تخلف و بزه از کارگزار جمهوری اسلامی پذیرفته نیست

08:47 ۱۸۲ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 129 0
تخلف و بزه از کارگزار جمهوری اسلامی پذیرفته نیست

زنجان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: هیچ خلاف، بزه و تخلفی از کارگزار جمهوری اسلامی پذیرفته نیست، باید صحت عمل به بدنه جامعه تزریق شود و کارکنان از این اندیشه و رویکرد تبعیت کنند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری استان زنجان افزود: مسئولان دستگاه های اجرایی باید الگویی برای دیگر افراد جامعه باشند و وقتی مدیر و کارگزار در مسیر صحیح اداری قرار گرفت این صحت عمل به بدنه جامعه و سایر کارکنان نیز تزریق می شود و آنان نیز از این اندیشه و رویکرد پیروی می کنند.
وی با بیان اینکه باید با انسجام و همفکری برای حل مشکلات مردم در تلاش باشیم، یادآوری کرد: همه مسئولان خدمتگزار در مسئولیت های خطیر هستند و حوائج اشخاص حقیقی و حقوقی به ما محول می شود و مراجعاتی داریم، که نباید ارائه خدمت را به زمان دیگری محول کنیم و یا دیر پاسخگو باشیم.
رئیس کل دادگستری استان زنجان، خدمت به مردم و جامعه را فرصتی برای مسئولان و کارگزاران دانست و گفت: کسی که خود را در مصدر خدمتگزاری می داند این نعمت الهی است که نباید از این خدمت ملول و خسته شویم و در ساعت های آخر اداری کار ارباب رجوع را به روز دیگری محول نکنیم.
حجت الاسلام صادقی نیارکی با بیان اینکه وظیفه داریم فرصت موجود برای حل مشکلات و انجام وظیفه برای مردم را از دست ندهیم، تاکید کرد: نگاه هیچ مسئولی در جمهوری اسلامی نباید جزیره ای باشد بلکه همه باید تحت یک پرچم و تبعیت از یک رهبر در سرزمینی که هستیم خدمتگزاری کنیم.
وی با تاکید بر اینکه تلاش کنیم مشکلات سایر دستگاه های اجرایی نیز رفع شود، اظهارداشت: نباید رفع موانع و مشکلات را به همدیگر محول کنیم چرا که در اندیشه مدیریت اسلامی چنین نیست و مشکل دستگاهی مشکل همه کارگزاری استان است که نیازمند مدیریت یکپارچه می باشد.
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: برخی موانع و مشکلات و پیش روی دستگاه های قضایی استان ناشی از تک روی های برخی از دستگاه های اجرایی است که کم بودن این روش نیز زیاد محسوب می شود و برخی از امور از نگاه جزیره ای رنج می برد.
حجت الاسلام صادقی نیارکی ادامه داد: توان و فرصت خوبی در استان زنجان وجود دارد که اگر مقداری موضوع ها را به صورت جمعی ببینیم از مشکلات فراروی مسائل اجتماعی و قضایی عبور خواهیم کرد.
رئیس کل دادگستری استان زنجان به بخشی از مشکلات موجود در استان اشاره کرد و گفت: از سوی سازمان بازرسی استان در بازرسی دوره ای و موردی پیشنهاد و تذکراتی که داده می شود منشا و مبنای قانونی دارد تا سازمان با مشکل مواجه نشده و تعرضی به حقوق و مقررات عمومی جامعه نشود.
حجت الاسلام صادقی نیارکی با تاکید بر اینکه نگاه و رویکرد دستگاه قضایی مچ گیری نیست بلگه گرفتن دست و کمک به دستگاه های اجرایی است، گفت: اما گاهی ملاحظه می شود در مقابل تذکرات و پیشنهادها مقاومت می شود و این مساله مجموعه را دچار چالش می کند.
وی به موضوع آب در استان زنجان اشاره کرد و افزود: سایر استانها نیز درگیر این موضوع هستند که باید همه مسئولان به آن توجه جدی داشته باشند و لازمه برون رفت از مشکلات این بخش نیازمند همراهی و همکاری همه دستگاه های اجرایی است و فقط کار دستگاه قضایی نیست و بخش قابل توجهی از پرونده های دادگستری مربوطه به مساله آب است.
رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر موضوع تغییر کاربری زمین های زراعی مشکلی در استان پدید آورده است، گفت: اگر مسئولان به موقع به مشکل رسیدگی می کردند در زمان حاضر با هزاران ویلای ساخته شده به نام باغ شهرها مواجه نبودیم که حتی تخریب آن نیز خسارت سنگینی برای بیت المال دارد.
حجت الاسلام صادقی نیارکی تاکید کرد: باید از ظرفیت های قانونی استفاده و از ساخت آنها جلوگیری می شد تا تبدیل به مساله ای پیچیده ای نمی شد.
وی موضوع بهداشت و محیط زیست را یکی دیگر از مشکلات استان زنجان برشمرد و افزود: اگر این موضوع به همین روش فعلی ادامه یابد به حتم در آینده در بهداشت عمومی و زیست محیطی به مشکل خواهیم خورد.
رئیس کل دادگستری استان زنجان، پیش فروش آپارتمان یکی دیگر از معضلات و مشکلاتی که استان از آن رنج می برد و یادآوری کرد: پرونده هایی در دستگاه قضایی وجود دارد که قانون مربوط به این موضوع در استان حتی یک مورد اجرا نشده و مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده است.
حجت الاسلام صادقی نیارکی، از ثبت اسناد و املاک و شهرداری ها خواست به این موضوع توجه کنند و گفت: بیشترین پیش فروش آپارتمان غیرقانونی در شهر زنجان است که چندین پرونده در این خصوص وجود دارد.
وی متذکر شد: اگر شهرداری های استان زنجان به این قانون لازم الاجرا عمل می کردند این مشکلات وجود نداشت که باید با جدیت به این مساله توجه شود.
رئیس کل دادگستری استان زنجان، از سازمان بازرسی خواست در بازرسی به پیش فروش غیرقانونی آپارتمان ها توجه کنند تا این مانع از سر راه مردم برداشته شود.
9505/6085


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

سیلاب 6 روستای هیرمند را در معرض آبگرفتگی قرار داده است
زاهدان- ایرنا- معاون ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: 6 روستای شهرستان هیرمند در شمال استان بر اثر شدت یافتن سیلاب رودخانه هیرمند در معرض آبگرفتگی قرار گرفتند.
هواشناسی مازندران در باره سرما و آبگرفتگی هشدار داد
ساری - ایرنا - اداره کل هواشناسی مازندران روز یکشنبه با انتشار اخطاریه ای نسبت به بارندگی شدید و احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها ، آبگرفتگی معابر و بارش برف در ارتفاعات از بعد از ظهر فردا دوشنبه دوم اردیبهشت ماه هشدار داد.
هواشناسی استان تهران: حاشیه رودخانه ها ناامن است
تهران- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از بامداد فردا تا اواخر وقت دوشنبه در بعضی ساعات بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و تندباد موقتی در مناطق شمالی و ارتفاعات استان پیش بینی و به شهروندان توصیه می شود در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها توقف نکنند.
جاده هراز به سمت تهران یکطرفه می شود
تهران – ایرنا - فرمانده پلیس‌ راه ویژه شرق استان تهران با اشاره به محدودیت تردد در جاده هراز، اعلام کرد: محور هراز از ساعت 14 تا 24 امروز با توجه به حجم تردد خودروها و تخلیه بار ترافیکی از آبعلی به آب اسک ممنوع و از ساعت 16 تا 24 از آب اسک تا رودهن یکطرفه می شود.
فرمانده ناجا: تردد زائران در شهر قم 12 درصد افزایش یافت
قم- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تردد زائران به شهر مقدس قم درایام نیمه شعبان نسبت به مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش داشته ، گفت: پنج هزار نیرو فرماندهی انتظامی استان و بخشی نیز از ستاد ناجا به قم اعزام شدند تا درایام شعبانیه خدمتگذار مردم باشند.
