ظرفیت پارکینگ بزرگ برکت مهران تکمیل شد

00:07 ۱۵۰ روز و ۲ ساعت پیش افکار نیوز 274 0
ظرفیت پارکینگ بزرگ برکت مهران تکمیل شد

رئیس پلس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: با افزایش تردد خودرو‌های شخصی زائران اربعین حسینی ورودی به شهر مهران پارکینگ بزرگ «برکت» تکمیل ظرفیت شده است و جایی برای پارک جدیدالورود ندارد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،سردار نورعلی یاری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به همه عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در سراسر کشور توصیه می‌شود اگر موفق به تهیه گذرنامه و ویزا نشدند تحت هیچ شرایطی به شهر مرزی مهران مراجعه نکنند.
فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: ممانعت از خروج زائران اربعین بدون گذرنامه و ویزا قطعی است و این‌گونه افراد به استان‌های مبدا عودت داده می‌شوند.
یاری تاکید کرد: کشور عراقبا زائران بدون گذرنامه و ویزا به عنوان ورود غیرمجاز برخورد و اعمال مقررات سخت و زندانی طولانی مدت را در مورد این‌گونه افراد انجام می‌دهد.
ظرفیت پارکینگ بزرگ "برکت" مهران تکمیل شدسرهنگ محسن ناصری اظهار داشت: با افزایش تردد خودرو‌های شخصی زائران اربعین حسینی ورودی به شهر مهران پارکینگ بزرگ «برکت» تکمیل ظرفیت شده است و جایی برای پارک جدیدالورود ندارد.
رئیس پلس راهنمایی و رانندگیاستان ایلام گفت: زائران اربعین حسینی که خودرو همراه دارند جهت پارک خودروخود به سایر پارکینگ‌های پیش‌بینی شده در اطراف شهر مهران مراجعه کنند.
وی تاکید کرد: کلیه پارکینگ‌داران صلاحیت لازم را احراز و امنیت خودرو پارک شده توسط پارکینگ‌دار تضمین شده است و زائران ضمن اخذ رسید از پارکینگ مربوطه خودرو خود را پارک کنند.
پارکینگ بزرگ اربعین با وسعت ۲۰۰ هکتار مساحت به علت حضور بی‌شمار زائران اربعین تکمیل ظرفیت شده است و در کلیه پارکینگ‌های پیش‌بینی شده امکانات انتقال زائران به پایانه مرزی مهیا است.
راه‌اندازی موکب شهدای دانشجوی دانشگاه‌های خوزستان در چذابهناصر حق‌شناس اظهار داشت: موکب شهدای دانشجوی دانشگاه‌های سراسر خوزستان در چذابه از روز گذشته راه‌اندازی شد. این موکب در دو حوزه اسکان و خدمات فرهنگی برای زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی دارد.
وی افزود: در زمینه فعالیت فرهنگی موکب شهدای دانشجوی استان خوزستانیک غرفه فرهنگی راه‌اندازی شده است که کار‌های آن شامل ارائه بسته‌های فرهنگی به زائران، سخنرانی، قرائت زیارت عاشوراو محفل انس با قرآنمی‌شود یعنی امسال موکب دانشگاه‌های استان به ارائه خدماتی می‌پردازد که در این سال‌ها کمتر به آن‌ها پرداخته شده است.
معاون فرهنگی اجتماعی ناحیه بسیجدانشجویی استان خوزستان بیان کرد: اگر نیاز و ضرورت داشت در موکب پخت غذا نیز خواهیم داشت، زیرا در برنامه‌های طراحی شده برای موکب پخت غذا برای زائران برنامه ریزی نشده و مقرر شده تا دانشگاه‌ها در زمینه فرهنگی خدمت رسانیکنند.
وی درباره خدمات پزشکی تصریح کرد: بدنبال ارائه خدمات پزشکی نیز به زائران هستیم و هنوز برای این کار به طور صددرصدی تصمیم گیری نشده است.
