قلعه‌نویی: آقای مجری! بابت کی‌روش جرات عذرخواهی داری؟

10:07 ۲۶۹ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 232 0
قلعه‌نویی: آقای مجری! بابت کی‌روش جرات عذرخواهی داری؟

سرمربی سپاهان دوباره به کی‌روش تاخته و او را مقصر تنش‌های فوتبال ایران می‌داند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،تیم فوتبالسپاهان در هفته نهم لیگ برتریک پیروزی تکراری مقابل نساجیبه دست آورد و یک بار دیگر نماینده مازندران را در خانه اما این بار از سری رقابت‌های لیگ برترشکست داد(بازی قبلی در جام حذفیبرگزار شد) تا قلعه‌نویی در مصاف با شاگرد قدیمی‌اش یعنی جواد نکونامدبل کرده باشد. به بهانه موفقیت‌های اخیر سپاهان و البته سایر اتفاقات
فوتبال ایرانپای صحبت‌های سرمربی سپاهان نشستیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با امیر قلعه‌نویی را در ادامه می‌خوانید.
ابتدا درخصوص برد دراماتیک روز جمعه مقابل نساجی صحبت کنید.
خدا را شکربردیم. بازی سختی بود، می‌دانستیم با یک تیم سختکوش و مقاوم که لایه‌های دفاعی زیادی تشکیل می‌دهد و هدف‌شان ضدحملات است، بازی داریم که روی همین تاکتیک حریف هم گل اول را دریافت کردیم. در این
بازیدو تیم اهداف متفاوتی داشتند. یک تیم به دنبال دفاع صرف و ضدحملات بود و ما هم به دنبال عبور از لایه‌های دفاعی نساجی به‌خصوص از کناره‌ها بودیم چون نقطه ضعف این تیم را شناخته بودیم و از همین طریق به دو گل رسیدیم.
البته ۲ گل هم دریافت کردید!بله، ایراد تیم ما این است که خیلی راحت گل می‌خوریم و این برای ما ضعف است که وقتی تا این اندازه زیبا بازی می‌کنیم به راحتی هم گل می‌خوریم. معتقدم ما باید درخصوص ساختار دفاعی‌مان تمهیداتی را درنظر بگیریم تا این ایراد را برطرف کنیم. به نساجی هم تبریک می‌گویم چون براساس بضاعت و برنامه‌ای که داشتند، بازی خیلی خوبی انجام دادند و نمایشی هم که ارائه کردند براساس بضاعت‌شان بود. البته این هم سبکی از بازی است و تا به حال هم با این‌گونه بازی موفق بوده‌اند.
چه زمانی از تیم‌تان راضی می‌شوید؟ چون این جمله معروف شماست که حتی بعد از بردها هم می‌گویید که با تیم آرمانی فاصله وجود دارد!از بچه‌ها راضی هستم اما هنوز هم اعتقاد دارم از شرایط آرمانی به دور هستیم، البته تیم در لیگ گذشته چهاردهم شده است و اگر بخواهید نگرش چنین تیمی را عوض کنید و نتیجه لازم را بگیرید، این موضوع زمان می‌برد که ما خوشبختانه این زمان را کوتاه کردیم اما روی مباحث دفاعی و این ایراد که وقتی جلو هستیم، راحت گل می‌خوریم را باید با تغییر نگرش حل و فصل کنیم.
اعضای تیم نساجی به داوری به‌خصوص پنالتی آخر بازی اعتراض داشتند. آیا داوری خوب بود؟
شک نکنید پنالتی ما درست بود. یک کارشناس داوری می‌گفت که خطا بیرون اتفاق افتاده اما دوستان در نساجی می‌گویند اصلا خطایی نبوده. این در حالی است که مهاجم ما دو متر داخل محوطه بود. جالب اینکه در دقیقه ۶۰ روی یک خطای هند داور برای ما یک پنالتی دیگر را هم نگرفت که اگر آن پنالتی را می‌گرفت، دیگر کار به اتفاقات آخر بازی نمی‌کشید. از سوی دیگر روی گل اولی که خوردیم روی خالد شفیعی خطا شد، اما داور از این صحنه به راحتی عبور کرد. با این حال در مجموع داور شجاعی در میدان بود و عملکرد خوبی داشت.
