قلعه‌نویی: آقای مجری! بابت کی‌روش جرات عذرخواهی داری؟

10:07 ۱۵۴ روز و ۱۷ ساعت پیش افکار نیوز 150 0
قلعه‌نویی: آقای مجری! بابت کی‌روش جرات عذرخواهی داری؟

سرمربی سپاهان دوباره به کی‌روش تاخته و او را مقصر تنش‌های فوتبال ایران می‌داند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،تیم فوتبالسپاهان در هفته نهم لیگ برتریک پیروزی تکراری مقابل نساجیبه دست آورد و یک بار دیگر نماینده مازندران را در خانه اما این بار از سری رقابت‌های لیگ برترشکست داد(بازی قبلی در جام حذفیبرگزار شد) تا قلعه‌نویی در مصاف با شاگرد قدیمی‌اش یعنی جواد نکونامدبل کرده باشد. به بهانه موفقیت‌های اخیر سپاهان و البته سایر اتفاقات
فوتبال ایرانپای صحبت‌های سرمربی سپاهان نشستیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با امیر قلعه‌نویی را در ادامه می‌خوانید.
ابتدا درخصوص برد دراماتیک روز جمعه مقابل نساجی صحبت کنید.
خدا را شکربردیم. بازی سختی بود، می‌دانستیم با یک تیم سختکوش و مقاوم که لایه‌های دفاعی زیادی تشکیل می‌دهد و هدف‌شان ضدحملات است، بازی داریم که روی همین تاکتیک حریف هم گل اول را دریافت کردیم. در این
بازیدو تیم اهداف متفاوتی داشتند. یک تیم به دنبال دفاع صرف و ضدحملات بود و ما هم به دنبال عبور از لایه‌های دفاعی نساجی به‌خصوص از کناره‌ها بودیم چون نقطه ضعف این تیم را شناخته بودیم و از همین طریق به دو گل رسیدیم.
البته ۲ گل هم دریافت کردید!بله، ایراد تیم ما این است که خیلی راحت گل می‌خوریم و این برای ما ضعف است که وقتی تا این اندازه زیبا بازی می‌کنیم به راحتی هم گل می‌خوریم. معتقدم ما باید درخصوص ساختار دفاعی‌مان تمهیداتی را درنظر بگیریم تا این ایراد را برطرف کنیم. به نساجی هم تبریک می‌گویم چون براساس بضاعت و برنامه‌ای که داشتند، بازی خیلی خوبی انجام دادند و نمایشی هم که ارائه کردند براساس بضاعت‌شان بود. البته این هم سبکی از بازی است و تا به حال هم با این‌گونه بازی موفق بوده‌اند.
چه زمانی از تیم‌تان راضی می‌شوید؟ چون این جمله معروف شماست که حتی بعد از بردها هم می‌گویید که با تیم آرمانی فاصله وجود دارد!از بچه‌ها راضی هستم اما هنوز هم اعتقاد دارم از شرایط آرمانی به دور هستیم، البته تیم در لیگ گذشته چهاردهم شده است و اگر بخواهید نگرش چنین تیمی را عوض کنید و نتیجه لازم را بگیرید، این موضوع زمان می‌برد که ما خوشبختانه این زمان را کوتاه کردیم اما روی مباحث دفاعی و این ایراد که وقتی جلو هستیم، راحت گل می‌خوریم را باید با تغییر نگرش حل و فصل کنیم.
اعضای تیم نساجی به داوری به‌خصوص پنالتی آخر بازی اعتراض داشتند. آیا داوری خوب بود؟
شک نکنید پنالتی ما درست بود. یک کارشناس داوری می‌گفت که خطا بیرون اتفاق افتاده اما دوستان در نساجی می‌گویند اصلا خطایی نبوده. این در حالی است که مهاجم ما دو متر داخل محوطه بود. جالب اینکه در دقیقه ۶۰ روی یک خطای هند داور برای ما یک پنالتی دیگر را هم نگرفت که اگر آن پنالتی را می‌گرفت، دیگر کار به اتفاقات آخر بازی نمی‌کشید. از سوی دیگر روی گل اولی که خوردیم روی خالد شفیعی خطا شد، اما داور از این صحنه به راحتی عبور کرد. با این حال در مجموع داور شجاعی در میدان بود و عملکرد خوبی داشت.
کی‌روش استنلی هم خودش را به‌عنوان یک مدعی جدی آقای گلی مطرح کرد.