مجمه وری ؛ جشن متفاوت برای میلاد عدالت
ساری - ایرنا - مردمانی از جنس باران برای شادباش به مادری که صاحب نوزاد شده ، رسم دیرینه 'مجمه وری ' را 2 دهه است که نیمه شعبان همزمان با سالروز میلاد امام زمان (عج ) در روستای متانکلا از توابع شهرستان قائمشهر برگزار می کنند.
جهان در انتظار عدالت؛ عدالت در انتظار مهدی (عج)
کرمانشاه- ایرنا- نیمه شعبان دیگری از راه رسید تا بازهم دل ها به سمت و سوی امام غایب از نظر پرواز کند، امامی که عدالت انتظارش را می کشد و زادروز میلادش، بشارتی روح پرور برای همه عاشقان و شیفتگان و مستضعفانی است که چشم به راه آمدنش هستند.
جاری شدن سیلاب سبب تخلیه سه روستای هیرمند در سیستان شد
زاهدان- ایرنا- معاون مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سه روستای شهرستان هیرمند بر اثر آبگرفتگی از صبح امروز تخلیه و ساکنان آنها به مکان های امن منتقل شدند.
آیت الله سبحانی: انتظار فرج امید آفرین است
قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: همه مسلمانان طبق فرمان رسول اکرم(ص) انتظار فرج دارند و امیدوارند جامعه اصلاح پذیرد و همین مساله برای آنان امیدآفرین است.
وزیر علوم: طرح ساماندهی آموزش عالی تا سه ماه آتی تصویب می شود
شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: طرح برنامه ‌ریزی کلان برای ساماندهی آموزش عالی مراحل پایانی فرآیند اجرایی‌ سازی را طی می‌کند و تا سه ماه آینده به تصویب مراجع قانونی می رسد و ابلاغ می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نوید تحول در روابط دیرینه ایران و پاکستان
زاهدان– ایرنا– هرچند دشمنان با حوادث تلخ تروریستی سال گذشته در مرزهای ایران و پاکستان بارها کام مردم را تلخ کردند اما هم اینک در ابتدای سال جدید، اولین سفر نخست وزیر پاکستان به تهران نویدبخش تحولی عظیم در روابط دیرینه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی این دو کشور دوست و همسایه خواهد بود.
دستاربندان رکورد زد اما به نیمه نهایی نرسید- انصراف مرادی از 800 متر قهرمانی آسیا
تکتم دستاربندان در مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا در مرحله مقدماتی دوی ۸۰۰ متر رکورد ملی ایران را شکست ولی در مرحله مقدماتی متوقف شد.
ارومیه آماده میزبانی از لیگ ملتهای والیبال می شود
مدیر کل ورزش و جوانان آدربایجان غربی از آمادگی ارومیه برای میزبانی از لیگ ملتهای والیبال خبرداد.
کوتینیو در نوکمپ هو شد
هافبک بارسلونا در نوکمپ توسط هواداران تیمش هو شد.
بیش از 13هزار قالیباف در گیلان فعالیت می کنند
رشت- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: هم اکنون 13 هزار و 396 نفر قالیباف در قالب 21 کارگاه متمرکز و 37 کارگاه غیر متمرکز در گیلان درحال فعالیت هستند.
15درصد جرایم ناشی از خشونت در گیلان کاهش یافت
ساخت و ساز غیرمجاز درحریم و بستر رودخانه مارون تخریب می شود
رئیس قوه قضائیه:هیچ کس در جامعه مهدوی مایوس و ناامید نمی شود
رئیس دیوان عدالت اداری خواستار تسریع اصلاح قانون ماده 100 شهرداری شد
71 درصد از اماکن روستایی خوی سنددار است
روند دادرسی در بسیاری از حوزه های قضایی هرمزگان به روز است
باند حرفه ای سارقان احشام در بوئین زهرا منهدم شد
سارقان کابل برق در قزوین دستگیر شد
مدارس هشجین خلخال نیاز به ایمن سازی دارند
امام جمعه بیرجند: ضعف نظارت یک درد اجتماعی است