سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس

12:25 ۱۵۳ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 173 0
سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس

صبح امروز ۴ وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدن و تجارت، راه و شهرسازی و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از سوی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شدند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،صبح امروز ۴ وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدنو تجارت، راه و شهرسازیو وزارت تعاون کار و رفاهاجتماعیاز سوی معاونپارلمانی رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شدند.
بر اساس نامه معاون امور مجلس رئیس جمهور، که وزیران پیشنهادی برای رای اعتماد به مجلس معرفی شدند، فرهاد دژپسند برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی، رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدنو تجارت، محمد اسلامی برای وزارت راه و شهر سازی و محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعیمعرفی شدند.
فرهاد دژپسند کیست؟وی ۵۶ سال پیش در رستم‌کلای بهشهر به دنیا آمده و دکترای اقتصادی خود را از دانشگاه آزاد اسلامیاخذ کرده است و کارشناسی ارشدبرنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی از دانشکده اقتصاددانشگاه بهشتی داشته و همچنین کارشناسیخود را در این دانشگاه سپری کرد.
رساله دکتری وزیر پیشنهادی در رابطه با عوامل مؤثر رشد اقتصادیایران با تاکید بر نقش شاخص‌های توسعه انسانی بوده است.
مهمترین سابقه اجرایی دژپسند حضور در معاونت امور اقتصادی و بودجهسازمان برنامه و بودجهدر دولتیازدهم بوده و هم اکنون ریاست مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان برنامه و بودجهرا برعهده دارد.
سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس
پیشتر  نیز مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و داراییبود که توسط مجلس استیضاحشد و سید رحمت اله اکرمی مسئولیت سرپرستی این وزارتخانهرا بر عهده دارد.
وزیر پیشنهادی صنعتمعدن و تجارتهرچند اسامی متعددی پس قطعی شدن رفتن شریعتمداری برای این وزارتخانه بر سر زبان‌ها آمد اما در نهایت رضا رحمانی که پیشتر قائم ‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارتدر امور تولید، بود به عنوان سرپرست و وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شد. 
تحصیلاترضا رحمانی متولد ۱۳۴۵ در شهر تبریز و دارای مدرک تحصیلی لیسانس حقوق، فوق‌لیسانس مدیریت منابع انسانی و دکتری در رشته مدیریت استراتژیک است.
سوابق اجرایی و فعالیت‌هارحمانی در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامیاز شهر تبریز به مجلس راه پیداکرده بود.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارتدر دوره نهم مجلس شورای اسلامیریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلسشورای اسلامی را بر عهده داشت.
رحمانی پیش از نمایندگی در مجلس، مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی، همچنین مدیرکل بازرسی و مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقیبود.
- کارمند وزارت صنایع و معادن- معاون منابع انسانی گروه صنعتی تراکتورسازی تبریز- مدیرعامل کارخانه آلومینیوم المهدی- مدیرکل بازرسی استانداری آذربایجان شرقی- مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقی- نایب‌رئیس اول کمیسیون صنایع و معادنمجلسوزارت راه و شهرسازیروز گذشته نامه‌ای از استعفای عباس آخوندیدر رسانه‌ها منتشر شد که نشان می‌داد وی شهریور ماه استعفا کرده است. عملکرد ضعیف آخوندی و نیز اختلاف دیدگاه با
رئیس جمهورباعث شد تا راه برای تغییر باز شود با این حال مجلس نیز دست به کار شده و طرح استیضاح چندباره آخوندی را کلید زدند. همه این عوامل باعث شد تا در نهایت با پذیرش استعفا محمد اسلامی به عنوان سرپرست و گزینه پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس معرفی شود.
محمد اسلامی فرزند رجب متولد اول مهر ماه ۱۳۳۵ در شهر اصفهاناست‌. تحصیلات محمد اسلامی اسلامی ، دانش‌آموخته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه دیترویت میشیگان آمریکا در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناس ارشد مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه ‘ تولیدو ‘ اوهایو آمریکاست.
وی همچنین در سال ۱۳۸۳ مدرک ‘ ام بی ای MBA ‘ مدیریت جهانی هوانوردی مشترک را از دانشگاه ‘ رویال رودز ‘ کاناداو دانشگاه شریف دریافت کرد.  
سوابق اجرایی و فعالیت‌ها معاون مهندسی و طرح‌های توسعه سازمان صنایع دفاع بزرگ ۱۳۷۴ ـ ۱۳۶۶ .