کی‌روش استنلی هم خودش را به‌عنوان یک مدعی جدی آقای گلی مطرح کرد.
ما چنین بحثی روی کی‌روش استنلی نداریم اما بحث من با آقایانی است که اجازه ندادند این بازیکن ۶ هفته بازی کند. حالا این آقایان جرات معذرت‌خواهی دارند؟ البته چون با قلعه‌نویی دشمنی داشتند اجازه ندادند ۶هفته بازی کند و او را محروم کردند در غیر این صورت اگر مربی او فرد دیگری بود یا در تیم دیگری بود که قلعه‌نویی مسئولیتش را نداشت، تا این اندازه در برنامه‌شان برای اینکه کی‌روش بازی نکند،
انرژینمی‌گذاشتند.
منظورتان برنامه ۹۰ است؟همین آقایان که ۶ هفته انرژی گذاشتند تا کی‌روش استنلی بازی نکند، حالا بیایند و بگویند اشتباه کردیم و از کی‌روش دفاع کنند. اصلا این
قانونکه نمی‌توان از برخی کشورها بازیکن جذب کرد، اشتباه است چون مربی می‌خواهد براساس افکارش بازیکن بگیرد. حالا قیمت این بازیکن شده ۲میلیون دلار. یا همین شهباززاده طی دو سال‌ونیم گذشته کجا بازی کرده؟ اما براساس افکار یک مربی جذب تیمش می‌شود و امروز جزء بهترین‌هاست و جمعه هم یک گل زد و یک پنالتی گرفت. مگر می‌شود یک مجری برای فوتبال این مملکت تصمیم بگیرد؟!
البته این برنامه هم مدتی است که تحت‌فشار مدیران شبکه۳ قرار گرفته!من به این مسائل کاری ندارم اما مگر می‌شود این آقای مجری برای تیم ملی تصمیم بگیرد یا مربی تیم ملیرا جابه‌جا کند یا برای باشگاه‌ها تصمیم‌گیری کند! این بدبختی فوتبال ماست که یک آدم در همه کار دخالت می‌کند و می‌خواهد حرف اول و آخر را بزند. از بالا تا پایین بدبختی فوتبال ماست که یک مجری تلویزیونی بخواهد در همه کار فوتبال این مملکت دخالت کند.
به تیم ملی برسیم. چطور از تیم‌های صدرنشین، بازیکن به این تیم دعوت نمی‌شود؟ آقایی و پورقاز پای ثابت تیم ملی بودند اما بعد از حضور شما دیگر به این تیم دعوت نمی‌شوند!؟
اجازه دهید در این خصوص صحبت نکنم. بالاخره سرمربی براساس افکار تاکتیکی بازیکنانش را دعوت می‌کند اما ما خیلی حرف‌های دیگری هم داریم و قبلا هم گفته‌ام که امیدوارم مسائل دیگر درست شود.
یک‌سری اعتقاد دارند کی‌روش باید تا جام ملت‌های آسیا بماند تا عیار واقعی‌اش مشخص شود اما دعواها همچنان ادامه دارد. به‌نظر شما کار کردن در آرامش برای کی‌روش و تیمش بهتر نیست؟
من از شما می‌پرسم که منشا تنش‌ها چه کسی بوده است؟منظورتان کی‌روش است؟تمام شد و رفت! من از شما پرسیدم و شما هم همین موضوع را می‌گویید! البته هفت سال است این اتفاق می‌افتد ولی همه سکوت کرده‌اند اما آن زمان همه علیه ما شدند. این رفتارها درست نیست که با یک بازیکن بزرگ مثل حمید استیلی که یک بچه اخلاقی است و حجب و حیا دارد و همه جوره برای فوتبال ما زحمت کشیده این‌طور برخورد‌ها شود. مشکل من عدم دعوت بازیکنان تیم‌های بالای
جدولنیست بلکه مشکل این است که طی این هفت سال با رفتارهای‌شان به ایرانی‌ها توهین کرده‌اند.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

آیا نجفی در حمام می‌خوابید؟
یک فعال فضای مجازی به اظهار نظر امروز نجفی در مورد صحنه جرم واکنش نشان داد.
