سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس

12:25 ۲۷۵ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 240 0
سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس

صبح امروز ۴ وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدن و تجارت، راه و شهرسازی و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از سوی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شدند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،صبح امروز ۴ وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدنو تجارت، راه و شهرسازیو وزارت تعاون کار و رفاهاجتماعیاز سوی معاونپارلمانی رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شدند.
بر اساس نامه معاون امور مجلس رئیس جمهور، که وزیران پیشنهادی برای رای اعتماد به مجلس معرفی شدند، فرهاد دژپسند برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی، رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدنو تجارت، محمد اسلامی برای وزارت راه و شهر سازی و محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعیمعرفی شدند.
فرهاد دژپسند کیست؟وی ۵۶ سال پیش در رستم‌کلای بهشهر به دنیا آمده و دکترای اقتصادی خود را از دانشگاه آزاد اسلامیاخذ کرده است و کارشناسی ارشدبرنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی از دانشکده اقتصاددانشگاه بهشتی داشته و همچنین کارشناسیخود را در این دانشگاه سپری کرد.
رساله دکتری وزیر پیشنهادی در رابطه با عوامل مؤثر رشد اقتصادیایران با تاکید بر نقش شاخص‌های توسعه انسانی بوده است.
مهمترین سابقه اجرایی دژپسند حضور در معاونت امور اقتصادی و بودجهسازمان برنامه و بودجهدر دولتیازدهم بوده و هم اکنون ریاست مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان برنامه و بودجهرا برعهده دارد.
سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس
پیشتر  نیز مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و داراییبود که توسط مجلس استیضاحشد و سید رحمت اله اکرمی مسئولیت سرپرستی این وزارتخانهرا بر عهده دارد.
وزیر پیشنهادی صنعتمعدن و تجارتهرچند اسامی متعددی پس قطعی شدن رفتن شریعتمداری برای این وزارتخانه بر سر زبان‌ها آمد اما در نهایت رضا رحمانی که پیشتر قائم ‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارتدر امور تولید، بود به عنوان سرپرست و وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شد. 
تحصیلاترضا رحمانی متولد ۱۳۴۵ در شهر تبریز و دارای مدرک تحصیلی لیسانس حقوق، فوق‌لیسانس مدیریت منابع انسانی و دکتری در رشته مدیریت استراتژیک است.
سوابق اجرایی و فعالیت‌هارحمانی در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامیاز شهر تبریز به مجلس راه پیداکرده بود.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارتدر دوره نهم مجلس شورای اسلامیریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلسشورای اسلامی را بر عهده داشت.
رحمانی پیش از نمایندگی در مجلس، مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی، همچنین مدیرکل بازرسی و مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقیبود.
- کارمند وزارت صنایع و معادن- معاون منابع انسانی گروه صنعتی تراکتورسازی تبریز- مدیرعامل کارخانه آلومینیوم المهدی- مدیرکل بازرسی استانداری آذربایجان شرقی- مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقی- نایب‌رئیس اول کمیسیون صنایع و معادنمجلسوزارت راه و شهرسازیروز گذشته نامه‌ای از استعفای عباس آخوندیدر رسانه‌ها منتشر شد که نشان می‌داد وی شهریور ماه استعفا کرده است. عملکرد ضعیف آخوندی و نیز اختلاف دیدگاه با
رئیس جمهورباعث شد تا راه برای تغییر باز شود با این حال مجلس نیز دست به کار شده و طرح استیضاح چندباره آخوندی را کلید زدند. همه این عوامل باعث شد تا در نهایت با پذیرش استعفا محمد اسلامی به عنوان سرپرست و گزینه پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس معرفی شود.
محمد اسلامی فرزند رجب متولد اول مهر ماه ۱۳۳۵ در شهر اصفهاناست‌. تحصیلات محمد اسلامی اسلامی ، دانش‌آموخته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه دیترویت میشیگان آمریکا در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناس ارشد مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه ‘ تولیدو ‘ اوهایو آمریکاست.
وی همچنین در سال ۱۳۸۳ مدرک ‘ ام بی ای MBA ‘ مدیریت جهانی هوانوردی مشترک را از دانشگاه ‘ رویال رودز ‘ کاناداو دانشگاه شریف دریافت کرد.  
