یک دانش آموز افغانی را مورد ضرب و شتم و توهین قرار می دهد. اطلاعات بیشتری از این ویدئو در دسترس نیست.
شوخی سلطانی‌فر با مجتبی عابدینی
مراسم افتتاح موزه ورزش با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک روز گذشته (یکم بهمن) برگزار شد.
نامزدهای اسکار نود و یکم اعلام شد
نامزدهای اسکار نود و یکم در ۲۴ بخش اعلام شد.
صعود سخت کره جنوبی به جمع ۸ تیم برتر آسیا- سد بحرین در وقت‌های اضافه شکست
تیم ملی فوتبال کره‌ جنوبی موفق شد مقابل بحرین به برتری دست پیدا کند و به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا راه پیدا کند.
آیت الله نوری همدانی: مردم ارزانی را نمی‌بینند
ایمانی: توئیت احمدی‌نژاد برای بازرگان اشتباه بود
بسیج: نامه وزرا به رهبری، همان زهرنامه است!
لاریجانی: می‌خواهند دل مردم را خالی کنند
جهانگیری: دامن نظام را از فساد پاک کنید
اسامی امضاکنندگان نامه به رهبری درباره FATF
دادستان تهران: «حصر» به قوت خود باقی است
مطهری: اسماعیل بخشی، اسنادش را ارائه نکرد
کواکبیان: ایران مقابل نشست ورشو مقابله به مثل کند
جان برکف‌ترین انسان کشور از دید جهانگیری