98 درصد جامعه از اعتیاد به مواد مخدر پاک هستند

19:17 ۲۴ روز و ۱۴ ساعت پیش ایرنا 33 0
98 درصد جامعه از اعتیاد به مواد مخدر پاک هستند

تهران- ایرنا- معاون مالی، اداری و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: درحال حاضر 98 درصد از جامعه از اعتیاد به مواد مخدر پاک هستند و با اطلاع رسانی آنها می توانی به 2 درصد دیگر کمک کرد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سیدنجیب حسینی عصر شنبه در مراسم تکریم و معارفه دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر استفاده از توانمندیها و ظرفیت های مردمی و سازمان های مردم نهاد را حائز اهمیت دانست و افزود: در این پنج سال، هزار سازمان مردم نهاد به سازمان های قبلی اضافه شد.
وی ادامه داد: در بخش جمع آوری معتادان متجاهر زمانی که کار را شروع کردیم در سطح کشور ظرفیت نگهداری از 17 هزار نفر معتاد را داشتیم که امروز این ظرفیت به 81 هزار نفر رسیده است.
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: پنج سال قبل در سطح شهر تهران 400 نفر ظرفیت نگهداری از معتادان را داشتیم که امروز به 8 هزار نفر رسیده است.
حسینی با بیان این که کشفیات مواد مخدر در پنج سال اخیر، 44 درصد رشد داشته است، افزود: مبارزه فقط امنیتی و انتظامی نیست هر چند لازمه و نیاز کار است و قطعا باید به آن توجه کرد که در این پنج سال به آن توجه شد، اما اعتقاد داریم که از همه ظرفیت های قانونی در بخش مبارزه با مواد مخدر باید بهره برد.
معاون مالی، اداری و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی به سهم خود در تفاهمنامه ها اعتبار تخصیص دادند. حدود سه هزار میلیارد ریال اعتبار دبیرخانه بوده و سه هزار میلیارد ریال اعتبار دستگاه های اجرایی است که در غالب تفاهمنامه سه جانبه در حال حاضر اجرایی شده است.
وی با اشاره به نقش استانداران افزود: در هیچ دوره ای از زمان تشکیل دبیرخانه تا این دوره شاهد همکاری و همراهی استانداران سراسر کشور نبودیم.
حسینی با تاکید بر موضوع شفافیت اظهارداشت: تمام اقدامات واطلاعات به صورت شفاف در اختیار مسئولان قرار گرفت و سران قوا و مسئولان نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری پیدا کردند.
وی ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در این دوره اصلاح الگو مصرف مواد در بین معتادان و کاهش مصرف مواد پرخطر بود.
حسینی یادآور شد: زمانی 26 درصد از معتادان، شیشه مصرف می کردند و امروز با کارهای سمعی بصری و با اطلاع رسانی صدا و سیما و تفاهمنامه ای که برای اولین بار در صدا و سیمای استان ها منعقد شد، نزدیک به 148 هزار دقیقه برنامه پخش شد و خروجی این بود که مصرف شیشه از 28 به 8 درصد و از رتبه دوم به سوم نزول کرد.
حسینی درباره همکاری های ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت علوم گفت: برای اولین بار در دانشگاه ها و وزارت علوم حضور پیدا کردیم و اکنون 240 هزار کانون دانشجویی و بخش همیار سلامت روان در حوزه پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه ها کشور وجود دارد. همچنین با همکاری وزارت ورزش و جوانان 2 هزار و 300 خانه روستایی در مناطق محروم کشور تجهیز و راه اندازی شد.
وی افزود: در طرح توانمندسازی دانش آموزان تا پایان سال کل دانش آموزان دوره متوسطه تحت پوشش صد درصد برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد قرار خواهند گرفت و تمام کارگاه های دارای 50 تا 500 نفر در طرح پیشگیری از اعتیاد آموزش دیدند.
اجتمام*٣٢٢٩*1193


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
روستای هابیتون یک مکان واقعی است و هیچ بحثی در مورد آن وجود ندارد. مزرعه الکساندر یکی از اموال او به مساحت ۱۲۵۰ هکتار است که در ماتاماتا در کشور نیوزیلند قرار گرفته و مجموعه ای از خانه هایی است که در فیلم های ارباب حلقه‌ها و همچنین سه قسمتی هابیت مشاهده نموده اید. اما این منطقه تنها برای فیلم ها استفاده نمی شود.
گفتگو با احمد زیدآبادی درباره زندگی‌نامه خواندنی و پرفروش‌اش
زندانی شد و زمانی از زندان آزاد شد که قرار بود به تبعید برود و در حکمش آمده بود از هرگونه فعالیت سیاسی و نوشتاری ممنوع است.
فیلم سینمایی «تاریک‌ترین ساعت»؛ چرچیل، هیتلر، ترامپ و مذاکره!
فیلم سینمایی «تاریک‌ترین ساعت» Darkest Hour به روی آنتن شبکه یک سیما رفت. فیلمی که به بخش‌هایی از زندگی وینستون چرچیل، نخست وزیر بریتانیا در زمان جنگ جهانی دوم اشاره می‌کند.
علل سوزش معده؛ لطفا جدی بگیرید!
همه‌ی ما گاهی دچار سوزش معده می‌شویم و تجربه‌اش را داریم. ۶۰ میلیون آمریکایی یک بار در ماه دچار سوزش معده می‌شوند، اما علل سوزش معده می‌تواند گیج کننده یا گول زننده هم باشد که باید کاملا جدی گرفته شوند.
تقویت عضلات بدن با این راهکار‌ها
دستیابی به عضلات شش تکه شکم هرچند ممکن است، اما ساده نیست. از طرف دیگر رسیدن به میان تنه قوی تنها شامل حذف کربوهیدرات و ساعت‌ها تمرین در باشگاه هم نیست.
روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
علی کریمی را به استقلال قالب کردند!
علی کریمی – استقلال؛ رابطه‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده و قصه‌ای که هنوز کسی عاقبت آن را نمی‌داند.
حاشیه‌سازی ترفند کی‌روش است!
رفتارهای کارلوس کی‌روش تازگی ندارد. او همیشه می‌خواهد به هر نحوی سایران را سورپرایز کند.
زرینچه: کمیته فنی تمرکز شفر را به هم می‌زند
تشکیل کمیته فنی در باشگاه استقلال تهران موافقان و مخالفانی دارد. برخی آن را اهرمی برای کمک به وینفرد شفر می‌دانند و برخی دیگر معتقدند دخالت این کمیته باعث مزاحمت سرمربی می‌شود.
تاج برای جلوگیری از تعلیق استعفا می‌دهد؟
به‌دنبال ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی و فدراسیون‌های ورزشی، این مهلت به روسای فدراسیون‌ها داده شد تا اسامی بازنشسته‌های خود را اعلام کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
پیام کنگره سلامت برای صلح باید به همه دنیا مخابره شود
چرا اضافه وزن به افسردگی منجر می‌شود؟
اینفوگرافی - سینوزیت و راه‌های درمان آن
واکنش فضای مجازی به فیلم درگیری یک پزشک ایذه ای با بیمارش
کنگره بین المللی سلامت برای صلح در شیراز گشایش یافت
رویکردهای‌ خشونت‌آمیز در جهان محدود شود
3 میلیارد ریال برای ایمن سازی دام استان هزینه شد
سازمان‌های مردم‌نهاد پیام‌آوران صلح و دوستی‌ هستند
همکاری دو دانشگاه پزشکی اردبیل و جمهوری آذربایجان بررسی شد
استاندار فارس: تمدن ایران با صلح درآمیخته است