– مدیرعامل شرکت هواپیماسازی ایران۱۳۸۲ ـ ۱۳۷۴ – قائم‌مقام سازمان صنایع هوافضا ۱۳۸۴ ـ ۱۳۸۳ – رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی ۱۳۸۶ ـ ۱۳۸۳ – معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع۱۳۹۶ ـ ۱۳۸۶ – معاون مهندسی پدافند غیرعامل وزارت دفاع و همزمان دبیر ستاد توسعه سواحل مکران ۱۳۹۳ تاکنون . – عضو شورای برنامه‌ریزی بنیاد مستضعفان به مدت سه سال 
– عضو ستاد مرزهای کشور در وزارت کشوربه مدت چهار سال  – عضو ستاد بحران کشور و کمیته دائمی سازمان پدافند غیرعامل از سال ۹۳ تاکنون – عضو شورای عالی هواپیمایی کشور از سال ۸۸ تاکنون – عضو شورای عالی معماریو شهرسازی ایران از سال ۹۳ تاکنون – عضو کمیته ملی مقابله با ریزگردها از سال ۹۳ تاکنون – عضو هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از سال ۱۳۸۵ ـ ۱۳۸۲ – عضو گروه‌های مطالعاتی پژوهش‌محور دوره‌های دکتری به‌عنوان استاد راهنما در دانشگاه عالی دفاع ملی از سال ۹۳ تاکنون– مدرس دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر از سال ۹۵ تاکنون – رئیس هیا مدیره شرکت ملی ساختمان وابسته به بنیاد مسضعفان از سال ۱۳۹۰ ـ ۱۳۹۱– رئیس هیات مدیره شرکت عمران و مسکنایران ۱۳۹۵ ـ ۱۳۹۱ – عضو انجمن هوافضا ایران– عضو نظام مهندسی ساختمان– استاندار مازندران از ۹۶ تا ۹۷وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی پس از استیضاح علی ربیعی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعیکه با حواشی متعددی در نحوه بنگاه‌داری و شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه همراه بود، محسنی بند‌پی سرپرستی این وزارتخانه را عهده‌دار شد. گزینه‌های متعددی برای این وزارتخانه مطرح بود تا اینکه شریعتمداری برای فرار از استیضاح مجلس در پست
وزارت صنعت معدنو تجارت،‌ استعفا داد تا گمانه‌ها برای معرفی تصدی وزارت رفاهبرای او پررنگ‌تر شود. در حال حاضر نیز محمد شریعتمداری از سوی رئیس جمهور به مجلس معرفی شد.
سوابق اجرایی و فعالیت‌ها-مرداد ماه ١٣٩٦ به عنوان وزیر صنعت،معدن و تجارت انتخاب شد.
 - در مهر ماه سال ۱۳۹۲ از سوی حسن روحانی، به عنوان  معاون اجرایی رئیس جمهور انتخاب شد.
 جانشین رئیس‌جمهور ایران در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استانداردو تحقیقات صنعتی و رئیس ستاد تنظیم بازاراست و در آغاز کار دولت یازدهم حسن روحانی، بیست روز سرپرست وزارت ورزش و جوانانو در دولت های هفتم و هشتم وزیر بازرگانی بوده‌است.
شریعتمداری به عنوان نامزد تصدی وزارت بازرگانیدر دولت هفتم به مجلس شورای اسلامی معرفی و با کسب رأی اعتمادی بالا از مجلس پنجم و تنها با ۹ رأی مخالف تایید و به حکم رئیس جمهور،به سمت وزیر بازرگانی جمهوری اسلامی ایرانمنصوب شد.
ازسال ۱۳۷۰ تاکنون عضویت در هیئت امناء آستان حضرت عبدالعظیم(ع) و عضویت و دبیری هیئت امناء مؤسسه علمی - فرهنگی دارالحدیث در قمرا نیز تحت اشراف محمدی ری شهری بر عهده دارد.
از سال ۱۳۶۸ در دولت اول مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، همزمان با خدمت در سمت معاون نظارت و حسابرسی دفتر، بعنوان قائم مقام وزیر بازرگانی انجام وظیفه کرد.
معاون و جانشین معاونت امور انقلابنخست وزیری در زمان نخست وزیری رجایی، عضویت در کمیته مرکزی انقلاب اسلامیدر زمان آیت الله مهدوی کنیاز مهمترین مناسب از انقلاب وی به شمار می‌رود، همچنین کاندیدای ریاست جمهوریدر سال 92 بوده که به نفع مرحوم هاشمی رفسنجانیکنار کشید.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

یه عید واقعی + پوستر
خانه طراحان انقلاب اسلامی پوستر تازه خود را با عنوان "یه عید واقعی" منتشر کرد.
