زمین گیر شدن ناوگان حمل و نقل باری خراسان شمالی

08:09 ۱۸۷ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 191 0
زمین گیر شدن ناوگان حمل و نقل باری خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- شماری از کامیونداران خراسان شمالی با انتقاد از گرانی لوازم یدکی و لاستیک گفتند: دخل و خرجشان با هم نمی خواند و به همین علت بخش زیادی از ناوگان باری استان در ماه های اخیر زمین گیر شده است.

ایرنا

آنها روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: هزینه های تعمیر و تامین لوازم یدکی این ناوگان بسیار بالا است و در این شرایط نه تنها پس اندازی ندارند بلکه به علت بالا بودن هزینه ها، متضر شده اند.
کامیونداران گفتند: با این وضعیت و در فصل سرما، مشکلات رانندگان حمل و نقل باری بیشتر می شود و احتمال اینکه شمار بیشتری از ناوگان به علت مشکلات گرانی ها از چرخ بیفتد وجود دارد.

* قیمت ها سرسام آور است
یک راننده کشنده در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: هزینه های فعالیت رانندگان بشدت بالا رفته است و اکنون درآمدها پاسخ گوی نیاز نیست.
حسین ملکوتی اظهار داشت: قیمت لاستیک و لوازم یدکی بصورت سرسام آور افزایش یافته است بطوریکه هر جفت لاستیک در اوایل ماه جاری 150 میلیون ریال بود که البته این رقم اکنون به 117 میلیون ریال کاهش یافته اما باز هم توان تامین این میزان اعتبار برای ما مشکل است.
وی با بیان اینکه کارم به مدت بیش از 25 روز، به خاطر تامین نشدن لاستیک ماشین خوابید افزود: دخل و خرج رانندگان با هم نمی خواند، لوازم یدکی و لاستیک برای ما قابل تامین نیست.
وی خاطرنشان کرد: ماهیانه 80 میلیون ریال درآمد دارم اما همین میزان پول باید صرف خرید لاستیک شود که تامین این میزان به راحتی میسر نیست.
ملکوتی تصریح کرد: برای فعالیت ناوگان کشنده، سالانه 9 جفت لاستیک تعویض می شود و بصورت میانگین هر 2 ماه باید یک جفت لاستیک خریداری کنم.
این راننده کشنده در باره توزیع لاستیک های خودرو توسط راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: این لاستیک هایی که توزیع می شود با قیمت مصوب است اما تعدادشان کم است و پاسخگوی نیاز نیست.

* کارت های هوشمند غیرفعال شده است
راننده دیگری نیز با اشاره به افزایش قیمت ها گفت: پارسال با 80 میلیون ریال، گیربکس به طور کامل تعمیر می شد اما امسال برای همین اقدام و تعمیر باید 500 میلیون ریال هزینه شود، امسال تنها برای اورهال گیربکس 140 میلیون ریال هزینه کره ام.
عیسی رحیمی اظهار داشت: برای تامین هر جفت لاستیک 160 میلیون ریال هزینه می شود و لاستیک ها هر 9 ماه یک باید تعویض شود.
وی با بیان اینکه ماشین ها خوابیده و به همین علت، کارت هوشمند برخی رانندگان غیرفعال شده است گفت: 40 روز است که به خاطر مشکلات مالی، نتوانسته ام هزینه تعمیر را خودرو را تامین کنم و ماشین خوابیده است.
وی تصریح کرد: گرانی ها به حدی است که کار را خوابانده است.

* روزی 30 تا 40 کامیون از فعالیت بازمی ماند
رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان بجنورد هم افزایش قیمت لاستیک و لوازم یدکی را از مشکلات رانندگان ناوگان سنگین عنوان کرد و گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نسبت به توزیع لاستیک با قیمت مصوب اقدام کرده اما تعداد لاستیک ها کم است و نمی تواند جوابگوی پاسخ باشد.
شیرمحمد برزویی اظهار داشت: لاستیک ها به تناسب تعداد کامیونداران در میان شهرستان ها توزیع می شود اما مشکل، در هزینه های بالا است.
وی با بیان اینکه روزانه 30 تا 40 دستگاه کامیون به علت تامین نشدن هزینه های تعمیر از فعالیت باز می ماند اظهار داشت: پیش از این، هزینه تامین باتری 10 میلیون ریال بود اما اکنون به 25 میلیون ریال رسیده و این افزایش قیمت ها، تامین هزینه های تعمیر ناوگان را مشکل کرده است.
وی گفت: در این شرایط، درآمدها جوابگوی هزینه ها نیست و در این ماه ها از جیب هزینه کرده ایم، نه تنها سود نداشته ایم بلکه متضرر شده ایم.