حق‌شناس درباره نحوه اعزام و پذیرش خادمین این موکب عنوان کرد: کمیته‌ای تحت عنوان کمیته خادمین تشکیل شده که دانشگاه‌ها ذیل دفاتر و حوزه‌های بسیج دانشجویی اقدام به تهیه لیستی از خدامین می‌کنند تا در روز و ساعت‌های مشخص در موکب حضور پیدا کنند.
وی درباره حضور بانوان در موکب شهدای دانشجوی استان خوزستان گفت: اگر نیاز به خادم خانم داشته باشیم در موکب خواهران نیز حضور پیدا می‌کنند. موکب از یکم تا ۱۰ آبان با شماره ۲۷۰ آماده خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی است.
آمادگی ایلام برای اسکان اضطراری زائران اربعیناحمد کرمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمهیدات لازم در خصوص بارش بارانطی ایام اربعین در استان ایلام اندیشده شده و تمامی امکانات در این زمینه برای اسکان اضطراری فراهم شده است.
معاون امور عمرانی استاندار ایلام در ادامه گفت: دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان استان ایلام با توجه به در پیش بودن بارش‌ها در روز‌های آتی تمهیدات لازم را برای ارائه خدمات به ز. ائران در دستور کار قرار داده‌اند.
کرمی به زائران اربعین حسینی توصیه کرد: با توجه به شرایط جوی، بارش باران، سردی هوا، زائران البسه گرم، و تجهیزات خودرویی متناسب با شرایط جوی و لغزندگی و مه‌آلود بودن جادهرا در سفر مدنظر داشته باشند.
۱۰۰ ویزای جعلی در مرز شلمچه ضبط شدمحسن فتحی‌زاده امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در چند روزی که از ماه صفر گذشته و مراسم پیاده‌روی اربعین آغاز شده شاهد تردد جمعیت خوبی در مرز‌ها بوده‌ایم و روزبه‌روز این جمعیت در حال افزوده شدن است. پیش‌بینی‌های لازم برای پذیرش جمعیت انجام‌گرفته و زیرساخت‌ها نسبت به سال گذشته از پیشرفت قابل‌توجهی برخوردار است.
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا تصریح کرد: البته آنچه مورد مطلوب ما بود هنوز محقق نشده که امیدواریم مسئولان در این باره تلاش خود را به کار بسته تا امکانات و زیرساخت‌ها برای پذیرایی از زائران اربعین تکمیل شود. تاکنون هیچ مشکلی از لحاظ امنیتی و انتظامی نیز نداشتیم و جمعیت به‌صورت مطلوب و روان در حال تردد است.
وی بابیان اینکه خودرو‌های واردشده به منطقه در پارکینگ‌ها مستقر می‌شوند و زائرانی که با خودرو‌های جمعی وارد مرز‌ها می‌شوند، کنترل‌های لازم از آن‌ها به‌عمل می‌آید، عنوان کرد: همکاری مردم تاکنون بسیار مطلوب بوده و عموماً گذرنامه و ویزای معتبر داشته‌اند، اما برای برخی که دقت لازم را در تهیه روادید نداشتند مشکلاتی پیش آمد چراکه برای تهیه روادید به مراکز غیررسمی مراجعه کرده بودند که به‌ناچار این افراد را عودت دادیم.
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا تأکید کرد: روز گذشته بالغ‌بر یک‌صد نفر از زائران در غالب یک کاروان، وارد مرز شلمچه شدند که دارای روادید جعلی بودند و مجبور شدیم آن‌ها را عودت دهیم؛ این افراد در تهیه روادید دقت لازم را انجام نداده بودند و برای آن‌ها ویزای جعلی صادرشده بود که پلیس پیگیر مشکل این زائران است تا بتوانند با آرامش خاطر به سفر خود ادامه دهند.