ما چنین بحثی روی کی‌روش استنلی نداریم اما بحث من با آقایانی است که اجازه ندادند این بازیکن ۶ هفته بازی کند. حالا این آقایان جرات معذرت‌خواهی دارند؟ البته چون با قلعه‌نویی دشمنی داشتند اجازه ندادند ۶هفته بازی کند و او را محروم کردند در غیر این صورت اگر مربی او فرد دیگری بود یا در تیم دیگری بود که قلعه‌نویی مسئولیتش را نداشت، تا این اندازه در برنامه‌شان برای اینکه کی‌روش بازی نکند،
انرژینمی‌گذاشتند.
منظورتان برنامه ۹۰ است؟همین آقایان که ۶ هفته انرژی گذاشتند تا کی‌روش استنلی بازی نکند، حالا بیایند و بگویند اشتباه کردیم و از کی‌روش دفاع کنند. اصلا این
قانونکه نمی‌توان از برخی کشورها بازیکن جذب کرد، اشتباه است چون مربی می‌خواهد براساس افکارش بازیکن بگیرد. حالا قیمت این بازیکن شده ۲میلیون دلار. یا همین شهباززاده طی دو سال‌ونیم گذشته کجا بازی کرده؟ اما براساس افکار یک مربی جذب تیمش می‌شود و امروز جزء بهترین‌هاست و جمعه هم یک گل زد و یک پنالتی گرفت. مگر می‌شود یک مجری برای فوتبال این مملکت تصمیم بگیرد؟!
البته این برنامه هم مدتی است که تحت‌فشار مدیران شبکه۳ قرار گرفته!من به این مسائل کاری ندارم اما مگر می‌شود این آقای مجری برای تیم ملی تصمیم بگیرد یا مربی تیم ملیرا جابه‌جا کند یا برای باشگاه‌ها تصمیم‌گیری کند! این بدبختی فوتبال ماست که یک آدم در همه کار دخالت می‌کند و می‌خواهد حرف اول و آخر را بزند. از بالا تا پایین بدبختی فوتبال ماست که یک مجری تلویزیونی بخواهد در همه کار فوتبال این مملکت دخالت کند.
به تیم ملی برسیم. چطور از تیم‌های صدرنشین، بازیکن به این تیم دعوت نمی‌شود؟ آقایی و پورقاز پای ثابت تیم ملی بودند اما بعد از حضور شما دیگر به این تیم دعوت نمی‌شوند!؟
اجازه دهید در این خصوص صحبت نکنم. بالاخره سرمربی براساس افکار تاکتیکی بازیکنانش را دعوت می‌کند اما ما خیلی حرف‌های دیگری هم داریم و قبلا هم گفته‌ام که امیدوارم مسائل دیگر درست شود.
یک‌سری اعتقاد دارند کی‌روش باید تا جام ملت‌های آسیا بماند تا عیار واقعی‌اش مشخص شود اما دعواها همچنان ادامه دارد. به‌نظر شما کار کردن در آرامش برای کی‌روش و تیمش بهتر نیست؟
من از شما می‌پرسم که منشا تنش‌ها چه کسی بوده است؟منظورتان کی‌روش است؟تمام شد و رفت! من از شما پرسیدم و شما هم همین موضوع را می‌گویید! البته هفت سال است این اتفاق می‌افتد ولی همه سکوت کرده‌اند اما آن زمان همه علیه ما شدند. این رفتارها درست نیست که با یک بازیکن بزرگ مثل حمید استیلی که یک بچه اخلاقی است و حجب و حیا دارد و همه جوره برای فوتبال ما زحمت کشیده این‌طور برخورد‌ها شود. مشکل من عدم دعوت بازیکنان تیم‌های بالای
جدولنیست بلکه مشکل این است که طی این هفت سال با رفتارهای‌شان به ایرانی‌ها توهین کرده‌اند.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

امدادرسانی پلیس به سیل‌زدگان با جدیت ادامه دارد-بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های ناجا برای کمک‌رسانی به مردم در مناطق سیل‌زده
سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به فرمان فرمانده معظم کل قوا مبنی بر گسیل امکانات نیروهای مسلح به استان‌های سیل‌زده، از تشدید اقدامات پلیس در تداوم امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده خبر داد.
سراج: استاندار سابق گلستان باید پاسخگو اعمالش باشد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: استاندار سابق گلستان قطعا باید پاسخگو اعمال خود باشد و سازمان بازرسی این موضوع را پیگیری می‌کند زیرا یک روز قبل از عید استاندار در استان بوده و سیل هم جاری شده، اما می‌گوید چیزی نیست و اتفاقی نمی‌افتد.