* تامین 800 حلقه لاستیک برای ناوگان سنگین استان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی هم در این باره گفت: پیگیر هستیم 800 حلقه لاستیک برای استان تامین و توزیع شود.
یحیی نیکدل اظهار داشت: این لاستیک ها بزودی میان کامیون داران توزیع می شود.
معاون امور بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان شمالی هم گفت: لاستیک هایی که با قیمت مصوب توزیع می شود، بر اساس میزان پیمایش ناوگان اختصاص می یابد.
محمدعلی صدرزاده با بیان اینکه توزیع لاستیک ها از مردادماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد اظهار داشت: تاکنون یکهزار و 622 حلقه لاستیک توزیع شده و در این مدت 2 هزار و 575 نفر متقاضی دریافت این محصول شده اند.

* 4هزار راننده متقاضی دریافت لاستیک خودرو
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی هم در این باره گفت: توزیع لاستیک با قیمت مصوب، بین کامیونداران بر اساس سهمیه استان انجام می شود.
سعید سبحانی اظهار داشت: خراسان شمالی یک درصد از شمار کامیون های کشور را به خود اختصاص داده است و به همین میزان لاستیک در این استان توزیع می شود.
وی با اشاره به اینکه چهار هزار دستگاه کامیون در استان وجود دارد افزود: تاکنون 2 هزار و 60 حلقه لاستیک در استان توزیع شده است.
وی در باره نارضایتی ها در توزیع لاستیک ها با قیمت مصوب گفت: ثبت نام مالکان ناوگان در انجمن صنفی رانندگان انجام شده است و به علت تعداد کم سهمیه استان تا حدی مشکلاتی گریبانگیر راننده ها شده است.
سبحانی با بیان اینکه روند توزیع از این پس بهتر می شود در باره علت های مشکل تامین لاستیک خودرو گفت: احتکار، سبب کمبود این محصول شد و البته نوسان قیمت ارز هم واردات لاستیک خارجی را تحت شعاع قرار داد اما با تدابیر دولت و کاهش عوارض واردات این کالا از 24 درصد به پنج درصد، امید است مشکل کاهش یابد.
به گفته معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، حدود چهار هزار نفر از کامیون داران استان برای دریافت لاستیک خودرو ثبت نام کرده اند.
7185/ 6042