اطعام 10 هزار سیل زده از محل موقوفات و بقاع متبرکه
۱۰ هزار نفر از سیل زدگان استان گلستان از محل موقوفات و بقاع متبرکه استان اطعام شدند و مقدمات اسکان سیل‌زدگان در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی فراهم شده است.
سریال ˮپایتختˮ از تلویزیون پخش می‌شود
"پایتخت ۵" هر شب از شبکه افق پخش می‌شود.
راهیان نور|گزارش ویدئویی تسنیم از روایتگری عملیات والفجر8 به‌روی اروندرود
روایت‌گری عملیات والفجر۸ برای زائران راهیان نور توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال انجام است.
ناکامی تلویزیون در ساخت برنامه‌‌های تحویل سال نو
دست تلویزیون برای برنامه‌سازی تلویزیونی خصوصاً در ویژه‌برنامه‌های نوروز خالی‌تر از همیشه بود تا جائیکه برای تبلیغات و ستاره‌مربع‌هایش هم مشمئزکننده رفتار کرد.
گریه مادر 4 شهید برای مشکلات اقتصادی مردم +فیلم
مادر شهیدان جنیدی از ناراحتی‌اش برای مشکلات اقتصادی مردم می‌گوید و می‌گوید که داغ فرزندانم اشکم را در نیاورد اما برای مشکلات اقتصادی مردم گریه می‌کنم.
فصل ششم خندوانه 16 فروردین به پایان می رسد
«ویژه برنامه هاى نوروزى خندوانه» از شب گذشته با حضور هنرمندان پخش شد.
مهم‌ترین اتفاق‌های حوزه تجسمی در سال 97- هنرمندان پاسخ می‌دهند
سیدعباس میرهاشمی؛ عکاس باسابقه سال‌های دفاع مقدس از مهمترین اتفاق‌های حوزه تجسمی در سال ۹۷ می‌گوید.
رونمایی از نخستین تیزر نمایش «هوراشیو »
استقبال خوب از نمایش کمدی موزیکال « هوراشیو » به نویسندگی مهدی پوربلاسی و کارگردانی جواد مولانیا و به تهیه کنندگی امین ساقیان در سومین روز سال ۱۳۹۸.
سیدجواد هاشمی: دوست دارم با یک کار کودک به تلویزیون برگردم
کارگردان، بازیگر و مجری سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه دوست دارم کار کودک برای تلویزیون بسازم، گفت: تلویزیون با این همه شبکه کودک و برنامه‌های کودک شاهد تعدد پخش کارتون‌های خارجی از تلویزیون هستیم و این یک ضعف محسوب می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اگر چهارشنبه سوری مستلزم ضرر یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست
تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائی درباره چهارشنبه سوری فرمودند: 'چهارشنبه‌ سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و اگر مستلزم ضرر و فساد یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست.'
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت
گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو کشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.
امام جمعه گرگان از رییس جمهور برای سیل زدگان گلستان استمداد کرد
گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با ارسال نامه ای به رییس جمهوری خواستار رسیدگی بیشتر و فوری به آسیب دیدگان ناشی از سیل روزهای اخیر این استان شد و نوشت: آقای دکتر روحانی بدون مقدمه می گویم؛ استان گلستان بویژه ترکمن صحرا را دریابید.
کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
جهانگیری استاندار گلستان را برکنار کرد
ابلاغ سرلشکر باقری به نیروهای مسلح: پشتیبانی کامل نیروهای مسلح از آسیب‌دیدگان سیل
دستور امام خامنه‌ای به سرلشکر باقری: امکانات بیشتری برای امداد به مناطق سیل‌زده گسیل شود
سیل گلستان و مازندران| پیام رهبر انقلاب: همه وظیفه داریم به یاری سیل‌زدگان بشتابیم
جهانگیری وارد گرگان شد
اعزام یگان‌های نیروی دریایی ارتش به مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران
جهانگیری به گلستان و مازندران سفر می‌کند
سردار شریف از بسیج تجهیزات سپاه برای امدادرسانی به سیل زدگان گلستان خبر داد
جلسه هیئت رئیسه مجلس درباره گلایه رهبر انقلاب از مجلس
توضیحات جدید وزیر کشور در خصوص کمک‌رسانی به سیل‌زدگان