قلعه‌نویی: آقای مجری! بابت کی‌روش جرات عذرخواهی داری؟

10:07 ۸۷ روز و ۱۸ ساعت پیش افکار نیوز 55 0
قلعه‌نویی: آقای مجری! بابت کی‌روش جرات عذرخواهی داری؟

سرمربی سپاهان دوباره به کی‌روش تاخته و او را مقصر تنش‌های فوتبال ایران می‌داند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،تیم فوتبالسپاهان در هفته نهم لیگ برتریک پیروزی تکراری مقابل نساجیبه دست آورد و یک بار دیگر نماینده مازندران را در خانه اما این بار از سری رقابت‌های لیگ برترشکست داد(بازی قبلی در جام حذفیبرگزار شد) تا قلعه‌نویی در مصاف با شاگرد قدیمی‌اش یعنی جواد نکونامدبل کرده باشد. به بهانه موفقیت‌های اخیر سپاهان و البته سایر اتفاقات
فوتبال ایرانپای صحبت‌های سرمربی سپاهان نشستیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با امیر قلعه‌نویی را در ادامه می‌خوانید.
ابتدا درخصوص برد دراماتیک روز جمعه مقابل نساجی صحبت کنید.
خدا را شکربردیم. بازی سختی بود، می‌دانستیم با یک تیم سختکوش و مقاوم که لایه‌های دفاعی زیادی تشکیل می‌دهد و هدف‌شان ضدحملات است، بازی داریم که روی همین تاکتیک حریف هم گل اول را دریافت کردیم. در این
بازیدو تیم اهداف متفاوتی داشتند. یک تیم به دنبال دفاع صرف و ضدحملات بود و ما هم به دنبال عبور از لایه‌های دفاعی نساجی به‌خصوص از کناره‌ها بودیم چون نقطه ضعف این تیم را شناخته بودیم و از همین طریق به دو گل رسیدیم.
البته ۲ گل هم دریافت کردید!بله، ایراد تیم ما این است که خیلی راحت گل می‌خوریم و این برای ما ضعف است که وقتی تا این اندازه زیبا بازی می‌کنیم به راحتی هم گل می‌خوریم. معتقدم ما باید درخصوص ساختار دفاعی‌مان تمهیداتی را درنظر بگیریم تا این ایراد را برطرف کنیم. به نساجی هم تبریک می‌گویم چون براساس بضاعت و برنامه‌ای که داشتند، بازی خیلی خوبی انجام دادند و نمایشی هم که ارائه کردند براساس بضاعت‌شان بود. البته این هم سبکی از بازی است و تا به حال هم با این‌گونه بازی موفق بوده‌اند.
چه زمانی از تیم‌تان راضی می‌شوید؟ چون این جمله معروف شماست که حتی بعد از بردها هم می‌گویید که با تیم آرمانی فاصله وجود دارد!از بچه‌ها راضی هستم اما هنوز هم اعتقاد دارم از شرایط آرمانی به دور هستیم، البته تیم در لیگ گذشته چهاردهم شده است و اگر بخواهید نگرش چنین تیمی را عوض کنید و نتیجه لازم را بگیرید، این موضوع زمان می‌برد که ما خوشبختانه این زمان را کوتاه کردیم اما روی مباحث دفاعی و این ایراد که وقتی جلو هستیم، راحت گل می‌خوریم را باید با تغییر نگرش حل و فصل کنیم.
اعضای تیم نساجی به داوری به‌خصوص پنالتی آخر بازی اعتراض داشتند. آیا داوری خوب بود؟
شک نکنید پنالتی ما درست بود. یک کارشناس داوری می‌گفت که خطا بیرون اتفاق افتاده اما دوستان در نساجی می‌گویند اصلا خطایی نبوده. این در حالی است که مهاجم ما دو متر داخل محوطه بود. جالب اینکه در دقیقه ۶۰ روی یک خطای هند داور برای ما یک پنالتی دیگر را هم نگرفت که اگر آن پنالتی را می‌گرفت، دیگر کار به اتفاقات آخر بازی نمی‌کشید. از سوی دیگر روی گل اولی که خوردیم روی خالد شفیعی خطا شد، اما داور از این صحنه به راحتی عبور کرد. با این حال در مجموع داور شجاعی در میدان بود و عملکرد خوبی داشت.
