ابتکار: با خواب آشفته ترامپ مقابله می کنیم

17:41 ۳۰ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 68 0
ابتکار: با خواب آشفته ترامپ مقابله می کنیم

تهران – ایرنا - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به اینکه در شرایط ویژه‌ای قرار داریم، گفت: هر فردی در هر مسئولیتی باید در جهت تحقق کارآمدی بیشتر نظام، با صداقت و شفافیت گام بردارد تا با روند خواب‌های آشفته ترامپ مقابله کنیم.

ایرنا

معصومه ابتکار در سفر خود به شهرستان دماوند و شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان که عصر شنبه در فرمانداری این شهر برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت در پیش بودن ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: اربعین حسینی متعلق به حضرت زینب (س) به عنوان پیام‌آور کربلاست و راهپیمایی اربعین و حضور میلیونی مردم از تمامی نقاط جهان نشان از زنده بودن قیام عاشورا و معنادار بودن این پیام در جهان امروز دارد.
وی ادامه داد: امروز بیش از هر زمانی امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است و روز به روز اصالت این پیام برای بشر روشن می شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه امروز جایگاه کنونی ما در تحقق آرمان های انقلاب و کار آمدی نظام تعریف شده است، بیان داشت: هر فردی در هر مسئولیتی، رسالت سنگینی را بر دوش دارد و آن تحقق کارآمدی نظام است.
این مقام مسئول گفت: امروز حکومت ها را تحت عنوان ملاک های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، ابعاد سیاسی، مردم سالاری و اجرای قانون، شفاف سازی و پاسخگویی، اخلاق مداری، مسیر دستیابی به قدرت توسط مردم و با خواست مردم و امانت داری می سنجند.
ابتکار تصریح کرد : امروز ایران، دولت، حکومت، تمامیت اراضی و یکپارچگی ملت از سوی غرب مورد هدف قرار گرفته و سرسختانه در تلاش هستند تا کشورمان را تخریب و تضعیف کند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ادامه داد: غرب در بعد اقتصادی با خروج از برجام و عهد شکنی غیرقانونی، ایران را در شرایط سخت تحریم های جدید و جامعه ما را در معرض جنگ روانی تمام عیار قرار داده تا مردم هرچه بیشتر به سمت ناامیدی سوق داده شوند و اینها هدفی جزو آسیب زدن ندارند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه امروز شاهد تلاش های دولت و تحولات مهم در عرصه بین المللی هستیم، خاطرنشان ساخت: سخنرانی حقوقی و ارزشمند رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان یک دستاورد و پیروزی برای ایران، برگزاری نشست شورای امنیت در جهت سیاست‌های ایران و حذف نماینده آمریکا از این شورا، دعوایی که در دیوان حقوقی لاهه برای حفظ منافع ایران شکل گرفته بود و استمرار این روند و همچنین رای موقت به FATF و تصویب هرچه زودتر CFT با تأیید شورای نگهبان، از جمله این تلاش ها است.

** توجه به عدالت جنسیتی ضروری است
ابتکار یکی از موضوعات مهم از ابتدای انقلاب را توجه به عدالت در تمامی عرصه ها دانست و گفت: این مقوله ابعاد مختلفی دارد و تنها مختص به مسائل اقتصادی نیست بلکه یکی از زمینه های مهم در حوزه عدالت، عدالت جنسیتی است زیرا انسان ها اعم از زن و مرد از نفس واحده خلق شده اند و آن چیزی که امتیاز محسوب میشود، تقوای الهی است و لزوما جنسیت ملاک نمی باشد.
وی با بیان اینکه موضوع عدالت جنسیتی به عنوان یکی از برنامه های کلان ملی در دستور کار است، بیان داشت: این برنامه تنها متعلق به معاون زنان و خانواده نبوده بلکه متعلق به همه دستگاه های دولتی، بخش های مختلف است تا خدماتی که در حوزه ورزش و دیگر حوزه ها ارائه می شود برای تمامی مردان و زنان برابر باشد.
ابتکار گفت: سواد بانوان ایرانی در قبل از انقلاب نزدیک به 40 درصد بود ولی امروز بالای 85 درصد زنان ایرانی باسواد هستند و حتی قبل از انقلاب حدود 5درصد از زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی داشتند ولی امروز نزدیک به 27 درصد از زنان تحصیلات عالی دارند.
وی موضوعات همچون مباحث اشتغال، حقوقی، خانواده، عدم داشتن مهارت های زندگی و اختلال داخلی در خانواده را از جمله محدودیت برای بانوان دانست و افزود: موضوع انتصاب زنان به مسئولیت های مدیریتی که رئیس جمهوری ابلاغی کردند، 30 درصد از پست های مدیریت دولت باید در اختیار بانوان بر اساس توانایی و شایستگی آنان قرار گیرد.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور به طرح هایی همچون تاب آوری اجتماعی اشاره کرد و گفت: این طرح کمک می کند به جوامع آسیب پذیر که توانمندی های خود را بشناسند و می توان در سطح شهرستان ها نیز گسترش داد.
این مقام مسئول توان افزایی سازمان های مردم نهاد و حمایت از آنان در حوزه های اجتماعی را از دیگر طرح های این معاونت دانست و خاطرنشان کرد: سیاست دولت حمایت از جامعه مدنی برای تقویت تشکل های مردمی و گسترش آن است.
وی به دیگر طرح ها در حوزه زنان روستایی، نهضت سوادآموزی، عشایر و توجه به سلامت آنان اشاره و تصریح کرد: تا جامعه مدنی شکل نگیرد توان لازم برای مقابله با آسیب های اجتماعی را نخواهیم داشت.
تهرام/7246//1348


