181میلیاردتومان حقوق گمرکی ازشرکتهای خارجی درزنجان دریافت شد

20:57 ۲۷ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 61 0
181میلیاردتومان حقوق گمرکی ازشرکتهای خارجی درزنجان دریافت شد

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: 181 میلیارد تومان حقوق کمرگی از ابتدای سال گذشته تا نیمه نخست امسال از شرکت های سرمایه گذاری خارجی در زنجان دریافت شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، اسدالله درویش امیری شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری استان به سرمایه گذاری های خارجی در زنجان اشاره کرد و افزود: این سرمایه گذاری پنج تاثیر مستقیم در استان داشته و طراز سرمایه گذاری ارزی را به طور قابل توجهی رشد داده است.
وی یادآوری کرد: 630 میلیون دلار و 700 میلیارد تومان با اشتغال چهار هزار و 877 شغل در استان زنجان سرمایه گذاری خارجی انجام شده است.
درویش امیری اظهارداشت: از سال 94 تا شهریور امسال 700 میلیارد تومان توسط شرکت های سرمایه گذاری خارجی مالیات پرداخت شده است.
وی افزود: برابر اعلام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و اتاق بازرگانی ایران، زنجان سومین استان در امنیت سرمایه گذاری خارجی و در فضای کسب و کار است.
استاندار زنجان گفت: 3.5 درصد درآمد زنجان بر دوش 57 هزار واحد صنفی در استان است که در 6 ماهه نخست امسال 17 میلیارد و 600 میلیون تومان به درآمد استان کمک کرده اند.
درویش امیری با بیان اینکه فقط یک شرکت خارجی در استان بیش از 157 میلیارد تومان مالیات به حساب درآمدهای استان زنجان واریز کرده است که این رقم جدا از 73 میلیارد تومان حقوق گمرکی می باشد.
وی اضافه کرد: سهم شرکت های خارجی در درآمد استان 40 درصد است و سهم 57 هزار واحد صنفی 3.5 درصد است.
به گفته استاندار زنجان، برابر اعلام وزارت اقتصاد و دارایی در کسب درآمد استان طی 6 ماهه گذشته از سال رتبه نخست را دارد.
درویش امیری خاطرنشان کرد: نوسانات نرخ ارز آشفتگی هایی را در بازار، حوزه تولید و اقتصاد ایجاد کرد و این مهم فقط مختص خرید و فروش مایحتاج عمومی نیست بلکه آثار آن در همه حوزه ها و اشتغال نیز دیده می شود.
به گفته درویش امیری، بخشی از این شرایط متاثر از شرایط جهانی و بین المللی و تحریم های داخلی و خارجی، ضعف مدیریت، نظارت، کنترل و نگرانی مردم به آینده، بی اعتمادی مردم به گفته های مسئولان و حرص و ولع در جامعه است.
استاندار زنجان گفت: به اندازه 20 سال برخی از مواد غذایی مورد نیاز را در کشور داریم بازهم در خانه ها انبار می شود که ناشی از حرص و ولع و بخشی نیز ناشی از بی اعتمادی بوجود آمده است که باید از جان و دل برای نظام، انقلاب اسلامی و ادامه حیات مایه بگذاریم.
درویش امیری با بیان اینکه مردم شایعه فضای مجازی را باور دارند اما سخن مسئولان را باور ندارند، متذکر شد: باید بی اعتمادی بوجود آمده بازسازی شود که این مهم ناشی از ضعف در مدیریت، نظارت، کنترل و برخورد با محتکران و متخلفان است.
وی با بیان اینکه عده ای نیز با جا خالی دادن های سیاسی و جناحی به مسائل دامن می زنند، گفت: باید تا پایان سالجاری با این شرایط به شرطی که همه باهم باشیم با قدرت عبور کنیم.
استاندار زنجان با بیان اینکه کارگزاران نظام جمهوری اسلامی در ایران باید نسبت به امور مردم دلسوزی داشته باشند، گفت: در این مساله همه شریک هستیم و نباید جزیره ای عمل کنیم و بدنه سیستم و کارشناسان اداری باید با مدیران همسو و همگام باشند.
درویش امیری با تاکید بر اینکه اختیارات به استان ها و مدیران آن باید بیش از گذشته واگذار شود، افزود: دلیلی ندارد بعد از 40 سال اعتبارات دهیاری استان و درآمدهای دولتی و شرکت های دولتی در تهران تعیین و به حساب خزانه واریز شود.
استاندار زنجان این اقدام را شنا کردن خلاف جهت بیان کرد و افزود: باید اختیارات به استان ها واگذار شود.
درویش امیری به برگزار هرچه با شکوه جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در استان زنجان تاکید کرد و افزود: نباید این مراسم مختص روز 22 بهمن باشد و دستاوردهای انقلاب در 40 سال گذشته در همه حوزه های مختلف برای مردم تببین و برنامه های پیش رو نیز اطلاع رسانی شود.
وی ادامه داد: کوتاهی در بیان دستاوردهای 40 سال انقلاب اسلامی جفا در حق امام راحل، ولی امر مسلمین و خون شهداست.
استاندار زنجان با بیان اینکه باید توفیق ها و نارکارآمدی ها احصا، ضعف و قوت ها شناسایی شود، افزود: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بدون عیب و نقص و با شایستگی تبیین شود تا رضایت ولی امر مسلمین، روح بلند امام راحل و شهدای ایران اسلامی محقق شود.
درویش امیری خاطرنشان کرد: ملت ولایتمدار همانگونه که هشت سال دفاع مقدس را متعلق به خود می دانند و بدون غرض آن را نقد می کنند باید دستاوردها و اقدامات انقلاب در طول 40 سال را نیز با اتحاد و همدلی مردم و مسئولان بیان کنند.
وی خاطرنشان کرد: در سایه اتحاد، و وحدت ملی و انسجام درونی امنیت ملی در همه عرصه ها محقق می شود.
9505/6085


