داستان «ابراهیم و آتش» در زمانه ما

08:50 ۱۸۳ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 127 0
داستان «ابراهیم و آتش» در زمانه ما

قم - ایرنا - قصه ابراهیم و آتش حقیقتی است که نشان از دلدادگی معشوق در هر عصر و زمانی دارد و این بار شهید «ابراهیم رشید» برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) با پای جان دل در آتش جنگ سوریه نهاد و با شهادت به گلستان راستین بهشت وارد شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، راه عاشقی همواره سخت و دشوار است و اگر پای جان در میان باشد، تنها دلدادگان حقیقی توان گام نهادن بر آن را دارند و ابراهیم رشید یکی از همین عاشقان دلسوخته بود که هر لحظه برای ورود به وادی ایمن جانفشانی می کرد و به گواه اطرافیانش شهادت را با تمام وجود دوست داشت.
ابراهیم که در طول 32 سال زندگی خود، تجسم حقیقی کار و تلاش بود و تمام فعالیت های خویش را با عشق انجام می داد در نهایت با همان روحیه وارد صحنه دفاع از حرم اهل بیت (ع) شد و در دهم تیرماه سال جاری طی عملیاتی مستشاری درمسیر جاده تدمر- دیرالزور سوریه به شهادت رسید تا نشان دهد؛ در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن، شرط اول قدم آن است که مجنون باشی.

**اللهم ارزقنا توفیق الطاعه
پدر ابراهیم درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: پدر 2 شهید هستم ابوالقاسم و ابراهیم؛ ابوالقاسم در دوران دفاع مقدس و در عملیات خیبر به شهادت رسید و ابراهیم نیز در راه دفاع از حرم اهل بیت (ع) و بنده به خاطر این نعمت بزرگ که شامل حالم شده است، خداوند را سپاس می گویم.
غلامعلی رشید که با وجود کهولت سن و بیماری در بستر مدام دعای « اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِیقَ الطَّاعَةِ وَ بُعْدَ الْمَعْصِیَةِ ...» را زمزمه می کرد، افزود: امیدوارم همواره قدردان نعمت های الهی باشیم و بدانیم شهادت توفیق بزرگی از جانب خداوند متعال است.
وی ادامه داد: امروز به برکت خون شهیدان امنیت در کشور برقرار است و ان شاء الله به زودی جنگ در کشورهای منطقه به نفع اسلام به پایان برسد.

** شهید خودش خاطره است
مادر شهید ابراهیم رشید نیز با اشاره به این که زندگی شهید همه اش خاطره است، به خبرنگار ایرنا، گفت: ابراهیم در دوران تحصیل علاقه مند به حضور در دانشگاه افسری بود و پس از تلاش فراوان توانست در این دانشگاه قبول شود.
فاطمه طالبی خاوه، افزود: ابراهیم در محیط روستا پرورش یافته و بسیار مستحکم و پر انگیزه بود، به همین خاطر حتی در زمان مرخصی در خانه استراحت نمی کرد و مدام در پایگاه های بسیج منطقه زندگی خود مشغول فعالیت بود.
وی ادامه داد: دل ابراهیم برای حضور در جبهه های دفاع از حرم اهل بیت (ع) پر می کشید و به همین دلیل به سوریه رفت و پس از چند بار مجروحیت در تیرماه امسال به شهادت رسید.
طالبی خاوه بیان کرد: ابراهیم بسیار قانع بود و از اطرافیان خود چیزی نمی خواست، حتی با روحیه بخشندگی که داشت، بار آخری که در حال رفتن به سوریه بود به من گفت تمام لباس هایم را به هر کس که می خواهی ببخش.
وی گفت: ازحالات ابراهیم و خوابی که دیده بودم، معلوم بود شهید می شود و من زمانی که متوجه شهادت ابراهیم شدم خدا را شکر کردم و از این که فرزندم به آرزویش رسیده است، خوشحال شدم، حتی به اطرافیان گفتم برای ابراهیم گریه نکنید بلکه برای مصیبت اهل بیت (ع) اشک بریزید.
مادر شهید ابراهیم رشید افزود: الان هم از این که فرزندم را در راه خدا تقدیم کرده ام و ابراهیم در غربت جان خود را برای اسلام داد، ناراحت نیستم، تحمل می کنم و قلبم به آینده روشن است، امیدوارم خداوند رهبر معظم انقلاب را حفظ کند و در ظهور امام زمان (عج) تعجیل فرماید.