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مهم‌ترین عامل وقوع سیلاب گلستان چه بود؟
معاون پیشین آب منطقه ای استان گلستان معتقد است: عامل اصلی ایجاد سیلاب اخیر در استان بارش بارانی است که باید در طی یک سال می‌بارید اما در دو شبانه روز بارید و در واقع شدت بارش و تداوم بلندمدت آن عامل اصلی تشدید سیلاب بود.
ایران چهارمین کشور سیل‌خیز دنیا
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: ایران چهارمین کشور سیل‌خیز دنیاست و حدود ۲۶ درصد از پهنه کشور در معرض سیل های شدید و طغیانی قرار دارد.
مترو سواری دوچرخه‌ها
با تکیه زدن حناچی به صندلی سبز شهرداری تهران، دوچرخه و دوچرخه سواری رنگ و بوی دیگری به خود گرفت و دوچرخه سواری سه شنبه های شهردار باعث شد که دوچرخه از دوران مهجوریت خود خارج شده و بیشتر در شهر دیده شود.
شتاب‌زدگی وزیر خارجه انگلیس و تکرار ادعاهای بی پشتوانه
لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه انگلیس در اقدامی شتاب‌زده، پیشنهاد ساختگی رسانه‌های انگلیسی از قول ایران، برای آزادی نازنین زاغری را 'یک ترفند دیپلماتیک ' ارزیابی کرد تا به این ترتیب ادعای بی‌گناهی متهم به جاسوسی برای دولت لندن را تکرار کند.
کمک 60 هزار دلاری کادر بیمارستانی در لبنان به سیل زدگان ایران
بیروت - ایرنا - نماینده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت: 60 هزار دلار از سوی پزشکان، متخصصان و کادر بیمارستان شهید شیخ راغب حرب در لبنان برای سیل زدگان ایران جمع آوری شد.
اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها نیست
قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین درباره این‌که گفته شده بعد از ماه رمضان قرار است طرح معامله قرن آمریکا اجرایی شود، گفت؛ اگر آمریکایی‌ها می‌توانستند در همان زمانی که مساله انتقال سفارت را مطرح کردند طرح خود را هم اجرایی می‌کردند اما دائما امروز و فردا می‌کنند.
برای کودکم کالسکه بخرم یا نخرم؟
قرار دادن طولانی مدت نوزادان و کودکان در کالسکه یا کریر‌های دستی (ساک‌های حمل کودک)، از لحاظ فیزیکی و روحی برای نوزادان استرس‌زاست و در رشد متعادل آن‌ها اخلال ایجاد می‌کند.
شاهزاده انگلیس با خانواده قربانیان حادثه تروریستی نیوزیلند دیدار کرد
تهران - ایرنا - نوه ملکه انگلیس با حضور در دو مسجد نیوزیلند که هدف حملات تروریستی قرار گرفته بودند، با خانواده های قربانیان این حادثه دیدار کرد.
میرزایی: برای مقابله با تحریم اخیر آمریکا نیازمند وفاق دولت و مجلس هستیم
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که برای مقابله با اقدام اخیر آمریکا در عدم تمهید معافیت‌های نفتی باید وفاقی بین مجلس و دولت در مورد راهکارها ایجاد شود.
چگونه فضای مجازی را برای فرزندانمان امن کنیم؟
گروه‏‌های سنی مختلف به مقادیر مختلف نظارت نیاز دارند؛ حتی در یک سن خاص، بچه‏‌های مختلف تمایلات مختلف و بر آن اساس نیاز‌های متفاوتی دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصادف در جاده فراشبند - جم 7 کشته داشت
شیراز- ایرنا- تصادف خودروهای پژو 405 و سمند در محور فراشبند فارس – جم استان بوشهر، هفت کشته و 2 مصدوم به دنبال داشت.
ترامپ دستور بستن پیمان جدید تسلیحاتی با چین و روسیه را داد
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری آمریکا پس از لغو قراردادهای پیشین کنترل تسلیحات، به مقام های دولتش دستور داده چین و روسیه را برای انعقاد پیمان های جدید تحت فشار بگذارند.
نرخ انواع برنج در آستانه ماه مبارک رمضان- جدول
برای خرید انواع برنج در میادین شهرداری بسته به نوع آن‌ها باید قیمت‌های مختلفی پرداخت کرد.
توئیتر از حذف نکردن توئیت ترامپ درباره نماینده مسلمان دفاع کرد
تهران - ایرنا - توئیتر در تماس با نماینده زن مسلمان آمریکایی از حذف نکردن توئیت ترامپ که به افزایش تهدید به قتل علیه این نماینده منجر شد، دفاع کرد.
مهم‌ترین عامل وقوع سیلاب گلستان چه بود؟
معاون پیشین آب منطقه ای استان گلستان معتقد است: عامل اصلی ایجاد سیلاب اخیر در استان بارش بارانی است که باید در طی یک سال می‌بارید اما در دو شبانه روز بارید و در واقع شدت بارش و تداوم بلندمدت آن عامل اصلی تشدید سیلاب بود.
چرا کارخانه قند 80 سال ورامین دچار مشکل شده است؟
رفع ممنوعیت واردات خودرو در حال پیگیری است
عرضه اینترنتی گوشت به کجا رسید؟
مبارزه با ملخ‌ها در بوشهر نیازمند تامین اعتبار
یک چهارم نارنج‌های کشور در این استان تولید می‌شود
استاندار آذربایجان شرقی: ساختار توزیع کالاهای یارانه‌ای تعریف شود
توزیع شکر طرح تنظیم بازار در مهاباد آغاز شد
توزیع 40 تن گوشت منجمد تنظیم بازار در خراسان شمالی آغاز شد
سه اصل مهم در تولید بهترین زعفران جهان
تلفن همراه مسافری یک ماه دیگر مهلت گرفت