181میلیاردتومان حقوق گمرکی ازشرکتهای خارجی درزنجان دریافت شد

20:57 ۱۸۱ روز و ۱۲ ساعت پیش ایرنا 167 0
181میلیاردتومان حقوق گمرکی ازشرکتهای خارجی درزنجان دریافت شد

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: 181 میلیارد تومان حقوق کمرگی از ابتدای سال گذشته تا نیمه نخست امسال از شرکت های سرمایه گذاری خارجی در زنجان دریافت شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، اسدالله درویش امیری شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری استان به سرمایه گذاری های خارجی در زنجان اشاره کرد و افزود: این سرمایه گذاری پنج تاثیر مستقیم در استان داشته و طراز سرمایه گذاری ارزی را به طور قابل توجهی رشد داده است.
وی یادآوری کرد: 630 میلیون دلار و 700 میلیارد تومان با اشتغال چهار هزار و 877 شغل در استان زنجان سرمایه گذاری خارجی انجام شده است.
درویش امیری اظهارداشت: از سال 94 تا شهریور امسال 700 میلیارد تومان توسط شرکت های سرمایه گذاری خارجی مالیات پرداخت شده است.
وی افزود: برابر اعلام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و اتاق بازرگانی ایران، زنجان سومین استان در امنیت سرمایه گذاری خارجی و در فضای کسب و کار است.
استاندار زنجان گفت: 3.5 درصد درآمد زنجان بر دوش 57 هزار واحد صنفی در استان است که در 6 ماهه نخست امسال 17 میلیارد و 600 میلیون تومان به درآمد استان کمک کرده اند.
درویش امیری با بیان اینکه فقط یک شرکت خارجی در استان بیش از 157 میلیارد تومان مالیات به حساب درآمدهای استان زنجان واریز کرده است که این رقم جدا از 73 میلیارد تومان حقوق گمرکی می باشد.
وی اضافه کرد: سهم شرکت های خارجی در درآمد استان 40 درصد است و سهم 57 هزار واحد صنفی 3.5 درصد است.
به گفته استاندار زنجان، برابر اعلام وزارت اقتصاد و دارایی در کسب درآمد استان طی 6 ماهه گذشته از سال رتبه نخست را دارد.
درویش امیری خاطرنشان کرد: نوسانات نرخ ارز آشفتگی هایی را در بازار، حوزه تولید و اقتصاد ایجاد کرد و این مهم فقط مختص خرید و فروش مایحتاج عمومی نیست بلکه آثار آن در همه حوزه ها و اشتغال نیز دیده می شود.
به گفته درویش امیری، بخشی از این شرایط متاثر از شرایط جهانی و بین المللی و تحریم های داخلی و خارجی، ضعف مدیریت، نظارت، کنترل و نگرانی مردم به آینده، بی اعتمادی مردم به گفته های مسئولان و حرص و ولع در جامعه است.
استاندار زنجان گفت: به اندازه 20 سال برخی از مواد غذایی مورد نیاز را در کشور داریم بازهم در خانه ها انبار می شود که ناشی از حرص و ولع و بخشی نیز ناشی از بی اعتمادی بوجود آمده است که باید از جان و دل برای نظام، انقلاب اسلامی و ادامه حیات مایه بگذاریم.
درویش امیری با بیان اینکه مردم شایعه فضای مجازی را باور دارند اما سخن مسئولان را باور ندارند، متذکر شد: باید بی اعتمادی بوجود آمده بازسازی شود که این مهم ناشی از ضعف در مدیریت، نظارت، کنترل و برخورد با محتکران و متخلفان است.
وی با بیان اینکه عده ای نیز با جا خالی دادن های سیاسی و جناحی به مسائل دامن می زنند، گفت: باید تا پایان سالجاری با این شرایط به شرطی که همه باهم باشیم با قدرت عبور کنیم.
استاندار زنجان با بیان اینکه کارگزاران نظام جمهوری اسلامی در ایران باید نسبت به امور مردم دلسوزی داشته باشند، گفت: در این مساله همه شریک هستیم و نباید جزیره ای عمل کنیم و بدنه سیستم و کارشناسان اداری باید با مدیران همسو و همگام باشند.