** آتش بازهم برای ابراهیم گلستان شد
همچنین جواد رشید برادر این شهید مدافع حرم به خبرنگار ایرنا، گفت: ابراهیم در یک کلمه تجسم روشن کار جهادی در زمانه ما بود و در تمام مدت عمر خود با عشق فعالیت می کرد و در نهایت نیز از آتش جنگ به گلستان شهادت رسید.
وی بیان کرد: در دیداری که چند روز قبل از شهادت با ایشان داشتم به برادرم گفتم به چه دلیل به سوریه و این میدان سخت جنگ می روی که در جواب گفت برای اطاعت از فرمان رهبرمعظم انقلاب و عشقی که به هدفم دارم می روم.
برادر شهید مدافع حرم اضافه کرد : ابراهیم آنقدر در ایمان خود ثابت قدم بود که اگر همه مردم در یک سمت بودند اما او باور داشت که طرف دیگر حق است، به آن سو گام بر می داشت و در این راه تا پای جان می ایستاد و از هیچ چیز واهمه نداشت؛ ابراهیم معنای راستین آتش به اختیار بود.
وی گفت: ابراهیم با خلوص نیتی که داشت، به اصرار خود وارد صحنه سخت نبرد سوریه و دفاع از حرم اهل بیت (ع) شد و در نهایت هم در راهی که دوست داشت به شهادت رسید.
برادر شهید مدافع حرم افزود: زمانی که پدرم تابوت ابراهیم را مشاهده کرد، گفت؛ ابراهیم موفق شد و این جزنگاهی عاشقانه نیست که یک پدر در نگاه به تابوت پسر خود چنین جمله ای را به زبان بیاورد.
وی ادامه داد: اگر امروز همه از مسئولان و مردم همچون ابراهیم عاشقانه به تکلیف خود عمل کنیم، دشمن هیچ گاه نمی تواند ما را تهدید و تحریم کند بلکه این ملت قهرمان ایران است که دشمن را تحت فشار قرار خواهد داد.
شهید ابراهیم رشید فرزند غلامعلی، متاهل و اهل روستای صرم استان قم، بار‌ها برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) در سوریه حضور یافته بود که سرانجام در 10 تیرماه امسال در 32 سالگی در حین انجام ماموریت مستشاری در تدمر سوریه به همرزمان شهیدش پیوست.
در بخشی از وصیت نامه شهید ابراهیم رشید آمده است: « اگر هر کسی کار خود را جدی نگیرد و ساده انگارد، به نظام اسلامی و انقلاب ضربه وارد کرده و این گناهی نابخشودنی است ».
این شهید مسئول انفجار مستند مسابقه ضد گلوله در شبکه افق سیما بود و مدتی نیز فرماندهی پایگاه مقاومت بسیج ویژه شهدای روستای صرم قم را برعهده داشت.
همچنین شهید ابوالقاسم رشید، برادر وی نیز از شهدای هشت سال دوران دفاع مقدس است که پس از چندین سال پیکر مطهرش در سال 1373 درگلزار شهدای علی ابن جعفر(ع) شهر مقدس قم به خاک سپرده شد.
7405/ 6133/