سوابق اجرایی و فعالیت‌ها معاون مهندسی و طرح‌های توسعه سازمان صنایع دفاع بزرگ ۱۳۷۴ ـ ۱۳۶۶ .
– مدیرعامل شرکت هواپیماسازی ایران۱۳۸۲ ـ ۱۳۷۴ – قائم‌مقام سازمان صنایع هوافضا ۱۳۸۴ ـ ۱۳۸۳ – رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی ۱۳۸۶ ـ ۱۳۸۳ – معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع۱۳۹۶ ـ ۱۳۸۶ – معاون مهندسی پدافند غیرعامل وزارت دفاع و همزمان دبیر ستاد توسعه سواحل مکران ۱۳۹۳ تاکنون . – عضو شورای برنامه‌ریزی بنیاد مستضعفان به مدت سه سال 
– عضو ستاد مرزهای کشور در وزارت کشوربه مدت چهار سال  – عضو ستاد بحران کشور و کمیته دائمی سازمان پدافند غیرعامل از سال ۹۳ تاکنون – عضو شورای عالی هواپیمایی کشور از سال ۸۸ تاکنون – عضو شورای عالی معماریو شهرسازی ایران از سال ۹۳ تاکنون – عضو کمیته ملی مقابله با ریزگردها از سال ۹۳ تاکنون – عضو هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از سال ۱۳۸۵ ـ ۱۳۸۲ – عضو گروه‌های مطالعاتی پژوهش‌محور دوره‌های دکتری به‌عنوان استاد راهنما در دانشگاه عالی دفاع ملی از سال ۹۳ تاکنون– مدرس دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر از سال ۹۵ تاکنون – رئیس هیا مدیره شرکت ملی ساختمان وابسته به بنیاد مسضعفان از سال ۱۳۹۰ ـ ۱۳۹۱– رئیس هیات مدیره شرکت عمران و مسکنایران ۱۳۹۵ ـ ۱۳۹۱ – عضو انجمن هوافضا ایران– عضو نظام مهندسی ساختمان– استاندار مازندران از ۹۶ تا ۹۷وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی پس از استیضاح علی ربیعی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعیکه با حواشی متعددی در نحوه بنگاه‌داری و شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه همراه بود، محسنی بند‌پی سرپرستی این وزارتخانه را عهده‌دار شد. گزینه‌های متعددی برای این وزارتخانه مطرح بود تا اینکه شریعتمداری برای فرار از استیضاح مجلس در پست
وزارت صنعت معدنو تجارت،‌ استعفا داد تا گمانه‌ها برای معرفی تصدی وزارت رفاهبرای او پررنگ‌تر شود. در حال حاضر نیز محمد شریعتمداری از سوی رئیس جمهور به مجلس معرفی شد.
سوابق اجرایی و فعالیت‌ها-مرداد ماه ١٣٩٦ به عنوان وزیر صنعت،معدن و تجارت انتخاب شد.
 - در مهر ماه سال ۱۳۹۲ از سوی حسن روحانی، به عنوان  معاون اجرایی رئیس جمهور انتخاب شد.
 جانشین رئیس‌جمهور ایران در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استانداردو تحقیقات صنعتی و رئیس ستاد تنظیم بازاراست و در آغاز کار دولت یازدهم حسن روحانی، بیست روز سرپرست وزارت ورزش و جوانانو در دولت های هفتم و هشتم وزیر بازرگانی بوده‌است.
شریعتمداری به عنوان نامزد تصدی وزارت بازرگانیدر دولت هفتم به مجلس شورای اسلامی معرفی و با کسب رأی اعتمادی بالا از مجلس پنجم و تنها با ۹ رأی مخالف تایید و به حکم رئیس جمهور،به سمت وزیر بازرگانی جمهوری اسلامی ایرانمنصوب شد.
ازسال ۱۳۷۰ تاکنون عضویت در هیئت امناء آستان حضرت عبدالعظیم(ع) و عضویت و دبیری هیئت امناء مؤسسه علمی - فرهنگی دارالحدیث در قمرا نیز تحت اشراف محمدی ری شهری بر عهده دارد.
از سال ۱۳۶۸ در دولت اول مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، همزمان با خدمت در سمت معاون نظارت و حسابرسی دفتر، بعنوان قائم مقام وزیر بازرگانی انجام وظیفه کرد.