درویش امیری با تاکید بر اینکه اختیارات به استان ها و مدیران آن باید بیش از گذشته واگذار شود، افزود: دلیلی ندارد بعد از 40 سال اعتبارات دهیاری استان و درآمدهای دولتی و شرکت های دولتی در تهران تعیین و به حساب خزانه واریز شود.
استاندار زنجان این اقدام را شنا کردن خلاف جهت بیان کرد و افزود: باید اختیارات به استان ها واگذار شود.
درویش امیری به برگزار هرچه با شکوه جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در استان زنجان تاکید کرد و افزود: نباید این مراسم مختص روز 22 بهمن باشد و دستاوردهای انقلاب در 40 سال گذشته در همه حوزه های مختلف برای مردم تببین و برنامه های پیش رو نیز اطلاع رسانی شود.
وی ادامه داد: کوتاهی در بیان دستاوردهای 40 سال انقلاب اسلامی جفا در حق امام راحل، ولی امر مسلمین و خون شهداست.
استاندار زنجان با بیان اینکه باید توفیق ها و نارکارآمدی ها احصا، ضعف و قوت ها شناسایی شود، افزود: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بدون عیب و نقص و با شایستگی تبیین شود تا رضایت ولی امر مسلمین، روح بلند امام راحل و شهدای ایران اسلامی محقق شود.
درویش امیری خاطرنشان کرد: ملت ولایتمدار همانگونه که هشت سال دفاع مقدس را متعلق به خود می دانند و بدون غرض آن را نقد می کنند باید دستاوردها و اقدامات انقلاب در طول 40 سال را نیز با اتحاد و همدلی مردم و مسئولان بیان کنند.
وی خاطرنشان کرد: در سایه اتحاد، و وحدت ملی و انسجام درونی امنیت ملی در همه عرصه ها محقق می شود.
9505/6085


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

۱۰ نکته درباره آفات و بیماری‌ها در جنگل‌های کشور
مساحت پوشش جنگلی کشور در حال حاضر حدود ۱۴.۲ میلیون هکتار است که متاسفانه بخشی از آن آلوده به بیماری و آفت شده است به عنوان مثال بر اساس اعلام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری وسعت شمشادزارهای شمال کشور ۴۰ هزار هکتار است که تقریبا تمامی آن آلوده به بیماری شده است .
سیل و رانش زمین با سمنان چه کرد؟
سمنان- ایرنا- بارندگی ها و سیلاب ویرانگر در یک ماه گذشته گریبان بسیاری از شهرها و روستاهای کشور را گرفته است، سیل به همراه رانش زمین در استان سمنان تاکنون یک هزار و 700 میلیارد ریال به بخش های مختلف مسکونی، کشاورزی و زیرساختی خسارت وارد کرد.
زلزله درگهان هرمزگان را لرزاند
تهران- ایرنا- زلزله ای به بزرگی 4.4 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 7 و 11 دقیقه و 5 ثانیه امروز (شنبه) درگهان در استان هرمزگان را لرزاند.
گرانی کنتورها، هوشمندسازی چاهها را با مشکل مواجه کرد
اصفهان- ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: گرانی کنتورهای حجمی و دستگاه های اندازه گیری برداشت آب های زیرزمینی، بویژه در یکسال اخیر چالش اصلی هوشمندسازی چاه ها به شمار می رود.
پنجمین روز تظاهرات محیط زیستی در لندن با بیش از 100 بازداشت
تهران- ایرنا- پنجمین روز از تظاهرات اعتراضی هزاران تن از فعالان محیط ‌زیست در پایتخت انگلیس در حالی سپری شد که تظاهرکنندگان چندین خیابان لندن را تسخیر کردند و با دستگیری بیش از 100 نفر، شمار کل بازداشتی های این تظاهرات به نزدیک 700 تن رسید.
ترکیه دیدار مکرون با کردهای سوری را محکوم کرد
تهران- ایرنا- ترکیه دیدار رئیس جمهوری فرانسه با هیاتی از گروه کردهای سوریه موسوم «نیروهای دمکراتیک» را محکوم کرد.
