ناامن کنندگان فضای اقتصادی و اجتماعی حاشیه امن ندارند

19:33 ۲۳ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 144 0
ناامن کنندگان فضای اقتصادی و اجتماعی حاشیه امن ندارند

یاسوج- ایرنا- رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: دستگاه قضایی در عین حال که ملجا و محل اطمینان و آرامش برای احقاق حقوق عموم مردم و شهروندان است اما در برخورد با اخلال گران و ناامن کنندگان فضای اجتماعی و اقتصادی قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام غلامرضا مزارعی روز شنبه در آیین معارفه رئیس کل جدید دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد اظهار داشت: هم اینک این استان یکی از استان های امن کشور درحوزه اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود.
وی تصریح کرد: یکی از اولویت های مهم دستگاه قضایی به ویژه از سه سال گذشته تاکنون ایجاد تحول و تکیه بر توسعه فناوری اطلاعات در بخش های مختلف بوده است.
مزارعی یادآور شد: الکترونیکی کردن فرآیند رسیدگی پرونده ها و ساماندهی بسیاری از پرونده های راکد از مصادیق مهم این تحولات بوده است.
مزارعی ابراز داشت: استان کهگیلویه وبویراحمد در 2سال گذشته در زمینه الکترونیکی کردن مراحل رسیدگی پرونده ها رتبه دوم کشوری را کسب کرد.
وی گفت: در شهرستان بویراحمد در طول سه سال گذشته بیش از 46 هزار پرونده راکد آرشیو الکترونیکی شده است.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد همچنین بر ضرورت همراهی و همکاری با دولت و دستگاه های متولی در حوزه اقتصادی و مدیریت بازار برای ساماندهی و ایجاد امنیت اقتصادی در شرایط موجود تاکید کرد.
وی ادامه داد که دستگاه قضایی با تمام ظرفیت و عزم راسخ برای مدیریت صحیح ،ساماندهی و ایجاد شرایط امن در بازار وارد میدان شده و با قدرت و قاطعیت با هرگونه بی نظمی، اخلال و فساد در سطح بازار و اقتصاد برخورد خواهد کرد.
مزارعی همچنین بر ضرورت حضور مستمر و میدانی اعضای شورای قضایی استان و سایر دستگاه های متولی از سطح بازار به صورت نامحسوس تاکید کرد.
وی با بیان اینکه در زمینه التهاب در سطح بازار هیچ کس حتی مدیران مربوطه و کم کار در این راستا حاشیه امنی نخواهند داشت، گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت ، تعزیرات حکومتی وامور صنفی استان نیز با رصد دقیق ، روزانه و مستمر و نیز افزایش نیروهای ناظر با قدرت و صلابت کنترل بازار را در دست گیرند.
خداکرم نیک مرام در این آیین با حکم آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه به عنوان رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد معرفی و از خدمات حسین نگین تاجی رئیس پیشین نیز تجلیل شد.
3016/1662