معاون و جانشین معاونت امور انقلابنخست وزیری در زمان نخست وزیری رجایی، عضویت در کمیته مرکزی انقلاب اسلامیدر زمان آیت الله مهدوی کنیاز مهمترین مناسب از انقلاب وی به شمار می‌رود، همچنین کاندیدای ریاست جمهوریدر سال 92 بوده که به نفع مرحوم هاشمی رفسنجانیکنار کشید.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

حکم شرعی تتوی آرایشی بانوان
برای تاتو (خالکوبی) کردن از سوزن‌های مخصوص استفاده می‌شود و این کار غیر از درد فراوان، خونریزی زیادی هم به همراه دارد.
از «کلاه قرمزی» چه خبر؟
مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما درباره آخرین وضعیت ساخت سری جدید «کلاه قرمزی» توضیح داد.
«تپلی و من» از فردا روی پرده سینماها- فیلم
در آستانه اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» به کارگردانی حسین قناعت از پوستر و تیزر این فیلم رونمایی شد.
اکران فیلم ترسناک «ارّه» پنج ماه زودتر از موعد
به گزارش افکارنیوز، تصویر منتشر شده از «افسانه پاکرو» ، بازیگر سینما و تلویزیون را مشاهده می کنید.
فیلم جدید «مهران احمدی» پروانه ساخت گرفت
شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با سه فیلمنامه موافقت کرد.
ماجرای زندگی اولین قاتل سریالی زن ایران روی پرده سینما
مستند سینمایی «مهین» به کارگردانی محمدحسین حیدری در سینماهای هنروتجربه به نمایش درخواهد آمد.
وانت صورتی ماشین عروس شد- عکس
تصویری از وانت صورتی رنگ که برای ماشین عروس تزئین شده است را می‌بینید.
واکنش نوبخت به انتقادات وارده درباره تهویه ایستگاه تئاتر شهر
فرنوش نوبخت ازپایان یافتن مشکلات تهویه ایستگاه تئاتر شهر تا ۵ شنبه هفته جاری خبر داد
حریق برج مسکونی در سعادت آباد
سید جلال ملکی گفت: وقوع حادثه حریق در یک برج مسکونی در محدوده سعادت آباد در ساعت 11:50 امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد.
طلب میلیاردی شهرداری از قوه قضائیه و ناجا
همتی خاطرنشان کرد: مانده طلب از بنیاد تعاون بابت فروش سه قطعه زمین پروژه آهو به مبلغ 104 میلیارد ریال که بعد از انتقال مالکیت زمین‌ها باید تسویه می‌شد به علت عدم انتقال مالکیت زمین‌ها وضعیت مشخص نیست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

«تپلی و من» از فردا روی پرده سینماها- فیلم
در آستانه اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» به کارگردانی حسین قناعت از پوستر و تیزر این فیلم رونمایی شد.
محمد جلال مآب رئیس ستاد بازسازی عتبات شد
حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات جای خود را به محمد جلال مآب داده است.
تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس، تصمیمی جالب را گرفت.
ارزهای دیجیتالی مثل قیچی دو لبه است
الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تعیین و تکلیف در خصوص ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ویژه ای در این خصوص با حضور وزیر اقتصاد، نیرو، صنعت معدن و تجارت، رؤسای بانک مرکزی، مخابرات و پدافند غیر عامل داشت و مفصل در این خصوص بحث و گفتگو صورت گرفت.
از «کلاه قرمزی» چه خبر؟
مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما درباره آخرین وضعیت ساخت سری جدید «کلاه قرمزی» توضیح داد.
وزیر اقتصاد: مفقودی یک میلیارد یورو ارز دولتی صحت ندارد
کدام مدل کارآمد است؟
«عذرخواهی»هایی که آب و نان نمی‌شود!
نظارت بر چرخه کالا و ارز باید از مبداء تا مقصد باشد- قیمت گوشت متعادل نیست
احمد توکلی: روحانی باید برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد
دولت سه درصد کوچک شد
انتخابات جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی در استان چهارمحال بختیاری برگزار شد
شکایت از «فلاحت‌پیشه»  بخاطر پیشنهاد ایجاد میز مشترک بین ایران و آمریکا
واکنش ضرغامی به قدرت نمایی سپاه در خلیج فارس
ماجرای دوتابعیتی‌ها در مجلس جنجال‌ساز شد