فتحی زاده گفت: کم‌کم به‌روز‌های اوج، پرتراکم زائران نزدیک می‌شویم و همچنان شاهد تردد روان در مرز‌ها هستیم؛ امکانات خوبی برای تردد آسان زوار پیش‌بینی‌شده و ممکن است در روز‌های اوج تردد، اندکی با تأخیر در عبور مواجه شویم.
وی افزود: هم‌زمان با گرمای هوا نیز در غرب و جنوب با حضور قابل‌توجه زائران مواجه هستیم که از مردم تقاضا داریم ضمن صبوری همکاری لازم را با ما داشته باشند، ضمن اینکه تمام ملاحظه‌ها برای اسکان زائران در مواکب در مرز‌های ایرانو داخل خاکعراق صورت گرفته تا دچار مشکل و سرگردانی نشوند.
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در ارتباط با حوادث احتمالی در مسیر‌های منتهی به مرز‌ها گفت: در مسیر‌های منتهی به مرز شلمچه مواردی از تصادفات گزارش نشده، اما در سایر مرز‌ها وجود داشته است.
وی با تأکید بر دقت لازم در تأمین امنیت زائران اظهار داشت: تأمین امنیت زائران در عراق به‌عهده دولتعراق است و تأکیدات و سفارشات لازم در این زمینه صورت گرفته تا دقت لازم در این زمینه صورت پذیرد، ضمن اینکه به‌طور مستمر ارتباط و هماهنگی، تعامل و ارتباط مستمر با طرف عراقی در حال شکل‌گیری است و سعی می‌کنیم با این شیوه امنیت را در دو طرف مرز‌ها توسعه دهیم.
فتحی زاده با اشاره به اقدامات ناجا در کشف جرائم روادیدی، خاطرنشان کرد: گذرنامه جعلی به‌هیچ‌وجه نداشتیم چرا که صدور آن در دست ماست و دقت صدور آن بالاست، اما تعداد محدودی ویزای جعلی کشف‌شده که اندازه چشمگیری نبوده، اما زائران را به دردسر انداخته است چراکه زائران با ویزای جعلی به مرز‌ها مراجعه می‌کنند، اما متأسفانه کاری از دست ما برای عبور آن‌ها ساخته نیست جز اینکه موارد این‌چنینی را پیگیری و از طریق مراجع قضایی پیگیری شود که بازهم به مردم توصیه می‌شود از مراکز معتبر روادید اخذ کنند.
ممنوعیت ترددخودرو‌های شخصی از پل زائر به طرف مرز مهرانسرهنگ محسن ناصری اظهار داشت: با توجه به ترافیکنیمه سنگین شهر مهران و افزایش حجم ورودی‌ها از امروز تردد خودرو‌های شخصی از پل زائر به طرف مرز مهران ممنوع اعلام می‌شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگیاستان ایلام گفت: زائران عزیزی که با خودرو شخصی تردد دارند در بدو ورودی شهر مهران خودرو خود را در پارکینگ بزرگ برکت پارک و با اتوبوس‌هایی که برای انتقال زائران به مرز در نظر گرفته شده است اقدام به جا به جایی کنند.
وی به زائران توصیه کرد و افزود: از تردد در داخل شهر مهران پرهیز کنند و خودرو‌های خود را در معابر و کوچه‌ها و مسیر جاده‌ها رها نکنند.
ناصری با توجه به بارش باران و وضعیت جاده‌های ایلام یادآور شد: رانندگی در کمال آرامش، پرهیز از سبقت و سرعت غیر مجاز را در نظر و به شرایط جوی، کوهستانی بودن و لغزندگی جاده‌ها توجه داشته باشند.
۲۲۸۱ زائر تاکنون به بیمارستانصحرایی شلمچه مراجعه کردندشکرالله سلمان‌زاده امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا روز گذشته ۲ هزار و ۲۸۱ نفر به بیمارستان صحرایی دانشکده علوم پزشکیآبادان مستقر در مرز شلمچه مراجعه کردند.
