فرنگی کاران برای کسب مدال در پیکارهای جهانی مصمم هستند

09:40 ۹۰ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 118 0
فرنگی کاران برای کسب مدال در پیکارهای جهانی مصمم هستند

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: ملی پوشان ایران یکدل، سخت کوش و مصمم، آماده حضور و کسب مدال در پیکارهای قهرمانی سال 2018 جهان در مجارستان هستند.

ایرنا

«علی اشکانی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی چند ماه گذشته برنامه های تمرینی، براساس تقویم فنی پیش رفت؛ هر چند حضور در برخی تورنمنت های بین المللی به دلیل شرایط ارزی و مالی فدراسیون لغو شد.
وی اظهار داشت: وضعیت ملی پوشان از نظر بدنی و انگیزشی مطلوب است. ترکیب تیم ملی تلفیقی از فرنگی کاران با تجربه و جوان است که همگی آنها همدل، متحد، سخت کوش و مصمم برای کسب مدال خود را مهیای حضور در مسابقات جهانی کرده اند.
اشکانی ادامه داد: امیدوارم که در روز مسابقات هم قرعه خوبی نصیب ملی پوشان ایران شود؛ چرا که قرعه در روند کشتی آنها بسیار تاثیر گذار خواهد بود. همه فرنگی کاران برای کسب آمادگی روزها و تمرینات سختی را پشت سر گذرانده اند و امیدوارم بتوانند به حق واقعی خود دست یابند.
وی با اشاره به سرمایه گذاری کشورهای مختلف جهان در کشتی و شرایط سخت برای کسب مدال گفت: تیم ایران نیز از کشتی گیران خوبی برخوردار است و امید زیادی برای موفقیت داریم. البته از برخی منتقدان نیز انتظار داریم که بدون غرض و نیت شخصی انتقاد کنند.
دارنده مدال نقره رقابت های قهرمانی جهان یادآور شد: همه ملی پوشان براساس فرایند و عملکرد آنها در تورنمنت های بین المللی و حضور در تمرینات انتخاب شده اند. برای مثال مسلم نادری خادم فرنگی کار وزن 55 کیلوگرم ایران با کسب عنوان نخست در انتخابی و کسب مدال طلا در تورنمنت گرجستان به عضویت تیم ملی درآمد و اگر در روز مسابقات همت داشته باشد می تواند به مدال نیز برسد.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطر نشان کرد: برخی از ملی پوشان دچار آسیب دیدگی و مصدومیت هایی هستند که جزیی از کشتی است و این مصدومیت را با کمک کادر پزشکی تا پایان مسابقات جهانی مدیریت می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه مسوولان باید به کشتی به عنوان ورزش اول کشور توجه ویژه ای داشته باشند، گفت: در سال 2014 تیم ملی با سرمربیگری احد پازاج قهرمان جهان شد و هیچ اتفاقی رخ نداد. تیم ایران سال گذشته نایب قهرمان جهان شد و باز هم اتفاق خاصی برای کشتی رخ نداد. با این حال فدراسیون کشتی، کادر فنی و ملی پوشان وظیفه خود را که همان کسب موفقیت و شاد کردن دل مردم است، انجام می دهند.
اشکانی یادآور شد: هدف اصلی و نگاه ما به بازی های المپیک 2020 توکیو است و امیدواریم مسابقات جهانی سال 2018 و 2019 سکوی پرتابی برای موفقیت در المپیک باشد.
تیم ملی کشتی فرنگی در آستانه اعزام به پیکارهای جهانی تمرینات خود را براساس برنامه ملی پوشان کشتی فرنگی در مسابقات جهانی در سه گروه برگزار می کند تا ملی پوشان ضمن قرار گرفتن در حالت تیپر (سبک شدن تمرینات) بتوانند در روز مسابقات به اوج آمادگی برسند.
ملی پوشان کشتی فرنگی بامداد روز دوشنبه عازم بوداپست مجارستان خواهند شد.
ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی: مسلم نادری خادم (55 کیلوگرم)، مهرداد مردانی (60 کیلوگرم)، محسن حاجی پور (63 کیلوگرم)، محمدرضا گرایی (67 کیلوگرم)، محمد علی گرایی (72 کیلوگرم)، پژمان پشتام (77 کیلوگرم)، سعید عبدولی (82 کیلوگرم)، حسین نوری (87 کیلوگرم)، مهدی علیاری (97 کیلوگرم) و شهاب قوره جیلی (130 کیلوگرم).
رقابت های کشتی فرنگی با مسابقات وزن های 55، 63، 72 و 82 کیلوگرم در روز پنج شنبه 3 آبان ماه آغاز و رقابت های وزن های 60، 67 و 87 کیلوگرم در روز جمعه 4 آبان و مسابقات وزن های 77، 97 و 130 کیلوگرم در روز شنبه 5 آبان ماه برگزار می شود.
طبق قوانین اتحادیه جهانی کشتی، مسابقات هر وزن در 2 روز برگزار خواهد شد که رقابت های مقدماتی تا مشخص شدن فینالیست ها روز اول و رقابت ها شانس مجدد، رده بندی و فینال روز دوم انجام خواهد شد.
زمان وزن کشی ساعت 8:30 تا 9 صبح به وقت محلی و مسابقات صبح 10:30 تا 15:30 و رقابت های عصر در فاصله زمانی 17 تا 21:30 انجام می شود.
ورزشی**1067**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