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مروری بر سنگین‌ترین و تاریخی‌ترین ترافیک‌های تهران
چند سال پیش بود که یکی از مقامات و متولیان نیروی انتظامی پایتخت، اشاره کرده بود که بله، تا سال بعد، خیابان‌ها در تهران قفل خواهد شد و ما با یک بحران روبه‌رو خواهیم شد.
نمازی: بله، کم‌کاری بازیکنم مشهود بود
امید نمازی از معدود مربیان با دانشی است که فوتبال ایران به خود دیده اما به هر ترتیب، فرصت عرض‌اندام بیشتر برایش فراهم نشد تا خیلی زود مجبور به بستن بار سفر شود.
نگاهی به رفتار‌های عجیب کی‌روش و دستیارانش
کی‌روش و تیم همراهش می‌خواهند در صدر اخبار باشند، می‌خواهند در فوتبال ما توجهات تنها به آنها باشد.
خبر خوب امید برای هواداران پرسپولیس
مهاجم شمالی تیم فوتبال پرسپولیس خود را مهیای بازگشت به ترکیب اصلی تیمش می کند.
دو میلیون دلار هدیه اینفانتینو به تاج؟
خبر عجیبی از سفر یک‌باره اینفانتینو به تهران دست به دست می‌گردد که اگر صحت داشته باشد کمکی بزرگ برای فوتبال ملی است.
در استقلال فقط همه حرف می‌زنند
در استقلال فقط هر روز به اندازه یک روزنامه همه مصاحبه می‌کنند و کری می‌خوانند!
الگو‌های ستاره‌های جهان فوتبال
بازیکنان بزرگ جهان فوتبال از کودکی الگوهایی داشتند که گاهی اوقات دوران درخشان‌تری از آن‌ها را به ثبت رساندند.
اعترافات زن متاهل درباره روابط خیابانی‌اش
حسادت های زنانه و چشم و هم چشمی های مادی همانند موریانه هایی بود که به جان زندگی ام افتاد و خانه و کاشانه ام را ویران کرد تا جایی که به دلیل همین حسادت ها در فضای مجازی وارد گروه هایی شدم که مرا به فساد اخلاقی کشاند و ...
روزنامه دولت: مانع از حضور زنان در ورزشگاه نشوید
در پی اظهار نظر آقای رئیس جمهور درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها، دو واکنش در نقد آن ابراز شد.
سناریو‌های جدید برای قیمت‌گذاری خودرو
حداکثر تا دو روز دیگر وضعیت قیمت خودروهای داخلی مشخص می‌شود. طبق سناریوهای جدیدی که وزارت صنعت برای 4 گروه متقاضی خودرو تهیه کرده است خودروسازان می‌توانند روند فروش خود را بر اساس آن تغییر دهند، هر چند که رویه جدید هم مطابق با خواسته خودروسازان نیست و آنها معتقدند تنها راه برای برون رفت از مشکلات بازار خودرو، آزادسازی قیمت‌ها است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ضرر ۵۰۰۰میلیارد تومانی ایران‌خودرو و سایپا طی شش ماه
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: تعلل‌ها و گفت‌وگوهای بی‌نتیجه برای واقعی‌سازی قیمت خودرو باعث شده که در نیمه اول امسال دو خودروساز اصلی بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان ضرر کنند.
وعده همتی برای تسهیل بازگشت ارز حاصل از صادرات
رییس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به اهمیت صادرات در مبحث اقتصاد و سخت شدن شرایط بازگشت ارز حاصل از آن در شرایط تحریم وعده داد که بانک مرکزی نهایت تلاش و همکاری خود را در این زمینه به کار خواهد بست.
ویژه برنامه امامت حضرت مهدی(عج) در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)
مصادف با نهم ربیع الاول، ویژه برنامه آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) فردا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می‌شود.
مروری بر سنگین‌ترین و تاریخی‌ترین ترافیک‌های تهران
چند سال پیش بود که یکی از مقامات و متولیان نیروی انتظامی پایتخت، اشاره کرده بود که بله، تا سال بعد، خیابان‌ها در تهران قفل خواهد شد و ما با یک بحران روبه‌رو خواهیم شد.
نمازی: بله، کم‌کاری بازیکنم مشهود بود
امید نمازی از معدود مربیان با دانشی است که فوتبال ایران به خود دیده اما به هر ترتیب، فرصت عرض‌اندام بیشتر برایش فراهم نشد تا خیلی زود مجبور به بستن بار سفر شود.
تعاونی ها در تجارت خارجی سهمی ندارند
31 درصد ذخیره طلای کشور در آذربایجان غربی قرار دارد
31 درصد ذخیره طلای کشور در آذربایجان غربی قرار دارد
414 تن گوشت منجمد در قزوین توزیع شد
یک میلیارد تن ذخایر معدنی در کرمانشاه شناسایی شده است
مواد اولیه داخلی صنعت تایر با ارز آزاد تامین می شود
خوداتکایی کانال امن گذر از تحریم
بازرسی نباید بهانه ای برای تاخیر انداختن کار مردم شود
عبور از جنگ اقتصادی نیازمند وفاق ملی است
مشکل بیمه کارگران هفت تپه حل شد