وی افزود: در همین بازه زمانی ۱۶۴ نفر بستری موقت شدند و با تشخیص پزشکحاضر در بیمارستان صحرایی شلمچه تعداد ۴۳ نفر از زائران اربعین نیز به بیمارستان‌های پشتیبان اعزام شدند ضمن اینکه بقیه افراد مراجعه‌کننده به بیمارستان ضمن درمانسرپایی مشکلی برای ادامه مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی را نداشتند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه روز گذشته تعداد مراجعه به بیمارستان صحرایی دانشکده علوم پزشکی آبادان ۸۶۱ نفر بود، عنوان کرد: ۴۶ پرستاردر قالب شیفت‎‌های ۴ نفره در بیمارستان صحرایی شلمچه حاضر هستند که این شیفت‌ها ۱۲ ساعته بوده و خدمات پرستاری به زائران به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌شود.
وی اعلام کرد: برای شناسایی و بیماریابی (بیماری‌های سندرمیک) تیم‌های بهداشت محیط و کارشناس مبارزه بیماری‌ها به همراه یک پزشک در پایانه مرزی شلمچه حاضر هستند.
سلمان‌زاده خاطرنشان کرد: تعداد نیرو‌های بهداشتی مستقر در مبادی ۲۴ گانه خروجی و پست مراقبت مرزی پایانه ۳۰ نفر هستند و با توجه به حضور اتباع خارجی بیماری‎‌ای مثل مالاریانیز رصد خواهد شد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: مراقبت‌های بهداشتی در مرز شلمچه تا نیمه آبان ماه ادامه دارد.
بازید رئیس ستاد اربعین نیرو‌های مسلح از مرز شلمچهسردار مجید میراحمدی رئیس ستاد اربعین نیرو‌های مسلح کشور صبح امرروز از مرز شلمچه بازدید کرد.
طبق اعلام فرماندارخرمشهر تا دو روز گذشته تنها از مرز شلمچه ۳۸ هزار زائر به سوی کربلای معلا راهی شده و افراد رضایت کامل را از تردد در مرز شلمچه داشته‌اند.
همچنین ۴۵۰ موکب ایرانی و ۵ موکب خارجی آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی هستند.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

یک نفر در حوادث چهارشنبه سوری خوزستان فوت کرد
اهواز – ایرنا – رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: حوادث چهارشنبه سوری در این استان تا کنون، یک فوتی و هفت مصدوم داشته است.
مازندران چهارشنبه سوری نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت
ساری - ایرنا - رئیس مرکز اورژانس مازندران با اشاره به کاهش چشمگیر مصدومان ناشی از چهارشنبه سوری امسال به نسبت سالهای اخیر گفت که 44 نفر نفر امشب مصدوم شدند .
پیشروی بطئی سیلاب به داخل شهر گنبد
گنبدکاووس - ایرنا - با طغیان رودخانه گرگانرود در برخی از مناطق حاشیه ای شهر گنبدکاووس در بخش شمالی این شهر، آب نفوذی، به صورت بطئی و بتدریج در حال پیشروی به داخل شهر است.
آسیب دیدگی بیشتر حادثه دیدگان چهارشنبه آخرسال البرز جزیی است
کرج - ایرنا- رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز با بیان اینکه طبق آمار اولیه شمار حادثه دیدگان چهارشنبه آخر سال امسال نسبت به پارسال کاهش نشان می دهد ، گفت: میزان آسیب دیدگی بیشتر این افرادسطحی گزارش شده است.
مصدومان چهارشنبه آخر سال در آذربایجان شرقی به 91 نفر رسید
تبریز- ایرنا - رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تا ساعت 23 امشب در استان آذربایجان شرقی، 91 نفر در اثر حوادث چهارشنبه سوری مصدوم شدند.