کی‌روش استنلی هم خودش را به‌عنوان یک مدعی جدی آقای گلی مطرح کرد.
ما چنین بحثی روی کی‌روش استنلی نداریم اما بحث من با آقایانی است که اجازه ندادند این بازیکن ۶ هفته بازی کند. حالا این آقایان جرات معذرت‌خواهی دارند؟ البته چون با قلعه‌نویی دشمنی داشتند اجازه ندادند ۶هفته بازی کند و او را محروم کردند در غیر این صورت اگر مربی او فرد دیگری بود یا در تیم دیگری بود که قلعه‌نویی مسئولیتش را نداشت، تا این اندازه در برنامه‌شان برای اینکه کی‌روش بازی نکند،
انرژینمی‌گذاشتند.
منظورتان برنامه ۹۰ است؟همین آقایان که ۶ هفته انرژی گذاشتند تا کی‌روش استنلی بازی نکند، حالا بیایند و بگویند اشتباه کردیم و از کی‌روش دفاع کنند. اصلا این
قانونکه نمی‌توان از برخی کشورها بازیکن جذب کرد، اشتباه است چون مربی می‌خواهد براساس افکارش بازیکن بگیرد. حالا قیمت این بازیکن شده ۲میلیون دلار. یا همین شهباززاده طی دو سال‌ونیم گذشته کجا بازی کرده؟ اما براساس افکار یک مربی جذب تیمش می‌شود و امروز جزء بهترین‌هاست و جمعه هم یک گل زد و یک پنالتی گرفت. مگر می‌شود یک مجری برای فوتبال این مملکت تصمیم بگیرد؟!
البته این برنامه هم مدتی است که تحت‌فشار مدیران شبکه۳ قرار گرفته!من به این مسائل کاری ندارم اما مگر می‌شود این آقای مجری برای تیم ملی تصمیم بگیرد یا مربی تیم ملیرا جابه‌جا کند یا برای باشگاه‌ها تصمیم‌گیری کند! این بدبختی فوتبال ماست که یک آدم در همه کار دخالت می‌کند و می‌خواهد حرف اول و آخر را بزند. از بالا تا پایین بدبختی فوتبال ماست که یک مجری تلویزیونی بخواهد در همه کار فوتبال این مملکت دخالت کند.
به تیم ملی برسیم. چطور از تیم‌های صدرنشین، بازیکن به این تیم دعوت نمی‌شود؟ آقایی و پورقاز پای ثابت تیم ملی بودند اما بعد از حضور شما دیگر به این تیم دعوت نمی‌شوند!؟
اجازه دهید در این خصوص صحبت نکنم. بالاخره سرمربی براساس افکار تاکتیکی بازیکنانش را دعوت می‌کند اما ما خیلی حرف‌های دیگری هم داریم و قبلا هم گفته‌ام که امیدوارم مسائل دیگر درست شود.
یک‌سری اعتقاد دارند کی‌روش باید تا جام ملت‌های آسیا بماند تا عیار واقعی‌اش مشخص شود اما دعواها همچنان ادامه دارد. به‌نظر شما کار کردن در آرامش برای کی‌روش و تیمش بهتر نیست؟
من از شما می‌پرسم که منشا تنش‌ها چه کسی بوده است؟منظورتان کی‌روش است؟تمام شد و رفت! من از شما پرسیدم و شما هم همین موضوع را می‌گویید! البته هفت سال است این اتفاق می‌افتد ولی همه سکوت کرده‌اند اما آن زمان همه علیه ما شدند. این رفتارها درست نیست که با یک بازیکن بزرگ مثل حمید استیلی که یک بچه اخلاقی است و حجب و حیا دارد و همه جوره برای فوتبال ما زحمت کشیده این‌طور برخورد‌ها شود. مشکل من عدم دعوت بازیکنان تیم‌های بالای
جدولنیست بلکه مشکل این است که طی این هفت سال با رفتارهای‌شان به ایرانی‌ها توهین کرده‌اند.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

فال روزانه ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
انتقامِ کی‌روشی؛ عراق در سمت ترسناک جدول!
