منابع اشتغال کمیته امداد خراسان جنوبی 101 درصد افزایش یافت

09:41 ۲۴ روز پیش ایرنا 33 0
منابع اشتغال کمیته امداد خراسان جنوبی 101 درصد افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: امسال 103 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال از سه محل صندوق امداد ولایت، منابع قرض الحسنه بانکی و صندوق توسعه ملی به استان ابلاغ شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 101 درصد افزایش را نشان می دهد.

ایرنا

به گزارش ایرنا رضا سلم آبادی شامگاه شنبه در نشست مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های استان خراسان جنوبی اظهار داشت: منابع پیش بینی شده برای آموزش های فنی و حرفه ای در استان 737 میلیون تومان، کاریابی 58 میلیون تومان، خدمات پشتیبانی فعالیت های اشتغال 52 میلیون تومان، فعالیت تامین هزنیه های استعدادسنجی و مشاوره شغلی 40 میلیون تومان و فعالیت کمک به هزینه بازاریابی و فروش محصولات تولیدی 75 میلیون تومان است.
وی افزود: تاکنون 685 طرح به مبلغ 11 میلیارد و 859 میلیون تومان در کمیته امداد استان اجرا شده و 47 درصد توان افزایی و چهار درصد کارانگیزی بوده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: از این تعداد 28 مورد کارانگیزی، 185 مورد توان افزایی و 472 مورد خودکفایی و کارآفرینی بوده است.
وی اظهار داشت: 6 ماه نخست امسال از محل صندوق امداد ولایت (اشتغال نیازمندان) 273 طرح به مبلغ چهار میلیارد و 200 میلیون تومان و از محل تبصره های بانکی 412 طرح به مبلغ هفت میلیارد و 500 میلیون تومان در استان اجرا شده است.
سلم آبادی افزود: از مجموع طرح های اجراشده در این مدت 36 درصد مربوط به طرح های صندوق امداد ولایت و 64 درصد از تسهیلات قرض الحسنه بانکی بوده است.
وی تصریح کرد: قبل از سال 96 سقف تسهیلات پرداخت شده از محل صندوق امداد ولایت 50 میلیون تومان بود اما امسال چون نظارت توسط بانک مرکزی انجام می شود به سقف حداکثر 15 میلیون تومان کاهش یافته است لذا با مشکل برخورد کرده ایم و در حال پیگیری برای حل آن هستیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی از ارایه یکهزار و 495 مورد آموزش فنی و حرفه ای به مددجویان خبر داد و گفت: از این تعداد 566 آموزش مقدماتی، 202 نفر آموزش پایدارسازی و توسعه و 727 نفر آموزش مهارتی بوده است.
وی یادآور شد: تاکنون یکهزار و 17 طرح اشتغال به مبلغ 17 میلیارد و 600 میلیون تومان به 11 بانک عامل استان معرفی شده است و تاکنون 354 طرح 6 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده اند.
سلم آبادی بیان کرد: در حال حاضر 11 هزار طرح امداد در استان مورد نظارت و ارزیابی قرار می گیرد و تاکنون 9 هزار و 310 مورد نظارت بر فعالیت ها و طرح های اشتغال کمیته امداد استان انجام شده است.
وی از خودکفایی 45 خانواده کمیته امداد استان در سال جاری خبر داد و گفت: این خانواده ها با دریافت تسهیلات توانسته اند شغل ایجاد و خودکفا شوند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی تعهد اشتغال امسال استان در مجموع 23 دستگاه اجرایی را 10 هزار و 560 نفر ذکر کرد و گفت: سهم تعهد کمیته امداد یکهزار و 200 اشتغال است که 11 درصد مجموع اشتغال را به خود اختصاص داده در حالیکه تاکنون یکهزار و 17 نفر محقق شده است.
وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 287 تخته فرش دستباف با متراژ یکهزار و 366 متر مربع و ارزش 460 میلیون تومان توسط مددجویان این نهاد در استان تولید شده است.
سلم آبادی زنجیره تولید فرش دستباف در استان را کامل دانست و گفت: اکنون فرش دستباف با ابعاد 48 متر در استان با سفارش تولید می شود.
وی افزود: تاکنون 57 مورد نیروگاه های خورشیدی در استان اجرا شده است اما به دلیل نوسانات ارزی امسال در شهرستان خوسف برای اجرای 2 طرح آزمایشی قرارداد بسته شد که اگر مقرون به صرف باشد توسعه خواهیم داد.
7557*3028