تخلیه روستاهای در معرض سیلاب مازندران ادامه دارد
ساری - ایرنا - معاون عمرانی استاندار مازندران از تخلیه ساکنان چهار روستای در معرض سیلاب استان و اسکان موقت آنان خبر داد و گفت که تخلیه 2 روستای دیگر هم در برنامه قرار دارد.
حوادث چهارشنبه سوری در کرمان 2 مصدوم بر جا گذاشت
کرمان - ایرنا - مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمان گفت: حوادث چهارشنبه آخر سال دراین استان تاکنون 2 مصدومبر جا گذاشته است .
پایتختِ آرام تر به وقت چهارشنبه آخر سال
تهران- ایرنا- جسته گریخته، گهگاه صدای انفجار ترقه ها از کوچه خیابان های پایتخت به گوش می رسد اما این، چیزی از شادی و آرامش شهروندانی که شب چهارشنبه آخر سال را برای پاسداشت یک سنت کهن ایرانی به خیابان آمده اند نمی کاهد.
23 متخلف چهارشنبه سوری در پایتخت بازداشت شدند
تهران- ایرنا- رئیس پلیس پایتخت گفت: 23 نفر که امشب (چهارشنبه سوری) اقدام به مزاحمت برای دیگران و فعالیت مجرمانه کرده بودند در تهران بازداشت شدند.
سیل در خراسان شمالی جان 2 چوپان و 305 راس دام را گرفت
بجنورد - ایرنا- فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: وقوع سیل در شهرستان مانه و سملقان در غرب این استان دیشب و امروز به مرگ 2 چوپان و تلف شدن 305 راس دام روستاییان و عشایر این منطقه انجامید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

یک نفر در حوادث چهارشنبه سوری خوزستان فوت کرد
اهواز – ایرنا – رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: حوادث چهارشنبه سوری در این استان تا کنون، یک فوتی و هفت مصدوم داشته است.
مازندران چهارشنبه سوری نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت
ساری - ایرنا - رئیس مرکز اورژانس مازندران با اشاره به کاهش چشمگیر مصدومان ناشی از چهارشنبه سوری امسال به نسبت سالهای اخیر گفت که 44 نفر نفر امشب مصدوم شدند .
پیشروی بطئی سیلاب به داخل شهر گنبد
گنبدکاووس - ایرنا - با طغیان رودخانه گرگانرود در برخی از مناطق حاشیه ای شهر گنبدکاووس در بخش شمالی این شهر، آب نفوذی، به صورت بطئی و بتدریج در حال پیشروی به داخل شهر است.
آسیب دیدگی بیشتر حادثه دیدگان چهارشنبه آخرسال البرز جزیی است
کرج - ایرنا- رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز با بیان اینکه طبق آمار اولیه شمار حادثه دیدگان چهارشنبه آخر سال امسال نسبت به پارسال کاهش نشان می دهد ، گفت: میزان آسیب دیدگی بیشتر این افرادسطحی گزارش شده است.
فراز و نشیب فدراسیون فوتبال در سالی که گذشت
فدراسیون فوتبال روزهای پر فراز و نشیبی را در سال ۹۷ سپری کرد و ضمن رسیدن به عناوین مهم، در بخش‌های مختلفی هم با شکست مواجه شد.
ترفند‌هایی طلایی برای تمیز کردن مبلمان منزل
دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر- عکس
چگونه روغن سالم را از ناسالم تشخیص دهیم؟
درگذشت بازیکن سابق نساجی مازندران
امسال بهترین شب چهارشنبه آخر سال از لحاظ کاهش حوادث در سالهای اخیر بود
قطع‌عضو ۱۰۷ نفر از مصدومان حوادث چهارشنبه سوری
جزئیات فرود موفق فوکر هما در باند مهرآباد بدون چرخ
ضاربان سرباز دو پسر ۱۸ ساله بودند که دستگیر شدند
بار دیگر چهره زشت و کریه تروریسم آشکار شد
آتش سوزی یک فروند هواپیما در فرودگاه مهرآباد