زمین گیر شدن ناوگان حمل و نقل باری خراسان شمالی

08:09 ۹۴ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 139 0
زمین گیر شدن ناوگان حمل و نقل باری خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- شماری از کامیونداران خراسان شمالی با انتقاد از گرانی لوازم یدکی و لاستیک گفتند: دخل و خرجشان با هم نمی خواند و به همین علت بخش زیادی از ناوگان باری استان در ماه های اخیر زمین گیر شده است.

ایرنا

آنها روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: هزینه های تعمیر و تامین لوازم یدکی این ناوگان بسیار بالا است و در این شرایط نه تنها پس اندازی ندارند بلکه به علت بالا بودن هزینه ها، متضر شده اند.
کامیونداران گفتند: با این وضعیت و در فصل سرما، مشکلات رانندگان حمل و نقل باری بیشتر می شود و احتمال اینکه شمار بیشتری از ناوگان به علت مشکلات گرانی ها از چرخ بیفتد وجود دارد.

* قیمت ها سرسام آور است
یک راننده کشنده در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: هزینه های فعالیت رانندگان بشدت بالا رفته است و اکنون درآمدها پاسخ گوی نیاز نیست.
حسین ملکوتی اظهار داشت: قیمت لاستیک و لوازم یدکی بصورت سرسام آور افزایش یافته است بطوریکه هر جفت لاستیک در اوایل ماه جاری 150 میلیون ریال بود که البته این رقم اکنون به 117 میلیون ریال کاهش یافته اما باز هم توان تامین این میزان اعتبار برای ما مشکل است.
وی با بیان اینکه کارم به مدت بیش از 25 روز، به خاطر تامین نشدن لاستیک ماشین خوابید افزود: دخل و خرج رانندگان با هم نمی خواند، لوازم یدکی و لاستیک برای ما قابل تامین نیست.
وی خاطرنشان کرد: ماهیانه 80 میلیون ریال درآمد دارم اما همین میزان پول باید صرف خرید لاستیک شود که تامین این میزان به راحتی میسر نیست.
ملکوتی تصریح کرد: برای فعالیت ناوگان کشنده، سالانه 9 جفت لاستیک تعویض می شود و بصورت میانگین هر 2 ماه باید یک جفت لاستیک خریداری کنم.
این راننده کشنده در باره توزیع لاستیک های خودرو توسط راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: این لاستیک هایی که توزیع می شود با قیمت مصوب است اما تعدادشان کم است و پاسخگوی نیاز نیست.

* کارت های هوشمند غیرفعال شده است
راننده دیگری نیز با اشاره به افزایش قیمت ها گفت: پارسال با 80 میلیون ریال، گیربکس به طور کامل تعمیر می شد اما امسال برای همین اقدام و تعمیر باید 500 میلیون ریال هزینه شود، امسال تنها برای اورهال گیربکس 140 میلیون ریال هزینه کره ام.
عیسی رحیمی اظهار داشت: برای تامین هر جفت لاستیک 160 میلیون ریال هزینه می شود و لاستیک ها هر 9 ماه یک باید تعویض شود.
وی با بیان اینکه ماشین ها خوابیده و به همین علت، کارت هوشمند برخی رانندگان غیرفعال شده است گفت: 40 روز است که به خاطر مشکلات مالی، نتوانسته ام هزینه تعمیر را خودرو را تامین کنم و ماشین خوابیده است.
وی تصریح کرد: گرانی ها به حدی است که کار را خوابانده است.

* روزی 30 تا 40 کامیون از فعالیت بازمی ماند
رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان بجنورد هم افزایش قیمت لاستیک و لوازم یدکی را از مشکلات رانندگان ناوگان سنگین عنوان کرد و گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نسبت به توزیع لاستیک با قیمت مصوب اقدام کرده اما تعداد لاستیک ها کم است و نمی تواند جوابگوی پاسخ باشد.
شیرمحمد برزویی اظهار داشت: لاستیک ها به تناسب تعداد کامیونداران در میان شهرستان ها توزیع می شود اما مشکل، در هزینه های بالا است.
وی با بیان اینکه روزانه 30 تا 40 دستگاه کامیون به علت تامین نشدن هزینه های تعمیر از فعالیت باز می ماند اظهار داشت: پیش از این، هزینه تامین باتری 10 میلیون ریال بود اما اکنون به 25 میلیون ریال رسیده و این افزایش قیمت ها، تامین هزینه های تعمیر ناوگان را مشکل کرده است.
وی گفت: در این شرایط، درآمدها جوابگوی هزینه ها نیست و در این ماه ها از جیب هزینه کرده ایم، نه تنها سود نداشته ایم بلکه متضرر شده ایم.