طب سنتی |برای ˮافزایش قدˮ در سنین رشد از این ترکیب استفاده کنید
بازخوانی/ برای "افزایش قد" در سنین رشد می‌توانید از یک ترکیب گیاهی ساده استفاده کنید.
فیلم- تخلیه آب از معابر مناطق سیل‌زده توسط آتش‌نشانان تهرانی
آتش‌نشانان تهرانی در مناطق سیل‌زده استان گلستان مشغول امدادرسانی به هموطنان حادثه‌دیده هستند.
ابتکار جدید شهرداری تهران در استتار پست‌های برق و مخابرات+ عکس
شهرداری تهران در اقدامی جالب نسبت به استتار پست‌های برق و مخابرات در پایتخت اقدام کرد.
جریمه 76 میلیاردی متخلفان در مرحله نخست طرح نوروز 98 در تهران
معاون اجرایی در امور شعب اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران از تشکیل ۷۳۰ پرونده برای متخلفان و جریمه ۷۶ میلیارد ریالی آنان خبر داد.
آیا طرح ˮشمسˮ به اسم محصولات سالم در پی به‌رسمیت‌شناختن ˮمحصولات تراریختهˮ است
اخیراً طرحی به‌نام "شمس" یا شبکه محصولات سالم از سوی برخی چهره‌های شاخص و مدافع سرسخت "محصولات تراریخته" ارائه شده است؛ چیزی که از شواهد و قرائن فهمیده می‌شود این است که در قالب این طرح قصد دارند تراریخته را به‌جای محصولات سالم به‌خورد مردم بدهند!
فیلم- اجرای ˮموافقتنامه پاریسˮ چگونه باعث فقیرترشدن مردم ایران می‌شود
بازخوانی/ توافقنامه پاریس ظاهری محیط زیستی دارد اما پیامدهای اقتصادی و صنعتی فراوانی برای کشور به‌دنبال دارد از جمله اجرای آن هزینه‌ای بالغ بر ۱۷میلیارد دلار در بر دارد که منجر به رکود بسیار شدیدی در اقتصاد کشور و فقیرتر شدن مردم ایران می‌شود.
آخرین وضعیت راه‌ها| بارش برف و باران در جاده‌های 8 استان
محورهای مواصلاتی هشت استان کشور شاهد بارش برف و باران است.
بازداشت عاملان تیراندازی به پسر 5 ساله
عاملان تیراندازی به پسر پنج ساله توسط پلیس امنیت تهران بزرگ بازداشت شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتخابی یورو 2020| پیروزی آلمان در خاک هلند در دقیقه 90- برد آسان بلژیک در قبرس
فوتبال جهان – در ادامه دیدارهای دور دوم از مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰، آلمان در یک بازی سخت در خانه هلند سه امتیاز گرفت.
پایان مسابقات کشتی زیر 23 سال قهرمانی آسیا در سرزمین چنگیرخان و رودخانه‌های یخ‌زده!
مسابقات کشتی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا درحالی در مغولستان برگزار شد که تیم‌های آزاد و فرنگی کشورمان توانستند عنوان نخست این بازی‌ها را از آن خود کنند.
پایان خوش بورس با رشد 21 هزار واحدی شاخص در 1 ماه
شاخص کل بورس در جریان معاملات آخرین ماه آخرین فصل سال ۹۷ با ۲۱۲۷۲ واحد افزایش، معادل ۱۳.۵۲ درصد رشد را به ثبت رساند.
استاندار سابق گلستان از مردم عذرخواهی کرد
گرگان - ایرنا - سید مناف هاشمی استاندار سابق گلستان در تماس تلفنی با ایرنا ضمن عذرخواهی از مردم استان با سیل زدگان این خطه شمال کشور ابراز همدردی کرد.
جک S3 بخریم یا نه؟
خودروی جک اس ۳ محصول کرمان موتور، محصول شهری و جمع وجوری است که در خیابانها زیاد دیده می‌شود.
آلمان در لحظات پایانی هلند را شکست داد
اعتراف زیدان درباره دوران کودکی‌اش
سه بازیکن استقلال به شفر ملحق شدند
تمرینات اختصاصی اللهیار صیاد منش مهاجم تیم فوتبال استقلال تهران
مهدی‌خانی برترین بازیکن ایران مقابل یمن
کره جنوبی قهرمان شد - ایران در مکان هفتم قرار گرفت
برد پرگل امیدهای ایران مقابل یمن
مشکل شفر با دخالت ساکت و شکوری حل شد +عکس
ماموریت 98 داریوش؛ بازگشت به ترکیب اصلی
عراق با غلبه بر ترکمنستان آماده رویارویی با ایران شد