چه کنید اگر همسرتان از بحث و گفتگو کنار می‌کشد؟
سکوت کردن میان بحث و کنار کشیدن از آن می‌تواند برای رابطه مضر باشد. این سکوت به عنوان سرپیچی از ارتباط یا ابراز هیجان و احساس تلقی می‌شود و این اتفاقی است که اغلب در اختلافات و بگومگو‌ها روی می‌دهد.
از بین بردن موانع ذهنی، با این راهکار‌ها
موانع ذهنی که سد راهمان می‌شوند معمولا نشاندهنده‌ی این هستند که تمرکز و توجه‌مان را از چیزی که می‌خواهیم برداشته‌ایم و جذب چیز‌هایی شده‌ایم که نمی‌خواهیم.
اعتیاد به کار؛ اختلال پردردسر!
پدیده‌ای که مدت زمان زیادی هم نیست وارد حوزه مطالعات روان شناسیِ روز دنیا شده است، «اعتیـاد به کار» نام دارد. اختلالی که افراد تحت‌تاثیر آن، بنا به دلایلی مثل ولعِ به‌دست‌آوردن موقعیت‌های شغلی بهتر و بالاتر و بهره‌مندی از مزایای بیشتر مثل تشویق، پاداش، پس‌انداز پول و موارد دیگر، ناخواسته به کار زیاد، وابسته و به عبارتی «معتاد به کار» می‌شوند.
کری خوانی تیلور آمریکایی برای حسن یزدانی
دیوید تیلور آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم آمریکا بار دیگر برای حسن یزدانی کری‌خوانی کرد و از عزم خود برای کسب سومین پیروزی متوالی و اینبار در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان خبر داد.
دژاگه: دلیلی نداشت مقابل عراق ریسک کنیم
اشکان دژاگه اگرچه در دیدار مقابل عراق از نیمه دوم به زمین مسابقه رفت اما تا همین جای جام ملت‌ها هم خود را به‌عنوان یک مهره قابل اتکا و عصای دست کی‌روش مطرح کرده و از حالا می‌توان روی او به همراه 10 بازیکن دیگر حاضر در میدان برای موفقیت در دیدار با عمان حساب ویژه‌ای باز کرد.
مصلح: بیشتر از هیچ تیمی پول نگرفته‌ایم
اردوی تیـــم فوتبــال پرسپـــولیس بعــد از ۱۲روز، امروز در دوحه قطر به پایان خواهد رسید و شاگردان برانکو صبح فردا راهی تهران خواهند شد. در این اردو سرخ‌پوشان برنامه‌های متفاوتی را پشت‌سر گذاشتند و حتی دو بازی دوستانه هم برگزار کردند تا بار فنی این اردو بالاتر هم برود.
حربه‌های کی‌روش مقابل بزرگان قاره
شاید از اینجا به بعد جام کی روش کمی دستش را رو کند و کم کم مهره هایی را بازی دهد که بیشتر روی حضورشان در ترکیب ایران نظر دارد. البته شاید در بازی عمان هم او دوباره تغییرات داشته باشد و بازیکنانی را به زمین بفرستد که دوباره همه را گیج کند.
دو پرسپولیسی، زوج طلایی منصوریان در ذوب‌آهن
محمدرضا خلعتبری و محسن مسلمان دو زوج طلایی ذوب آهن در نیم فصل دوم هستند.
نعمتی، آچار فرانسه جدید تیم برانکو
سیامک نعمتی که در نیم فصل چند بازی در پست مدافع راست بازی کرد، در بازی برابر سپیدورد در پست هافبک دفاعی به میدان خواهد رفت.
عمان، تیمی با مهاجمان مخفی
تیم ملی ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف عمان خواهد رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
تفاوت روسیه و شوروی سابق از دیدگاه بشار اسد
رئیس گروه دوستی پارلمان روسیه و سوریه گفت که در دیدار اخیر یک هیئت روسی با رئیس جمهور سوریه وی به تفاوت اصلی روسیه و شوروی سابق اشاره کرد.
تغییرات رنگ پوست نشانه سرطان است
انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که هرگز نباید تغییرات در رنگ پوست، بخصوص در افراد مبتلا به سرطان، نادیده گرفته شود.
آیت الله شبیری: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است
بطور کلی چنانچه استخدام بر خلاف ضوابط باشد به گونه‌ای که فرد استحقاق حضور و دریافت حقوق و امتیازات آن مجموعه را نداشته باشد، حضورش جایز نخواهد بود و نباید چیزی دریافت کند. واسطه شدن برای چنین تخلفی نیز حرام است و در صورت وقوع باید بر اساس ضوابط قانونی عمل شود.
واکنش داماد امام موسی صدر به ادعای خوئینی‌ها
داماد امام موسی صدر به اظهارات اخیر آیت‌الله موسوی خوئینی که امام موسی صدر و شهید چمران را غیرهمراه با انقلاب اسلامی ایران خطاب کرده بود، واکنش نشان داد.
کری خوانی تیلور آمریکایی برای حسن یزدانی
حضور 10 تیم خارجی در رقابت های کشتی فرنگی جام تختی
کری خوانی تیلور آمریکایی برای حسن یزدانی؛ راند سوم در قزاقستان
جام شانزدهمین دوره مسابقات کشتی شهید هاشمی نژاد به بهشهر رسید
11 کشور خارجی برای حضور در جام تختی اعلام آمادگی کردند
پایان لیگ‌ برتر پومسه با قهرمانی تیم راهیان تهران
به کی‌روش پاداش دادند، بنا دلخور شد
سرمربیان تیم های امید و جوانان عضو کمیته فنی جام تختی شدند
اتحادیه جهانی کشتی محرومیت مربی ایرانی را کاهش داد
اعلام آمادگی ۵ کشور برای حضور در کشتی آزاد جام تختی