استفاده از ظرفیت ˮسیستم کنترلی سامانه سنجش فرایندیˮ در پیشران‌های هسته‌ای
هدف از ساخت "سیستم کنترلی سامانه سنجش فرایندی" به عنوان یک سیستم زیرساختی طراحی، ساخت، راه‌اندازی و تست یک سامانه محرک کنترلی با کاربری در راکتورهای هسته‌ای است اما یکی از مهم‌ترین تاثیرات و استفاده‌های این سیستم در زمینه پیشران‌های هسته‌ای است.
ائتلاف سعودی عملیاتی علیه توان پهپادی یمن آغاز کرد
تهران- ایرنا- رسانه های سعودی گزارش دادند که ائتلاف به سرکردگی عربستان عملیاتی را در صنعا علیه توان پهپادی نیروهای یمنی آغاز کرده است.
مجمع عمومی 'اوآنا' با حضور ایران در سئول برگزار می شود
پکن- ایرنا- هفدهمین مجمع عمومی سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (OANA) از 6 تا 9 نوامبر سال جاری (15 تا 18 آبان 98) با میزبانی یونهاپ، خبرگزاری رسمی کره جنوبی و با حضور نمایندگان 44 خبرگزاری از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در سئول برگزار می شود.
رازهای سوپر استار شعبده‌بازی ایران + فیلم
«شعبده‌بازان انسان‌های ماورایی نیستند، بلکه آن‌ها افرادی‌اند که می‌دانند چگونه با به‌کارگیری علم فیزیک، شیمی، ریاضی و روان‌شناسی، ذهن مخاطب خود را کنترل و آنها را غافلگیر کنند.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید و باعث محبوس شدن اپراتور در داخل اتاقک این دستگاه شد.
گزارش تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا محبوبیت ترامپ را کاهش داد
تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت ترامپ پس از انتشار گزارش نتایج تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا به پائین ترین حد خود در سال 2019 رسیده است.
حر مدافعان حرم چه کسی بود؟+عکس و فیلم
شهید مجید قربانخانی متولد مرداد ماه ۱۳۶۹ در محله یافت آباد تهران بود. تک پسر خانواده و لوتی مسلک بود که در کنار پدرش در بازار کار می کرد.
۱۰ نکته درباره آفات و بیماری‌ها در جنگل‌های کشور
مساحت پوشش جنگلی کشور در حال حاضر حدود ۱۴.۲ میلیون هکتار است که متاسفانه بخشی از آن آلوده به بیماری و آفت شده است به عنوان مثال بر اساس اعلام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری وسعت شمشادزارهای شمال کشور ۴۰ هزار هکتار است که تقریبا تمامی آن آلوده به بیماری شده است .
سیل و رانش زمین با سمنان چه کرد؟
سمنان- ایرنا- بارندگی ها و سیلاب ویرانگر در یک ماه گذشته گریبان بسیاری از شهرها و روستاهای کشور را گرفته است، سیل به همراه رانش زمین در استان سمنان تاکنون یک هزار و 700 میلیارد ریال به بخش های مختلف مسکونی، کشاورزی و زیرساختی خسارت وارد کرد.
همکاری های ایران و آذربایجان درحوزه صنعت افزایش می یابد
مرکز تجاری ایران درباکو افتتاح شد
ایران و آذربایجان تفاهمنامه ایجاد واحد تولید تریلی امضا کردند
بهبود فضای کسب و کار با  حمایت از سرمایه گذاران محقق می شود
طرح توانمندسازی تولید و توسعه پایدار در قزوین اجرا می شود
سیل چه بر سر حمل و نقل فولاد خوزستان آورد؟
رفع مشکلات تولیدکنندگان موجب رونق اقتصادی می شود
مشکلات واحدهای صنعتی بانوان کارآفرین قزوین شناسایی شوند
220 میلیون دلار برای پتروشیمی دهدشت تصویب شد
66 پروانه کاربرد علامت استاندارد در کردستان صادر شد