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

20 موسسه آموزش زبان فارسی در روسیه فعال است
تهران - ایرنا - رئیس کرسی زبان فارسی انستیتو آسیا و آفریقا گفت: در حال حاضر در کشور روسیه 20 موسسه جهت آموزش زبان فارسی وجود دارد و یکصد نفر در آن زبان فارسی را آموزش می دهند .
روسیه: دروغ بودن اتهامات علیه دمشق ثابت شد
نتایج تجزیه و تحلیل مستقل آزمایشگاه شیمیایی و تحلیلی روسیه دروغ بودن اتهامات علیه دولت سوریه مبنی بر استفاده از سلاح شیمیایی را ثابت کرد.
وزیر نیرو: سالانه حدود ۴.۳ میلیارد متر مکعب پساب در کشور تولید می‌شود
وزیر نیرو با بیان اینکه از محل ۷.۵ میلیارد متر مکعب آب مصرفی در بخش شرب و بهداشت سالانه چیزی حدود ۴.۳ میلیارد متر مکعب پساب تولید می شود، گفت: این میزان تولید پساب، سرمایه ارزشمندی است که باید مورد استفاده قرار بگیرد.
واکنش بانک مرکزی به قطع خدمات سوئیفت
بانک مرکزی در واکنش به قطع خدمات سوئیفت برخی بانک‌ها اعلام کرد:سوئیفت نقشی در نگهداری حساب‌ها و تسویه ارزی ندارد و با قطع خدمات، خللی در مبادلات ارزی و تجارت خارجی پیش بینی نمی شود.
کلیشه های زبان فارسی به زبان آموزان آموزش داده شود
تهران - ایرنا - مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس گفت: بسیاری از کلیشه های زبان فارسی مانند دعا و سوگند نامه که جزئی از فرهنگ ایران است، درکتاب های درسی تدریس نمی شود اما زبان آموز برای فراگیری زبان به آموزش این مقوله ها نیاز جدی دارد.
اذعان صهیونیست‌ها به ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین
رژیم صهیونیستی به ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین در مقابله با عملیات مبارزان فلسطینی و رهگیری موشک‌های شلیک شده از غزه اذعان کرد.
همتی: اتحادیه اروپا سریعتر به راه اندازی کانال مالی اقدام کند
همتی گفت:تدابیر لازم برای مقابله با تحریم‌ها انجام شده و انتظار می رود اتحادیه اروپا سریعتر نسبت به راه اندازی کانال مالی اقدام کند.
قیمت مرغ در بازار، ۲۰ درصد گران‌تر از نرخ مصوب!
در حالی‌که آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار حداکثر قیمت مصرف‌کننده برای هر کیلوگرم گوشت مرغ را ۸۱۷۵ تومان اعلام کرده است، این محصول پروتئینی به‌طور میانگین حدود ۲۰ درصد گران‌تر از آن‌چه که باید به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.
18 کرسی آموزش زبان فارسی توسط وزارت علوم حفظ شد
تهران - ایرنا - عضو هیأت علمی معاونت گسترش زبان فارسی مرکز همکاری های وزارت علوم گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز و مشکلات پیش آمده در پرداخت حقوق آموزش دهندگان زبان فارسی در سایر کشورها، تلاش شده تا براساس دیپلماسی کشور ، 18 کرسی آموزش زبان فارسی در سایر نقاط جهان حفظ شود.
شیر چند درصد گران شد؟
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی علت و میزان افزایش قیمت شیر را تشریح کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

قیمت مرغ در بازار، ۲۰ درصد گران‌تر از نرخ مصوب!
در حالی‌که آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار حداکثر قیمت مصرف‌کننده برای هر کیلوگرم گوشت مرغ را ۸۱۷۵ تومان اعلام کرده است، این محصول پروتئینی به‌طور میانگین حدود ۲۰ درصد گران‌تر از آن‌چه که باید به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.
شیر چند درصد گران شد؟
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی علت و میزان افزایش قیمت شیر را تشریح کرد.
از ˮعیدانهˮ تا ˮجبرانیˮ
اجرای بسته حمایتی در شرایط سخت اقتصادی، ماجرای تازه‌ای در دولت‌ها نیست و در گذشته نیز به نحوی دیگر در دستور کار بوده است. محمود احمدی‌نژاد هم در دولت خود برای پوشش بخشی از فشار تورمی حدود ۲.۷ میلیارد دلار از ذخایر ارزی برداشت و پول نقد بین مردم توزیع کرد و اکنون دولت روحانی برای کاهش فشارهای موجود و حمایت از اقشار کم درآمد به توزیع بسته‌هایی نقدی و غذایی روی آورده است.
برای خرید آپارتمان در ستارخان چقدر باید پرداخت کرد؟
برای خرید یک آپارتمان ۷۲ متری در ستارخان باید ۸۵۰ میلیون تومان پرداخت کرد.
حق امضا از روسای بازنشسته فدراسیون‌ها گرفته می‌شود
روسای بازنشسته فدراسیون‌های ورزشی بعد از تاریخ ۲۴ آبان حق امضا نخواهند داشت.
طرح پیشگیری از خشونت اجرا می شود
3800 پلیس در مبارزه با قاچاق مواد مخدر به شهادت رسیدند
دستگاه های اجرایی آثار تحریم را مستندسازی کنند
70 درصد جرائم زندانی ها مرتبط با مواد مخدر است
وکلای جوان با مشکل کمبود پرونده روبرو هستند
متهمان پرونده تلفن همراه به زندان و جزای نقدی محکوم شدند
اژه ای: مواظب گروه های نوظهور انحرافی باشید
میزگرد تخصصی حقوق شهروندی در ایرنا شهرکرد برگزار شد
48 میلیون برگ سند در آذربایجان غربی آرشیو الکترونیکی شد
9 هکتار از زمین های ملی حاجی آباد رفع تصرف شد