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

زنان و جوانان
زنان و جوانان

آخرین اخبار

خط اعتباری 1800 میلیارد تومانی برای شرکتهای دانش بنیان
تهران - ایرنا -رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از فراهم شدن خط اعتبار 1800 میلیارد تومانی تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی برای شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
دانشگاه محور حرکت های علمی و پژوهشی در جامعه است
مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه با اشاره به جایگاه مراکز علمی و دانشگاهی در توسعه علم و فناوری گفت: دانشگاه، محور حرکت های علمی و پژوهشی برای رشد و بالندگی در جامعه است.
برگزیدگان مسابقه «ایده شو »در یاسوج معرفی شدند
یاسوج-ایرنا-پارک علم وفناوری کهگیلویه و بویراحمد مسابقه ایده شو را با همکاری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان برگزار کرد و ایده های برتر معرفی شدند.
نمایش آثار35هنرمند در نگارخانه الهی رشت
رشت- ایرنا- آثار 35 هنرمند نقاش از 29 آبان تا ششم آذر در نگارخانه الهی رشت به تماشا گذاشته می شود.
مهدویت، فرهنگ ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم است
سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: آنچه که فرهنگ مهدویت و انتظار بر ایستادگی و مقاومت برابر ظالمان و مستکبران تا پیروزی نهایی تاکید می کند.
دانشجویان ایجاد کانون های مهدویت را مطالبه کنند
سنندج - ایرنا - رئیس بنیاد فرهنگی مهدی موعود (ع) کردستان گفت: کانون ‌های مهدویت در مراکز آموزش عالی استان کمرنگ است در حالیکه دانشجویان باید ایجاد و تقویت این کانون ها را مطالبه کنند.
شهرداری های کوچک خراسان شمالی سهم کتابخانه ها را پرداختند
بجنورد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی گفت: شهرداری های کوچک و متوسط سهم نیم درصدی کتابخانه های این استان را پرداخت کردند.
کارگاه سلامت در احمدآباد اردکان دایر شد
یزد - ایرنا - همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و تقارن آن با هفته ملی دیابت، کارگاه سلامت در کتابخانه شهید خودستان احمدآباد شهرستان اردکان برپا شد .
بهره برداری از کتابخانه مرکزی مازندران شاید وقتی دیگر
ساری - ایرنا - در حالی ساخت پروژه مهم فرهنگی کتابخانه مرکزی مازندران کم کم وارد هشتمین سال کلنگ زنی اش می شود که تخصیص اعتبار قطره چکانی باعث شده تا امیدها برای به ثمر رسیدن آن می رود که به ناامیدی تبدیل شود.
بهره برداری از کتابخانه مرکزی مازندران شاید وقتی دیگر
ساری - ایرنا - در حالی ساخت پروژه مهم فرهنگی کتابخانه مرکزی مازندران کم کم وارد هشتمین سال کلنگ زنی اش می شود که تخصیص اعتبار قطره چکانی باعث شده تا امیدها برای به ثمر رسیدن آن می رود که به ناامیدی تبدیل شود .

پر بازدید ترین اخبار امروز

مسیری که همه مدیران خواهند رفت
۲۶ آبان یا ۱۵ آذر چندان تفاوتی ندارد. به هر حال طبق قانون، بازنشسته‌ها باید پست‌های خود را تحویل دهند. با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در سال ۹۷، تعداد زیادی از مدیران دولتی باید از میزهای خود دل بکنند و جا را برای تازه‌نفس‌ها باز کنند.
نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی- عکس
نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی در روزنامه های کثیرالانتشار منتشر شد.
عکس‌های باورنکردنی گاه هراس‌انگیز از موجودات ژرفای دریا‌ها
رومن فدورتسوف، ماهیگیر روسی ساکن مرمانسک است. او که اینک ۳۹ ساله است، ۱۷ سال است که ماهیگیری می‌کند و با دریا و سطح اقیانوس می‌رود. آن‌ها در سفرهایشان بار‌ها موجودات عجیبی صید کرده‌اند که در عمق دریا‌ها و اقیانوس‌ها زیست می‌کنند. موجوداتی که کمتر پیش می‌آید عکس آن‌ها را دیده باشیم.
گریم عجیب مصطفی زمانی- عکس
مصطفی زمانی به جمع بازیگران سریال «نهنگ آبی» پیوست.
مطالبات بیمه سلامت زنجان با مراکز طرف قرار داد به روز شد
زنجان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: امسال با رایزنی انجام گرفته در کشور و استان؛ پرداختی مطالبات بخش دانشگاهی، خصوصی و داروخانه ها به روز شده و در مقایسه با سال های گذشته وضعیت بهتری حاکم است.
خانه گفت وگو در استان بوشهر راه اندازی شد
نکوداشتی برای قلب خانواده
مدیرکل امور بانوان چهارمحال و بختیاری منصوب شد
میزگرد زنان و انقلاب اسلامی در ایرنا خرم آباد برگزار شد
ضرورت اجتماعی تداوم سیاست درهای باز ورزشگاه ها به روی زنان
مشکل گفتمان مهم ترین عامل در بروز طلاق است
خانه های غیرقانونی ازدواج در اردبیل شناسایی می شود
طلاق زخمی عمیق بر نهال زندگی زوج های جوان
ورزش بانوان در استان تهران شکست خورده است
نوزادان نارس، کودکان سالم