از «دست‌فروشی» تا «پناهندگی» !
امروز در رسانه ها خبری مبنی بر پناهندگی یک زوج دستفروش به خارج از کشور منتشر شد، اما با بررسی پشت پرده فعالیت هایشان به نکات جالب توجهی خواهیم رسید.
نماینده آمریکا به شکست کنفرانس منامه اذعان کرد
جیسون گرینبلات با اشاره به کنفرانس منامه گفت بدون دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای مسئله فلسطین، طرح اقتصادی ارائه شده در این کنفرانس ارزشی ندارد.
تمرین متفاوت نوبت عصر شاگردان دنیزلی
شاگردان مصطفی دنیزلی در هفتمین روز از اردوی ارضروم ترکیه، از ساعت 17:30 امروز (چهارشنبه، 26 تیر)، تمرین خود را آغاز کردند.
تقدیر از مأمورانی که در ماجرای پارک پلیس انجام وظیفه کردند
مأمورانی که در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی در پارک پلیس، انجام وظیفه کردند، مورد تقدیر قرار گرفتند.
پایان مسابقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا
دور پایانى( نهم) مسابقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا که عصر امروز (چهارشنبه) در داکای بنگلادش برگزار شد، تیم سایپا تهران به عنوان نماینده ایران موفق شد نماینده سریلانکا را با نتیجه 3 بر یک شکست دهد.
عرب: مصاحبه‌های برانکو چه معنی دارد؟!
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:همه خوب می‌دانیم که برخی صحبت‌ها چون روی فضای پرسپولیس و روی هوادار پرسپولیس تاثیر می‌گذارد، پس روی خود تیم هم تاثیر خواهد گذاشت؛نمی‌فهمم الان این مصاحبه‌ها چه معنی دارد؟
مدافع ملی‌پوش تاتنهام به اتلتیکو پیوست
دقایقی پیش سایت رسمی باشگاه اتلتیکومادرید از به خدمت گرفتن کیران تریپیر مدافع تاتنهام خبر داد.
نیمار: مسی بهترین بازیکنی است که تاکنون دیده‌ام
نیمار، ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن از هم‌تیمی پیشین خود تمجید ویژه‌ای کرد.
میلاد محمدی رسما به باشگاه خنت پیوست+عکس
با اعلام رسمی سایت باشگاه خنت بلژیک میلاد محمدی مدافع ملی‌پوش کشورمان با تیم خنت بلژیک پیوست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
معاون سیاسی جدید روحانی را بیشتر بشناسید- چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر
وزن و جایگاه واقعی فریدون وردی‌نژاد در حلقه مشاوران و اطرافیان روحانی بسیار بیش‌تر از نمود بیرونی آن است و این امر بیش از هر چیز، به سال‌ها سابقه نظامی-اطلاعاتی این چهره سیاسی-رسانه‌ای باز می‌گردد.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
تازه‌ترین جزئیات از تیراندازی در خیابان ولیعصر
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: دو سارقی که گوشی تلفن همراه راننده نماینده مردم اصفهان را به سرقت برده بودند دستگیر شدند.
تمرین متفاوت نوبت عصر شاگردان دنیزلی
پایان مسابقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا
عرب: مصاحبه‌های برانکو چه معنی دارد؟!
مدافع ملی‌پوش تاتنهام به اتلتیکو پیوست
نیمار: مسی بهترین بازیکنی است که تاکنون دیده‌ام
میلاد محمدی رسما به باشگاه خنت پیوست+عکس
رفیعی با دلخوری باشگاه پرسپولیس را ترک کرد
واکنش سایت  بلژیکی به حضور میلاد محمدی+عکس
تاج:به استقلالی‌ها گفتم طلب‌ ما را هم از فیفا بگیرند
اورتون با 36 میلیون به لندن می‌آید!