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

کسب و کار خانگی با آموختن مهارت‌های ضروری
راه‌اندازی کسب و کار خانگی خیلی جذاب است. چه کسی بدش می‌آید در خانه بنشیند و درآمد خوبی داشته باشد و همه چیز را تحت کنترل خودش بگیرد؟ کسب و کار خانگی مزایای بسیار زیادی دارد. البته اگر به صورت فکر شده، برنامه‌ریزی شده و منطقی راه‌اندازی شود. نه بلند پروازانه یا با درصد زیاد ریسک.
نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با حضور ایرانسل برگزار می‌شود
نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX ۲۰۱۹) از ۲ تا ۵ اردیبهشت‌ماه با حضور ایرانسل برگزار می‌شود.
آموزشگاه زبان گات
آموزشگاه زبان گات فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ آغاز کرده و تا به امروز با کسب افتخارات متعدد نظیر بازدید معاون سفیر سوئد و رئیس بخش فرهنگی سفرت سوئد و حضور آقای نم سوک، رئیس شرکت آموزشی هانول در کره‌جنوبی و بالا بردن سطح کیفیت تدریس با توجه به استانداردهای جهانی توانسته تا حد زیادی رضایت زبان آموزان را جلب کند.
یک خاطر آسوده با رزرو بلیط هواپیما
رزرو بلیط هواپیما خیال مسافران را برای سفر راحت‌تر می‌کند ولی برای اطمینان بیشتر از نحوه رزرو و فرایند خرید اینترنتی باید حتما در انتخاب سایت‌های فروش بلیط هواپیما دقت شود تا بلیطی بی‌دردسر و مطمئن خریداری شود.
ارزان‌ترین خانه‌های تهران در کدام مناطق قرار دارند؟
افزایش ناگهانی قیمت خانه طی ماه‌های اخیر در تهران شوک بزرگی بود که تغییرات قابل توجهی را در بازار مسکن به وجود آورد. این موضوع باعث شده، مخاطبان هدف بسیاری از خانه‌های لوکس و بزرگ محله‌های گران‌قیمت پایتخت ریزش کند و افراد زیادی توان مالی خرید و سکونت در چنین خانه‌هایی را از دست بدهند.
رانت ٧٥٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠ تومانی
واردکنندگان با دلار ٤٢٠٠ تومانی یک‌ساله ٥ / ٢ برابر خسارت سیل به جیب زدند.
چه شد که گوشت نجومی شد؟
با وجود افزایش قیمت گوشت قرمز تا ۱۰۰ هزار تومان طی یک سال گذشته، همچنان رکورد گرانی این کالا به نام دولت نهم و دهم است.
کاسبی در مال‌های تهران مالی نیست!
اجاره گزاف این واحدها به علاوه رکود اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم باعث شده هم‌اکنون بسیاری از پاساژهای تجاری بزرگ در تهران نیمه‌تعطیل باشند.
صادرات نفت ایران به صفر نمی‌رسد
«ممکن است آمریکایی‌ها تا حدودی بتوانند در مسیر صادرات نفت ایران وقفه ایجاد کنند اما به صراحت این مساله را مطرح می‌کنم که آنها هیچ‌گاه نمی‌توانند صادرات نفت ایران را به صفر برسانند. امکان حذف نفت ایران از بازار انرژی دنیا چیزی نزدیک به صفر است.»
ویدئو- سرلشگر سلامی از دانشگاه تا فرماندهی سپاه
یک روز مانده به چهلمین سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با حکم رهبر انقلاب، فرمانده کل سپاه تغییر کرد.تا پیش از سرلشکر سلامی،سردار محمدعلی جعفری به مدت ۱۲ سال فرماندهی سپاه را برعهده داشت.سرلشکر سلامی که تا پیش از این، جانشین فرمانده کل سپاه بود، به‌واسطه چندین بار حضورش در مصاحبه‌های تلویزیونی جزو چهره‌های شناخته‌شده نظامی کشور محسوب می‌شود.موضع‌گیری‌های صریح و بی‌پرده او در قبال رژیم صهیونیستی،آمریکا و غرب، از مهمترین وجوه اظهارنظرهای فرمانده جدید سپاه است و با توجه به رویکرد اخیر دولت آمریکا در قبال سپاه، این انتصاب می‌تواند حامل پیام‌های روشنی به مقامات آمریکایی و غربی باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
پیام شیرین برانکو برای پرسپولیسی‌ها
مربی کروات قرمزها از هواداران این تیم خواسته تا با خیال راحت و بدون هیچ استرسی بازی با الاهلی عربستان را تماشا کنند.
الماسی: تصمیمات غیرانسانی آمریکا شرایط اقتصادی سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد
نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس گفت: تصمیمات غیرانسانی و غیرقانونی دولتمردان آمریکا شرایط سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد. دغدغه‌های معیشتی و شرایط نامناسب اقتصادی مردم بخشی از تبعات این رفتار است.
«شجریان» به روایت هم‌محله‌ای‌ها-پاتوق خسرو آواز ایران تخریب می‌شود؟
«در محل شایعه شده قرار است ساختمان را بفروشند. لابد می‌کوبند و چند طبقه می‌سازند. کاش اینجا به یاد استاد بماند...»
چاووش اوغلو به اربیل می‌رود
وزیر خارجه ترکیه هفته آینده به اربیل عراق سفر می‌کند.
آمار بارندگی سالانه مازندران هم سرریز کرد
سازمان محیط زیست از شهرداری تهران درکاهش آلودگی هوا تقدیر کرد
واحد درسی سلامت و بهداشت در دانشگاه فرهنگیان تدریس می شود
معاون آبفای اهواز:بخش وسیعی از شبکه فاضلاب شهر دچار ریزش است
تقویت بنیان خانواده بهترین روش مقابله با تهاجم دشمنان است
وزیر ورزش:1200 مکان ورزشی در اختیار سیل‌ زدگان قرار گرفت
نماینده مجلس: بانک اطلاعاتی نیروی انسانی نداریم
ملخ های مرده را نخرید
استاندار البرز: بزرگراه شهید همت تا تیر ماه تکمیل شود
مبارزه با ملخ ها در 1500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شد