* تامین 800 حلقه لاستیک برای ناوگان سنگین استان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی هم در این باره گفت: پیگیر هستیم 800 حلقه لاستیک برای استان تامین و توزیع شود.
یحیی نیکدل اظهار داشت: این لاستیک ها بزودی میان کامیون داران توزیع می شود.
معاون امور بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان شمالی هم گفت: لاستیک هایی که با قیمت مصوب توزیع می شود، بر اساس میزان پیمایش ناوگان اختصاص می یابد.
محمدعلی صدرزاده با بیان اینکه توزیع لاستیک ها از مردادماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد اظهار داشت: تاکنون یکهزار و 622 حلقه لاستیک توزیع شده و در این مدت 2 هزار و 575 نفر متقاضی دریافت این محصول شده اند.

* 4هزار راننده متقاضی دریافت لاستیک خودرو
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی هم در این باره گفت: توزیع لاستیک با قیمت مصوب، بین کامیونداران بر اساس سهمیه استان انجام می شود.
سعید سبحانی اظهار داشت: خراسان شمالی یک درصد از شمار کامیون های کشور را به خود اختصاص داده است و به همین میزان لاستیک در این استان توزیع می شود.
وی با اشاره به اینکه چهار هزار دستگاه کامیون در استان وجود دارد افزود: تاکنون 2 هزار و 60 حلقه لاستیک در استان توزیع شده است.
وی در باره نارضایتی ها در توزیع لاستیک ها با قیمت مصوب گفت: ثبت نام مالکان ناوگان در انجمن صنفی رانندگان انجام شده است و به علت تعداد کم سهمیه استان تا حدی مشکلاتی گریبانگیر راننده ها شده است.
سبحانی با بیان اینکه روند توزیع از این پس بهتر می شود در باره علت های مشکل تامین لاستیک خودرو گفت: احتکار، سبب کمبود این محصول شد و البته نوسان قیمت ارز هم واردات لاستیک خارجی را تحت شعاع قرار داد اما با تدابیر دولت و کاهش عوارض واردات این کالا از 24 درصد به پنج درصد، امید است مشکل کاهش یابد.
به گفته معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، حدود چهار هزار نفر از کامیون داران استان برای دریافت لاستیک خودرو ثبت نام کرده اند.
7185/ 6042


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
ویژگی تیم برانکو: ۲۷ بازیکن در سه گروه
برانکو بازیکنان پرسپولیس را به سه گروه تقسیم کرده. یک گروه برای حضور در ترکیب اصلی رقابت‌ می‌کنند. گروه دوم به عنوان ذخیره به ترکیب می‌آیند و گروه سوم، جوان‌هایی که شانسی برای فیکس شدن ندارند.
حمایت هنرپیشه مشهور سینما از تیم‌ ملی
بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است برخی حاضرند تیم ملی ایران ببازد، تا آن‌ها به مقصودشان برسند!
رتبه اول ایران در کشف مواد مخدر
مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین و مدیر اجرایی مقابله با مواد مخدر و جرم روز چهارشنبه در دیدار با ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایتخت اتریش با اشاره به اهمیت همکاری‌های دو طرف تصریح کرد که ایران در کشف مواد مخدر رتبه اول را در دنیا دارد.
چند نکته برای رهایی از خستگی مداوم
احساس خستگی پس از گذراندن یک روز کاری سخت، طبیعی است اما درصورتیکه با وجود خواب کافی شبانه، خستگی‌تان برطرف نمی‌شود لازم است عوامل نهفته و موثر در بروز و تداوم این خستگی مورد بررسی قرار گیرد.
سهمیه‌بندی روزانه بنزین زیبنده ملت ایران نیست
نماینده مردم فیروزآباد در مجلس گفت: طرحی که اخیرا مطرح شده و بر اساس آن به هر ایرانی روزی یک لیتر بنزین اختصاص می یابد هنوز در کمیسیون انرژی طرح نشده است و کار کارشناسی در کمیسیون انرژی بر آن انجام نشده است.وی افزود: اینگونه سهمیه بندی زیبنده ملت ایران نیست از سوی دیگر در هیچ کجای دنیا اینگونه سهمیه بندی انجام نمی‌شود.
چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می‌شود؟
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: بیشترین واردات روسیه با 75 درصد به تولیدات کارخانه‌ای و محصولات کشاورزی با 19 درصد اختصاص دارد.
توصیه رسول خدا(ص) برای یاد کردن اموات
مردگانتان را که درقبرها آرمیده اند از یاد نبرید. مردگان شما امید احسان شما را دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
بیشتر چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می‌شود؟
چالش‌های مهندسی خوردگی در فن‌بازاری تخصصی حل می‌شود
تکلیف برای به کارگیری دامپزشکان از دامداری تا رستوران‌ها
۲۰۰ میلیون دلار صادرات در و پنجره
نارضایتی مردم با وجود واردات ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی نهاده و گوشت
ایران و اسپانیا می‌توانند در زمینه رنگ و رزین همکاری کنند
بازگشایی زاینده‌رود مُسکنی برای حل مشکل کشاورزان
پراید سردمدار گرانی خودرو در بازار
پای سلطان گوشت در میان است؟