عراق با مساوی برابر ایران کار سختی در مرحله بعدی مسابقات خواهد داشت و احتمال حذف این تیم بسیار زیاد است.
یوونتوس با گل رونالدو فاتح سوپرجام ایتالیا شد
کریستیانو رونالدو با گلزنی، اولین جام دوران حضورش در تیم فوتبال یوونتوس را جشن گرفت.
طارق همام: نگاه من در این جام، صرفا ملی است
طارق همام معتقد است این بازی نه بازی استقلال بود نه پرسپولیس و نگاه من در این جام فقط ملی است.
گزارش AFC از بازی ایران و عراق
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا از بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق به عنوان یک بازی پرشور یاد کرد.
یک ستاره آینده دار در رادار بارسلونا
لوکا یوویچ، مهاجم صربستانی و 21 ساله که به طور قرضی از بنفیکا در فرانکفورت بازی می کند، مورد توجه بارسلونا قرار گرفته است.
ایرماتوف نمی‌خواست مانند ویلیامز بدنام شود
مرتضی پورعلی‌گنجی، مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: داور بازی امروزذهنیت قبلی از بنجامین ویلیامز استرالیایی داشت و نمی‌خواست مانند او بد نام شود.
قدوس: بله، فهمیدم خطای خطرناکی انجام دادم!
هافبک تیم ملی ایران می‌گوید در زمان وقوع خطای شدید بر روی بازیکن عراق هیچ عمدی در کارش نداشته است.
خون و غرش در بازی بدون گل ایران و عراق
خبرگزاری فرانسه بازی ایران و عراق در دور پایانی مرحله گروهی جام هفدهم آسیا را یک بازی فیزیکی و درگیرانه خواند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هشدار  امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس
حدیث امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس را در اینجا بخوانید.
برابری ایران و عراق در آمار بازی
آمارهای بازی ایران و عراق نشان می‌دهد دو تیم درجریان این مسابقه برابری تقریبی داشته‌اند.
۹ تیمی که موفق به کسب سوپرجام ایتالیا شده‌اند
9 تیم موفق شده‌اند فاتح سوپرجام ایتالیا شوند و بانوی پیر با غلبه بر میلان از این حیث رکورددار شد.
فیفا: ایران رکورد فوق‌العاده خود را حفظ کرد
سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال، از عملکرد دفاعی تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام ملت‌های آسیا تمجید کرد.
حمله ۲ سگ به یک دختر بچه در لواسان
مرکز اطلاع‌رسانی ناجا توضیحاتی را در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر حمله دو سگ به یک کودک در پارک لواسان ارائه کرد.
بازیکن عراقی استقلال غزل جدایی سر داد: دوست دارم به لیگ امارات برگردم
قهرمانی یووه در سوپر جام با گلزنی رونالدو
لیپی شگفت زده از قدرت بالای کره جنوبی
استقبال ویژه کی‌روش از بازیکن عراقی آتالانتا +عکس
چهارمین سوپرکاپ رونالدو در 4 لیگ مختلف
فیلم- گل قهرمانی رونالدو برای یوونتوس
جهانبخش: عراق اجازه نداد بازی همیشگی‌مان را انجام دهیم
ابراهیمی: بازیکنان عراق به دنبال ایجاد تنش بودند
چهارمین سوپرکاپ رونالدو در ۴ لیگ مختلف +عکس
کی‌روش: باید قدردان تیم داوری باشیم