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

در ۲۵سالگی عاشق خودم شدم!
پس سی سالگی این شکلی بود. در اوج جوانی، ناگهان شبح پیری بر وجودت سایه می‌انداخت. از سی سالگی بدم آمد. تصمیم گرفتم تا قبل از رسیدن به سن بحرانی واقعاً تبدیل به آدم دیگری شوم.
3 سیلی مقاومت به رژیم صهیونیستی طی دو روز
کارشناسان به سه سیلی مقاومت فلسطین ضد دشمن صهیونیستی طی دو روز گذشته اشاره کرده و گفتند که در ابتدا عملیات نفوذ امنیتی رژیم صهیونیستی در منطقه خان یونس با شکست روبرو شد.
تناقض عمیق آمریکا در سیاست خود با ایران
'حمید بعیدی نژاد' سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به معافیت برخی خریداران نفت ایران ازسوی آمریکا اظهار داشت که این کشور نتوانسته در اعمال تحریم های یکپارچه علیه ایران اجماع جهانی به دست آورد. ویهمچنین به تناقض عمیق آمریکا در سیاستش با ایران اشاره کرد.
آمریکا نگران کانال مالی اروپا برای ادامه تجارت با ایران نیست
معاون وزارت خزانه داری آمریکا گفت: آمریکا نگرانی‌ای در مورد طرح اروپا برای ایجاد ابزار ویژه پرداخت برای دور زدن تحریم‌های ایران، ندارد.
«ج.ا»: تحجر بهتر است از حضور زنان در ورزشگاه؟
رئیس جمهور روحانی دیروز در شورای عالی اجتماعی کشور گفت: «می توان با برخی اقدامات کم هزینه میزان رضایتمندی و خشنودی مردم را در جامعه افزایش داد و باید توجه داشت که با سوءظن نمی‌توان با مردم برخورد کرد.» ایشان این را هم در همان جلسه گفتند که: «چه ایرادی دارد بخشی از استادیوم ورزشی که هیچ منافاتی با قانون و شرع و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد، به بانوان اختصاص یابد.»
قرآن کریم باید محور وحدت بین شیعه و سنی قرار گیرد
یکی از اعضای موسسه قرآن و عترت شهید نواب صفوی گفت: قرآن کریم باید محور وحدت بین شیعه و سنی قرار گیرد چرا که قرآن، اسلام و حج از مسائل مهم برای هر مسلمانی است.
اعتراض کارگران هفت تپه به روز دهم رسید
دزفول - ایرنا - کارگران نیشکر هفت تپه روز چهارشنبه در دهمین روز تجمع خود مقابل فرمانداری این شهرستان خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.
هاروکی موراکامی کیست؟
«نه، من قصه‌گو نیستم، من تماشاگر قصه‌ها هستم». رابطه او با داستان‌هایش مثل رابطه فرد با خواب‌هایش است، این روشن می‌کند که چرا او مدعی است که شب‌ها خواب نمی‌بیند.
نشست « از ملی گرایی تا جهان وطنی »
نشست “ از ملی گرایی تا جهان وطنی “ از سلسله نشست‌های همایش " بررسی و بازخوانی آراء و اندیشه های امام موسی صدر " به همت کانون اندیشه جوان و با همکاری‌ موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر برگزار می شود .
بادامچیان: شرایطم برای ازدواج از نجفی بهتر است
سخن حتی به ازدواج دوم یکی از فعالان سیاسی رسید که در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان درباره محدودیت ازدواج دوم برای مؤتلفه‌ای‌ها مطرح شد و قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی پاسخ داد: معتقد به اخلاق مداری هستیم و اگر این طور نبود، با وجود سن بالا شرایط جسمی بهتری را برای ازدواج دوم در مقایسه با نجفی دارم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
پنج پیشنهاد برای خروج مسکن از رکود
بیش از 80 درصد فرش دستباف ایران به خارج از کشور صادر می شود
نشست کمیته حقوق و دستمزد 2 هفته دیگر برگزار می شود
نماینده وزیر راه و شهرسازی در مناطق زلزله زده معرفی شد
پرواز در فرودگاه بجنورد هم‌چنان لنگ می‌زند
بخشی از آزادراه «تبریز- زنجان» فردا مسدود است
برگزاری نمایشگاه بین‌المللی دریایی برای عبور از تحریم‌ها- بحران اخراج دریانورد نداریم
تردد بالغ بر ۹۰ میلیون مسافر از فرودگاه دوبی
از اصرار بر رشد 800هزارتومانی دریافتی کارگران تا ادعای خروج افزایش حقوق از دستور
نخستین جلسه شورای عالی کار با حضور وزیر تعاون تشکیل شد